CORRESPONDENTIE. OPLOSSINGEN. RAADSELS. GOEDE OPLOSSINGEN We gaan nu weer naar de winteravon den zoodat de jeugd niet 's avonds meer buiten kan spelen. Er komen nu weer verscheidene kinderen terug en schrijven mij: nu ga ik weer trouw meedoen, 'szo mers komt er niet van. Nu dat begrijp ik ook best, dat weet ik ook al jaren lang bij ondervinding dat 's winters mijn raad sel jeugd veel uitgebreider is. Ik heb hier tenminste een groot aantal brieven naast mij liggen, dat om antwoord vraagt en ik ga daar eens viug mee beginnen. Cor en Henk Bousie hadden Jullie ook nog nooit van een ander gezien ot ge hoord, dat de boeken, die als prijs worden gegeven, zoo mooi zijn, ledereen is er al tijd zoo blij mee. Klaas en Rie Oudshoorn als de raad sels goed waren, dan liggen ze bij de sta pel brieven met raadsels die wachten op een beurt om geplaatst te worden. Marius van den Anker het eerste ge deelte van de reis doe ik altijd per auto en dan per trein, dat is het minst ver moeiend. Piet Lagas gaat je zusje later ook mee doen aan de raadsels, als zij er oud ge noeg voor is? Annie Keyzer ben je bij dat jarige nichtje op visite geweest, is het een vrien din van je? Wim Serlie ik vind het niets erg hoor als je 's zomers liever bulten speelt, ga dan nu maar weer mee doen, als je er ple zier in hebt, je bent een goed bekende van mij van den vorigen winter. Annie van Weizen ja hoor dat heb ik wel in het Leidsch Dagblad gezien van de lichtweek, het zal 's avonds wel erg mooi en gezellig druk overal zijn geweest. Joop Hofstra hoe bedoel je dat, dat je nu allemaal een boek hebt gewonnen, wie zijn die allemaal? Jo en Tieleman van der Linden, daar hebben jullie groot gelijk in, de kinderen slaan zóó dikwijls eens over met de raad sels. dan mag ik toch ook wel eens één enkel keertje overslaan, je weet het ge beurt mij bijna nooit. Het zal wel heel mooi zijn geweest al die bijzondere ver lichtingen. Pietertje en Saartje Lagendijk van jul lie nu ook weer eens een brief, dat was gezellig. Kan de kleine zus al een paar woordjes zeggen, hoe aardig! Ik zal het raadsel eens plaatsen bij gelegenheid. Marietje en Jikke van Akker gezellig dat je allebei eens mee mocht naar Leiden om de verlichtingen te zien. Dat hoorde ik van vele kanten dat het Bureau L. D. zoo prachtig was. Tini Deegenaars dat lijkt mij erg gezel lig zoo'n clubje dat je allen zit te hand werken en zitten juüie wat te praten of leest er iemand voor? De raadsels die ge schikt zijn, zal ik later eens plaatsen, ver scheidene er van hebben er al in gestaan. Lilly van der Leeuw ja ik miste Je wel, maar wist niet waarom je niet schreef. Branden doet heel erg pijn en dan zeker kokende olie over je hand, waren het erge blaren. Was de jarige blij met het cadeau? Annie Sollie ik ben nooit boos als men niet schrijft. Zoo, ben je verhuisd, verder van school, dat is jammer, maar nu dich ter bij het Leidsch Dagblad. Mooi post papier hoor,, jammer hè, dat die boomen van het plaatje weg moesten. Nico en Margje Liebert hebben jullie de mooie verlichtingen ook zoo goed gezien. Krijgt Margje al weer gauw vacantie? is dat al herfstvacantie en komt er dan een nichtje op visite? Hendrika v. Egmond o, dacht je het zelf al, dat het raadsel veel te moeilijk was om te raden. Ik ben heel graag in Den Haag, maar ook heel graag in Zeeland. Wim Hoek, ook al goed als jij liever alleen 's winters meedoet met de raadsels. Je bent aardig uit logeeren geweest dezen zomer, heb je daar familie wonen of was het in een hotel of pension? Drietal Mulder haast je maar niet, ik heb nog wel wat raadsels liggen. Ali de Blauw ik zag ook veel over de lichtweek in het Leidsch Dagblad, ik be grijp dat er 's avonds vreeselijk veel menschen naar gingen kijken als het goed weer was. Jo Brilman al vond ik het naar om uit Zeeland weg te gaan, toch was het prettig hier iedereen weer terug te zien. Verheug Je je op de logees die komen? Ans en Rietje Vollenga, o kan Rietje al weer fietsen, dan is de pols dus ook weer beter. Jullie vinden zeker heerlijk dat je nu allebei een eigen kamertje hebt en maak je dat nu gezellig? Toos en Beppie Bouter wat een mooie briefkaarten kreeg ik verleden week van jullie, was dat als welkom weer in den Haag? Hebben jullie Zondag een heer lijken dag gehad in den Haag bij je grootouders? en het kleine neefje ook weer gezien? Viertal van Vliet, dat is aardig dat jullie die mooie handwerken mee naar huis mocht nemen, nu kan Je moeder ze ge bruiken en er plezier van hebben. En zijn Jullie nu aan de nuttige handwerken, aan kleedingstukken begonnen. Hannie van der Hoek je moet altijd maar flink eten dan wordt je sterk en gezond en dat is beter dan ziek en zwak zijn. Mientje Stikvoort ik heb de reis er goed afgebracht, maar het is altijd heel ver moeiend voor mij, ik ben zoo heel veel ziek geweest de laatste jaren. Bijna al die raadsels die je nu stuurt hebben er al in gestaan, maar ik heb nog raadsels van Jou in voorraad, dus wacht maar wat. Cisca van Gljizen je wensch ls al vervuld, je raadsel staat er nu al in, zie je het wel? Mijntje van den Berg ja ik vind het prettig om 's zomers in Zeeland te zijn en dan 's winters in den Haag, in beide plaatsen ben ik o zoo graag Rietje Laman, dat is nu eigenlijk geen raadsel, want je hebt het zoo maar uit te rekenen. Mien van der Linden en Bep Snik neen hoor ik heb op 3 Öctober niet naar de koraalmuziek door de radio geluisterd, daar buiten houden ze oude tijd dus was het pas 7 uur en zoo vroeg mag ik niet opstaan. Ik zie wel uit jullie brief dat je van alles hebt genoten op 3 October. Eempien en Jo Wassenaar, dat begrijp ik heel best hoor E. dat je toen o zoo erg naar allen thuis verlangde toen je een week had overgeslagen. En ik begrijp ook goed dat je nu Zondags wel eens er niet toe komt om te schrijven, maar kan Jo dan niet eens schrijven, ik wil toch wel over jullie blijven hooren ik ken Jullie allen al zooveel jaren. Slentje Timmermans dank voor je brief van verleden week met de kiekjes, aardig dat je toch schreef, al waren er toen geen raadsels om op te lossen. Hoe grap pig van die gedachte dat jullie waren opgesloten. Zoo had Annie er ook wat bij getypt al was het door middel van jou hand. Allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS V. BOEKEREN. Den Haag, v. Beuningenstraat 42. Nadat ik de correspondentie al had geëindigd, kreeg ik nog eenige brieven op gezonden, waarvan op 2 nog even een antwoordje. Li entje Oostveen ja de verhalen zijn dikwijls heel aardig, ik lees ze ook altijd. Wordt het kleedje mooi? werk je het thuis of op school. Jan de Graaf, dat is gezellig hoor dat nu dicht bij je vriend woont. Jullie hebben eikaars boek zeker ook gelezen, dat is Juist aardig, dan hebben meerderen er plezier van. OPLOSSINGEN DER RAADSELS DIT HET VORIGE NUMMER. L Harlingen, Han, ring, Linge, eng, geen, Anna. 2. Wie kwaad doet, kwaad ontmoet. 3. Als de hondsdagen beginnen. 4. Breipennen. 5. Stoelen, tafels. 8. Vlieger, veer geel, vier. 7. Sol dij soldij. 8. Zand voor t Zandvoort. RAADSELS VOOR ALLEN OM UI' KIEZEN, DE GROOTEREN 4, I KLEINEREN 3. Ingezonden door Sientje Timmerm Ik ben een man voor wien lederee hoed moet afnemen, maar als je le letter in een andere letter vera dan neemt niemand den hoed me want dan word ik oneerlijk en ne< dingen weg. n. Ingezonden door Geertrulda Blöl Welke tor is het sterkste? HL Ingezonden door Hennie de l'Ecli Wanneer ik het u gaf zoudt gi kwaad op mij zijn, maar een tui kan mij heusch niet missen, wat ii IV. Ingezonden door Hannie van der 1 Mijn geheel van 16 letters is de van een raadselnichtje. 1, 2, 3 eer korte Jongens of meisjesnaam, 7, 11 niet dichtbij, 7, 8, 9 is een voorzets 14, 15, 16 vindt men in elke kamer, 1 neemt men melk in, 4, 5, 6 i- t i ontkenning, 10, 14, 15, 16 kan men oi voor de koude. V. Ingezonden door Marius v. d. Ank Welke post brengt naar elks oor< Zeker wel het minste voordeel. VI. Ingezonden door Cisca van Gijzei Waarom heeft een politie-agent mooie knoopen aan zijn jas? VIL Ingezonden door Lies Deumer. Ik besta uit 3 lettergrepen: mijn 2e zijn rond, mijn 3e ls rond, mijn g is rond en een lekker gebak. VUL Ingezonden door Nico Scheps. Welk spreekwoord staat hier? M.t d. h.e. ,n d. h..d m.n d..rh.t g.n.ch. 1. ,d. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAAD ONTVANGEN VAN: Annie Ke zer, Wim Keyzer, Piet I Jo van Ommering, Marius van Anker, Bietje Laman, Mien van Linden, Bep Snik, Geertrulda Mijntje van den Berg, Cisca van C Adriaan Pison Marietje Laterveer, M Stikvoort, Hannie van der Hoek, van Vliet, Boukje van Vliet, Adriaa Vliet, Marietje v. Vliet, Hennie de II Maurits van Nood, Johan van Nood, van Nood, Tineke van Nood, Conn Vliet, Toosje Bouter, Beppie Bouter van Schayk, Ans Vollenga, Rietje Vol Wim Nolles, Jan van Hoven, Piet Hoven, Jo Brilman, Ali de Blauw, Mulder, Hendrik Mulder, Nellie M Tienie Bakker, Arie Smittenaar, Smittenaar, Marie Brokaar, Rie Hal Prijna Hartevelt, Janny Hartevelt, Hartevelt, Cornells J. Arbouw, Job Jacobus Planje, Adriaan Boender, drika Hermina van Egmond, Nico L Margje Liebert, Annie Sollie, Unie I naars, Jikke van Akker, Marietje Akker, Annie Bink, Marinus Lagas, cing de Wit, Bald de Wit, Jo van Linden, Tieleman van der Linden, Pi< Lagendijk, Saartje Lagendijk, Joop stra, Annie van Weizen, Wim I Klaas Oudshoorn, Rie Oudshoorn, Bousie, Henk Bousie, Netty van Wim Hoek, Koos Nieboer, Gerard de Dorus de Geus, Keesje de Geus, Lill der Leeuw, Jannie de Water, Fran Water, Eempien Wassenaar, Jo Was Nico Scheps, Truus de Graaf, Riete S Go Scheer, Jan de Graaf. Nelly de I lientje Oostveen.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 16