-vetfig KARSOTE Twee Hollanders per fiets naar Java LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 25 October 1934 Een tocht over 16.000 K.M. door 14 landen. KERK- EN SCHOOLNIEUWS SPORT. RECLAME- OE MOEILIJKHEDEN DER VOORBEREIDING Tijd klaar, deelnemers klaar, af! Hoe vaak heb lk dit commando gehoord als lk uitkwam op onze lange afstand-zwemwed strijden, en dan ging het toch slechts over een. twee, drie of acht K.M. In den nacht van 24 op 25 October klonk slechts klaar Jozef? allee hup dan" en de tocht naar Java had een aanvang genomen Reeds lang was ik bezig te trachten een betrekking in Indië te krijgen. M'n broeder was al 14 Jaar in Djokjacarta en het ging er hem niet zoo slecht. Met ons in Holland ging het minder goed en Ja, nu kun Je vtb- geh gelijk Multatuli „Aan wie de schuld dat zwakken zwak zijn. kranken, krank en dommen dom?" Het ging ons in leder ge val niet best Indlë een kans? Welnu dan naar Indlë. Maar hoe? Per K.L.M., per boot of trein, per motor of auto. weineen alles te duur. Hoe dan? Per rijwiel of te voet? Welnu, toen we besloten waren te gaan, behoefden we nog alleen maar uit te zoe ken wat zal ons voertuig wezen! Onze keus was niet groot, per voet of per rij wiel- De reis naar Indië per voet duurt wel wat lang. Laat ons zeggen pl.m. 16000 K.M. zeg per dag 25 K.M., dat zou worden met rustdagen Inbegrepen, ongeveer zeven honderd zes en veertig dagen. Vóór ons deden twee Hollandsche Jon gens het te voet in 6 maanden, maar Ja, deze stevige boys hebben zeker veel geluk gehad en zijn met vele auto's, treinen en booten meegegaan. Neen hier wilde lk niet op rekenen. En dus schoot er niets anders over dan per rijwiel. Toen dit eenmaal vaststond hadden wij een en ander alleen nog maar te organi- seeren. Vlug gezegd! Maar zoo snel ging het niet. Laat lk u vertellen, dat wij aan het werk zijn getogen, Ingespannen heb ben gewerkt En op wat voor wijze? Het uitgangspunt was: de reis niet te lang en het moet zoo weinig mogelijk kosten. Lichamelijk waren we sterk genoeg. Eerst ging ik eenige vragen stellen aan Haarlemsch Dagblad Naar aanleiding daarvan ging ik met den heer Aukes pra ten. de man die het geleverd heeft met de motor van Java naar Holland te rijden. Deze ontving ons zeer gastvrij en, met z'n prettige manier vertelde hij ons datgene wat wij noodlg hadden en zegde ons alle mogelijke hulp toe. Iets rijker aan kennis gingen wij naar het kantoor van den A. N. W B. waarvan wij lid zijn. Overbekend is het. wat de A.N.W.B voor zijn leden doet. We ontvingen het handboekje 1934 en handleiding voor het gebruik van grens- documenten. In 't begin stond men daar wat afwijzend tegenover den tocht, echter toen we lieten zien, dat het ons ernst was kregen wij die hulp, welke voor het slagen van onzen tocht onontbeerlijk is. Acht da gen daarna waren we in het bezit van een zestal kaarten, precies uitgestippeld de route welke het best (niet het kortst) is. We waren weder een stapje genaderd. Nu togen we aan 't werk voor passen. Dit had een vlug verloop. Het eerste visa was voor Hongarije. Op dit kantoor vertelde ik in 's hemels naam maar een leugen. Daar werd gevraagd hoe we het land wilden bereizen. Nu ja, ik wist niet beter te doen. dan de motor maar te noemen. Ik weet zeker, dat, als ik had gezegd „We gaan per fiets" de consul m'n pols had willen voelen, en om hieraan te ontkomen vertelde ik dit leugentje (wat me zeker als is vergeven) maar met het Turksche visa ging nog al vlug- Bulgarije ook. hier werden we nog onthaald op eenige sigaretten. Yoego- Slavië dachten we door te komen op een trancit visa. doch mis poes. Voor dit land is een verbltjf-visa noodig. Het eerste kost 50 cent, het laatste f. 3.—. Britsch-Indië en Irak kosten voor twee visa's ruim f. 19, inderdaad geen gekheid als de beurs niet zoo dik is, overigens de behandeling prima en dat is toch ook wel wat waard. Vandaar togen we naar het Fransche Consulaat te Amsterdam. In ons prachtige boekje van den A.N.W3. staat: trancit visa f. 0 50 Welnu we dach ten er dus met een gulden af te zijn, al weer mis. De heeren rekenden ons voor, dat dit ons een tientje per paar (we doen alles per paar) zou kosten. Dit vonden we te bar en we besloten naar Rotterdam te gaan. omdat daar ook een Fransch consu laat is Hier hadden we het haast in orde, het stempel werd al opgeheven ter stem peling, toen ons de vraag gewerd „Waar woont U". Op ons antwoord „in Haarlem", werd het stempel op 't kussen terugge bracht en beleefd werd ons medegedeeld, dat Haarlem onder Amsterdam resor- teerde. We slaakten een zucht, konden nog maar net even ons leed verbergen en ston den even later met treurige oogen het ledige blad te bezien waaron v.»* zoo be geerde visa ontbrak. Nu dan dit visa maar onderweg, misschien dat we een Fransch consulaat tegenkomen waar we milder worden behandeld. Nu ging het verder naar het Perzisch consulaat. Van een echt consulaat heb ik niet veel gezien. Eerst kwamen we, ik meen aan een kan toor waar wijn werd verkocht. Dat was onze bedoeling niet. Daarna kwamen we bij een Directeur van een Lakfabriek bui ten Rotterdam en hoorden tot onze groote ontzetting, dat voor Perzië geen visa's wor den afgegeven. Dat was even vreeselijk, Perzië het land van krenten en rozijnen, het land dat zeker 3000 K M. door ons moet worden bereden en dan geen visa? „Ja heeren" vertelde ons de directeur, „alleen voor de K.L.M. mag ik visa's afgeven." Met ontdane gezichten stapten we naar bui ten. Een en ander zou misschien een te genzin tegen Perzië gekregen hebben en om die reden dat land hebben vermeden, wij niet! We zullen nu te overwegen heb ben, aan ons rijwiel vleugels te binden en over Perz heen vliegen of. als blinde pas sagiers in een vliegtuig der KL M i want geld hebben we niet) te zien mee te komen, maar Perzië willen we zien! Zoover was de pas in orde. Toen ging het naar onzen huisarts waar we vrien delijk werden ontvangen en voor weinig geld werden gevaccineerd tegen pokken, cholera, typhus A. B. en Para typhus. Be wijzen van den Commissaris van Politie, bewijzen van geboorte (anders gelooft men niet in ons bestaan) hadden we ook gauw. Toen weder verder- Misschien kregen we wel een tropentent en rijwielen voor niets? En ja hoor! We klopten aan de too- verdeur der „Excelsior" rijwielenfabrleken te Vlaardingen, aangezien voor zoo'n reu zen tocht prima rijwielen noodig zijn. De directeur ontving ons met de grootste gastvrijheid, hoorde van onze plannen en we werden verrast met twee uitstekende rijwielen, uitgerust met 2 trommelremmen (andere remmen houden het niet in de bergen), vóór gewone, achter verzwaarde spaken, vrijwiel, pedalen met toeclips, zware bagagedrager plus alle extra reserve materialen en voor elk rijwiel 2 binnen- en buitenbanden met extra dubbel canvas. Onze kampeertent? Gewoon een droom. Jozef m'n broeder en tochtgenoot, begon toen hij de tent zag, te zingen: ,,'t Is te mooi om waar te zijn." Maar laat ik van het begin af vertellen We klopten (gek dat je dat kloppen zoo vlug leert) bij een fir ma aan te 's-Gravenhage. De eene firmant is Jaren in de tropen geweest, heeft veel kennis van de tropen dus, de andere heeft jaren gekampeerd (behalve 's winters), welnu de heeren hebben met deze gecom bineerde wetenschap een tent gegoten, zóó schoon, zóó goed, dat Jozef zich niet langer kunnende bedwingen, uit volle borst bo venstaande woorden uitgalmde, totdat onze goede politie hem tot de orde terugbracht. Aan de uitrusting was nog bijgevoegd: ver bandkistje, overtrekken, 1 liter veldfles- schen, zonnebril, alluminium kampeer- pannen, petroleumbranders, 2 zaklan taarns i flesehmodeleen zeer handig hakbijltje, rijwieltasschen, 2 wollen dekens regenjekkers, regenbroeken, zuidwesters, rijbroek, poloshirts, pull over en hand schoenen. De medewerking welke wij kregen was geweldig; zoo sprak een ander zakenman mij over onzen tocht en gaf eenige polo shirts en pull overs. „Kijk" zei hij. „op een zoo geweldigen tocht als door u bedoeld, moet u dit dragen. Een volgende maakte zich verdienstelijk met eenige vertalingen, in 't bijzonder uit de Turksche taal. We denken den tocht over ongeveer 16000 K.M. (op 1000 KM. zien wij niet) te doen van Holland, via Duitschland, Oos tenrijk, Hongarije, Yoego-Slavië, Bulgarije Turkije, Syrië. Irak, Perzië, Britsch-Indië, Malakka, Sumatra, Java. Het gemiddelde aantal K.M. wat wij per dag hopen af te leggen heb lk benaderd op 100. Of wij dit over 't geheele traject zullen kunnen hou den weet ik niet zeker, echter zullen wij trachten zeer kalm en verstandig te rijden en gedachtig aan: Beghlnnen can lek, Volherden will' ick. Volbringhen sal ick. en zullen wij zeker slagen. A. J. GERRITSEN, Haarlem RECLAME. BESTRIJDT VERKOUDHEID WETENSCHAPPELIJK. Doodt de bacteriën, die ge inademt. Verkoudheid, influenza en catarrh wor den veroorzaakt door bacteriën, die Uw luchtwegen binnendringen en zich daar snel vermenigvuldigen. Dus is de meest radikale wijze om een verkoudheid te be strijden: vernietigen van de bacteriën. Jarenlang heeft de wetenschap in deze richting gewerkt en tenslotte is „KAR- SOTE" uitgevonden. KARSOTE is een snel vervluchtigende vloeistof, die een sterk destnfecteerende damp geeft, volkomen onschadelijk, voor kinderen zoowel als volwassenen. Ge sprenkelt eenvoudig een paar druppels op Uw zakdoek en snuift de aangename damp op. De bacteriën-doo- dende kracht van „KARSOTE" in gevallen van verkoudheid, influenza en catarrh, wordt in onderstaande diagrammen dui delijk aangetoond. 9897 Fig. 1. Bacteriën bij het begin van de kwaal. Fig. 2. Geweldige toename der bacteriën na 24 uur. Fig. 3. In minder dan 10 minuten heeft de „KARSOTE"-damp alle bacteriën vernietigd. is verkrijgbaar bij alle apothekers en dro gisten a f. 0.90 per flacon (zakformaat) en f. 1.25 per flacon (2 x de kleine maat), omzetbelasting inbegrepen. PREDIKBEURTEN. VOOR VRIJDAG 26 OCTOBER. BENTHUIZEN. Geref. Gem.: Nam. 7 uur, ds. Heikoop van Utrecht. LISSE. Chr. Geref Kerk: Nam. half acht, ds. Holtrop. o NED. HERV. KERK. Aangenomen: Naar Drogeham E. Bijl, cand. te Oranjewoud Naar Rotterdam J. A. Kwint te Enschede (Evang.) Bedankt: Voor Uitwijk, E. Bijl, cand, te Oranjewoud Voor Enschede J A. Kwint te Enschede Voor Noordwijk I (Gron.) G. J. A. Offerhaus te Eernewoude. LUCHTVAART. DE RACE NAAR MELBOURNE. COMET, VAN JONES EN WALLER, ALS VIERDE AANGEKOMEN. De Panderjager zal Zaterdag starten. Uit Melbourne wordt gemeld dat de Oomet, van Jones en Waller, als vierde ln de luchtrace door de finish Is gegaan. De Panderjager zal aan het einde dezer week startklaar zijn en dan den tocht ver volgen. Het toestel zal met uitgetrokken lan dingsgestel verder vliegen. De snelheid wordt daardoor verminderd, doch een her haling van het gebeurde wordt voorkomen. Overigens kan er geen sprake meer van zijn dat de Panderjager nog als vijfde te Melbourne zal aankomen, tenzij de Miles Hawk, die reeds gistermorgen in Batavia stond, pech zou krijgen. De Mollisons zijn gisteren uit Allahabad per trein naax Calcutta gegaan en zijn van plan daar een week te blijven. Zij hopen er nog altijd op de vluaht niet-officleel te kunnen voortzetten of schoon hun machine officieel geschrapt is. Alles zal afhangen van de komst van reserve-deelen. Zij zullen een beslissing nemen na hun terugkomst uit Calcutta. De Iersehe vlieger Fitzmaurice, wiens toestel niet aan de eischen had voldaan, die gesteld waren voor deelneming aan de Melbourne-race, heeft te kennen gege ven heden te willen starten en te zullen trachten het record van Scott en Camp bell te verbeteren. De landingsproeven op het vliegveld te Portsmouth heeft hij gisteren met succes afgelegd, waarna hem door den vertegen woordiger van het Amerlkaansche departe ment van luchtvaart een luchtwaardig heidscertificaat ls verstrekt. Stanley Bruce, de Australische gevol machtigd minister te Londen heeft in een rede te Runcorn in Cheshire den na druk gelegd op de ernstige les, die het Britsche Rijk heeft te leeren van het succes der Nederlandsohe piloten in de LondonMelbourne-race. Deze vlucht is een der wonderbaarlijkste prestaties van onzen tijd en het Britsche Rijk moet zich bewust zijn, wat die prestatie beteekent. De Londensche Kamer van Koophandel heeft aangedrongen op sneller postvervoer op de lijnen der Imperial Airways. De merkwaarldge successen die door de Engelsche en Nederlandsche piloten zijn behaald, rechtvaardigen meer dan vol doende de eisch van sneller vervoer die door het bedrijfsleven wordt gesteld. Uiting wordt gegeven aan de hoop, dat de regeering niet langer zal aarzelen maar maatregelen zal nemen om te komen tot een sneller luchtvervoer. BIJ de K.L.M. komen nog steeds tallooze gelukwenschen binnen met het succes van de Ulver. Gisteravond heeft de Postfanfare te Den Haag het aardige idee gehad aan de K.L.M. een serenade te brengen, bedoeld als een hulde van de Haagsche burgerij voor de kranige prestatie van de Ulver- vliegers. Om negen uur zag het zwart van de menschen op den Hofweg; het tramver keer werd eenigen tijd stop gezet en uit gebreide politiemaatregelen waren getrof fen om alles een zoo ordelijk mogelijk ver loop te doen hebben. Precies te negen uur marcheerde de Postfanfare aan met den directeur van het Postkantoor, den heer Wolters en het bestuur aan het hoofd. Zij werden in het gebouw der K.L.M. genoodlgd en door den heer Plesman ont vangen. In de directiekamer sprak de heer Wolters eenige hartelijke en waardeerende woorden tot den directeur der Lucht vaartmaatschappij De serenade werd begonnen met het Wilhelmus; daarop volgden nog eenige vroolljke marsohen. De verschillende mu zieknummers werden met luid applaus door het publiek begroet. Toen de heer Plesman zich voor het venster vertoonde werd hem een harte lijke en langdurige ovatie gebracht. Zelfs trad er namens het publiek een woord voerder op, die den heer Plesman ver zocht het zoo te willen regelen, dat ook de bemanning der Ulver in Den Haag door de Haagsche burgerij zou kunnen worden gehuldigd. Een luid hoera volgde op deze woorden. Dezelfde spreker verzocht daarna het publiek een driewerf hoera uit te bren gen op de Panderjager, ook een Hollandsch toestel, waaraan eveneens met groote geestdrift gevolg werd gegeven. Het enthousiasme werd hoe langer h- grooter en al zingende bleef het pub! nog geruimen tijd voor het Hoofdkant der K.L.M. wachten en zoodra de hi Plesman zijn hoofd voor een der vensters vertoonde, barstte weer een daverend ge juich los. Het tramverkeer werd langzamerhand weer op gang gebracht en de politie trachtte met zachten drang de menschen te verspreiden. Er heerschte een gezellige en feestelijke stemming, welke zich uitte ln het voort durend hoera-geroep en in het zingen van allerlei liederen. Het gemeentebestuur van Amsterdam heeft besloten een telegram van hulde te zenden aan de bemanning van de Ulver. Bij de terugkomst van het toestel op Schiphol zal het gemeentebestuur nog op andere wijze van zijn waardeering doen blijken. Gelijk bekend ontving de Pelikaan-be manning indertijd de medaille der stad Amsterdam. o HOCKEY. H.B.S.—T GYMN. 2—2. Gisteren speelde een gemengd elftal van Meisjes- en Gem. H B S 'n vriendschappe lijke wedstrijd tegen een gemengd Gym. elftal, 't Gym won de tos en koos wind I mee. Rust 12 eindstand 22. VOETBAL. ZWAKKE TEGENPARTIJ VOOR HET NEDERLANDSCH Xl-TAJL HONGAARSCHE AMATEURS MET 7—0 GESLAGEN. Bakhuys stelt teleur. Er bestond voor den oefenwedstrijd tus- schen het voorloopige Nederlandsche Elf tal en een ploeg van Hongaarsóhe ama teurs, die gistermiddag op 't Sparta-ter- rein te Rotterdam werd gespeeld, groote belangstelling. Naar schatting volgden 15.000 toeschouwers den wedstrijd. Voor zoover zij gekomen waren om het Neder landsche Elftal te zien winnen, zullen zij zeker niet teleurgesteld zijn, want de onzen behaalden een overwinning van niet min der dan 70. Men mag aan deze ruime zege echter niet al te veel beteekenis toekennen, want wij moeten onmiddellijk den nadruk leg gen op het feit, dat de tegenpartij uiterst zwak was. Wij herinneren ons niet, dat ln de laatste jaren ooit een zoo zwakke combinatie een oefenwedstrijd tegen een Nederlandsch Elftal heeft gespeeld. De Hongaren waren van goeden wille; en zij deden zich kennen als hoogst faire tegen standers. Ook aan snelheid ontbrak het hun niet. maar in technische kwaliteiten schoten zij hopeloos tekort. Het was voor de onzen dan ook niet de minste verdien ste. dat zij op deze tegenpartij een zoo groote overwinning konden behalen. De Keuze-Commissie en het bestuur van den K.N.V.B. mag wel ln overweging worden gegeven, ln de toekomst betere tegenstan ders uit te kiezen. Wat valt er onder deze omstandigheden nog van het Nederlandsch Elftal te zeg gen? Of Halle Inderdaad de man moet zijn, die van der Meulen zal vervangen, weet men nog niet om de eenvoudige re den, dat hij ln dezen wedstrijd vrijwel niets te doen heeft gehad. Aan van Run, al had hij het gemakkelijk, behoeft men niet te twijfelen: hij is een speler van klasse; maar of Diepenbeek in de achter hoede zijn aangewezen partner is, zal nog moeten worden afgewacht, Anderiessen was zelfs tegen deze zwakke tegenpartij niet op zijn best. Van Heel en Paauwe daarentegen waren volkomen voor hun taak berekend. In de voorhoede waren Wels en Smit de besten. Vente kwam eerst na de rust be hoorlijk in actie, terwijl Mijnders minder goede momenten afwisselde met betere. De midvoor Bakhuys was bepaald de minste van het vijftal. Rust kwam met 50. De doelpunten werden gemaakt door Smit (3), Vente en Mijnders. Na de pauze voegde Vente nog twee doelpunten aan de score toe. o SPELREGELAVOND VOOR SCHEIDSRECHTERS. Door de Leidsche Scheldsrechters- vereeniging wordt Vrijdagavond in Beile- vue een spelregelavond voor scheidsrech ters gehouden. o MOTORRIJDEN. TERREINKAMPIOENSCHAP K. N. M. V. Reeds tal van bekende rijders ingeschreven. Zooals reeds eerder gemeld, vindt op Zaterdag 27 dezer op de Leusdensche heide nabij Amersfoort een wedstrijd voor solo-motorrijders plaats, waaraan verbon den zijn de Terrein-Kampioenschapstitels 1934 der Koninklijke Nederlandsche Mo torwielrijders Vereeniglng. Het traject door de heide ls ongeveer 15 K.M. lang en moet door de deelnemers in één rit 10 maal worden gereden, zoodat de geheele rit nagenoeg 150 K.M. lang zal zijn. De rijders zullen volgens den cylinder- houd hunner machines in 3 klassen ■orden ingedeeld; Klasse A, motoren t/m 250 c.c.; klasse B, motoren van 251 t/m 350 c.c. en klasse C, motoren boven 350 c.c. De start vindt plaats in de nabijheid van het Hotel-Restaurant „Waterloo" des morgens om 11 uur; de deelnemers van elke klasse starten op gelijk tijdstip, eerst die van klasse C, twee minuten later die van klasse B en wederom twee minuten later die van klasse A. Het startsein zal worden gegeven bij stilstaande motoren. De deelnemer, die het totaal aantal van 10 ronden in den kortsten tijd aflegd. is winnaar in zijn klasse en ontvangt den titel Terreinkampioen 1934 der K.N.M.V. De overige deelnemers en de teams worden op overeenkomstige wijze geclas- seerd, de laatste door samenvoeging der tijden van de leden van elk team afzon derlijk. De prijzen worden toegekend overeen komstig het K.N.M.V.-wedstrijdreglement, met dien verstande, dat de kampioen in plaats van een médaille een kleinen zil veren beker ontvangen. Hoewel de inschrijving nog niet is ge sloten en de rijders zich in het algemeen eerst, op het laatste oogenblik plegen op te geven, hebben meerdere rijders bereids ingeschreven. Daaronder bevinden zich de heeren Boogers Jr., Hoeke, de Ridder. Sybrandy, Timmer, Vermaak. Westerop. Wittenberg enz., allen voor klasse B. Ver der de heeren Eysink, Fljma, Hargeerds, Hartman Jr., Hoogeveen, Moejes, Schot enz. voor klasse C. Voor het merken-Kampioenschap heb ben zich reeds opgegeven: Ariel met teams, bestaande uit de rijders Fijma, Moejes en Teeken en Van Lindner, Schot en de Wit; New Iperlal met de rijden Timmer, Wormgoor en Van der Werf en Velocette met de rijders Sybrandy, Van der Voort en Wittenberg. Voor het Club-kampioenschap hebben reeds ingeschreven de Motorclub Assen en Omstreken met de rijders Jobing, Timmer en Van der Werf en de Utrechtsche Pro vinciale Motorwielrijders Club met Eysink Van der Voort en Wittenberg. De 2e Schoolbatterij van het Korps Rij. dende Artillerie te Arnhem zal uitkomen met de rijders Freriks, Koek en Van der Plas. ZWEMMEN. NIEUW NED. RECORD 10 X 100 M. ESTAFETTE VRIJE SLAG VOOR DAMES. Afscheid van Tr. Baumelster als actief zwemster. In het Oostelijk Zwembad te Rotterdam vond gisteravond een onderling zwemfeest plaats van de R.D.Z. ter gelegenheid van het feit, dat Truus Baumeister zich uit de zwemsterswereld terugtrok, voor wat betreft het wedstrijdzwemmen. Bij dit zwemfeest heeft men haar het mooiste cadeau aangeboden wat maar denkbaar was. Een tiental dames van de RD.Z, waarvan zij zelf ook deel uitmaakte, wist nJ. het Ned. record 10 X 100 M. estafette vrije slag te verbeteren met 13„4 sec. en het aldus te brengen van 12 min. 56.4 sec. op 12 min. 43 sec. De dames die voor deze mooie prestatie zorgden waren; C. van Vuren, N. Eilers, C. Sneep, W. van Leeuwen, M. Olsen, A, Hoogeweg, G. Brouwers, A. Timmermans, Willy den Ouden en Truus Baumeister zelf, BILJARTEN. KAMPIOENSCHAP VAN SASSENHEIM. Onder groote belangstelling had de opening plaats der wedstrijden om het Persoonlijk Kampioenschap van Sassen- heim. De voorzitter heette alle aanwezigen welkom, in het bijzonder den heer Bader, wethouder dier gemeente, die bereid werd gevonden dezen avond te openen met een eere-partij tegen een der oudste leden der B.C. „Oude Post", welke partij ein digde in het voordeel van den heer C, Guldemond. De voorzitter wenschte alle deelnemers veel succes. Spr. hoopte dat deze wedstrijd met medewerking van allen wederom tot aller tevredenheid zal slagen. Aan den wedstrijd zijn vier prijzen verbonden. Ie prijs groot zilveren wisselbeker voor meest behaalde punten; 2e pr. groot bron zen medaille voor het hoogste gemiddelde; 3e pr. een queue of kist sigaren naar keuze voor hoogste serie; 4e pr. kleine me daille voor het minst aantal poedels in dezen wedstrijd. Na de eere-partij door den heer Bader volgden enkele interessante partijen der deelnemers, door loting gerangschikt, waaronder een schitterend partij weder om van een der oudste leden, den heer G. van Diest, die speelde met een gemiddelde van ruim 5 en een serie van 25. Voortzetting der wedstrijden eiken Maandagavond in café de Oude Post, des avonds 7 uur. SCHAKEN. COMPETITIE SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Gisteravond is te Oegstgeest de eerste wedstrijd gespeeld ln bovengenoemde com petitie en wel ln de tweede klasse tusschen het le tiental der Oegstgeester schaakclub en het le tiental der Leidsche Arbeiders- schaakclub. De uitslag was een gelijk spel (55) zooals hieronder blijkt. Oegstgeest I L. Arb. Sch.cl. I, W, K. SasburgJ, F. Luyten 9—1 J. W. v. EekJ. Koet 1—0 W. F. SniederJ. Llps 1—9 P. C. SegaaTJ, Wolfslag 1—9 W. Poortman—G. Brugman 0—1 J. A. A. MunsJ. Smit 1-9 J. BroekstraW. Bodry 1—9 V. v. d LindenA. Blonk Jr. 0-1 H. Th JuffermansG. Oarton 9—1 A. L. v. d. Hulst—G. W. L. Monné 0-1 Totaal 5-5 Ook voor de eerste klasse ls gister avond reeds een wedstrijd gespeeld n.l. t* Bodegraven tusschen het eerste tiental der schaakclub aldaar en het eerste tiental der Leidsche Schaakclub „Philidor". Hiervan was de uitslag als volgt: Bodegraven I Philidor I T. Scheer—W. H. v. d. Nat Vi— K. VeermanH. I. de Nie 1—9 J. H. VernetP. J. v. d. Zeeuw 9—1. P. J. v. Dobben de BruynJ. E. Stol P J. G. IJdoC. J, Kooreman 1—J A. ScheerP. Herfkens 0—1 H v. d PanneW. Verver 11 J. MerkenburgJ J. Abspoel 0—1 B Batelaan—J de Boer 0—1 G. GroeneveldJ. Buurman Totaal 9—0 Philidor won dus met 6 p. tegen 4

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 10