LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 24 October 1934 BUITENLAND. HONIG's BOUILLONBLOKJES - 6 voor 10 cent voor Ragout RECHTZAKEN. KUNST EN LETTEREN. Voor Zelf scheerders KERK- EN SCH00LNIEUWS LAND- EN TUINBOUW. VRAGENRUBRIEK. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. Zangschool „Katwijk' JAARL. LIEDERENAVONDJ DE ALGEMEENE TOESTAND. De Vlootbecpreking - De reis van Goemboes. In de Kabinetszaal van Downlngstreet 10 te Londen, zijn gisteren de vlootbespre- klngen begonnen tusschen Engeland, Amerika en Japan ter voorbereiding van de vlootconferentle van 1935. De zitting vond plaats tusschen de ge delegeerden van Groot-Britannië en Japan Na de besprekingen werd een kort com muniqué uitgegeven, dat als volgt luidt: „Met het oog op de toekomstige beper king der vlootbewapeningen heelt een al- gemeene gedachtenwissellng plaats ge vonden". Naar verluidt zal thans een bespreking plaats vinden tusschen de Japansche ver tegenwoordigers en de gedelegeerden der Vereenigde Staten. Een verdere conferen tie zal dan worden gehouden Vrijdag a s. tusschen de Japansche en Engelsche ver tegenwoordigers. De besprekingen van gisteren stonden onder leiding van MacDonald, die bijge staan werd door Sir John Simon en Sir Bolten Eyres Monsell, de eerste lord der admiraliteit. De Japansche vertegenwoor digers waren ambassadeur Matsoedelra en vice-admiraal Yamamoto. Verder waren een aantal Britsche en Japansche des kundigen aanwezig. De besprekingen duur den ongeveer 3 uur. Het feit, dat Japan besloten heeft, zijn vlootvoorstellen niet te publiceeren, be schouwt men in Amerikaansche kringen als een teeken, hetwelk de hoop wettigt, dat er toch nog kans bestaat op een suc ces der vlootbespreklngen, want, Indien Japan zijn voorstellen reeds thans had gepubliceerd, voordat de reactie van En- gelsch-Amerikaansche zijde aan het licht gekomen is, zou dit hebben willen zeggen, dat Japan zijn houding reeds had bepaald en niet bereid was tot het doen van con cessies. De Hongaarsche minister president Goemboes is na een kort oponthoud te Weenen weder ln Boedapest aangekomen. Het tegenbezoek, dat Goemboes oorspron kelijk aan bondskanselier dr. Schusch- nigg zou brengen, is uitgesteld. Goemboes ls voornemens, begin Novem ber een bezoek te brengen aan de Ita- llnaansche regeering en zal op zijn door reis naar Rome een bezoek brengen aan de Oostenrijksche regeering. Het uitstel van de reis naar Weenen en Rome wordt te bevoegder plaatse toege schreven aan de omstandigheid, dat in verband met de bijzettingsplechtigheden ln Belgrado een zekere wijziging van het reisprogramma noodzakelijk is geworden en tevens aan het feit, dat de volgende week in Rome de verjaardag van den op- marsch naar Rome wordt gevierd. Geruchten, volgens welke het uitstel van de reizen naar Weenen en Rome een gevolg is van politieke moeilijkheden, worden van officieele zijde geheel onge grond verklaard. Ook minister Kanya is uit Rome te Boedapest teruggekeerd. Te Parijs ls men onaangenaam getrof fen door de welwillendheid waarmede de Poolsche regeering den Hongaarschen pre mier Goemboes heeft ontvangen. Terwijl indertijd Barthou door Beek niet eens van het station is gehaald, is Goemboes er door den volledigen ministerraad verwel komd. Deze Poolsch-Hongaarsche samenwer king verontrust Parijs. Het wijst erop, dat er een poging wordt gedaan de positie der Kleine Entente te ondermijnen. Polen en Hongarije moedigen het Slowaaksche autonomisme aan; zij trachten de Slowa- ken tot afscheiding van den Tsjecho-Slo- waakschen staat en tot terugkeer tot Hongarije te brengen. De Slowaken zijn echter bp het oogen- blik niet geneigd ln deze richting te gaan. Hun leider. Hlinka, heeft eenige maan den geleden een verklaring afgelegd, waarin hij het Hongaarsche aanbod van de hand wees en te kennen gaf, dat, als Tsjechen en Slowaken enkele vraagstuk ken, die hen verdeeld houden, op te lossen hebben, dit een blnnenlandsche aange legenheid ls, waarmee buitenlanders niets te maken hebben. FRANKRIJK. Kabinetsraad. De Fransche ministerraad is gisteren onder voorzitterschap van den president der republiek. Lebrun, bijeengeweest. Staatspresident Lebrun bracht den mi nisters rapport uit over de hartelijke ont vangst, welke hem en den overigen Fran- schen deelnemers aan de begrafenisplech tigheden van koning Alexander van de zijde der Zuid-Slavische regeering was ten deel gevallen. Minister-president Doumergue legde den president der republiek een verordening ter onderteekening voor, welke de Kamers tegen 6 November bijeenroept. De minister van Justitie Lemery bracht rapport uit over een wet, welke in voor bereiding is en welke verscherpte straf maatregelen bevat tegen buitenlanders, welke de ultzettingsbevelen overtreden. De minister van buitenlandsche zaken Laval bracht rapport uit over den alge- meenen toestand op het gebied der bui tenlandsche politiek. Op voorstel van den minister van eco nomische zaken werd een delegatie be noemd, welke onder leiding zal staan van staatsminister Herriot, en welke Frankrijk zal vertegenwoordigen bij de opening van de nieuwe petroleumleiding van Mosoel. In de officieele verklaring, welke na afloop van den ministerraad werd gepu bliceerd, wordt niets gezegd, waaruit men zou kunnen afleiden, dat de minister president den ministerraad op de hoogte heeft gebracht van zijn hervormingsplan nen Naar in welingelichte kringen ver luidt, is deze kwestie in het geheel niet ter sprake gekomen. Men heeft veeleer be sloten, deze kwestie in een nieuwen mi nisterraad te bespreken. RECLAME. 9861 DU1TSCHLAND. De Kerkstrijd Dr. Neubauer veroordeeld. Geheel ln overeenstemming met den loop, welken de kerkelijke zaken tot dus ver ln Duitschland hebben genomen, ls de als beslissend aangekondigde verzoenings actie weder uitgesteld Rijksbisschop Mul ler heeft den eed op den Leider van partij en staat nog niet afgelegd en de Leider beeft zich ook nog niet uitgelaten. De heele toestand blijft dus zwevend. Officieel wordt de afscheiding, welke Zondag in Berlijn Dahlem is afgekondigd nog niet als een schisma beschouwd, daar de aanhangers van de oppositie bij deze gelegenheid nog niet uit de Rijkskerk ge treden zijn. In de bladen, welke ln Duitschland ver schijnen, vindt men den heelen kerk strijd. ofschoon deze het Duitsche volk, voor zoover het haar aangaat, zeer inte resseert, met geen woord melding ge maakt. Thans verwacht men dat Hitler morgen alle Duitsche Protestante bisschoppen zal ontvangen en bij die gelegenheid een rede zal uitspreken, waarin hij openlijk stelling zou nemen tegenover de confessioneele kerk De bisschoppen zouden in deze bijeenkomst tevens den eed afleggen. Dr. Theodor Neubauer, het vroegere communistische Ud van den Rijksdag is gisteren, na 2 jaar in een concentratie kamp te hebben doorgebracht, door een speciale rechtbank te Berlijn wegens ver- valsching van oorkonden met het doel deze als echt en onvervalscht te gebruiken, tot 7 maanden gevangenisstraf veroor deeld en dadelijk naar de gevangenis over gebracht. In Neubauers woning was een valsche pas en op zijn persoon een ver- valscht geboortebewijs gevonden. SPANJE. Na den opstand. In verband met den opstand in Cata- lonlë en Asturlë zijn er tal van gemeente besturen geschorst en burgemeesters van hun functie ontheven. Gracia, de president van de U.G.T., het socialistisch vakverbond en een der zoons van Largo Caballero, den sociallstischen leider en oud-minister, zijn gearresteerd. POLEN. Geen rood eenheidsfront. De vorming van een gemeenschappelijk front der socialistische en communisti sche partij in Polen is mislukt. Na de jongste onderhandelingen over de vor ming van een gemeenschappelijk front, heeft de socialistische partij een motie aangenomen, welke het communisme ver oordeelt als een factor van oneenlgheld ln de arbeidersklasse. MEXICO. De Kerkstrijd. De aartsbisschop van Oaxaca heeft het ministerie van binnenlandsche zaken een pas gevraagd voor een reis naar Guate mala. Het parlement van den staat Zacatecas behandelt thans een wetsontwerp, waarin bepaald wordt, dat de naar heiligen ge noemde steden een anderen naam zullen krijgen. Als nieuwe namen zullen de namen van bekende mannen uit de Mexi- caansche geschiedenis worden gebezigd. KANTONGERECHT ALPHEN. Verstekvonnissen. Door het kantongerecht te Alphen wer den de navolgende verstekvonnissen ge wezen: Wegens overtreding van de IJkwet: F. P. te Leiden 2xf0.50, sukb. 1 wk. tucht school. met verbeurdverklaring van 2 ge wichten. Overtreding Motor- en Rijwiel- wet, J. v. V. te Boskoop f.2 subs. 1 wk. tuchtschool: B. B. v. M. te Leiden; J. V. te Zwammerdam; A. J. S. te Linschoten; L C. V. te Ter-Aar: H. W. J. B. te Leiden; C. W. K. te Den Haag; C. J. C. te Rotter dam: R. v. d. W. te Bennekom; J. v. S. te Hazerswoude allen tot f. 2 subs. 1 d.; N. V. te Nieuwveen f 3 subs. 2 d.; H. G. M. te Den Haag f5 subs. 2 d. Overtreding van art 424 wetboek van strafrecht: G. v. K. en G. K. te Rietveld f 10 subs. 20 d. Ter zake wegens overtreding van de wet op de evenredige bevrachting: C. J. M. te Lel- mulden f. 6 subs. 3 d.; J. v. V. Ouderkerk a. d. IJssel f20 subs. 10 d. Drinkwaterl.- verord. der gemeente Zevenhoven. A. v. D. te Zevenhoven 3xf 20 subs. 10 d. Leer- plichtwetovertredingM. W. R. f 1 subs. - d Art 460 weth. v. strafrecht: F. M. S. te Den Haag f2 subs. 1 d. Arbeidswetover treding: J. P. A. P. B. te Barwoutswaar- der f.3 subs. 2 d. Overtreding der alge- meene politieverordening der gemeente Alphen a. d. Rijn: C. G. te Leiden; J. J. v R te Roelofarendsveen; L. de R. te Lei den allen tot f 4 subs. 2 d.; A. de J. te Den Haag; F. C. L. te Den Haag; P. M. M. V. H. te Wassenaar allen tot f2 subs. 1 d. Visscherijwetovertreding W. M. te Den Haag f2 subs. 1 d.; C. V. ld. 2xf 2 subs. I d. Overtreding van art. 435 wetb. v. straf recht J. v. S te Hazerswoude 15 subs. 2 d. Waar geen woonplaats vermeld wonen veroordeelden te Alphen a, d. Rijn. HAAGSCHE RECHTBANK. De officier van Justitie Mr Cohen Ter- vaert eischte in de gisternamiddag gehou den zitting der Haagsche Rechtbank tegen J. v. I. en P. J. H., beiden uit Leiden, ieder één maand gevangenisstraf wegens poging tot oplichting ten nadeele van Maatschap pelijk Hulpbetoon te Leiden, door overleg ging ieder van een valsch briefje. Vonnis over 14 dagen. HéLèNE SWARTH. 1859—1934. Tusschen de eminente hervormers van proza en dichtkunst, die ln de tachtiger Jaren op den voorgrond zijn getreden, kan men den naam onzer groote dichteres Hélène Swarth niet missen. Hoe zij met Fransche gratie en Latynschen geest onze poëzie tot iets heel fijns en vloeiends heeft gemaakt, hoe zij zich verdiepte ln de woordkunst en met krachtige hand de dorre rhetoriek, die in de Nederlandsche dichtkunst was binnen geslopen, op zij zette, hoe zij woord en vorm overdacht en beteekenis gaf dit alles is van voldoende bekendheid. Oorspronkelijk dichtte zij haar ge- heele schoolopvoeding hebbende genoten op een Fransch instituut te Brussel in het Franschde latere ontmoeting met Pol de Mont, vurig ijveraar voor de Neder landsche taal, deed haar kenteren, en ook wel voelde zij zich aangetrokken tot de jonge, frissche letterkundige beweging, die zich begon te ontwikkelen en die der schoone taal nieuw leven zou inblazen. De eerste bundels der Jeugdige dichteres werden met ware geestdrift in Nederland en Vlaanderen ontvangen: aansporing om voortaan te blijven schrijven in de Neder landsche taal, toch feitelijk haar moeder taal, die zij niet ophield met ijver en liefde te bestudeeren. Zoo zijn de lyrische ontboezemingen dezer fijngevoelige ziel in vele boekdeelen tot ons gekomen. Het „gebeeldhouwde sonnet" trok haar in zijn geserveerden vorm het meest aan, en men mag op grond van uitspraken onzer grootste let terkundigen aannemen dat zij hierin niet werd overtroffen. Weinige dichters heb ben met zoo volkomen eerlijkheid en op rechtheid eigen gevoelens vertolkt, hun ziel blootgelegd evengoed in tijden van wanhoop en vertwijfeling als ln die van liefdesgeluk en lentevreugd. Al haar wis selende emoties werden steeds met een zuiverheid en een waarheidsliefde uitge beeld, die weerklank vindt ln het gemoed van den lezer en den grootsten eerbied af dwingt. Ook tot natuurzangen en tot vrome, ge voelige mijmeringen werd, vooral op late- ren leeftijd het hart der dichteres be wogen. Op 25 October viert Hélène Swarth in de landelijke rust van Velp, haar 75sten ver jaardag, dus ln Gelderland's dreven, haar zoo dierbaar, vooral nu, ln de kleuren pracht der stervende bosschen. Daar vindt zij, en moge zij nog vele jaren vinden het „avondrood van schoone erinneringen". RECLAME. 9857 Eerst een weinig Purol Inwrijven en daarna inzeepen; dan scheert men zich schoon, zacht en pijnloos. PREDIKBEURTEN. VOOR DONDERDAG 25 OCTOBER. ALPHEN AAN DEN RUN. Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Riekel van Delft. BODEGRAVEN. Geref. Gem.: Nam. 7 uur, ds. Ligtenberg van Llsse. S ASSENHELM. Pinkstergemeente: Nam. halfacht, ds. A. W de Rover van Vlaardingen. WADDINXVEEN. Geref. Kerk: Nam. halfacht, dr. B. Wte- linga van Amsterdam. NED. HERV. KERK Beroepen: Te Schiedam, D. Broers te Asch. Aangenomen: Naar Zwartewaal P. Jonges cand. te Haarlem. GEREF. KERKEN. Aangenomen: Naar Leens, F. Bomstra te Kollumerpomp. DOOPSGEZINDE GEM. Bedankt: Voor Giethoorn, mej. C. Gooszen, prop. te Deventer. DE MELKPRIJS. De Crisis-Zulvel-Centrale maakt be kend, dat voor de periode van 28 October tot en met 3 November 1934 de prijs voor het taxegedeelte van consumptiemelk, ge kocht op Regeerihgscontract, ls bepaald op 5 3/4 cent per Liter, met dien verstan de, dat voor melk van de eerste klasse deze prijs wordt verhoogd met de kwall- teltspremie en voor die van de derde klas se wordt verminderd met de kwallteltsaf- dracht van 1/4 cent. De afdracht op andere in consumptie gebrachte melk ls vastgesteld op 2 cent per Liter. A. C. N., te L. Zulke adressen kunnen wij niet verstrekken. H. H. de V., te L. Leiden, viaduct Den Haag, Delft, Den Hoorn, Schipluiden, Maas land, Maassluis, Rozenburgsche Veer, Brielsche Veer, Brielle, Nieuwenhoorn, Hel- levoetsluis, veer naar Middelharnis. Veer bij Maassluis f. 0.72'/t; veer bij Brielle f. 0.721/»; naar Middelharnis f. 0.50 per halve vlerk. Meter. J. C. C. te L. Wij kunnen u daarover tot onzen spijt niet inlichten. AALSMEER. Bij Arbeidsbemiddeling staan thans 151 werkloozen Ingeschreven, waarvan 8f bloemisten en landarbeiders. Het bestuur der organisatie van A R jongeren is thans definitief samengesteld als volgt: A. Rouner, voorzitter; J. J. van Resteren secretaris; M. Plet Mz penning meester; J. v. d Meulen, bibliothecaris; A. H van Steenbrugge. alg. adjunct. De Coöp. Verbruiksver. en Broodbak- kerU ,De Eendracht" alhier heeft weer 500 tarwebrooden beschikbaar gesteld voor het pl. Crisis-Comité. HAARLEMMERMEER. 25-Jarig jubileum. Morgen zal het 25 jaren geleden zijn, dat de heer G. Wallbrink in dienst van den Haarlemmermeerpolder als brugwachter te Vijfhuizen werd aangesteld. Na deze betrekking eenige Jaren vervuld te hebben werd hij overgeplaatst naar de Cruquius. Wegens gezondheidsredenen werden hem deze werkzaamheden op den duur te zwaar zoodat het Polderbestuur besloot hem anderen lichteren arbeid op te dragen, bestaande in schilderen, timmeren, met selen enz. Voor den jubilaris die om zijn ijver en trouwe plichtsbetrachting bij z'n superieuren en collega's hoog staat aan geschreven en veler achting en vriend schap heeft verworven, zal dezen dag zeker niet onopgemerkt voorbijgaan! Oprichting Centrale Ouderraad. In de O.L. school te Nieuwvennep had een bijeenkomst plaats van vertegenwoor digers van de oudercommissie in Haar lemmermeer, met het doel om te komen tot oprichting van een centralen ouder raad. Van de 11 commissies waren er 7 vertegenwoordigd. Het plan werd met veel sympathie begroet zoodat tot oprichting besloten werd. De wethouder van onder wijs, de heer P. Ouwerkerk, woonde de besprekingen bij. Tot leden werden gekozen de heeren W. J. Reinders. H. A. W. Ruijs en P. E. van Veen, resp. lid der oudercommissie van de openbare lagere school te Nieuwvennep, Meidoornweg bij Sloten en Hoofdweg bij de Lijnden Brandwonden bekomen. Het 3-jarig dochtertje van den heer B. aan den Kruisweg alhier, had Dinsdag terwijl 't in een achtervertrek op een stoel was geklommen het ongeluk een op de tafel staande pot met kokende koffie om te stooten en een gedeelte over 't lichaam te krijgen. De kleine ..bekwam zoodanige brandwonden, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De toestand van het meisje is naar omstandigheden bevredigend. HILLEGOM. Uitvoering van Tropenadel. Het Indisch blijspel „Tropenadel" van H. van Wermeskerken ls opgevoerd door een tooneelclub, welke bestaat uit dames en heeren die niet voor het eerst voor het voetlicht versohenen en eenige nieuwe lingen. Amateurs met routine waren de heeren A. Berkhout, Br. Brussee, N. Schoen, W. van der Werff en de spelleider J. Paling, terwijl onder de dames goede bekenden waren, mej. C. Schoen en mevr. E. Paling- Groen; voor het eerst is kennis gemaakt met mej. Nelly Paling, mej. A. Hoogmoed en den heer John Paling. Zij allen hebben meegewerkt aan het slagen van de uitvoering; er is best ge speeld en hartelijk gelachen, vooral om de Amsterdamsche burgerjuffrouw, die ver tolkt werd door mevr. Paling. De zaal van hotel Sistermans was geheel bezet, en de opbrengst kwam ten bate van de t.b.c.- bestrijding ter plaatse en bedroeg f. 100. De spelleider, de heer Paling, heeft mee gedeeld, dat een klein comité is gevormd om bij het 25-jarig bestaan der Hill. Ver- eeniging tot bestrijding der tuberculose een huldeblijk aan te bieden. Deze welda digheids-uitvoering ls de inzet van een grootere actie. De heer Vooren, secr. der t.b.c.-vereeni- ging bedankte voor de goede bedoeling en beval aan de Emma-postzegel te koopen. De opbrengst daarvan komt voor een deel ten goede aan de uitzending van arme patiënten naar sanatoria. KATWIJK AAN ZEE. VERGADERING VAN DE CHR. MIDDENSTANDSVEREENIGING. Tot houden van winkelweek besloten. In Casa Cara werd een ledenvergadering van de afd. Katwijk gehouden. De voorzitter de heer C. v. Tongeren opende met gebed. Spr. gal een overzicht van hetgeen in het afgeloopen jaar door de afdeeling verricht is. Er kan nog veel in het belang der leden gedaan worden. De tijden voor den middenstand worden hoe langer hoe moeilijker met veel zor gen en moeiten. Na dit openingswoord las de secretaris de heer W. van Beelen de notulen van de vergadering van 19 Maart j.l. die onver anderd werden goedgekeurd, met dank van den voorzitter aan den secretaris. Vervolgens werd mededeeling gedaan van de ingekomen stukken. De secretaris en de voorzitter van de Zwarte-Ujst Commissie deden mededeeling omtrent het werken met deze lijst. De heer C. van Tongeren gaf een uit voerig verslag van de verleden week ge houden vergadering met de K. van K. te Lelden. Het verslag van den heer v. Ton geren werd met alle aandacht aange hoord, waarna drukke beschouwingen volgden. Naar de volgende vergadering te Leiden, waar getracht zal worden te ko men tot samenstelling van een commis sie uit het district Rijnland, werd beslo ten 2 leden van de afdeeling te zenden. HEDEN. Hoogl. Kerkgracht 48: Spr. K Erlecke, 8 uur nam. Oud-Hortuszlcht: Prop.-feestavond Ned. I Bond van arbeiders ln slagers- en aanver*. bedrijven. 8'/i uur nam. Prediker: Chr. Dem. Utile. Spr. H. 8. t, Houten. 8 uur nam. Stadszaal: Prop. avond Nat. Jongeren, verbond. 8 uur nam. Zomerzorg: Bond van Jonge Liberalen, Spr. prof. C. W. de Vries, 81/4 uur n.m. Donderdag. Consultatie-bureau tbc-bestrljdlng (Mid. delweg)Ver. tot bestrijding der t.b.c. - 5 uur nam. Levendaal 76Samenkomst te 8 uur nam. Nleuwstraat 7: Leldsch Drankwee: Comité, 8 uur nam. Nutszaal: Ver. tot bev. der Bouwkunst Spr. de heer Herm. Martin. 8 uur nam. K a t w IJ k-a a n-Z e e (Ohr. Prot. Bel.) Llederenavond Zangschool „Katwijk", 7'/t uur nam. Oegstgeest (Irene)I.O.G.T. 8 de heer Buys. 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „Hemelbestormers". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uun Trianon Theater, Breestraat, 2 en 8 uur nam. „Bleeke Bet". Dagelijks matinee te 2 uur nam. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur, Roxy-Theater, Haarlemmerstraat No. 51 I 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door- loopende voorstelling: „Susan Lenox". Casino-theater, Hoogewoerd 49.8 u, nm. „Een vrouw werd gekruisigd". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst! der apotheken wordt van Maandag 22 tor en met Zondag 28 October a s. waargenoJ men door de apotheken J. C. Pelle, Kort-I Rapenburg 12, telef. 594; J. E. M. ten Dijk,! Haven 18, telef. 85 en C. van Zijp, Wil- f helminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. De penningmeester de heer B. J. Dijk- drenth, verstrekte inlichtingen omtrent dt I brandassurantie en deed mededeeling van het toetreden van 28 nieuwe leden. D t heer Dijkdrenth, die afgevaardigde is ge- weest naar de kort geleden gehouden i' vergadering te Utrecht, bracht daarna verslag uit. De voorzitter bracht toen in behandeling de „Actie voor het komende seizoen". Hieronder was ook begrepen het al ol niet houden van een winkelweek. Daar nie mand in de vergadering zijn stem hier tegen uitbracht, werd tot het houden van I een winkelweek besloten. De voorzitter stelde voor daartoe binnen 14 dagen een vergadering te houden. De winkelweek-commissie zal dan benoemd worden. Dit voorstel werd met alg. st. aan genomen. De voorzitter stelde de vraag of men I Katwijk aan den Rijn in deze winkelweek zou betrekken. Besloten werd de „Hanre" aldaar er mee ln kennis te stellen. Na rondvraag en slotwoord van dei I voorzitter volgde sluiting door den heer L. v. d. Zwan met dankgebed. A. s. Zondag zal de avondgodsdienst-1 oefening ln de Oude Kerk per radio gezonden worden. Van 5 uur des namiddags tot 10 minute 1 over half zes zingt dan eerst het Dames-1 koor ..Looft den Heer" alhier, directeur de heer Paul Pul, een zestal nummers, even eens door de radio. Opgericht 15 Sept 1905 Dir.: NIC. TAN BEELEN. Donderdag 25 Oct, ln Chr. Pret. Beliefd Aanving halfacht Bew. v. toeg. f. 0.10 bjj Van Beelen/ Pan»- I en Orgelhandel, Zuid Boulevard 47 ea 's avonds aan de zaal. HET BESTUUR. LISSE. Vereeniging van Oud-Leerlingen der Rijkstuinbouwschool. De heer D. van Egmond Jr., hoofdcon- I troleur van de vereeniging „De Narcis" tl I Hillegom, hield voor de Ver. „Theorie eo I Fractljk", vereeniging van oud-leerling® I der Rijkstuinbouwschool voor de bloembol lenteelt alhier gisteravond in café-restau- rant „de Nachtegaal" alhier een causeni I over het onderwerp: „De Narcissencultuaf I in het algemeen en de behandeling in bet I bijzonder". Allereerst wees spr. er op, dat de nar- clssenkweekers ln bijzondere mate hun deel hebben gekregen van de crisis met ai zijne gevolgen, met het gevolg, dat de prtl- zen beneden de productiekosten zijn, bet 1 product voor tweederde onverkoopbaar v en vooral voor de narcissencultuur drelfl er groot gevaar. Maar men kan een cultuur als die vij bloembollen, niet stop zetten wanneer M niet meer rendeert. Het bedrijf moet voorv 1 gang hebben, anders is de totale onder-1 gang slechts een kwestie van zeer kor-1 ten tijd. I Al wordt dus voortdurend verloren, m® I tracht nog, met inspanning van abj I krachten, dit verlies zoo klein mogelij» I maken. Vervolgens stond spr. stil bij de Nare»-1 sencultuur ln het algemeen; haar on -1 staan der cultuur, haar groote vooruit gang der Narcissencultuur en de alg'" meene belangstelling, welke de narcis*" in zoo ruime mate steeds hebben genot» zoowel in Engeland als in ons land. r winning van nieuwe soorten, het import"' ren van nieuwe soorten en van var50 I plantgoed. De narcissencultuur is met rasse sca» j-J

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6