De vlucht van de „Uiver N.V. LEIDSCH DAGBLAD LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 24 October 1934 BEURSOVERZICHT Een relaas van Thea Rasche. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur; 780. Hedenmiddag 3 uur; 762. telegrafisch weerbericht I r h Kon. Ned. MeteoroL Inst. te De Bildt Hoogste stand 768.3 te Boedapest. Laagste stand 736.4 te Ingoe. Verwachting tot den avond van 25 Octo- I ter. Zwakke tot matige Zuidelijke wind. I Nevelig tot hall of zwaar bewolkt. Later I wellicht eenige regen. Weinig verandering I in temperatuur. buitenlandsch weerbericht. I Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. De depressie over de Noorsche kust trok [verder Noordoostwaarts, het hooge druk- gebied op het vasteland bleef toenemen, taaar bij IJsland en Ierland vertoonen zich nieuwe dalingen, die tot over de Golf van Biscaje doordringen. De Zuidwester storm over de Noorsche lust trok met de depressie Noordwaarts, in .e Golf van Biscaje begint het hard uit het juiden te waaien. Op het vasteland is het rustig weer met Iseel mist in Frankrijk, Zuid-Holland en Zuid-Dultschland. In Schotland daalde de temperatuur tot onder het vriespunt; in Ierland en Engeland ls reeds weer zware regen gevallen, in Scandinavië duurt het lichte weer voort. In verband met de groote snelheid waar- e de bovenlucht zich uit het Westen be- faeegt. is te verwachten, dat de Westelijke egen zich weer naar onze omgeving zal uitbreiden. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.r 9 gr. C. (48 gr. F.) 12 uur 's midd.: 91/: gr. C. (49 gr. F.) 3 uur nam.: 13 gr- C. (54 gr. F.) BOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Donderdag. Voorin, te 4.53 uur; nam. te 5.14 uur. LICHT OP VÓÓR FIETSERS e.a. Woensdag; 5.18 nam. tot 6.11 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 24 Oct. op; 17.03 uur; onder 9-21 uur. 2. AMSTERDAM, 24 Oct. Ongeanimeerde markt. Industrie-, Pe troleum- en Suikerfondsen lager. Rub- fbers en Tabakken prijshoudend. Yankees en Dultsche obligaties gedrukt. Ned. en Ked.Ind. prijshoudend. De dag van heden kan een belangrijke rorden in de geschiedenis van de mone- ■aue ontwikkeling. Roosevelt zal vandaag 1 de jaarvergadering der American Ban kers Association een rede houden, waarvan pen verwacht, dat de inhoud minder alge peen zal zijn dan de vele speeches, die hij Voeger heeft gehouden. Verder weet men echter niets van den inhoud af en zoo ver- pept men zich in veronderstellingen. TSsenaardig is het evenwel, dat deze alle ■th meer bewegen in de richting van een pnkondiging van een meer stabiele mone- "ire politiek dan van nieuwe experimen ten, Niet onwaarschijnlijk is zulks in ver band te brengen met het feit, dat als plaats voor de jaarvergadering van de lankiersvereeniging ditmaal Washington uitgezocht. Men heeft hieruit geconclu deerd dat in de tot voor korten tijd nog -spannen zijnde verhouding tusschen opsevelt en de bankiers een verbetering s ingetreden en wel in dien zin, dat Roo sevelt meer aandacht is gaan besteden •an de raadgevingen van de bankiers, die Jteeds voorstanders waren van een or- imTSxe economische politiek met uit- jcnakellng van elk monetair experiment, vend.en heeft de Amerikaansche Ge- te p°nderi in een gisteren gehouden feaevoering verklaard, dat pond sterling en dollar moesten worden gestabiliseerd, oan niet met herstel van den gouden -andaard. Onder dergelijke omstandigheden is het jwerminst verwonderlijk, dat Wallstreet L;J?S. gedurende enkele dagen zeer weinig Beid a t ten ^00n sP^idt. De mogelljk- sind' 1 6611 ateeheele verandering in de Iw i? aan de regeering komen van pwoseveitgevoigde economische en mone- t. Pc'itiek zal worden aangebracht, Dp tn ÏÜ5?Inend °P de ondernemingslust, even c'uatles zijn daar dan ook van De g beteekenis als de omzetten- ten»I?Si^rdumsche beurs ziet zich dien- bronne- een van haar belangrijkste aarne tVan 'hdicatie ontnomen, terwijl ik vS1s3. brededeelingen van Roosevelt fen zïiS ïrect belang voor ons land kun- biek aan .2d.a' ook °P onze beurs het ge- Van de ---.lre vooreen deel op rekening i Gelukwensch van de Prinses. H. K. H. Prinses Juliana heeft telegra fisch een gelukwensch aan de bemanning van den Uiver doen toekomen. Hulde van Prof. Iluizinga. Men meldt ons, dat bij den aanvang van zijn college, de Leidsche hoogleeraar, prof. dr. J. Huizinga hedenochtend een korte toespraak gehouden heeft over de successen der Nederl. luchtvaart, welke toespraak door de studenten staande werd aangehoord. Spr. huldigde de bemanning van den Uiver en de directie der K.L.M. om hun schitterende prestatie. Wat de Uiver heeft volbracht, is van veel wijdere beteekenis dan uitsluitend en sportprestatie en daarom mogen wij het als een internationaal succes beschou- gezet a'S rede van Roosevelt kan worden was uiterst gering; naast de houding in verband met de Thea Rasche. De „Daily Mail" bevat een uitvoerig relaas van de Duitsche vliegster Thea Rasche, die met de „Uiver" naar Australië is gevlogen, welk relaas uit Albury, waar het Douglas-toestel de gedwongen tus- schenlanding moest maken, werd ver zonden. „De drie en een halve dag tusschen Mildenhall en Melbourne zijn de groote gebeurtenis in mijn geheele vlieg-carrière. Het is het schitterende Douglas- toestel, bestuurd door de Nederlandsche vliegers Parmentier en Moll, dat mij deze dagen gedragen heeft. Zelfs in den strijd tegen het slechtste weer, lag het toestel als een vogel in de lucht. Het feit, dat het in het toestel zeer rustig was, maakte het mij mogelijk met gewone stem te spreken met mijn beide mede-passagiers, twee Nederlandsche bankiers. Een van hen vertelde me, dat hij uit Zuid-Amerika is gekomen om aan de vlucht deel te nemen." Thea Rasche vertelt verder, dat zij de eenige vrouw aan boord was tusschen zes mannen en hoe zij zich gedwongen voelde het vrouwelijke deel van het werk te doen, bestaande uit het opdienen van de sand wiches en de thee, Hollandsche gebakjes en koffie. De reis was buitengewoon com fortabel, ondanks de hitte en de inspan ning. „Wij wisten gedurende de geheele vlucht onze positie in de race, dank zij de radio. Het meest bewogen moment was te Alla habad, toen we de Mollisons voorbij gin gen, die tengevolge van motordefect op gaven, Scott en Black, op wie wij weinig hadden gerekend, verschenen plotseling. Wij waren echter vaker dan zij gedwongen te landen, om te tanken en verloren daar door tijd op hen. Onze gevaarlijkste tegenstander achter ons was Turner in de Boeing. Ofschoon wij overal enthousiast werden begroet, was de ontvangst te Batavia de hartelijkste, daar onze zes Nederlanders duizenden brieven met groeten naar hun landgenooten in de koloniën meebrachten. De hitte was dikwijls drukkend en nu en dan zochten wij verkoeling door natte sponsen. rede van Roosevelt ontstemden de moei lijkheden van een kleine A'damsche beurs firma. De koersen liepen meerendeels iets terug; de petroleum-aandeelen werden ongunstig beïnvloed door de slechte positie der Amerikaansche petroleum-Industrie. Op de Industrie-afdeeling waren Philips plm. 2 pet. lager. Unilevers waren iets zwakker. Aku's boden weerstand. Suikers waren zeer onge animeerd. In H.V.A.'s ging weinig om tegen een 1 pCt. lagere koers. De Rubbers daal den meerendeels een fractie. Tabakken stil en prijshoudend. De Yankee's verloren iets. Duitsche obligaties waren stil. De notee ringen waren meerendeels lager. Ned. Staatsfondsen waren kalm en weinig ver anderd Ind. obligaties waren evenmin veel veranderd. Op de wisselmarkt lagen Pon den zeer vast. WISSELKOERSEN. Engeland 7.35'/: (7.33'/i); Duitschland 59.40 (59.39); Frankrijk 9.73'/: (9.73 3/8); België 34.48'/: (34.47'/:); Zwitserland 48.16'/: (48.14); Denemarken 32.87'/: (32.40) Zweden 37.95 (37.85); Noorwegen 37. (36.85); New-York 1.47 7/16 (1.47 3/8). Prolongatie 1 pCt. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. Indien wij alle mascottes hadden mee genomen, die ons waren gegeven, dan zouden wij zeker te zwaar zün geweest. Zij kwamen overal vandaan Duitschland, Nederland, Engeland, Amerika. „Ik ben niet bijgeloovig, maar een ding moet ik toegeven. Ik had een klein stukje hout meegenomen, gevat in koper. Ik hield het vast, toen wij over de Timor-zee vlogen, welke de ondergang voor vele vlie gers is. Wij vlogen over hooge, zwijgende ber gen, reusachtige zeeën, woestijnen, steden vele landen. Toen ik van een hoogte van duizenden voet op de wereld keek, wist ik niet, wat ik het meest moest bewonderen, de grootheid en de majesteit van de aarde of het wonder van de menschelijke tech niek, welke haar heeft overwonnen Wij vlogen over grenzen, zonder het te weten grenzen, die zoo hevig door ver schillende naties worden betwist, We had den het geluk de wereld te zien van het standpunt der Engelen en alle aardsche tegenstellingen te vergeten. Het kan zijn, dat wij, vliegers, die de wereld zoo vaak op deze wijze zien zulke goede kameraden zijn, omdat wij geen persoonlijke antago nisme kennen en slechts den strijd met de elementen en de materieele hindernissen. Het laatste uur was het ergste van de geheel# race, het was een dubbeltje op zijn kant met steeds verminderende benzine voorraad. Kort voordat wij ons doel, Mel bourne. bereikten, op minder dan 200 mijl afstand, moesten wij in den nacht landen. We bevonden ons in de buurt van Albury en zonden S.O.S.-seinen uit om benzine. We deden ons best om voldoende te krijgen om de laatste etappe af te leggen. Overigens was alles in orde.... Een vergelijking met vroeger tijden. De phenomenale prestatie, welke Scott en Campbell Black in hun race-machine en onze landgenooten Parmentier en Moll met een gewoon lijntoestel hebben ver richt, dwingt onwillekeurig tot een verge lijking met vroegere tijden, toen op den geweldigen afstand, die Engeland van Australië scheidt, zoo nu en dan ook een record werd gemaakt, zij het ook niet door vliegtuigen. Toen in het midden van de vorige eeuw bekend werd, dat in Australië goud was gevonden, emigreerden binnen enkele ja ren duizenden en nog eens duizenden van Engeland uit naar het verre land, ten einde te trachten daar zoo spoedig mo gelijk rijk te worden. Deze massale uit tocht stelde niet alleen aan de Engelsche scheepvaart en aan den scheepsbouw zware eischen, doch bovendien trachtten de kapiteins van de schepen der verschil lende reederijen elkander den loef af te steken door den overtocht in record-tijd te volbrengen. Het meerendeel van deze vaartuigen bestond uit z.g. kllppersche- pen; de geheele ruimte aan boord was op min of meer primitieve wijze inge richt voor het vervoer van passagiers. Het merkwaardige was, dat door den feilen onderlingen strijd de reisduur dezer schepen tot op de helft werd bekort en de geweldige reis van Engeland naar Austra lië meermalen in 70 tot 80 dagen werd af gelegd. D.w.z. dat de snelste zeilschepen van dien tijd meer dagen noodig hadden om Australië te bereiken, dan het aantal uren, dat de vlucht van Scott met zijn Cornet heeft geduurd. Recordreizen, die in de vorige eeuw even groote bewondering en verbazing afdwon gen als de prestatie van de helden der lucht, aie deelnamen aan de monster-race van Londen naar Melbourne, zijn gemaakt door het Engelsche zeilschip „MarcoPolo" dat de reis van Liverpool naar Melbourne in 68 dagen volbracht en, in 1854 door den Engelschen klipper „James Baines", die in 63 dagen, 18 uren en 15 minuten van Liverpool, naar Melbourne voer. Dit record is niet meer verbeterd vóór het jaar 1869 door het klipperschip „Ter- mophylae." Een Duitsch oordeel - Parmentier staat naast Scott, zoo niet boven hem. Onder den titel „Twee wonderen" be spreekt het „Berliner Tageblatt" het resul taat van de LondenMelbourne race. Twee wonderen: een technisch en een mensche- lijk. Het laatste is het grootste. Het blad noemt allereerst de alle begrippen over schrijdende physieke prestatie: zonder slaap drie nachten en twee en halve dag in een donderende machine vol te houden. Doch de physchische volharding is niet minder. Voortdurende opmerkzaamheid was geboden, waarbij de druk van de ren- koorts kwam. Dergelijke piloten denken werkelijk in „continenten" Het bi-ad bespreekt dan liet verschil tus schen de vlucht van Scott en die van de „Uiver". „De Engelschman Scott heeft zijn taak geheel als sport beschouwd. „Over winnen of sterven!" Hij heeft het uiterste van de motoren gevergd. Hij heeft zich van alle medewerkers langs de route geschei den. Hij heeft in het gezicht van alle ge varen en alle zekerheid op succes gevlogen. Den geheelen weg langs! En zonder reke ning te houden met het toestel. Daartegenover heeft de gezagvoerder van het Nederlandsche toestel, een verkeerstoe- stel. Parmentier uit overwegingen van vei ligheid in het algemeen en van de juiste koers in het bijzonder, zooveel mogelijk langs de randen van het vaste land ge vlogen voor zoover h-et in etappen naar Australië leidt (De schrijver vergeet hier bij dat Parmentier de handicap-route moest volgen Red.) Hij is „bruggenvlieger" Scott „vogel vlieger". Ofschoon de route van het Ne derlandsche vliegtuig natuurlijk veel lan ger was, heeft het rationeele proces een moreel succes geboekt over het dol-koene, waardoor Parmentier naast Scott. zoo niet boven hem staat. Want Parmentier is met uitstekend werkende motoren aangekomen. Er kan nu werkelijk aan gedacht worden, dat deze enorme afstand in de toekomst in enkele dagen geheel „normaal" kan wor den afgelegd, geheel afgezien van de aan moediging. die het groote en kleine lucht verkeer overal door deze indrukwekkende prestaties krijgt. De „Frankfurter Zeitung" brengt buide aan Scott en Black voor de enorme pres tatie met hun race-vliegtuig. Sprekend over de „Vliegende Hollanders" Parmentier en Moll, zegt het blad. dat de prestaties van dit verkeersvliegtuig, dat veertien zitplaatsen, een radio-cabine en een keuken aanboord heeft, niet hoog ge noeg kan worden aangeslagen. Na erop gewezen te hebben, dat men zich natuurlijk niet moet voorstellen, dat het in de naaste toekomst mogelijk zal zijn in dergelijke verkeersmachines eveneens in 71 uur van Engeland naar Australië te komen noemt het blad de v-luchit een absolute pionierprestatie. Zij heeft mogelijk ge toond, aan welke men tot nu toe niet geloofde. Waarom Frankrijk niet deelnam. De prestatie der Engelsche en Nederland sche vliegers in de LondenMelbourne- race vinden ook in Fransche luchtvaart kringen groote bewondering en waardee ring, en algemeen betreurt men, dat Frankrijk niet aan den wedstrijd heeft deelgenomen. De voorzitter van de Fransche lucht vaartorganisatie, het Kamerlid Laurent- Eynac, verklaarde dat hoe dringend ook de eischen der nationale verdediging in de lucht mogen zijn, zij Frankrijk toch nooit zouden mogen afhouden van dergelijke pogingen op het gebied van de sport en de civiele luchtvaart. Men dient het land ook, wanneer men zijn aandacht daarop richt. De minister voor de luchtvaart. Generaal Denain, motiveerde het niet-deelnemen van Frankrijk met „den huidigen stand van de Fransche luchtvaart". De verbe teringen en de reorganisatie, die onder lei ding van het ministerie voor luchtvaart thans echter tot stand kwamen, zouden het waarschijnlijk mogelijk maken, dat Frank rijk bij de groote internationale vliegge- beurtenissen in 1935 een goed figuur zou maken. Naar van officieele zijde wordt verklaard, zal elk particulier Initiatief In deze rich ting op krachtigen steun van overheids wege kunnen rekenen. Turner maakte een noodlanding. Het blijkt thans dat de Boeing Transport gisteravond op weg van Charlesville naar Melbourne wegens motordefect een nood landing heeft gemaakt te Bourke. Na kor ten tijd kon hij weer vertrekken. Zonder verdere ongelukken bereikte hij toen Mel bourne. Bij het verlaten van de hangar waarin hun vliegtuig was ondergebracht, verklaarde Turner aan de menigte, dat het een groote tocht was, doch dat hij niet ter stond weer een nieuwe zou willen maken. Pangborn verklaarde dat deze vlucht hem herinnerde aan de vlucht rondom de wereld, die hij in 1931 maakte, ofschoon deze tocht veel moeilijker was. Vliegtuig-eskader boven Den Haag. Een eskader van 14 vliegtuigen uit Soes- terberg heeft hedenmorgen een hulde- viucht gemaakt boven het gebouw van de K.L.M. aan den Hofweg. De indruk van de Uiver-aankoinst in Ned.-Indië. Aneta meldt uit Batavia: De hoofdstad en andere plaatsen van Ned.-Indië heb ben spannende uren doorgebracht. Nadat eerst door een onjuist bericht van aan komst van de „Uiver", gevolgd door een toepasselijke toespraak en het Wilhelmus door de radio, iedereen in vreugdestem ming was gebracht, brachten de daarna gepubliceerde mededeelingen, dat de „Uiver" zoek was en later dat hij cirkelde boven Wodonga en Albury, een groeiende ontsteltenis. De ongekende spanning, die zich een weg baande langs telefoonlijnen en zicht baar werd aan de overal-in hotels, so ciëteiten en op straat bijeengroepende Europeesche burgers, werd eerst in be trekkelijke rust omgezet, nadat het be richt van de veilige landing op het race- terrein te Albury was binnengekomen, doch in den afgeloopen nacht stonden de telefoons geen oogenblik stil, terwijl van alle zijden telegrammen binnenstroomden om naar het lot van de „Uiver" te infor- meeren. Het bericht van de aankomst van de „Uiver" te Melbourne gaf groote ont spanning. Allerwege werden de vlaggen uitgestoken, waardoor het enthousiasme in Ned.-Indië, de hoofdstad, zich open baarde. Tusschen de bedrijven door waren Jo nes en Waller met hun D. H. Comet uit Tjililitan bij prachtig maanlicht vertrok ken. Hoewel het vertrek eerst na midder nacht plaats vond waren er eenige hon derden Batavianen bij aanwezig. Hieron der bevonden zich vele Engelschen. Het vliegterrein was uitmuntend verlicht, ter wijl de startbaan extra verlengd was met het oog op de lange startlengte van de Cornet. Officieren van de Luchtvaartafdeeiing regelden den start, welke moeizaam werd volbracht, zoodat angstige twijfel of de start wel gelukt was bij de toeschouwers ontstond. Deze twijfel verdween toen een maal zekerheid bestond dat de Cornet eoed en wel was opgestegen. Jones kwam nog even terug over Tjili litan, ontstak een moment zijn zoeklicht, waarna hij in de richting van Semarang verdween. Voor hun vertrek juichten de toeschouwers de vliegers toe, van wie men niet moet vergeten hoe snel zij on danks allen tegenslag de afstand Lon denBatavia aflegden. Ned.-Indië blijft thans in spanning le ven, ook nu vernomen wordt dat de kansen van de „Uiver" op den eersten prijs in de handicap-race verminderd zijn door het algemeen verstandig geachte achterlate» van gewicht te Alburry, teneinde op het drassig terrein niet het minste risico te nemen. De belangstelling uit zich voorts door een inzameling bij de K P.M. en op andere kantoren ten behoeve van den omroeper a te Albury, wiens hulp voor de landing ten zeerste wordt gewaardeerd. Voorts gaat de verdere belangstelling uit naar MacGregor, wiens aankomst te Tji lilitan heden wordt tegemoetgezien, terwijl ook de Panderjager te Batavia nog deze week wordt verwacht. Honderden gelukwenschtelegrammen worden naar Melbourne en naar Neder land verzonden, o.a. van den Gouverneur- Generaal, den voorzitter van den Volks raad, de hoofden van departementen, de commandant der Marine te Soerabaja, de directies van het Persbureau Aneta en der dagbladen, verschillende Gouverneurskan toren, particulieren, enz. enz. Om 13 u. 20 hedenmiddag A. T. was de stand als volgt: Jones en Waller zijn op weg naar Char- leville te 10 u. 15 (A. T.) te Mont Isa, 75 mijl ten westen van Cloncurry in Queens land gedaald. Zij zullen hier den nacht doorbrengen. Mac Gregor en Walker arriveerden te 7 uur 22 te Singapore en om 12 u. 30 te Batavia. Hewett is boven Akuab gezien op weg naar Bangkok. Hansen vertrok om 8 u. 05 uit Allahabad naar Calcutta. De Mollisons bevinden zich nog te Alla habad. De Stoddarts arriveerden te 4 u. 49 te Allahabad en Melrose te 11 u. 55 aldaar. Shaw arriveerde gisteren om 18 u. 07 te Bushir. Brook kwam gistermiddag om 12 u. 22 te Athene aan. DE KANTOREN DER zijn lederen werkdag geopend vanaf half 9 des morgens tot half 6 namiddags. Zaterdags vanaf 8 uur 's morgens tot g- 4 uur 's middags 'Zondags den geheelen dag gesloten. AMSTERDAM, 24 Oct. Veemarkt Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 3 wa gons geslachte runderen uit Denemarken. 290 vette kalveren: le kw. 5054, 2e kw. 4050, 3e kw. 3840 ct. per K.G. slacht- gewicht; 47 nuchtere kalveren 36 per st. 272 varkens; vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G 3637; zware varkens 3436 vette varkens 3334 ct- per K.G, slacht- gewicht. Marktoverzicht Vette kalveren flinke aanvoer, handel lui en prijshoudend. Var kens kleine aanvoer, weinig handel met dezelfde prijzen als Maandag. BENTHUIZEN, 23 Oct. Aanvoer 601 Kippeneieren pr. 55.75 per 100; 26 Eend eleren 4.15 per 100. Roodekool 78, Witte- kool 6 per 100. Wortelen 341/: ets. per bos, Idem 1718 ets per mandje. Druiven 15 ets per pond. BOSKOOP, 23 Oct. Veiling coöp. vereen. „De Boskoopsche Veiling". Rozen per bos: Ellen Poulsen 20—27 ct.; Columbia 1418 ct.; Mac Keiler 2035 ct.; Ingar Olsson 2537 ct.; President Hoover 2024 ct.; Dr. Kraus 6080 ct.; Else Poulsen 33—50 ct.; Butterfly 2530 ct.; Rosalandia 18 35 ct.; Paul Grampel 3650 ct.; Gloria Mundi 5060 ct.; Hadley 2640 ct.; August Noach 1628 ct.; Claudius Pernet 35—49 ct.; Edith Helen 54—60 ct.; Phoebe 2948 ct.; Florex 2136 ct.; Babyrozen 1927 ct.; Briarcliff 1620 ct.; Gemengde rozen 915 ct. Diversen per bos: Chry santhen, gr. bloemig, 7090 ct.; idem, ge mengd, 3050 ct.; Clematis Prins Hendrik 130150 ct.; idem, the President, 30 ct.; Physalis Frahcetti 1620 ct.; Eikenblad 10—12 ct.; Asparagus 79 ct.; Tros-Chry- santhen 8—15 ct. KOUDEKERK, 23 Oct. Eierenveiling „Koudekerk Rijndijk". Aanvoer 2810 stuks. Kipeleren 5.005.50; Eendeieren 3.003.10 Kuikeneieren 4.004.10 per 100 st. Kippen 0.400.70; Konijnen 0.301.00 per stuk; Boter 0.70—0.75, Kaas 0.20—0.23. NIEUW VENNEP, 22 October. Kipeieren 6250, prijs f. 5.406.20; kuikeneieren 1680, f. 3.60—5.10; eendeleren 150, f. 2.30—2.70; hanen f. 0.350.65; konijnen f. 0.201.15. VEUR, 23 October. Engelsche komkom mers le soort f. 2.804.20; 2e soort f. 1.10 1.90; Gele komkommers le soort f. 4.90—7; 2e soort f. 2.503.60; 3e soort f. 1.201.80; Kropsla le soort f. 0.501.60 Peen f. 3.50 5.90; Bloemkool le soort f. 4.106.20; 2e soort f.22.80; uitschot f. 1.501.80; To maten midd. f. 2.205.10; gr. ronde f. 5.80 6.50; 2e soort f. 2.303.80; 3e soort f. 1.20 —1.40; bonken f. 2.203.50; Andijvie per 100 f. 0.501.30; Spinazie per 4 kilo 2654 cent; Postelein f. 9.50—11.50; Rabarber per 100 bos f. 1—2; Snijboonen f.2328; Spercieboonen f. 1524; Radijs f. 12; Brusselsch Lof f. 1.20—2.80; Prei f. 0.50— 0.80; Seldery f. 13—16; Doperwten f. 14— 17; Appelen f. 10.50—15.60; Peren f.4.60— 14.30; Meloenen f.7—13; Druiven f. 6.50—9. WESTLAND. Westlandsche Bloemenvei ling van 23 October. Pulling 7—12.00, Bayonanthe 4.707.00, Louis Germ. 9 13.00. Choco 3.206.20, Blanche du Poitou 3.10—3.90, Rose Day 8—10.00, Red. Cavel 12—17.00 per 100; Phoenix 6—16 ct, Gold Finder 612 ct, Witte tros 913 ct, Nor mandie 48 ct, Harvester 514 ct, Men- smgh 1627 ct, Novembérzon 1627 ct, Buckingham 16—21 ct, Granfordia 8—13 ct. per bos. Middelprijs van de bij den Bond West- land aangesloten veilingen van 23 Oct. Eijport: Alicante-druiven 16—22 ct; Col- mandruiven 3436 ct; Gros Maroc 20—24 ct; Golden Championdruiven 20—24 ct. per kg; tomaten C 5060 ct. CC 25 ct per kist. 3—1

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 3