THIJS IJS EN DE BOOZE HEKS LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Dinsdag 23 October 1934 UIT DE RIJNSTREEK. ALPHEN Vergadering van Chr. Jonge Boeren en Tu'ndersverceniging. In het gebouw der Chr. Lagere Land bouwschool hield de Chr. Jonge Boeren en Tulndersver. „Eendracht maakt macht" afd. Alphen a. d. Rijn. een vergadering, waarbij els spreker optrad de heer B. van Wijk Jr. rijksveearts alhier over bovenge noemd onderwerp. Na opening door den heer G. de KruUf, verkreeg de heer van Wijk het woord De practise he kant is voor de vee houders van het grootste belang aldus spr., daar een leder er mee te maken heeft en of kan krijgen Bovendien is het begrip (koopvernietigend gebrek zeer vaag. De wet, die deze dingen regelt, dateert reeds uit 1838 en behandelt dit deel zeer algemeen. Hierdoor blijft er veel te beslissen over voor den rechter zoodat In eenzelfde geval de uitspraken lang niet altijd gelijk zijn. Hierna ging spr na, Wat de wet onder een gebrek en een koopvernietigend gebrek verstaat. n.I. een gebrek, dat verborgen is, na de koop ontdekt wordt en dat het dier ongeschikt maakt voor hetgeen waar het voor bestemd is of minder geschikt maakt. In dit geval is het ongedaan maken van de koop of schadevergoeding verplicht. Echter stelt de wet een termijn voor het indienen van een rechtsvordering n.I. zes •weken na het oogenblik waarop de kooper liet gebrek had moeten onderschelden. Dan ging spr. na wat er gedaan moet worden als wij een dergelijk geval hebben Vooral legde hij er de nadruk op. de schade on derling te regelen. Als het kan. is het ver reweg het beste. Spr. herinnerde aan het cetende gezegde: „Wie pleit om een koe, geeft er een toe". Is onderlinge regeling niet mogelijk, dan een attest aanvragen bl] den veearts. Deze moet dan onder eede kunnen verklaren, dat het dier het gebrek reeds had vóór de koop. Vervolgens moet men zich in verbinding stellen met een advocaat, die de rechtsvordering aanhan gig maakt. Spr. Vervolgde met nog enkele gevallen te noemen waarin verschillende rechtbanken uitspraak hebben gedaan en ook bij hooger beroep. In het algemeen geeft de uitspraak aan. dat men tot schadevergoeding verplicht Is. Gezien het groote belang somde spr. de gebreken bij het rundvee uitvoerig op en wees er ook op wat er gebeuren moet met het dier, tijdens het proces. Na dit uitvoerig en zeer leerzaam referaat volgde een goede en practische bespreking. Nadat de voorzitter de beer van Wijk dank had gebracht voor diens bereidwilligheid en leerzaam onder werp, eindigde de heer Belgraver met dankgebed. Arm gebroken. Door het breken van een ladder had de schilder v. d. W. alhier, het ongeval te vallen De man kwam hierbij zóó ongeluk kig terecht, dat hij een arm brak en bovendien verwond werd aan het hoofd, zoodat terstond heelkundige hulp moest worden ingeroepen. Aanrijding. In de Emmalaan werd de heer L. alhier aangereden door een personen-auto af komstig uit Den Haag en komende van de richting Leiden. Het ongeval werd ver oorzaakt toen de heer L. den weg over stak en achter een in de richting Leiden gaande auto vandaan kwam. De heer L. die verschillende ernstige hoofdwonden bekwam, werd door dr, M. heelkundig be handeld. Tweetal. Voor predikant bij de Chr. Geref. kerk alhier is het navolgende tweetal gesteld nl. de predikanten ds. P. de Groot uit Gorkum en ds. L. S. Laaman van Middel- harnis. GEMEENTERAAD. Voorstel verlaging betaalbare huurwaarde der koffiehuizen enz. voor de Pers. Bel aangehouden Langdurige discussie over verhuring O.L. School te Aarlanderveen Conversie diverse geldleeningen. De raad kwam in openbare vergadering bijeen. Voorzitter burgemeester P. A. Colijn; aanwezig alle leden. De voorzitter opende met gebed. De notulen der vorige vergadering werden onveranderd vastge steld. Mededeelingen Door de Kroon is goedkeuring verleend aan de verordenin gen betreffende vermakelijkheids- en hon denbelasting en op de heffing van besmet telijke zlektegelden- Niet ontvankelijk zijn verklaard de adressen om de O. L. School te Aarlanderveen niet op te heffen. De voorzitter stelde voor de verordening op de heffing voor de besmettelijke ziek- tengelden weer voor een jaar vast te stel len en de goedkeuring te vragen, waartoe werd besloten. Door Ged. Staten zijn on derscheidene raadsbesluiten goedgekeurd. Voorstel van B. en W. inzake inwisse ling van obligatiën van Ned. Indische geldleeningen wegens conversie. Z h. st- aangenomen. Voorstel B. en W. inzake het terug brengen van de betaalbare huurwaarde der koffiehuizen enz. voor de personeele belasting tot 2/3. De heer Boeren zelde dat bij de behandeling van 1934 deze aan gelegenheid reeds ter sprake is gebracht. Hij verzocht voor betrokkenen voor 1935 dezelfde bepalingen op te nemen en moge lijk nog een andere grondslag voor bil- lards. Dit onderwerp is niet nieuw, aldus de heer van Kleef. Bij de begrooting 1934 «een en ander gestuit op financieele be zwaren. B. en W- stellen zich nu op een ander standpunt. Gelet op de nooden ln deze bedrijven zou spr. tot 1/3 willen gaan, ™_^veneens een en ander met 1935 te laten Jij ■,Een adres van den Slijtersbond is eaen telefonisch ingetrokken, zoo deelde nioi, °tZ mede. Gelet op de mogelijk rf™we wijzigingswet, zou de heer Boeren ander nog willen aanhouden; hij trrnüi "iPiicuw de aandacht op den vruïrf ia° (ler biijards Hierna werd het voorstel aangehouden. t,»l B en W. om opnieuw vast te wihiJi op verzoek van Ged. Staten ge- der verordening op het agentschap nomen middellng z h' st' aanSe" van°°rffleivan B- en w- Inzake benoeming acenKM, Commissle van toezicht op het nentschap der arbeidsbemiddeling. Van de leden werkgevers werden benoemd de voorgestelde heeren A. v. Dam; H. van Leeuwen en A. Verruijt en van de leden werknemers de voorgestelde heeren H. v. Dongen, J. Capel en W- Geerlof. Als voor zitter werd aangewezen de heer W. J. SprelJ. Voorstel B. en W. inzake aanvaarding van een legaat aan de Gemeente vermaakt door wijlen den heer C. W. C. Th. Visser, oud-Burgemeester der Gemeente. De heeren B. SprelJ en C den U1J1 In formeerden naar de onderhoudskosten. B. en W„ aldus de voorzitter, zijn na ont vangst van het bericht ijlings naar Fries land getogen. Het land ziet er goed uit, alleen de woning is niet best. De oorzaak hlerven moet waarschijnlijk worden toe geschreven aan het feit dat men ln Fries land de gewoonte heeft dat de huurder het loon en de verhuurder de materialen betaalt. Er zal wat opgeknapt moeten wor den. De woning dateert uit 1818. Blijkens gegevens van den notaris, enz. vertegen woordigt het land een waarde van 1500 per H.A. of wel totaal f- 57.000.—. Eenige re paratie is dus niet van overwegende be- teekenis, gelet op dit bedrag. De heer Ru- i ting zou het aardig vinden een en ander ook met enkele leden van den raad te 1 gaan bezichtigen. De voorzitter stelde voor een en ander ook mondeling waardeerend I sprekend te aanvaarden. Voorstel B. en W. Inzake de aanvaarding van de schenking van mej. M. A. v. Wal- sem van een beker bij een ambtsjubileum aangeboden aan oud-burgemeester C. W- C. Th. Visser. Eveneens onder dankzegging en waardeering aanvaard. Voorstel van B en W. inzake verhuring der panden Bruggestraat 23 en van Man- dersloostraat 1. De heer B Sprey vroeg den voorzitter op welke wijze deze verhuring tot stand is gekomen. Na toelichting aan genomen. Voorstel B. en W. inzake vernuring van de woonhuizen Llndenhovenstraat No- 1 en 3. Na toelichting aangenomen. Voorstel van B. en W inzake de ver huring van het gebouw der v.m. O.L. school te Aarlanderveen aan den heer J. Blom. Niet minder dan ongeveer een uur werd over dit punt gediscussieerd. Voorts was een adres ingekomen van mevr. de Wed- C. Delfosvan Heyst te Aarlanderveen, be treffende de voorgestelde verhuring van het gebouw der v.m. O. L. school te Aar landerveen en mededeeling dat dit gebouw behoort te worden ingericht als nood- slachtplaats. De heer den Uijl achtte de huur te laag, gelet op de kosten die de gemeente eerst moet maken ad f. 400.Spr. nam de voorwaarden onder de loupe en zou gaarne van den voorzitter een uiteenzetting heb ben over de beteekenis „ordelievend". Voorts had hij gaarne gezien dat, indien de ex ploitant een of andere vereeniging weigert het gebouw te verhuren, beroep mogelijk is bij B, en W. Ook de heer van Kleef achtte de huur te laag, gelet op de te maken kosten en grondbelasting, die men nu krijgt- Hij achtte het standpunt van de commissie voor openbare werken juist gezien Spr. noemde een en ander verhuren met een verkapte subsidie van de gemeente De heer Lam kon zich eveneens vereeni gen met het voorstel. Het voorstel werd bepleit door den heer Cocx, die tevens vroeg of men zich met de bestaande café houders heeft verstaan en naar de moge lijkheid om in de voorwaarden van het huurcontract op te nemen dat de be staande caféhouders de consumptie voor dit lokaal moeten leveren.Hij achtte de huurprijs, gelet op de draagkracht van vereenigingen, niet te laag. Ook de heer Boeren kon er geen gunstlgen financieelen kant in zien. Benevens andere bezwaren zou spr na afloop der eerste huurtermijn de huurprijs willen herzien. Met het voor stel van den heer den Uijl om te bepalen dat de huurder die f. 400.— terugbetaald in termijnen van f. 50— per jaar. kon ook de heer den Ouden meegaan, terwijl z.i. er ook rekening mede moet worden ge houden dat het gebouw zoo noodig ook in de toekomst nog weer eens tot schoolge bouw kan worden veranderd De voorzitter zelde heel moeilijk een be schrijving te kunnen geven over ordelie vende vereenigingen. Wat vandaag orde lievend is, kan dat morgen niet meer zijn. De overheid moet de bevoegdheid voorbe houden. De huur is minimaal, doch het gebouw zal men niet makkelijk verhuren, gelet op de beperkte doeleinden, waar voor het geschikt is. Zich richtend tot de heeren Boeren zeide de voorzitter, dat zij een en ander moeten beschouwen als de stadsgehoorzaal van Aarlanderveen. In het algemeen is B en W. er tegen bepalingen op te nemen dat caféhouders de consump tie moeten leveren. De voorzitter achtte dit buiten het kader van dit college, hiermede moet men niet te maken hebben. De sprekers repliceerden: men was het er wel over eens dat met het plaatselijk belang, in casu dus van Aarlanderveen, rekening moet worden gehouden. Ten slotte werd het amendement van den heer den Uijl betreffende terugbetaling der door de gemeente te maken kosten ad f. 400. door huurder, te beginnen bij het tweede huurjaar wordt terugbetaald met f. 50- per jaar, aangenomen met 11 st. voor en 6 tegen. Voorstel van B. en W. tot verhuring van gemeentewoningen te Aarlanderveen aan A. Berger en G Heimei aldaar, werd z. h. st. aangenomen. Voorstel B. en W. Inzake een adres van P H. van Keeken en A. van Dam, betref fende het toelaten van een als winkel ge bezigd woonhuis in de Zaalbergstraat werd aangenomen; de heeren den Ouden en den Uijl verzochten aanteekenlng te hebben tegengestemd. Voorstel B. en W. Inzake verkoop van een perceel bouwgrond aan den van Vel- zenstraat aan den heer S. D. van Hem bergen. Z. h. st. aangenomen. Voorstel B en W. inzake het aangaan van een 4 1/41" geldleenlng. groot f. 184 000 ter conversie van een 4<h«U geldleening. Z h. st, aangenomen. Voorstel B. en W. tot: A. het aangaan van een 4°/. geldleening ad f. 163.000 ter conversie eener leening van 4 3/4°/n; B. verstrekking van tijdelijk kasgeld aan de Gemeente Krimpen aan den IJssel Z. h. st. aangenomen. Voorstel B. en W tot aangaan van een 4% geldleening ad f. 23200.— ter conver sie van verschillende leenningen van 4'/i en 4 3/4"/". Z. h. st aangenomen; alleen weid het bedrag nog met f. 2900.— ter ver gadering verhoogd voor afdoening van nog 1 een kleine leening. Voorstel B en W. tot verlenging van de kasgeldleening ad f. 125.000.aan de Ge meente Rotterdam tot 27 Dec. 1934. Z. h. st. aangenomen. Vaststelling ontwerp-beslult tot wijzi ging der Gemeente-begrooting, dienst 1934 Z h. st. aangenomen. Benoeming van een lid van de le Com missie tot Wering van Schoolverzuim in de vacature van den heer C den Uijl. Aan bevolen worden: 1. M. Broekman, Willem- straat 46; 2. H. Burggraaf, Julianastraat 55 No. 1 werd benoemd. De benoeming van: a. de leden der com- mlssiën voor bijstand: b. de leden der Commissie voor strafverordening; de leden der Commissie voor het nazien der reke ningen. Alle aftredende leden werden herbe noemd. De heer den Uijl herinnerde er hierbij aan destijds het verzoek te heb ben gedaan dat hij als commissielid van Openb. werken bedankte, gelet op door hem geopperde bezwaren tegen het college van B. en W- Nu deze bezwaren inmiddels zijn verdwenen stelde hij zich weer ter be schikking. (Wordt vervolgd.) Door den landbouwer B. werd bij de politie aangifte gedaan van het feit, dat op een schutting van het zwembad belee- digende opschriften tegen hem waren ge schreven. De politie stelt een onderzoek ln. Des avonds zijn van ongeveer 20 rij wielen van bezoekers der R.-K. St. Jo- sephzaal de fittings en electrlsche lampjes uit de rijwiellampen ontvreemd. Of hier van baldadigheid of werkelijke diefstal sprake is, is momenteel nog niet bekend. De gehouden collecte van en ten be hoeve van het fonds Hulp in Nood van den Chr. Besturenbond heeft behoudens giften ln natura opgebracht een bedrag van f. 664.96'/j. De bekende taalgeleerde van Soemba, dr. Onvlee heeft voor de hoogste klasse der Oranjeschool alhier een prettige causerie gehouden over land en volk. zeden en ge woonten van 't eiland Soemba. Aan de hand van heel wat demonstraties-mate riaal verbelde hij op zeer duidelijke wijze van het leven der heidensche bevolking. Naar wij vernemen heeft de Chr. wijkverpleging alhier een legaat ontvangen ten bedrage van f. 500 van wijlen den oud burgemeester C. W. C. Th. Visser Onze plaatsgenoot, de heer J. van Bemmel. onderwijzer aan de Julianaschool alhier, is in gelijke betrekking benoemd te Veenendaal. Met ingang van l November wordt de brugwachter der Nederlandsche Spoor wegen, G. van Leeuwen, brugwachter aan de Gouwebrug alhier, overgeplaatst ln ge lijke betrekking naar Gouda. BODEGRAVEN. Uitvoering Weezenkoor „Neerbosch". Het weezenkoor van de Weesinrichting te Neerbosch gaf Ohder leiding van haar dirigent, den heer Jac. de Vries, een uit voering in de Ned. Herv. Kerk. alhier. Er bestond voor deze uitvoering groote be langstelling. Het medeleven met de wees- inrichting is hier tor plaatse door een paar actieve vereenigingen nogal groot, en waar het groote aantal koorleden geheel bij particulieren was ondergebracht, was voor dit concert onderwerp van meer dan gewone belangstelling. Dat bleek reeds een halfuur voor den aanvang. Toen reeds begon de toch waarlijk niet kleine kerk gevuld te worden; toen het concert een maal aanving was het gebouw geheel ge vuld. Het weezenkoor heeft den goeden roep, die ervan uitging, volkomen bewaarheid. Het is een avond van kunstgenot gewor den In de pauze sprak de predikant- directeur. ds H. Kluin over het werk der weezeninrlchting. Hij veltelde van de ge schiedenis van het Koor. dat reeds onder Van 'tLindenhout gesticht werd. omdat bleek dat de weezen zoo graag zongen, vertelde over het leven op de Weesinrich ting, de moeilijkheden en de zorgen, de vreugde, de wiize van opvoeden enz. Dankbaar herdacht hij den steun, die altijd uit onze gemeente werd ontvangen. Vanmorgen maakte het gezlschap een wandeling door de gemeente en bracht een bezoek aan de kaasmarkt. Begin van Brand. De landbouwer O. aan de Noordzijde onder Nieuwerbrug begaf zich naar het weiland om de koelen te halen. Halver wege de watering zag hij achter zich rook komen uit het dak van zijn schuur. Hij holde terug en ontdekte, dat op den schuurzolder, waar een 80-tal balen stroo waren opgestapeld, een dertigtal lagen te branden. Kleine jongens, een zoontje van den boer en een vriendje hadden deze aangestoken. Men slaagde erin met be hulp van een brandblusch-apparaat, dat op de boerderij aanwezig was, het vuur te dooven. De pakken stroo waren naar beneden geworpen en naar een veilige plek gevoerd. De Bondsring „Bodegraven en Om streken" hield een rlngvergadering in „Rehoboth". De voorzitter, de heer W. Spijker, alhier, begroette de aanwezigen. Gesproken werd door den heer J. Pilkes uit Alphen a. d. Rijn, oud-voorzitter, die een rede hield onder het motto „Aanpak ken". Spr. teekende de groote figuren der voorgangers. Groen van Prlnsterer, dr. Kuyper. ds. Vonkenberg e.a., besprak de noodzakelijkheid van krachtige organi satie en wekte op tot krachtig aanpakken. Op het referaat volgde een uitvoerige bespreking. De vergadering was goed be zocht. BOSKOOP. Massa-diefstallen. Het aantal verdachten inzake de alhier gepleegde diefstallen is thans gestegen tot 12. terwijl dit getal volgens de politie nog wel zal stijgen. De Jeugdige boosdoeners, hadden het vooral voorzien op belasting- rijwielmerken", waarvoor zij een afnemer hadden in Waddinxveen. Dat deze ook aan de tand gevoeld zal worden, laat zich be grijpen! Een drietal hoofddaders is In het Huis van Bewaring te 's-Gravenhage Inge sloten, terwijl de overige voorloopig op vrije voeten zijn gesteld. Vermeerdering aantal stemdlstricten Door verschuiving van de bevolking bin nen de gemeente, mede in verband met den aanleg van nieuwe wegen, stellen B. en W. den raad voor het aantal stemdlstricten te brengen van 4 op 5. Burgerlijke Stand. Overleden: Maria Adriana Alblas, echt- genoote van KI. de Jong, 27 Jaar B. en W. stellen den raad voor, om te besluiten, tot onbewoonbaar verklaring van de perceelen, Zijdeweg 60 en Ko ninginneweg 28. Ten nadeele van den kweeker N. A. v. d. Vis, is van de overscheping aan het Rijneveld gestolen een ter verzending ge reed staande mand met boomen en planten Het crisiscomité A maakt bekend, dat zij, die in aanmerking wenschen te komen voor brandstof, zich schriftelijk ter secre tarie kunnen wenden (bus raadhuis.) Werkloozen door of vanwege de gemeente ondersteund, komen voor deze ondersteu ning niet in aanmerking. Evenals vorige jaren bestaat het plan om dezen winter weder 'n cursus te hom den „Eerste hulp bij ongelukken Het ge heel gaat uit van de Bosk. Reddingsbrigade HAZERSWOUDE. Merkwaardige vondst op de spoorbaan. Gisteravond zag de wagenvoerder van trein 3822 even voor het station Hazers- woudeKoudekerk een rijwiel op de spoor baan liggen. Hoewel hij onmiddellijk stopte, kon hij niet voorkomen, dat de trein over het rij wiel heenging. Bij nader onderzoek bleek nog een motorjas en een bebloed dolkmes op de spoorbaan te liggen. De wagenvoer der gaf aan het personeel alhier van een en ander kennis en hoewel dit de spoor baan afzocht, werd niets meer gevonden. De politie werd van deze vondst kennis gegeven die nu een nader onderzoek in stelt. 32. Zeer mistroostig nu verlieten Thijs en Elewljn het Konink lijk Paleis. Élewijn is zeer teleurgesteld en klaagt: „Nu ben lk met schand de poort hier uitgejaagd. Wat nu te doen wie weet er raad? Er is hier niets dat ons nog baat Thijs ontdeed zich van zijn dokterspij, en, na te hebben nagedacht zei hij: „Ik heb nog wel een middel dat ons helpen kan t Is ook wel het laatste dan. Ik roep nu Gogos, d' oude geest hij ziet er aak'lig uit, maar wees maar niet bevreesd. Ik draai die ring hier om en zeg daarbij dan: „Gogos. kom". Gogos was er ln een tel, en riep: „Meester, wat beveelt gij wel?" De collecte die in de Ger. Kerk al hier gehouden ls voor de hulpbehoevend» kerken ter gelegenheid van de herdenking van de afscheiding, heeft opgebracht de som van f. 173.72. Bij het correspondentschap voor Ar beidsbemiddeling staan alhier als werk loos Ingeschreven 169 personen, waarvan 55 steuntrekkend. Aan het Bureau voor arbeidsbemid deling staan als werkloos 167 personen In geschreven, waarvan 56 steuntrekkend. Door de AR. Propagandaclub „Schrift en Historie" werd een vergadering gehou den ln een der lokalen van de U.L.O.- school, die goed was bezocht. Na opening door den voorzitter met gebed en het lezen der notulen, werd door den heer C. Bo- gaards het onderwerp behandeld „Het mo dern kapitalisme. Spr. stond stil bij: le „wat het kapitalisme is", 2e Hoe het ont stond en ten 3e de vraag „kan het toch de beginselen doorstaan?" Op de behan deling van dit onderwerp volgde een zeer levendige besprekng. De heer C. Bogaards ging aan het einde voor ln dankgebed. NIEUWVEEN. Jaarvergadering „Het Groene Kruis". De afd. Nieuwveen en Omstreken van de Z.H. Ver. „Het Groene Kruis" hield een jaaarvergadering in café v. Eyk. De voor zitter, de heer P. Spreij, opende de verga dering, welke slecht bezocht was. De secre taris las de notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd. De secretaris bracht het Jaarverslag uit, waarin opgemerkt werd, dat het ledental achteruit is gegaan, mede een gevolg van de concurrentie van andere vereenigingen in den omtrek. Het jaarverslag van den penningmeester ver meldde het volgende: Batig slot 1933 f. 558.04, inkomsten ledengeld f. 291.50, in komsten hoogtezon f. 18.inkomsten ge- bruiksmaterlaal f. 1.20, totaal f. 868.74. Uit gaven f420.70. Batig slot f. 448 04. Als leden der controlecommissie werden benoemd de heeren Th. Haakman en Her- tinga, welke de boeken ln orde bevonden. De Beschrijvingsbrief voor de Alg. Verga dering, die gehouden wordt te Rotterdam op 26 dezer, werd behandeld en had een vlot verloop. Als leden voor het bestuur werden gekozen de heeren dr. Hermans, Rotterdam, R. v. d. Hoek uit Barendrecht en dr. Rademacher, Spijkenlsse. Als afge vaardigde werd gekozen de heer D. Roo- denburg. De begrooting van den penningmeester is als volgt: Inkomsten f. 290.uitgaven f. 310.Aldus een tekort van f. 25. Getracht zal worden door verschillende posten minder tezamen het tekort weg te werken. Aan de beurt van aftreden zijn de bestuursleden dr. Nout en H. S. Ran, terwijl van mej. Schrama een schrijven is ingekomen dat zij om gezondheidsrede nen bedankt. De heeren Nout en Ran werden her kozen, terwijl ln de vacature gekozen werd mej. G. Hilders. Bij de rondvraag informeerde de heer P. Koren of de inkomsten niet vergroot kunnen worden door b.v. het houden van een bazar. De voorzitter acht het niet noo dig om een bazar te houden. Dr. Nout deelde nog mede dat duidelijk plakkaten gedrukt zijn, met het doel om leden te winnen, doch het heeft geen resultaat ge had. Hierna volgde sluiting. Thans is bekend de netto opbrengst der gehouden bazar ten bate van de T.B.C. bestrijding, welke onlangs ls gehouden. Het bedrag is f. 465. Gevonden: Een heerenhorloge. NIEUWE WETERING. Een dappere daad! De molenaar J. Cozijn, had, terwijl hij bezig was met houtsnijden, het ongeluk dat zijn vlijmscherp mes uitgleed, waardoor hij de hoofdader in zijn dijbeen doorsneed. Het bloed spoot met kracht uit de wonde. Ge lukkig was zijn dochter, die verpleegster is, bij de hand en aan haar is het slechts te danken dat haar vader in het leven kon blijven. De doorgesneden ader wist zij met haar duim en met kracht van haar andere hand dlch te houden. Na een uur versche nen de beide doktoren dr. van der Bijl en Hupkes, die het been afbonden, waarna de patient naar het ziekenhuis kon worden vervoerd. De molenaar Cozijn, die zijn dood voor oogen had gezien, was door veel bloed verlies en totale overspanning zeer uitge put. Een woord van hulde voor het dappere optreden van mej. Cozijn! OUD-ADE. De collecte ten bate van liet plaatse lijk Crisiscomité te Oud-Ade heeft opge bracht de som van f. 96.50. TER AAR. Ned. Herv. Ver. „Kerkelijk Leven". Deze vereeniging hield een ledenver gadering in „Jonathan". Ds. Heemskerk opende met gebed. Hierop las de secretaris de notulen waarna werd overgegaan tot ihet kiezen van candidaten voor het kies college Gekozen werden de heeren ds. Heemskerk. C. Snijders, F. van Leeuwen, Herm. Mulder en A. Cats J.B.m. Bij het bespreken van de in de aa. win ter te houden lezingen kwamen eenige namen van sprekers naar voren. Ook noemde men eenige onderwerpen met welke wenschen het bestuur toezegde zooveel mogelijk rekening te zullen houden De Zendingsfilm „Rawana" welke ver toond zal worden lokte eenige bepreking uit. Besloten werd om. naast deze opium bes trijdlngsfilm, welke niet voor kinderen beneden 18 Jaar vertoond mag worden, des namiddags een andere Zendingsfilm voor de kinderen te laten draaien Hierna zette ds Heemskerk zijn lezin gen-serie over Bestuur en Inrichting der Ned. Herv. Kerk voort. Ter vergadering waren 27 personen aanwezig.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7