Zij cnêmz LEiDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 23 October 1934 UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. AALSMEER. De as. winkelweek. Werd voor enkele weken bij stemming op de algemeene ledenvergadering van de Middenstandsvereeniging in principe be sloten tot het houden van een winkelweek, het bestuur dezer organisatie heeft thans de data definitief vastgesteld Zij vangt aan op den 23sten November en eindigt den 5den December. De vellingomsetten. Gedurende de eerste 9 maanden van dit Jaar zijn de vellingomzetten aan Bloe- menlust" en CAV. ruim f. 166.000 hooger geweest dan over hetzelfde tijdsbestek van 1933. Natuurlijk wil dit nog geenszins zeg gen. dat de producten, vergeleken bij vorig jaar, een betere opbrengst gaven. Steeds uitbreidende aanvoer, gevolg van Intensie ver cultuur van verschillende bloemsoorten en groeiend aantal zenders van bulten de gemeente, zullen In dezen wel een voor namen rol spelen Voor de veilingen zelve echter ongetwijfeld een bevredigende uit komst. o HAARLEMMERMEER. VERKOOP VAN VOOR DE CONSUMPTIE ONDEUGDELIJK VLEESCH. In Haarlemmermeer door den keurings dienst in beslag genomen. De keurmeesters van den Haarlemschen Keuringsdienst hebben bij den slager H. in Haarlemmermeer een partij vleesch ont dekt, dat niet gekeurd, van een zieke koe afkomstig en ondeugdelijk voor de con sumptie bleek te zijn. Bij onderzoek en verhoor van den slager, j.l. Zaterdag, bleek het vleesch beschikbaar gesteld te zijn door een collega uit Haar lem, die 't liet thuis bezorgen bij H., terwijl deze afwezig was. Toen H. thuis kwam en het vleesch be keek, zag hij dat het niet gestempeld was en er allesbehalve frisch uitzag, hetgeen voor hem aanleiding was om den Haarlem schen slager te laten weten, dat 't moest worden teruggehaald. Toen dit niet ge beurde, Is H. zoo onvoorzichtig geweest om toch een hoeveelheid van het vleesch te verkoopen. De keurmeesters hebben den bij hem nog aanwezigen voorraad inbeslag- genomen en ter verder onderzoek naar het openbaar slachthuis in Haarlem vervoerd, terwijl proces-verbaal werd opgemaakt. Voorts hebben zij zich met de personen, die van het vleesch hadden gekocht, in verbinding gesteld, teneiilde ook dit voor zoover zulks nog mogelijk was in beslag te nemen. Van ziekteverschijnselen bij hen, die van 't vleesch vermoedelijk reeds hadden gegeten, werd tot heden niets vernomen, zoodat er wel reden is om aan te nemen dat de onvoorzichtige han delingen der betrokken slagers geen ver dere ernstige gevolgen voor eventueele con sumenten zal hebben. Brandwonden bekomen. Het 5-jarig kind van den heer v. H. aan den Ringdijk nabij Sloten alhier, had het ongeluk een pot met kokend vet om te stooten. waardoor de kleine een gedeelte van den Inhoud over een der armpjes kreeg, dat met ernstige brandwonden werd overdekt. Geneeskundge hulp kon spoedig worden verleend. Mevr. van Reeuwijk geb. Immink heeft bedankt als lid van de plaatselijke commissie van toezicht op het lager on derwijs ln deze gemeente. In zijne woning aan den Akerdijk nabij Sloten alhier, is op bijna 70-jarigen leeftijd overleden de heer Marinus Sleg- gers, die de wordingsgeschiedenis van den Haarlemmermeerpolder waarin hij ge boren ls en altijd heeft gewoond van den beginne af heeft meegemaakt. Hij ls ook eenlge jaren lid geweest van het kerkbestuur van de Gereform. Kerk aan den Sloterweg (Oostzijde) alhier. 's Avonds omstreeks 10 uur werd ln de woning van de wed. S. aan den Fortweg te Hoofddorp plotseling een ruit ingewor pen, met een zoo grooten steen, dat de scherven overal heenvlogen. Van de in de kamer zittende personen werd gelukkig niemand gekwetst. De politie werd er mede in kennis gesteld, stelde een onderzoek in en nam het projectiel (een halven bak steen) ln beslag. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Arris Floris, z. van J. Zwanen burg en N. Schuitemaker Thomas, z. van C. Brussee en A Spierenburg Willem, z. van B Zwaan en J. ran Duijn Jo hanna Catharina. d. van C. Guijt en J. C. de Jong Huibert, z. van H. Messemaker en H v. d. Plas - Trijntje, d van C. van Dijk en C. v. d Plas Jacoba Arendje, d. van J. v. d. Plas en K v. d. Plas. Overleden W Vooijs. 19 jaar, z. van A. Vooijs en M v Egmond P. v. d. Plas. 38 jaar echtgen van A. Haasnoot. Getrouwd: D. de Jong en J. C Vlok G. C. v Houten en A Aanhane Kr. Hoek en J. Verhoef M. Vlieland en G Post A. Verdoes en R Haasnoot J. van Rijn en H. W Ippel. Nu de oefeningen bulten zijn afge- loopen, zullen deze evenals vorige jaren, worden voortgezet in het Parochiehuis. Zij zullen aanvangen op Zaterdagmiddag 27 Oct. a s. des middags te 2 uur. De schietoefeningen zullen aldaar met de buks plaats hebben. KATWIJK AAN ZEE. Herstemming 5 notabelen in de Herv. Kerk. In het Diaconiegebouw had bovenge noemde herstemming plaats. Er werden 422 stembriefjes Ingeleverd, waarvan 17 van onwaarde Van de candidaten van de confessioneele lijst kregen de heeren P. C. Bloot 194 stemmen; G. van Diggelen 224 st.; N J. van Duyvenbode 178 st.: E. de Jong 96 St.; R. v. d. Plas 182 St.; T. v. d. Plas 156 st Van de candidaten van den Geref. Bond kregen de heeren J. Durieux 214 stemmen; P v. Rijn 210 st.; G. v. d. Wiel 194 st.; A. Spierenburg 159 stemmen. Zoodat gekozen zijn van eerstgenoemde lijst de heeren P. C. Bloot en G. van Dig gelen; van laatstgenoemde lijst de hee ren J. Durieux, P. van Rijn en G. v. d. Wiel. De vorige week was gekozen de heer G. Vooys, die ook op de lijst van den Geref. Bond stond. Aanhouding. Door de politie te IJmuiden zijn aldaar aangehouden een tweetal Katwijksche jongens, n.l. J. S .uit de Baljuwstraat en J. P. uit die straat, die daar zonder mid delen van bestaan rondzwierven. Zij zijn van IJmuiden naar het politiebureau al hier overgebracht en daarna aan de ouders overgeleverd. De heer J. J. v. d. Reijden, directeur van de mondorgelclub „Concordia" alhier, ls ook benoemd tot directeur van de mondorgelclub „Excelsior" te Sassenheim. De cursus van de Ambachts-Teeken- school in de Voorstraat ls dit Jaar begon nen met ruim 90 leerlingen. LISSE. HILLEGOM. Ledenvergadering van het Nut. Het departement Hillegom van het Nut heeft een ledenvergadering gehouden on der leiding van den nieuwen voorzitter, den heer J. Bijl van Duivenbode. De beide periodiek aftr. bestuursleden mevrouw M. VelthuysWilbrink en de heer D. Lodder zijn herkozen. Hetzelfde gebeurde met het periodiek aftredende lid der bibliotheek commissie en de leden der verificatie-com missie. Voorts zijn diverse jaarverslagen en jaarrekeningen aangeboden en goedge keurd. t.w. van den secretaris, penning meester, Nutsspaarbank en Bibliotheek. De accountant van den Nederl. Spaarbank Bond heeft de rekening van de Spaarbank onderzocht en in orde bevonden. De resul taten waren bevredigend. Het verslag over de bibliotheek was gunstig. Naar de alg. vergadering zijn afgevaar digd de heer J. Bijl en als plaatsvervanger de heer C. Velthuys. Op voorstel van het bestuur ls besloten tot de vorming van een „Jeugdcommissie van 't Nut", bestaande uit de heeren Bijl, Hage en mevrouw Scharpff. Haar taak ls de jeugd clubjes te laten vormen voor spe len, huisvlijt, muziek en andere nuttige of aangename bezigheden met het doel de jeugd van de straat te houden. De com missie houdt leiding en toezicht op de clubjes, die overigens zelfstandig zullen zijn. De ver. Eerste Hulp bij Ongelukken en Reddingsbrigade heeft per circulaire onder meer bericht dat in 1933 twee en veertig maal hulp is verleend. Van 1 Ja nuari tot heden steeg da' -i-ntal al tot 67. Deze cijfers vertellen zerc-v "m de activi teit en van de beteekenis der vereeniging, die nu vijf jaaT bestaat. De vraag om lid of donateur te worden, mag niet onver hoord blijven. Lezing over „Volksinvloed op w Regeeringsbeleid." In een gecombineerde vergadering van de A.-R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" en de A.-R. Propagandaclub „Schrift en Historie" hield de heer D. Algera Sz. een inleiding. Alvorens den in leider het woord werd gegeven sprak dr. Ruys als voorzitter van „Nederland en Oranje" een openingswoord. Door D. Algera werd gehandeld over de historie van den volksinvloed in Neder land. Een beschrijving werd gegeven van den volksinvloed op het regeeringsbeleid ln vroeger eeuwen. Hoewel wij de historie niet zonder meer kunnen uitschakelen, de geschiedenis heeft ook geen wetgevend normatief gezag. De bijzondere openba ring werpt het juiste licht op de historie. Ook daarin wordt ons gewezen op de rechten van den volksinvloed. Over de verhouding tusschen Overheid en volksvertegenwoordiging merkte spr. dat de Overheid, de Regeering, werd be noemd door de Kroon. De Overheid heeft contact te oefenen met de vertegenwoor diging van het volk, welke in deze haar pleitbezorgster ziet bij de Regeering. Naar A.-R. beginsel heeft de Regeering het werkprogram samen te stellen en bij de uitvoering daarvan rekening te hou den met de volksvertegenwoordiging. Vervolgens werd gesproken over de ver houding tusschen kiezers en gekozenen. De Kamerleden zijn geen vertrouwens mannen die opkomen voor persoonlijke belangen, maar eerste elsch is, dat de be ginselen worden uitgedhagen in het staat kundig leven. Ten slotte werd gehandeld over het streven naar een dubbele vertegenwoordi ging en het standpunt van dr. Kuyper uit eengezet. Hierbij werd opgemerkt dat een corporatief verband moet groeien. Niet zooals in Italië: van boven af. maar langs organlsatorischen weg. Het ls onmogelijk, dat bij een uitsluitend corporatief stelsel goed geregeerd kan worden. Gewezen werd op het misbruik maken van het parlement door verschillende par tijen, hetgeen nader werd uiteengezet. Een breede gedachtenwissellng volgde. Na een slotwoord van dr. Ruys ging de heer Algera voor in dankgebed. Ds. G. Tichelaar, Ned. Herv. pred. alhier, is thans weer van zijn ziekte her steld en zal naar wij vernemen a.s. Zon dag weer een preekbeurt vervullen. Tot Arrnmeester der R.-K. kerk ln de vacature C. van Leeuwen is door den Bisschop van Haarlem benoemd de heer G. Hulsenbosch, wonende Lisserdljk alhier. Gevonden: Bruine portemonnaie met geld. Lips sleutel, herdershond (komen aanloopen), grijze mantelceintuur. Inlich tingen verstrekt de politie. OEGSTGEEST. OUDERAVOND DER „OEGSTGEESTER SATRYA'S" De bijeenkomst werd geopend door den voorzitter, den heer E Wlchers Rollandet. Deze wees er o.a. op, dat de animo groot ls. doch getemperd werd, door het gemis aan een eigen hol, waarin de Jongens bij slecht weer kunnen vluchten. Veelvuldig ls getracht een geschikt Clubhuls te vin den, doch tot onlangs mede in verband met de hooge kosten helaas zonder resultaat. Het ideaal, een eigen home te bezitten, moest voor het bestuur, zoowel als voor de jongens langen tijd onbereik baar blijven. Het bestuur ls er echter ge lukkig nu door middel van de heeren Simon Thomas en Knuttel in mogen sla gen een zeer ruime en fraaie houten keet van de Zuiderzeewerken tegen billijken prijs over te nemen. In een Jl. gehouden bestuursvergadering ls bovengenoemden heeren volmacht verleend deze loods aan te koopen. Een geldleenlng moest hiertoe echter worden aangegaan, uit voerig werden dezen avond voorts mid delen besproken om ln de kosten voor transport der loods en aflossing der geld leenlng te voorzien, daar de kas groote uitgaven geenszins toelaat. De keet is Inmiddels gearriveerd en wordt momenteel opgebouwd aan een mooi terrein aan den Hofdijk, dat van de ge meente in huur verkregen is. Het ligt in de bedoeling haar in de komende weken als clubhuis in te richten en Zaterdag middag 17 November te twee uur op feestelijke wijze te openen. De districts commissaris, de heer Delgorge, zal deze plechtigheid verrichten. Het geheel be looft een uiterst smaakvol aspect te ver krijgen en zal de animo voor de plaat selijke padvinderij stellig nog meer ver- hoogen. Naast Akeela Zwanenstein, die sinds de oprichting als leider der welpen fungeert, zal binnenkort als zoodanig voor de ver kenners fungeeren de heer Kattenbusch alhier, die zich daartoe tot groote vreugde van het bestuur bereid verklaard heeft. Den heeren Simon Thomas en Knuttel werd hartelijk dank gezegd voor hun be moeiingen Inzake den aankoop van het Clubhuis. Moge het met de Oegstgeester Satrya's door deze nieuwe belangrijke aanwinst crescendo gaan! Na diverse besprekingen betreffende de totstandkoming van bovengenoemde plan nen, volgde sluiting door den voorzitter. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirkje, d. van W. v. d. Mey en N. H. Bloemendaal. Gehuwd: E. v. d. Niet Jm. 28 J. en M. Schoneveld Jd. 26 j. Aanrijdingen. Aan den gevaarlijken hoek Oegstgeester- weg—Korte Brouwerstraat hadden kort ge leden twee aanrijdingen plaats tusschen de uit Noordwijk komende tram en twee vrachtauto's. In beide gevallen bleef het materieele schade beperkt. Verbetering ter plaatse blijkt meer en meer noodzakelijk. Een inwoner dezer gemeente was van het bezoek van den deurwaarder der directe belastingen mét gediend en over laadde den ambteniar met een vloed van scheldwoorden. Het gevolg was aangifte bij de politie en proces-verbaal. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Getoouwd: J. W. van Ulden, 37 jaar en Th. M. Usselmuiden, 24 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: B, Echarfenkamp, Hoofdstr. 190, van Oberhausen (Duitschïamd) W. G. van Nobelen, Fl. Schoutenstraat 26. van Erps-Querbs (België) M. Nowak, Char- bonlaan 4. van Oberhausen (Duitschland). Vertrokken: A. M. Elstgeest, Fl. Schou tenstraat 24. naar Hoofddorp A. J. van Dissel en echtgen.. Kerklaan 48, naar Oegstgeest M. M. van Leeuwen. J. P. Gouverneur!aan 42. naar Hillegom. A.R.K.A. afd. Bloembollenstreek. De R.K. Ambtenarenvereeniging afd. Bloembollenstreek vergaderde in „Het Bruine Paard" alhier. De opkomst was matig- Onder de mededeelingen werd ver meld. dat de reden, dat de zomer-excur- sies niet doorgegaan zijn, lag in het feit, dat de plannen van de afd. Haarlem, waarmede samengewerkt zou worden, vast- geloopen waren. Hierna kwam de beschrij vingsbrief voor de Alg. Vergadering te houden te Nijmegen, in behandeling. De hoofdschotel was de reorganisatie van de A.R.K.A. Bij enkele punten werd den af gevaardigde bindend mandaat gegeven. Hierop volgde het stellen van vragen, waarbij verschillende interessante kwesties naar voren kwamen en uitvoerig werden behandeld. Bij de rondvraag werden plannen be sproken om weer een goede opkomst op de vergadering te krijgen. Hierna werd de vergadering gesloten. Gevonden: Een licht bruine kinder - portemonnaie inh. postzegels. Inlichtingen bij de politie. Binnenkort opening Clubhuis aan den Hofdijk. Gisteravond vond in het Witte Huis een ouderavond plaats van de Oegstgeester Satrya's, de groep Oegstgeest der Vereen. „De Nederlandsche Padvinders", welke zich in een gestadigen groei mag verheu gen. VOORSCHOTEN. Vergadering Ned. R.K. Volksbond. Onder leiding van den voorzitter den heer N. Lamboo hield de afd. Voorschoten van den Ned. R.K. Volksbond een vergade ring waarin als spreker optrad de heer Kuiper uit Haarlem, hoofdbestuurslid van genoemden bond. Spr. behandelde hoofd zakelijk de, door het R.K. Werkliedenver bond, in September IJ. verzonden adressen aan de regeering betreffende de economi sche crisis en de ondersteuning van de werkloozen. Spr. besprak een aantal ln deze adressen, gevraagde maatregelen, o.a. meer werkgelegenheid door bescherming der eigen industrie door verhoogde invoer rechten, bespoediging van het 60 millloen plan, financieele steun aan technologische instituten, krachtiger bevordering van het gebruik van Ned. Fabrikaat door over heidsorganen en nog vele andere maat regelen. Na deze duidelijke uiteenzetting stelde het bestuur voor om een adhaesiebetulging met de, door het verbond, verzonden adressen te richten aan den raad van Ministers, welk voorstel met alg. st. werd aangenomen. Hierna volgden eenlge be sprekingen van algemeene aard, waarna de vergadering onder dankzegging werd gesloten. VECHTPARTIJ MET HARMONICA SPELERS. Stuk van een oor afgebeten. Reeds verscheidene malen trad de politie op tegen personen, die een harmonica be spelend. vooral bestuurders van auto's las tig vielen, wanneer zij voor de afsluitboo- men van den overweg nabij „de Vink" moesten wachten. Het ging doorgaans niet zoo gemakkelijk een overtreding te con- stateeren, omdat men, bij het zien van politie, geen muziek maakte en geen geld vroeg. Des avonds constateerde echter de alhier gedetacheerde rijksveldwachter Franke wederom nabij den spoorwegoverweg een -Daar harmonicaspelers, n.l. de gebr. K. uit Wassenaar. Toen de rijksveldwachter het muziekinstrument ln beslag wilde nemen, werd hij door H. K. aangevallen en gesla gen. waarop hij zich verweerde. Een wor steling volgde en tijdens deze worsteling werd de rijksveldwachter een stuk van zijn oor afgebeten. Hij heeft echter de gebroe ders K, ln bedwang kunnen houden en na assistentie te hebben gekregen van de Leldsche politie, de vechtersbaas naar het politiebureau alhier doen overbrengen, H. K. is voor den officier van justitie in Den Haag geleid. VALKENBURG. Het vijftal van de burgerwacht alhier dat in den kringwedstrijd te Katwijk 5 per- soneelprijzen behaalde en een medaille als korpsprijs, heeft zich op de Gewestelijke schietwedstrijd te Den Haag ook kranig ge weerd. Een drietal hunner, nl. de heeren L. Kreft, P. Noort en P. Koot legden ook daar beslag op een prijs. VEUR—LEIDSCHENDAM. Raadsagenda. De raad, dezer gemeente komt Donderdag as. te 8 uur bijeen. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Overlegging gemeente-rekening dienst 1933 en benoeming Commissie van Onder zoek. 4. Aanbieding gemeente-begrooting dienst 1935 en benoeming Commissie van Onderzoek, 5. Rekening Burgerlijk Armbestuur 1933. 6. Begrooting Burgerlijk Armbestuur 1935. 7. Wijziging gemeente-begrooting dienst 1934. 8. Voorstel tot vaststelling: a. gewijzigd plan van uitbreiding. b. gewijzigde bebouwingsverordening. c. gewijzigde schadevergoedingsverorde ning. 9. Voorstel tot onderhandsche verhuur dier volkstuintjes. 10. Voorstel tot toekenning subsidie in de kosten van vervoer van kinderen, die een school voor buitengewoon lager onderwijs bezoeken 11. Verder voorkomende zaken. Zilveren jubileum der afd. Ned. Ver. van Spoor- en Tramwegpersoneel. Zaterdag j.l. was het 25 jaar geleden dat hier werd opgericht de afd. van de Ned. Ver, van Spoor- en Tramwegpersoneel, ter wijl tegelijkertijd de heer Jansen 25 jaar het voorzitterschap bekleedde. Ter gelegenheid van dit dubbele jubi leum waren des middags een receptie en des avonds een feestavond belegd, welke zich in een druk bezoek mochten ver heugen. Middagreceptie in het paviljoen van hotel de Wijkerburg. Van het zaaltje was het geheele achter deel gevuld met een massa fraaie bloem stukken. Talrijke delegaties waren aanwezig om haar gelukwenschen over te brengen. Verder waren nog vele telegrammen binnengekomen. De 2e voorzitter de heer van Wel open de de bijeenkomst met de mededeellng dat het zich oorspronkelijk had laten aanzien dat een donkere wolk het feest zou heb ben verduisterd, daar gevreesd was dat de jubileerende voorzitter, welke wegens ze nuwziekte in het herstellingsoord was op genomen. niet aanwezig zou zijn; geluk kig was deze wolk voorbijgedreven. Echter moet deze zich kalm en rustig houden om in den kortst mogelijken tijd weer midden in de organisatie te kunnen zijn. Spr. schetste achtereenvolgens de moei lijkheden en de ontwikkeling van de orga nisatie. Dankbaar herdacht spr. den arbeid van Jansen-Houkoop en de Vries voor hun taai volhouden, en de grootsche bloemen hulde. Het woord werd hierop nog gevoerd door ir. Schimmel, Ned. Spoorwegen, van Braambeek, Hoofdbestuurder Ned. Ver.; Wolf, Voorburgsche Bestuurdersbond, Hal- llnga, afd. Leiden Ned. Ver.; Engels, afd. Voorburg SD.A.P.; ir. Modderman, N.Z.H.T.M.; Slappeldel soc.-dem. Raads fractie Voorburg; Esmejjer, afd. Den Haag Ned. Ver.; Kemp, afd. Leidschendam S.DA.P.; Bloemheuvel, afd. Leidschendam Vara; Doumergie, afd. VoorburgHaag Vara; Herlar, afd. Rijswijk Bond v. Over heidspersoneel; Visser afd. Leidschendam en Visser afd. Rijswijk Bouwarbeidersbond; van Hinte bestuurder Vakgroep n Ned. Spoorwegen, allen huldigden zoowel al- deeling, voorzitter en bestuur en spraken de beste wenschen uit. Tot slot bracht de heer van Wel allen dank voor hun goede wenschen. Was de receptie goed geslaagd en be zocht, niet minder was dit het geval met de 's avonds belegde feestavond. Thans waren het v.n. de leden met hun vrou wen, welke de groote tooneelzaal van hotel de Wijkerbrug geheel vulde. De heer van Wel opende. De verzorging van de avond was in han den van het kleln-kunstensemble „Leber- to", terwijl de muziek onder leiding stond van Willy Heukeshoven. Den geheelen avond heeft dit gezel schap de aanwezigen vermaakt op een i wijze die alle lof verdiend. j HEDEN. Leger des Hells: Samenkomst te 8 u. r..m. Levendaal 76: Samenkdmts te 8 uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. Stadszaal: L. K. K. „Voor Allen". Solo- pianlst Willem Andriessen; 8 1/4 uur nam Woensdag. Heerengracht: Jaarl. alg, verg. van aan deelhouders N.V. Leldsche Katoen Mi] 3 uur, nam. Hoogl. Kerkgracht 48: Spr. K. Erlecke 8 uur nam. Oud-Hortuszicht: Prop.-feestavond Ned Bond van arbeiders ln slagers- en aanverw bedrijven. 8'/j uur nam. Prediker: Chr, Dem. Unie. Spr. H, 8 Houten, 8 uur nam. Stadszaal: Prop. avond Nat. Jongeren verbond. 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam „Hemelbestormers". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater, Breestraat, 2 en 8 uur nam. „Bleeke Bet". Dagelijks matinee 2 uur nam. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur Roxy-Theater, Haarlemmerstraat No. 52 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door loopende voorstelling: „Susan Lenox". Casino-theater, Hoogewoerd 49.8 u. nm „Een vrouw werd gekruisigd". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 22 tot en met Zondag 28 October as. waargeuo men door de apotheken J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12, telef. 594; J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85 en C. van Zijp, Wil helminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. RECLAME. 981 20-35-60ct iegtn ion-en. wwsLrwtotdsn\ Daarna had de huldiging plaats van den jubileerende voorzitter Jansen. Namens het hoofdbestuur overhandigde de heer Moltmaker hem een gouden her inneringsraedaille, de heer v. Wel schonk namens de afdeeling een gouden horloge waarbij nog de heer Wolf namens de Voorburgsche Bestuurdersbond een dito ketting voegde. De aanbieding ging we derom gepaard met toespraken, waarbij mevr. Jansen, welke bloemen ontving, niet werd vergeten. De jubilaris dankte ge troffen voor het vele hem geschonken. Hierna was weer de beurt aan 't en semble en 't was ruim 12 uur toen voor zitter van Wel constateerde, dat de feesten waren geslaagd, dat 't olli cieele deel was afgeloopen en men over ging tot een gezellig samenzijn, dat ct geheele nacht voortduurde. Met voldoening kunnen de organisator op dit feest terugzien! De collecte ten bate van het orgr fonds der Ned. Herv. Kerk bedroeg f33 85 Totaal is thans gecollecteerd f. 161.70. De pl. afd. van den Chr. Nat. Werk mansbond organiseerde een filmavond af geluisterd door orgelspel van mej. KeijH De avond werd geopend met gebed doe ds. Vermet. Allereerst kregen wij te zie natuuropnamen, gevolgd door een lach film. Een machtige indruk maakte hiern de film de Begrafenis van H.M. de Ko ningln-Moeder, waarna allen staande het Wilhelmus zongen. Na een korte pauze volgde de historische film Koningin LouUe welke met aandacht werd gevolgd. nog gemeenschappelijk was gezongen volgde sluiting met dankgebed. WARMOND. Wij vernemen, dat de Bazar der Warmondsche Wijkverpleging netto op bracht f. 652,06'/i, wat de tljdsomstandig heden in aanmerking genomen, de ver wachting van velen overtrof. WASSENAAR. S. uit Den Haag deed aangifte van diefstal van zijn rijwiel, dat hij op den Rijksstraatweg even onbeheerd had gela ten. De heer W. eveneens uit Den Haaf. miste een reisdeken uit zijn auto. ZEVENHOVEN. Vereeniging „Groene Kruis". In de alhier gehouden ledenvergadering van het Groene Kruis, bleek dat er ore' het afgeloopen jaar een batig saldo w® van f. 37.27. Het totaal geldelijk bezit d« Vereeniging bedroeg daarmede f. 513.85. Tot afgevaardigde naar de jaarvergade ring te Rotterdam, werd gekozen. Lucardie. De aftredende bestuursleden, heeren dr, Lucardie en G. v. Trigt. werden herkozen. Breedvoerig werd besproken- welk standpunt de Groene Kruis-afdeelIM heeft in te nemen, ten opzichte van ae onlangs ingestelde commissie tot wijkve'" pleging, Nieuwveen, Zevenhoven en o®' streken. Een gemeenschappelijke sa®e„ spreking van de besturen der Groene Kria- afdeeling te Nieuwveen en Zevenho'® met deze commissie, zal binnenkort gehou den worden. Tot volontair ter gemeente-secreto® is aangesteld de heer C. v. d. Bos Nieuwkoop. j

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6