PALMOLIVE LEIDSCH DAGBLAD Derde Blad Dinsdag 23 October 1934 BINNENLAND. DE ACTIE VOOR HET JULIANA-HUIS. ...cte 2ccp derje/ugd, RECHTZAKEN, BURG. STAND VAN LEIDEN. Kostelooze proef met Kruschen Salts Afscheid van Ds. Haumersen te Bodegraven. KUNST EN LETTEREN. CRITIEK OP DE REGEERING. NAAR AANLEIDING VAN DE BEGROOTING VAN BINNENLANDSCHE ZAKEN. Verschenen is het voorloopig verslag over ide begrooting van Binnenlandsehe Zaken. Eemge leden drongen opnieuw aan op afschaffing van den zomertijd. Eenige leden bepleitten mede de totstandkoming van een nieuwe Zondagswet, die de Zon dagsheiliging beter zou moeten waarborgen dan de thans bestaande. Andere leden zou den van een nieuwe wet juist verlangen, dat zij minder streng zou zijn dan de tegenwoordige. Eenige leden vroegen den minister. In overleg te willen treden met zijn ambtgenoot van Waterstaat ten einde tegen te gaan dat de spoorwegen op Zon dag reizigers vervoeren tegen verlaagd ta rief. Tegen dit laatste werd opgemerkt, dat er geen reden Is. het reizen per trein op Zondag te bemoeilijken in vergelijking met het reizen op andere dagen. Sommige leden drongen aan op straf baarstelling van lijkverbranding Andere leden zouden in de wet willen vastleggen, dat lijkverbranding geoorloofd is. Sommige leden meenden, dat een cen trale wettelijke regeling tot het tegengaan van zedenverwildering de voorkeur ver dient boven het thans gevolgde systeem. Andere leden waarschuwden voor over drijving op dit gebied. Verscheidene leden brachten nu reeds ernstig bezwaar in tegen de voorgenomen korting op de pensioenen door middel van doorloopende betaling der gezins-pensioen- premie. Van verschillende zijden werd ernstige critlek geoefend op de wijze, waarop de minister optrad tegenover de lagere orga nen. Vele leden waren van oordeel, dat de regeering bij haar bemoeiingen herhaal delijk de grens van het noodzakelijke over schreed. Van andere zijde werd hiertegenover ge steld. dat het Rijk wel genoodzaakt is, krachtig in te grijpen, daar in vele ge meentebesturen nog niet voldoende het besef ls doorgedrongen, dat de publieke lichamen hun gezamenlijke lasten moeten verminderen. Ook leden, die Instemden met de opvat ting, dat voortgezette vermindering ook voor de gemeentelijke uitgaven noodzake lijk is, meenden intusschen, dat de gevolg de „circulaire politiek" niet zonder gevaar ls. Bovenal werkt het geven van te veel voorschriften van hooger hand verkeerd, doordat het verantwoordelijkheidsgevoel er ten slotte door wordt gedoofd. De toepassing, welke de regeering heeft gegeven aan de gewijzigde artikelen 125 en 126 der Ambtenarenwet, werd door ver scheidene leden afgekeurd. Andere leden waren van oordeel, dat krachtig optreden onmisbaar ls om excessen tegen te gaan. TWEEDE KAMER OVER P. T. T.-BEDRIJF. HOE IS MEN TOT DE VERHOOGDE RAMING DER BATEN GEKOMEN? Verschenen ls het voorloopig verslag der Tweede Kamer over de begrootlng van het Staatsbedrijf der P.T.T. voor het dienstjaar 1935. Vele leden spraken hun waardeering alt voor de leiding van het bedrijf, dat zich ook in dezen crisistijd zoo gezond ontwik kelt en commercieel zulke goede uitkom sten oplevert. Eenige leden zouden gaarne nader zien toegelicht, hoe men tot de verhoogde raming van de baten gekomen is. Kan er inderdaad gesproken worden van een ver levendiging van het verkeer? Enkele leden konden den lof, welke aan de leiding van het bedrijf werd toege zwaaid wegens het behalen van hooge winsten niet deelen. Sommige leden klaagden over de stief moederlijke verzorging van het platteland door het bedrijf der P.T.T. Sommige leden waarschuwden tegen 'n verdere inkrimping van het aantal bestel lingen. Eenige leden vreesden, dat de automa tiseering van het telefoonbedrijf, hoe nut tig zij overigens moge wezen, minder ol zelfs in het geheel niet rendabel zal blij ken, zoodra zij wordt uitgestrekt tot andere dan zeer dicht bevolkte gebieden. Gaarne zouden deze leden omtrent het werkplan inlichtingen ontvangen. Geklaagd werd over het feit, dat bij het leggen van kabels niet of onvoldoende contact bestaat met de gemeenten, op wel ker gebied deze werken plaats hebben. Verscheidene leden drongen opnieuw aan op verkorting van den arbeidsduur, ln het bijzonder ter bestrijding van de werk loosheid. Van verschillende zijden werd geïnfor meerd naar den stand van werkzaamheden van de door den minister ingestelde com missie voor het vraagstuk van den zender- bouw. Zoo mogelijk zou men ook gaarne 's ministers meening dienaangaande ver nemen. Enkele leden meenden, dat de zendtijd anders behoorde te worden ingedeeld; een vroeg begin, evenals in Duitschland, bijv. om 6 uur 's morgens, met daarna een pauze, achtten zij beter. Deze meening werd door andere leden bestreden. Gewezen werd op verschillende beslis singen. waaruit blijkt, dat de Radio-con- trole-commissie al te achterdochtig is. Over het algemeen hadden andere leden waardeering voor de wijze, waarop de commissie zich van haar moeilijke taak kwijt. Voor het volgen van een strakke gedragslijn bij het controlewerk hadden zij vooral in deze verwarde tijden waar deering. Sommige leden vroegen de aandacht van den minister voor de verstoring, welke dreigt te ontstaan in de goede verhouding tusschen de radio-omroepvev ^gingen en de pers. Zij meenden, dat de radio het EEN GEWETTIGDE ACTIE. Mr. E. E. MENTEN Bestuurslid voor Nederland van het Nederlandsch Collegium in de Cité Universitaire te Parijs. Toen het Nederlandsche Comité zich verbond om ook een Nederlandsch ge bouw ln de Internationale Studentenstad te doen verrijzen, was dit geen praema- ture daad of idealistische opwelling, doch het gevolg van het nuchtere inzicht, dat vroeg of laat toch ook een Nederlandsch tehuis in dit internationale intellectueele milieu zoude moeten komen. Dit inzicht ls juist gebleken, aldus mr. Menten. Niettegenstaande de Internationale ge dachte. die in de eerste jaren na den oor log zoo sterk was, dat zij aan meerdere internationale instellingen en hieron der de Cité Universitaire het levens licht schonk, zeer veel aan kracht heeft ingeboet, is toch geen twijfel gerezen aan de waarde en de noodzakelijkheid der Cité Universitaire, als cultureel en intel lectueel wereld-studie-centrum. Het bewijs daarvan mag gezien worden in het feit, dat de Cité Universitaire, die in het jaar 1926, toen Nederland toetrad, reeds be halve de centrale gebouwen, monumen tale studentenhuizen van 12 staten her bergde, steeds ls voortgegaan zich, on danks crisis en ondanks alle sterk opkomende nationalistische egocentri sche tendenzen, uit te breiden; zoo dat op dit oogenblik deze inter nationale studentenstad, behalve uit de hoofdgebouwen, uit 24 landelijke studen tenhuizen bestaat. Hieruit blijkt duidelijk, dat zelfs ln de zen tijd van anti-internationale stroomin gen, de waarde van de Cité Universitaire algemeen wordt erkend. En nu de geldelijke kant. Toen tot den bouw van het Nederland sche gebouw werd besloten, vloeiden groo- tere vrijwillige bijdragen op ruime wijze het Comité toe. De crisis maakte ook aan dezen goeden gang van zaken een einde. De particuliere vrijgevigheid nam sterk af, zoodat op andere wijze hulp gezocht moest worden. Waren er tot nu toe slechts grootere bijdragen gevraagd van een beperkte schare belangstellenden, nu is besloten kleinere giften te vragen van de breede massa van Nederland's lntellectueelen. Moge aan dezen oproep door een leder gehoor gegeven worden. terrein der pers behoort te eerbiedigen en zich van berichtgeving in den vollen om vang van het woord behoort te onthou den. Ook behooren naar de meening dezer leden de omroepvereenigingen de mono poliepositie, welke zij zelf en haar radio- gidsen innemen op grond van de door de regeering verleende zendvergunning, niet te gebruiken om op advertentiegebled de pers concurrentie aan te doen. Het schijnt verder, dat na 1 Jan. de pers geen uit voerige programma's meer zal mogen pu- bllceeren; ieder, die wil weten wat er te hooren valt, zal zich dan een van de radio-gidsen moeten aanschaffen. Op deze wijze wordt de monopoliepositie der radiogidsen nog versterkt. Gaarne zou men het oordeel van den minister hieromtrent vernemen. Zijn de geruchten juist, zoo werd ge vraagd, dat het bedrijf der P.T.T. de radio distributie zelf ter hand wil nemen en de gemeentelijke diensten op dit gebied wenscht te annexeeren? WIJZIGING DER SUIKER WET. Teneinde de accijns van basterdsuiker binnen te krijgen. Bij de Staten-Generaal is ingediend een wetsontwerp tot wijziging van de Suiker- wet 1924, ter toelichting waarvan de mi nister van financien er op wijst, dat de accijns van basterdsuiker wordt geheven naar het getal polarisatie-percenten, het welk bij polarimetrisch onderzoek wordt verkregen en dat men zich in den laatsten tijd in toenemende mate toelegt op de bereiding van kunstbasterd een meng sel van geraffineerde suiker en invert- suiker welks aantal polarisatiepercen ten als grondslag voor de accijnsheffing aanmerkelijk lager is dan bij het natuur lijke product. Op deze wijze wordt voor een opzettelijk uit geraffineerde suiker en in- vertsuiker samengesteld product belang rijk minder accijns betaald dan overeen komstig de bedoeling van de wet zou moe ten worden geheven. Bovendien wordt, indien de kunstbasterd wordt gebezigd voor de bereiding van suikerhoudende goederen en deze laatste met teruggaaf van suikeraccijns wordt uitgevoerd, voor de uitgevoerde suiker meer accijns terug gegeven dan daarvoor was ontvangen. De voorgestelde wetswijziging nu strekt er toe, ten aanzien van basterd als grond slag voor de accijnsheffing het werkelijk gehalte aan saccharose en invertsulker (het laatste verminderd met 5°/o) te nemen Voorts wordt een nieuw art. 84bis voor gesteld. teneinde bij alg. maatregel van bestuur den termijn van crediet voor den accijns van suiker uit een beetwortel- suikerfabriek, of suikerraffinaderij, thans twee maanden bedragende, te kunnen ver lengen, ter tegemoetkoming aan bezwa ren van fabrikanten van suikerhoudende goederen, die voor binnenlandsehe be stemming werken en wel tot een maxi mum van zes maanden. ENKELE ORDERS VOOR DE NEDERLANDSCHE INDUSTRIE. Wij vernemen, dat bij de N.V. Machine- Fabriek Thomassen en Co. te De Steeg eenige belangrijke orders rijn geplaatst, nl. 54 gasmotoren van 25 P.K.. besteld door de Venezuelan OU Company, welke motoren bestemd zijn om boven de boor putten van de olievelden in Venezuela te worden opgesteld, teneinde de olie van een diepte van 1000 a 1500 meter op te pompen. Bovendien wordt in de fabriek gewerkt aan een niet onbelangrijke order, be staande uit een aantal machines, bestemd voor de olie-industrie op Curacao en ten slotte heeft de fabriek opdracht gekregen van de Nederlandsche Spoorwegen tot de levering van zeven Dieselmotoren, welke niet bestemd zijn voor de Diesel treinen, maar voor de motorwagens, welke reeds sinds jaren loopen op de lijnen Zutphen- Apeldoom, ZutphenZwolle enz. In verband met deze orders ls het per soneel van de fabriek tot 220 man uit gebreid. DE INSTELLING VAN BEDRIJFSRADEN. Tal van onderzoeken worden ingesteld. De commissie van advies ex art. 8 Be drijf sradenwet, waarvan voorzitter is prof. mr. A. C. Josephus Jitta, vice-voorzitter prof. mr. C. W. de Vries, secretaris mr. ir. A. W. Quint, werd 6 November 1933 door den minister van Sociale Zaken geïnstal leerd. Tot nu toe zijn adviezen door de kern- commissie-industrie. aangevuld met be- drijfsgenooten, uitgebracht over de instel ling van een bedrijfsraad in de typografie en de sigaren-industrie. In beide bedrijven ls inmiddels een bedrijfsraad ingesteld. Een voorloopig onderzoek, gevolgd door het hooren van belanghebbenden, werd in gesteld in de steenindustrie. Mede op grond van ontvangen antwoorden op nader schriftelijk aan werkgevers- en werkne mersorganisaties gerichte vragen werd be sloten voorloopig ln dit bedrijf geen ver dere stappen te doen. Een voorloopig onderzoek door het bu reau verricht in het brouwerijbedrijf had eveneens een negatief resultaat. Eenzelfde onderzoek ln het bouwbedrijf leidde tot een bespreking in de commissie met werk gevers- en werknemersorganisaties. Dezer dagen is een bespreking met be langhebbenden uit het schüdersbedrijf en het stucadoorsbedrijf gehouden in de ge combineerde kerncommissies-industrie en -middenstand Uit het schüdersbedrijf werd reeds aan den minister een verzoek ge daan tot instelUng van een bedrijfsraad, welk verzoek ln handen der commissie werd gesteld. Den minister is verzocht, aan de genoemde kerncommissies opdracht te verleenen tot het uitbrengen van advies inzake de instelling van een bedrijfsraad in het schildersbedrijf en het stucadoors bedrijf en in verband hiermee deze com missies aan te vullen met vertegenwoor digers van werkgevers- en werknemers organisaties in deze bedrijven. Het bouw bedrijf zal te zijner tijd opnieuw een punt van onderzoek vormen. Van den R.K. Landbouwbedrijfsraad ls een verzoek ontvangen tot het insteUen van een onderzoek £n den landbouw. Een kerncommissie-landbouw is echter nog niet ingesteld. Het bureau der commissie stelt een on derzoek in naar de mogelijkheid van in stelling van een bedrijfsraad in de vol gende bedrijven; glasindustrie, meubel-in dustrie, bakkersbedrijf, visscherijbedrljf, kapjjersbedrijf. (Uit dit laatste bedrijf is reeds een verzoek tot instelling van een bedrijfsraad aan den minister gedaan). NED. CHR. ARBEIDERSPARTIJ. De naam veranderd. Te Leeuwarden is de jaarlijksche ver gadering gehouden van de Ned. Chr. Ar beiderspartij. De voorzitter, de heer N. Dekker, gaf in zijn openingswoord een kort overzicht van de moeUijkheden in het partijleven, maar niet minder bij de regeering. Al moge het waar zijn, dat in vergelijking met andere landen ons vaderland wat be treft de steunverleening geen slecht figuur maakt, toch handelt de regeering niet naar den eisch der chr. beginselen, bij voorbeeld wat aangaat den steun van groote gezinnen, de vernietiging van vee en levensmiddelen, het doen voortbestaan der comulatie en de voorgenomen wijzi ging der Kieswet om ten minste een stem- menaantal voor drie Kamerzetels als eisch te steUen en bovendien een waarborgsom van plm. f. 250 te vragen voor elke lijst. De jaarverslagen gewagen van langza- men groei bij financieele moeUijkheden, die den uitbouw sterk belemmeren. In het partijbestuur werden ge- of her kozen de heeren H. C. van Gaasbeek, J. A. Schaafsma, P. C. Zonneveld en W. v. d. Leek. De volgende jaarvergadering zal in het centrum van het land worden gehouden. Om ruimer de vleugelen te kunnen uit slaan en zooveel mogelijk alle kleine lui den te kunnen omvatten besloot men den naam van de partij te veranderen in Christelijke Nationale Volkspartij. COMMISSIE INZAKE DE WATER VERONTREINIGING. In strijd met de Grondwet? De heer Van Dijken, lid der Tweede Kamer, heeft aan den minister van Sociale Zaken gevraagd: Is de Commissie in zake waterveront reiniging, welke o.m. tot taak heeft den minister advies te geven omtrent aange legenheden, die het voorkomen en bestrij den van de verontreiniging van openbare wateren raken, en toezicht te oefenen op het Rijksinstituut voor zuivering van af valwater, niet een vast college van advies en bijstand aan de Regeering? Zoo ja, krachtens welke wet ls de in- steUing van dit coUege geschied? Indien een wet, als hier bedoeld, niet bestaat, ls de instelUng dan niet geschied ln strijd met het bepaalde ln artikel 78 der Grondwet? RECLAME. 6251 Olijfolie is door alle eeuwen heen bekend en beroemd als schoon heidsmiddel.... In elk stuk Palmolive is een groote hoeveel heid olijfolie verwerkt. et (2 stuki voor 25 Ct.j KANTONGERECHT TE LEIDEN. Voor het Kantongerecht moest gister morgen terecht staan de winkelier H. E. uit Voorschoten wegens het in voorraad hebben van bedorven vleeschwaren. Dr. Sperna WeUand adj.-directeur van het slachthuis alhier verklaarde dat ver dachte meermalen gewaarschuwd was. Het O. M. eisch te f. 40 boete of 20 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot f. 25 boete of 10 dagen hechtenis. Daarna stond terecht W. G. alhier, om dat hij een motorrijwiel had bestuurd, terwijl hij in staat van dronkenschap ver keerde. Het O. M. eischte f. 40 boete of 20 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot 8 dagen principale hechte nis, en bovendien intrekking van het rij bewijs voor den tijd van I jaar. GEBOREN Wilhelmus Nicolaas, Z. van W. C. van Dorp en C. H. de Water Maria, D. van J. Sinteur en M, M. Velthuysen Casper G<Wefridus, Z. van A. J. v. Berge Hene gouwen en J. G. Vink Jan, Z. van J. W. Ph. v. d. Noordaa en A. Veldmeijer Josua Michiel, Z. van J. M. Ouwerkerk en P. E. SeUer ComeUs Albertus, Z van J. A. v. d. Berg en C. E. Hassing Wülem, Z. van J. J. Laterveer en L. v. Dijlt Gerritje Antonia, D. van W. Eveleens en J, Haak Jan, Z. van D. Koster en A. Tijsterman Jan Hendrik Gerardus, Z. van J. F. G. Sierat en S. J. M. Tukker Johannes Wilhelmus, Z. van J. W. Goddijn en B. E. van Leeuwen Anna Maria, D. van J. Amoldus en M. J. Uittenbroek Anto- nius Johannes. Z. van J. M. C. Tetteroo en M. E. v. d. Berg. o OVFRLEDEN F. Th. Goossens, Wedn. 69 j. C. Plug— Varkevisser, Wede,, 89 j. L. W. v. d. Lubbe, Z. 4 J. Q. A. v. d. Meer, Zn. 6 j. Chr. B. A. MolHeinejneljer, Vr. 33 j. GEHUWD P. Ressenaar jm. en C, de Haas jd. J. Plu jm. en E. E. Kop Jd. RECLAME- 9235 Bij elke flacon Kruschen Salts k f. 1.60 wordt nu voor een bepaalden tijd een gratis proefflacon verpakt. Maak nu van dit mooie aanbod gebruik om eens zelf de werking van Kruschen Salte te ondervin den. Kruschen Salts zuivert Uw bloed. Voor rheumatiek, jicht en ischias bestaat er geen beter, eenvoudiger en doeltreffender middel. 9825 In het buitenland is door opkoopers met Kruschen Salts geknoeid. Men koope daarom in geen geval Kruschen Salts ln buitenlandsche verpakking, doch uitslui tend in ongeschonden Hollandsche verpak king met den naam van N.V. Rowntree Handels Maatschappij op verpakking en etiket van de flacon gedrukt. VERSPREIDE BERICHTEN. Aan prof. mr. J. Ph. Suyling, oud- raads-advlseur aan het ministerie van justitie en oud-hoogleeraar aan de Rijks universiteit te Utrecht, is op verzoek, eervol ontslag verleend, als lid van de bij K B. van 20 Febr. 1897 ingestelde staats commissie tot voorbereiding van de te ne men maatregelen ter bevordering der co dificatie van het Internationaal privaat recht, zulks onder dankzegging voor de vele belangrijke diensten, als zoodanig en in andere functies aan den lande bewe zen; prof. SuyUng is benoemd tot groot officier in de orde van Oranje Nassau. Luitenant-kolonel van den generalen staf H. F. M. baron van Voorst tot Voorst, chef van den staf bij het hoofdkwartier van het Veldleger, die benoemd ls tot com mandant van het regiment wielrijders onder gelijktijdige overplaatsing bij het wapen der cavalerie, komt van 's Graven- hage te 's Hertogenbosch in garnizoen. Bij Kon. besluit is aan J. R. Romijn, op verzoek, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van notaris te Utrecht. De Lloyd raplde in aansluiting op het m.s. „Indrapoera" rfordt morgen te 8 u. te Den Haag verwacht Ds. Haumersen. Zondagmorgen nam in de Ev. Luth. Kerk te Bodegraven, ds. Haumersen, die reeds vorige week afscheid nam van de Ev. Luth. Gemeente te Woerden, afscheid van haar Bodegraafsche gemeente. Heel wat belangstellenden, zoowel uit Bode graven en Woerden. Nadat ds. Haumersen gebouw aanwezig. Daaronder merkten wij op de Woerdensche en Bodegravensche kerkeraden, de besturen der afd. van de Vereen, van Vrijz. Hervormden te Bode graven en Woerden. Nadat da. Haumersen den kansel had bestegen zong een koor vierstemmig het „Halleluja". Vervolgens ging de predikante voor in gebed, waarin zij de nooden van de beide gemeenten God opdroeg en bad dat iets van haar 5-jarig werk hier in innige ge loofsovertuiging mocht achterblijven. Gelezen werd Ef. 6 1020, gezongen werd Gez. 44 1 en 2, waarna de predi kante een predikatie hield over Ef. 6 10: „Weest dapper ln de gemeenschap met den Heer en door de sterkte van Zijn kracht". Dit is een woord van Paulus, zeide spr., van den man, die gevochten heeft voor zijn geloofsovertuiging, die op den wonderlijken weg naar Damascus heeft gezien, dat het niet baat om de veize- nenen tegen de prikkels te slaan, wan neer de Heer U roept. Dan ls hij echter ook geen schemerende toorts, maar een helder opvlammend vuur, iemand, die hetf licht niet op zichzelf laat vaUen, maar op zijn boodschap uit Christus' naam. Spr. wees dan op het kleine aantal arbeiders in onze gemeente, die daar eenzaam staan voor een hooge taak. die zich niet altijd moeten laten afschrikken door het bijtend verweer van tegenstanders, maar hun eigen geloof als een positieve kracht moeten voelen. Aan de overzijde staat men zoo vast aaneengesloten, daartegenover hebben wij slechts enkelen, aldus spr., maar niettemin staat de Luthersche Kerk als een vastgeworteld bolwerk van vrije geloofsopvatting. Deze sterkste aller ge loofsovertuigingen is hier sinds 1570 ver kondigd. Den gemeenteleden riep spr. ln hun moeilijk werd toe de woorden van haar tekst. Nadat het koor een zegenbede had ge zongen, besprak ds. Haumersen de combi natie der gemeenten Bodegraven en Woerden, die 5 jaar geleden tot stand kwam. Er was daar wat huivering voor, maar dank zij den consulent, ds. De Meijere ls de samenwerking tot stand ge komen. De kerk van Bodegraven heeft in deze jaren zware verliezen geleden; spr. memoreert het overlijden van den heer Schouten, van ds. De Meijere, de heeren W. van Dam en R. v. d. Kleijn. Vervolgens dankte spr. de Ver. v. Vrijz. Herv. voor het in haar gestelde vertrouwen. Vervolgens wendde zij zich tot den heer P. H. v. Ingen als vertegenwoordiger der Remonstrant- sche Broederschap, tot organist en koste res. Vervolgens zong de gemeente Gezang 121 2. Namens den kerkeraad sprak de heer Jüngeling. Hij noemde het moeilijk inder tijd iemand te vinden om aan het hoofd van de twee gemeenten te staan. De ker keraad was bovendien wat huiverig toen ds. De Meijere den naam van een vrouw noemde. Achteraf is de gemeente echter dankbaar en dankt zij ds. Haumerse voor haar heldere en warme leiding. Namens de Vrijz. Hervormden sprak de heer A. v. d. Plaat, die ds. Haumerse dankt voor alles wat zij voor de Vrijz. Her vormden gedaan heeft. Hij wekte zijn me deleden op niet alleen nu uit dankbaar heid in de kerk te komen, maar voortaan altijd. Namens de Woerdensche kerkeraad sprak de heer D. Uittenboogaard nog een woord van afscheid, evenals de heer Gul- demond, voorz. van de Vereen, v. Vrijz. Herv. te Woerden zulks deed. Op zijn verzoek wordt de scheidende predikante toegezongen Ps. 134 3: „Dat 's Heeren zegen op U daal." Na de beëindiging van den dienst be stond er gelegenheid om nog persoonlijk afscheid te nemen van de predikante. Zeer velen maakten daarvan een dankbaar ge bruik DFBUSSY-AVOND JANINE WEILL. De Fransche pianiste Janine Weill ril Vrijdag a.s. in de kleine zaal der Stads gehoorzaal alhier, een piano-avond geven uitsluitend gewijd aan werken van De bussy. Zij zal o.a. ten gehoore brengen de Suite Bergamasque 1890, Valse Romanti- que 1890, Pour le Piano, La Cathédrale engloutie, Minstrels, Etudes 1925, Broull- lard, Ondine, etc.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 12