LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 23 October 1934 VISSCHERIJBERICHTEN. BUITENLAND. INGEZONDEN. RADIO-PROGRAMMA. Groote voorsprong ran de Uiver. Inmiddels was de Boeing Transport Koe pang gepasseerd en te Darwin aangekomen Roscoe Turner gal weer gas, bijkans op hetzelfde oogenbllk (9 uur Amst. Tijd) dat de Uiver neerstreek in Charlevllle! Met een voorsprong van 2240 K.M was de kans op de tweede plaats voor Parmentler dus wel buitengewoon fraai. Vooral omdat de Uiver toen nog slechts een traject van 1270 KM. had af te leggen! Comet van Jones was vierde, doch heeft pech. De derde Comet in dezen wedstrijd, die van Jones en Waller, achijnt de vierde plaats te bezetten. Of deze behouden zal blijven is thans de vraag omdat het toestel met motorpech te Batavia staat en daar vele uren oponthoud zal hebben. Deze vliegers hebben nogal wat avontu ren beleefd nadat zij de Zwarte Zee waren overgevlogen, zy hadden In den nevel alle bakens uit het oog verloren, maar toen zij de lichten van een dorp zagen, besloten zij te dalen en zy wisten hun toestel vei lig op den grond te brengen. De dorpelin gen waren zeer vriendelijk en de vliegers konden weldra hun tocht naar Bagdad voorzetten, dat zy juist wisten te halen zy hadden toen nog slechts 4Vi liter bezine over. Van Bagdad koersende naar Allahabad, moesten ze weer terugkeeren wegens mo torpech. Zondagmiddag pas zyn zy weer doorgegaan en toen 's avonds om 20 u. 30 te Karatsji neergestreken. Gistermorgen om 8 u. 20 kwamen zy te Allahabad aan en zyn vandaar pas om 14 u. 39 (G.M.T.) vertrokken naar Singapore, zy waren toen 38 uur achter by de eerste Comet aan den kop, die van Scott en Campbell Black. Hedennacht kwam de groene Comet te Batavia. Jones verklaarde, dat hy dezelfde last heeft gehad als de Mollisons. Gedu rende de geheele reis was hy niet zonder moeilijkheden. De machine Is te zwaar belast en daardoor loopen de motoren vast. Aangezien onmlddeliyk herstel niet moge- Ujk Is zal hy voorloopig niet verder kun nen gaan. De mededeeling dat Scott in Melbourne is aangekomen ontving Jones met een kort .Dat ls prachtig". De positie van de Douglas was hem reeds bekend, evenals die van de Boeing van Turner. Zoowel de aviateur als zyn mecanicien waren uiteraard zeer teleurgesteld, doch zy schynen van plan toch nog vol te houden. De Fairey Fox verongelukt Beide inzittenden verbrand. Over de positie der achterbUjvers is momenteel weinig bekend, wy maakten per bulletin gisteren reeds bekend dat de Fairey Fox. van Gilman en Balnes, op weg van Rome naar Athene, by Palazza San Gervazio in de Italiaansche provincie Po lenta. gistermiddag te pletter ls gevallen. Het vliegtuig vloog in brand en de belde Inzittenden zijn verkoold! Gilman was vlleger-officer bU de Engel- sche luchtmacht. Men heeft er zich tevoren over verbaasd, dat hy met dit toestel, dat daartoe ongeschikt was, voor den snel heidswedstrijd Ingeschreven werd. Het toestel had reeds in Frankrijk, in de nabijheid van Bonrget, een noodlanding moeten maken er. was ook in Rome gerui- men tijd opgehouden In verband met repa raties, welke aan de machine moesten worden aangebracht. De Lambert (Wright) ls van Aleppo ver trokken. De Miles Hawk van McGregor en Walker ls te 7 uur (A. T.) hedenochtend te Cal cutta aangekomen. De Airspeed van Neville Stack en Turner had den strijd, gelijk gemeld, opgegeven. Toch vliegt het toestel verder omdat het de film van den start aan boord heeft en 6tack de verplichting op zich genomen heeft deze in Melbourne af te leveren. (Men zie voor verdere berichten het le Blad). IJMUIDEN. 22 Oct Y1SCHPRLJZEN. Aanvoer en besommingen der versche haringschepen, angevoerd 7181 kisten en 287 manden versche haring. De besommingen der haringloggers waren: KW 5 met f. 412, KW 4 met f. 523. KW 79 met f150. KW 102 met f. 277 KW 153 met f. 296. KW 127 met f319, KW 43 met f.410, KW 31 met f. 167, KW 130 met f.377, KW 135 met f. 455. KW 14 met f. 454, KW 69 met f. 315. KW 149 met f. 571, KW. 147 met f.63. KW 95 met f.488 KW 105 met f.227, SCH 170 met f.203, SCH 81 met f 688, SCH 210 met f.555 SCH 107 met f.608, SCH 190 met f.650. SCH 263 met f.57. SCH 412 met f.88, IJM. 149 met f.495. LJM. 258 met f.139, LT 201 met f. 482, LT 54 met f. 1268 voor versche haring. IJMUIDEN. 23 Oct. VISCHPRIJZEN. Tarbot per KG. f. 0.800.65. Tongen per K.G f. 1.301.10, Middelschol per kist van 60 K.G. f. 30. Zetschol f. 2219, Kleine Schol f. 188.20, Schar f. 169.50. Tong schar f. 30—25. Roggen per 20 stuks f. 18 —15. Vleeten per stuk f. 63.20. Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f, 6.10 4.50, Groote Schelvisch f. 2718. Middel Schelvisch f. 27.50—16. Kleinmiddel Schel visch f. 2212. Kleine Schelvisch f. 14 4.50, Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 60 40, Gullen per kist van 50 K.G. f. 1760 5, Lengen per stuk f. 1.150.55. Heilbot per K.G f 0.850.76, Wijting per kist van 50 K.G. f.9—1.70. Koolvisch pei stuk f. 0.800.13 Makreel per kist van 50 K.G. 1.6 40—0.80. Versche haring f. 2.300.80 per kist. Aangekomen 7 Stoomtrawlers: IJM. 21 met f1615, IJM. 39 met f.4211 IJM. 111 met f1615 IJM. 39 met f.4211 LJM. 111 met f.1321, IJM. 46 met f.1418, IJM 71 met f.5035. IJM. 14 met f.2247, IJM 112 met f.4124; de Deensche kotters: E 436 met f.1020. FN 233 met f 587; de loggers- KW 41 met f. 912 KW 55 met f 494 SHV 140 met f 374 SHV 328 met f 361 SHV 264 met f 60S SHV 310 met f. 288 LT 492 met f 575. LT 155 met f. 609. KW 20 met f. 435 SHV 53 met f385 versche haring en KW 50 met 570 KW 141 met 535 KW 25 met 466, KW 140 met 172 kantjes pekelharing voor Katwyk. DE ALGEMEENE TOESTAND. Minlsterieele besprekingen. Qoemboes' bezoek aan Polen heeft ge leld tot een z.g. cultureel accoord. Volgens de „Pester Lloyd" bevat deze overeenstemming 4 artikelen en bevat be palingen. om ter bevordering der gemeen- schappeiyke geesteiyke doeleinden, Hon- gaarsche, resp. Poolsche wetenschappe lijke commissies in te stellen, verder pro fessoren uit te wisselen en werken op litterair en wetenschappelijk gebied ln elkanders talen te vertalen. Voor de prac- tlsehe uitvoering van deze overeenkomst wordt een gemengde Hongaarse!) -Pool sche commissie gevormd, bestaande uit twee subsommissie6, welke onder controle zal staan van de wederzljdsche ministers van Onderwijs. Daarnevens zou ook een economische overeenkomst staan! Hij zal echter slechts enkele uren ln de Uit Krakau is Qoemboes naar Weenen vertrokken. Oostenrijksche hoofdstad blyven, daar hij reeds des middags in Boedapest wil aankomen. In Weenen zal Goemboes een bezoek brengen aan den Oostenryksche bonds kanselier Schuschnlgg. De Italiaansche reis van Goemboes zal in de laatste dagen van October plaats vinden. Goemboes ontving te Warschau de hoogste Poolsche onderscheiding, n.l. de Witte Adelaar. De Fransclie minister van Buitenland- sche Zaken, Laval, heeft de ambassadeurs te Rome en te Londen ontvangen. In welingelichte kringen veronderstelt men. dat de ambassadeur te Rome Laval heeft op de hoogte gebracht van het standpunt der Italiaansche regeering De Fransche ambassadeur te Londen heeft Laval waarschynlyk op de hoogte gebracht van de opvatting der Engelsche regeering over den Internationalen toe stand. o FRANKRIJK. De hervorming van den staat. Onder voorzitterschap van President Lebrun wordt heden een ministerraad ge houden. aan welken men in politieke krin gen buitengewoon belang toekent, omdat hij bijna uitsluitend aan de plannen tot hervorming van den staat gevrijd aal zijn. Minister-president Doumergue zal de desbetreffende plannen in alle bijzonder heden uiteenzetten, waarop een algemeen debat zal volgen over de noodzakeiykheld eener byeenroeping der nationale vergade ring. Doumergue ls van plan aan de Kamer de byeenroeping voor te stellen tegen 15 November. De herzieningsvoorstellen van den minis ter-president behelzen de volgende punten: 1. De minister-president krijgt byzon- dere volmachten en de rechten van een eerste-mluister, terwijl hij tegenwoordig op één lijn is gesteld met de overige leden van het kabinet. 2 De minister-president mag in geval van ernstige meeningsverschillen tusschen regeering en Kamer, den President der Republiek, zonder voorafgaande goedkeu ring van den Senaat, verzoeken de Kamer te ontbinden en nieuwe verkiezingen uit te schrijven. 3. de regeering moet alleen het recht hebben, de begrootingsuitgaven voor te stellen. 4. De begrooting van het loopende jaar kan verlengd worden, wanneer de volgende begrooting niet bijtijds goedgekeurd ls 5. Binnen het kader van de grondwet wordt een ambtenarenwet afgekondigd. In den brief aan het partij-bestuur der Neo-soclalisten, waarin minister Marquet zijn besluit, om uit de partij te treden mededeelt, zegt hij. dat hij niet van zijn ministrieel ambt wil scheiden op een tyd- stip, dat de arbeidersklasse, te midden van den huldigen dramatische toestand, met de crisis heeft te worstelen. Hij wil in tegendeel zijn pogingen om de moeilijk heden te overwinnen, voortzetten. o GRIEKENLAND. Een bandiet door particuliere politie gearresteerd. Gisteren is te Athene de bandiet Kara- thanasis in hechtenis genomen, die verle den jaar een aanslag tegen Venizelos op touw heeft gezet. De regeering Tsaldaris heeft jarenlang getracht dezen bandiet in handen te krijgen. De oppositie had zyn arrestatie tot voorwaarde voor een verge lijk gemaakt. De regeering verklaarde echter niet in staat te zyn het spoor te vinden. De z.g. geheime politie van Veni zelos, die uit menschen bestaat welke per soonlijke vrienden en aanhangers van hem zijn, deed echter op eigen gelegen heid reeds maandenlang nasporingen, die geleid hebben tot het vinden van de schuil plaats van den bandiet ln een huls te Athene. Dit gebeuren was voor den minister van binnenlandsche zaken Krlanapoelos aan leiding zijn ontslag in te dienen, hetgeen tenslotte aanvaard is. De hoofden der recherche, der gendar merie en politie zyn ontslagen wegens nalatigheid in de zaak der opsporing van Karathanasis. o TURKIJE. Elfde verjaardag der republiek. Er worden grootsche voorbereidselen ge troffen voor de viering van den llden verjaardag van de stichting der Turksche republiek op 29 October a s. Deze dag zal als een algemeene vacantiedag worden beschouwd. Te Ankara. Istanboel, Smyrna en an dere groote Turksche steden zullen mili taire defilé's plaats vinden. Voorts zal de Turksche regeering te An kara aan het corps diplomatique 'n diner aanbieden, waaraan president Mcestafa Kemal mede zal aanzitten. Een bal, waar voor 1000 gasten zijn uitgenoodigd, zh) het diner besluiten. In het geheele land zullen lezingen worden gehouden over hetgeen seder'. de oprichting der republiek in 192? ls be reikt. Alle kranten en tijdschriften .".dien geïllustreerde bijvoegsels uitgeven als mede extra-edities en speciale artikelen ZUID-SLA VIE. Een nieuw kabinet Uzunowitsj. Na de voorzitters van senaat en kamer te hebben gehoord, heeft de regentschaps- raad den afgetreden Uzunowitsj wederom met de kabinetsformatie belast. De kabinetsformateur verklaarde aan Journalisten, dat hij van den regentschaps- raad de opdracht tot vorming eener nieuwe regeering had gekregen met de voorwaarde dat niemand zou worden aangezocht, zit ting ln het kabinet te nemen die zich niet duideiyk en zonder voorbehoud voor de tot nu toe gevoerde politiek zou uitspreken. De grondslagen dezer politiek vormen op de eerste plaats de handhaving der mo narchie onder de dynastie der Karageoige- witsch. handhaving der nationale eenheid en van de eenheid van staat; handhaving van de grondwet, van het eene en ondeel bare Zuid-Sla vië. Wat de buitenlandsohe politiek betreft wordt de op de bevriende en verbonden landen steunende politiek voortgezet, de politiek van vrede en handhaving der door de vredesverdragen geschapen verhoudin gen. welke het geheele Zuid-Slavische volk sedert lang goedgekeurd en aangenomen heeft, zooals ten overstaan van de gansohe wereld gedurende de laatste droeve dagen gebleken ls. Op een vraag van een der journalisten over de voormalige politieke partyen, ant woordde Uzunowitsj nadrukkelijk, dat de voormalige partijen haar rol hebben ge speeld en tot het verleden behooren. Deze partijen zijn onderdrukt en zullen nooit meer de kans krijgen, opnieuw op te staan. Het nieuwe kabinet is gevormd Deze is samengesteld, geiyk het vorige kabinet, behoudens een mutatie aan Defensie, welke portefeuille in handen komt van generaal Pera Zivkowitsj. vroeger dictator minister president. thans generaal van de Konin klijke garde. Het kabinet wordt uitgebreid met twee ministers zonder portefeuille. Dit zijn de vroegere minister-president Srskits en Marinkowitsj. Dr. Korosjetsj, de aanvoerder van de vroegere katholieke Sloweensche partij, die onder Alexanders regeering geïnterneerd was. doch o.a. in vrijheid was gesteld om 's konlngs begrafenis bij te wonen, ls thans definitief op vrije voeten gesteld. -o- POLEN. Een crisis opgelost. Het kabinet Sabazar is afgetreden, doch de aftredende premier zal terstond een nieuw ministerie vormen. o HET MOORDCOMPLOT VAN MARSEILLE. VERHOOR VAk PAWELITSJ EN KWATERNIK TE TURIJN. De wegens deelneming aan de samen zwering van Marseille te Turijn gearres teerde Pawelitsj en Kwaternik zyn aan een eerste verhoor onderworpen. Hierbij verklaarde Pawelitsj, dat hy volstrekt niets uitstaande had met den aanslag te Mar seille en dat hij protesteerde tegen de tegen hem ingebrachte beschuldiging. Men zou hem by deze aangelegenheid slechts willen betrekken, om zich van hem mees ter te maken. Pawelitsj gaf in het verdere verhoor niets toe en beweerde, dat, In dien een dergenen, die in Frankrijk ge arresteerd zyn, het tegendeel beweert, hij dan liegt. In een verder verhoor zeide Pawelitsj, dat hy op 30 September 1934 niet in Mar seille geweest was en dat hij deze stad zelfs niet kent. Hij heeft zich eens ln zijn leven naar Frankrijk begeven en dat was in het jaar 1927, toen hy aan een Inter nationaal congres had deelgenomen. Toen men hem naar zijn verblijfplaats vroeg, antwoordde Pawelitsj, dat hij in de laatste weken van September te Turijn, Milaan en Brescia was geweest. De tweede arrestant Kwaternik ant woordde by zyn eerste verhoor, dat hy te Agram geboren ls ln 1910. De tegen hem ingebrachte beschuldigingen wees hy met afschuw van de hand. In de eerste plaats had de Italiaansche politie hem ten on rechte gearresteerd, hetgeen tot een heele reeks vervolgingen tegen zyn party aan leiding had gegeven Kwaternik kwam ver volgens op tegen de beschuldiging, dat hy als agent van Pawelitsj zou zyn op getreden Ten slotte verklaarde hy geen der ln Frankrijk genomien personen te kennen; nooit heeft hy ook den naam Kramer gebruikt. In een tweede verhoor bevestigde hy zijn eerste verklaringen en ontkende, ooit in Frankryk geweest te zyn. Hij had de laatste weken in Padua doorgebracht, by een kennis, waarvan hy echter den naam niet wilde opgeven. De arrestatie te Dieppe. Uit Dieppe wordt gemeld, dat de daar gearresteerde Kroaat Artoekowitsj docu menten by zich had. welke betrekking hadden op de onafhankelykheld van Kroatië. Zyn reis naar Londen motiveerde hij met te zeggen, dat hy daar in een bibliotheek studies had willen maken om in het Engelsch een boek uit te geven over de Kroatische onafhankelykheld. Hy verklaarde Pawelitsj en Kwaternik zeer goed te kennen. Het is echter mogelljh dat Artoekowitsj by het drama van Mar seille niet betrokken ls. Opsporing aan Hongarije gevraagd De Zuid-Slavische gezant te Boedapest, Alexander Woektsjewitsj, heeft gisteren een bezoek gebracht aan den plaatsver vanger van den minister van bultenland- sche zaken, Hory, en heeft hem een ver baalnota overhandigd, waarin de opspo ring en aanhouding verzocht wordt van een Kroaat, die, op grond van de ver klaringen van een in Frankrijk gearres teerden samenzweerder verdacht wordt van medeplichtigheid aan den aanslag te Marseille. In verband met dit verzoek hebben de Ilongaarsche autoriteiten onverwijld een energiek en uitvoerig onderzoek Ingesteld. (Buiten verantwoordeUJkheld der Red.) Cople van de al of niet geplaatste ■tukken wordt niet teruggegeven. ZONNESTRAAL-COLLECTE ZATERDAG 27 OCTOBER. Hooggeachte Stadgenooten. Heeft U wel eens opgemerkt dat er een groot verschil bestaat tusschen een zieke die uit een Ziekenhuis thuis komt en iemand die uit een Sanatorium in de huiselijke kring terug keert. Iemand uit een Ziekenhuis zal na een zekere tyd thuis te zijn geweest ln den regel, geheel ge zond, misschien in den beginne nog wat gauw moe, zyn werkaaamheden kunnen hervatten. Maar de patiënt die uit een Sanatorium komt staat er heel anders, veel minder gunstig voor. Hy is uit het Sana torium ontslagen miet een reeks voorschrif ten. goed eten. veel rusten, pas na langen tyd heel kalm aan beginnen, hy moet ge regeld onder controle blyven, hij moet. al leen in een frissche kamer slapen Dit alles gevoegd by een veel grooter moeite om aan werk te komen, maakt 't den ontslagen Sanatorium patiënt hoogst bezwaarlijk, zelfs ln vele gevallen onmogeiyk om ln den stryd om het bestaan zich staande te houden. Dit ls de reden waarom „nazorgkolonies" zyn opgericht, eerst ln andere landen, sinds meerdere jaren ook ln ons land de nazorgkolonle „Zonnestraal", welke ten bate van alle gezindten uitstekend werk ver richt. In hygiënische omgeving werk verrich tend dat nauwkeurig wordt afgemeten naar hun gezondheidstoestand, worden daar patiënten weer geschikt gemaakt voor hun maatschappeiyke taak. Wanneer U bedenkt hoe goed een tuber culose patient verzorgd moet worden, hoe weinig daartegenover dlkwyis zyn presta ties kunnen zyn, hoeveel van die patiënten er zyn, hoe ln de laatste tyd op contri buties en subsidies bezuinigd wordt, dan begrijpt U hoe moeliyk 't voor „Zonne straal" ls om aan alle aanvragen voor op name te voldoen en hoe bezwaariyk om leder patient zoo lang te houden als wer kelijk op medische gronden noodig is. Daarom ls het zoo noodig dat U a.s. Zaterdag de Zonnestraal-collecte steunt. Stuur onze collectanten niet weg zonder een flink bedrag te hebben gegeven. Laat hen niet te vergeefs hun bus ophouden. U steunt een noodig. nuttig, sociaal werk. dat zonder Uw steun niet aan zyn doel zal kunnen blyven beantwoorden. Het Oomlté voor de Zonnestraal- Collecte te Lelden. Dr. S. A. DE GRAAFF. voorzitter. J. J. VAN STRALEN, secretaris. Voor het Nederl. Roode Kruis afdee- llng Lelden. Me], Dr. C. HOVENS-GREVE. Voor de Vereniging „Het Groene Kruis". Dr. H. J. M. BOONACKER. M. S. VAN POLAANEN H EDUARD. C. NIEUWENHUYS. Voor de Vereniging tot bestrijding der tuberculose, Dr. A. J B. POORTMAN. Mej. Ch. H. P KOORENHOF. Mej. A. S. TEMME. Voor de Vereniging tot bevordering der Gezondheid in de Onaf. vakken, J. D. SCHULLER P WINTERKAMP. Leldse Bestuurdersband, A. SASBURG. Mevr. DE CLER—DE BRUIN. Neutrale Bestuurdersbond. W. F. v d. Broek. W. IMMINK P. J. PONT. Mej. J. G. M. BUSCHGENS. o DE N.Z.H. EN HET VERKEER. In vervolg op het ingezonden stuk van Vrijdag 19 dezer, het volgende: Het onderschrift van den heer Ir. Mod derman heeft velen met my bevreemd, zoo niet verwonderd. Liever had ik dit onderschrift niet gezien dan had men nog in de goede verwachting kunnen leven van beterschap. Nu echter wordt erkend dat de stadstram dan hier dan daar staat. Dat het vertrek der Haarl. nu zeer be holpen is bevestigt genoemde lr. mi, door zyn stilzwijgen, doch merkt alleen op dat het gebruik van den Rynsburgerweg be zwaar oplevert, ook voor overstappen al ls het gelukkig niet altyd ln weer en wind. Het rangeeren van de Haarl. zou het ver keer hinderen; ik voor my heb tot heden bedoelde tram nooit zien rangeeren, wel de bestuurder van voor naar achter zien loo pen; dan ls alles weer voor den terugweg gereed. Is dit op uw eigen tramterrein daar dan niet mogeiyk waar het voor de reizigers nu al veel mooier en rustiger is? Nu heeft het verkeer veel meer last. Immers, komende b.v. per fiets van Oegstgeest. vindt men ik zou byna schrijven altyd, de boomen gesloten; na dlkwyis zeer lang te hebben gewacht en de stremming weder is opge heven, gaat men hoopvol verder doch slechts enkele meters want nu zet de ver keersagent alles stopt, voor trams uit alle richtingen en dat is dlkwyis een groote parade van uw voertuigen en heusch soms in weer en wind. Is dit doorstaan dan baart het verwon dering dat er geen ongelukken voorkomen als de twee opstoppingen zich in beweging zetten, vooral daar waar vroeger de stallen waren van het spoor. Dat de wachtkamer vroeger gebruikt werd als speelplaats, zelfs werd vervuild, vind ik niet verheffend voor uw my., want dan had daar beter op gelet moeten wor den dat daarom het buffet moest worden verpacht en op die manier geld werd ge maakt en Stilzwygend de pachter wordt gehrulkt om op de kinderen te passen ls toch wel wat belachelijk. Dat bloemen en fruit ons. passagiers en reizigers komende van den trein, dwingen VOOR WOENSDAG 24 OCTOBER. Hilversum, 301 M. VARA.-Uitzending 8.00: Gramofoonpl. 9.30: P. J. Kerir Onze keuken 10.00: Morgenwijding VPRO. 10.15: Voor Arb. 1. d. Continu- bedr.: J. W. Matthysen (lezing) en c Stcyn en J Jong (piano) 11.00: Rvu' Mej. A. Fokker: Vrije uren van de kinde ren ln wintertyd 11.30: VARA.-orkest o. 1. v. H. de Groot en Gramofoonpl. ï.oo C. Steyn (accordeon) en J. Jong (plano) 1.202.00: Vervolg orkestconcert 2.15: Knlples 3.00: Voor de kinderen 5.30"; Planoduetten door C. Steyn en J. Jong 6.00: VARA.-Orkest o. 1. v. H. de Groot 6.30: RVU. Mevr. Dr. J C. Proost—Thoden van Velzen: De bouw van het heelal 7.00 Sportuitzendlng 7.20: Vervolg orkesteon- cert 7.40: E. J. Stokvis spreekt over H. H. van Kol 8.00: Herh. SOS-Ber. 8.03: Gramofoonpl. 8.15: „Cralnquebllle", spci van France, vert. Dr. J. Romein, micro- foonbew.: F. v. Duin. M. m. v. het VARA,- Tooneel 0. 1. v. W. v. Cappellen 9.00: VARA.-Orkest o. 1. v. H. de Groot, m. m. v. Hanna Schwarz (sopraan) 9.50: Vaz Dias en VARA.-Varia 10.00: Vervolg Or kestconcert 10.25: Gramofoonpl. 10.40 Vervolg orkestconcert 11.0012.00: Gra- mofoonplaten. Huiven, 1875 M. NCRV.-Programma 8.00: Schriftlezing en meditatie 8.15 9.30Gramofoonpl. 10.30: Morgendienst 0. 1. v. Ds. F. W. Erdmann 11.0012.00: M. G. Jurjaanz (orgel), Mej. C. de Jager (sopraan) en Mevr. R MynhoutBakke nist (alt) 12.15: Gramofoonpl. 12.30: A'damsch Kwintet en Gramofoonpl2.15 Gramofoonpl. 3.003.45: Orgelconcert S. P. Visser 4.00: Zang door Bram Kee- reweer en Gramofoonpl. 5.00: Klndertiur 6.00: Landbouwhalfuur 6.30: Afge staan 7.00: Polltleber., Ned. Chr. Pers bureau 7,15: Gramofoonpl. 7.30: Cau serie M. M. Schipper 8.00Enkrateia-uur m. m. v. solisten en sprekers 9.00: Orgel concert M. E. Bouwmeester 9.25: Lezing Leo Lens 9.35: Pianorecital Jaap Callen bach 10.05: Vaz Dias 10.15: Vervolg orgelconcert 10.4511.30: Gramofoonpl Droitwich, 1500 M. 10.35—10.50: Mot genwyding 11.05: Lezing 11.20: Gra mofoonplaten 11.50: Voor de scholen - 12.05: Orgelspel Q. MacLean 12.50: Ct Manning's orkest 1.50: Gramofoonpl. - 2 25: Voor de scholen 3.15: Pianoreciti C. Dixon 3.35: Sted. Orkest Bourne mouth 0. 1. v. R. Austin, m. m. v, A. Verni (plano) 5.05: Het Mac-Arthur-Kwintet 5.35: BBC.-Dansorkest 0.1. v. Hall 6,20 Berichten 6.50 en 7.05: Lezing 7 25 Koorzang 7.50: Trioconcert 8.35 Causerie 8.60: BBC.-Symphonle-orkeit, het Phllh. Koor en solisten 0. 1. v. Sir Ta Beecham. In de pauze om 10.00: Berichten 11.05: Voordracht 11.10—12.20: Rey Fox en zyn orkest. Parijs „Radio Paris", 1648 M. 7.20 en 8.20: Gramofoonpl. 12.35: Goldy-orkest 9.05: Zang o. 1. v. Clerouc 1050 Dansmuziek. Kalundborg, 1281 M. 11.20—1.20: Con cert uit rest. „Wivex" 2.20: Gramofoon platen 2.504.50M. Hansen en zyn or kest 7.20: Balletmuziek 0. 1. v. Gröndahl 7.45: Planorecital 8.35: Omroeporkest o. 1. v. Gröndahl 9.05: Hoorspel 9.50 Svendsen-eoncert 0. 1. v. Gröndahl 10.20 11.50: Dansmuziek. Keulen, 456 M. 5.20 en 6.35: Gramo- foonplaten 10.05: Gitaarconcert M. Bauml 11.20: Orkestconcert o. 1. v. Gens- sler 12.20: Blaasconcert o. 1. v. Bahr - I.20: Gramofoonpl. 3.20: Uit Hamburg: Nedersaksisch Symphonie-orkest 0. 1. v. 0, E. v. Sosen 4.35: Zang en plano 6.20; Omroepkleinorkest 0. 1. v. Eysoldt en so listen 7.35: Uit Leipzig: „Freiheits- kriege" 8.20: Viool- en pianoconcert - 8.35: „Paganlni In Berlin", spel van Rem- bach 9.50—11.20: Concert. Rome, 421 M. 8.05: „La fille dunréfr ment", opera van Donizetti. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gramofoonpl. 1.302.20: Salonorkest o. 1. v. Walpot 5.20: Gramofoonpl,- 6.35: Kamermuziek 7.35: Gramofoonpl. 8.20: Zang 9.20: Salonorkest 0. 1.'. Douliez 10.3011.20: Gramofoonpl. - 484 M.: 12.20: Salonorkest o. 1. v. Walpot 1.302,20: Gramofoonpl. 8.20: Dans muziek 6.35: Gramofoonpl. 7.35: Vioolrecltal 8.20: Pianorecital 8.50: Concert uit Praag 9.35; Symphoniecon- cert 10.30—11.20: Gramofoonpl. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30: „Unsere Saar den Weg frei zur Ver- standigung" 7.50: Militair concert 0.1. v. Ahlers. In de pauze: Causerie 9.20: Be richten, sportpraatje, weerbericht 1M| 11.20Gramofoonmuziek. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Woensdag 24 Oct. 3de Programma: 8.0011 20: Eender Duitsche zenders 11.2012.20: Kalund borg 12.2014.20: Luxemburg 14.20 15.20: Kalundborg of Luxemburg 15.20 17.20: Deutschl.sender 17.20—19.20: Brussel Fr. 19.2022.20: Beromunster of Luxemburg 22.20afl.: Brussel Ff 4de Programma: 8.208.50: Parijs Ra dio 11.05—15.35: North Reg. 15.35— 17.05: Droitwich 17.05—17.35: North Reg. 17.35—18.20: Droitwich 18.20— 19.20: Brussel VI. 19.20—21.05: North Reg. 21.05—23.00: Parijs Radio 230° afl.: Droitwich. De uitzending der R. O. V. geldt niet voor het locale Leidsche programma; ri de plaats hiervan omvat programma der R. o. V. den geheelen dag DaventrJ Wijzigingen voorbehouden. In de rails te gaan loopen, waarbij de noodige risico ontstaat, schünt voor u, zeer tot onze verwondering, geen bezwaar te zlin. Tenslotte, dat de N.Z.H. nog beter gw kan gebruiken dan het spoor ls voor ons uit den aard der zaak niet te controleeren de cijferbalansen kunnen de meesten van ons toch niet. begrijpen wel zou m.i. sympathie stichten eens te vernemen hoeveel de grootere tractementen zijn ver laagd en ook of er wellicht bij zijn die hoog zijn in vergelijking met de arbeids prestatie U dankend hoogachtend M N. VAN EGMOND. I *-*

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 10