Scott met motorpech te Darwin LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 22 October 1934 HIJ HAD2^ UUR OP ÉÉN MOTOR GEVLOGEN NAGEKOMEN BERICHTEN. STADSNIEUWS. RECHTZAKEN. BEURSOVERZICHT MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 757. telegrafisch weerbericht v. h. Kon. Ned MeteoroL Inst. te De Blldt. Hoogste stand 768.8 te Boedapest. Laagste stand 728.9 te Stornoway. Verwachting tot den avond van 23 Oct.: Matige tijdelljk krachtige Z. tot Z.W. wind. Zwaarbewolkt tot betrokken. Aan vankelijk weinig of geen regen, later toe nemende kans op regen. Aanvankelijk wei nig verandering ln temperatuur, later kouder. biitenlandsch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. Terwijl het gebied van hoogen lucht druk in Oost-Europa zich nog versterkte en een nieyw zich over Finland vormde, blijft ln het Westen de luchtdruk voortdu rend laag. Het luchtdruk-minimum, dat Zaterdag over de Noorsche zee lag, trok naar de Poolzee. Nieuwe daalgebieden trokken tusschen Schotland en IJsland door en bracht in deze streken de lucht druk weer op zeer lage waarde. Ten gevolge van het toegenomen lucht- drukverval van Centraal Europa naar het Ncord-Westen voeren zuidelijke en weste lijke winden zeer warme luchtmassa's aan, uit de omgeving van de Azoren, door In het geheele westen de tempera tuur ver boven normaal is tot tien gra den Celcius ln Zweden en het Oostzee gebied en vijf graden om het Kanaal en de Noordzee. In Oost-Frankrijk en Zuld- Duitschland heerscht mist en koude ln de onderste luchtlaag. In de Alpen is het daarentegen zeer warm, zoodat Muenchen slechts 1 graad warmer Is dan de Zugspltze (2960 meter hoogte) en de temperatuur op het Jung- frau Joch (3500 meter) slechts vijf gra den verschilt van die ln Bern, Dljon en Lyon. Op IJsland is het daarentegen zeer koud en brengen de arctische winden reeds sneeuw. In het westen op den Oceaan dringen de polaire winden naar het Zuiden door en stijgt de luchtdruk snel. Het weer ln onze omgeving zal aan vankelijk zacht blijven met toenemende lage bewolking en kans op regen om daar na koud en bulïg te worden. LUCHTTEMPERATUUR 9uür voorm.: 11 gr. C. (52 gr. F.). Huur 's mldd.: 13 gr. C. (56 gr. F.). 3 uur nam.; 13 gr. C. (56 gr F) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Dinsdag. Voorm. te 3 u. 32 min.; nam. te 3 u. 52 m. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a Maandag: 5.22 n.m. tot 6.08 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 22 Oct.: op: 16 u. 15; onder 6 u. 33. AFSCHEID DS. N. DE JONG TE RIJNSBURG. Ds. N. de Jong, Chr. Geref. Pred. te Rljns- turg. hoopt wegens vertrek naar Den Haag-West, morgenavond o'm halfacht van hjn gemeente afscheid te nemen. CONTINGENTEERING VAN ZUURKOOL IN FRANKRIJK. De Directie van den Landbouw deelt mede van den Rljkslandbouwconsulent te «rijs het telefonisch bericht te hebben ontvangen, dat het Journal Officieel van 21 dezer een decreet bevat, waarbij de in voer van zuurkool ln Frankrijk is gecon- 'ingenteerd. Tot en met 31 December 1934 suilen slechts ten invoer worden toegela ten 115.000 kg. zuurkool in vaten, 65.000 kg. durkool in blikken of andere verpakking, terwijl het contingent voor zuurkool, ge mengd met vleesch, worst of ham op nul is gesteld. Deze contingenten zullen niet onder de invoerende landen, waarvan Nederland tot uusver wel een der belangrijkste was, ,orden verdeeld. Voor onderweg zijnde zendingen en partijen in entrepot zullen cp verzoek van den betreffenden impor teur - geven. invoervergunningen worden afge- VERDRINKINGSGEVAL TE RIJNSBURG. H.arlg zoontje van den heer V. aan et Katwijkerelnd geraakte te Rijnsburg te Ofschoon de doktoren Jonker, Rijk- wari en HuetlnK onmiddellijk ter plaatse i1?'. mocht het hun helaas niet meer H de levensgeesten op te wekken. UIT NED. OOST-INDIE. LEGERVLIEGTUIG IN ZEE GEVALLEN. inoSS,BU4, 22 Oct. (Aneta). Heden- V 4 dat e 11 uur 15 's Ltet legervliegtuig zee nevaii lnam aan manoeuvres, in oneaii.S. hadden geen persoonlijke vernield n plaats- Het vliegtuig is geheel Twijfelachtig of hij tijdig de vlucht kan voortzetten. Scott, de vliegende Engelschman, die met een fabelachtige snelheid de leiding had ln de luchtrace naar Melbourne, staat met motorpech te Port Darwinl Dat is de groote sensatie van dezen dagl Scott gold reeds als overwinnaar. Scott had een voor sprong van meer dan 8 uur op de Ulver en zonder ongevallen moest de Cornet zonder eenlgen twijVl eerste worden. Nu ls er een mogelijkheid dat de situatie zich weer wijzigt en de Uiver tenslotte nog een kans krijgt op de eerste plaats. Wel- is-waar heeft Scott een enorme tljdspe- ling, maar het is niet onwaarschijnlijk dat Scott, evenals de Mollisons. te veel van de niet voldoende Ingevlogen Comet heeft ge vergd! Er moet thans afgewacht worden of men er ln slagen zal de Comet zoo tijdig te repareeren dat de vlucht met een kans op de overwinning kan worden voortgezet. Scott verklaarde dat hij 2'/i uur op één motor boven de Tlmor-zee gevlogen had omdat de andere motor weigerde. Het oordeel van een deskundige. Naar aanleiding van de motorpech van de Comet, verklaarde de heer Spit, chef van den technischen dienst op Schiphol heden dat het vastloopen van een motor natuurlijk ledereen kon overkomen en dat het buitengewoon jammer was, voor de kranige Engelsche vliegers, wanneer deze zich op deze wijze de overwinning zouden zien ontgaan, al zou een overwinning van de Uiver in Holland natuurlijk groote vreugde brengen. Met het oog op de mogelijkheid van vastlooping was het verstandig wanneer men zijn motoren niet overbelastte, door ze voortdurend Op volle toeren te laten draaien. Uit de bereikte snelheden kreeg men den indruk dat Scott en Black voort durend met maximum snelheid hebben gevlogen. De Douglas heeft gemiddeld on geveer 300 K.M. per uur gevlogen en een reserve van 50 K.M. per uur gehouden. Men moet er niet aan denken wat er ln een dergelijk geval met de één-motorige vliegtuigen kan gebeuren. Het uitvallen van Scott verhoogt de mogelijkheid dat de Douglas zoowel de snelheid- als de handicaprace wint. In 2 dagen en 4'/t uur van Engeland naar Australië. De Comet, van Scott en Campbell Black, was hedenvoormiddag te halftwaalf (Am- sterdamsche tijd) te Port Darwin gearri veerd. In 2 dagen 4 uur en 48 minuten vloog hij van Engeland naar Australië! Deze prestatie schijnt vooral ongelooflijk als men weet dat het record voor dezen afstand, verleden jaar door Charles Ulm (Australië) gevestigd, 6 dagen 17 uur en 45 minuten bedroeg. Scott verklaarde met voldoening dat hij de eerste is geweest die rechtstreeks de stormachtige Golf van Bengalen heeft overgevlogen. Hoe de „Uiver" Batavia passeerde. Radiografisch ooggetuigeverslag van Aneta. De „Ulver" kwam vanmorgen om 10.54 uur te Batavia Het ooggetuige-verslag van Aneta over de N.I.R.O.M. dat heden over Ned. Indië werd verspreid, werd door samenwerking van de Rijkszenders en de omroepvereeni- gingen ook lp het Moederland hoorbaar gemaakt- Te 10.20 Amsterdamsche tijd hoorde men den N.I.R.O.M -omroeper me dedelen dat alle bij de N.I.R.O.M. aange sloten zenders de uitzending van de aan komst van de „Uiver" op Tjilllltan zouden relayeeren. Hij richtte zich tot alle luis teraars ln Ned.-Indië en het Moederland en vroeg de aandacht voor het ooggetuige- verslag dat thans door den hoofdredacteur van Aneta, den heer Van Bovene, zou worden uitgesproken. Vervolgens kwam de Aneta-ooggetulge aan het woord. Hij schil derde den bijzonderen aanblik van het vliegveld Tjilllitan, waar de belangstelling geweldig groot was. Het terrein, aldus spr., is wit van de bezoekers, waartusschen men het groen elet van de uniformen der sol daten en de groene ruimte van het gras veld. In een beschrijving van Tjililitan noemt hij de situatie van het terrein bui tengewoon goed. De weersomstandighe den zijn uitstekend. Het vliegterrein wordt omzoomd door klapperboomen. Er zijn ook rubberboomen in de buurt, maar er wordt vandaag niet getapt, daar de heele bevol king naar het vliegveld ls gestroomd om de aankomst van Parmentier by te wonen. Spreker verklaart dat de bevolking van Indie wel verwond is met gebeurtenissen op vlieggebied De aankomst van vliegtui gen op de Holiand-Indië-lijn is al een zoo gewone gebeurtenis geworden dat er ge meenlijk niemand aanwezig is als een lijn- toestel daalt- Dit geschiedt hier immers iedere week met stipte regelmaat. De heer Van Bovene houdt vervolgens een bespie geling over den indruk, die de luchtvaart op het Inlandsche publiek maakt. Als er honderden auto's van Europeanen naar Tjilllitan rijden bemerken de Inlanders dat uiteraard en dan stroomen zij bij dui zendtallen toe om getuige van de gebeur tenis te zijn. Het Europeesche publiek heeft op het oogenblik slechts een onder werp voor gesprek: De Melbourne-race. Alles ls in gespannen verwachting voor de aankomst van de „Uiver". Het vliegveld is onder militaire bewaking gesteld, om de service zoo snel en vlot mogelijk te doen geschieden. Ooggetuige beschrijft hoe een nieuw model Shell-tankwagen gereed staat, waarmede men in staat is in enkele minuten een enorm aantal liters te tan ken. Rondom Tjililitan is een cordon ge trokken. Een viertal vliegtuigen van de Luchtvaartafdeeling staat op het veld ge reed. Hel enthousiasme en de spanning van het publiek nemen elke minuut toe Ane- ta's verslaggever roept uit: Wij voelen deze gebeurtenis aan als een nieuwe band met het Moederland en daarom zijn wij zoo bijzonder verheugd. Spreke! kondigt thans aan dat de Uiver zoo spoedig mogelijk door zal vliegen. Commandant Parmentier heeft dit juist tevoren ln een radiotelegram gemeld. Hij seint er bij dat hij niet zal stoppen in Soerabaja, maar van Batavia ln één ruk zal doorvliegen naar Rembang. Het loopt op Tjilllitan tegen 6 uur n.m. Vrijwel alle plaatselijke autoriteiten zijn aanwezig. Uit Bandoeng arriveerde een speciaal vliegtuig met K.L.M.-personeel cm hun collega's te begroeten. Ook alle officieren van de Luchtvaartafdeeling, voor zoover beschikbaar, zijn aanwezig. Daar komt weer een radiogram van de „Uiver" binnen. Het luidt: „Zijn vol goe den moed, slapen zoo af en toe een uurtje." Het zicht begint al minder te worden door den invallenden schemer. De „Uiver" kan thans elk oogenblik v/orden verwacht. Een telefoontje„De „Uiver" is op de kust gesignaleerd." Hij kan nu elk oogenblik komen. Daar davert de „Uiver" boven het ge boomte aan. Het publiek ls razend van enthousiasme De troepen moeten optreden om de men- schen ln bedwang te houden. Het gejuich is nu niet meer van de lucht, en er zijn reeds een paar zoeklichten ontstoken om dat het donker begint te worden. De machtige vormen van de „Uiver" worden zichtbaar, Aller oogen en aller hoofden reiken in de richting van de stad, waar de Douglas duidelijk zichtbaar is. Wij zien hoe het landingsgestel wordt uitgesto ken. Lager en lager komt de Douglas. Hij landt en taxlet naar het stationsge bouw. De mededeelingen van den Aneta-man worden nu telkens overstemd door het gejuich van het publiek. Duidelijk hoort men het draaien van de schroeven. Spre ker deelt mede hoe in de lichte scheme ring de vlammen uit de uitlaatpijpen zichtbaar zijn. En dan juichen, juichen, eindeloos Jui chen van enthousiaste Nederlanders daar ginds op duizenden kilometers afstand in rechtmatlgen trots over deze groote na tionale gebeurtenis. En nu krijgt Aneta's ooggetuige gelegen heid om rustig verder te vertellen wat er op Tjililitan gebeurt. Het klinkt bijna hui selijk, echte nuchter Hollandsch, wanneer hij rustig vertolkt, dat de inzittenden van de „Uiver" frisch en monter naar buiten komen gestapt, alsof ze; een reisje van Singapore naar Ba tav ij' achter den rug hadden. Aneta stelt pogingen ln het werk om een interview te verkrijgen met een van „Uiver"-vliegers. De mecaniciens zijn na tuurlijk dadelijk aan den gang gegaan om het toestel in orde te maken. Inmiddels wordt de post van boord ge haald. Het publiek ls nu. na het hartstochtelijk gejuich, stil geworden en kijkt z'n oogen uit. Plotseling nieuw gejuich. Daar heeft men den marconist Pronk voor de micro foon gehaald en we hoorden verklaren dat ze een heel vlotte reis hebben gehad, dat zij geen moeilijkheden hebben ondervon den en dat ze in Alor Star in de gelegen heid zyn geweest een bad te nemen. „We hopen een uur of vier te vliegen tot Rembang" zegt hij en dan komt de nuchtere, desondanks bijna verbijsterende mededeeling, dat zij in 52 uren van Mil- denhall tot Batavia zijn gekomen. „We hebben heelemaal geen slaap, want we slapen om beurten," zegt Pronk ook nog. „De mecanicien slaapt onderweg en werkt als we op den grond staan." Dan haalt Aneta de Duitsche passagiere Thea Rasche voor de microfoon en zij zegt: zich te verheugen dit te mogen mee maken. Hierop volgt een korte toespraak namens den Directeur van Verkeer en Waterstaat, de heer Van Loon, waarin de bemanning wordt gehuldigd en die gevolgd wordt door drie enthousiaste hoera's. We hooren dan de stem van gezagvoerder Parmentier, die voor de belangstelling be dankt. Het spijt hem dat hij niet langer kan blijven, want hij moet er nu weer spoedig van dooi. Over een paar dagen, hoogstens over een week, komt hij echter op de thuisreis weer langs. En dan weer een passagier. Het is de heer Dominiere, die bedankt voor de schitterende ontvangst, die hem overal ten deel is ge vallen. „En de KX.M. had overal voor prachtig weer gezorgd", voegt hij er aan toe. Aneta's verslaggever ziet een bekende figuur uit de geschiedenis van Nederland's luchtvaarthistorie rustig rondom het toe stel wandelen. Het is dr. J. Thomassen a Thuessink van der Hoop, aan wiens per soon de herinneringen verbonden zijn aan de eerste vliegtocht van Nederland naar Indië. Dr. Van der Hoop verricht thans archeologische studiën en zoekt aldus den arbeid die hij vroeger hoog in de lucht vond, diep onder den grond. Het is weer even rustiger geworden. Nog steeds wordt er benzine geladen en aan het toestel gewerkt. Het is nu 10 minuten voor halfzeven en de schemering op het vliegveld ls geheel gevallen. Duidelijk dra gen de aethergolven het geroezemoes van de menigte over, terwijl de verslaggever even zwijgt en aldus het publiek aan het woord laat. Spontaan heft het publiek het Wilhel mus aan. Van alle zijden krijgt Parmentier goede wenschen voor de verdere reLs en luid ge juich stijgt op als hij weer in zijn toestel stapt. Het Is half zeven. Het oogenblik van het afscheid nadert. Golven van enthousiasme bruischen op uit het publiek, dat niet meer te houden is. Men dringt naar voren En in de alge- meene emotie en de haast tot het vertrek is er eeen kans om Moll voor de microfoon te krijgen. NED. VEREEN. VAN POSTZEGEL VERZAMELAARS. Viering van het 50-jarig bestaan. Door de afd. Lelden en Omstreken der Nederl. Vereen, van Postzegel-verzame laars werd het gouden feest der Vereeni- ging gevierd in de rose-zaal van cafe- rest. „Zomerzorg" door een gezellig samen zijn der leden en het bezichtigen van ver zamelingen door eenlge leden daarvoor be schikbaar gesteld, De voorzitter der afdeellng, dr. J. P. L. Hulst, hield een gloedvolle rede over het nut der vereeniging in het belang der ver zamelaars en huldigde de heeren A. Gathler en J. van der Horst, die door het behalen van hooge onderscheidingen op de 'in September jl. te Amsterdam gehouden Nationale Postzegel Tentoonstelling de eer der afdeeling hadden hoog gehouden. Nadat de secretaris, de heer J. A. A. van der Horst, zijn voorstel had toegelicht om pogingen aan te wenden bij den Directeur- Generaal der Ned. Posterijen om te Lei den een z.g. „Phllatelisten-loket" te doen openen, waar alle nieuwe uitgegeven post zegels van Nederland en zijn Koloniën zullen worden verkrijgbaar gesteld, werd de samenkomst besloten met een intiem souper door de leden. HOOGE RAAD. CASSATIE VAN N. Z. H. T. M. BESTUURDER VERWORPEN. De Hooge Raad heeft heden verworpen het cassatieberoep van C. B., bestuurder van de N. Z. H. T. M. door het Hof te Den Haag veroordeeld tot 3 maanden hechte nis wegens het veroorzaken van een aan rijding op 19 Oct. 1933 op den Raamweg te Den Haag toen hij op een colonne mili tairen inreed waarbij een artillerist het leven verloor. HAAGSCH GERECHTSHOF. De 28-jarige L. N. huisvrouw van F. A. V. te Leiden, vroeger te Ter Neuzen ls door de Mlddelburgsche Rechtbank vrijgespro ken van de haar ten laste gelegden heling. In hooger beroep is door den adv.-gen. vernietiging van dit vonnis gerequlreerd en vroeg hij veroordeeling van den verdachte wegens diefstal tot 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf, met arrestatie. Het hof heeft heden het vrijsprekend vonnis vernietigd en de verdachte veroor deeld tot 9 maanden gevangenisstraf we gens diefstal. Daar klinkt weer de machtige dreun op van de schroeven van de „Uiver". We hooren dat waarschijnlijk Moll het zal zijn. die het laatste traject zal moeten sturen. Immers hij kent de route naar Australië, hij heeft dezen tocht gemaakt met de „Abel Tasman", in de cockpit bijgestaan door kapitein Pattist. Nu zijn allen weer ingestapt. Harder klinkt de dreun der motoren Daar hooren we het ook de Aneta-ver- slaggever berichten: De Douglas rolt naar de startplaats. Nog even staat de machine stil.... Daar gaat het grootste toestel Sneller en sneller voorwaarts.... Nu zijn ze los De kreet komt precies tot ons precies om 18.31 Java-tijd. De tocht naar Rembang ls begonnen. De tocht van Londen naar Melbourne is voortgezet. Recordprestatie van de Uiver De Uiver heeft den afstand van Londen naar Batavia in recordtijd gevlogen, namelijk 2 dagen 4 uur en 21 minuten. De Pelikaan vloog van Schiphol naar Batavia in 4 dagen én 4 uür. De prestatie van de Uiver is buitengewoon ook in vergelijking met die van de Comet, aangezien de Uiver het eerste verkeerstoestel met post en zeven passagiers aan boord is; dat dit traject in een dergelijke tijd heeft afge legd. Semarang gepasseerd. De Ulver passeerde om 12 uur 55 minu ten Semarang. Algemeen wordt verwacht dat de Uiver dezen avond tegen halfelf te Port Darwin zal arriveeren. De Panderjager. Geysendorffer heeft uit Allahabad ge seind dat de beschadiging van de Pander jager niet zoo ernstig is als eerst was ver moed. De Boeing Transport. De Boeing Transport, van Roscoe Turner en Pengborn, is vanmorgen om even voor 9 uur boven Victoria Point, op het schier eiland Malakka gezien. Het toestel was toen dus in de buurt van Singapore. Een later bericht meldt: Roscoe Turner is met zijn Boeing Trans port te 12 uur 40 (A. T.) te Singapore ls gearriveerd. De andere vliegtuigen. De Dragon (Hewett en Kay) is vanmor gen om 7 u. 52 van Bagdad vertrokken. De Comet (Jones en Waller) was om 9 uur te Allahabad, de Miles Hawk (Mac Gregor en Walker) om 2.51 uur vannacht te Busjir. De Lambert (Wright) vertrok te 2.56 uur en de Fairey III (Davies en Hill) te 3.25 uur vannacht uit Athene. De Nieuw-Zeelanders Mac Gregor en Walker zijn om 12 u. 50 (Ned tijd) geland t6 Karachi De Lambert (Wright) No. 33 is om'9 u. 15 (Ned. tijd) te Cyprus aangekomen en om 9 u. 30 weer vertrokken. Jones en Waller zijn om 12 u. 50 van Allahabad vertrokken. AMSTERDAM, 22 October. Lustelooze markt. Goudaandeelen Vast Industrie- en Rubberaandeelen weinig veranderd. Tabakken verdeeld. Suiker- en Oliewaarden ongeanimeerd. Yankee's en Ned. Staatsobligatie luier. Duitsche obli gaties gedrukt. Terwijl de Vereeniging voor Waardevast Geld juister ware Vereeniging voor propaganda waardevermindering van den gulden te Amsterdam werd opgericht heeft de Nederlandsche regeering te Brussel zich tegenover de andere goud landen verplicht, den gouden standaard in ieder geval gedurende een jaar na dato en de goudwaarde van den gulden op het huidige peil te handhaven. Men mag zich over dit besluit verheugen, want voor ons, die de oprichtingsvergadering van ge noemde vereeniging hebben bijgewoond, staat het als een paal boven water, dat het gehoor leenen aan de zoete Inblazin gen van de devalulsten, ons land ln nog moeilijker positie zou brengen. De profes soren, die Zaterdagmiddag het woord heb ben gevoerd, waren het er wel over eens, dat de gouden standaard groote bezwaren aankleven daar zijn, meenen wij, de tegenstanders van het loslaten het ook wel eens maar wij mochten van hen geen constructieve voorstellen hooren voor een nieuwen standaard. Prof. Dresden, directeur van de machinefabriek Jaffa was zelf zoo eerlijk toe te geven dat ook een goederenstandaard, gebaseerd op het in dexcijfer van verschillende goederen, fou ten zal vertoonen, speciaal ln tijden van oorlog. Maar de crisis die wij nu beleven, is toch niets anders dan een uitvloeisel nog Van den Wereldoorlog! Intusschen zijn weinig nieuwe argumenten gehoord en de strijd tusschen voor- en tegenstanders van den gouden standaard ls niet veel verder gekomen. Ter beurze trok men zich intusschen slechts weinig aan van de reclame voor de waardevermindering van den gulden, noch van de resultaten der Goudblok-conferen- tie. Uit de Vereenigde Staten wordt weinig nieuws vernomen met betrekking tot de economische politiek, doch men hoopt dat American Bankers Association, die heden begint, wat meer zal worden bekend ge maakt. De beurs was lusteloos. De resultaten van de Brusselsche Conferentie werden voor kennisgeving aangenomen, evenals de eerste publicatie van den stand der Ned.-Dultsche clearing. Deze geeft slechts en klein saldo te zien, zoodat de Ned. exporteurs slechts weinig van hun vorde ringen binnenkrijgen. Uit Amerika kwamen evenmin stimu- leerende berichten. De stemming was weinig gedecideerd. Op de industrieafdee- ling openden Philips een fractie hooger, doch door gebrek aan steun brokkelde de koers tot l'/j'/o beneden het vorig slot af. Unilevers verkeerden ln reactie en daal den beneden 72°/«. Aku's nauwelijks prijs houdend. Olle's ongeanimeerd. Koninklijke verkeerden in reactie en zagen zich plm. 1 »/o ontgaan. Amerikaansche soorten on dergingen weinig verandering. Tabakken waren verdeeld. Deli-Bata- vla's daalden enkele procenten. Suikers waren stil en neigden tot reactie. Alleen goudaandeelen spreidden eenlge bedrijvig heid ten toon, waarbij de koersen hooger waren. Yankee's waren luier. Duitsche obliga ties kregen kleine koersverliezen te. Incas- seeren. Van de Ned. Staatsfondsen waren Oude Schuld iets lager. Nieuwe Schuld alsmede Ned. Ind. Staatsobligaties bleven op peil. WISSELKOERSEN. Engeland 7.28, Duitschland 59.38, Frank rijk 9.73, België 34.46. Zwitserland 48.13, Denemarken 22.55, Zweden 37.55, Noorwe- gne 36.60, New-York 1.76 7/8. Prolongatie 1 pet. AMSTERDAM, 22 October. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 3 wagons ge slachte runderen uit Denemarken; 613 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwaliteit 5660 cent per KG. slachtge- wicht; 2e kwaliteit 4755 ct. per KG.; 3e kwaliteit 3846 cent per KG.; 112 melk en kalfkoeien f. 160195 per stuk; 144 vette kalveren; le kwaliteit 4448 cent per KG. levendgewicht; 2e kwaliteit 3642 ct. per KG.; 3e kwaliteit 3034 ct. per KG.; 176 nuchtere kalveren f. 36 per stuk 52 schapen f. 15—18; 683 varkens: yleesch- varkens, wegende van 90110 KG.. 3637 cent per KG. slachtgewiclït zware varkens 3436 ct. per KG.: vette varkens 3334 ct. per KG 12 paarden. Overzicht: Ruime aanvoer runderen, handel sleepend, eerste soort prijshoudend, andere iets lager. Vette kalveren flinke aanvoer, handel lui, nauwelijks prijshou dend. Varkens flinke aanvoer, handel niet vlug, prijzm vrijwel hetzelfde als vorige W66k. BOSKOOP, 20 Oct. Hadley 21—35 ct. Else Poulsen 28—49. Butterfly 17—38. August Noack 1631. Rosalandia 1829. Columbia 1619. Golden Ophelia 16. Ju les Bouché 18. Ellen Poulsen 17—24, Edlth Helen 51—63. Claudius Pernet 16—33. Mac Keiler 26, Phoebe 31—60, Briarcliff 14—16 Diversen per bos: Clematis, Prins Hen drik 1.60—1.80. Idem The President 40 ct. Idem, Durandi 16 ct. Chrysanten gr. bloe mig 901.10. Idem tros 10—16. Physalis Francetti 1520 ct. ROTTERDAM, 28 Oct. 1934. Aanvoer totaal 2308 stuks: Vette runderen 497; Vette kalveren 253; Schapen en lamme ren 570- Varkens 969: Bokken 2; Nuchtere kalveren 17. Prijzen per K G. Vette koeien le kw. 5054, 2e kw. 4540, 3e kw. 3538; Vette ossen 5054, 4547, 40; Vette kal veren 70—80. 5565, 45—50; Varkens (levend gewicht) 30, 29.50, 29; Schapen 39, 35. 31; Lammeren 40, 36, 30; Prijzen per stuk: Schapen 17. 16, 8; Lammeren 11, 10, 8: Overzicht: Vette koeien en ossen aan voer ruimer, handel flauw, prijzen als Dinsdag; Vette kalveren aanvoer korter, handel korter, prijzen hooger plm. 5—10; Schapen en lammeren aanvoer tamelijk, handel lui, prijzen onveranderd; Varkens aanvoer ruimer, handel tamelijk, prijzen als Maandag. WESTLAND, Middenprijs v. d. veilingen v. d. Bond Westland Export, 20 Oct. Ali cante 13—21 ct.; Gr. Maroc 23—28 ct.; G Champion 17—24 ct. per K.G.; toma ten A 55—1.35; B 45—1.55; C 25-1.00: CC 25 ct.; dubb. boonen 5080 ct. per bak. S—1

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 3