LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 22 October 1934 ZANDVOORT—HILLEGOM 2—2. Onbesuisd vprl. HUlecom telt één invaller, de thuisclub ls volledig Als Zandvoort aftrapt, gaat Hillegom direct tot den aanval over. een paar mooie schoten worden door den Z.- keeper goed gekeerd. De thuisclub begint dan met te forsch spel, doch nu bleek eerst wat een goede scheidrechter vermag want de wijze zooals arbiter v. d Burg dit aanpakte, was in een woord af. Toch wor den de gasten terug gedrongen. Bij een der vele Z.-aanvallen komt Molenaar te vallen, waarbij hij een sleutelbeen brak. hetgeen het offensief der thuisclub niet verminderde. Vele kansen voor en na gaan verloren door te onbesuisd spel. Ein delijk komt er succes voor geel-blauw. als de rechtsbuiten goed voorzet en de mid- voor onberispelijk inschiet 1—0. Kort hier na een misverstand bij de gasten en het ls door toedoen van Schuiten 20. De Hillegommers zetten alles op alles om het spel te verplaatsen, hetgeen hen ook ge lukt. Het laatste kwartier is geheel voor de gasten waarbij v. Beek goed voorzet en Fr. v. d. Hulst er schitterend 21 van maakt. Het zij nog vermeld dat G. Azier door B Schrama vervangen moest wor den. Na rust loopt zwart-wit hard van stapel. Van den aftrap af lost Fr. v. d. Hulst een kogel die door den paal werd gekeerd. Wel breekt Zandvoort herhaalde lijk door doch het beste werk wordt gele verd door de gasten. Verschillende mooie kansen worden gemist. Bij een algemee- nen aanval brengt de midhalf den stand op keurige wijze gelijk. Het laatste kwar tier is het een wild getrap doch de heer v. d. Burg hield de leiding in handen. V. d. Hulst verlaat het veld en Walhier komt de laatste min. nog helpen. In den stand komt geen verandering meer, waarmee beide partijen tevreden kunnen zijn. Verdere uitslagen zijn: ZandvoortHillegom 22: Damiaten I Hillegom 2. 23; Hillegom 3—Haarlem 7 2—3; D.S.O. Jun.Hillegom Jun. 100. 0 KENNEMERS—ALPHIA 10—0. Het valt niet mee met een 100 neder laag huistoe te worden gezonden en Alphia dat In bovenstaanden wedstrijd als „slacht offer" fungeerde heeft dit terdege onder vonden. En nog zal menig speler zich af vragen hoe het mogelijk was een dergelijke nederlaag te hebben moeten slikken. Die vraag is echter niet moeilijk op te lossen. Niet dat Alphia in het veld zoo zwak was, als de cijfers wel doen vermoeden, doch er waren somtijds momenten dat de Kenne- mers deden wat zij wilden en geen Alphiaan een bal aanraakte. Snel en zui ver spel over alle linies kenmerkte het Kennemer-elftal, waartegenover Alphia een te langzaam tempo en onzuiver plaat sen stelde. Door hun breed opgezette aan vallen waren de gastheeren uiterst gevaar lijk en de achterhoede der gasten kon maar geen methode vinden om deze aan vallen het hoofd te bieden. Ook de Alphia voorhoede kreeg geen gelegenheid haar ge wone spel te ontplooien, zoodat het geheele elftal, een enkele speler uitgezonderd, faalde. Na de rust, die met 40 voor de Kennemers inging, hetzelfde spelbeeld. De voorhoede der thuisclub heel gevaarlijk en die der gasten kreeg; bij de hechte verde diging der tegenpartij weinig of geen kans. Regelmatig voerden de Kennemers den stand op. Het zou eentonig worden elk doelpunt afzonderlijk te beschrijven; laat het genoeg zijn, te zeggen dat de geheele roodzwarte voorhoede de kunst tot doel punten verstond. Tegen het einde kreeg Alphia nog enkele kansen welke de keeper echter wist te verijdelen. Zelfs de eer kon den de Oranjehemden niet redden en toen het einde werd aangekondigd hadden de Kennemers den stand tot 10 weten op te voeren. Tot het einde heeft Alphia moe dig volgehouden; dat ls een troost, zij het ook een schrale. —o BODEGRAVEN I—AMSVORDE 9—1. Het spel der thuisclub heeft, ondanks de groote zege, geen algeheele bevrediging geschonken. Intusschen, de winstpunten zijn binnen en het doelgemiddelde is op wat hooger peil gebracht. Beide ploegen waren volledig. Direct zijn de rood-zwar- ten in den aanval. Als Bodegraven het echter wat gemakkelijk opneemt en de gasten met wat meer overtuiging gaan spelen, zien we na 8 minuten zelfs Ams- vorde de leiding nemen. Niemand bekom mert zich echter om dezen achterstand en ieder is overtuigd, dat toch wel zal wor den gewonnen. Na 15 minuten spelen scoort de middenvoor van Bodegraven den gelijkmaker, doch verder vlot het nog niet zoo bijster bij Bodegraven. Het spel wordt over het algemeen te kort gehou den en zoo duurt het dan ook ruim twintig minuten, eer de middenvoor een tropgh- pass van den rechtsbinnen benut, 21. Nogmaals doelpunt de midvoor en rust breekt aan met 31. Enkele minuten na rust scoort de rood zwarte middenvoor geheel op zijn eentje nummer 4, om even daarna een voorzet van den rechtsbuiten keurig te benutten, 51. De linksbinnen van Bodegraven brengt vervolgens den stand op 61. Ams- vorde komt niet verder dan tot enkele doorbraken, welke meestentijds op buiten spel stranden. Met twee doelpunten van middenvoor en één van den linksbinnen wordt de score tot 91 opgevoerd, waarna een tiende doelpunt, door den middenvoor gescoord, wegens buitenspel werd gean nuleerd. De gasten toonden zich uitste kende verliezers. o A.S.C.—ROODENBÜRG 1—1. Weinig perspectieven. Zelfs bij 'n voetbalwedstrijd in de vierde klasse mag men voetbal verwachten. Het partijtje, dat A.S.C. en Roodenburg gis termiddag hebben gespeeld aan de De Kempenaerstraat,. had echter vrijwel niets met voetbal gemeen. Het was een doelloos heen- en weer getrap. waarbij de bal steeds veel te hoog werd gehouden en waarbij A.S.C haar uitgesproken techni sche meerderheid niet kon uitbuiten door zeer grove tekortkomingen in taktiek. Die tekortkomingen waren er in de eerste plaats in de rood-zwarte achterhoede. Een verdienstelijk speler als Secrève deed door talmen bij herhaling afbreuk aan zijn spel en heel wat gevaarlijke momenten voor het A.S.C.-doel zijn op zijn rekening te schrijven. De thuisclub kwam er goed beschouwd met één tegendoelpunt genadig af. Roodenburg heeft ongetwijfeld de beste scoringskansen gehad, maar in de voor hoede dar gasten mangelde het al even zeer aan schotvaardigheid als bij A.S.C. Het eenige doelpunt van Roodenburg kwam enkele minuten voor de rust uit een vuurpeil, die Freyser volkomen ver keerd beoordeelde. Direct daarna maakte Janssen met een voorzet van rechts gelijk. De eerste helft van den wedstrijd ls het beste geweest, na de pauze zakte het ge heel aan beide kanten zoozeer, dat wij ons aan bijzonderheden maar niet zullen uitputten Janssen had enkele minuten na de hervatting voor open doel A.S.C. de leiding kunnen geven, maar hij faalde jammerlijk Er ging van de A.S.C.-voor- hoede. ondanks een sterke veldmeerder- heid, weinig kracht uit, hetgeen voor een zeer groot deel moet worden toegeschreven aan het slechte plaatsen van de kant- halfs. De middenlinie van Roodenburg deed het wat beter, maar de voorhoede van de gasten demonstreerde, gelijk ge zegd. een gebrek aan samenhang en door zettingsvermogen. Hoeveel kansen Oskam. Secrève en ook Freyser gaven, het bleef 11 en daarmee kreeg A.S.C. eigenlijk meer dan zij verdiende. o POSTDUIVEN I—L.D.W.S. I 3—2. Een onverdiende nederlaag. Als om 2.15 wordt begonnen zijn beide elftallen volledig. LD.W.S. is met den zwakken wind mee voortdurend in den aanval, doch doelpunten blijven voorloopig uit. Ook de Postduiven zitten niet stil, vooral haar linkerwing is zeer actief en belaagt de L.D.W.S.-veste ook zonder resultaat. Thans onderneemt LD.W.S. weer eenige mooie aanvallen uit één waarvan v. d. Voort onhoudbaar doelpunt. Door dit succes aangemoedigd komt L.D.W.S. steeds terug doch de Postduiven-backs met de spil als derde back weten hun terrein te zuiveren. Ongeveer een kwartier voor de rust scoort de linksbinnen van Postduiven den gelijkmaker. Met LD.W.S. in den aan val breekt de rust aan. Na de thee wordt weer door beide partijen enthousiast aan gepakt. Beide doelen verkeeren beurtelings in gevaar totdat v. d. Weijden zijn kans schoon ziet en een prachtig doelpunt scoort. 12. De Postduiven spelen niet ont moedigd verder en weten uit een corner gelijk te maken. 22. Beide achterhoeden weten thans stand te houden totdat 2 min. voor het einde de Postdulvenspli uit het midden van het veld ee nhard hoog schot lost dat Bom te machtig is. Direct hierna is het einde en heeft LD.W.S. onverdiend verloren. Scheidsrechter C. Aarsen leidde keurig. ———o D.V.S. 1—03. 1—0. Een magere overwinning. In een minder fraaie en ruwe wedstrijd heeft D.V.S. een benauwde overwinning behaald. Spoedig na den aanvang weet de D.V.S.- midvoor met een mooien kopbal te doel punten. De O.B.-voorhoede speelt te doorzichtig om gevaarlijk te worden. Wel trachten zij met forsch spel het spel te forceeren; het lukt echter niet. Na een kwartier spelen moet de links back van D.V.S. het spel staken, daar hij door een val zijn arm verwondt. I. Baart neemt nu zijn plaats in en past zich spoedig aan. Echter dit is nog niet genoeg. Wanneer de O.B.-midvoor den rechtsback van D.V.S. wat hardhandig bewerkt, meent deze zich zelf te moeten rechten wat door de scheidsrechter bestraft wordt door hem uit het veld te sturen. D.V.S. speelt met 10 man verder. C. Tuin is naar de backplaats verhuisd. O.-B. krijgt dan meer overwicht, maar de voorhoede weet ook niet wat doelpun ten is, en zoowel Tuin als Baart weten steeds in te grijpen. D.V.S. krijgt nog een penalty te nemen welke wordt gemist. Rust 10. De rust schijnt al evenmin geen goed gedaan te hebben; het blijft een onaan gename wedstrijd. De scheidsrechter grijpt steeds in wan neer dit noodig is. Hoe de O.B.-voorhoede ook werkt, het doel vindt zij niet en zoodoende behaalde D.V.S. een benauwde 10 overwinning. ALPHIA n—H.V.V. 4 5—L Het is Alphia gelukt op de Haagsche be zoekers een flinke overwinning te beha len. Het spel is nog slechts eenige minuten oud als de Alphia rechtsbuiten een mooien voorzet geeft, welke door den midvoor keurig wordt ingetrapt 10. Aangemoe digd door dit succes komen de Alphianen krachtig opzetten. Wanneer de midhalf van Alphia den bal krijgt toegespeeld geeft hij keurig door aan den rechtsbui ten die op zijn beurt mooi voorzet naar den midvoor. die geen fout maakt en doelpunt 20. H.V.V. herstelt zich dan en onder neemt ook eenige mooie aanvallen. De Alphia achterhoede is echter op haar hoede. Kort voor de rust onderneemt Al phia nogmaals een aanval waarbij zij haar voorsprong weet te vergrooten tot 30. Na de rust heeft H.V.V. haar elftal ge wijzigd, wat een verbetering bleek. Wan neer de linksbuiten van H.V.V. den bal krijgt toegespeeld, passeert hij de geheele Alphia achterhoede en zijn hard schot verdwijnt via's keeper's handen in het doel 31. Na den aftrap stevent Alphia weer op het Haagsche doel af, waarbij een crimmage ontstaat, waarbij een der Haag sche spelers hands maakt. De toegekende strafschop wordt door Alphia benut, 41. H.V.V. onderneemt dan nog eenige aan vallen, doch zonder succes. Aan de andere zijde maakt de linksbinnen van Alphia er nog 51 van. Met dezen stand komt het einde. O LUGDUNUM II—ALPHEN Hl 5—0. Alphen trok met een zwaar gehavend elftal naar Lelden om Lugdunum te be kampen. Het dient gezegd dat Lugdunum over een goed elftal beschikt. Voor de rust hebben de Leidenaars het voordeel van den wind. Het spel gaat in den beginne gelijk op. Geleidelijk komt Lugdunum, mede door beter teamwerk, in den aanval. De verededlging van Alphen met den re serve-doelman Grobbe aan het hoofd, weet echter van geen wijken. Na verloop van een kwartier weet Lugdunum de score te openen. Nog voor de rust weten de Leidenaars hun meerderheid uit te drukken in twee doelpunten, zoodat de rust met een 30 voorsprong inging. Na de rust zetten de Alphenaren verschillen de aanvallen op touw, doch succes blijft uit. Na geruimen tijd weet Lugdunum we derom te doelpunten, 40. Tien minuten voor het einde scoort de thuisclub voor de vijfde maal, waarmee het einde komt. o L.F.C. n—A.D.O. ra. Het is in het Zuidersportpark een felle strijd geweest, welke dank zij de goede leiding van den heer v. Reysen een goed verloop had. Beide ploegen gaven zich direct geheel, het spel ging vrijwel steeds gelijk op. Prachtige aanvallen werden opgezet en het was vooral de LF.C.-middenlinie met Seller in topvorm die het veld beheerschte en de voorhoede tot aanvallen instaat stelde. Eerst kort voor de rust nam A.D.O. door haar linksbinnen de leiding. De tweede helft zette LF.C. met een krachtig offensief in. Voortdurend kwamen de L.F.C.-ers terug, maar de Hagenaars hielden mede door te forsch spel stand. Als AD.O. slecht weg werkt kogelt Selier onhoudbaar den gelijkmaker in het Haag sche net. Den scherpen strijd om de lei ding had A.D.O. bijna gewonnen toen de Hagenaars een dubieuse strafschop kre gen te nemen, maar de jongste Duffels redde fraai. Na eenige aanvallen kwam het einde en zijn de LF.C.-ers nog steeds ongeslagen. o Z.N.C. n—BODEGRAVEN II 4—2 In een overigens van weerszijden goed gespeelden wedstrijd werd met 42 van ZNC n verloren. Het eerste kwartier was voor de gasten, doch de doelman der thuisclub wist de Bodegraven-aanvallen te weerstaan. Dan komt de thuisclub er beter in en weet kort na elkaar tweemaal te doelpunten. De Zeistenaren worden dan steeds sterker, doch tot scoren komt men niet en met 2—0 wordt gedraaid. Na de rust is Bodegraven aanvankelijk weer sterker en de middenvoor verkleint den achterstand, 21. Met een fraai schot vergroot de thuisclub den voorsprong weer, doch dan is de beurt weer aan Bodegra ven, en een voorzet van den linksbuiten wordt door den linksbinnen keurig inge schoten 32. Het laatste kwartier is Bo degraven het meest aanvallend, doch de Z.N.C.-keeper weet van geen wijken. Als kort voor het einde bij een corner op het Bodegravendoel een Z.N.C.-speler hands slaat, en de arbiter fluit, geeft de overi gens goed leidende arbiter tot groote ver bazing van Z.N.C.- als van Bodegraven- spelers, aan de thuisclub een penalty, welke in een doelpunt wordt omgezet, 4-2. Onmiddellijk daarna klinkt het eind signaal. L.D.T.S.-WEDSTRIJDEN. Het eerste elftal van L.D.T.S. heeft gis teren tegen Lugdunum 6 haar eersten wed strijd verloren met 62. Het wilde vooral in de achterhoede niet goed lukken, ter wijl er over het algemeen slecht geplaatst werd, Lugdunum daarentegen speelde stukken beter, waarbij de voorhoede goed werk verrichtte door haar snelle, en uiterst gevaarlijke aanvallen. Ruststand 41. Na de rust was L.D.T.S. het meest In den aanval, doch voor het doel was het mis. Eindstand 62 voor Lugdunum.. Voor het 2de elftal een belangrijke uit wedstrijd tegen L.D.W.S. 4. Beide elftallen staan met een gelijk aantal punten aan den kop. Het resultaat blijft thans het zelfde, daar de eindstand 33 was. Dit gelijke spel geeft de verhouding goed weer. Voor de rust weet LD.W.S. de lei ding te nemen met 20. Na de rust is het L.D.T.S. ,die haar moeite beloond ziet en 21 maakt. Vervolgens is het weer L.D.W.S., die doelpunt, 31. Nog voor het einde weet L.D.T.S. tenslotte op te halen en er 33 van te maken. Tegen alle verwachtingen in, gelukte het het derde elftal thuis D.V.S. 4 met 41' te slaan. Het 3de was dan ook uitstekend in vorm. De rust ging in met een 20 voorsprong voor L.D.T.S. Na de rust maakt D.V.S. een verdiend tegenpunt. Nog enkele gevaarlijke aanvallen van D.V.S. worden afgeslagen, mede door het werk van den keeper, die dikwijls op het laatste nip pertje wist te redden. Eindstand 41 voor L.D.T.S. Tenslotte nog de adspiranten, die thuis speelden tegen L. Boys. Zij bleken het niet te kunnen houden en verloren met 4—0. LEIDSCHE BOYS—DE JAGERS 1—5. De voorhoede faalt. Hoewel de uitslag een zwakke defensie doet vermoeden, moet het verschil van 4 doelpunten toch gezocht worden bij de L. B. voorhoede. Deze linie heeft geen doel punt gescoord. De kansen, die vooral in het eerste halfuur haar geboden werden, zijn alle op grandiose wijze verknoeid. Tusschen de spelers onderling bestond zoo goed als geen verband. Ieder probeer de het op eigen houtje enfaalde. Werkelijk er behoort hier zeer spoedig verandering te komen. Acht doelpunten in zes wedstrijden is te gering. Bovendien waren de kanthalfs zeer zwak. Angstval lig bleven zij geregeld achter, waardoor De Jagers gelegenheid kregen op het mid denveld hun aanvallen op te bouwen, een gelegenheid waarvan zij dankbaar en met succes gebruik maakten. Afbrekend waren de kanthalfs niet zoo slecht maar hun opbouwende taak verwaarloosden zij vol komen. Alleen de spil, de backs en de kee per hebben een goeden wedstrijd gespeeld, zij het dan ook dat de keeper de laatste twee 'doelpunten met een beetje goeden wil had kunnen voorkomen. Na het bovenstaande kunnen wij over het spel-verloop zeer kort zijn. Na een L.B.-overwicht van een half uur doelpunten De Jagers (01). 1 minuut voor de rust wordt met een goed doel punt de voorsprong vergroot (02). Tien min. na de hervatting scoren De Jagers weer (03). Uit een strafschop scoort Nieuwendijk dan voor L.B. (13). Bijna onmiddellijk vergrooten De Jagers hun voorsprong (14terwijl 6 min. voor het einde de stand op 15 gebracht wordt. L.B. had in dien tusschentijd wel 4 keer haar opstelling gewijzigd (de rechtsbuiten speelde zelfs linksbuiten!) waardoor ten slotte alle verband zoek raakte. Het einde komt met een verdiende, zij het eenlgszins geflatteerde zege van De Jagers. Scheidsr. Lamers floot uitstekend. Volgende keer beter, Boys! HILLINEN—CELERITAS 2—1. In een bijzonder fraaien en op hoog peil staanden wedstrijd is Hillinen er in ge slaagd om de huidige leiders, het Haag sche Celerltas een 21 nederlaag boe te brengen. Deze overwinning was voor Blauw Wit alleszins verdiend; in de eerste helft reeds toonde Hillinen een groot veld- overwicht, maar door talmen met schieten gingen eenige mooie kansen voor de Hille gommers teloor en verder dan een buiten spel doelpunt bracht Hillinen het niet. De tweede helft was weder het aanzien ten volle waard; het deed prettig aan de ploegen met een groot élan aan het werk te zien. en nu viel ook op het enthousiasme der Hillinen-voorhoede. Steeds weer kwani Blauw Wit voor de rood-gele veste en toen Van Engelen een goede pass aan H. Scholte gaf, zette deze het leder hoog voor doel, en met een hard goed gericht schot schoot Van de Water den bal in de Haag sche touwen (10). Deze voorsprong duurde niet lang, want als de Celeritas links-binnen zijn kans krijgt maakt deze speler via den staander gelijk (1—1). Bijzonder aantrekkelijk wordt nu de strijd om de winnende goal. Hillinen for ceert enkele corners, die goed voor doel worden geplaatst. Celeritas laat zich in middels niet onbetuigd en Van der Jagt heeft dan ook de grootste moeite met eenige kogels van de Haagsche voorhoede. Toch gelukt het Hillinen inderdaad de winnende goal te scoren. Uit een voorzet van rechts komt de bal voor doel en vóór dat een Celeritas-back kan wegwer ken duikt Van Engelen naar voren, en met een werkelijk schitterenden kopbal be zorgt hij hiermede zijn club niet alleen de leiding maar ook de overwinning. Einde 21. Celeritas is ons medegevallen. Hilli nen verraste door goed spel. De leiding van den heer Jannes kon bevredigen. Hillinen 3Kenau 4 33 Spaarnevogels 3Hillinen 4 31 Hillinen Jun.Spaarnestad Jun... 110 o BODEGRAVEN in—MOORDRECHT II 2-3 Moordrecht nam de leiding, doch uit een strafschop maakte Bodegraven gelijk. De gasten veroorloofen zich daarop de weelde een strafschop te missen en rust ging in met 11. Na de rust was Bodegraven aanvankelijk sterker en op fraaie wijze benutte de rechtsbuiten een voorzet van linksbuiten en Bodegraven leidde met 2-1. De gasten bleven goed partij geven en nadat de linksbuiten met een keurig doel punt gelijk gemaakt had, was het de mid denvoor, die bij een voorzet van links han dig profiteerde van een misverstand in de Bodegravenverdediging en daarmede den stand op 23 bracht zoodat 't einde kwam met een kleine, doch verdiende zege van Moordrecht n. LD.W.S. 3—LUGDUNUM 5 1—2. Doordat de LDWS-midvoor zich kort na het begin op ernstige wijze misdroeg, moest de thuisclub het met 10 man stel len. Lugd., dat drie invallers telde, had voor de rust het beste van het spel en de Lange scoorde tweemaal. Rust 02. Na de rust een gelijk opgaande strijd, waarbij groen-wit de fraaiste kansen had, doch de LDWS-keeper weerde zich kranig. 20 Min. voor het einde verkleinde de thuisclub den achterstand tot 21, doch verder ver mocht zij het niet te brengen. LUGD. 4—A.S.C. 3 7—1. Deze wedstrijd had weinig om het lijf. Na eenig roodzwart verzet volgden de doelpunten elkaar snel op en met de rust was de stand reeds 50 voor gr.-wit. Na de thee een gemoedelijk partijtje. Lugd. scoorde nog tweemaal, terwijl A.S.C. haar tegenpunt min of meer te geef kreeg (7-1). SPORTMAN I—L. F. C. III 1—1. Na eenige wederzijdsche aanvallen krijgt Sportman een penalty te nemen, welke door den rechtsback onberispelijk wordt benut. 10. Bij een LF.C.-aanval is de beurt aan L.F.C. om een penalty te nemen en de stand is gelijk. 11. Kort voor rust maakt Sportman een doelpunt, dat den scheids rechter annuleert wegens buitenspel. Later bleek buiten den doelverdediger nog één der L.F.C.-achterspelers zich in het doel te bevinden. Na de rust blijven de achterspelers de baas over de aanvallers met als resultaat dat de score gelijk blijft. o SPORTMAN II—R.C.L. II 2—2. Het geluk is niet met Sportman als de voorhoedespelers eenige keeren tegen lat en palen schieten. De stand is met rust 21 voor R.C.L. Na de rust hetzelfde spel beeld, toch weet Sportman gelijk te maken 22. De heer P. v. d. Valk floot tot ieders genoegen. UIT BOSKOOP. De uitslagen van de te Boskoop gehoq. den wedstrijden zijn: Bosk. Boys 1—Lek. kerkerk I 21Bosk. Boys VGouderak IV (terrein afgekeurd). Voorwaarts nZwervers n 13. o TONA n—ZUIDERKWARTIER I 9—j Zuiderkwartier zit direct stevig op den bal en weet TONA eenlgen tijd op haar speelhelft te houden. Dan werkt TON.t zich los, en bij een algemeene aanval schiet de midhalf hard in 10. Uit een strafschop maakt Zkw. gelijk 11. Daarna neemt. TONA het spel in handen en de linksbinnen en midvoor zorgen dat de rust ingaat met 3—1. Na rust heeft Zkw.. be houdens enkele uitvallen niet meer ln te brengen. De TONA-voorhoede die gewijzigd is, en in schietcapaclteit is vooruit gegaan, weet nog voor het eindsignaal klinkt, 6 inaal het net te vinden. De heer v. Deur- sen leidde uitstekend. o7!~ TONA in—SPORTMAN IV 3—2. Direct is TONA in de meerderheid, maar voorloopig houdt de Sportman achterhoede stand, maar als bij een mooie TONA-aan- val de linksbinnen scoort 1—0. ligt spoedig nummer 2 in de touwen. Na rust komt er meer leven in de Sportmanploeg, waardoor het spel meer verdeeld is. Na een half uur heeft Sportman succes 2—1. Van den af trap neemt de TONA-midvoor den bal mee passeert in ziin eentje middenlinie en backs en doelpunt onhoudbaar 31. 3 min, voor het einde, maakt de linksbinnen van Sportman er 32 van, waarmede het einde komt. De heer v. d. Berg leidde naar aller genoegen. o R. C. L. I—L. D. W. S. H 4—5. De gastheeren, in een nieuwe opstelling spelend, hadden reeds spoedig succes. Mooten—v. d. Wilk zorgden, dat de Raciig met de rust reeds een 41 voorsprong had. In de tweede helft was de verwachting du de zwart-witten den stand nog zouden op, voeren, doch de stug doorwerkende Li W.S.'ers waren een andere meening toegt daan. Hun werken werd met succes bekroond en dank zij den weinigen tegenstand der Racing, wisten zij den stand gelijk te ma. ken, terwijl in de laatste minuten de links- binnen het winnende doelpunt scoorde. o WEDSTRIJDEN VAN V.V.S. De wedstrijd V.V.S.-adsp. en Fortuna- adsp. is geëindigd met een 2—0 overwin ning van V.V.S. De wedstrijd V.V.S. I- S.V.W. I bracht een 81 overwinning voor de thuisclub. o L.D.W.S.-JUN.ALPHEN-JUN. De LD.W.S.-jeugd kon het tegen de Alphen-juniores die over alle linies veel beter speelden niet bolwerken en verloren met 161. Het tegenpunt werd uit een penalty gescoord. De scheidsrechter leidde goed. SPORTMAN ADSP. B—LUGD. ADSP.D O i Ondanks een gelijk opgaanden strijd weet Lugd. voor de rust een 20 voor sprong te nemen. Na de thee is Lugd. met den wind als bondgenoot sterker en doo; twee goede doelpunten weet zij den stan) op 0—4 te brengen. Een tegenpunt had C jeugdig Sportman-elftal wel verdiend. Scheidsrechter Heins was zeer goed. DE LUGDUNUM-JEUGD. De Juniores (A) klopten de danig ver zwakte U.V.S.-hoop met 4—2. Het uitste kende keepen van den UVS-doelman was oorzaak dat het verschil niet groerter werd. Lugd. (a) adsp. snoepte het leidende Sportman (a) met 3—3 een kostbaar puntje af. Lugd. (D) won met 4—0 van Sportman (b), terwijl Lugd. (e) van UVS (e) met 06 een groote nederlaag kreeg te incasseeren. o QUICK BOYS I—S. C. O. I 7—1. Door deze overwinning hebben de Kat- wijkers hun doelpuntenaantal gebracht op 20 terwijl er slechts twee tegendoelpunten gemaakt werden, in vijf wedstrijden. Een keurige -prestatie! Over den wedstrijd het volgende. Voor de rust hebben de gasthee ren, die een invaller hebben voor H. Barn- hoorn, den vrij sterken wind in den rug, maar desondanks brengen zij het niet ver der dan twee doelpunten, wat voorname lijk te wijten is aan het te korte spel in de voorhoede, waardoor de achterhoede der gasten de gelegenheid kreeg om op tijd in te grijpen. Rust 20. Direct na de rust verkleinde S.C.O. uit een corner den achterstand tot 21. Maar als Q.B. er dan 31 van maafct, volgen de doelpun ten elkaar snel op, en als de heer Van Vliet einde blaast is de stand 7—1 voor Quick Boys. o TER LEEDE JUN—NOORDWIJK JUN. De adspiranten van Ter Leede speelden tegen die van Noordwijk en brachten het er beter af dan de Senioren, want de Noordwijkers keerden met een 30 neder laag huiswaarts. o KATWIJK I—ONS CLUBJE I 2—2. De strijd gaat gelijk op. Na 30 min. weet O. Cl, de score te openen. Kort voor de lust beleefde het O. Cl.-doel nog be* nauwde oogenblikken. Een doelpunt wordt wegens buitenspel geannuleerd. Na de thee heeft O. Cl. weer spoedig succes, 02. Nu is het echter gedaan met Ons Clubje. Het wordt een ware belege ring van haar doel en dra maakt de Kat- wijk-midvoor er 2—1 van. Katwijk old" sterker en eindelijk weet de rechtsbinnen gelijk te maken. De heer Teske leldd» goed.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 14