THIJS IJS EN DE BOOZE HEKS LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 22 October 1934 BUITENLAND. de algemeene toestand. duitschland. hongarije. polen. zuid-sla vie. frankrijk. italië. mexico. vereenigde staten. FINANCIEN. vergadering van het goudblok beëindigd. clearing met duitschland na den moord te marseille RADIO-PROGRAMMA. De vlootbcsprekingen. Zooals gemeld, beginnen morgen te bonden de offlcleele besprekingen over de vloot aangelegenheden. Allerlei geruchten doen ln verband daarmede de ronde, doch bevestiging vinden zij niet. Zelfs verluidt dat Japan, Engeland en Amerika een non agressie-pact zou willén voorstellen! o Goertng terug Splitsing in de Evangelische Kerk. Goering is per vliegtuig uit Belgrado teruggekeerd en heeft terstond een onder- boud met Hitler gehad. Voor zijn vertrek uit de Joego-Slavlsche hoofdstad bracht Doering nog een bezoek aan de districtsgroep der N.S.D.A.P., om ook de partijgenooten een groet van het rijk te brengen. Hij hield voor deze partij- groep een rede van een half uur, welke hij besloot met een driewerf „Sieg Heil" op den Fuehrer van Dultschland en den nieuwen vorst van Joego-Slavië. De „Fuehrer" heeft bepaald, dat de overleden generaal uit den wereldoorlog, von Kluck, op staatskosten begraven zal «orden. De confessioneele Synode van de Duitsch Evangelische kerk die de predikanten en gelcovigen van de oppositie tegenover de offlcleele kerk vertegenwoordigt, heeft met algemeene stemmen een motie aangeno men, waarin plechtig de afscheiding van de officieele kerk wordt aangekondigd. Zonder inbreuk te willen maken op het recht van toezicht van den staat, aldus vordt verklaard, „verzoeken wij de regee- itog om te erkennen, dat de zaken van de kerk, haar leerstellingen en haar organi se aan het oordeel van de kerk overge- Uten moet worden, welke alleen geroepen is om in deze aangelegenheden beslissingen ie nemen". In verband met het streven de behoefte Tin het Duitsche volk minder afhankelijk te maken van de buitenlandsche markt, wil men thans verplichtend stellen het regenereeren van oude oliën, waardoor de totaalbehoefte met 40 pCt. zou kunnen worden verminderd, hetgeen minstens 14 millioen aan deviezen zou uitsparen. Voor de regeneratie zijn thans nieuwere en betere methodes uitgevonden, zoodat de regenereerde olie zelfs zuiniger in het ge bruik is dan de nieuwe olie. o Bethlen voor de democratie. Aan een diner ter eere van zijn zestig- den verjaardag heeft Graaf Stephan Bethlen een rede gehouden, waarin hij zich uitsprak voor een democratische ontwlk- kiling van de nationale Instellingen in Hongarije. Volgens Bethlen zou dit proces echter langzaam aan en met inachtneming nu de historische geleidelijkheid moeten {«bieden. Gedachtelooze navolging van de West- Europeesche democratieën zou niet aan lt bevelen zijn, want juist in West-Europa beginnen de overdreven democratische Instellingen op een fiasco uit te loopen en merkwaardig genoeg beginnen ook de intellectueele middenstandsklassen zich met de dictatuur te verzoenen, ofschoon de burgerlijke vrijheid de eigenlijke levens- atmospheer voor deze klasse ls. Ook de dictatoriale experimenten mag Hongarije niet eenvoudig navolgen. Een dictatuur kanTiet laatste redmiddel ton voor het instandhouden der beschaaf de levensvormen eener natie. Zij is echter biet het einddoel der menschheid. De toekomst eener natie hangt niet af ton enkelingen doch van de natie in haar geheel en van haar openbare meening. o Het bezoek van Goemboes. Na eenige officieele bezoeken en na een hans te hebben neergelegd op het graf '>n den Onbekenden Soldaat, ls de Hon- gaarsche premier Goemboes Zaterdag in Plechtige audiëntie ontvangen op het koninklijk kasteel door den president der 'epubllek, die te zijner eere een déjeuner aanbood, Aan het déjeuner zaten o.a. aan de eerste minister Kozlowski, de minister ton Buitenlandsche Zaken, Beek, de mi- Jister van Onderwijs, Jendrzejewitsj en j* gevolmachtigde minister van Hongarije teWarschau, benevens de Poolsche gevol machtigde minister te Boedapest. Minister-president Goemboes heeft 'oorts een bezoek gebracht bij maar schalk Pilsoedski. Na een langdurig onder houd gebruikten de beide staatslieden tomen de thee. 's Avonds vond een diner Plaats bij den premier Kozlowski. De regecring is afgetreden. De regeering is afgetreden. Ouzouno- %ch heeft verklaard, dat dit is geschied, om den regent in de gelegenheid te stellen, oen kabinet te formeeren, dat in overeen stemming is met de eischen van het oogen- ®k. Men vermoedt, dat een concentratie- kabinet gevormd zal worden en dat de 'egent voornemens is, de regeering uit te "telden met leden van de oppositie, die bij Jen dood van den koning loyaliteit heb ben betoond. Over de regeeringsformatie is tot dusver niets definitiefs te zeggen. Men rekent onjkbaar met de mogelijkheid dat de nieuwe regeenng onder leiding zal staan j'an generaal Zivkovitsj of van den afge- toeuen minister van buitenlandsche zaken «ftitsj. „Jte hofmaarschalk Dimitrejewitsj, die nonlng Alexander naar Frankrijk heeft o'geaeld, en van wie het aanvankelijk 2 dat 00't was gedood, is gepen- kpi ïee,t' Men ste't hem er voor aanspra- voS ^at ai|óoriteiten in Marseille on- getr°[f1Cie vei''gheidsmaatregelen hebben Poincaré's uitvaart - Marquet uit de Neo Socialistische Partij. Zaterdag werd het stoffelijk overschot van Poincaré ter aarde besteld. De tri bunes voor 't Panthéon waren overvol. Na aankomst van president Lebrun werd het stoffelijk overschot naar bulten ge dragen en op de catafalk midden op het plein voor het Panthéon geplaatst. BIJ het naar bulten dragen schaarden zich rond de baar een eere-wacht van oud-strijders met de vaandels hunner regi menten, benevens de familie van den doode. Er achter stelden zich op de af gezanten der buitenlandsche mogendhe den, o.w. prins NIcoIaas van Roemenië, prins Arsen van Zuld-Slavlë, de gezanten van België, Polen, Vereenlgde Staten, Engeland, Spanje, Japan. Tsjecho-Slowa- kije, Egypte. Monaco en Afghanistan, ge volgd door de leden van het corps diplo matique en voorzitters van Kamer en Senaat. Nadat president Lebrun den doode ge groet had. zette het muziekkorps van de Garde Républicaine een treurmarsch ln. Daarop sprak minister-president Dou- mergue bewogen, doch met forsche stem de lijkrede uit. Hij zei o.a., dat Poincaré een goed patriot en een goed burger ls geweest. Een groot burger ls overleden, wellicht de grootste sedert 1870. Uitvoerig herinnerde hij aan het presidentschap van Poincaré tijdens den oorlog. Een zeer groote menigte had zich opge steld langs den weg, welke de stoet van het Panthéon naar de Nótre Dame, waar óeplechtige rouwdienst zou worden ge houden. zou volgen. Het was 12 uur toen de stoet zich in beweging zette onder de tonen van de treurmuziek van de kapel der garde reblicalne. In vier groote auto's werden de talrijke bloemstukken en kran sen vervoerd, waaronder een krans van Peter n van Zuld-Slavië. Het affuit, waarop de kist was ge plaatst, werd getrokken door 6 paarden. Achter de baar schreed mevrouw Poincaré in zwaren rouwsluier gehuld. Op eenigen afstand volgde alleen de president der republiek Lebrun, daarachter de leden van de regeering, prins Nicolaas van Roemenië prins Arsen van Zuld-Slavië en vele ver tegenwoordigers van buitenlandsche staatshoofden en regeeringen. De stoet werd gesloten door militaire troepenafdeelingen Het was ruim half 1 toen de kop van den stoet het plein van de Notre Dame naderde. Aan den Ingang verschenen de Parijsche geestelijken, toen het affuit voor het groote portaal stil hield. Toen de kist naar binnen werd ge dragen, zette de muziek zacht de Marseil laise ln, terwijl de klokken luidden. De plechtige dienst begon te ongeveer 1 uur. Na afloop werd het stoffelijk overschot naar Nubécourt gebracht, waar de bijzet ting in het familiegraf plaats had. De minister van Arbeid in het kablnet- Doumergue, de afgevaardigde der Neo So cialistische Partij, Marquet, is Zaterdag avond uit deze partij getreden, nadat de partij hem voor het alternatief had ge steld: lid te blijven van het ministerie of van de partij. -o- Wie op 29 October trouwt, krijgt 500 lire. Ter aanmdediging van het huwelijk en teneinde bij te dragen tot de actie tot ver grooting der bevolking, heeft de nationale leiding der fascistische partij besloten, een bedrag van 500 lire te schenken aan de paren in de provincie Rome, die op 29 Oct. den eersten dag van het dertiende fascis tische jaar, in het huwelijk treden. -o Tegen de kerk. De Kamer heeft een motie aangenomen waarin aan president Rodrigez wordt ver zocht, alle katholieke bisschoppen en aartsbisschoppen uit Mexico te bannen. De motie noemt dezen maatregel „de uiteindelijke oplossing van het Katholieke probleem". Dit besluit van de Mexicaansche Kamer van Afgevaardigden, wordt hiermede ge motiveerd, dat de Roomsch-Katholieke bisschoppen slechts verantwoording zijn verschuldigd tegenover het Vaticaan en daarom beschouwd, moeten worden als buitenlanders. Alle geestelijken in de staten Zacatica en Chlata zijn naar Mexico City vertak ken. De Nationale Arbeidskamer heeft Zater dagavond een bijeenkomst gehouden, waarin maatregelen zijn genomen voor de invoering van socialistisch onderwijs op de scholen. Er zal een commissie worden benoemd, welke tot taak zal hebben alle R.K. ambte naren uit hun functies te ontheffen. o Reorganisatie der luchtmacht. Het Amerikaansche leger is voornemens al zijn vliegers met 13 of meer dienstjaren op hun vliegcapaciteiten te onderzoeken. Alle generaals, kolonels zullen aan dit onderzoek worden onderworpen, en zij die de vliegproeven niet met goed gevolg afleggen zullen bij den terreindlenst wor den geplaatst, overgeplaatst naar andere diensten of eervol ontslagen. Het afvoeren van hen. die in het vliegen niet voldoende bekwaamheid blijken te bezitten, zal het mogelijk maken jonge krachten te plaatsen, waardoor volgens de meenmg der autoriteiten het moreele peil en de bekwaamheden van het vlie gerscorps zullen worden verhoogd. Het vliegerscorps telt op het oogenblik drie generaals, 9 kolonels. 31 luitenant kolonels, 81 majoors en 362 kapiteins. President Roosevelt heeft in een rede te Roanoke (Virginia) medegedeeld, dat de regeering der Ver. Staten thans niet in staat is een bonus in klinkende munt aan gewezen soldaten uit tebetalen. EEN RESOLUTIE AANGENOMEN. Nadat de deskundigen van het Goud- blok Zaterdagochtend te Brussel met den tekst waren gereed gekomen van de aan de plenaire vergadering van de commissie van het goudblok voor te leggen resolutie en de termen van deze resolutie door de verschillende delegaties waren gewikt en gewogen, is om vijf uur des middags tot de onderteekenlng van dit document over gegaan. De resolutie luidt als volgt: „De ondergeteekende regeeringen, overtuigd, zooals zij het te Londen op 3 Juli 1933 hebben bevestigd, dat de muntvastheid een der essentieele voor waarden ls voor terugkeer tot een norma len economischen toestand. overwegende, dat zij door de verzekering van de stabiliteit van hun muntwaarde tot het herstel van de wereldeconomie bij dragen, bevestigen hun wil de huidige goudpari teit van hun resp. munt te handhaven. erkennen, dat deze gemeenschappelijke monetaire politiek een verruiming van den internationalen ruilhandel insluit, welke verruiming door de gelijkvormigheid van de monetaire toestanden, in hun resp. landen bestaande, moet worden bevorderd, besluiten: 1. tot de oprichting over te gaan van een algemeene commissie, samengesteld uit hun resp. gedelegeerden; 2. wat betreft de handelsbetrekkingen: a. na te gaan op welke wijze het thans mogelijk is de handelsbetrekkingen tus- schen hun landen te bevorderen. Zij ach ten een toeneming van tien percent van den globalen omvang der handelsverrich tingen, die tusschen 1 Juli 1933 en 30 Juni 1934 plaats hadden, gewenscht; b. zonder verwijl met dit doel bilaterale onderhandelingen te openen, welke bin nen een termijn van maximum een jaar tot een goed einde moeten zijn gebracht; c. het ontwerpen van internationale overeenkomsten betreffende de commer- cieele propaganda, aan hetwelk zij ln be ginsel hun goedkeuring hebben gehecht, aan een subcommissie te onderwerpen bestaande uit de vertegenwoordigers van ieder der onderteekende regeeringen, met opdracht den tekst van de overeenkomst definitief vast te leggen, zoodanig, dat de onderteekenlng binnenkort kan plaats hebben; 3. wat betreft het toerisme en de trans port-politiek, twee subcommissies samen te stellen uit gedelegeerden van leder der onderteekenende regeeringen, met op dracht rapport uit te brengen bij de al gemeene commissie over de voorstellen, die nu reeds bij haar aanhangig zijn ge maakt of die haar later nog zullen berei ken; 4. zonder verwijl de hierboven bedoelde subcomités bijeen te roepen en binnen drie maanden te Brussel een vergadering van de algemeene commissie te houden, ten einde kennis te nemen van den stand der werkzaamheden en het verdere program ma te bepalen zonderde belangen van derde landen en de noodzakelijkheid van een meer uitgebreide samenwerking op internationaal gebied uit het oog te ver liezen. Nadat deze resolutie in alphabetische volgorde was geteekend, door Jaspar voor België. Lamoureux voor Frankrijk, Asquini voor Italië, Bech voor Luxemburg minister van Steenberghe voor Nederland. Dolezal voor Polen en Stucki voor Zwitserland, heeft Jaspar een korte slotrede gehouden, waarna de commissie is uiteengegaan. o STAND PER 15 OCTOBER J.L. De regeeringspersdlenst meldt omtrent den stand op 15 Oct. jX: Stortingen op rekening „Duitschland" van het Nederlandsch Clearing-Instltuut bij De Nederlandsche Bank f. 10.905.645.25. Hiervan is beschikbaar voor de voldoening van vorderingen, die via de clearing mogen worden verrekend, f. 9.051.686.57; idem voor aflossing van achterstallige De Sureté publiceert een üjst van de acht verdachten, die volgens de resultaten van haar onderzoek bij den moordaanslag betrokken moeten zijn. Het zijn: Kaleman of Wladlmir Tsjernozemski, alias Wladda Georgief alias Suck, de moor denaar die kort na den aanslag is over leden; Mlo Kralji, alias Silny, Malny en Irigar Sumgar. gearresteerd te Melun en thans te Marseille Rajtitsj, alias Sever of Benesj, die met Popisjil. alias Bombay of Novak eveneens te Marseille in arrest is; Dr Ante Pawelitsj, tegelijk met Eugen Kwaternlk alias Kramer, te Turijn gear resteerd. Verder is er de verdachte Peritsj. de ver moedelijke leider van het Kroatische emi granten-kamp Janka Puszta in Hongarije en Mio Bzik, die ervan verdacht wordt de valsche paspoorten te hebben geleverd. Er blijven nog twee personen over, wier identiteit nog niet vaststaat, ni. een vrouw die als naam had opgegeven Maria Woe- dracek en een man, die zich in haar ge zelschap bevond. De te Luik gearresteerde zou Peritsj zijn! Hij verklaarde in 1896 in Dalmatie te rijn geboren. Hij is nooit te Boedapest geweest. Het verluidt, dat Peritsj bekend heeft een medewerker te zijn geweest van Pavelitsj en van hem geld te hebben ontvangen voor de organisatie van de Kroatische beweging. Peritsj was in het bezit van een valsche paspoort en zal zich deswege te verant woorden hebben. De Waadtlandsche politie heeft bij haar onderzoek naar de Joego-Slavische samen zweerders met zekerheid vastgesteld, dat Kwaternlk, de zoogenaamde „gedelegeerde" die in Turijn is gearresteerd in den loop van de maand September meermalen ln Lausanne heeft vertoefd, om zich te oriën- teeren en het passeeren van de grens door zijn medeplichtigen, voor te bereiden. Kwaternik beschikte over aanzienlijke sommen gelds. j,i vorderingen, f. 1.090.564.52; stortingen op clearlngrekening bij de Deutsche Relchs- bank f. 1.473.395.35; uitbetalingen door het Nederlandsch Clearing-Instltuut: nihil. Tot toelichting van deze cijfers deelt het Clearing-Instltuut mede: Het zou zeer onjuist zijn, indien uit deze cijfers werd afgeleid, dat de clearing op het oogenblik een belangrijk overschot laat. Het lage bedrag der stortingen bij de Reichsbank toch ls uitsluitend het gevolg van het feit, dat ook na 23 September nog belangrijke bedragen overeenkomstig de oude regeling op Zwlschenkonto zijn ge stort. De Duitsche regeering heeft zich op aandringen van de Nederlandsche regee ring thans bereid verklaard, er voor zorg te dragen, dat voor zooveel deze stortin gen op Zwischenkonto betrekking hebben op na 23 September vervallen vorderin gen, zij alsnog op de nieuwe clearingreke- nlng bij de Reichsbank zullen worden overgebracht. Waren alle in aanmerking komende be dragen reeds dadelijk op de clearingreke- ning gestort, dan zou het zeer de vraag zijn, of de clearing van Nederlandschen kant nog een overschot zou laten. Voor het trekken van eenige conclusie is het nog te vroeg. Het ls echter duidelijk, dat zelfbeperking bij den export naar Duitschland in hooge mate wenschelijk blijft: Dat tot dusver nog geen uitbetalingen hier te lande plaats vonden, ls aan ver schillende oorzaken te wijten. Het Clearing instituut, dat zich plotse ling voor een enorme uitbreiding van zijn taak zag gesteld, was in het belang der clearing verplicht, in de eerste plaats zijn aandacht op de stortingen te coneentree- ren. Bovendien kwamen de eerste adviezen van storting te Berlijn eerst een tiental dagen later binnen Beginsel is. dat geen uitbetaling plaats vindt, dan nadat de vordering ls onderzocht en tot de clearing toegelaten. De formulieren van Indiening zijn thans aan de door de Reichsbank op gegeven crediteuren verzonden. Verder wordt verwezen naar de aüzonderlijke mededeeling hieromtrent. Met nadruk wordt voorts herinnerd aan de verplichting, om van elke storting op de clearlngrekening bij de Nederlandsche Bank gelijktijdig mededeeling te doen aan het Clearinginstituut door middel van het formulier van storting (formulier A). Zoo als bekend is, ls het nieuwe formulier sedert enkele dagen aan de kantoren van De Nederlandsche Bank en de groote bankinstellingen verkrijgbaar. Het tot dus ver gebezigde model is hiermee vervallen. Nlet-inzending of onjuiste invulling van het formulier heeft tengevolge, dat de storting niet aan de Reichsbank kan wor den geadviseerd. Onnoodige vertraging bij de uitbetaling ln Duitschland is hiervan het gevolg. Op het oogenblik is aldus een totaal bedrag van niet minder dan f. 1.900 000 ln vertraging. Clearlngkoers voor de omrekening van het guldenbedrag, hetwelk op schulden in R.M. uitgedrukt moet worden gestort, ls uitsluitend de officieele koersnoteering van de R.M. te Amsterdam, van den dag voor afgaande aan dien der storting. Afwijking van dezen koers geeft eveneens onnoodige moeilijkheden en vertraging. Nogmaals wordt erop gewezen, dat wie betalingen op onder het verdrag vallende vorderingen op andere wijze verricht dan door storting op de rekening van het Clearing-Instituut bij De Nederlandsche Bank, zich aan strafvervolging blootstelt. Moet aan een in een ander land dan Duitschland gevestigd persoon of firma worden betaald, dan dient deze betaling evenzeer over de clearing te geschieden. De persoon of firma in quaestie dient in dat geval een adres in Duitschland op te geven, waaraan het bedrag in R.M. kan worden voldaan. Betalingen vla den postglrodienst wegens vorderingen, welke onder de clearing vallen, moeten uitsluitend ge schieden door storting of overschrijving op de op het voorblad van formulier A vermelde postrekening No. 2020. VOOR DINSDAG 23 OCTOBER. Hilversum, 301 M AVRO-Uitzending 5.30—6.00: VPRO 8.00: Gram.pl. 10.00: Morgenwijding 10.15: Gram.pl. 10.30: dito 10.45: Kook- en bakpraatje Mevr. R. Lotgering-Hillebrand 11.15: Zang door Lola v. d. Ben 12.00: Concert d. d. Stafmuziek van het 6de R. I. te Breda o. 1. v L. de Morée In de pauze: Gram.pl. 2.00: Vioolrecital S. Tromp, m. m. v. E. Veen (piano) 2.30: Kovacs Lajos en zijn orkest 3.004 00: Kniples 4.15: Gra- mofoonpl. 4.30: Radioklnderkoorzang o. 1. v. J. Hamel 5.00: Voor de kind ere» 5.30: Jeugdhalfuur van den VPRO o. X v. Ds. B. J. Arls 6.00: Omroeporkest O. I. v. Gerharz en Gram.pl. 7.30: Bngel- sche les Fred Fry 8.00: Vas Diaz 8.05: Gevar. programma m. m. v. Kovacs Lajos en zijn orkest, Liesje van der Poll (zang), Micky's Melody Makers, Boris Lensky (viool). Mevr D. Hardsteen-Heuwekemeyer (harp); Kermisreportage 10.00: Omroep orkest o. 1. v.Gerharz m. m. v. Pierre Falla (plano) 11.00: Vaz Dias 11.10—12.00: Dansmuziek uit „La Gaité" te A'dam. Huizen, 1875 M. KRO-Ultzendlng 8.00 —9.15 en 10.00: Gram.pl. 11.30: Godsd. halfuur 12.15: Schlagermuriek 1.00; Gram.pl. 1,20: Orkestconcert 2.00: Voor de vrouw 3.00: Kniples 4.15: Gram.pl. 5.00: Orkestconcert en Gram.- platen 6.40: Cursus 7.15: Causerie 7.35: Gram.pl. 8.00: Orkestconcert m. m. v. solist 8.30: Vaz Dias 8.35: Gram.pl. 8.45: Radtotooneel 9.30; Vioolrecital 9.45: Orkestconcert 10.30: Vaz Dias 10.35: Gram.pl. 10.4512.00: Schlagermuriek en Gram.pl. Droitwich, 1500 M. 10.35—10.50: Mor genwijding 11.05 en 11.20: Lezingen II.40: Gram.pl. 1150: Voor de scholen 12.10: Luigi Voselli's orkest m. m. v. L. Dare (tenor) 150: Het Birmingham Hippodrome-Orkest o. 1. v. H. Peil 2.25: Voor de scholen 4.20: Gram.pl. 4.50: Concert H. Dori (sopraan) en M. Handle (piano) 5.35: Medvedeff's Balalaika- orkest m m. v. O. Alexeeva (sopraan) 6 20: Berichten 6.50: Koorzang 7.10: Fransche dialoog 7.40: Gram.pl. 7.50: Lezing „Old Words to New Music", met tekst van Dyrenforth en muziek van K. L. Smith 9.35: BBC-Theaterorkest O. 1. v. S. Robinson 9.50: Berichten, Causerie 10.40: Concert E. Heinitz (viola da gamba) en E Wolff (cembalo) 11.30: Voordracht 11.3512.20: Lew Stone en zijn band. Parijs „Radio-Paris". 1648 M. 7.20 en 8.20: Gram.pl. 12.20: Symphonleconoert o. 1. v. Letom.be 8.20: Zang. declamatie en koorconcert 10.50Dansmuziek. Kalundborg. 1261 M. 11.201.20: Con cert o. 1. v. H. Andersen 2.20: Omroep orkest o. 1. v. Grondahl 3.10: Zang en piano 3.304.20: Vervolg Omroeporkest 750: Noorsche muziek o. 1. v. Reeseb 8.20: Reportage 9.35: Kamermuziek door Strijksextet, 105011.50: Dansmuziek. Keulen, 456 M. 5.20: Gram.pl, 6-35: Sted. Orkest te Lüdenscheld o. 1. v. Hiiha 11.20: Omroepkwintet 12.20: Gram.- platen 1.20: Omroepstrijkkwaitet 3.20: Omroepkleinorkest o. 1. v. Eysoldt 6.20: Volksconcert o. 1. v. Kneip 7.30: Uit Stuttgart: .Rlgoletto", opera van Verdi M. m. v. het Omroeporkest en -koor o. 1. v. Drost. Rome, 421 M. 8.05: Concert door trio en de zangeres Lushanya 9.05: Radio- tooneel 9.3511.20: Dansmuziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gram.pl. 1.302.20: Salonorkest O. 1. V. Walpot 5.20, 6.50 en 7.35: Gram.pl. 8.20: Omroeporkest o. 1. v. Gason m. m. v. zangsolisten 9.20: Vervolg concert 10.30—11 20: Gram.pl. 484 M.: 12.20; Omroeporkest o. 1. v. André 1.302.20: Gram.pl. 5.20: Vloolrecltal 6.35: Gra- mofoonpl. 6.50: Salonorkest o. 1. v. P. Douliez 8.20: Boielddeu-oonoert m. m. v. orkest en solisten 9.35: Vervolg concert 10.3011,15: Gram.pl. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35: Literaire Prijsvraag 7.55: Pianorecital A. Hoehn 8.30: „Die Glocken von VIneta", van W. Grunwald en Fr. Leberecht. Mu- ziek:Sobanskl 9.20: Berichten. Sport- praatje. Weerbericht 10.2011.20: Con cert uit Hamburg o. 1. v. A. Seeker. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Dinsdag 23 Oet. lste programma: Hilversum van 824 u. 2c progTamma: Hulzen van 824 uur. 3de Programma: 8.0011.20: Een der Duitsche zenders 11.2012.20: Kalund- borg 12.20—14.20: Brussel VI. 14.20— 15.20: Kalundborg of Luxemburg 15.20 17.20: Deutschl.sender 17.2018.35: Brussel VI 18.35—19.30: Brussel Fr. 19.30—21.20: Keulen 21.20—afl.: Wee- nen of Luxemburg. 4de Programma: 8.208.50: Parijs Ra dio 11.05—16.20: North Reg. 16.20— 18.20: Droitwich 18.20—19.10: Deutschl. sender 19.10—20.20: North Reg. 20.20 —21.35: Droitwich 21.35—afl.: North Reg. De uitzending der R. O. V. geldt niet voor het locale Leidsche programma; ln de plaats hiervan omvat programma 5 der R. O. V. den geheelen dag Daventry Wijzigingen voorbehouden. „Ik weet dat Jij dat loog! "t Is niets dan vuige laster en 'k zet je als boosdoener in 't Koninklijke Strafkadaster. Je zegt Prins Kalerad wou mij vermoorden? 't Zijn leugens als nog nimmers men- schenooren hoorden. Ga weg ga weg, doe wat ik zeg. Probeer maar niet mij nog iets te vertellen, want dan zal ik om de bedienden bellen en je, zonder te letten op je klagen, de deur uit laten jagen". 3—S~1

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 11