WINKELWEEK RECLAME tEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 20 October 1934 VROOM t DBEESMANN HEDENAVOND DIQECT NA ÏO UUR WORDEN ALLE 70 N0-1 WAAROP CADEAUX ZIJN GE. VALLEN BEKEND GEMAAKT. IN EEN ONZER ETALAGES MAAQSMANSTEEG VEDD9RE BERICHTEN V0L6EN MAANDAG IN DE PLAATSELIJKE BLADEN. VROOM t DREE^MANN leiden INGEZONDEN. UIT DE BONTE WAERELD. bedrag van f. 50. Na eenige besprekingen werd dit voorstel aangenomen. BIJ de behandeling van voorstellen voor de e.v. algemeene vergadering besprak de lieer Lubbe de van regeerlngswege voor gestelde saneering van bloembollen. Hoe lang zal deze toestand nog voortduren? vroeg spr. De voorzitter verwees den vraag steller naar een in het Weekblad voor- bomend stuk aangaande de saneering. Volgde bespreking candldaten voor het hoofdbestuur. Na discussie werd besloten deze aangelegenheid te behandelen In de December-vergadering. Namens de commissie van hulsbroei van bloembollen voor schoolkinderen deelde de heer Beumer mede dat vele hoofden van scholen te Oegstgeest, Leiden en Zoe- terwoude hun medewerking hebben toege zegd. zoodat het aantal deelnemende kin deren reeds 7000 bedraagt. Hij wachtte echter al langen tijd op een antwoord van den regeerlngscontroleur. De voorzitter en de heer Lubbe verklaar den zich bereid In dezen een onderzoek ln te stellen te Haarlem. Hierna hield de heer Schoen een inlei ding over het verloop van Schieland, waar voor de voorzitter spreker dank bracht. Na verloting van een prachtcollectle planten sloot de voorzitter deze zeer ge animeerde vergadering met dank voor de opkomst. Propaganda-avond der Ger. Jeugd- Verecnigingen. Uitgaande van de Oer. Jeugdvereenigin- gen is in de Geref. Kerk aan de Maurlts- laan een propaganda-avond gehouden. De avond werd geopend door ds. Jac. Erlnga die verzocht te zingen Ps. 121 1 en daar na voorging ln gebed. Vervolgens riep htj de aanwezigen har telijk welkom toe, inzonderheid den spre ker dr. K. Dijk uit Den Haag. Hij gaf aaop het woord aan dr. Dijk, die als onderwerp had gekozen „Levenshouding". Spr. begon met te wijzen op het vast staand feit, dat door de levens-omstandig heden waarin God ons plaatst iedere levenshouding wordt bepaald. En dit feit moet door de ouderen wel in overweging genomen worden bij het bezien van de levenshouding van de tegenwoordige Jeugd want die ls geheel anders dan ten tijde van hün Jeugd. Staande te midden van de stormen van het heden ls dit duidelijk merkbaar. Daarom vroeg spr.: „Moeten wij onze blik alleen hemelwaarts richten of ook op de aarde? Er zijn ook thans nog verschillende menschen, ook nog een zekere richting van Gereformeerden, die de oogen sluiten voor het aardsche en zich alleen maar bij het geestelijke bepalen. WIJ meeten echter niet vergeten, dat Christus ons ln de wereld plaatst en dat hebben wU te eer biedigen. Maar wij mogen de wereld niet los bezien van God en die wereld dan lief hebben, want daar ls de zonde. De zonde van die wereld voert ons verder van God. Vervolgens bepaalde spr. zijn gehoor bij de levenshouding van de jeugd. Zoo die houding gericht ls naar buiten, dan moet die ook eerst naar binnen zuiver zijn.. Van het centrum uit wordt onze levens houding naar buiten bepaald. Hierop kwam spr. tot het brengen van de offers, die daaruit voortkomen. Niet zon der moeiten en zorgen zullen die offers gebracht moeten worden, hetgeen spr nader aantoonde. Het geestelijk leven heeft God ons ge geven als een kostbare vaas, die door het woelige leven heen ongeschonden moet blijven. Aan het einde van zijn rede hoopte spr. dat door dezen avond ernstig onderzoek zal worden bevorderd, waarbij de vreeze Gods de maatstaf zal zijn. Want God zegt in Zijn Woord: „Wie God vreest, ontgaat dit alles". Als bevestiging van zijn boeiende rede werden het Bondslied der Jonge Vrouwen en dat der Jonge Mannen gezongen, waar na gelegenheid gegeven werd tot het stel len van vragen, waarvan een dankbaar gebruik gemaakt werd. De vragen werden door dr. Dijk afdoen de beantwoord. Ds. Erlnga heeft den spr. dank gezegd voor zijn gloedvolle rede. Tot slot werd de Avondzang gezongen, waarna dr. Dijk voorging ln dankgebed. In aansluiting op de advertentie in ons nummer van gisteren deelen wij mede dat de opening van het tabak, sigaren en Ègarettenmagazijn van den heer J. Bo- gaards in het perceel Burg. de Kempenaer- tfraat 'voorheen C. Bol) onder groote be langstelling plaats had. zoodat het een goed begin ls. De winkel ziet er keurig uit, waarvan de eer toekomt aan de heeren Eogaairds (timmer- en schilderwerk) fa. Koelman (electrlcitelt)terwijl de stoffee- fing ln handen was van den heer de Baxter. RIJNSBURG. Landvcrkoop. Bij de ten overstaan van notaris Wage- Jnaker alhier gehouden verkooping van welland aan de Duifhuislaan zijn de per- eeelen 1 t/m 4 afgemijnd door den heer G. Lubbe Thz. te Oegstgeest op f. 11.210 en Perceel 5 door den heer P. Kort Jr. op f.2900. De Bloemenhandel. Vooral tengevolge van minder grooten aanvoer is de prijs de laatste dagen iets beter. Veel bloemen zijn door den hevlgen wind van 1.1. Zondag en Maandag ver nield. De volgende prijzen werden thans betaald: Chrysanthen in diverse kleuren f. 0.08 V18; Pompon Dahlia's f. 0.20—0.35; Dahlia's f. 0.45—0.90 per 100: Zinnia's 1.0.40—0.70: Herfstasters p. 100 bos f. 1.40 -2.10; Actea f. 1 051.30: Asters f.0.15— "22; Anjers f. 0.400.60; Gladiolussen f. 0.450.95. De Groentenhandel. J" verband met eenige meerdere vraag _r?.r, btport konden de prijzen van enkele "kelen iets oploopen. Besteed werd voor f il„001 1 f-7—13 per 100; bloemkool II f''r1J-00; roode kool f.6—7; gele kool Tii» 8roene kool f. 3—4, alles p. 100. yi-n per haal f i oni on joq 80 W\P,er baaI f. 1-20—1.30. Peen per li nar i - -50 5.50; Kisten peen f. 0 70-0.be Aal-a Seldery per 100 bos f. 0.60—0 80 CjPuappeien baal t 1.50. Prei per 10C °°s f. 1.50—1.80. Door het bestuur der Werkloozenver- eeniging is besloten de oprichting en or ganisatie van een Brokkenhuis over te laten aan het Crisis-Comité. Getracht zal worden de werkloozen ln den a.s. winter zooveel mogelijk ontwikkeling en ont spanning te bezorgen. Medewerking zal worden verzocht aan verschillende perso nen ln de gemeente. SASSENHEIM- Schietwedstrijd der Ver. „Wilhelmina". De Politie-Schietvereeniging „Wilhel mina" Sassenhelm en Omstreken, hield haar jaarlijksche schietwedstrijd op haar banen ln het Sportpark alhier. Ondanks den sterken Noordwestenwind, die dwars op de baan stond, werd er zeer goed geschoten. De uitslag ls als volgt: B. Kromhout, Lisse, 59 p.; K. van Vliet, Zoeterwoude. 58 p.; N. van der Krogt, Warmond 56 p.; Jac. l'Aml, Rljnsater- woude, 56 p.; C. J. van der Aar, Oegst geest, 55 p.: J. L. Eist, Sassenhelm, 51 p.; H. J. Hoogenboom, Hoogmade, 49 p.; J. Went, Alkemade, 43 p.; P. de Wit, Oegst geest, 40 p.; B. J Broxterman. Zoeter woude, 38 p.; B. G. Steekers. Warmond, 21 p.; Jac. Veen, HUlegom, 20 p. De zilveren wisselbeker, uitgeloofd door de vereenlging voor haar donateurs, werd dit Jaar gewonnen door den heer A. W. P. van Nlcuwkerk alhier met 118 p. Even eens werden nog drie prijzen beschikbaar gesteld voor de donateurs. Winnaars wer den A. W. P. van Nieuwkerk met 60 p., J. van der Meer met 54 p. en L. Oudshoorn met 53 p., allen alhier. Na afloop werden de prijzen door den voorzitter, den heer J. Went te Alkemade, in het café „Oude Post" aan de winnaars uitgereikt, waarna men nog een gezellig poosje bijeen bleef. VEUR—LEIDSCHENDAM. Ledenvergadering „Ons Belang". Onder leiding van den heer Eeperkoorn, hield de Brandstoffenver. „Ons Belang" ln café-restaurant „Vronesteijn" een goed bezochte ledenvergadering. De notulen werden goedgekeurd, de Ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Medege deeld werd dat sedert de laatste vergade ring 20 nieuwe leden door het bestuur waren toegelaten. Door den penningmees ter, den heer Joosten, werden uiteengezet de pogingen van 't bestuur om het beste product tegen den laagst mogelijken prijs aan de leden te verstrekken, waardoor men vèr onder de handelaarsprljzen ls ge bleven. Besloten werd de zomerdlstrlbutie één maand vroeger te doen plaats hebben, waarbij na bestrijding door den heer Mulder verworpen werd een voorstel Cou- wenberg om één van de twee wlnterdistri- butles te doen vervallen. Na uiteenzetting door den voorzitter en verdediging door den heer Mulder, werd een commissie be noemd om aan de a.s. jaarvergadering plannen voor te leggen om het 20-jarig bestaan in 1935 feestelijk te vieren. Deze commissie bestaat uit mevr. Rietveld, de heeren Kouwenberg en Jansen, met uit het bestuur de heeren Peperkoorn en Muller. BIJ de rondvraag kreeg 't bestuur sanctie sprekers uit te noodigen teneinde de leden te doen voorlichten inzake het kolenvraag- stuk, enz. Partij slaolie in beslag genomen. Het was de Crisi3 Zulvelcentrale geble ken dat een alhier wonende firma in Lel den slaolie afleverde zonder voldoende machtiging van genoemde centrale. Het vervoer had plaats met een gele auto, welks spoor naar onze gemeente ging en bleek te zijn een bestelauto van de firma B., welke hier 2 winkels in kruidenierswa ren exploiteert. In verband hiermede deden 6 ambtena ren van de Crisis Zulvelcentrale ln belde winkels een inval. Eerst was de beurt aan de winkel aan de Damlaan, terwijl politie tegelijkertijd post vatte voor de winkel aan het Slulsplein. In eerstgenoemde win kel werden aangetroffen 400 liter slaolie, ln de winkel aan het Sluispleln 300 liter slaolie, terwijl de firmant een verklaring teekende, dat hij nog 720 liter had gehad, welke verdwenen waren. De geheele partij welke zich bevond in bussen, flesschen en vaatjes, ls in beslag genomen en naar Den Haag vervoerd. Men vermoedt echter dat er nog ergens een 4-tal vaten met deze olie door bedoelde firma verborgen ls; hiernaar wordt een onderzoek Ingesteld. Bijeenkomst Bestuurdersbond. De pl. Bestuurdersbond hield onder lei ding van den heer Van Varik een bijeen komst, waar als spreker optrad de heer E. Vermeer uit Amsterdam. Spr. schetste de gevolgen van de steunverlaging, waarbij hij er op wees, dat als gevolg daarvan 't zelfs bij de Christelijke en Kath. arbeiders gaat gisten. Het N.V.V. staat niet op het standpunt van 't onmogelijke, doch cischt wel dat er geen honger en gebrek wordt geleden Spr. eindigde met een opwekking om 't werkloozenpetitionnement met kracht aan te pakken. Mevr. Lietz van Voorburg declameerde eenige nummers. Gevonden; 1 bos sleutels, 1 hand zaag. Adres Bureau van Politie. VOORSCHOTEN. Vergadering van het Nut. In Hotel „Het Wapen van Voorschoten" hield het departement Voorschoten van de MIJ. tot Nut van 't Algemeen een vergade ring, onder leiding van jhr. mr. R. Sand berg van Boelens, voorzitter. Na het welkom van den voorzitter ver zocht hij allen een oogenblik in stilte twee leden van het Kon. Huls te gedenken die in het afgeloopen jaar zijn heengegaan. Vervolgens deelde spr. mede. dat twee leden van het bestuur hadden bedankt wegens verandering van woonplaats; hij releveerde ln het kort het afgeloopen seizoen. Nadat de notulen van de vorige vergade ring waren goedgekeurd, bracht de pen- ningmeesteresse mej J. C. Tukker, het financieele verslag uit. Dit verslag evenals de verslagen van de teekenschool en bibliotheek en nutsavonden werden onder dankzegging goedgekeurd. RECLAME. 9737 CJCOTE Alvorens over te gaan tot de verkiezing van nieuwe bestuursleden werd eerst be handeld het punt: eventueele opheffing afdeellng. O.m. werd opgemerkt dat het quotum af te dragen aan het hoofdbestuur wel wat veel was en op de e.v. algemeene vergade ring hierop de aandacht zal worden ge vestigd. Aangezien echter het departement nog een behoorlijk aantal leden telt en niemand ter vergadering voor opheffing was en men zelfs enkele avonden minder zou willen geven desnoods, Indien het departement maar zou blijven bestaan, werd met alg. st. tot voortzetting besloten, Tot voorzitter werd ln de vacature jhr. mr. R. Sandberg van Boelens gekozen jhr. A. Gevers Leuven en nadat de secretaris verklaard had tevens als penningmeester te willen fungeeren, de heer J. M. de Ruyter als zoodanig benoemd. In de vacature mej. J. C. Tukker werd als be stuurslid gekozen mevr. A. van Ree-Ben der, zoodat het bestuur wederom voltallig ls. Hierna volgde de Indeeling van de nuts- avonden. Zeer waarschijnlijk zullen de avonden ln November geopend worden met een tooneelavond van het bekende gezel schap „Utile Dulci" uit Schiedam. Voorts wachten de leden nog diverse avonden, waarvoor venschillende personen zullen worden aangezocht, die zeer zeker de moeite waard zullen zijn. In plaats van een opheffing van het departement kan zeer zeker van een nieuwe opleving wor den gesproken. Tenslotte heeft de heer E, Vernède aller eerst jhr. mr. R. Sandberg van Boelens hartelijk dank gezegd voor de moeiten en zorgen aan het departement Voorschoten besteed en de hoop uitgesproken dat hij met dit departement nog wel eens voeling zal willen houden en vervolgens, eveneens namens allen mej. J. C. Tukker hartelijk dank gezegd te hebben voor haar steun aan het departement verleend. Belde toe spraken werden met applaus door de aan wezigen ondersteund Hierop volgde sluiting. WARMOND. Bazaar der Warmondsche Wijkverpleging. Bovengenoemde bazaar is ook de vol gende dagen een groot succes geworden; vele moeders met kinderen waren aan wezig, die zich amuseerden met de diverse vermakelijkheden. 's Avonds genoten de bezoekers mooie zangnummers door de Chr. Zangvereen. „Excelsior" op verdienstelijke wijze ten gehoore gebracht, terwijl haar directeur, de heer Wolf en mej. Laak deden genie ten van hun viool- en pianospel. Op den laatsten dag voerde mevr. Lan- gelaar, als presidente van het bazaar- comité het woord. ZIJ dankte Warmond's Fanfare hartelijk voor haar tegenwoor digheid op deze bazar. Steeds was de fanl fare-avond de avond, die ons de hoogste cijfers deed boeken, aldus spr. Vooral me moreerde zij het feit dat twee trouwe medewerkers hun verjaardag op den ba zaar hebben gevierd, nl. de heer Klaas Uitdenbogaard en mej. van der Voet. Voorts dankte zij allen, die tot het wel slagen van den bazaar hebben medege werkt inzonderheid mej. Heenk, die dit maal de zware taak van penningmeeste- resse op zich genomen had. Nog sprak zij woorden van bijzonderen dank aan de Chr. Zangvereen. „Excelsior". De stemming was buitengewoon geani meerd. Tusschen de verschillende muziek nummers werden de verschillende uitsla gen der verlotingen bekend gemaakt. De heer Hempenius geassisteerd door notaris Romeijn maakten zich verdienste lijk door telling van het aantal boonen. Notaris Romeijn bracht namens het Comité den heer en mevr. Langelaar dank voor de wijze waarop dezen den bazaar hadden georganiseerd en voor het vele door hen voor de Wijkverpleging en T.B.C.-bestriJdlng gedaan, waarna de ver kooping van de overgebleven artikelen bij opbod plaats had. Op geestige wijze kweet de heer Wout van der Voet zich van zijn taak als af slager. Hierop volgde de uitreiking der dagprijzen voor den spoelbakwedstrijd. Hoewel de eindcijfers der verschillende opbrengsten nog niet zijn opgemaakt, kan nu reeds met zekerheid gezegd worden, dat de bazaar geslaagd mag heeten. WASSENAAR. Gevonden: Een kaas, glacé hand schoen, sjaal, broodzak, zakmesje, hondje, koevoet, R.K. gebedenboekje, gouden me- daljon, met portoret, sleutel, ceintuur, por temonnale met inhoud, hond, halsketting, 5 leesboekjes, nijptang, katje, muts, rij- wielbelastingmerk, bos sleutels. Inlichtin gen bij de politie. Toen v. D„ de hier welbekende schaapherder, nogmaals een bezoek aan onze gemeente bracht, maar nu zonder zijn kudde, werd hij aangehouden, daar hij nog wat te betalen of te zitten had. Hij verkoos het laatste. DE HARINGVISSCHERIJ. De stormen in het laatst van de vorige week en van het begin van deze week heb ben een einde aan de ZandvisscherU ge maakt. Door het slechte weer konden de schepen onmogelijk langer op de droge plekken blijven, daar dit groote gevaren opleverde. De meesten hebben de gelegen heid dan ook benut en hebben koers ge zet naar de Engelsche wal. De buitengewoon overvloedige Zand- vlsscherij is hiermede dus afgeloopen; de meeste schepen hebben vanzelfsprekend nog wel wat Zandharlng aan boord, doch groote aanvoeren van deze soort zijn niet meer te verwachten. De eerste Engelsche walharing werd deze week reeds binnen gebracht; de qualitelt was goed, doch nog zeer klein van stuk. Bijna alle schepen, die te IJmuiden binnenliepen brachten wat versche haring mede. Maandag waren de prijzen zeer verschillend; de schepen, die nog met Zandharlng kwamen kregen slechts zeer weinig, meestentijds nog geen gulden per kist; de schepen, die echter wat Engelsche haring hadden, maakten direct veel betere prijzen. Deze prijsver betering zette ln den loop van de week nog door en Woensdag en Donderdag wer den zeer goede prijzen voor versche ha ring betaald, van f. 3.50 tot f. 4.50 p. kist. Met de aanvoer van versche haring ls het echter zoo gesteld, dat zoodra de markt ook maar iets overvoerd wordt, de prijzen tot een ongekend laag peil kunnen vallen. Het schijnt ook, dat de versche haring- handel met Duitschland nog steeds groote moeilijkheden ondervindt met den afzet van het product. Een enkele logger had het geluk reeds zeer dicht op de Holland- sche kust een flinken vang te bemachti gen; er schijnt dus evenals verleden jaar weer haring voor te komen een klein aan tal mijlen buiten de Hollandsche kust. De aanvoeren zijn de afgeloopen week niet groot geweest; dit veroorzaakte een vaste markt. Voor het eerst sinds weken werd door den handel gekocht tegen prij zen, zooals door de stichting vastgesteld. De groote verschepingen naar Rusland, welke deze week plaatsvonden en een be hoorlijke vraag uit België en Amerika hebben hier zeer zeker toe medegewerkt. Men wacht zoodoende met eenigszins meer moed dan een week geleden de ko mende Engelsche walvisscherlj af. De ver wachting is wel, dat een groot gedeelte van de haringvangsten, althans van de Katwijksche vloot versch aangebracht zul len worden. Het juiste kwantum door de Stichting opgenomen haring is ons momenteel niet bekend, doch naar schatting zal dit nu wel ruim 40.000 kantjes zijn. Algemeen wordt aangenomen, dat buiten de Stich ting weinig haring voorradig is; de han del zit zeer zeker zonder voorraad. Toch zou het voor een vluggen afzet van het grootste belang zijn, indien van de voor raad Stichtingharing b.v. nog een 25.000 ton naar Rusland verkocht zouden kun nen worden. DE TREILVISSCHERIJ. Door het slechte weer liepen alle visch- prljzen wat op. Vooral de groote Noord booten maken prachtige reizen, daarvoor kabeljauw en schelvlsch goede prijzen be taald worden. Er waren deze week ook eenige booten met groote ladingen ma kreel. De besommingen van deze schepen waren goed door de groote vangsten, hoe wel de prijzen niet al te best waren. Met de harlngtreilvisscherlj ls het nu zoo goed als afgeloopen. De motortreilloggers maakten ook beter reizen door de goede prijzen voor tong; de vangsten waren niet al te groot. Een waarlijk goed automobilist maakt van zijn claxon slechts een matig gebruik. ZOETERWOUDE. Vergadering R.-K. Volksbond. Alhier vergaderde de pl. afd. van den Ned. R.-K. Volksbond in het patronaat. Na opening door den voorzitter den heer van Haastregt met gebed, heette deze al len hartelijk welkom, lnzonder den spreker den heer Van den Akker .distr.-best. Na het zingen van het bondslied memoreerd de voorzitter het overleden bondslid, en verzocht de vergadering met hem een kort gebed te storten voor zijn zielerust. De notulen werden goedgekeurd. BIJ de ingekomen stukken was bericht van ver hindering van den geest, adv.; vervolgens werden een tweetal adressen van het R.- K. Werkliedenverbond, welke aan den Raad van Ministers zijn gezonden voorge lezen. Na de voorlezing werd het woord verleend aan den spreker om deze adres sen nader toe te lichten. Na een zeer dui delijke uiteenzetting van de bedoeling en de strekking dezer adressen, volgde ge- dachtenwisseling. De vergadering besloot haar instemming te betuigen met deze adressen, en hiervan kennis te geven aan de Regeering. Hierop volgde sluiting. (Buiten verantwoordelijkheid der Retf Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. DE BLAUWE TRAM. Mijnheer de Redacteur, Mag ik naar aanleiding van het Inge zonden Stuk van Verkeersman in Uw Avondblad van 19 October 1.1. het volgende opmerken. Ik weet niet welke courant een bericht heeft opgenomen over plannen van In dienstneming van conductrices, doch ver moed, dat bij den berichtgever de wensch heeft voorgezeten om ook hier ln Lelden de trams versierd te zien met Jonge meisjes in de flatteerende uniform met pet. Helaas moet ik dien berichtgever teleurstellen; het ls geenszins de bedoeling om de hulp van het vrouwelijk geslacht ln te gaan roepen. Wat de opmerking over snel rijden aan gaat, deze deel lk ten volle. De moeilijk heid is echter, le. dat door de bebouwde kommen de snelheid beperkt moet worden en 2e. dat de rijtijd vastgesteld moet wor den met inachtneming van een aantal stoppingen. Wordt niet gestopt dan komt tijd over en moet de wagenvoerder Inhou den daar hij anders op een volgende halte te vroeg is en reizigers die daar willen In stappen, zou dupeeren. Ik hoop, dat „Ver keersman" aan wil nemen, dat dezerzijds al het mogelijke gedaan zal worden om snelheid op te voeren. Tarieven op korten afstand schijnen dikwijls onbillijk omdat dan over 't hoofd wordt gezien, dat voor denzelfden prijs over grooteren afstand gereden mag wor den. Zoo noemt inzender Oegstgeest Rijnsburg 15 cent, d. 1. dezelfde prijs als Leiden StationRijnsburg. De invoering van 5-rittenkaarten voor f. 0.30 (6 ct. per rit) voor trajecten Statlon-Leldschebuurt, Endegeest-Oegstgeest (Kerkbuurt) enz. wijst er toch wel op dat wij voorstander zijn van lage tarieven. Met dank voor de verleende plaats ruimte, Hoogachtend, W. J. MODDERMAN. MUSSOLINI OVERTREEDT DE MAXIMUM- SNELHEID. De Duce staat bekend als een snelheids maniak. Toen hij eens met zijn auto van Riccione naar Rome reed ter bijwoning van een ministerraad, reed hij, daar hij zich eenigszins verlaat had, nog iets snel ler dan gewoonlijk. Hij gaf zijn motor vol gas en ln de dorpen, die hij passeerde, sprongen de voetgangers vol schrik opzij op het door het geheele land bekende ge luid van de signaalhoorn- Tot zijn groote verbazing vond Mussolini eenige dagen later op zijn bureautafel een bevel tot be taling van honderd lire boete wegens overtreding van de maximumsnelheid. Een politieagent had het nummer van zijn auto genoteerd en plichtsgetrouw procesverbaal opgemaakt Zoo kwam het dus, dat een ambtelijk schrijven verzonden werd aan den heer Minister-president Benito Mus solini; U hebt openz. enz. De honderd lire heeft Mussolini nog de zelfde dag gegigeerd en tevens heeft hij persoonlijk een brief gezonden aan den commissaris van politie, waarin hij hem verzocht, zijn strafbare overtreding wegens dringende staatsaangelegenheden wel te willen verontschuldigen. SMOKING VAN OUDE POSTZEGELS. Op een Intieme fuif ln Hollywood is de bekende acteur Clark Galbe in een alles zins merkwaardige kleedij verschenen. Hij had nl. niet, zooals de anderen, een regu lier avondcostuum aangetrokken, maar zich gehuld in een smoking vanoude postzegels, geplakt op zijdepapier. De smoking zat hem keurig, en daar men zich aanvankelijk slechts over de kleur verwon derde en niet eens merkte, wat er eigen lijk aan de hand was, was het succes des te grooter. Clark Gable heeft navolgers gehad en de postzegelsmoking dreigt een mode te worden. Men hoeft niet te denken, dat zoö'n pak een goedkoop plezier is. Aller eerst moet men alle zegels bij elkaar heb ben; dan moet men zorgen, dat ze afge stempeld worden, want daarin zit nu juist het fijne van de zaak en tenslotte moet men een coupeur vinden, die deze onge makkelijke materie de baas kan. Ter gelegenheid van een feestje bij Kay Francis presenteerden zich niet minder dan vijf beroemde persoonlijkheden in oude-postzegelsmokings, en wel; Herbert Marshall, William Powell, Wallace Beary, King Vidor en Ernst Lubitsch- De laatste, vergezeld door zijn onafscheidelijke zwarte sigaar oogstte zelfs een bijzondere bijval, doordat zijn smoking geheel was gecompo neerd uit postzegels ter waarde van niet minder dan een dollar het stuk. AAP LEERT DASSEN STRIKKEN- De heer Henrik van Zins, wonende te New York en Hollander van afkomst, be zit een chlmpansé, die hij alle mogelijke geleerdheid heeft bijgebracht. Men heeft wel eens beweerd, dat een hond het Intel ligentste huisdier is en dat geen enkel niet redelijk wezen het wat begrip en vaardig heid betreft zoover brengt als sommige po litiehonden. Wanneer men echter kennis heeft gemaakt met de aap van den heer Van Zins, moet men tot andere gedachten komen. Niet alleen, dat dit intelligente beestje de gewone toertjes heeft geleerd, die elke snuggere chlmpansé beheerscht, zooals een pijp rooken. met vork en mes eten, uit een beker drinken etc.; neen, Jan Hendrik (zooals het dier heet) verstaat ook de moeilijke kunst van het dassenstrikken. Wanneer men weet, dat de heeren der schepping, daar dikwijls heel wat moeite mee hebben, mag men zich wel verwon deren over de bekwaamheid van dit won- derbeest. De aap gebruikt alles wat zeer bewegelijk is en niet gevaarlijk om zijn hals mee te bekleeden en er dan een mooie dasknoop in te leggen. Hij doet het met stroo en met een servet, met kranten en touw. Maar hij kan het eveneens met een das en zoo heeft zijn meester, die dezer dagen met het dier demonstreerde, hem in zijn eigen moderne zelfstrlkker een fraaie knoop laten leggen. i-.af 32

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7