Ku bij het Kind MIDDENSTAND EN RECLAME VISJSX LEÏDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 19 October 1934 UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. 1 HET RECLAME-MIDDEL. De man die reclame maakt, begint veelal met bei zoo te pro bee ren, als reeds door een ander gedaan werd. Algemeen gezien is dat soms een veilige weg Wanneer winkelier A succes heeft met een bepaald soort reclame en de zaak van B eenzelfde karakter heeft en hetzelfde publiek bestrijkt. Ja, dan ls er een groote kans, dat het B op dezelfde manier ook lukt. Zelden echter zijn de voorwaarden zóó precies gelijk en bovendien richt zich de reclame van een middenstander nooit tot de „groote massa, zijn afnemers zijn veel minder onberekenbaar te beoordeelen. de kring is kleiner, beter te overzien, ls door locale omstandigheden omlijnd. Een middenstander, die reclame maakt, richt zich veel meer tot personen, wier eigenschappen hi) begrijpen kan, dan een nationaal-adverteerder. die een gemiddelde houden moet, hi) is beter in staat zijn reclame een persoonlijk karakter en daar door grooter kracht te geven. Kleine zaken behoeven zich, zooals de heel groote doen, daarom het hoofd niet te breken of zij. zooals het in de reclame wetenschap heet, nu „gestrooide" of „ge richte" reclame gebruiken moeten. „Gestrooide reclame" waarmede men alle algemeene reclameschuttingen, licht reclame. advertenties, e.d. - „Gerichte- reclame" waarmee men aan bepaalde per sonen geadresseerde brieven of circulaires bedoelt. Want, wanneer de te bestrijken kring klein is, een stad of dorp, en hij adver teert in een plaatselijk algemeen gelezen blad. dan is zijn reclame feitelijk ge richtdan kan hij weten tot welk soort publiek hij spreekt, anders kent hij zijn eigen stadgenooten niet! En dan heeft het weinig zin, dat de mid denstander zich op het wel aanlokkelijke, maar eindelooze pad van de speciaal „gerichte" reclame begeeft. Brieven, echte brieven dan, rondzenden, alle netjes ge tikt met adres van ontvanger er boven en series brieven dan. want anders helpt het niet, hoeveel werk is dat niet voor hij bijvoorbeeld 500 clienten daar wekelijks mee bereikt. Neen, het universeele reclamemiddel voor den middenstander is de „goede" adver tentie in een goede, redactioneel hoog staande krant. Hoe beter een krant „ge lezen" wordt, hoe meer daar advertenties van mee-profiteeren en een advertentie heeft méér goede en veel minder kwade kansen om aandacht te trekken dan welke andere reclamevorm ook. Dit mag tegenwoordig, nu er in de reclamewereld velen zijn, ook onder mid denstanders, die meenen, dat een paar duizend circulaires door een bediende in de brievenbussen gestopt, evengoed als advertenties werken, wel eens gestipuleerd worden. Drukwerkreclame (circulaires, catalogi, gebruiksaanwijzingen enz.), zijn een heele reeks schakels van de reclame-keten, maar ze komen in de tweede helft en kunnen voor een middenstandszaak nooit de kracht van geregeld adverteeren ontwik kelen. Met groote firma's, die meer dan locale belangen hebben, „kan" het soms anders zijn, „kan" het mogelijk zijn door druk werk mooiere plaatjes van de producten te toonen, dan In advertenties mogelijk ls, maar ook dan blijft het nog een vraag of èn het een èn het ander niet noodig is. Vele middenstanders-winkeliers, b.v. krijgen bovendien genoeg drukwerk van fabrikanten ter verspreiding onder hun clienten.en doen dat niet.wat nu ook weer een fout ls. De klant die een maal in de zaak ls drukwerk meegeven ls w'èl een goede reclame-actie; er moest feitelijk geen pakje gemaakt worden, waar niet iets bijgesloten werd, dat smakelijk vertelt, als herinnering, van wat nog meer daar te koop ls. Volgens een vast plan regelmatig ad verteeren. met advertenties die Iets vertel len, die „Inhoud" hebben, dat is de veilige weg. Nuttig kan het zijn clienten met druk werkjes na te bewerken, maar dan liefst als ze ln den winkel zijn, anders is het een veel te vage verspreiding. Adverteeren ls veilig, maar zooals elk winkelier weet mee te praten worden hem zooveel advertentie gelegenheden aange boden dat hij op dien veillgen weg ge makkelijk kan slippen. Vraag Uw klanten zoo mogelijk af en toe eens welke krant zij „lezen" en boek ad vertenties in feestprogramma's niet als reclame, maar als liefdadigheid" dan slipt de middenstander minder vlug op het veilige advertentiepad. M. W. TRAMSIGNALEN OP DEN RIJKSWEG •s GRAVENHAGE—HAARLEM. Op het wegvak SassenhelmLlsse van bovengenoemde weg zijn tramsignalen aangebracht van de N. Z. H. Tramweg- maatschappij. welke signalen door hun vorm, afmetingen en kleur veel overeen komst vertoonen met de Internationaal in gebruik zijnde lichtsignalen voor het weg verkeer; zij kunnen zoodoende vooral bij duisternis en ongunstige weersomstandig heden, verwarrend op dit wegverkeer wer ken. :e meer, daar thans in overweging wordt genomen, verkeers-installaties óók voor wegen buiten bebouwde kommen ln gebruik te nemen Aangezien de AN.W.B. en de KH.AC, het een bezwaar achten, dat waar een trambaan met den rijweg gemeen ligt, voor de tram optische signalen worden gebezigd, welke overeenkomst ver toonen met die, welke voor het gewone verkeer geldend plegen te zijn, hebben deze Verkeersvereenigingen aan de betrokken Tram wegmaat--chappij verzocht een voor ziening ter zake. waaraan slechts geringe kosten verbonden behoeven te zijn (het aanbrengen van T teeken vlak vóór het licht) te willen bevorderen. AALSMEER. Door notaris H. Bax is in openbaren verkoop gebracht een kweekerij, be staande uit huls, schuur, kassen en teel- land, groot 59 aren 80 centiaren, gelegen aan den Bilderdammerweg in deze ge meente, eigenaar de heer C. J. Sandlfart. Kooper werd de heer H. Wichmann alhier voor f.9000. HAARLEMMERMEER. Aanrijding. Gisteren werd nabij de brug ln Hoofd dorp een driewielige bakfiets aangereden door een personen-auto en deerlijk geha vend. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor De autobestuurder reed zon der zich om het gebeurde te bekommeren door. De politie werd er mee in kennis gesteld. Mislukte paardenmakt. Op de gisteren te Hoofddorp gehouden najaarspaardenmarkt werden slechts 3 hitten aangevoerd. Er was echter geen kooplust, zoodat ze onverkocht weer „huis toe" gingen. Motor-ongeluk. Bij het uiwijken voor een vrachtauto op den S'.oterwez slipte de motorrijder G. uit Amsterdam. G raakte zoodanig tusschen het frame bekneld dat het rechteronder- been brak. Per auto werd hij naar een dokter gebracht, die een voorloopie ver band legde en verdere behandeling ln een ziekenhuis noodzakelijk achtte. HILLEGOM. De BloemboUenbeurs. Deze beurs werd Donderdag door 190 personen bezocht. Niets bijzonders valt er van den handel te melden. Door 't slechte weer waren er natuurlijk geen bloemen meer. Geslaagd te Den Haag voor het exa men Wiskunde L.O. mej. A. G M. Goemans alhier. KATWIJK. Propaganda-avond Katwijksche Burgerwacht De Katwijksche Burgerwacht hield ln het Parochiehuls een propaganda-verga- dering, waar als spreker zou optreden kapitein W. H. Snijders, toegevoegd offi cier aan den Inspecteur der Burgerwach ten. Het Parochiehuls was bijna geheel bezet. De Burgemeester sprak, als voor zitter van de Burgerwacht het openings woord, hierbij uitvoerig aantoonend het bestaansrecht der Burgerwacht en de noodzakelijkheid hiervan Vervolgens ver welkomde hij den spreker van dezen avond, kapitein Snijders. Kapitein Snijders zette ln een duidelijk betoog, aan de hand van vele voorbeelden, uiteen, „de noodzaak van gezagsverster- king". Dit was de titel van het eerste deel van de rede, die met volle aandacht ge volgd werd. Eenlge zangers en zangeressen maakten zich zeer verdienstelijk door het vullen der pauzen met enkele zangnummers, waarvoor ook zij een aandachtig audito rium hadden en tot dank veel applaus hadden ln ontvangst te nemen, plus een dankwoord van den burgemeester. Na de pauze volgde het tweede deel der lezing: Hoe staan wij tegenover het Na- tlonaal-Socialisme". Aan de hand van brochures van de N.S.B. werd het den hoorders duidelijk gemaakt, dat men met deze beweging niet kan. niet mag mee gaan. Ook voor dit deel der rede was een buitengewoon aandachtig gehoor. Ten slotte wekte spr. allen op. veel belangstel ling te toonen voor de Burgerwacht. De Burgerwacht kan aanvullend optreden bij het uitoefenen der polltioneele macht. In tijden van beroeringen kan het politie korps, dat berekend ls op normale tijden, het niet af. Dan zal Burgerwacht en B.V.L. moeten optreden. Doch voor de oefeningen enz. ls geld noodig en waar het Rijk reeds steunt, en niet onaanzien lijk, mag ook verwacht worden dat de ge meente zich hiervoor geldelijke offers ge troost. De raad houde hier wel degelijk rekening mee. Met een opwekking om waakzaam te zijn en te blijven sloot spr. zijn duidelijk en leerzaam betoog. De burgemeester sprak een slotwoord, bracht hierbij dank aan kapitein Snijders voor zijn mooie rede, wekte op om mee te werken tot vergrooting van het leden tal en verzocht de twee eerste coupletten van het Wilhelmus te zingen. Met geest drift werd hieraan voldaan. Onder de aanwezigen merkten wij op, behalve de reeds genoemde personen: pastoor J P. Buys, den gemeentesecretaris den heer Boekhoven, den directeur der be drijven den heer E. A. van Daalen, de raadsleden dr. Huetlng en de heer Grim bergen. bestuursleden van de Burgerwach ten te Rijnsburg en te Valkenburg. BH beschikking van den Minister van Economische Zaken is met Ingang van 1 November aan den heer W. A Nilenhuis alhier eervol ontslag verleend als lid van de Commissie van Toezicht on de Rijks- landbouwwinterschool te Drachten. hoofdproduct voor deze omgeving, de bos- peen en waschpeen, bleef ook nu vol doende belangstelling genieten. De teelt hiervan ls met de bestaande prijzen, voor bospeen f. 4.10 tot f. 5.20 en waschpeen per 100 K.G. van f. 4.00 tot f. 5.20 voor de tuinders goed loonend. De prijs der uien was tot vorige week zeer laag Nadien ls er eenige vraag voor export gekomen, met als gevolg Iets oploopende prijs, zoodat de laatste dagen van f. 2.20 tot f. 2.50 per 100 K.G. werd besteed. Kleine uien zijn onverkoopbaar en gaan meermalen voor f. 0.05 per kist van 20 K G. Aangezien vele tuinders dit Jaar door den drogen zomer veel kleine uien hebben, ls de uitkomst ln het algemeen niet gunstig te noemen. Ook hier zijn uitzonderingen op den regel. Voor kroten ls onvoldoende vraag. Dit grove product, wat om zijn tamelijk geringe productiekosten dit jaar schijnbaar ln grooter kwantum ls gezaaid dan ooit te voren, geeft geen geld ln 't laadje. Prijzen van f. 1.10 tot f. 1.60 voor de beste kwali teit tellen al niet op. Begrijpelijk dat grove kroten als mindere kwaliteit amper de oogstkosten opbrengen. Resumeerend ko men wij tot de conclusie dat het al eens, b.v. ln 1933, slechter is geweest. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. Al was de prijs van 1ste kwaliteit op loopend, waardoor begin dezer week zelfs van f. 9.50 tot f. 14.40 betaald werd. de tweede soort, waarvan zulk een groot kwantum was en waarvoor maar van f 2.30 tot f. 5.40 betaald werd. maakte den door- I sneeprijs van het totaal aangevoerde toch weer te laag. De aanvoer was ook nu nog niet onbelangrijk en varieerde van 45.000 tot f. 54.000 stuks per veiling. Het andere KATWIJK AAN ZEE. Aanrijding. In de Tramstraat had gisteravond om 6 uur een aanrijding plaats. De handwagen bestuurd door W. R. uit de Mr. Fockstraat, reed in de Tramstraat, richting Stenge- linstraat, links van den weg en zonder licht. Uit tegenovergestelde richting kwam een bakfiets, bestuurd door J. O., uit de Stengelinstraat, die rechts van den weg reed. En uit dezelfde richting reed een personenauto, bestuurd door den arts J. de R. Z. alhierè Toen deze de bakfiets passeerde, stak R. plotseling naar rechts over, waardoor de auto eerst tegen den handwagen aanbotste en vervolgens te gen een lantaarnpaal aanreed. De auto werd vrij ernstig beschadigd, terwijl de handwagen totaal werd vernield. Algemeene Vergadering van V.V.V. In Hotel „de Zwaan" werd bovenge noemde vergadering gehouden. De voor zitter ds. J. Eikenboom sprak het welkom. Spr. gaf een overzicht van de resultaten van het afgeloopen badseizoen. Deze zijn niet bevredigend, wat de flnancleele resultaten betreft: het aantal badgasten ls niet naar beneden gegaan. Opvallend was echter dat men minder lang hier ver toefde. In Juni was het nog niet druk, de maand Augustus ls goed geweest. Een andere oorzaak van de minder gunstige resultaten was, dat veel menschen naar het buitenland gingen. Er waren hier menschen, die bang werden, dat zij niet zouden verhuren, met het gevolg, dat zij elkaar onderling gingen beconcurreeren. Er werden prijzen gevraagd beneden de loonende. Als er onderling meer eendracht ls, dan kunnen er betere prijzen bedongen worden. Het weer was dezen zomer ook een handicap. Het ls geen warm seizoen geweest. Daardoor hebben zij, die het van het dagjespubllek moeten hebben, ook geen goede zaken gemaakt. Een verblij dend feit is, dat meer dan 50 nieuwe leden tot de vereenlging toegetreden zijn en dat het ledental de 400 overschreden heeft. Dit is een belangrijk succes! Een groote vreug de was een extra bijdrage van de Gemeen te van f. 150, bijdrage in de kosten voor de reorganisatie van het informatiebureau. Nu kunnen de belangen van de leden goed goed behartigd worden. Een klacht, die meermalen gehoord werd, was, dat de contracten, die tusschen verhuurder en huurder gesloten waren, verbroken wer den. Had de verhuurder in het begin tegen een lage prijs verhuurd, dan verbrak hij de overeenkomst, als hij later een hooger bedrag kon krijgen. De verhuurder ls nu moreel verplicht een eenmaal overeenge komen verbintenis na te komen. De secretaris de heer J. H. v. d. Wijn- gaart las de notulen van de vergadering van Februari 1933 en de 2de secretaris de heer J Huijsman die van Maart 1934, die onveranderd werden goedgekeurd. De voorzitter dankte belden. Aan de orde kwam het belangrijkste punt: „Voorstel van het bestuur tot af schaffing van de lijsten van ingekomen aanvragen". De voorzitter lichtte dit be stuursvoorstel uitvoerig toe. Uit de vergadering kwamen eenige stem. men de badlijsten te behouden. Na uitvoerige discussie kwamen ln stemming het voorstel van een der leden om het punt van de agenda af te voeren en het opnieuw in behandeling te nemen op de Februari vergadering. Dit voorstel werd verworpen, zoodat de behandeling van dit punt afgedaan moest worden. De voorzitter nam een bemiddelingsvoorstel van een der leden over om voorloopig voor den tijd van één jaar tot afschaffing van de lijsten over te gaan. Het voorstel van het bestuur w.o. af schaffing voorloopig voor één Jaar werd aangenomen. Volgde benoeming van een advertentie commissie. Voor den tijd van één jaar gaven zich hier voor op de heeren J. Amoldus, J. M. A. Waterreus en B. J. Dijkdrenth. Bij de rondvraag werd gewezen op het stankvraagstuk ln het Prins Hendrik kanaal. Nogmaals zal er bij het Gemeente bestuur opgewezen worden. Ook werd het feit besproken, dat nog vele huizen niet op de riolen zijn aangesloten; het transport van het vuil veroorzaakte dikwijls ook een ondraaglijke lucht. Hierna sloot de voor zitter de vergadering. De heer D. van Duyvenbode alhier, thans tijdelijk agent van politie, is be noemd tot agent van politie voor den nachtdienst te Katwijk aan den Rijn. In de vacature ln den Gemeenteraad, ontstaan door het overlijden van den -heer C. Langeveld, zal worden voorzien door den heer J Berbee In volgorde van de lijst komt hiervoor ln aanmerking de heer H. van der Vlugt, Jullanastraat alhier, doch deze zal hiervoor bedanken. BIJ het uitgaan van de Geref. School had een aanrijding plaats. Een school gaand zoontje van den heer Sch. stak onverwachts de straat over en lette niet op een wielrijder Het ventje kwam met het stuur van de flets ln aanraking en be kwam een diepe snljwond boven het oog- In het gebouw der Wijkverpleging werd hij verbonden. De werklooze arbeider J. L. kwam na het stempelen aan de Arbeidsbeurs tot de ■.'ontdekking dat een ander zoo vrij was ge weest om zijn rijwiel mede te nemen! Het ruime winkelpand op de hoek HeerewegKanaalstraat werd ten over staan van notaris A. van Pelt bij opbod publiek verkocht. Het geheele pand werd slechts ln bod gezet voor f. 6825.door den heer C. Joh. Bakker te Hillegom. RECLAME. 9583 tot staan gebracht ronder "innemen." WERKT OP 2 MANIEREN TEGELIJK NOORDWIJK. Aanbesteding, De uitslag van de aanbesteding betref fende het aanleggen van een aarden baan van de Egbert de Grootstraat naar den Gooweg en de rloleerlng van Duinweg naar Gooweg luidt als volgt: T. Obdam. Noordwijk perc. 1-A f 1400, perc. I-B f 1820. perc. II-A f. 11584, perc. n-B f. 12832; M. Konlngs, Lelden f 1600, f 1900. f 11260, f 13260: G. Vogelaar, Noord- wijk f 1290, f 1385, f9825. f 10420; C. v. d. Wiel, ld. f1189, f1289, f9678, f10178; G. Krau ld. f875. f 1075, f 10094, f 12694; Jan Duin en Vink, ld. f999, f1150, f7516, f 8074: K. Imthoorn, td. f2045, f2000, f14183, f 13900; D. Admiraal ld. f 1948, f2548, f 14800, f 16748; De Geer en Stuif zand, Lelden f 1787, f 1999, f 13500, f 13850; De Later en Meyers, Oegstgeest, f 1348, f1548, f 13357, f 14657; W. Visser, Wasse naar H-A f 17400, n-B f 17800; J. B. H. Hermens, Alkmaar f 2590, f 2690, f 15900, f 16100; J. V. Vink, Noordwijk f 1600, f 1700 f14830, f 14930; P. J. Visser, Wassenaar f 1880, f2170, f16150, f 17600; Holl. Mij. voor Wegen- en Waterbouw, Voorburg, f 1983, f2183, f 14345, f 14945; W. H. Klos, Santpoort f 1787, f 1999, f 13500, f 13850; Plas en Wlers, Edam f 2000, f 2100, f 16000, f 16500; Abr. Moqten, Moordrecht f2537, f 2737. f 18337. f18937; Dienaar en Zn„ IJmuiden-O. f 1594, f 1740, f 15870, f 16270. Een nieuw gastarief? Naar wij vernemen wordt er van de zijde van de gemeente een geheel nieuw gas tarief voorbereid, nl. een vastrechttarief, met de bedoeling om het gasverbruik te stimuleeren. De spelling-Marchant. Door B. en W. ls het advies gevraagd van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs over de wenschelijkheid de spelling-Marchant op de openbare scholen in de gemeente ln te voeren. De commissie ls van meening, dat deze spelling zoo spoedig mogelijk dient te worden ingevoerd, vooral in de lagere klassen. Zij geeft ln overweging met de hoogere klassen rekening te houden met den overgangstoestand, nu deze spelling voorshands nog niet allerwege ls lnge- i voerd en hier en daar misschien zelfs niet wordt gewenscht. LISSE. Jeugd-actie. In de zaal bij de Geref. Kerk werd Woensdagavond een drukbezochte verga dering gehouden van den Ring „Sassen helm en Omstreken" van de Bond van Geref. Jon gel- verenigingen. Door den heer Hylkema van Hillegom werd een on derwerp geleverd getiteldo „Geestelijke Vrijheid", dat van een ernstige voorstudie getuigde. Een drukke bespreking volgde hierop. NOORD WIJKERHOUT. De Pilaren-brug wordt voorzien van een nieuw wegdek. Het werk is opgedra gen aan de aannemers L'Meeuwessen en A. Vermin, beiden alhier.' OEGSTGEEST. Het zilveren jubileum van „Dcbora". Op waardige wijze is het zilveren jubi leum van de Chr. Zangver. „Debora" ge vierd. Dezer dagen kwamen eerst dona teurs, kunstlievende en werkende leden in lntiemen kring bijeen; zij hebben een ge- zelligen avond in „Irene" doorgebracht. Vele gelukwenschen zijn aangeboden w.o. door den voorzitter van den Ring Leiden en Omstreken van Chr. Zangverenigin gen; door den heer Stam, oud-voorzitter en diiecteur van „Debora" en afgevaar digden van vereenlgingen. De avond werd afgewisseld door zang, muziek, voordrach ten en tableaux. Gisteravond ls een openbare feestavond gegeven in „Irene", waarvoor groote be langstelling was. De avond werd geopend door den voorzitter den heer B. J. v. d. Meene, die liet zingen ps. 89 vers 1 en voorging ln gebed. Vervolgens riep hij de talrijke vrienden van „Debora" hartelijk welkom toe, zich met de Jubileerende ver eenlging verheugende over de groote op komst, Spr. herinnerde aan de gehouden re ceptie en de gegeven feestavond en zeide dat de daarbij betoonde belangstelling door „Debora" zeer is gewaardeerd. Een warm woord van hulde bracht hij aan de heeren Kort en Zoon voor hun betoonde medewerking aan de samenstelling van het tooneelwerk en de schitterende ver lichting. Daarna gaf hij de leiding over aan den voorzitter van de feestcommissie den heer Van Mameren. De jubileerende vereenlging zong eerst het „Vaandellied" en „Ons Hollandsch lied", met daverend succes. Daarna gaf Zaterdag. Amsterdam (Krasnapolsky)Aan deelhouders verg. N.V. W. Hoogenstrateö en Co. Alkmaar, 4'/i uur nam. Zondag. Trianon-theater: I. v. Arb. Ontw. ,3all, 't eiland van verlangen"; 10 uur voonn. DAGELIJKS. Lakenhal (tot 21 Oct.)Tentoonstelling van werk van Hans van Mastenbroek; 10 4 uur nam.; 's Zondags 14 uur nam. MUSEA. Academisch Historisch Museum: Ge opend Dinsdag en Vrijdag van 1012'/i en 25 uur. Kosteloos. Stedelijk Museum de Lakenhal, Oude Singel. Geopend ln Januari, November en December van 10—3 uur, ln Februari, Maart, April, Mel en October van 104 uur en ln Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur. Op de Zondagen, de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemelvaartsdag en de beide Kerstdagen van af één uur. Het Museum ls gesloten op den dag, waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en Feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 Dec.—1 Febr. van 103 uur, 1 Febr. tot 1 April van 10—4 uur, 1 April—1 Oct, van 105 uur, 1 Oct.1 Dec. van 10—4 uur. Zondags van 1—4 uur. Entrée Maan dags f. 0.25. overige dagen f. 0.10. EthnogTaphisch Museum, Rapenburg 67 —69 en Breestraat 18. Op werkdagen van 104 uur. Entrée Maandags f. 0.25, overlga dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werff. park. Werkdagen 8.30—12, 1.30—5, Zater dags 8.3012. Kosteloos. Herbariom, Nonnensteeg. Dagelijks vat 9—12.30 en 26 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Op werkdagen van 1 April—1 Oct. van 0—13 en IV»6 uur. Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.31 Mrt. van 912 en l'/t4 uur. Op Zondagen van 1 April—1 Oct. van 10—4 u, 's Winters des Zondags gesloten. NederL Hlst. Natuurwetenschappelijk Museum (Stationsweg): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 10—4 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. Zondags gesloten. Rijksmascnm voor geologie en minera logie (Garenmarkt): Op werkdagen van 912 en IV»4 uur. Kosteloos. Nat. Hist. Museum: te bezichtigen dage lijks van 9—12 en IV»5Zaterdags 9-12 BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „Hemelbestormers". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater, Breestraat, 2 en 8 uur nam. „Bleeke Bet". Dagelijks matinee te 2 uur nam. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Tbeater, Haarlemmerstraat No. 52 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door' loopende voorstelling: „Susan Lenox". Casino-theater, Hoogewoerd 49.8u.n.m. „Een vrouw werd gekruisigd". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 15 tot en met Zondag 21 Oct. a.s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reyst, Steenstraat 35, telef. 136; A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313 en C. van Zijp, Wllhelminapark r telef. 274, Oegstgeest. mej. A. Maat zeer verdienstelijk een voor dracht getiteld: „De verjongingskuur", waarop Psalm 150 in een tableau werd weergegeven. Bij verhindering van den eere-voorzitter gaf ds. G. Henneman een duidelijke toe lichting van het tableau „Halleluja", Looft den Heer. Op keurige wijze is dit voorgesteld, evenals het tableau „Debora" dat in 3 tafereelen is uitgevoerd n.l.: Debora voor de tent, roepende aan Farao; II. Debora met Farao gereed staande om met het volk op te trekken; III. De ver lossing van Israël. Ook hierbij gaf ds. Henneman een toe lichting. In niet mindere mate boeiend heelt mevr. Hakker daarna voorgedragen: „Ge- loofsberustlng." Intusschen werd het tooneel in orde ge bracht o.a. voor het tooneelspel in 4 be drijven „Novemberstorm". Met treffende ernst en gevoel is dit ge speeld. Aan het stukje „Vroolijke Cavale risten" waren voor het publiek aardige attracties verbonden. In de pauze is een tombola gehouden. Een dubbel mannen- kwartet, samengesteld uit leden van „De bora" heeft na de pauze een drietal kwar tetten ten beste gegeven. Mej. v d. Hoeven mocht o.a., voor haar keurig pianospel een welverdiende bloe menhulde ln ontvangst nemen. Het twee tal jeugdige pistonblazers Neuteboom en Iterson uit Rijnsburg mogen voor bun prestaties ook niet onvermeld blijven. Het grimeer- en kapwerk ls op ""ste kende wijze verzorgd door den heer Va" Leeuwen uit Lelden. De heer Van Mameren heeft welge meende woorden van dank gesproken voor de vele betoonde medewerking w.o. ln bijzonder aan de heeren Kort en Zoon ds. Hennemann, de heer Plaizier en V«r- schillende winkeliers in de gemeente voo beschikbaarstelling van prijzen voor tombola. De beer v. d. Meer.e dankte ten slot' de feesicomn.lssie met aan 't hootd heer Van Mameren en sloot den avon met te laten zingen „de Avondzang"- 2-3

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6