R.H.W DIAMANT THIJS IJS EN DE BOOZE HEKS LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 17 October 1934 UIT DE OMSTREKEN. aalsmeer. haarlemmermeer. hillegom. katwijk aan zee. reclame. oegstgeest. noordwijk. noordwijk aan zee. rijnsburg. sassenheim. voorschoten. warmond. Fruitsoda wassenaar. zevenhuizen. zevenhoven. reclame. NU 40 CT. PER POND De uitkomsten der Seringencultuur. Nu het forceeren van seringen hier in dit fcloemencentrum weer is aangevangen, het •winterseizoen is ingeluid met een produet, dat sinds de opkomst der snijbloemcultuur een zeer voorname plaats heeft ingenomen in de rij der winterbloemen, is het interes sant en leerzaam hieromtrent nog weer eens vroegere jaarverslagen der Centrale Veiling na te slaan. In 1925 werden aar. deze veiling 4699190 seringen aangevoerd, welke een opbrengst gaven van i. 848.909.71 (per stuk 17 ct.i; in 1928 was hel aantal eestegen tot 6463760, opbrengst f937.009.06 (14'/. ct); 1931: 7793721, opbr. f. 804.143.14 dOy. ct.)1933: 9317726, opbr. f. 460.837.62 (5 ct.). Uit vorenstaande gegevens blijkt, dat ae productie alleen reeds voor wat de zenders ter Centrale Veiling betreft, ver dubbeld is in 9 jaren tijd, terwijl de prijzen met ruim 2/3 terugliepen. Gezien den alge- meenen toestand van den snijbloemhandel thans, vooral ook in verband met de moei lijke handelsomstandigheden met Dultsch- land, is het verklaarbaar, dat de trekkers der seringen niet optimistisch gestemd zijn in hun verwachtingen voor het komend winterseizoen. Nog goed afgeloopen! Zekere T. reed per fiets op den Oostein- derweg, toen hij zijn stuur verloor. Het ge volg was. dat T. kwam te vallen, waarbij aanvankelijk gedacht werd dat hij ernstige kneuzingen had gekregen. Een tweetal leden der reddingsbrigade droeg hem bij een bewoner binnen, waar dr. Oei de eerste hulp verleende. Het bleek, dat T. wel ver schillende verwondingen, doch gelukkig niet van ernstigen aard, had opgeloopen. Per auto is hij naar zijn woning vervoerd. Bij Arbeidsbemiddeling staan thans 153 werkzoekenden ingeschreven, waarvan 88 bloemisten en landarbeiders. Gedurende de laatste week is het aantal werkloozen met 10 verminderd. D. A. J. G. L. EGGINK f Te 's-Gravenhage is op 64-Jarigen leef tijd overleden de heer D. A. J. G. L. Eg- gink, die als zoon van wijlen den heer D. Eggink, destijds secretaris van de ge meente Haarlemmermeer zijn loopbaan bij de gemeente-administratie begon als ambtenaar ter secretarie van deze ge meente; na eenige jaren als zeodanig werkzaam te zijn geweest, werd hij be noemd tot gemeente-secretaris te Wormcr- veer en daarna tot hoofd-commies ter provinciale griffie'van Noord-Holland. Na deze betrekking eenige jaren vervuld en daarin groote bekwaamheden aan den dag gelegd te hebben, werd hij wegens gezond heidsredenen gepensionneerd. Inbraken en diefstallen. Gistermorgen kwam de heer B aan den Hoofdweg alhier tot de ontdekking, dat ongewenschte bezoekers door forceering van een raam getracht hadden de woning binnen te dringen. De dieven werden blijkbaar gestoord, want er werd niets ver mist. Ook bij den heer v. d. M. in Hoofddorp hebben ongenoode gasten 's nachts een be zoek op het erf gebracht en met meer succes, want aldaar werd het kippenhok van zijn inhoud nagenoeg geheel ontdaan! De politie stelt een onderzoek in. 50-jarige echtvereeniging. Gisteren heeft het echtpaar Th. N. v. d. Helm en A. Stolwijk, wonende aan den Hillegommerdijk onder veelbelangstelling den dag mogen herdenken, waarop 't 50 jaren geleden in het huwelijk trad Een eerepoort prijkte voor de woning én le verde wel het bewijs, dat vrienden en be kenden er voor gezorgd hadden dat deze gedenkwaardige dag voor de nog krasse oudjes niet onopgemerkt zou voorbijgaan. Ook de burgemeester van deze gemeente, mr A. Slob, kwam het echtpaar met zijn gouden feest persoonlijk complimenteeren. Het werk van een gauwdief? Toen kort voor de sluiting van den Bazar die nabj] de Lijnden in school 1 ten bae van het fonds tot stichting van een nieuw kerkgebouw voor de Ned. Herv. gemeente aldaar gehouden werd, een der bezoekers de door hem gewonnen artikelen (een kistje sigaren en een fruitschaal) wilde vcghalen, kwam hij tot de minder aan gename ontdekking, dat een ander hem voor was geweest en er zich over ontfermd bad. Het is te hopen dat de politie er in slagen zal het noodige licht in deze zaak brengen. De heer P. Meirmans, militair wachter aan het fort te Vijfhuizen alhier, gaat we gens het bereiken van den pensioengerech tigden leeftijd met Ingang van 1 Dec. a.s. wet pensioen. Eerste Konijnen-veiling. De eerste veiling van dit seizoen is ge houden door de vereeniging van Konijnen- pijiitlveefok'kers in een lokaal van den teer Riek aan de Hoofdstraat alhier. In hoofdtak waren konijnen aangevoerd. oSfi.» moeten eb dit Jaar zeer veel geiokt zyn. Kippen waren in mindere mate anwezig Waar dit de eerste veiling van laar was en de handel dan in den regel bestmir^fptbegt te zijn, was het veiling- j tevreden over het verloop ksnn?en; avond- Voorloopig wordt elke week eenmaal geveild. Flesch met briefje aangespoeld. teiins'ifpfn fi"d SVen bezuiden de Uitwa- een hrfJ? fles''-h aangespoeld bevattende E. B H ni Van den volgenden inhoud: Hill's Plu» i e® send help at the Two by S E PuddTt dead nearIy exhausted. Geslaagde collecte van het Crisis- Comité. Het Crisis-comité alhier heeft onder lei ding van den burgemeester, mr W. J. Woldrlngh v. d. Hoop met groote activiteit het winterseizoen ingezet. Behalve door een circulaire en een proclamatie aan de bevolking, heeft de burgemeester door een radio-rede de werkzaamheden van het i Crisis-Comité uiteengezet en een warm pleidooi gehouden voor de aangekondigde collecte. Aan het slot van zijn rede gaf de Burgemeester te kennen dat hij op de milddadigheid der bevolking rekende. Het vertrouwen van den burgemeester is niet beschaamd. De collecte heeft, on danks het ongunstige weer tijdens de in zameling, het beduidende bedrag van f. 2540.82 opgebracht, terwijl voorts nog verschillende toezeggingen zijn gedaan. De collecte bestond uit de volgende gaven: 5 ad f. 100; 1 ad. f 75; 1 ad f. 50; 1 ad. f. 40; 3 ad f. 25; 6 ad,f. 20; 1 ad. f. 15; 53 ad f. 10; 20 ad f. 5, en het restant uit kleinere bedragen. Voorts ontving het Comité f. 12.50 aan manufacturenbons, van 4 winkeliers elk een partij manufacturen, van 3 inwoners elk een partij aardappelen, van I winkelier 25 pond spek, van 1 winkelier 100 pond rijst, van 1 winkelier 25 pond koffie, van 1 handelaar 10 H.L, eierkolen, van I win kelier 20 paar schoenen en van een 2-tal ingezetenen een partijtje gedragen klee ding. De Burgemeester heeft er behoefte aan, mede namens het Crisis-comité, allen hartelijk dank te zeggen die én door hun gaven én door hun medewerking, dit mooie resulaat hebben helpen mogelijk maken! De in de Geref. Kerk gehouden col lecte ten behoeve der hulpbehoevende ker ken heeft opgebracht de som van f. 231. Door de politie alhier is aangehouden het regeeringskind A. S„ wiens opsporing en terugbrenging verzocht was door den directeur van de ver. Kinderzorg te Zwolle. De jongen is door de politie naar Zwolle teruggebracht. J. v. d. P.. uit de Varkevisserstraat, deed bij de politie aangifte van het feit dat de gootpijp van zijn winkel is vernield. richt waarvoor de cursuszaal boven het politiebureau is aangevraagd in de ge meenteraadsvergadering van Donderdag 11 October 1.1. Echter hadden er toen al 2 lessen in genoemde zaal plaats gevonden. Tevens zijn alle politie-agenten verplicht aan deze cursus deel te nemen, terwijl tel ken jare de Reddingsbrigade bij het uit schrijven van een E.H.B.O. cursus gratis heeft aangeboden dat de politie-agenten hieraan konden deelnemen, er schijnbaar geen behoefte aan had; nochtans nimmer is het aanbod aanvaard. Hierna volgde sluiting. Gezellig bleef men hierna nog een poosje bijeen, waarbij de heer de Groot een serie mooie filmopnamen afdraaide, waardoor de roem van Bart als film operateur wel gevestigd zal zijn. 9954 Noot van de Redactie. Allereerst willen wij er op wijzen, dat het inzenden van een ingezonden stuk een ieder vrij staat, doch dat de Hoofd redactie van een blad het recht aan zich houdt over de al of niet opname te beslissen. De opname van bedoeld inge zonden stuk werd door ons geweigerd, daaf het algemeen belang hiermede niet werd gediend, integendeel! Wij verwijzen naar de In ons blad van heden voorkomende advertentie betref fende de wijziging van het gebouw waarin hedenavond de filmvertooning voor „Zon nestraal" zal plaatsvinden. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de Chr. School te Lange-Ruige-Weide is be noemd mej. A. Barnhoorn, alhier. Vergadering der Noordwijksche Reddingsbrigade. De Reddingsbrigade hield in Hotel „De Zeeleeuw" een goed bezochte ledenver gadering onder presidium van dr. Her- manldes. Na opening en lezing der notulen laat de le secretaris een aantal ingekomen en uitgegane de revue passeeren, onder meer was hierbij een schrijven aan het Roode Kruis gericht dato Februari, om de pogin gen te staken tot oprichting van een afd. van het Roode Kruis medio October was hierop nog geen antwoord gekomen, door den secretaris werd thans nogmaals ge schreven, waarop het antwoord is inge komen, dat op bewust schrijven antwoord overbodig was, daar men tot oprichting is overgegaan. De voorzitter bracht dank aan den secretaris voor het vele werk in de afge loopen zomerperiode gedaan. Zonder h. st. werd besloten ook dit jaar weer f. 200 in de plaatselijke verzekeringskas te storten, met dien verstande dat de gekweekte rente van het uitstaande kapitaal in de afdeelingskas terug vloeit, het fonds is hierdoor gestegen tot plm, f. 2600. Thans werd aan de orde gesteld het be- bestuursvoorstel, het oprichten van een „Tom-fonds". Dit voorstel werd nader toe gelicht door den heer v. d. Wilk; deze had bij andere Kustbrlgades dit hoogst nuttige reddingsmiddel reeds gezien en vond het voor Noordwij k een plicht om te trachten een Tom aan te schaffen en als begin f. 200 te reserveeren uit de kas. De heer v. d. Niet zag in een dergelijk reddings middel, dat dit het vrije baden zou bevor deren en zoodoende concurrentie zou wor den aangedaan aan de badbedrijven, ter wijl er volgens dezen spr. ook technische bezwaren waren. Meerdere heeren waren het met deze meening niet eens, terwijl de voorzitter er met nadruk op wees dat de Noordwijksche Reddingsbrigade nim mer de badbedrijven zal beconcurreeren doch zag in dit voortreffelijke reddings middel een verzekering voor het leven der leden. Met 2 stemmen tegen werd besloten over te gaan tot oprichting van een Tom fonds. Het voorgestelde wlnterprograma geeft wei de activiteit welke de Brigade steeds ontplooid weer en zal bestaan uit een sein- cursus waarvoor als instructeurs zich be schikbaar stellen de heeren v. d. Bent en v. d. Voet en Woensdag 24 October aan vangen. Vervolgens een cursus E.H.B.O., onder leiding van dr; Niekerk. Deze zal aanvangen Vrijdag 9 November, een oproep voor beide cursussen zal alsnog worden gedaan. Voor het zwemmen in de Regentes te Den Haag bestond veel animo, want staan de de vergadering gaven zich reeds een 30 leden op. De oefeningen in vrij en red dend zwemmen, zullen staan onder leiding van de Haagsche Brigade. De voorzitter deelde hiema mede dat het bestuur het voornemen heeft om dit jaar voor de leden een feestavond te orga- niseeren waarvoor reeds enkele plannen onder de loupe zijn genomen; dit vond de volle instemming der vergadering. Vervol gens bracht de voorzitter ter sprake, dat het bestuur zich genoodzaakt had gezien een ingezonden stuk aan de plaatselijke en gewestelijke pers te zenden om hierin te belichten, de tegenwerking die de Red dingsbrigade ondervindt van de dit jaar opgerichte af deeling van het Roode Kruis; door de Noordwijker. Nieuwe Haarl. Cou rant en Leidsche Courant is hieraan wel willend voldaan, doch het Leidsch Dagblad weigerde het bewuste stuk op te nemen, een daad waarover het bestuur ten zeerste verontwaardigd is, temeer de wijze waarop de weigering is kenbaar gemaakt. Het be stuur heeft nogmaals met aandrang ver zocht aan het L. D, om het ingezonden stuk alsnog op te nemen Nog een typeerend feit meende de voorzitter te moeten belichten en wel dat door het Roode Kruis een cursus E.H.B.O. is opge Vergadering der Burgerwacht. Bovengenoemde Vereeniging vergaderde in café Centraal. De voorzitter, de heer J. Kromhout opende en deelde mede, dat van den Burgemeester en kapitein Snijders be richt van verhindering was ontvangen. De Secretaris, de heer Joh. Oudwater, las de notulen van de vorige vergadering. Deze werden zonder op- of aanmerking goed gekeurd. De voorzitter bracht verslag uit als afgevaardigde naar de Alg. Vergadering van den Bond van Ned. Burgerwachten. Bij monde van den heer Joh. Oudwater werd hem dank gebracht voor zijn uitvoerige mededeelingen. Vervolgens kwamen de a.s. winteroefeningen ter sprake. Deze zullen 22 Oct. te 7 uur n.m. aanvangen en voor taan eiken Maadagavond in lokaal Flora worden gehouden. Door den heer A. den Heyer werd een extra prijs beschikbaar gesteld. Medegedeeld werd, dat de heer G. Vos als beste schutter voor de derde maal winnaar van de wisselbeker is geworden met resp. 40, 44 en 46 punten, in staande, knielende en liggende houding. Tot leden van de kascommissie werden benoemd de heeren Joh. v. Iterson en Abr. Glasbergen. Daarop volgde de prijsuitreiking aan de winnaars bij de schietoefeningen. Tot slot een geanimeerde verloting, waarna de ver gadering door den voorzitter werd gesloten. Vergadering van het Crisis Comité. In de Raadzaal vergaderde het crisis comité onder voorzitterschap van den heer S. Schoneveld. Medegedeeld werd dat de collecte door het damescomité gehouden f. 260.42'/! heeft opgebracht. Besloten werd, dat het uitvoerende co mité Maandag 22 October van 89 uur n.m. zitting zal houden op het Raadhuis. Belanghebbenden kunnen zich daar voor ondersteuning aanmelden. De damesleden zullen dan een onderzoek naar de behoef ten der gezinnen instellen. Ten opzichte van de oprichting van een Brokkenhuis werd nog geen beslissing genomen. Onderzocht zal worden in hoeverre het Bestuur van de werkloozenvereeniglng tot samenwerken bereid is. Gevreesd wordt, dat anders de heenheid verloren zou gaan. Nadat nog eenige vragen betreffende de uitvoering der steunverleening waren ge steld en beantwoord, werd de vergadering door den voorzitter gesloten. Door de storm van de laatste dagen is o.m. een groot aantal leien van de toren spits gewaaid. Thans zal een grondig her stel plaats hebben. Geslaagde liefdadigheidsuitvoering. Ten bate van het ondersteuningsfonds ..Hulp in Nood" onderafdeeling van den R.K. Volksbond, werd in bet K.S.A-gebouw een liefdadigheidsuitvoering gegeven. De voorzitter van „Hulp in Nood", de heer E. Franken, opende met een woord van har telijk welkom. Hij sprak er zijn voldoening over uit, dat zoovelen het slechte weer ge trotseerd hadden om hier aanwezig te zijn. De avond werd opgeluisterd door „The Hofenk's Band", die mede een gedeelte van het humoristische gedeelte verzorgden. Ook eertige Sassenheimsche krachten, le den van „Amicitia" verleenden medewer king. Het programma, dat vlot afgewerkt werd. viel zeer in den smaak; een dank baar applaus viel den uitvoerenden ten deel. In de pauze werd een collecte gehou den. Een gezellig bal besloot den avond. Ten overstaan van notaris W. A. Garon, alhier, had in hotel Deurloo de verkooping plaats van het heererihuis met voor- en achtertuin. Papelaan 26, alhier. Kooper: Fam. Schaper voor f. 4500. Het heerenhuis met voor- en achtertuin, Burg. Treubstr. 1 werd verkocht aan J. Pen alhier, voor f. 3200 Opening bazaar der Warmondsche Ziekenverpleging. Onder groote belangstelling had gister middag de offlcieele opening plaats van de bazaar uitgaande van de Warmondsche Wijkverpleging tevens vereeniging tot be strijding der tuberculose onder alle ge zindten. Deze bazaar wordt gehouden in de zaal van Hotel de Zon, die voor deze gelegenheid door den heer Papot op zeer bllijke voorwaarden is afgestaan en welke geheel belangloos door de heeren v. d. Mey en Van Tongeren feestelijk Is ver sierd. Door den heer Houweling was een keurige feestverlichting aangebracht, het- Mineraalwater met Vruchtensmaak Alleen echt met dit merk LIMONADEFABRIEK TE LEIDEN. geen het aspect zeer verhoogde. Ook de Warmondsche Radiocentrale heeft haar medewerking verleend door het verstrek ken van gratis muziek. Nadat de genoo- digden op de gereserveerde plaatsen zit ting hadden genomen, nam mevr. Lan- gelaarLandsman, secretaresse der War mondsche Wijkverpleging het woord om de aanwezigen 'n hartelijk welkom toe te roepen. Inzonder heette zij welkom den burgemeester met zijn echtgencote, wier aanwezigheid door de vereeniging op zeer hoogen prijs wordt gesteld. Zij sprak de hoop uit, dat deze bazaar voor de War mondsche Wijkverpleging een groot suc ces zal worden, opdat zij nog meer zou kunnen doen, om het leed onder de min der bedeelden te kunnen verzachten. Zij wees er op. dat, wat hier thans geëxpo seerd wordt, een voorbereiding heeft ge had van vijf jaren en dat alles door vrij willige handen Is vervaardgd en ten ge schenke is gegeven, waarvoor zij allen die hier aan hadden medegewerkt een woord van bijzonderen dank bracht. Ver volgens, was het woord aan den burge meester, die ln een kernachtige speech den werkkring der Wijkverpleging schet ste en in het bijzonder tot uitdrukking liet komen wat de vereeniging doet ten bate van de arme T.B.C.-patiënten. Een ieder aldus spr., kent de beide Wijkzus ters mej. Tempelaar en Zuster Rabana, een ieder weet hoe beiden ijveren om ver zachting te brengen en hulp te bieden, waar dit noodig is. Hierna verklaarde spr. den bazaar voor geopend, daarbij den wensch voegende, dat het beoogde doel zal worden bereikt n.l. versterking van de kas der vereeniging. Al aanstonds werden door de bezoekers de verschillende stands bezocht en werden goede zaken gemaakt. Vanzelf ontbrak ook niet de tombola, wel ke een ware attractie bleek te zijn even als het touwtje trekken. Daartoe in de ge legenheid gesteld door de firma Van Nelle werd aan de aanwezigen 'n heerlijk kopje koffie of thee, gepresenteerd. Wij kunnen een ieder aanraden eens een bezoek aan deze bazaar te brengen en zijn er van overtuigd, dat men hiervan geen spijt zal hebben! Buiten de reeds genoemde attrac ties zijn er nog verschillende andere, doch deze moeten voor de eventueele bezoekers een verrassing blijven! Even na de sluiting kon de penning- meesteresse mej. J. Heenk de verblijdende mededeellng doen, dat de bruto opbreng sten van den eersten dag f. 217.12'/! be droegen, waarin slechts begrepen is de verkoop. De opbrengsten der attracties en verlotingen, die in gesloten busjes werden verzameld, waren uit den aard der zaak nog niet na te gaan. Het bedrag daarvan zal echter bij dat der verkoopen niet veel achterblijven. Een prachtig resultaat, dat voor de nog volgende twee dagen het beste doet hopen! Vergadering „Tuinbouw en Plantkunde". In het Dorpshuis hield de afd. Wasse naar van de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde haar maandelijksche leden vergadering. Door den voorzitter, den heer Polder man, werd in het bijzonder de heer C. van Drent welkom geheeten. Deze zou een cau serie geven over den snoei van fruitboo- men, in afwijking van de aangekondigde lezing, die mede wegens het onbruikbaar zijn van de lantaarn, werd uitgesteld tot de Januari-vergadering. De voorzitter was er van overtuigd, dat de leden uit deze causerie veel leerzaams zullen weten te putten. Na het voorlezen der notulen kwam o.a. ter tafel de beschrijvingsbrief voor de Alg. Bondsvergadering, te houden op 25 October a.s. te Leiden, waarheen als afgevaardigde zal gaan de voorzitter met als plaatsver vanger de heer D. de Gans. Voorts merkte de voorzitter op, dat voor de a.s. Novembervergadering staat uitge schreven een dagtentoonstelling van Chry. santhemus. Het bestuur stelde evenwél voor de dagtentoonstelling te laten ver vallen en inplaats van de bloemstukken voor tuinknechts ter opluistering, hiervan een prijsvraag te maken, hetgeen werd goedgevonden. Op die vergadering, die gehouden zal worden ln kasteel „Oud-Wassenaer", zal tevens de uitslag bekend gemaakt worden van de prijsvraag der tulnenkeuring. Er wordt een groot bezoek verwacht: den leden wordt verzocht voor de prijsvragen als ter opluistering iets te willen inzenden. Hierop werd het woord verleend aan den heer Drent. Spr. stelde de vraag: Moet er gesnoeid worden? Hierover zijn vele mee ningen, maar zij die de laatste Jaren goed acht gegeven hebben op het gebeuren in cleri lande, konden ontdekken, dat het op liet gebied van toepassing van den snoei momenteel 'n groote chaos Is. Eenige jaren geleden werd er in het geheel niet meer gesnoeid. Langzamerhand kwam een ieder hierop terug; verschillende methoden wer den toegepast, waarvan spr. de drie voor naamste de revue liet passeeren. Hij liet zien. dat bij niet-snoeien wordt bereikt, dat de boom zich zoo snel mogelijk tracht te vergrooten, mits natuurlijk de omstandig- lieden gunstig zijn; het gevolg is veel bladeren, die onvoldoende licht krijgen, met gevolg onvoldoende assimilatie met tot eindresultaat het afsterven van 't zwakke hout; dit hout is het dat juist de vruch ten moet geven. Door snoei daarentegen bereikt men dat de bladeren grooter van stuk worden en dus beter aan het gestelde doel beantwoorden, hetgeen de vruchtzet ting zeer ten goede zal komen. Snoeit men niet, dan worden de boomen te hoog en vatbaar voor wind, terwijl het bestrijden van ziekten en het plukken der vruchten een kostbare geschiedenis Is en dus niet meer loonend kan worden. De korte methode, zooals die veel op onze bui tenplaatsen wordt toegepast op korte vruchttakken, heeft evenwel ook eenige bezwaren, t.w. dat de boom in de Jeugd veel wordt ingekort en eerst op ouderen leeftijd tot volle vruchtbaarheid kan ko men. Als voordeeien staan daartegenover, dat iedere gemaakte vrucht kan volgroeien en behouden blijft, terwijl iedere vrucht groot wordt. Men verkrijgt dus 1ste kwa liteit, terwijl de boomen op zichzelf ge makkelijk te onderhouden zijn en alle vruchten het volle licht en zon bekomen. Het nadeel van minder blad maakt hierbij geen overwegend bezwaar. Voorts behandelde spr. de vrije vormen, kroonboomen en kwam terug op de z.g.n. Westlandsche snoeimethode, die geheel be rust op het vormen van sporen. Deze methode is evenwel alleen op lichten, be trekkelijk drogen grond toe te passen en geeft geen resultaten op zwaren en vocht- houdenden bodem. Defce methode heeft voor, dat tegen de muuroppervlakte vele takken kunnen worden geplaatst, die allen de noodige lucht en licht bekomen, terwijl alle knoppen zeer kort bij de hoofdtakken zitten, zoodat deze ook vruchten worden. Spr. concludeerde, dat de korte snoei tot krachtige takken leidt en tot het beko men van het beste en meest uitgegroeide fruit. Na het beantwoorden van eenige vragen werd de heer Van Drent met een warm applaus beloond. Ten madeele van den winkelier R. aan den Rijksstraatweg is een sigaretten-auto maat ontvreemd. De Unie-collecte langs de woningen heeft in deze gemeente opgebracht de som van f. 42.60. De Chr, Jonge Boeren en Tuinders- bond afd. Zevenhoven en omstreken hield een lezing. Als spreker trad op. ir. W. J. Huisman, rijkszuivelconsulent. die over „Kaasbereiding en haar gebreken" sprak. Na de lezing volgde gedachtenwlsseling. 9468 BAK- EN BRAADVET 27. In de gang liep een bediende met een groote schaal, er achteraan Prins Kalerad met veel kabaal. „Geef hier die schaal met pap", zoo riep hij uit, „en doe 't een beetje rap! Ik zal het zelf den Koning geven; dan eet hij 't op en blijft wat langer leven". Hij nam den knecht de pappot af en deze liep weg in draf. „Ik ben benieuwd wat hij er nu wel mee gaat doen", dacht Thijsje toen. 3—2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7