Kunt Ge niet slapen? AKKER.CACHETS THIJS IJS EN DE BOOZE HEKS LEIDSCH DAGBLAD - Twwte Bted Dinsdag 16 October 1934 UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. LISSE. Bijeenkomst Chr. >Iiildenstandsver.' Bij ongesteldheid van den voorzitter, den heer W. Boot, vergaderde de Chr. Middenstandsvereeniging in de Geref. Fröbelschool onder presidium van den heer M. A. Schouten. De voorzitter sprak een woord van welkom waarin ook de be langrijkste feiten van de afgeloopen tijd werden gememoreerd. De notulen werden gelezen en onder dankzegging goedge keurd. Mededeeling werd gedaan van in gekomen stukken, welke door den voorzit ter nader werden toegelicht Een bespre king volgde. Vervolgens was het woord aan den spreker den heer C. Doeleman van Nieuw-Vennep, lid van het hoofdbestuur, die een rede hield over „Het urgentie program". Door de Middenstandsbonden is een ur gentieprogram samengesteld: hierin zijn samengevat de wenschen van den Mid denstand in Nederland. Dit program zal de Regeering worden aangeboden. Daarbij wordt de wensch uitgesproken, dat de Re geering met de verlangens van den Mid denstand rekening zal houden. De ver schillende punten, die ln het program zijn saamgevat, werden door den spreker op een duidelijke wijze toegelicht. Op de on- derdeelen van het program werd een hel der licht geworpen, waarbij ook princi- pieele punten ter sprake kwamen. Vooral werd een breede bespreking gewijd ^n het systeem van het cadeaustelsel. Uit mededeelingen van den spreker bleek, dat men ln den handeldrljvenden midden stand vrijwel algemeen van ooreel is, dat het cadeaustelsel beteugeld dient te wor den en wettelijk geregeld. Tenslotte gaf spreker aan, wei^e de taak van den middenstand is. en hoe langs organisatorischen weg het belang van den middenstand het beste gediend WDe'heer Doeleman werd hij monde van den voorzitter dank gebracht voor zijn heldere uiteenzetting. Enkele vragen wer den gesteld en beantwoord. Na eenlge huishoudelijke zaken volgde sluiting. Actie der Roomsche Jeugd. Ter Inzet van het winterseizoen werd in het Patronaatsgebouw een feestelijke sa menkomst gehouden door de Roomsche Jeugdver. „St. Jozef". Deze avond werd o.a. ook bijgewoond door pastoor Tho- mann, praeses der vereenlging: kapelaan Thabink, vioe-praeses; rector Van Galen en den pater uit' de Plus, alsmede ver schillende hoofdleiders van het Rbomsche jeugdwerk. Na een openingswoord van den heer B. Ransdorp werd door kapelaan Thabink het winterprogramma ontvouwd. Spr. deed o.a. uitkomen, dat wij in dezen tijd ons in sociaal en cultureel opzicht hebben te ont wikkelen. Het liberalisme en het indivi dualisme moet voor ons hebben afgedaan. Ons gemeenschappelijk leven hebben wij te maken tot een Evangelie. Zoo helpen wij mede aan de verbreeding van Gods rijk Vervolgens had de Installatie plaats van een 8-tal jongemannen, waarbij de beloften werden afgelegd. Door rector v. Galen werd een rede gehouden over „De roep van den jongeling in dezen tijd .Met groote aandacht werd de spreker, die met een Jang applaus werd beloond, gevolgd. Deze eerste avond is uitnemend geslaagd. Vergiftiging door Makreel? Alhier deed zich een eigenaardig ver schijnsel voor dat aan vergiftiging doet denken, veroorzaakt door het eten van makreel. In verschillende gezinnen waar i dezer dagen makreel is gegeten werden de huisgenooten des avonds onwel en werd ook de nacht met vreeselijke krampen doorgebracht. Zeer waarschijnlijk is hier sprake van vergiftiging door het eten van makreel. In de afgeloopen week stonden bij de Gem. Arbeidsbeurs 206 personen als werkzoekenden ingeschreven. Het werk- loozenaantal is thans stijgende. Naar wij vernemen is in de Ned. Herv Gemeente alhier voor de Diaconie een som gelds bijeengebracht ten bedrage van f.1700. Veler nood kan nu gelenigd worden. De opbrengst van de busjes voor de classlcale zending der Ned. Herv. Kerk heeft in het le halfjaar 1934 opgebracht f. 210. Des nachts werden 'oij de fam. M. nabij de 3e Poellaan twee heerenrijwielen gestolen. Van de daders geen spoor. o NOORDWIJK. Aan pater Jac. v. d. Weijden, welke nar de missie van Kisamu, Britsch Oost- Afrika, vertrok, kon als opbrengst van de gehouden collecte ten bate van genoemde missie de mooie som van f. 632.50 worden ter hand gesteld. Het damescomité, dat dezen zomer een bazar hield ten bate der Lighal van het Groene Kruis, kon als batig saldo een be drag van f. 1338.94 aan het bestuur van het Groene Kruis afdragen. o OEGSTGEEST. Aanrijding. Op den Rijnsburgerweg werd de wiel rijder E. S., staande met .'n woonwagen te Katwijk aangereden door een vrachtauto beladen met zand en bestuurd door J. G. H alhier. De haak van de laadbak drong in den arm van S. en wel zoodanig, dat op name in het Academisch Ziekenhuis te Lei den noodzakelijk werd geacht. De politie heeft de zaak in onderzoek. Flauwe aardigheid. Eenige jongelui hadden in het avonduur de „aardigheid" om, staande op het viaduct aan den Rijnzichtweg, de voorbijgangers een emmer water over het hoofd te gieten. Dit overkwam een heer en dame, die thans nog onbekend zijn. De politie verzoekt de heer en dame zich te melden aan het bureau van politie, opdat de daders hun straf niet zullèn ontloopen. In ons raadsverslag staat abusieve lijk, dat wethouder Van Egmond de ver- gad mg ten deele bijwoonde: wethouder Van Egmond vertoefde buitenlands en was dus niet aanwezig Bovendien ver meldde het verslag een pleidooi van den heer Den Ouden voor de Neutrale Gei- tenfokvereeniging; de heer Ulttenboo- gaard verzocht ons te willen mededeelen, dat niet eerstgenoemde, doch hij een lans voor deze vereeniglng brak. RIJNSBURG. Vernielzucht! Tegen den werkloozen G. v. d. E. Is pro- ces-verbaal opgemaakt, wegens vernieling van voorwerpen der gemeente, welke ln het gebouw, waar het stempellokaal ls on dergebracht, worden bewaard. Tegen de krachtproeven van v. d. E bleek o.m. een brandladder niet bestand. Aanrijding. Aan de Brouwersstraat had een botsing plaats tusschen een auto en een motor rijder. Belde voertuigen werden ernstig beschadigd. De politie onderzoekt de schuldvraag. De muzikale rondgang van het fan farecorps „Wilhelmlna" welke de vorige week niet kon doorgaan, zal nu heden avond plaats hebben. Aap deze rondgang is een collecte voor nieuwe Instrumenten verbonden. Een motorschipper uit Lelden pas seerde den schipper N N. alhier, die met zijn schuit in de Vliet lag N. bedreigde den Leidenaar met een bijl: aangifte bij de politie en proces-verbaal waren er het gevolg van. J. G. J. van Noordwijk kwam met zijn motorrijwiel uit de Koestraat en gaf bij het passeeren den voetganger P. C. Z. een klap in het gezicht, waardoor deze een bloedneus opliep. Proces-verbaal volgde. SAS^ENHEIM. Een derde Crisisavond. Door het groote succes werd besloten Zaterdag nog een derde Crisis-avond te houden. De toegang was vrij, en velen maakten van de geleêenheid gebruik, er nog eens of voor het eerst naar toe te gaan! In tegenstelling met de belde vorige avonden was het nu een komen en gaan ran belangstellenden Alleen de vermake lijkheden waren in volle actie, de con sumptietenten waren gesloten Over het resultaat ook van dezen avond zal men zeker tevreden kunnen zijn! Gecompliceerde aanrijding. Een wielrijder, die plotseling en zonder eenig teeken te geven den weg overstak was oorzaak van een aanrijding. Doordat hij de Gouverneurlaan inreed, moest een personenwagen, komende van de richting Leiden stoppen, waardoor deze slipte. Ach ter deze auto reed een zware melkauto van „Hollandia" te Vlaardlngen. De bestuur der hiervan moest om een aanrijding te voorkomen, zooveel uithalen, dat hij op het trottoir aan de linkerzijde van den weg reed. en daarbij in botsing kwam met een van de richting Haarlem komende perso nenauto. Deze werd zwaar beschadigd en werd naar de wagenmakerij van de firma Bakker gesleept. Een wielrijder kon zich op het laatste oogenblik in veiligheid brengen. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. Door de politie werd proces-verbaal opgemaakt. Naar wij vernemen, zal de afd. Sas- senheim van de B. V. L. binnen korten tijd in het bezit komen van een eigen vaandel. Nu het R.K. Kerkbestuur de voor malige O. L. School gekocht heeft, is het de bedoeling, om in verband met het feit, dat de tegenwoordige R.K. Bewaarschool te klein is, deze te splitsen en voor het Noor- derlijk deel der gemeente de voorm. open bare school voor bewaarschool te bestem men. Hierdoor wordt een goede oplossing verkregen ln een onhoudbaren toestand De tegenwoordige school wordt door 200 kinderen bezocht en de klassen zijn over bevolkt, zoodat uitbreiding op de een of andere manier gezocht moest worden. opvoeding te laten geven, die het ouderlijke huis hun niet geven kan, en dankte de vergadering voor het aandachtig gehoor. De voorzitter dankte den spreker voor zijn kernachtige toespraak. Hij besloot met een opwekking tot de aanwezige Katholieke Jonge Middenstanders nlet-leden, dat zij toch zouden mogen begrijpen, dat al dit werk van dezen avond voor hen is opgezet en dat zij hun waardeering behooren te uiten niet in woorden, maar metterdaad, door toetreding als lid. Na dit meer offlcieele gedeelte volgde een prachtige ouverture van het Klein- Orkest. die een luid applaus aan de ver gadering ontlokte. Het duo Schmidt d! Vista uit Amsterdam i trad thans op; de KJMV had met het en- gageeren van dit gezelschap een uitste kende keus gedaan; het had een zeer groot applaus ln ontvangst te nemen. De voorzitter dankte het orkest, de me dewerkenden en de organisatoren voor hun belangeloos werk. WIJ vermelden nog. dat tijdens de korte pauze door den heer Ant de Gruijter, voor zitter van de afd. Den Haag een kort propagandistisch woord werd geuit. Ook den burgemeester werd het woord verleend. Spr. zeide van den beginne af de KJMV te hebben gesteund, van haar op richting af stond hij sympathiek tegenover deze jeugdige vereeniglng. hoewel de schijn misschien wel eens anders zou zijn geweest Spr. verklaarde gaarne te willen medewer ken. om deze nog jeugdige vereeniglng groot en sterk te maken, opdat zij toch ln stat zouden zijn hun doel te kunnen be reiken. Ook de pastoor betuigde zijn dank voor het medeleven met deze vereeniglng. Spr. feliciteerde zichzelf zulk een vereeniglng in ziji parochie onder de zoovelen te mogen tellen, en wenschte haar alle goeds toe voor de toekomst. Ten slotte hoorden we moderator G. P. Bakker, die ln korte maar niet minder krachtige woorden zich zelf dankbaar prees moderator te mogen zijn van deze vereeni glng. De voorzitter die het laatst het woord nam, dankte nogmaals het duo Schmidt di Vista, alsmede de heer Eggen voor zijn be reidwilligheid om zijn woning voor de KJMV-ensemble beschikbaar te stellen, terwijl In het algemeen een ieder werd be dankt. die aan het welslagen van dezen zoo schitterend georganiseerd en propa- ganda-avond heeft medegewerkt Hierna zongen alle aanwezigen het ..Aan U. O Koning der Eeuwen" en sloot de voorzitter met den KJMV-groet. RECLAME. 9418 Neem dan voor 't naar bed gaan, eens xoo'n "AKKERTJE" en slaap heerlijk rustig en fijn door die Volgen» reept van Apotheker Dumont VALKENBURG. De B. V. L. alhier houdt Vrijdag 26 October een propagandabijeenkomst. Spre ker is ds. W. M. A. Kalkman, Hervormd predikant te Katwijk aan Zee. VOORHOÜT. Prachtige propaganda-avond der K.J.MV. In de feestelijk met palmen en bloemen versierde groote zaal van het Parochiehuis alhier, vond een grootsch opgezette propa- ganda-vergadering plaats. Met een pittige marsch gaf het KJMV Klein Orkest" de eerste klaroenstoot. De voorzitter, de heer P. L. J. Prins heette alle aanwezigen, in het bijzonder den pastoor. Rector J. Mol, spreker van dezen avond. Rector L. M. v. d. Griendt, de Broeders der Bisschoppe lijke Nijverheidsschool alhier en de weled. heeren W. van Wijk en J. G. Heijmeijer Ij., hartelijk welkom. Spr. gaf de redenen aan, waarom deze propagandabijeenkomst was belegd. ml. om de aanwezigen in een nau wer contact te brengen. Spr. beëindigde met de sympathie en het medeleven voor de vereeniglng te vragen. De inmiddels binnengekomen burgemeester, werd door den voorzitter bijzonder welkom geheeten. alsmede de afgevaardigde van de afd. Den Haag en het bestuur der afd Sassenheim. Inmiddels was de zaal overvol gestroomd hierna zongen allen het Bondslied volgens de nieuwe melodie, geaccompagneerd door het Kletn-Orkest. Spr. dankte den benoemden nieuwen Moderator, rector Mol, voor zijn bereid verklaring, om te Voorhout voor het eerst te komen spreken over de KJMV en hoopte in dezen man terug te zullen vinden den persoon, dien men in rector Timp verloren waande. In bezielende woorden gaf deze gewijde redenaar aan, wat de taak, het doel en streven was dezer vereenlging. Ook en vooral tot de ouders richtte spr. zijn woord, en vergat'hierbij niet die ouders, die thans niet ter vergadering aanwezig waren Spr. besloot met de ouders op hun verantwoor delijke plicht te wijzen, hun kinderen de VOORSCHOTEN. Inbraak. Des nachts hebben ongenoode gasten een bezoek gebracht aan de, onbewoonde, villa van de dames B. aan den Leidscheweg, alhier Alles werd in de kamers overhoop gehaald, maar voorzoover kon worden na gegaan wordt niets vermist. Overal was met kaarsvet gemorst. Bij de politie is van deze inbraak aangifte gedaan. Op Initiatief van den modernen bond had een gecombineerde bestuursvergade ring plaats teneinde te komen tot een ge- zamelijke actie met het petitionement van het N.V.V. Aangezien de confessioneelen alle sa menwerking weigerden, zullen de bestu ren der moderne de actie alleen voeren en bij alle arbeiders, onverschillig van wel ke richting, het petitionnement ter teeke- ning aanbieden. ——o VEUR—LEIDSCHENDAM. Goed afgeloopen! Des nachts omstreeks 2 uur had aan den Westvlietweg nabij de Wijkerbrug een auto-ongeluk plaats dat wonder boven wonder goed is afgeloopen. Uit de richting Hoornbrug naderde een personenauto, waarin de veehandelaar de Gr. uit Stomp- wijk zat De chauffeur wilde de Wijker brug oprijden, doch raakte den weg kwijt, reed een tweetal onlangs geplaatste ver- keerspalen omver en gleed de c.a. 3 Meter hooge berm af in de richting van het water. Door krachtig remmen kwam de wagen, die reeds boven het water hing tot stilstand. Ware dit niet het geval geweest, dan zouden vrij zeker menschenlevens te betreuren zijn geweest, daar de Vliet ter plaatse c.a. 3 meter diep is. Een kraanwagen van de fa. Jansen uit j den Haag heeft de wagen later weer op den weg gebracht. "AKKERTJES" Inbraak. Tijdens de afwezigheid der bewoners ls ingebroken in de woning van den heer W. A. Vis alhier. Behalve eenig klein ge'd wordt tevens een gouden horloge vermist. De politie heeft de zaak in onderzoek. Volgens mededeeling van den Cor respondent van de Arbeidsbemiddeling alhier staan momenteel ingeschreven als werkloos 66 personen, waarvan geheel werkloos 52. o ZEVENHOVEN I Morgenavond te 8 uur wordt ln het R.K. Bondsgebouw een propaganda avond gehouden van de B.V.L. Pater Borromeus de Greeve zal een rede houden. o ZOETERWOUDE. De Gemeentebegrooting 1935. De aan den raad aangeboden gemeente begrooting voor den dienst 1935 sluit ln den gewonen dienst in ontvangsten en uitgaven f. 125382.55, tegen f. 137555.59 in 1934, of ruim f. 12000 lager. Ondanks de aangebrachte bezuinigingen is door B. en W. de begrooting slechts sluitend gekregen door raming van een extra subsidie uit het Werkloosheidsfonds van f. 4000 welk bedrag wordt aangewend voor den post onvoorziene uitgaven die geraamd is op f. 4190.14 tegen f. 5129.50 ln 1934. Hoofdstuk I geeft een batig slot van f. 1465.91, zijnde het batig saldo van de rekening 1933, terwijl dit voordeellg,saldo het vorig jaar f. 4304.81 bedroeg. Bij Hoofdstuk II zien wij een mindere inkomste van rond f. 600 aan uitkee- ring uit het Gemeentefonds, zulks in ver band met de voorgestelde wetswijziging op dat punt. De totale vermindering bedraagt ongeveer f 1000.doch wordt deels ge compenseerd door verhooging van het aan tal inwoners. Een nieuwe inkomste is voor de gemeente de toepassing van pensioens- verhaal voor alle ambtenaren waardoor ln plaats van f 1062.17 over 1934 thans f. 2843.62 kan worden geraamd. Op de pos ten: schrijf- en bureaubehoeften; druk- en bindwerk; aankoop en onderhoud meu belen; verlichting en verwarming en nog enkele kleinere posten is een vermindering van raming toegepast, vergeleken met het vorig jaar van rond f 800. Bij hoofdstuk III is wederom het snoei mes er ingezet en worden behalve enkele kleinere postjes, verlaagd dé posten: on derhoud lantaarns en kosten verlichting met f. 400; en subsidie Burgerwacht met f. 100. terwijl bij hoofdstuk IV een lagere subsidieraming is toegepast voor de t.b.c- vereeniging (f. 300); Wit Gele Kruis H.R. ff. 50) en Wijkverpleging Leiderdorp (f. 25) De subsidie voor uitzending van kinderen naar vacantiekolonies ls geheel geschrapt. Hoofdstuk V (Volkshuisvesting) ver- i meldt slechts 2 uitgaafposten en geen ont- vangstposten. Aan rente en aflossing van geldieeningen wordt geraamd f. 678.59. Bij i hoofdstuk VI zijn wederom enkele posten verlaagd geworden, waardoor B. en W. de beschikking kregen over f. 506. Dit hoofd stuk (weg en werken) geeft een inkomste van f. 827.07 tegen een uitgave van f. 19347.86. Bij hoofdstuk VII hebben B. en W. een bedrag van f. 1300 meenen te vinden door de verplichte aankoop van inschrijvingen Grootboek voor 1935 achterwege te laten. Ged Staten zullen hierover moeten beslis sen, zoodat deze f. 1300 nog niet vast zijn. Hoofdstuk VIII (onderwijs) moet ook een aanmerkelijk deel leveren voor een sluitende begrooting. Behalve bezuiniging op onderhoudswerken, schoolmeubelen en leermiddelen voor openbare lagere school wordt nog een bedrag van f. 3200 gevon- VEUR. Adres der Oudercommissie. De Oudercommissie van de O. L, School alhier heeft een adres geridht aan den Raad dezer gemeente, waarin zij verzoekt op de begrooting 1935 uit te trekken: a. f. 50 ten bate van het Sohoolreisje 1935; b. Sub sidie van f. 25 ten gunste van de Ouder commissie wederom te brengen op f. 50. VOORSCHOTEN. Op de gewestelijke schietwedstrijden voor burgerwachten in Zuid-Holland, ge houden te 's Gravenhage is door de bur gerwacht, alhier in klasse A. de zesde en in klasse C. de derde corpsprijs behaald. Bovendien behaalden de heeren G. J. Yperlaan, R. van Mulligen, J. Noort, W. Meijer, J. Kroon en P. Roos nog verschil lende prijzen op de personeele en vrije baan. Morgen herdenken de heeren C. Grun- deken en W. G. Duynisveld den dag dat zij vóór 25 jaar werden benoemd tot leden van het R.K. Kerkbestuur der parochie van den Heiligen Laurentius. o WARMOND. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt heden avond in Openbare vergadering bijeen ter behandeling van de navolgende agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Wijziging aflossingsplan der aan te gane geldleening voor conversie. 3. Verleggen vijver bij de buitenplaats van mr. Nypels en de villa „De Driehoek" voor verbreeding Heerenweg. 4. Comptabiliteit. 5. Wat verder ter tafel zal worden ge bracht. 6. Rondvraag. HEDEN. Jeruël: Dankstond te 8 uur nam. Morschweg 59; Stadsevangelisatie te a uur n4m. Ned. Leger des Hells (Lammermarkt 36); Samenkomst te 7'/i uur nam. Woensdag. Patrimonium: Spr. K. Erlecke. 8 u. nam. Leiderdorp (Ned. Herv. Kerk): Spr. ds. v. d. Bosch van Den Haag; 7'/t uur nam. oegstgeest (Rehoboth)Filmvoor stelling „Zonnestraal" te 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „De dochters van Hare Excellentie." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater, Breestraat, 2 en 8 uur nam. „Bleeke Bet." Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat No. 62. 8 uur nam. Zondag van 2 .uur af door- loopende voorstelling: „S.O.S. Ijsberg." Casino-theater, Hoogewoerd 49.8 u. nm. „Heldenlevens te koop." Zondagnam. 4 uur en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 15 tot en met Zondag 21 Oct. a.s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reyst, Steenstraat 35, telef. 136; A. J. Donk, Doezastraat 31, telef, 1313 en C. van Zijp, Wllhelminapark 8, telef. 274, Oegstgeest. den door slechts te ramen aan „voor schot vergoeding voor de schoolbesturen" de helft van dat voorschot, Bij de aanbie ding der begrooting hebben B en W. op gemerkt dat met de schoolbesturen ter zake nog overleg moet plaats hebben, zoo dat ook die f. 3200 nog niet vast staan. Ten aanzien van de vergoeding voor reis kosten aan kinderen die een school voor buitengewoon lager onderwijs te Lelden bezoeken, is van het college een voorstel tot verlaging te verwachten, zooals de toe lichting vermeldt. Geen subsidie wordt meer voorgesteld voor een landbouwcursus en voor subsidie aan bijzondere scholen voor Middelbaar onderwijs (R.K. en Chr. H.B.S. te Leiden), waardoor een bedrag van f. 282.50 wordt bezuinigd. Bij de uit gaven valt op een raming van f. 1000 die de gemeente moet betalen voor kosten Nij verheidsonderwijs, welke over 1933 onge veer f. 1200 hebben bedragen. Ook wordt geen subsidie meer geraamd voor Vrijwll- iigen Landstorm en vooï de Vereen. S.A.C., als bijdrage in de kosten voor het geven van gymnastiekonderwijs. Hoofdstuk IX (ondersteuning aan be- hoeftigen) geeft in afdeeling I een ont vangst van f 4645.04 tegen een uitvan van f. 12585.58, terwijl afdeeling II (onder steuning van werkloozen) een ontvangst geeft van f. 4200 en een uitgave van f. 11340. Hier zien we in ontvangst een me- moriepost geraamd voor „Bijdrage uit het Werkloosheidsfonds", waaruit dus blijkt dat de nieuw voorgestelde regeling inzake subsldieering werkloozensteun 1935 voor Zoeterwoude een verslechtering brengt, die nog te erger is nu een gedeelte van de in komsten door 't Rijk worden ingepalmd; te weten: aan grondbelasting f. 8250; ver mogensbelasting f. 100; classificatie uit- keering rond f. 2000, waartegenover slechts een nieuwe inkomste staat van f. 2167 als uitkeering uit het gemeentefonds volgens het nieuwe wetsontwerp. Inmiddels is we derom een wijziging gekomen in de belas tingheffing waarmede nog geen rekening is gehouden bij het opmaken der ontwerp begrooting, doch die, volgens onze bereke ning de gemeente nog een mindere inkom ste van minstens f. 8000 zal geven. De overige hoofdstukken geven geer. aanlei ding tot bespreking. ZEVENHOVEN. Tot Notabel der Herv. Kerk is geko zen de heer J. van Griethuizen in Blok land. 26. Door een bediende werden Thijs en Elewyn by den Koning dan gebracht; deze had veel pijn, dus liepen zy zeer zacht. „Ik ben dokter Ibaroen", zei Thijs, „kan ik iets voor U doen?" De Koning zei: „Ik denk het niet ik heb verdriet en ben heel ziek zooals U ziet. Ik heb geen trek in eten waar dat Van komt zou 'k wel eens willen weten. Vanochtend heb ik ook nog niet ont beten. Ik kryg niet meer dan pap en zoo nu en dan wat vruchten sap. Zelfs dat doet in mijn maag veel pijn wat zou dat kunnen zyn? Hoor daar komt alweer een knecht met pap aandragen dat zal ook wel weer aan al mijn darmen knagen". „Hé", dacht Thus, „dat gaat zeer vreemdsoortig lijken daar zal ik eens naar kyken". Hy keek eens in de gang nu om een hoek en dacht: „Misschien zie 'k daar wel wat ik zoek." 2—J

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6