Vliegende Hollanders aan den start. 75"le Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 13 October 1934 Derde Blad No. 22872 GEMENGD NIEUWS. POSTZEGELS ABNORMALE WEERSTOESTANDEN. Uiver en Panderjager: „Behouden vaart!" Losse nummers van ons Blad het spookte te wassenaar. Grap van een 17-Jarigen jongen. Onze correspondent te Wassenaar Schrijft In het bosöh, „achter de kerk" spook, ite het. Het was griezelig wat zich daar van tijd tot tijd vertoonde: een geraamte, een geraamte van een mensch! En dan zoo in de nabijheid van het kerkhof! Gisteravond omstreeks 8 uur verscheen het spook weer. Een paar honderd men- sohen stonden op den weg het tooneel te aanschouwen. Niemand had den moed bij het „spook" op audiëntie te gaan. 't Was verbazend geheimzinnig. Zoo vertoonde het geraamte zich in het volle licht en dan weer was alles in een akelig duister gehuld. De politie werd ervan in kennis gesteld. Nu, politie is voor geen klein geruchtje vervaard. Twee dienaars van den H. Her mandad stapten het bosch in: een aan de zijde van de Kerkhoflaan en een aan de zijde van den Storm v. 's-Gravesandeweg. Weer verscheen het spook in volle glorie maar op hetzelfde oogenblik verscheen ook daar de politieHet spook scheen met politie niet veel op te hebben, want het trachtte zich in de duisternis uit de voeten te maken doch in plaats van een geraamte bevond zich de 17-jarige v. H. in de handen van de twee agenten. Hij en het spook werden samen naar het bureau getransporteerd. Hij werd verbaliseerd en ton huiswaarts keeren, terwijl het spook vrij logies ontving. In kartonnen doozen was werkelijk heel kunstig een bijna levensgroot geraamte gesneden. In de doozen bevonden zich een paar lampjes verbonden aan een batterij. Het geheel werd bediend door v. H. op wiens bevel „Hein" verscheen en ver dween. o UITSTEL IN DE ONNES-STRAFZAAK? De heer Onnes moet een keeloperatie ondergaan. Zooals wij reeds meldden, zal op 6 No vember de heer Onnes van Nijenrode voor het gerechtshof te Amsterdam terecht staan. De heer Onnes woont thans op zijn landgoed in Mecklenburg, waar hij zich voorgoed heeft gevestigd. Gistermiddag hebben de beide verdedi- gerse van den heer Onnes, mr. Th. Muller Massis en mr. N. J. Kappeyne van de Cop- pello te Utrecht een onderhoud met hun cliënt gehad. Deze deelde mede, dat hij een keeloperatie zal moeten ondergaan, waardoor hem het spreken geruimen tijd onmogelijk zal zijn. In verband hiermede verzocht de heer Onnes zijn verdedigers stappen te doen om de behandeling van de zaak die 6 Nov. aan zou vangen, uit gesteld te krijgen tot lateren datum, daar hij op de zitting tegenwoordig wil zijn. Reeds gisteren is een desbetreffend ver zoek ingediend bij den procureur-generaal en bij den president van het gerechtshof. Over het verzoek is uiteraard nog niet beslist. o DOOR VRACHTAUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Ongeval te Zwijndrecbt. Gisteravond is nabij het spoorwegvia duct te Zwijndrecht de 60-jarige De K„ woonachtig te Zwijndrecht, overreden door een vrachtauto, bestuurd door L. Hij was met deze vrachtauto meegereden en na te zijn uitgestapt bedacht hij plotseling, dat hij zijn koffer had vergeten. Terwijl de wagen reeds in beweging was wilde hij zijn koffer er uit halen, doch kwam daar bij te vallen, met het gevolg dat een der wielen over hem heen reed. De ongeluk kige was vrijwel op slag dood. DOOR MOTORRIJDER AANGEREDEN. Twee gewonden. Gisteren is op den Rijksstraatweg, nabij de Klomp, de wielrijder Vermeulen, uit Zeist, die aan iemand den weg vroeg, door den motorrijder Heijhof, uit Arnhem, aan gereden. V. werd zwaar gewond opgeno men en naar het ziekenhuis te Amers foort overgebracht. H„ die minder zwaar gewond werd, is naar het ziekenhuis te Arnhem vervoerd. MEISJE LOOPT TEGEN AUTO. Een vijfjarig meisje is gistermiddag om twaalf uur bij het verlaten van de school doordat het op onvoorzichtige wijze den rijweg overstak in de Oostzaanstraat te Amsterdam tegen een passeerende auto, welke slechts een geringe vaart had, op- geloopen. Het kind kreeg een klap van een der spatborden en viel met het hoofdje tegen de trottoirband. Met een zware her senschudding en bloedende verwondingen is de kleine in zorgwekkenden toestand naar het Wilhelmina Gasthuis vervoerd. VAN EEN SCHUIT GEVALLEN EN VERDRONKEN. Gisteravond had op de Prinsengracht te Amsterdam een tragisch ongeluk plaats, dat het leven van een 18-jarigen jonge man kostte. Een schipper kwam met zijn motorschuit „de Harmonie" het IJ uitge varen in de richting van de Prinsengracht Toen hij onder het viaduct doorvoer, stootte het schip met den boeg tegen den wal. De 18-jarige J. Kortekaas, die op de plecht stond, verloor door den schok zijn evenwicht, en viel in het water. De schip per deed alle mogelijke moeite hem te redden; het mocht na eenigen tijd geluk ken hem op het droge te brengen. Onmid dellijk werd kunstmatige ademhaling toe gepast, doch de levensgeesten bleken reeds geweken te zijn. RECLAME- 7550 Groote sorteering Series Pakketten en Postzegels per stuk. Ka-Be albums nieuwste uitgave. C. v. LEEUWEN Lokhorststr. - Tel. 1937 BRAND. Gisteravond omstreeks negen uur zijn In de gemeente Kerkdriel twee woningen een prooi der vlammen geworden. De brand ontstond ln de woning van J. Jaarsveld. Het huis stond weldra in lich terlaaie en de vlammen sloegen over naar het naastbijgelegen pand van den heer G. v. d. Anker, waar een meelhandel is ge vestigd. Ook dit huls brandde af. Een groote hoeveelheid meel ging verloren. De omliggende huizen, die alle met riet ge dekt zijn, werden door de bewoners en de motorbrandspuit van Kerkdriel natgehou- den. De oorzaak van den brand is onbe kend. Gistermiddag Is de kapitale boerderij van H. Luinge en bewoond door J. v. d, Velts te Eelde tot den grond toe afgebrand. Het gebouw en de inboedel waren laag verzekerd. De brand is vermoedelijk ont staan. doordat kinderen met lucifers speel den. Een der kinderen heeft brandwonden opgeloopen. EEN RUMOERIGE VERGADERING. Gisteren hielden de heeren Baars en Frenay ln Bellevue te Amsterdam een openbare vergadering. Van de 250 aanwe zigen bleken er ruim 200 communist te zijn. Het werd al spoedig een ongelooflijke herrie, zoodat een politiemacht er aan te pas moest komen om de zaak uit elkaar te slaan. Er bleven tenslotte slechts een veertigtal toehoorders over, met wie de vergadering kon worden voortgezet. BUITENLANDSCH GEMENGD. OP ZOEK NAAR EEN SCHAT OP HET EILANDJE MONTE CHRISTO. Er worden op het oogenblik voorberei dingen getroffen voor een expeditie, die een Onderzoek zal instellen naar den schat op het eilandje Monte Christo, beschre ven ln den roman van Alexander Dumas. Onlangs waren uit Corsica afkomstige visschers genoodzaakt op het eenzame eiland een schuilplaats te zoeken. Nabij den ouden uitkijktoren, die ook in het boek van Dumas voorcomt, vonden zij eenige goudstukken, dateerende uit de 18de eeuw. Het verhaal van de vondst werd spoedig algemeen bekend, en toen bleek, dat eeni ge van de weinige bezoekers, die zich voor dien op het eiland hadden bevonden, ook reeds dergelijke goudstukken hadden ge vonden. Dit is aanleiding geweest voor het on dernemen van de expeditie. VIOLETTE NOZIÈRES TER DOOD VEROORDEELD. De rechtbank te Parijs heeft Violette Nozières ter dood veroordeeld. Violette Nozières was het achttien-jarige meisje dat getracht heeft haar ouders te vergif tigen om aan geld te komen. Doordat haar moeder herstelde van de vergiftiging, kwam het feit aan het licht. Violette was de dochter van een machinist van de spoorwegen die haar een opvoeding boven haar stand had gegeven. In naam stu deerde zij, doch Inderdaad leidde zij een lichtzinnig leven. Practisch komt dit vonnis waarschijnlijk neer op levenslang, daar doodvonnissen aan vrouwen in Frankrijk niet plegen te worden voltrokken. o DE ONTVOERING VAN MRS. STOLL. Men heeft te Louisville nog geen enkel teeken van de Woensdag ontvoerde jonge vrouw van den oliemagnaat Stoll. Volgens de enkele beschikbare aanwijzingen zou de daad zijn gepleegd door een zeer ont wikkeld man zonder medeplichtigen. De politie meent, dat hij handelde uit per soonlijke wraak jegens de familie. Er worden enkele nadere bijzonderhe den bekend omtrent de wijze, waarop de ontvoering is geschied. Tegen drie uur schelde een zeer fat soenlijk uitziend man bij de Stolls aan. Hij deelde het dienstmeisje mede, dat hij de telefoon kwam repareeren. Het meisje liet hem binnen, waarop hij naar de telefoon liep, het toestel onklaar maakte en op luiden toon mevrouw Stoll te spreken vroeg. Deze lag boven ziek te bed doch kwam beneden toen zij het lawaai hoorde. De man hield haar een revolver voor en riep. dat hij haar wilde ontvoeren. Mevrouw Stoll trachtte hem aan de praat te hou den, in de hoop, dat er hulp zou opdagen en bood ten slotte aan hem een chèque te geven, indien hij wilde weggaan. Hij beantwoordde dit voorstel door haar met een ijzeren pijp eeh slag op het hoofd te geven, waardoor zij half bewusteloos ter aarde stortte. De man dwong vervolgens het dienst meisje haar meesteres de handen te bin den, bond het meisje zelf aan een stoel en plakte haar mond dicht met Isolatieband, droeg mevrouw Stoll die in nachttoilet en een bloedende wonde aan het hoofd had, naar de auto en verdween. Op tafel liet de ontvoerder een keurig getypt briefje achter, waarin hij 50.000 dollar als losgeld eischte. De heer Stoll ontdekte eerst 's avonds bij zijn thuiskomst wat er gebeurd was. Het meisje, dat totaal van streek was, kon hem slechts zeer onsamenhangende in lichtingen verstrekken. Aan de politie ver klaarde hij, het gevraagde losgeld gaarne te willen hetalen. En dit is later geschied. De politie heeft, het opsporingswerk ge staakt om de familie in staat te stellen met den ontvoerder in contact te komen, opdat hij het slachtoffer zal terugbrengen. ERNSTIGE ONTPLOFFING. In de zuurstoffabrlek Kosmos te Czaslau ln Tsjecho Slowakije is met ontzaggelijk rumoer een zuurstofflesch ontploft. De arbeider, die bezig was de flesch te vullen werd gedood, de zaal, waar de ontploffing plaats had, werd vernield. Het dak van de fabriek sloeg kapot, zoodat de brokstukken tot ver ln den omtrek neerkwamen. Onder het personeel ontstond een paniek. Het verminkte lijk van den arbeider werd later onder de pulnen gevonden. ONTPLOFFING IN EEN WOLKEN- KRARBER. In een wolkenkrabber van 14 verdiepin gen te Chicago heeft zich een ernstige ontploffing voorgedaan, tengevolge waar van 2 personen werden gedood en 15 ge wond. De ontploffing ontstond in een koelinstallatie, waarin zich ammoniakdam- pen hadden gevormd. Een groot aantal vensterruiten, ook van ln de nabijheid ge legen gebouwen, werd vernield. Onder de ln het gebouw werkende personen ontstond groote opwinding, waardoor het reddings werk zeer bemoeilijkt werd. GRUWELIJK DRAMA. Een gruwelijk drama is in het kleine plaatsje Cambron bij Abbeville ln Noord- Frankrijk gepleegd. Een 44-jarige boer doodde aldaar met een bijl zijn vrouw, zijn vijf kinderen van 4 tot 12 jaar. stak daarna zijn boerderij ln brand en maakte door ophanging een eind aan zijn leven. Van tijd tot tijd verspreiden de dagbla den berichten over weerkundige gebeurte nissen van kleineren of grooteren omvang, die hier of daar zijn voorgevallen. Het kan daarbij den schijn hebben alsof Iets bui tengewoons is voorgevallen. In tal van gevallen is dat ook zoo. Uit den aard der zaak zal een bericht niet de wereld in gestuurd worden als er niet werkelijk iets bijzonders gebeurd is. Daarbij zal men echter een groot onderscheid moeten ma ken tusschen het wezen van het verschijn sel en dé plaats waar en de hevigheid waarmede het optreedt. Een voorbeeld is b.v. de taifoen, welke op 21 September een deel van Japan, en wel ongeveer het mid delste deel, heeft getroffen. Het bijzon dere, om niet te zeggen het abnormale hiervan was de plaats, waar de taifoen woedde. Taifoens ln de Chineesche Zee zijn een normaal ■'verschijnsel op geringere Zuidelijke breedte: zij treden bijna gere geld op de Philippijnsche Eilanden, zelden in Japan. Wel kostte deze wervelstorm een ontstellend groot aantal slachtoffers maar, te oordeelen naar de bekend gewor den meteorologische bijzonderheden om trent den storm, was deze niet zoo krachtig als tal van vroeger voorgekomen orkanen ln het verre Oosten. Wij hebben in dit geval dus te doen met een abnormaliteit in de plaats van op treden van het meteorologisch verschijnsel Een ander bijzonder bericht vond ik on langs vermeld. Dit najaar zou te Irkutsk ln Siberië de eerste sneeuw ongewoon vroeg gevallen zijn. In dit geval hebben wij te doen met een abnormaliteit ln het oogen blik van optreden van het verschijnsel. In ons land brachten de laatste dagen van September buitengewoon mooi zomer weer met zulke hooge temperaturen, dat met betrekking tot de dagelijksche maxi mumtemperatuur het record der laatste veertig jaren Is geslagen geworden. In dit geval hebben wij dus met een abnormale intensiteit van het verschijnsel te doen. Hetzelfde is het geval met de buitenge wone droogte, welke dezen zomer zoowel ln Amerika als in Europa heeft geheerscht. De mensch is geneigd al deze abnormale gebeurtenissen toe te schrijven aan bui tengewone oorzaken. Soms gaat men zoo ver te gelooven, dat er een algeheele ver andering in de Natuur, in het klimaat heeft plaats gehad en men verbindt in zoo'n geval gaarne een profetie aan het abnormale gebeuren. Wij hebben nu in de eerste plaats een maatstaf noodig, waarmede wij het abnor male in het gebeuren kunnen meten. Deze vinden wij in de meteorologische en kli matologische statistieken. Daaruit kun nen wij beoordeelen of de betreffende me teorologische gebeurtenis zich vroeger in deze buitengewone mate heeft voorgedaan of niet. In het laatste geval hebben wij te doen met het vestigen van een nieuw record. Een uitdrukking zooals: „de oud ste menschen herinneren zich niet ooit zooiets te hebben meegemaakt", beteekent meestal heel weinig, daar het herinne ringsvermogen van de menschen voor ex cessieve meteorologische gebeurtenissen in den regel niet groot en niet zeer betrouw baar is. Wij zien daarenboven telkens, dat de bekende meteorologische records geslagen worden, waaruit slechts deze slotsom kan worden getrokken, dat onze statistieken over een veel te korten tijd loopen, dan dat de uiterste gevallen, die mogelijk zijn, zich binnen den tijd van geregelde waar neming hebben voorgedaan. Blijkbaar ken nen wij uit onzen tijd geen gebeurtenissen, die werkelijk het uiterst mogelijke zijn of dit het dichtst benaderd hebben. Hier mede komt overeen, dat oude kronieken dikwijls geweldige natuurrampen schil deren. die verre overtreffen hetgeen wij zelve hebben medegemaakt. Daarom zou het verkeerd zijn te meenen, dat de oude verhalen overdreven zijn. Merkwaardig zijn in dit opzicht de oude overleveringen over zeer strenge winters. Het lijkt daarbij wel of tegenwoordig ons oordeel over den winter geheel vertroebeld is geworden door een verkeerde voorstel ling van de strengste winters in oude tij den. Een nader onderzoek kan ons spoedig leeren, dat de beruchtste winters, zooals die Van 1709 en 1740, in geenen deele Geysendorffer, commandant van de „Panderjager". I_L Allerlei geruchten omtrent de Mac Ro- bertson-race, doen nu al geruimen tijd de ronde. Het meest sensationeele is dat betreffende den Amerikaan Willy Post, die met z'n „Winnie Mae" (een Lockheed Vega-toestel) den tocht Londen—Mel bourne door de stratosfeer zou willen ma ken. Fluisterend spreekt men van een zeer speciale Inrichting, die het mogelijk zou maken in de stratosfeer zonder behulp van zuurstof-flesschen (die te zwaar zijn om mee te voeren) adem te h£(len. En op een hoogte van 12 K.M. en meer, zou de Win nie Mae een snelheid kunnen ontwikkelen van om en bij de 600 K.M. per uur. Bin nen de twee etmalen zou aldus de reis kunnen worden volbracht! Er zijn menschen, die deze merkwaar dige verhalen niet ernstig nemen, er zijn anderen, die een verrassend experiment niet uitgesloten achten. En er heeten vliegtuigbouwers te zijn, die met onge rustheid de komende verrichtingen van de Winnie Mae tegemoet zien.... Een ernstige gegadigde voor den prijs was zeer zeker de befaamde Kingsford Smith, doch vliegtuigpech heeft hem op het laatste oogenblik verhinderd tijdig op Mlldenhall aanwezig te zijn. Kingsford Smith kent het weer en kent de route als geen ander, en het Is stellig jammer, dat hij op deze wüze van deelneming zou moeten worden uitgeschakeld. Eén oplos sing bestaat er echter nog, n.l. dat de organlseerende Londensche Aero-club hem (evenals zü dat de Uiver en den Pander jager deed) dispensatie verleent van de verplichting om zich reeds Zondag op Mildenhall te melden! Voor den handicapwedstrijd (waarvoor ook de Uiver is ingeschreven) gelden veel meer bepalingen dan voor de snelheids race. En hy is daarom voor het publiek niet te volgen. Aan de hand van last, startgewicht, vermogen der motoren en vleugeloppervlak wordt een handicap snelheid vastgesteld. Hieruit berekent men den toegestanen handicap-tyd. De deel nemer, wiens werkelijke vliegtyd dien toegestanen handicap-tyd het meest naby komt, is winnaar van den prijs van 2000 pond. De tweede prys bedraagt 1000 pond. Behalve de vyf voor de snelheidswed strijd aangewezen plaatsen: Bagdad. Alla habad, Singapore, Port Darwin en Charle- ville, zyn de volgende tusschenstations aangewezen: Marseille, Rome, Athene, Aleppo, Boesjir, Karachi, Jodpoer, Cal cutta. Rangoon, Bangkok, Alor Star, Bata via, Rembang, Koepang, Newcastle Wa ters, Cloncurry en Narramine. Totaal 19.250 K.M. Men is enkel verplicht op de Parmentier, commandant van de „Uiver", vyf groote controle-posten te landen. De andere mag men overslaan, men kan zelfs een geheel andere route kiezen, doch de op de genoemde stopplaatsen doorge brachte tyd wordt afgetrokken van den vliegtyd, terwyi de niet officieele stop plaatsen daarby buiten beschouwing bly- ven. Practisch ls men dus gedwongen zich aan de voorgeschreven route te houden. De vracht moet aan het begin van de reis worden verzegeld; eventueel onderweg uitstappende passagiers moeten door an dere personen (en niet door eenzelfde ge wicht aan vracht) vervangen worden. Een enkel woord tenslotte nog over de beide machines, die voor Nederland zullen uitkomen. De Panderjager heeft een maxi mumsnelheid van 360 K.M. met een kruis snelheid van boven de 300 K.M. per uur. Het toestel vloog naar Indië in 46 uur en 52 minuten en had voor den terugweg noodig 51 uur en 47 minuten. Het ls een ééndekker met drie Wright „Whirland- motoren" van 420 P.K. ieder; 9 cylinders. Het benzine-verbruik bedraagt 80 liter per uur per motor. De tankcapaciteit is 2100 liter. De breedte van het toestel over de vleugels bedraagt 16.6 meter; lengte voor kant middelste motor tot achterkaft van het roer 12Vi meter; hoogte 2.90 M. Ook de Uiver (Douglas) is een ééndek ker. Zij heeft twee Wright „Cyclone"-mo- toren (9 cylinders) met een benzine-ver bruik van 87 liter per uur per motor. De tankcapaciteit is 1930 L. Terwyi de Pan derjager feiteiyk slechts plaats biedt aan drie personen (behalve Geyssendorffer en Asjes gaat alleen de marconist Pronk mee) kan de Uiver desnoods 18 passagiers ber- gen.H aar bemanning zal, gelijk bekend, bestaan uit Parmentier, Moll, Prins en Van Bruggen. De breedte over de vleugels van deze machine is 26 M., lengte I8V2 M., hoogte 5 M. De maximum-snelheid be draagt 338 K.M., de kruissnelheid 315 K.M. Ter vergeiyking zij nog vermeld dat voor de Granville „Gee Bee" Monoplane (be stuurder de Amerikaan Clide E. Pangborn) staat opgegeven een maximum-snelheid van 475 K.M. en een kruis-snelheid van 350 K.M. Indien alleen de snelheid beslissend ware zouden onze vertegenwoordigers dus kansloos zijn. Gelukkig is het anders! Vooral het weer kan onze piloten helpen, zy kennen de moeilijkheden op 't grootste deel van het traject, zy weten hoe zy by slechte weersomstandigheden moeten han delen. En zooals eens de Pelikaan-tocht de aandacht van heel de wereld tot zich trok, zoo zou ook dezeLonden-Melbourne-race'n glorieus succes kunnen worden voor Hol- landsche bekwaamheid, voor Hollandsche energie en volharding.... Uiver en Panderjager: Behouden vaart! strenger of langduriger waren dan die van 1891 en 1929. Hier zyn wij dus met de mee ning, dat „ouderwetsche winters" tegen woordig niet meer voorkomen, geheel op den verkeerden weg. Van een verandering van het klimaat in historische tyd is, wat dit betreft, zeer waarschynlijk in het ge heel geen sprake. Wel schijnt het dat reek sen van jaren, misschien met een zekere periodiciteit voorkomen, waarin meer strenge winters optreden dan gewoonhjk, maar dit is heel wat anders dan een klimaats-verandering. Zoover met deze beschouwingen gekomen zynde, zie Ik, dat de beschikbare plaats ruimte is uitgeput en dat er nog te veel te zeggen is om het onderwerp als uitgeput te beschouwen. Daar zyn b.v. nog de vragen: welke beteekenis abnormale meteorologi sche verschijnselen hebben in het algemeen verloop der weersgesteldheid, hoe zy ver klaard kunnen worden en of zy een ze kere profetische beteekenis hebben. Om intusschen tot het uitgangspunt terug te keeren, moet nog dit gezegd worden. Een meteorologische gebeurtenis moet alleen dan als een zeer bijzondere worden beschouwd wanneer zy in plaats, in tijd of in hevigheid zeer veel afwykl van het gemiddelde en tenminste de uiter ste, ons bekende grenzen nadert. Eerst wanneer dit het geval is, loont het de moeite te trachten de drie hierboven ge stelde vragen te beantwoorden. Wij kunnen daarby. zooals helaas al te dikwijls ge daan wordt, gemakkelijk te ver gaande gevolgtrekkingen maken, voornamelyk op het gebied der voorspellingen. Zoo zou men licht geneigd zijn uit een vroeg in vallen van den winter in Siberië een te kouden winter in Europa te voorspellen. In een volgend artikel zullen de ge noemde vragen worden besproken. (Nadruk verboden.). C. N. zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN - Stationsweg Firma A. J. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2. W. G. J. VERBURG, Sigarenhandel, Heerenstraat 2. Fa. A. SOMERW1L Az. Hoogew. 24 A. M. v. ZWICHT - Breestraat 126 Joh. HOGER VORST. Haarl.str. 128 A. VAN EGMOND, Sigarenhandel, Haven 2/4 BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat No. 59 - Oegstgeest en des Zaterdags bij A. H. V. d. VOOREN, H. Rijnd. 106 en bij Kiosk Prinsessekade.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 9