LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 8 October 1934 R. V. C,H1LLEGOM 4—1. Be HDlegommers uit vorm. Hillegom leed In Den Haag een ver diende, doch eenigszins geflatteerde ne derlaag. Was het begin voor de gasten, hoopvol, al gauw bleek dat zij tegen het harde doch volkomen faire spel der RV Cers niet op konden. De Hillegommers trappen af en zijn in het begin sterker. Als v Beek den bal goed opbrengt, zet hij mooi voor en Fr. v. d. Hulst schiet Ineens keihard in het Haagsche doel tot groote vreugde van de talrijke menigte die Hil legom vergezelde. RVC gooit er n schepje op en onderneemt ook menigen aanval. Hierbij blijkt dat de RVC-rechtsbuiten een speler is van klasse. Hij is de Hillegom- sche verdediging telkens de baas. Door zijn toedoen is de stand dan ook spoedig gelijk. Verschoor raakt geblesseerd en H. v. d. Hulst speelt op halve kracht, zoodat de linkerwing der gasten niet kan geven, wat wij daarvan gewend zijn Toch blijft het tot aan rust een aantrekkelijke strijd met beide doelen om beurten in gevaar Nog voor rust wordt Duyzers uit het veld gedragen, maar hij kan toch na de pauze weer spelen. De tweede helft is geheel voor RVC. haar spel is goed en enthousiast en spoe dig heeft zij de leiding door een pracht- schot van v. Osch. Als dan de linksbinnen van Hillegom het veld verlaat en niet wordt vervangen, kunnen de overige drie het niet ver meer brengen, toch bezorgen ze de RVC-veste nog menig benauwd oogenblik. De gastheeren maken op keu rige wijze 31 Hillegom laat den moed zakken en speelt een verloren partij. Nog eenmaal wordt v. Dijk door den rechtsbui ten gepasseerd en dan winnen de RVCers verdiend met 4—1. De gasten speelden ver beneden hun kunnen, al dient opgemerkt dat ze met de verschillende blessures doorloopend met 10 man speelden. Verderde uitslagen van V.V. Hillegom zijn: Zeemeeuwen 4Hillegom 2 0—3. Zandvoort 5Hillegom 4 35. Hillegom 3Heemstede 2 11. •Hillegom Jun.Ripperda 09. HILLINEN—ZANDVOORT 2—10. De Hillinen-keeper uit vorm. De oorzaak van deze groote nederlaag komt wel in hoofdzaak neer op het meer dan slordige werk van den Hillegomschen doelverdediger, die, al dient erkend te dat de backs ook niet waren, zooals wij dat van hen gewoon zijn, toch zeker de helft van het aantal goals had moeten keeren. Reeds in de eerste minuut neemt Zand voort de leiding, wanneer Braam het te mooi wil doen: de teruggespeelde bal wordt nu hard ingeschoten, 01. Lang duurt de vreugde niet, want direct hierop maakt Hillinen wederom gelijk; door E. Scholte. 11. Er ontstaat een snelle aan trekkelijke wedstrijd met Hillinen het meest in den aanval, geen van belde par tijen kan het net vinden, totdat Zand voort de leiding herneemt, Van der Jagt stopt nog wel, maar doordat hij het leder laat vallen rolt de bal in doel (1—2). In de volgende vijf minuten twee Zandvoort- 6che doelpunten, beide door schuld van de achterhoede (14). Moedig werkt Hil linen verder; de blauw-witten spelen niet minder dan hun collega's en eindelijk weet Schrier (die in de voorhoede ook niet op zijn plaats staat) er 42 van te maken. Met een Hillinen-overwicht komt de rust. De tweede helft is gauw weer gegeven. Hillienen doet tevergeefs wanhopige po gingen om het verloren terrein te herove ren. maar slaagt daarin niet. De stand blijft steeds 42; tot 20 minuten voor het einde, in welk tijdsverloop Van der Jagt kans ziet om zich nog 6 maal te laten passeeren. Scheidsrechter v. d. Bijl (Hilversum) was beslist onvoldoende. Verdere uitslagen waren: Hillinen IV Bloemendaal V 33; Ripperda nHilli nen n 01; Kennemers VU—Hillinen in 3—6. LEIDSCHE BOTSA.S.C. 4—2. Slecht voetbal. Wij hebben in geen tijden Zulk slecht voetbal gezien als in den wedstrijd van de Leidsche Boys tegen A.S.C. Zelfs niet voor vierde klassers. De wind en het zeer gladde terrein mogen daarvoor eenigermate als verontschuldiging gelden, geen der beide partijen wist zich aan deze omstandig heden aan te passen. Technisch was A.S.C de meerdere der gastheeren, maar de tak- tiek der rood-zwarten liet alles te wen- schen. Ondanks een zeer sterke veldmeer- öerheld was het een volkomen zinloos ge- trap en de sporadische uitvallen van de Leidsche Boys brachten vier doelpunten tegen A.S.C. Doelpunten, die voor de eene helft op rekening kunnen worden ge schreven van den falenden doelman Freyser en voor de rest op rekening van de linkerhelft van de verdediging der rood zwarten. De combinatie Oskam-De Jong klopte heelemaal niet. In de geheele A.S.C.-verdediging werd trouwens het spel op critieke momenten veel te veel in de breedte van het veld gespeeld in plaats van in de lengte. Dat opruimen de eerste taak der verdediging is. begreep Leidsche Boys veel beter dan A.S.C. Door grove blunders in de achterhoede der rood-zwarten kwam de pauze met een 30 voorsprong van Leidsche Boys. Met wind tegen hadden toen al de rood-zwar ten een veldmeerderheid gedemonstreerd, maar de voorhoede kopte op ongelegen tijden, als er ruimschoots gelegenheid was den bal' te schoppen en te schieten. In de tweede helft was de veldmeerder heid van A.S.C. zoo mogelijk nog meer uitgesproken Een ver schot van Van Leeuwen trof toen in de eerste minuten doel, maar even later werd het door een fout van Oskam en Freyser 41. In de tweede helft heeft A.S.C. onafgebroken voor het doel van Leidsche Boys gezeten. Het waren echter aanvallen zonder samen hang en daarmede had de zeer goed spe lende achterhoede van Leidsche Boys niet de minste moeite. Kort voor het einde bracht Oskam, die met Van Kuik van plaats had verwisseld, uit een strafschop den stand op 4—2. ALPHIA—LAAKKWARTIER 1—2. Een slechte wedstrijd. Het is Alphia wederom niet mogen ge lukken de eerste overwinning te behalen al is de kans daartoe in dezeen wedstrijd niet gering geweest. Van beide zijden is het een slechte wedstrijd geweest en ook het Haagsche Laakkwartier maakte geen groo- ten indruk. Mogelijk speelde het gladde veld een groote rol. doch de kansen in aanmerking genomen, hadden aan beide kanten meer doelpunten moeten vallen al moet hier direct aan toegevoegd worden dat beide keepers zoowel van Alphia als van Laakkwartier uitstekend op dreef waren en wel het minste last van de glad heid hadden. Vóór de rust met wind mee had de thuisclub zeker een voorsprong kunnen nemen doch haar voorhoede speelde te onbenullig om daadwerkelijk succes te hebben. Als was het soms op het nippertje, telkens verdween de bal naast inplaats van in het vijandelijk doel en daar het Laakkwartier zooal in mindere mate, eveneens verging brak de rust aan met blanken stand 00. Na de rust had Alphia's midvoor met den rechtsbuiten gewisseld, doch ofschoon in het eerste kwartier de Oranjehemden sterker waren, bleek dit op het verloop van den strijd geen beteekenende invloed uit te oefenen De achterhoede kreeg het nu met den wind tegen moeilijker wat de voorhoede vanzelf niet ten goede kwam. Na ongeveer 20 minuten spelen weet kee per Bouthoorn een hard schot niet vol doende te keeren, zoodat de toeloopende Haagsche midvoor de terugspringende bal dankbaar inschiet 01 Dit brengt wat leven in de voorhoede der gastheeren en spoedig komt dan ook de gelijkmaker als uit een voorzet van rechts Mulder keurig en onhoudbaar inkopt 11. Nogmaals komen midvoor en linksbuiten voor open doel doch de Haagsche doelman weet het gevaar te keeren waarop zeker niemand rekende. Een gelijk spel hing in de lucht. Maar kort voor het einde weet de rechts binnen van Laakkwartier van een fout in de Alphia achterhoede te profiteeren om zijn club de leiding te hergeven. Nog even probeert Alphia het met alle kracht, doch het wil niet lukken en als het einde wordt aangekondigd is deze wedstrijd door de Nieuwe Slootbewoners wederom onnoodig verloren (12). U. V. S. II—.ALPHIA II 2—0. Een door beide partijen enthousiast ge speelde wedstrijd welke door beter spel van U.V.S. verdiend door de blauw-witten werd gewonnen. Voor de rust werd in hoofd zaak door uitstekend werk van de verde digingen niet gescoord, maar in de tweede helft namen de blauw-witten reeds spoe dig door een goed schot van Hakkaart de leiding. Behalve enkele aanvallen van Alphia was U.V.S. doorloopend sterker, doch de blauw-witte voorhoede maakte een slecht gebruik van de kansen Pas kort voor het einde wist de U.V.S.-rechtsbuiten van Egmond met een mooi vleugelschot de score op 20 te brengen, met welken stand scheidsrechter van Reysen, die goed leidde, het einde aankondigde. A. S. C. II—L. F. C. n 0—6. Na de kranige overwinning van de rood zwarte reserves de vorige week op de Haantjes, hadden wij tegen L.F.C. een beter resultaat verwacht. Voor de rust wa ren de partijen uitstekend aan elkaar ge waagd; wel waren de gasten het meest in den aanval, maar het samenspel der voor hoede was te doorzichtig, zoodat de A.S.C.- verdediging telkens gelegenheid kreeg in te grijpen. Na de rust, welke met blanken stand was ingegaan, gooide L.F.C. het spel meer open, zoodat de achterhoede der thuisclub uit elkaar werd gerukt. Een kwartier lang weerstond zij den druk, toen deed de ver moeidheid zich gelden. De halflinie ver leende onvoldoende steun; de voorhoede bracht evenmin opluchting en toen de cen tervoor der gasten onhoudbaar het eerste doelpunt scoorde, zakte de A.8.C.-ploeg als het bekende kaartenhuis ineen. In 20 minuten tijds werden er zes groote gaten in Versteegen's heiligdom geschoten. L.F.C. ging hoe langer hoe beter spelen; bij A.S.C. was het juist andersom. Scheidsrechter Kooy leidde den prettigen en fairen wed strijd voortreffelijk. ALPHEN II—SCHEVENINGEN II 7—0. Alphen II telde één invaller. De cijfers zijn geflatteerd, want veel krachtsverschil was er niet. Nauwelijks is afgetrapt of de Scheveningsche doelman kan den bal uit het net halen, die daar door de Greef uit een voorzet van Mulder gedeponeerd is. Wederom neemt Alphen den bal over en Vrisekoop scoort, doch dit doelpunt wordt wegens buitenspel terecht geannuleerd. Als de kustbewoners van de schrik bekomen zijn, wordt de Alphen veste onder vuur genomen. Van Vliet geeft echter niet thuis In het aanvalsquintet van Alphen begrij pen v. d. Louw en Vrisekoop elkaar opper best en voor de gasten vormen zij dan ook een doorloopend gevaar. Na een pass van Vrisekoop doelpunt al spoedig v. d. Louw wederom, terwijl eenigen tijd hierna de zelfde speler er 30 van maakt. Na nog een vierde doelpunt er aan toegevoegd te hebben, is het rusten. Na de thee domineert Alphen weer. Zoo schiet v. d. Louw na goed samenspel met Vrisekoop den bal voor de vijfde maal in het doel der gasten. Dezelfde speler maakt daarop 60 en mist hierna een strafschop Kort voor het einde benut Vrisekoop echter toch een strafschop, waardoor het einde komt met een 70 overwinning van Alphen. Scheveningen toonde zich een faire ploeg en haar spelers bleken goede verliezers. BERESTEYN I—LULGD. IH 3—17. De zichtbaar verzwakte kostschoolploeg leed een wel zeer groote-nederlaag tegen het goed spelende Lugd. III. Met de rust leidde groenwit reeds met 6I, waarna v. Weerlee c.s. er lustig op los scoorde. Het einde kwam met 173 voor groen-wit. BODEGRAVEN II—ELINKWIJK II 2—3. Een behoorlijk resultaat. Wel moesten de rood-zwarte reserves de punten aan de gasten laten, dooh met iets meer geluk had de uitslag evengoed andersom kun nen zijn en het vertoonde spel wettigt de hoop op betere resultaten. De gasten boek ten voor rust een 20 voorsprong, om deze kort na de hervatting tot 3—0 te ver grooten. Doch toen kwam de thuisclub aan bod en verkleinde de achterstand tot 32. Aanval op aanval werd door de rood zwarten ondernomen, doch de gasten gin gen met man en macht verdedigen en slaagden er in, verdere onheilen te voor komen, zoodat het einde kwam met een zwaar bevochten zege voor Elinkwijk II. o LUGDÜNUM II—L.D.W.S. II 6—0. Nadat geruimen tijd L.D.W.S. de beste scoringskansen heeft gehad, weet Ouds hoorn ter andere zijde, op onverwachte wijze de score te openen. (10.) Na de rust heeft groen-wit wind mede en is over duidelijk in de meerderheid. De Kier weet den stand op 20 te brengen. Hoewel de L.D.W.S.-aanvallen gevaarlijk zijn, weten zij het Lugd. doel niet te doorboren. In de groenwitte voorhoede slaagt 't wonderwel en de Kier Brommeyer en Oudshoorn brengen den stand op 50. L-D.W.S. werkt hard voor een alleszins verdiend tegen- punt, het wil niet lukken; integendeel, op fortuinlijke wijze komt Lugd. aan haar zesde goal, als de overigens correct leidende scheidsrechter een bal toekent die zeker 50 c.M. voor het doel bleef liggen. (60.) o L. F. C. Ill—T. O. N. A. I 3—6. Na 20 min. van gelijkopgaanden strijd wordt Tona sterker en weldra komt dan het verdiende doelpunt, als de midvoor hard inschiet. 01. Niet lang daarna breekt de rechtsbuiten door en scoort onhoud baar. 02. Dan komt L.F.C. even los en één min. voor rust brengt zij den stand op 12. Direct na de pauze doelpunt T.ON.A. door haar rechtsbuiten. 13. De L.F.C.-verdediging begaat de zonderlingste fouten, welke T.O.N.A. met 4 goals afstraft 16. Uit een vrijen schop brengt de rechts half van L.F.C. den stand op 26 en even voor het einde benut de linksbinnen een fout in de T.O.N.A.-achterhoede, 36. Kort daarop fluit de voortreffelijk leidende heer Gressie het einde. Het derde van T.O.N.A. boekte haar 2de fraaie overwinning, nu op het bezoekende Lugd. VU met 74. SPORTMAN I—ALPHEN III 3—3. Als er circa 10 min. is gespeeld neemt de thuisclub door haar rechtsbuiten de lei ding. 10. Niet ontmoedigd speelt Alphen verder en spoedig is de stand gelijk. 11. Weer komt Alphen terug en door een fout der Sportman-rechtsback is de stand 12. Nog voor de rust aanbreekt weet de Sport- man-midvoor de partijen op gelijken voet te brengen. Na de thee is het weer de Sportman-midvoor, die scoort. 32. Hoe wel Sportman in deze periode het spel ge heel in handen heeft, weet Alphen uit een corner gelijk te maken. 33. Steeds blijft de thuisclub aanvallen, doch zij heeft geen geluk als eenige schoten buiten het bereik van den Alphen-doelman tegen de lat bomen. Als de zeer goed leidende scheids rechter L. Verwoerd het einde aankondigt is de stand nog gelijk, waarmede Alphen zeer tevreden kan zijn. o ROODENBURG IV—L.D.T.S. IH 6—4. L.D.T.S. III stelde teleur door van Roo- denburg IV te verliezen met 64. Door fouten in de L.D.T.S.-achterhoede wist Roodenburg een half dozijn doelpunten vol te maken, terwijl er in de voorhoede te zeer getreuzeld werd om tot een goed re sultaat te komen. U. V. S. (a) ADSP—L.D.T.S. ADSP. 1—2. Voor de rust maakt LD.T.S één doel punt, doch de U.V.S.'ers maken gelijk. Na de rust neemt L.D.T.S. de leiding uit een penalty. U.V.S. zwoegt om een gelijk spel te forceeren, wat hen niet gelukt. Eind stand 21 voor L.D.T.S. o ALPHEN JUN.D.V.S. JUN. 6—1. Voor de rust wist de Alphen jeugd reeds een 30 voorsprong te behalen. Hierna viel Britsemer, de Alphensche doelman uit. Na de thee wist D.V.S. tegen te scoren, waarna Alphen nog drie maal het net wist te vinden. Einde kwam alzoo met een 61 overwinning voor Alphen. Scheidsrechter Le Maitre leidde goed. o LUGD. Adsp. (b.)—OOSTERKW. Adsp. (a) 2—2. De strijd tusschen de beide leiders ein digde onbeslist, wat de verhouding goed weergeeft. Reeds spoedig hadden de Oos terlingen een 20 voorsprong. Nog voor de rust joeg Bronsgeest het leer langs de O.K.-doelman. Na de rust een spannende strijd; eerst kort voor het einde wist bij een schermutseling een der groenwitten verdiend gelijk te maken. (22.) Voor de c-klasse klopte Lugd. (d.) de Rouwkoop jeugd met 21 (rust 11.) WOUBRUGGE I—A.R.C. H 4—1. Het spel is nog maar enkele minuten oud als midvoor Gothelp keeper Buis het nakijken geeft 10. W. is geducht in den aanval, maar doelpunten blijven voorloopig uit. Ook A.R.C, brengt het niet verder dan een corner. Rust 10. Na de pauze is het weer W. dat den toon aangeeft. Regel matig wordt de stand opgevoerd tot 40, door goede doelpunten van midvoor en rechts buiten. Vlak voor het einde weet A.R.C. de eer te redden 41 waarmede het einde aanbreekt. Scheidsrechter Warnaar leidde correct. FORTUNA—A-Z.L. Gisteren speelde Fortuna tegen A.ZL.. Ruststand 24. eindstand 3—9 voor A.Z.L. Fortuna speelde met 9 man De heer Crama leidde goed. SPORTMAN ADSP. BR.C.L. ADSP. 1—4. Voor de rust weet Sportman aardig stand te houden, hetgeen voornamelijk den Jeug digen doelman betreft. De achterstand is dan ook maar één punt. Na de rust maakt Sportman gelijk. 11. Nu gaat de grootere lichaamsbouw het echter winnen van de lichtere Sportmannetjes en de stand wordt tot 14 opgevoerd. Scheidsrechter P. Beurze voldeed goed. A. R. C. I—L. R. C. I 6—1. De Racingclub uit Alphen had niet al te veel moeite met de dito's uit Lisse. De Lissenaren spelen een vrij primitief spel letje en uitgezonderd de doelman en rechtsbuiten, waren alle spelers stuk voor stuk minder dan de Alphenaren. Den ge- heelen wedstrijd is A.R.C. in de meerder heid geweest. Voor de rust zorgden de Gebr. v. Dam er voor dat A.R.C. een voor sprong verkregen had van 3—0. Na de rust spanden de Lissenaren zich geducht in, met als gevolg dat A.R.C. wat meer aan dacht moest gaan schenken aan haar ver dediging. E>e thuisclub kon echter niet verhinderen, dat de rechtsbuiten der gas ten met 'n heel mooi schot, als besluit van een snelle ren, den achterstand ver kleinde. A.R.C. pakte daarna de zaken be ter aqn en vooral de middenlinie verzet bergen werk. W. Bergshoeff en A. en L. v. Dam zorgen tenslotte dat de stand op 61 gebracht wordt, waarmee het einde komt. EEN SUCCESDAG VOOR NOORDWIJK. Noordwijk heeft Zaterdag een bijzonder goeden dag gehad, want uit zes wedstrij den werden niet minder dan zes overwin ningen behaald. Noordwijk I—S.C.O. I 10; Noordwijk n Katwijk II 71; Noordwijk IIIWete- rings Boys I 82; Terleede 3Noordwijk IV, 1—2; Sleutels HNoordwijk V 02; S.C.O. JunioresNoordwijk Juniores 04. Over den wedstrijd Noordwijk IS.C.O. I het volgende: Voor de rust wist men niet te doelpunten. Na de pauze is Noordwijk sterker en on derneemt zij een serie aanvallen, die meestal geleid worden door W. Hoek, doch door slecht schieten en goed werk van den S.C.O.-keeper duurt het nog wel een half uur alvorens W. Hoek uit een voorzet van links den keeper het nakijken geeft. S.C.O. zet alles op den aanval en weet Noordwijk terug te dringen. Vooral in de laatste mi nuten wordt het Noordwijk-doel onder vuur genomen, maar het mag S.C.O. niet gelukken, mede aangezien Noordwijk haar achterhoede heeft versterkt, gelijk te maken. Het einde komt met een verdiende overwinning voor Noordwijk. De leiding was in goede handen. QUICK BOYS I—S. L. F. I 3—0. Quick Boys, dat nog steeds ongeslagen is, begint met 10 man, en direct komt S.L.F. gesteund door den vrij sterken wind, in den aanval, maar de achterhoede der gastheeren is in goeden vorm en retour neert alles. Quick Boys bepaalt zich tot uitvallen welke niet zonder gevaar zijn, maar ook de achterhoede der lichtmen- schen geeft niet thuis. De rust breekt met blanken stand aan. Na de pauze zijn de bordjes verhangen en moet S.L.F. zich hoofdzakelijk tot verdedigen bepalen. Na dat een doelpunt van v. d. Plas geannu leerd is, opent G. Pluimgraaf! de score. 10. S.L.F. zet nu de buitenspelval open. wat het spelpeil niet ten goede komt. Als J. Pluimgraaff is doorgebroken wordt hij binnen het strafschopgebied tegen den grond geloopen, wat de heer Burgerjon af straft met een penalty. Deze wordt door Remmelswaal in een doelpunt omgezet. 20. Aan de andere zijde beleeft het doel der gastheeren ook eenige benauwde oogenblikken, doch de lichtmenschen we ten de juiste richting niet te vinden. 10 min. voor het einde brengt de goed- spelende Nijenboer den stand met een schuiver op 30. Gedoelpunt wordt er dan niet meer. De heer Burgerjon leidde streng en correct. VEURLEIDSCHE ND AM. Te VeurLeidschendam zijn gisteren de volgende uitslagen verkregen: A.V.V. IllD.HI. VT 9—3 en A.V.V. IV— H.V.C. H 1—1. M.V.Z. I—AALSMEER I 0—5. Inderdaad wederom een flinke overwin ning voor A. wat wel niemand verwacht had, daar de rust slechts met 01 inging. Aanvankelijk had A. met veel pech voor doel te kampen en wist M.V.Z. steeds te redden, tenkoste van ettelijke corners. Vóór het eerste doelpunt noteerden wij er niet minder dan 8 waartegen over M.V.Z. er slechts 2 wist te stellen, welke geen van alle succes hadden. Na mooi samenspel wist de invaller linksbuiten tenslotte de score te openen. Na de hervatting was M.V.Z.eerst een poos sterk in den aanval, doch toen A. zich later wat loswerkte volg den de doelpunten vrij onverwachts. Eerst scoorde de linksbinnen uit een voorzet van den rechtsbuiten (02). Toen de midden voor uit een voorzet van den linksbuiten (0—3). Het derde doelpunt na rust was weer van den middenvoor van een afstand van ruim 30 M. onnoemelijk hard en zui ver '04). Kort voor het einde maakten de middenvoor en rechtsbuiten gezamenlijk er 0—5 van toen zij een voorzet van den linksbuiten in het net werkten. Verdere uitslagen waren: Aalsmeer IIAjax V 16 L.O.C. IIAalsmeer III 22. Aalsmeer Jun.—Watergr.m. Jun. 71. T.D.O ads.Aalsmeer ads. 04. UIT BOSKOOP. De uitslag van de te Boskoop gehouden wedstrijden is: Bosk. Boys IV—Moercapelle II 50. Voorwaarts HINieuwveen II 17. C.G.W.—STUDENTEN XL Morgenmiddag om 3 uur speelt op tal A.S.C.-terrein C.G.W. I tegen een Studen ten Elftal. Scheidsrechter is de heer J. Crama. K.R.V. (KATWIJK AAN DEN RIJN). Het eerste elftal van K.R.V. moest gis teren tegen het Haarlemsche Geel Wit n met 03 het onderspit delven. Met rust was de stand 02. K.R.V. II won met 10—1 van Kolp. Boys II; K.R.V. a met 41 van Lisse a. HET ZUIDELIJK ELFTAL SAMEN GESTELD. Voor den wedstrijd tegen Luxemburg. Zaterdagmiddag heeft de Zuidelijke Elf talcommissie het elftal samengesteld dat op Zondag 21 October te Helmond tegen Luxemburg zal spelen. Het ziet er als volgt uit: Doel: Pöttgens (Bleijerheide) achter: Voorjans (Juliana) en Van Run (PSV) midden: Van H-arn (Willem II). Oprlnsen (Noad) en Dorjee (PSV); voor: Hunting (PSV), Verkerk (PSV), Broeken (Longa). Claessens (MW) en Cruijssen (Longa). Als reserves zijn aangewezen: Bouwmans (PSV). Huppert iBleijerheide) en Piederiet (NAC). INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN. Te Boedapest heeft Hongarije met 31 van Oostenrijk gewonnen. Rust 11. Deze landenwedstrijd gold voor den Europa-beker Hongarije heeft door deze zege Oostenrijk van de tweede plaats in het klassement Italië staat bovenaan verdrongen. De landenwedstrijd te Kopenhagen tus schen Denemarken en Duitschland is door de Duitschers met 5—2 gewonnen. Met de rust hadden de Denen een achterstand van 1—0. Het resultaat van deze zevende ont moeting van beide landen is een weinig geflatteerd, want het overwicht van Duitschland was niet zoo groot, ais de cijfers dit willen doen voorkomen. WANDELSPORT. 75 K.M.-MARSCH TE ROTTERDAM. De leider der Leidsche Trekkers, de heer S. v ,d. Walle heeft Zaterdag en gisteren met succes deelgenomen aan een 75 K.M.- marsch te Rotterdam, uitgeschreven door de W.S.V. „Charlois" aldaar. Als belooning ontving hij een fraai uit gevoerd beeldje, n.l. een wandelaar op voetstuk en diploma. PAARDENSPORT. COURSES TE DUINDIGT. De uitslagen van de te Duindigt gehou den courses luiden: Reginaprijs, serieprijzendraverij 4e klasse over 1740 M. Eerste serie: 1. Welvaart van Duindal, eigenaar A. de Vlieger; 2. Wll- frieda, eig. M. P. Lexmond. Tweede serie: 1. Welvaart van Duindal, eig. A. de Vlieger; 2. Wilfrieda, eig. M. P. Lexmond. Beslis sing: 1. Welvaart van Duindal, eig. A. de Vlieger; 2. Wilfrieda, eig. M. P. Lexmond. Twintigste heerrijdersprijs. handicap draverij eerste klasse over 2000 M.: 1. Dia mant Bleu, eig. Stal O.; 2. Maitrank, eig. G. Wisker. Roi Soleilprijs, ren op de vlakke baan over 1800 M.: 1 Elass, eig. M. J. v. d. Velde; 2. Omphazit, eig. Jkvr. M. G. Quarles van Ufford. Rhodoprijs, handicapdraverij tweede en derde klasse over 2800 M.1. Willy Belwin, eig. R. F. Sormani; 2. Welvaart van Duin dal, eig. A. de Vlieger. Matadorendraven 1934, heatprijzendra- verlj eerste klasse over 1720 M. Eerste heat: Ironsides, eig. Stal Woudestein. Tweede heat: Victoria, eig. G. Wisker. Derde heat en beslissing: 1. Victoria, eig. G. Wisker; 2. Determination, eig. Stal Gooiland. HET INTERN. CONCOURS-HIPPIQUE TE WEENEN. Nederland derde in den landenwedstrijd. Gisteren was het de laatste dag van het internationale ruitersportfeest, dat te Weenen gedurende de afgeloopen week is gehouden. De Troostwedstrijd werd gewonnen door den Italiaanschen ruiter Barsarelli op Crista met nul fouten. Onze landgenoot, luit. Van Schaick op Santabel werd zesde, eveneens met nul fouten. Luit. Van Len- nep bezette de negende plaats op Diana, eveneens nul fouten. Het nummer hoog-ver-springen werd gewonnen door kapitein Clavé (Frankrijk) op Esmodé, die een nieuw wereldrecord vestigde met een sprong van 2.10 Meter, hoog en ver. Luit. Van Lennep op Diana kwam tot 1.70 Meter en werd niet ge plaatst. In den Landenwedstrijd eindigde Ne derland als derde met in het geheel 32 fouten, achter Frankrijk en Italië, met resp. 4 en 19'/» fouten. Deze wedstrijd ging over 22 hindernissen, varieerend van 1.30 tot 1.60 Meter en over een parcours van 800 Meter lengte. Vier ruiters van ieder land moesten met één paard tweemaal dit parcours rijden, waarbij alle fouten werden opgeteld, ter bepaling van het klassement. Vier paarden gingen zonder fouten over de beide parcoursen, waaronder Trixie. De barrage om den individueelen prijs over zes hindernissen van 1.40 tot 1.70 Meter werd gewonnen door kapitein Clavé op Volant Trois met nul fouten. Trixie werd als derde niet geplaatst. Het gedetailleerd resultaat van den lan denwedstrijd was: 1. Frankrijk 4 fouten; 2. Italië 19'/t fout; 3. Nederland 32 fouten; 4. Hongarije 45 fouten; 5. Turkije 46 fou ten; 6. Oostenrijk 148 fouten; 7. Tsjecho- Slowakije 161 fouten. 2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 14