kÊMfr DIT IS DE VRIEND, DIEN U ZOEKT PEEK&CLOPPENBURG MODEL-WASSCHERIJ TE HUUR: LEIDSCH DAGBLAD Derde Blad Maandag 8 October 1934 RECHTZAKEN. UIT DE OMSTREKEN. J. A, v. d. REIJDEN Wegens huwelijk Woensdag na 10 u. gesloten. Openb. Vrijwillige Verkooping HIJ ZENDT U GEHEEL GRUIS GW HOROSCOOP I mei EIGEN LABORATORIUM Nog eenige modern gebouwde woonhuizen WIELRENNEN. RIETHOVEN EN VERSCHOOR TE GRONINGEN. Nemen zü deel aan den Zesdaagsche. Gisteren reden Riethoven en Verschoor den sluitlngswedstrijd te Groningen wat tevens de laatste wedstrijd van dit seizoen geweest is op de open banen. In de ploegwedstrtjd werden zij 3e na PijnenburgSlaats en BrocardoGuim- bretière Riethoven werd in de finale sprint 3e en won tevens een nationalen afvalwedstrUd waarbij J. Verschoor de 2e plaats bezette. De ploeg Riethoven—Verschoor is ln vergevorderde onderhandeling met de directie van de Amsterdamsche Zesdaag- sche Het is dus best mogelijk dat Leiden voor het eerst een 6 dagen ploeg brengt. GYMNASTIEK. HOU VAST (.ALPHEN). De G V „Hou Vast" hield in hotel ,De Vergulde Wagen" te Alphen haar jaarver gadering Deze was zeer goed bezocht. De Jaarverslagen werden onveranderd vastge steld Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden mej. Joha en de heer C. Carsjes bij acclamatie herkozen, ln de vacature van den heer D Verhoef werd voorzien in de benoeming van den hee J. v. Elk. KANTONGERECHT ALPHEN. De waterleiding te Nieuwkoop. Voor het kantongerecht te Alphen ston den eenlge personen terecht wegens het niet aansluiten aan de waterleiding, het geen zooals men weet, bij gemeente veror dening is voorgeschreven in de gemeente Nieuwkoop. Een tweetal bewoners uit die gemeente werden veroordeeld tot f. 6 subs. 1 dg. met een proeftijd van een halfjaar, om alsnog gelegenheid tot aansluiting te hebben G. V was verschenen en was reeds eerder veroordeeld tot f 2 subs. 1 dg. De man voerde tot zijn verdediging aan. dat hij zonder werk was, niet van den steun kon trekken, bittere armoede leed en geen geld had om zich aan te laten sluiten of het waterverbruik te kunnen betalen. De ambtenaar, blijkbaar overtuigd van 's mans armoede, vorderde ook thans f. 2 subs. 1 dg. Verdachte repliceerde: „Ik had liever dat U mij een maand hechtenis gaf, dan had ik ten minste te eten; het was bovendien beter dat de gemeente mij brood gaf, dan deze verplichting tot waterleiding-aanslui ting". De kantonrechter ging met den eisch mede en veroordeelde den man con form. Een waarlijk goed automobilist maakt van zijn claxon slechts een matig gebruik. BENTHUIZEN. Loop der bevolking. Gevestigd: Simon (ien Hertog, arbeider en gezin, van Zegwaart Cornells den Otter, arbeider en gezin, van Zegwaart Bertus van Leeuwen, bakker, en gezin, van Zegwaart Hendrik Dulzer, arbeider, en gezin, van Hazerswoude Marinus L. Ha- geman, arbeider en gezin, van Poortvliet. Vertrokken: Aaltje den Hertog, dtenstb., naar Haarlem Cornelia J. Louwers, dienstb.. naar Hazerswoude Dirkje van Aalst, zonder, naar Hazerswoude Hen- drlka den Hertog, gehuwd, naar Hazers woude Wilhelmina M de Groot, dienstb. naar Zoeterwoude Jacob Korbijn, arbei der en gezin, naar Zegwaart Johan van Veen. arbeider, naar Zegwaart Wed. M. H. van de Vreede en gezin, naar Gouda. De gehouden collecte ten bate van „Een school met den bijbel", alhier heeft ruim f. 127 opgebracht. HAARLEMMERMEER. Te water. Nabij den Sloterweg in Haarlemmermeer raakte de bestuurder van een auto, ver moedelijk door het slippen der wielen de macht over het stuur kwijt, met het ge volg. dat het motorrijtuig op z'n kop in het langs den Kruisweg gelegen water terecht kwam. De chauffeur slaagde er ln zich uit zijn benarde positie te bevrijden en kwam er met den schrik en een nat pak af. De auto werd met een kraanwagen weder op den beganen grond gebracht. Witte Kruis-vergadering. De afd. Haarlemmermeer van de N. H. Vereeniging „Het witte Kruis" hield in de Beurs te Hoofddorp een ledenvergadering, onder leiding van dr. Bult, die met een kort openingswoord allen welkom heette. Na behandeling van den beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering van de provinciale vereeniging, werden tot afge vaardigden benoemd de heeren dr. H. G. Bult en mr. J. F. Jansonius. De door den penningmeester ingediende begrooting voor 1935 wees in ontvangst en uitgaaf een eindcijfer aan van f. 27.169.10. Tot leden der commissie voor het nazien der boeken over 1934 werden gekozen de heeren Doeleman te Nleuwvennep, Tanis te Vijfhuizen en Werkman te Hoofddorp. Besloten werd in de volgende verga»?- ring over te gaan tot behandeling van het rapport der commissie in zake restauratie of vernieuwing van het wijkgebouw te Vijfhuizen. Geslaagde Bloemententoonstelling. De door de Oudercommissie en het per soneel aan de O. L School nabij Sloten alhier, georganiseerde jaarlijksche bloe mententoonstelling, werd druk bezocht en kan als uitstekend geslaagd beschouwd worden. Er was dit jaar door de jongens en meisjes veel werk van een en ander ge maakt, zoodat de bijeengebrachte collectie planten, w.o. bijzonder mooie exemplaren, met de prachtige kleurschakeeringen een schoonen aanblik opleverde. Vooral de paddenstoelenafdeeling kwam schitterend tot haar recht en droeg veler bewondering weg Het werd niet ten onrechte als een voorrecht beschouwd, dat de landeigena ren zoo spontaan hadden meegewerkt door de jongens op hun velden toe te laten De wethouder van onderwijs, de heer Ouwerkerk, sprak er zijn voldoening over uit dat de oudercommissie, ondanks het feit dat het gemeentebestuur zich genood zaakt zag de subsidie daarvoor in te trek ken. toch nog met het houden van deze nuttige tentoonstelling is doorgegaan. De groote Bazar, die georganiseerd wordt door de kort geleden nabij de Lijn den alhier, opgerichte Vrouwenvereeniging „Bidt en Werkt" ten bate van het fonds tot stichting van een nieuw kerkgebouw voor de Ned. Hervormde gemeente aldaar, zal op Vrijdagmiddag 12 October a.s. in de openbare lagere school no. 1 aan den Hoofdweg hoek Spaamwouderweg (hoofd de heer Werkman) met een rede van ds. J. C. Salverda worden geopend; zij belooft een schitterend succes te zullen worden. HILLEGOM. Loop der Bevolking. Gevestigd: Joha. Blom. Haarlemmer straat 52; M, T. M. van Gennip-Galama, Hoofdstraat 103; C. J. de Groot, Jullana- straat 19; C. G. M. van der Linden-Hutjg. Haven 24; M Mes en gezin. Weerestein- straat 101: J. Prikkel en echtgen.. Mid denstraat 25: J. de Rooy, Lapinenburg- straat 36: A. S. Wanders. Van Tetsstraat 17; J. de Graaf-Kok en zoon, Hoofdstr. 125b. Vertrokken; D. E. Lommerse, naar Lisse, Leidsche vaart 15; N. Peetoom, naar Eg- mond-Binnen, Slotweg 389; J. C. Zwart- jens. naar Haarlem, Craijensteelaan 30: G. A J. Huussen, naar Amsterdam, Mar- nixstraat 398; M. J. Manshande, naar Llsse, Vierkant 232; A. Stotter, naar Eupen (België), Am. Kloster 14. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus, Z. van A. v. Kam pen en A. J. van Wetering Flora Maria Frederica, D. van J. A. van Haaster en J. M. Brouwer Jacobus Adrianus, Z. van J. Weijers en E. M. van Berkel Freddy, Z van J. F. Hijkoop en P. W. van der Wel An toon Piet, Z. van K. A. Kalkers en L. P. van Echteld Emerentlana Maria, D. van H. A. Seijsener en C. M. Stokman. Ondertrouwd: H. J. E. van Es en C. J. de Groot A. G. van de Poll en J. M. Goemans J. G. van de Ven en M. M. Benkemper. Getrouwd: A. Geeriings en D. E. Lom merse. Overleden: A. M. Klinkenberg 59 J., Vr. G. van Beek 85 j., M. Bij de Arbeidsbeurs staan ingeschre ven: 2 fabrieksarbeiders, 1 boekdrukker, 1 snelpersdrukker, 2 letterzetters, 3 grond werkers, 7 metselaars, lè opperlieden, 2 mach. houtbewerkers, 18 timmerlieden, 2 loodgieters, 1 stucadoor, 1 kistenmaker, 4 mandenmakers, 1 vloerlegger; 2 electri- ciens, 1 scheepmaker, 1 horlogemaker, 1 stoker, 1 monteur, 1 carrosseriebouwer, 1 waschknecht. 4 bakkers, 214 landarbeiders 16 bloemistarbeiders, 2 boerenarbeiders, 5 tulnarbelders, 1 plantsoenarbeider, 11 jeugd, landarbeiders,"5 schippers, 1 half was-schipper, 2 chauffeurs, 1 wegwerker, 1 expeditieknecht, 2 handelsreizigers, 1 verzekeringsagent, 4 kantoorbedienden, 1 idem ben. de 18 j., 3 vr., 1 winkelbediende, 26 losse arbeiders, 1 controleur. Totaal 371 Aanvragen 2. plaatsingen 2, teruggetrok ken 8; vervallen geen. KATWIJK. Loop der Bevolking. Ingekomen: P. B J. Woltmans van Rot terdam, Lavendaalstr. 12a naar Zeehospi tium; D. C. v. Duijn v. Wassenaar, Rozen- steinstr. 2a naar W. Beukelszoonstr. 7; M. Benkers v. Rotterdam, P. de Raadstr 24a naar Zeehospitium; A. Vriesinga, v A'dam Spaarnd.str. 2h, naar Zeeweg 5: A. C. Westendorp v. Enschedé, Am. Wet naar Zeehospitium; C. M. Ruimpt v. Den Haag, Schenkkade 8 naar Overrijn 7; G. G. van Tongeren, v. Warmond, Heerenweg A no. 46, idem; L. B M. Heijboer v. Haarlem, Santpoorterstr. 47, idem; N. G. Plasschaert v. A'dam. Roggenbeekstr .12, idem; A. J. Voorstraat 17, idem; W. H. F. Wolke v. WJJbrands v. R'dam, Groote Markt 27, id.; A. G. M. Werkhoven, v. Oegstgeest, Dorp straat 54, idem; M. J. Wijtenburg. v. Delft, A'dam, A. de Ruijterstr. 365 m, idem; J. A. Vis, v. Noordwijk, Wilhelminastr. 13, id.; J. Versluys, v. Warmond, B 121, idem; L. A. A. v. d. Boog v. Leiden, Fr. v. Mierisstr. 4, idem; L. J. v. d. Berg v. Alkmaar, Lygeum- straat 40. idem; H. J. C. Jansen, van Den Haag, Rijnstr. 3, idem; J. M. Smith van Vlissingen, P. Krugerstr. 42boven, idem A. H. A. Schelvis, v. A'dam, v. Gentstr. lb, idem; R. Snel v. A'dam, Spreeuwenpark 47a, idem; C. P. Rietveld, v. A'dam, Ra nonkelkade 23, idem; G. J. v. Rijn, van Warmond, Heerenweg A no. 10. idem; G. P. Ravensloot v. Steenwijk, Noordsingel, idem; L. A. F. M. Hooft, v. Amsterdam, Adm de Ruijterweg 353, idem; J. A. Him- melrich, v. Italië, Frieux, idem; L. W. A. Mulder, v. Den Haag, v. Dijckstr. 268, id.; G. A. Oorsouw, van Woerden, Voor straat 73, idem; J. M. A. van der Zeijden, van Utrecht, Roerstraat 29, id.; P. J. v. d. Zeijden. van Hilversum, Amers foort, idem; J. H. Pavert, van Amersfoort, Vermeerstraat 28, idem J. A. Palant, van Weert, Biest 15, idem Th. P. M. Diemers, van Delft, Willemstraat 39, Idem A. J, Enthoven. van Alphen a. d. Rijn, Pr. Hendrikstraat 49, Idem; K. Utsie, van Zaandam, Heijermanstraat 49. idem; C. Liesveld, van Rotterdam, 1518 Vredenoord- plein 18b 1ste verd., naar R. van Limburg straat 10; H. W. F. v Driel, van A'dam, Hondsiusstraat 1 II, naar Nw. Duinweg 51: P. v. d. Meulen, van Sneek. Kloosterhof 12 naar Pr. Julianalaan 3; J. J. Vonk, van Leiden, a. b. 24. naar Sandtlaan 34; J. T. Luijken, van Leiden, R. en Sehiekade 29, naar Overrun 7; J. de Mooij. van Leiden, P. de la Courtstraat 24, naar v. d. Vegt- straat 32; N. C. RuUgrok. van R'dam, Is. Hubertstraat 14, naar Zeehospitium; L. Landman, van Warmond, Dorp B 185. naar v. d. Vegtstraat 36; T. B. v. d. Meer, van Tilburg, N. Goirlescheweg 50. naar Over rijn 7; J. M. Vrouwes, van Wassenaar, Buurtweg 96, naar Ligusterstraat 31; M. E. Paardekooper, van Den Haag. Westeinde 132. naar Achterweg 2; H. Kerkman, van Valkenburg (Z.H.), Rijnstroomlaan 20; J. A. C. v. d. Born, van Apeldoorn. Stations plein 10. naar Leidsche Buitenschool; G. A. Tak, van Rdam. 298, Mathenesserweg 171b. naar Zeehospitium; D. M. Olivat, van Amsterdam, BilderdUkkade 33, naar Za«- hospitium. Vertrokken: D. Driebergen v. Noordw. weg 12 n. Rijnsburg, Vliet N.Z. 5 A. v. Zijl, v. Noordw. weg 12 n. RUnsburg, Vliet N.Z 5 J. W. H. Kalkman, v. Duinoord 19 b n. Doetinchem, Ruimzicht 6 G. Bonefaas, v. Badstraat 25 n. Hllligersberg, Langeweg 15 „Maria" T. NUgh, v. Bata- venstraat 8, naar NoordwUk, Pleterneiweg la W. v. Velzen met gezin. v. Stations straat 5 n. Valkenburg, Valkenb.weg 3 A. Klok met gezin, v. Stationsstr. 5 n. Val kenburg, Valkenb. weg 3 L. v. Sehie, v. Zeesteeg 7 naar Leiden. Noordeinde 52 a A. Spaanderman, v. Louwestr. 8 naar Lei den, Rijnsb.weg 31 a J. Bloot, v. Duin oord 21 f, naar Deventer, Handelskade 6 A. Ph. A. Huisken, v. Zeehospitium 3 naar Schiedam C. v. d. Voet, v. Badstraat 4, naar Wltmarsum Makkum A. Vooijs, v. Weeshuisstraat 14 naar RUnsburg, Hof straat 16 L. KnUt, v. d. W. MalefUtstr. 63 naar Velsen. IJmulderstr. 141 L. Ruling, v. Voorstraat 64 naar NoordwUk, Kerkstr. 48 C. A. v. d. Helm met gezin, v. Sluls- weg 3 naar Oegstgeest. Geversstr. 47 P. Boezaard, v. Voorstr. 54, naar Valkenburg Z.H., Valkenb. weg 81 J. Geneygen, van Overrijn 7. naar Heerlen, Sittarder weg 13g H. Poppel, v. Zeehospitium naar Leeu warden, Willemskade 63 P. A. Vliegent- hart, v. Zeehospitium naar R'dam, Olmen- daal 147 A. Willemsen, v. Waaigat 2 naar Leimuiden No. 209 p/a. J. v. Veen B. Teigl, v. Zeeweg 5, naar Ouderamster Ouderkerk a/d. Amstel H. ZUlstra, v. OverrUn 7. naar Bolsward, Laagbolwerk 13 G. C. PerreUn met gezin, v. Varkevisser- straat 116 naar Leiden, Steenschuur la M. W. Bertel, v. Varkevlsserstr. 116, naar Lelden, Steenschuur la G. v. Roon met gezin, van Sluisweg 1, naar IJmuiden, Bloemstraat 53 c. KATWIJK AAN ZEE. Arbeidsbemiddeling, BU den directeur van de gemeentelüke arbeidsbeurs rijn thans ingeschreven 407 werkzoekenden. nJ. 22 opperlieden, 49 grondwerkers. 27 timmerlieden, 20 metse laars, 7 fabrieksarbeiders, 6 kuipers, 99 losse arbeiders, 52 landarbeiders, 31 vis- schers, 1 autogeen-lasscher, 11 stokers, 6 binnenschippers, 10 varensgezellen, 1 kok, 1 mandenmaker. 1 machinist. 4 venters, 7 scheepmakers, 10 schilders, 3 loodgieters, 1 machinebankwerker, 4 stucadoors, 1 brood bakker, 2 tuinlieden, 1 chauffeur, 2 smeden 1 slager, 1 kistenmaker, 8 dienstmeisjes, 2 werksters Beneden 18 jaar 1 stucadoor 8 Jongens, 17 meisjes. BU de rijkswerk verschaffing 10 mannen. Geplaatst zUn:' 1 opperman, 1 losse arbeider, 1 kuiper. LEIDSCHENDAM. Gevonden voorwerpen: 1 portemon- naie met inhoud; 1 belastlngmerk 1934/'35 Adres Bureau van Politie. De gehouden collecte ten bate van het Crisis-comité heeft opgebracht voor Stompwijk f. 259,78'/!; voor Veur f. 393,25°/o, totaal f. 653.04. Leidsche Bierbottelarij en Limonadehandel Oude Vest 163 Tel. 1346 8901 in Ihet Notarishuis aan de Hoogewoerd no. 144 te Leiden ten overstaan van notaris A. J. C. VAN DER HEYDEN te Leiden bU inzet en afslag op Vrijdagen 19 en 26 Octo ber 1934 telkens des avonds 7 uur, van: 1. Het HUIS met erf en tuin aan de Vreewijkstraat no. 17 te Leiden, groot 1 are 32 centiaren, bevattende be neden: gang, 2 kamers en suite, serre, keuken en tuin; boven: 4 kamers, benevens zolder met beschoten kap en dienstbodekamer. 2. Het perceel BOUWTER REIN aan den Haagweg nabij de Vink, ten westen grenzende aan de Vliet ter grootte van ongeveer 22 aren, te veilen in 7 perceelen, waarvan zes elk breed aan de straat ongeveer 8 Meter en een breed onge veer 20 Meter en ter diepte van ongeveer 30 Meter. 3. Het perceel GROND, ge legen achter perceel 2 ter grootte van ongeveer 70 aren 29 centiaren. De perceelen 1 en 2 te aan vaarden in eigen gebruik bU de betaling der koopsom 26 November 1934, perceel 3 te aanvaarden in eigen gebruik uiterlijk 1 Maart 1935. Te bezichtigen in de weken van veiling en afslag op Dins dag en Donderdag van 2 tot 4 uur. 8865 Inlichtingen te bekomen ten kantore van bovenge- noemden notaris. Wyqe.bru.iken ten. nieuif, reukloos procédé. 2450 26.- 29.- 33.- 39.- 8899 Indien U geen geluk heeft, laat U dan door den beroemden Sahibol Lakajat een horoscoop maken. HU wüst U Uw levensweg, of U succesrük, vermogend en gelukkig zal zün; vertelt U over 1 huwelUk en liefde, vriendschap, rei zen, ziekte, gelukkige en ongelukkige tUden en nog veel meer. Zijn voor spellingen hebben beroemde personen in Europa in verbazing gebracht Schru'f hem nog heden Uw juisten naam en adres, verder Uw geboortedatum, geslacht, gehuwd of niet en U ontvangt geheel gratis een proef- horoscoop. (Postzegel v. antw. bUv.l. ZUn adres is: SAHIBOL LAKAJAT (Afd. 74) Postbox 72, Prinsenstraat 2, Den Haag. 8882 onder leiding van Mej. Dr. Ir. H. J. DE WIJS, scheik. Ing. 5TOOMEN VERVEN Proefwasch voor halven prijs (max. koriing f. 2.50) B.C.J.v. OMMEREN Haarlemmerweg. LEIDEN.Tel. 291. SPECIALE AFDEELING voor hef behandelen van „FIJN" sfrijkgoed ALLE OVERHEMDEN I25 cenfs per sfuk. ALLE BOORDEN lcllÉ.!...j;tA,{. 8 cenfs per sfuk In deze prijzen is begrepen dat alle witte boorden bij slijtage geheel GRATIS door nieuwe boorden van eerste kwal. worden vervangen. Keuze uit 60 modellen. GRATIS HALEN en BEZORGEN van elke hoeveelheid strijkgoed. Geen expeditie of andere kosten 8879 Kt AAS1 VAAR a» vrind VOO Avping Moor hij sloopt ook op een origineel» Auping-mofros. Dot ii wot onders don die zoogenoomdo .goedkoop»" motrossen, vroor - jommer genoeg - nog zoo menigeen op invliegt. Auping jorenlonge ervaring en Auping s goeden noom woorborgen U, dat IJ in elk van Auping's vier vermoorde pri|jklossen een woordevol product Scrijgt. Iets degelijks, iets duurzooms en betrouwbaars, woor U Uw heel» leven voldoening von hebt Doorom dus, lef op den in het network „ingeweven" naam Auping. Bcknopten cotologui gratis op aonvroog aon fabriek „Auping", Deventer. Origineele Auping-goudmcrk von f 23 25 tot f. 32 25 Origineele Auping-roodmerk von f 17.25 tot f 25.50 Origineele Auping-groenmork von f 15.75 tot f 21.75 Origineele Auping-paorsmerk von f. 14.25 tol f- 19.50 4frJ Bedank wel Niet elke sloaldraadmotrat is 'n Auping. „Auping" is dtff fabrieksmerk. Alleen de in hel netwerk von de matras „ingeweven" r.aaar AUPING geeft U waarborg voor echtheid 8859 in het. Morschkwartier. Nette stand. Billijke huurprijzen. Besra gen bij den uitvoerder van het werk Tesselschadestraat 26. 2683a 4—3

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 12