LEIDSCH DAGBLAD Derde Blad Maandag 8 October 1934 SPORT. E KORFBAL. NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. Uitslagen van gisteren. West I N.-H.: D.V.D.—Olympia 7—7; SwiftSportief 2—3; Blauw Wit—Wester kwartier 45. West I Z.-H.: D.K.C.—Het Zuiden 12; H.S.V.—Deetos 33; Rozenburg—Fluks 42; O. EibernestH.K.V. 11. G. I: Onder Ons—Wilskracht 1—0; HellasVada 13. O. I: D.O.S.—Naas 4—2; Rigtersbleek— H.K.C. 10; Wit BlauwA.K.C. 22; Zwart WitAchilles 03. Noord I: Vitesse—Rood Wit 2—0; Wordt KwiekW.W.M.D. 41. Z.-H. n A: H.K.V. II—Sellicha 2—2; RegenboogDie Haghe 14; Ter Gouw Velox 2—2. Z.-H. H B: Fluks H—Vreewijk 1—2; ReadySpangen 5lr AX.O.H.B.S. 13 Overzicht. Het is Fluks ook gisteren niet gelukt haar eerste overwinning te behalen en dit ls voornamelijk te wijten aan het falen van den aanval Van BemmelMeijlink. In de eerste zoowel als in de tweede opstel ling waren beide partijen goed tegen elkaar opgewassen, doch in de laatste opstelling was Rozenburg veel sterker en dit bracht tenslotte de beslissing. Fluks' positie op de ranglijst is er hierdoor niet beter op geworden, temeer niet daar „O. Eibernest" op H.K.V. een puntje veroverde (1—1). D.K.C. verloor op eigen terrein met 21 van 't Zuiden, dat verschillende invallers telde. De big-match in deze afdeeling H.S.V.- Deetos is in 'n gelijk spel geëindigd (3-3). Het was een fraaien en spannenden strijd, waarbij HS.V. de beste kans op de over winning had. Deetos heeft dan ook over dezen uitslag zeker geen reden tot klagen. In Noord-Holland speelden D. V. D. en Olympia een zeer productieven wedstrijd en deelden 14 punten broederlijk. Bij Olympia staat hiervan weer het grootste deel ten name van Hendrlksen, die er vier van de zeven voor zijn rekening nam. Westerkwartier bracht Blauw-Wit haar eerste nederlaag op eigen terrein sinds drie jaar toe (54). terwijl de nieuwe eerste klasser Sportief opnieuw goed werk deed en Swift met 32 versloeg. In Twente bleek D.O.S. inderdaad ster ker dan Naas en won met 42. De Naas- aanvoerder werd in dezen strijd wegens ruw spel het veld uitgestuurd. In 't Noorden won Wordt Kwiek van haar rivale W.W.M.D. met flink verschil (41) en nam daardoor de leiding in deze afdeeling over. Voor de Zuid-Hollandsche 2de klasse speelde Fluks II hier ter stede een slech ten wedstrijd tegen Vreewijk. Het heeren zestal der Leidenaars speelde..ver beneden hun gewonen vorm en hierdoor verloor Fluks II dan van een ploeg, die er zelf ook heel weinig van terecht bracht. ROZENBURG—FLUKS 4—2. Beide twaalftallen zijn volledig. Van den aanvang af ontwikkelt er zich een snellen, gelijkopgaanden strijd, waar bij Rozenburg iets gevaarlijker is. Na plm. 10 minuten maakt Buijze gebruik van een fout in de Leidsche verdediging en scoort zuiver (10). Hierna worden de aanvallen van beide partijen door de resp. verdedi gingen goed in bedwang gehouden. Toch slaagt Fluks er in door Van Nlerop gelijk te maken (1—1). Tot aan de rust blijven de verdedigingen van beide partijen dan meester van het terrein. Na de hervatting is aanvankelijk Fluks en daarna Rozenburg in de meerderheid. De Rotterdammers hernemen door Linde man de leiding (21), doch even later brengt mej. van Bemmel de partijen weer op gelijken voet (22). In de volgende op stelling is Rozenburg voortdurend sterker en door twee goede doelpunten van Lijbers verkrijgt zij een 42 voorsprong, waarin geen verandering meer komt. FLUKS IIVREEWIJK 1—2. Nemen we het dezen middag door Fluks n vertoonde spel als basis, dan ziet het er voor de rood-witte reserves dit jaar vrij somber uit. Weliswaar was het gladde veld een handicap, doch hiermede kampte Vreewijk eveneens. Bovendien vertoonde de gasten een spel dat evenmin grootsche dingen inhield. Doch zij vertoonden een zekere mate van doorzettingsvermogen, iets wat bij Fluks vaak zoek was. Ormoodig werd er dikwijls getreuzeld en bovendien het spel veel te weinig open gehouden. Over den wedstrijd zeiven kunnen we kort zijn. Vreewijk verscheen met 5 dames, terwijl Fluks liet uitvallen. Voor de rust waren de Rotterdammers beter en boekten een 1—0 voorsprong. In de tweede helft was het echter dra 11 doch direct hierop, hoewel minder fraai, 1—2. Hoewel Fluks daarna sterker was, bleef het zoo en kwam het einde met een Leidsche nederlaag. PERNIX. In de afgeloopen competitie van den Chr. Korfbalbond in Nederland is het Pernix I weer gelukt het kampioenschap van haar afdeeling te behalen. Hierdoor moet zij voor het kampioenschap van Nederland tweemaal uitkomen tegen de tweede pretendent, Rap-Ivo (R'dam). Zaterdag vond de eerste wedstrijd tus schen genoemde clubs in Rotterdam reeds plaats. Deze wedstrijd eindigde in een ge decideerde 92 overwinning voor onze plaatsgenooten, zoodat Pernix. om den be geerden titel te bemachtigen, in het 2de treffen in Leiden aan een gelijk spel reeds voldoende heeft. Wanneer deze wedstrijd zal plaats vin den. zal nog nader worden bekend ge maakt. ZEILEN. DE NA-BRASEM. DE STUURLOOZE COPPELSTOCK RAMT EEN MOTORBOOT EN EEN STEIGER. Toen Zaterdagmiddag om half vier de eerst start plaats vond voor de na-Brasem was het tot groote vreugde der zeilers mooi zonnig weer, terwijl een flinke bries uit het Z.W. een mooien wedstrijddag voor spelde. Gezeild werd de gele baan, vanaf de jachthaven naar de Leidsche vaart en ver volgens vla 2 boelen bij Roelofarendsveen en in het Paddegat naar een boei bij de jachthaven Groenewold waarna naar de finish gevaren werd. De vele banen die op de Brasemermeer zijn uitgezet gaven ook dit jaar weer vele moeilijkheden Ten eerste lag de startlijn verre van loodrecht op de te zeilen koers naar de eerste boei. waardoor er bij lederen start een enorm gedrang ontstond bij de laatste boel, daar een start aan dien kant der lijn een veel kortoren weg beteekende. Ten tweede werken de vele boeien die in het meer zijn uitgelegd, misleidend, voor al doordat de afmetingen zóó klein waren dat er lederen keer gezocht moest worden naar de goede boei, wat vooral gisteren, toen het mistig was. veel bezwaren gaf. In de C-klasse had alleen Sillcvis inge schreven. zoodat in deze klasse niet ge start werd. In de U-klasse startten onze vier be kende schepen, de Walta, de Benati n, de Boekanier en de Coppelstock. Zaterdag middag startte de Boekanier goed en wist deze z'n eerste plaats te behouden voor de Benati II en de Walta. De Regenboogklasse was met 10 schepen goed bezet. De Leidenaar v. d. Mey wist hier te overwinnen na een felle strijd met L. de Wit die bij het ingaan der tweede ronde met zijn Saenden nog aan den kop lag. Nathan, die met 2 andere schepen, De Hollandia en de Pieterke. te vroeg ge start was, maar de eenige was die aan den terugroep gehoor gaf, wist zich nog tot de vierde plaats op te werken, terwijl het verschil met de Duke van v. d. Velde bij de finish geen halve bootlengte bedroeg. In de Pampusklasse A voeren na den start allen achter Schiefer aan naar een te hoog gelegen boei toe. Toen de fout ein delijk ingezien werd gingen de meesten met uitgezette fokken terug naar de goede boei. Hierdoor werden de laatsten de eer sten. zoodat de voorste voor hun fout boe ten moesten. Loopuyt, die bij den start teruggeroepen was kreeg hierdoor zulk een voorsprong dat hij niet meer te bereiken was. Enkele zeilers volhardden in hun fout, kwamen vele minuten eerder binnen, maar werden natuurlijk uitgesloten. Gisteren was het weer veel minder goed dan Zaterdag. Den heelen dag heeft er regen gedreigd, terwijl er in den namid dag een grauw mistkleed over het meer hing. De hoofdzaak voor een zeilwedstrijd, de wind, was echter ruimschoots aanwezig. Dezen dag werd de roode baan gezeild van de start naar 't Paddegat, Roelofarends veen. Leicjsche vaart, finish. Deze baan gaf een mool 'kruisrak van den start naar de eerste boei waarop natuurlijk de meeste beslissingen vielen. Een angstig voorval deed zich 's morgens voor toen van de Coppelstock bij het krui sen voor den start het roer afbrak en vervolgens, stuurloos zijnde, een motor boot recht in den spiegel ramde om daar na dwars op een aanlegsteiger te varen waar gelukkig niemand voor de boeg, die ver over dezen steiger vloog, stond. De ochtendrace werd door de Walta ge wonnen terwijl de Benati n de tweede plaats bezette. In den middagwedstrijd startte de Boe kanier heel goed, maar Fenenga wist zich op de kruisrakken naar voren te werken en de eerste plaats te bezetten, waardoor deze stuurman tevens den hoofdprijs be haalde. In de Regenboogklasse A bewees van Staveren nog steeds een zeer goede zeiler te zijn. In beide races werd hij.eerste. Van der Mey en Nathan verdeelde de tweede plaatsen. Bij het uitrekenen der hoofdprijzen bleek, dat de nummers 2, 3 en 4 even veel punten hadden. Na loting werd Na than tweede, v. d. Meij derde en Oppen huizen vierde. De Pampusklasse A werd na een feilen strijd tusschen Schieffer, Loopuyt en Bor- gerhoff Mulder tenslotte door den laatste gewonnen. Ook de middagrace werd door Wind en Water gewonnen. Na 1.5 minuut volgde de Sas van Loopuyt met klein ver schil op de Steur met v. d. Steur aan den helmstok. De 12 voetsjollen hadden weer veel moeite met de boeien. S. de Wit en Si- monsz loefden elkaar na de tweede boei hoog op waardoor zij bij een te hooge boei uitkwamen en deze rondden. Het heele veld volgde de leiders weer trouw; daarna zagen echter velen hun fout in en rondden daarna ook de goede boei, al vorens naar de finish te zeilen. Nadat er was uitgezocht wie de goede baan gezeild hadden bleek dat S. de Wit met de Tulla gewonnen had, gevolgd door Mikie van Simonsz en de Daphnie die door W. Rit- man gezeild werd. De volledige uitslagen luiden: Zaterdag. 45 M2. klasse: 1. Boekanier, st. H. War ners; 2. Benati n, st. Fenenga; 3. Walta, st. Vermaat. Regenboogklasse: 1. De Leede m, st. W. Z. v. d. Meij: 2. Saenden, st. L. de Wit; 3. Duke, st. J. v. d. Velde; 4. Braassemer- meer, st. H. Nathan. Pampusklasse A: 1. Sas, st. Loopuyt; 2. Oranje, st. Schieffer; 3. Wind en water, St. H. Borgerhoff Mulder. Pampusklasse B: 1. Hazelnoot, st. J. Smit; 2. Onrust, st. R. Venema. Zondag. Pampusklasse A. ochtendwedstrijd: 1. Wind en Water, st. P. H. R. Borgerhoff Mulder; 2. Sas, st. J. Loopuyt; 3. Oranje, st. P. Schieffer. Middagwedstrijd: 1. Wind en Water; 2. Sas; 3. Steur, st. L. van der Steur. Hoofdprijs: I. Wind en Water; 2. Sas; 3. De Steur. Pampusklasse B, ochtendwedstrijd: 1. Winde, st. L. J. Kleijn; 2. Onrust, st. R. Venema. Middagwedstrijd: 1. Onrust; 2. Winde. Hoofdprijs: Winde. 12 M2. sharpieklasse, ochtendwedstrijd: 1. Sperwer, st. G. A. S. Jongeneel; 2. Jowie, st. J. Wester; 3. Dinges, St. C. M. H. Nauta. Middagwedstrijd: 1. Brasem, st. J. van der Meer; 2. Sperwer; 3. Jowie. Hoofdprijs: 1. Sperwer; 2. Brasem; 3. Jowie. Twaalfvoetsjollen klasse A: 1. Tulla, st. S. de Wit; 2. Mikie, st. J. Simonsz; 3. Daphnia, st. W. Ritman. Twaalfvoetsjollen klasse B: 1. Waterhoen st. J. de Vries; 2. Radetiske, st. H. van Kanysen. 45 M2. kruiserklasse, ochtendwedstrijd: 1. Walta, st. C. A. Vermaat; 2. Benati II, st. B. Fenenga. Middagwedstrijd: 1. Benati II; 2. Walta. Hoofdprijs Benati II. Regenboogklasse A, ochtendwedstrijd: 1. Hollandia, st. C. van Staveren; 2. De Leede ni, st. W. L. van der Mey; 3. Braase- mermeer, st. H. Nathan; 4. Duke, st. J. C. van de Velde. Middagwedstrijd: 1. Hollandia; 2. Braas- semermeer; 3. Kikker, st. D. Oppenhulzen; 4. Duke. Hoofdprijs: 1. Hollandia; 2. Braassemer- meer; 3. De Leede m; 4. De Kikker (num mers 2, 3 en 4 na loting). Friesche 16 M2. klasse: ochtendwedstrijd 1. Cycloop, st. J. van der Hoek; 2. Swanne- bloem, st. R. Reitsma. Middagwedstrijd: 1. Cycloop; 2. Swanne- bloem. Hoofdprijs: Cycloop. B.M.-klasse. ochtendwédstrijd: 1. Hilda n. st. C. van Schelven. Middagwedstrijd: 1. Adri, st. P. Leeuwls. Hoofdprijs Adri. o HOCKEY. NEDERLANDSCHE HOCKEYBOND. De uitslagen van gisteren. Dames-afdeeling. Promotieklasse: Harley Leiden 32; KievietenB.D.H.C. II 30: LarenH.D.M. 04. 3e Klasse A: Victoria HLeiden n 12; Kievieten IIDe Vierde 70; H.DM. n De Staart 32. Heeren-afdeeling, 2e kl. A: H.B.S. Leiden 12; AlkmaarH.O.C. n 31; Bloemendaal IIDelftsche Studenten 16 De VierdeStrawberries 1—3. 3e Klasse A: Leiden H—HBS. II 5—2; Strawberries IIM.H.C. m 03; Alliance IAlkmaar n 41; Bloemendaal III Alliance II 14. 4e Klasse F.: Leiden UI—V.C.L. 70; H.H.IJ.C. VU—Hudito n 2—0; H.D.M VI— H.H.IJ.C. V 0—8. o Overzicht. De Leidsche elftallen hebben zich gisteren wel van de goede zijde laten kennen. Van de vijf vastgestelde wedstrij den werden er vier gewonnen. Het totale aantal doelpunten voor en tegen Lelden bedroeg 18—7. Het eerste dames-elftal moest weer bukken voor Hurley. Een excuus past hier niet. De return-match hier in Leiden zal hopelijk uitwijzen, dat Hurley niet een onoverkomelijk struikel blok is. Kievieten en H.D.M, wonnen in deze af deeling met goede cijfers. Leiden n boekte haar eerste overwin ning. Evenals H.DM. n. De Vierde werd geslagen met 7—0. In de Heeren-afdeeling ging Leiden I op het pad der overwinningen voort; Alkmaar liet zich van een andere zijde bezien. Delftsche studenten en Strawber ries deden het normaal, door hun zwak kere tegenstanders te kloppen. Leiden II won gedecideerd. Bloemendaal m blijkt in deze afdeeling ook tot de zwakkeren te behooren, terwijl Alkmaar II en Strawberries n ook een verlies te slik ken kregen. In de vierde klasse F. een tweetal fancy uitslagen, n.l. overwinningen van H.H.IJ.C. V en Leiden III. terwijl Hudito n haar tweeden wedstrijd moest verliezen. HURLEY—LEIDEN I 3—2. (Damesafdeeling.) Voor de vierde maal in dit jaar kwamen Hurley en Leiden tegen elkaar in het veld. In dezen wedstrijd kwam de ongeoefend heid van het Leidsche elftal zeer tot uiting temeer omdat de dames erg moesten wen nen aan het zware kleiveld en het hooge gras. Hurley was in de eerste helft sterk in de meerderheid. Legio kansen kreeg de Amsterdamsche voorhoede, doch vele wer den er gemist. Vooral de rechtsbinnen sloeg er eenige malen naast. Toch wist Hurley haar superioriteit voor de rust uit te drukken in een tweetal onhoudbare goals. (Rust 20). Na de rust kwam Leiden er beter in. In alle gelederen sloot het beter. Vooral de rechtsback was toen bijzonder op dreef. Na goed combineeren van de voorhoede van Hurley zag Leiden haast een derde goal te gen zich gescoord, als niet het hoofd van de keepster, mej. Smit, zich tusschen de schutter en den doelmond had bevonden. Spoedig wist mej. van der Haar meer op leving te brengen door met een goed schot buiten bereik van de keepster in den lin kerhoek 21 te maken. Hierdoor aange wakkerd kwam Leiden enthousiast opzet ten. Mej. Homoet (ex-Arnhem) wist in deze periode van Leidsch overwicht met een mooie push de Amsterdamsche keepster andermaal te passeeren. (22.) Leiden kon dezen stand echter niethandhaven. Kort voor het einde kwam een inzinking, die noodlottig werd. Amsterdam kon zich met een hard schot verzekeren van de overwinning. Dank zij het goede keepen van mej. Smit verloor Leiden slechts met een goal verschil. De leiding liet af en toe wel wat te wenschen over. VICTORIA II—LEIDEN II 1—2. (Damesafdeeling). Deze eèrstè wedstrijd had voor Deidèn een vrij gunstig verloop. Hoewel in het begin, vooral door de buitengewone glad heid van het veld, door Leiden nogal veel kansen gemist werden, werd toch door Lei den het eerste doelpunt gescoord, en wel door de mid-voor E. Dros. Van een kleine inzinking hierna maakte Victoria gebruik voor den gelijkmaker. Al gauw echter bracht de links-binnen J. v. Doesburg den stand op 21, welke stand, toen Leiden na half-time hoofdzakelijk voor verdediging achterbleef, ook de eind uitslag werd. H.B.S. I—LEIDEN I 1—2). (Heeren-afdeeling). Een zwaar bevoohten overwinning van Leiden, waarbij door een zwaar en glad veld mooi spel niet mogelijk was. Stoppen van den bal was zeer moeilijk, terwijl „snijden" nu en dan niet te voorkomen was. Gelukkig was de leiding uitstekend en streng en werd er tamelijk voorzichtig gespeeld. In het algemeen kan gezegd wor den dat Leiden voor halftime duidelijk in de meerderheid was, terwijl na de rust de partijen tegen elkaar opwogen, H.B.S. aan 't einde van den wedstrijd zelfs sterker was. Leiden begint met een paar snelle aan vallen, die echter op een goed back-stel en een uitstekenden keeper van H.B.S. doodloopen. De half-linie van Leiden steunt de voorhoede goed, van de vleu gelspelers komen mooie voorzetten en bijna voortdurend wordt op de helft der gastheeren gespeeld. De H.B.S.-voorhoede wordt te weinig gevoed zoodat slechts enkele aanvallen voor Leiden gevaar op leveren. Tot een doelpunt kan Leiden "t echter niet brengen, tot dat ongeveer tien minu ten voor rust rechtsbuiten Verhey v. Wljck een aangegeven bal van Hakim mooi weet mee te nemen en met een prachtig hoek- schot scoort (01). Na de rust speelt HJ3.S. veel beter. Vooral de voorhoede ls nu sneller, terwijl de halflinie flink opdringt. De rechts half valt op door goed stoppen en aan geven. Leiden's voorhoede speelt daaren tegen veel te kort zoodat de H.B.S.-backs gemakkelijk kunnen ingrijpen. De Leid sche achterhoede krijgt 't nu zwaar te verantwoorden. Vooral aan uitstekend spel van den rechtsback is 't te danken dat H.B.S. nog geen doelpunten maakt. Dan moet een strafcorner tegen Leiden worden genomen. Ten koste van een tweede strafcorner weet links-back Goed koop een goal te voorkomen, wat zich nog eens op precies dezelfde wijze her haalt. De derde strafcorner, keurig geno men, is echter niet te houden (11). Nog tien minuten resten slechts, waarbij aan beide zijden hard om de winnende goal wordt gezwoegd. Vlak voor 't einde gelukt 't dan aan linksbinnen Damsté, te doelpunten. Een moeilijk bevochten zege van Leiden. o LEIDEN HH.B.S. n 5—2. (Heeren-afdeeling) Op een vrij glad veld is de eerste zege van de Leidsche reserves bevochten op de H.B.S. dito's, een overwinning die in de eerste helft niet zoo groot leek te worden. Leiden begon al dadelijk met eenige aan vallen, die echter door de Haarlemsche achterhoede afdoende afgeslagen werden. Toch werd er in deze periode door Leiden gedoelpunt. Een bal, ingeschoten van bui ten den cirkel was binnen den cirkel juist even aangeraakt door Schoevers, hetgeen scheidsrechter Soeters niet ontging. Helaas was de bal met den verkeerden kant van den stick aangeraakt, zoodat dit doelpunt terecht geannuleerd werd. Vol moed togen de leidenaars opnieuw ten aanval, afgewisseld door menige gevaar lijke bestorming van H.B.S. op het Leid sche doel. Al spoedig had Leiden door Krol succes (1—0); doch de linksbuiten van H.B.S. wist met een prachtig schot de partijen op gelijken voet te brengen; een fout van den rechtshalf, die een buiten spelvalletje net buiten werking stelde door terug te loopen. Na een scrimage voor het H.B.S.-doel rolde de bal tot net over de doellijn, zoo dat Leiden met een 21 voorsprong de rust in ging. Na de pauze een even enthousiast en forsch partijtje. Weer had H.B.S. pech, toen na een strafcorner de ingeschoten bal den keeper gepasseerd was, maar door den rechtsback Juist achter de doellijn gestopt werd (31). Weer verkleinde H.B.S. den achterstand (32). Toen kwam Leiden heftiger opzetten. Franssen van der Putten kreeg plotseling den bal voor zijn stick. Met een lastige beweging passeerde hij den keeper. Een tel later lag de bal voor de vierde maal in het H.B.S.-doel. Het vijfde en laatste doelpunt kwam al even gelukkig tot stand als no. 2 en 3. Bij Leiden speelde vooral Franssen van der Putten en Sonnevyle een goeden wed strijd, terwijl het spel van captain Krol ook nog gememoreerd .dient te worden. LEIDEN m—V.C.L. 7—0. (Heeren-afdeeling) Het derde heeren-elftal deelde gisteren mede van de overwinningstaart van de L.M.C.H., door zich met de 70 zege vol komen te rehabiliteeren. Het verlies van vorigen Zondag is. althans wat doelgemid- delde betreft geëlimineerd. Om 12 uur stelde nagenoeg hetzelfde elftal van vorige week zich op tegen een zeer jeugdig Haagsch team Vanaf de begin bully ging het het V.Ci.-doel af. Waarschijnlijk was deze aanval te over rompelend voor de achterhoede, want bin nen de eerste minuut had Leiden zich reeds met een tam rollertje van een 1—0 voorsprong verzekerd; een voorsprong die zij niet meer zou afstaan. Regelmatig volg den de doelpunten elkaar op. door goede en minder goede schoten. Opmerkelijk was het, dat de stuk voor stuk kleine V.C.L.-ers een aardig tactisch spelletje ten beste gaven. Het geheel sloot veel beter dan bij de Leidsche ploeg. Dat ze niet tot doelpunten konden komen, is wellicht te wijten aan de lichte voorhoede, die alle moeite had met de veel forschere L.M C.H.-ers. Over eenige jaren zal V.C.L. een ploegje worden, waar rekening mee gehouden moet worden. De keeper liet een goed partijtje zien. Aan hem is het te danken, dat de dubbele cijfers niet ge haald werden. DE JEUGD-COMPETITIE. De L.M.H.C. heeft met een meisjes- en een jongens-elftal ingeschreven in de jeugdoompetitle. Leiden IV is ingedeeld in de Haagsche afdeeling. tezamen met: Rijswijk III, H.H.IJ.C. c, H.H.IJ.C. d, Hudito IV. Op Zondag 14 October vangt deze com petitie aan. Omtrent de meisjes-jeugdcompetitie is nog niets bekend. LAWN-TENNIS. CARLA-TENNISPARK TE OEGSTGEEST GEOPEND. Met een toespraak van burgemeester Gerrevink. Het nieuwe Carla-tennispark aan den Rhijngeesterstraatweg te Oegstgeest is Zaterdagmiddag officieel geopend. Een groot aantal belangstellenden uit Leiden en Oegstgeest had gevolg gegeven aan de uitnoodlglng om daarbij tegenwoordig te zijn en men was algemeen vol lof over het mooie complex van vier banen (door een hooge afrastering en een houtwal om geven), dat hier op initiatief van den heer Kromhout tot stand ls gebracht. Gelijk reeds vermeld is de aanleg geschied door de firma G. van Harskamp, te Hilversum. Burgemeester Gerrevink, van Oegstgeest heeft ter gelegenheid van de opening het woord gevoerd. Hij verklaarde reeds ge- ruimen tijd de wenschelijkheid van een goed tennispark voor Oegstgeest te heb ben gevoeld. De tijden zijn er echter niet naar het risico van een dergelijke inrich ting thans aan de gemeente op te leggen en hét verheugde hem (zoowel als het ge- heele college van B. en W.) daarom bij zonder dat een dergelijk Initiatief nu was uitgegaan van mevr. en den heer Kromhout, aan wie hij hiervoor hulde bracht. Hij sprak de hoop uit dat men op deze banen menig gezellig uurtje zal mo gen slijten en met den wensch dat de exploitatie een succes zal mogen worden, verklaarde hij het Carla-tennispark voor geopend. De heer Kromhout heesch vervolgens de vlag op het fleurige clubgebouwtje, waar na eenige demonstratie-partijtjes zijn ge speeld, waaraan o.m. werd deelgenomen door de dames Kerckhof en Broese van Groenou en door de heeren Van Eek en Weber. De roode gravelbanen bleken thans nog wat te zacht te zijn, doch als dat een maal in orde ls heeft Oegstgeest hier een inderdaad fraaie en zeer gezellige Inrich ting, die zonder twijfel belangstelling zal trekken. Ons rest tenslotte nog te vermelden, dat bij de opening o.m. aanwezig waren de raadsleden J. den Ouden, mr. Sprey en Paardekooper en dr. H. W. Borgerhoff Mulder. ATHLET1EK. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE PARIJS. Osendarp tweede op de 100 en 200 M. Bij de internationale athletiekwedstrij- den, die gisteren in het Jean Bouin Sta dion te Parijs zijn gehouden, eindigde onze landgenoot Osendarp, die in de plaats van Berger startte, zoowel op de 100 Meter, als op de 200 Meter, op de tweede plaats. In het eerste nummer werd hij geklopt door den Duitscher Borchmeyer met een ver schil van één Meter en in het andere nummer door denzelfden athteet met een verschil van slechts een borstbreedte. De tijd van Borchmeyer op de 200 Meter be droeg 21.8 sec. a NEDERLANDSCH RECORD OVER 20 K.M. VERBETERD. Te Rotterdam deed W. Bakker (Avac, Amsterdam) gisteren een geslaagde po ging om het Nederlandsch record op de 20 K.M. hardloopen te verbeteren. Hij ver beterde 't ten name van T. Sprong staan de record met 42.9 sec. Bovendien won hij den 25 K.M.-wedstriJd waarmede hij het kampioenschap 1934 behaalde. De tijd van Bakker over de 20 K.M. was 1 u. 11 m. 35.5 sec. Hij won de 25 K.M. in 1 u. 33 m. 37,8 sec. Tweede was P. Berke laar (DOS) in 1 u. 35 m. ZWEMMEN. WEDSTRIJDEN TE ROTTERDAM. Scheffer verbetert op 100 M. rugslag zijn record met 2/5 sec. De R.D.Z. heeft gistermiddag in het Oos telijk Zwembad te Rotterdam wedstrijden gegeven, waaraan vooraanstaande Neder- landsche zwemsters en zwemmers deel namen, alsmede eenige zwemsters uit Denemarken en Duitschland. Op de 100 M. rugslag heeren kwam de Nederlandsche recordhouder J. C. Scheffer (D.J.K.) uit. De Zian-zwemmer P. v. d. Hoek leverde scherpen strijd, zoodat Scheffer tot uiter ste krachktsontwikkeling gedwongen werd. Hij won met 1/5 seconde verschil. Het bleek toen dat hij zijn record met 2/5 seconde had verbeterd. Zijn tijd was 1 min. 13 sec. De volledige uitslagen luiden: 100 M. vrij slag dames: 1. W. den Ouden (R.D.Z.) 1 min. 6 4/5 sec.; 2. A. Timmer mans (R.D.Z.) 1 min. 9 3/5 sec.; 3. G. Ahrendt, Berlijn 1 min. 10 3/5 sec. 100 M. vrije slag heeren: 1. C. A. Kreffer (D.J.K.) 1 min. 2 1/5 sec.; 2. L. Mooi (H.P. C.) 1 min. 2 4/5 sec.; 3. C. G. van Aelst (H.Z. en P.C.) 1 min. 5 2/5 sec. 200 M. schoolslag dames. 1. M. Genen- ger, Krefeld 3 min. 8 2/5 sec.; 2. J. Kastein (H.D.Z.) 3 min. 9 sec.; 3. C. Dreyer, Düs- seldorf 3 min. 12 1/5 sec.; 4. E. Nielsen, Kopenhagen 3 min. 12 3/5 sec. 200 M. schoolslag heeren: 1. W. Kruithof (R.Z.C.) 2 min. 54 1/5 sec.; 2. C. Korpers- hoek (Vlaardensche Z.C.) 2 min. 541/5 sec.: 3. J. J. van Woerkom (Zian) 3 min. 4 2/5 sgc. 100 M. rugslag dames: 1. W. den Ouden (R.D.Z.) 1 min. 20 sec.; 2. N. Senff (A.D.Z.) 1 min. 22 2/5 sec.; 3. T. Wagner ('t IJ) 1 min. 24 4/5 sec.; 4. G. Ahrendt, Berlijn 1 mm. 26 4/5 sec. 100 M. rugslag heeren: 1. J. C. Scheffer (D.J.K.) 1 min. 13 sec.; 2. P. v. d. Hoek (Zian) 1 min. 13 1/5 sec.; 3, C. G. v. Aelst (H.P.C.) 1 min. 15 2/5 sec. Schoonspringen dames: 1. mevr. O. JetschJordan, Berlijn 87.43 pnt.; 2. I. Kragh, Kopenhagen 80.42 pnt.; 3. T. Klap wijk (R.D.Z.) 76.83 pnt. 4 x 100 M. estafette vrije slag dames: 1. R.D.Z. 4 min. 54 sec.; 2. A.D.Z. 5 min. 10 2/5 sec. Idem heeren: 1. D J K. 4 min. 26 4/5 sec.; 2. Zian 4 min. 34 3/5 sec.; 3. R.Z.C. 4 min. 37 2'5 sec. Polowedslrijd: H.Z. en P.C.Zian vriend schappelijk 84. 38

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 11