DE GROOTE TUXEDO WERELD-PUTSCH TUXEDO INKWARTIERING E2 Vijfde Blad No. 22866 75sle Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 6 October 1934 UIT DE OMSTREKEN. BIJ SIGARETTEN-WINKELIERS. CIGARETTES Losse nummers van ons Blad RECLAME. 8776 x ^toMtdUfJOjp wat &et puMCek. Ze zijn gekomen! Met millioenen. En millioenen vol gen om de stormloop von het publiek te weerstaan. De overwinning is hun. Want elke Tuxedo bezit méér goede eigenschappen dan welke soortgenoot ook. Zij weten, dat zij stuk voor stuk de lucht in gaan. Maar zij weten óók, dat de overgave van den Hollandschen rooker dan onvoorwaardelijk is. Ziedaar dus een wederzijdsche overgave en ver broedering, eenig in de historie! ROOKERS VAN NEDERLAND! Loopt storm op de Tuxedo-scharen. Voor slechts 15 cent worden U 20 Tuxedo's geleverd. Elke goede sigarettenwinkelier zal U binnenkort op zijn eigen wijze in zijn etalage kenbaar maken, dat hij Tuxedo's in kwartier heeft. TUX AALSMEER. Het jaarverslag van het Grondbedrijf. Verschenen is het jaarverslag 1933 en verdere beseheiden omtrent de exploitatie en den financiëelen toestand van het grondbedrijf in het zuidelijk deel der ge meente, samengesteld door den admini strateur den heer J. Wentzel. Wat de bouw-exploitatie betreft, wordt in het verslag o.m. gezegd: De eigenlijke bouwexploitatie (gronden ten Z.W. der spoorlijn Uithoorn) gaf evenals het vo rig jaar weinig leven. Als redenen wor den genoemd: de voortschrijdende econo mische crisis en de hooge personeele belasting. De bouwkosten der woningen, winkelhuizen enz., gesticht door particu lieren, vereenigingen en van- de gemeente gebouwen hebben bedragen, wat Plan Zuid betreft: in 1929 f. 153.290; 1930 f. 322.994; 1931 f. 329.400, 1932 f. 101.900 en 1933 f. 142.416. De gronden, welke nog niet bouwrijp zijn. hebben een boekwaarde van f. 394.918.23. Waarom niet aan de Co- lumbialaan gebouwd kan worden, geeft het verslag het volgende antwoord: 1. de straat rioleering voor afvoer van huisvuil is nog niet geheel voltooid; 2. de gronden langs de Z O. zijde, uitgezonderd een strook der diepte, van plm. 11 M., zijn nog niet in het bezit der gemeente (eigendom van de Ned. Herv. Kerk)3. ter lengte van plm. 50 M. kan langs de N.W. zijde der straat niet gebouwd worden, wegens den driehoek der kweekerij Hilverda en Co., waarvan de top bijna de Columbialaan bereikt. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Jan Brouwer, 25 jaar, te Rijswijk en Jannetje Snoep, 26 jaar alhier. HAARLEMMERMEER. Loop der Bevolking. I Gevestigd: Wilhelmina A. Kadijk, van Baflo, B. 304, naar Sloterweg 714 An- thonia van der Haven, van Ter-Aar, C 33, naar Venneperweg 925 Johanna C. den Hartog, van Culemborg, Prijschestr. 38, naar Aalsmeerderdijk 523 Sietsche Haagsma, van Amsterdam, Valeriusstraat 173, naar Zwanenburgerdijk 503 Klaas Baartse, van Lisse, Heereweg 217, naar Hillegommerdijk 76 Jacobus A. Baart, van Amsterdam, Ten Katestr. 63, 3 hoog, naar Zilvermeeuwstraat 15 Franclscus H. van den Berg, van Noordwij kerhout, Delfweg 22, naar Rustoordstraat 18 Jan van Dijk, van Haarlem, Gortestr. 7 ben,, naar Molenweg 177 Antonius L. van Es, van Aalsmeer, Ophelialaan 71/73, naar Aalsmeerderdijk 349 Pieter N. Kuijper, van Amsterdam, Adm. de Ruyterweg 17 bhs., naar H. M. Dijklaan 24 Jan van Os, van Hillegom, Middenstr. 25, naar Venneperweg 550 Jakobus Quivooij, van Duisburg—Laar (Did.), Jahnstrasse 66, n. Aalsmeerderdijk 534 Abraham Rohner, van Amsterdam, Sportstr. 43, 2 hg., naar Olmenlaan 12 Johann H. Spieker, van Amsterdam, Schinkelkade 53, 2 hg., Slo terweg 412 W. C. Lindeman en echtge., van Amsterdam, Van Kinsbergenstr. 20, 1 hg., naar Sloterweg 31 Leendert van der Vlies, van 's-Gravenhage, Loosduin- scheweg 491, naar Nieuwemeerdijk 497 Hermanus van der Weijden, van Amster dam, 2de Schinkelstr. 20, 1 hg., naar H. M. Dijklaan 13 Jacob Vinke, van Haarlem, Burgwal 42 rd., naar Venneperweg 504. Vertrokken: Jantje A. van der Ham, van Aalsmeerderdijk 640 naar Terneuzen, Scheldekade 28; Cornells Staal, van Mei- doornweg 29 naar Amsterdam, Mauvestr. 39; Leendert Westdijk, van Badhoevelaan 87 naar Amsterdam, Ortheliusstr. 307 hs.; Hendrik Westdijk van id. naar id.; Theo dora G. Kniep, van Leimuiderdijk 19 n. Aalsmeer, Stommeerkade 47; Leonardus A. Steevens, Nieuwstraat 44 naar Herwijnen B 34; wed. H. P. van Leeuwen, van Schip- holweg 97 naar Haarlem, Neptunusstr. 53; Pieter J. Kroon, van Nieuwemeerdijk 344 naar Amsterdam, Bosch en Lommerweg 44, 1 hg.; Henri van Drenth, van Sloter weg 108 naar Culemborg, Havendijk 3; Huigje J. Vissers, van Hoofdweg 1278, n. Ermelo, Stationstr.; Francina Gedaan, van Spaarnwouderweg 973 naar Heemstede, Bronsteeweg 23; Johannes H. A. Kettmann van Kastanjelaan 29 naar Haarlem, van Zeggelenplein 11; Willemina Bier, van Hoofdweg 321 naar Amsterdam, Gen. Vet- terstraat 24 boven; Hermanus Mol, van Nieuwemeerdijk 247a, naar Amsterdam, Stadionweg 304 hs; echtge. W. A. Bemel- man, van Raadhuislaan 35 naar Amster dam, Spaarndammerstraat 19; Hendrikus J. Leijsen, van Sloterweg 50 naar Woerden Voorstraat 41; Geert Begeman, v. Hoofd weg 1163 naar Wedde, Blijham A 444; echtge. H. Th. Tunteler, van Aalsmeerder dijk 419 naar Amsterdam, Wagenaarstr. 24 1 hg; Wilhelmina Griekspoor, v. Nieuw straat 36 naar Haarlem, van Oldenbame- veldtaan 13; Gerhardus J. Meuris, van Hoofdweg 690 naar Gouda, Mosstraat 33; Karei ten Hoedt, van Spieringweg 432 n. Baarn, Schoolstraat 12n Maria Chr. Tesse- laar van Fortweg 34 naar Haarlem. Jacob- straat 21; wed. J. W. van Riemsdijk, van Kastanjelaan 58 naar Amsterdam, Amstel- veenscheweg 149 1 hg; Johanna M. Roffel van Dr. Heijlaan 9 naar Franekeradeel, .Trekweg 193. Burgerlijke Stand. Geboren: Harry Lieuwe, z. van J. Beek man en P. Hiemstra Huibertina Jo hanna, d. van J. M. Beck en A. H, W. van Ingen Hendrik Pieter, z. van H. P. Hof en J. van Olst Jan, z. van G. Vlasveld en P. Sleggers Seraphinus, z. van E. M. Spreeuw en W. Stroomer Godefridus Gerardus, z. van G. G. Mesman en J M. van Duin Catharina, d. van H. Leijen en J. Visser Izaak, z. van J. Bos en A M de Heer Adriana, d. van B. Biersteker en A. Ames. Ondertrouwd: M. Schreurs 27 j. en H W Kauffman 26 j. J. M. Marwitz 47 j. en N. Bakker 37 j. Th. J. van der Voort 22 j. en A. H. Witteman 23 j. Getrouwd: J. A. de Boer 23 j. en A M Koolbergen 22 j. W. J. Boeers 24 j en M. B. Duwe! 23 j. A. J. P. Sebens 28 j. en C. Nieuwaorp 24 j. J. Verhulst 34 i en W. Wijnhout 33 j. Overleden: Jacob Wijhenke 77 j., wedr. van D. Molenaar Leonardus Hendrikus Philippus 23 j., ongeh. zoon van Ph. Phi- lipse en W. van der Hulst Theodoras Cornells 21 j„ ongeh. zoon van J. Duiven voorden, overl. en M. A. van Dongen Cornelia Elizabeth Schalk 51 j., gehuwd met G. Been. Brand. In Haarlemmermeer ontstond brand in een schelf van balen stroo op de boerderij van den landbouwer B. aan den Sloterweg bij den Spaarnwouderweg. Door den sterken wind greep het vuur zoo snel om zich heen, dat voor uitbreiding ge vreesd werd en het noodzakelijk werd ge acht de brandweer van Hoofddorp te alar meeren. Deze arriveerde spoedig en slaagde er met de autospuit in den brand tot de schelf te beperken. De oorzaak moet ver moedelijk aan het broeien worden toege schreven. Verzekering dekt de schade. ■o- KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacob, z. van C. v. d. Voort en C. van Beelen; Cornells, z. van H. den Haas en M. Messemaker; Huig, z. van P. Ouwehand en A. Plokker; Jacob, z. van H. Ouwehand en K. Barnhoorn; Alida, d. van J. Nijgh en N. v. Bent. Overleden: M. Ros, echtgen. van W. v. Duijn, oud 72 jaar; M. v. d. Plas. d. van A. v. d. Plas en A. van Duijn, 16 jaar. Ondertrouwd: A. Verdoes en R. Haas noot; Krijn Hoek en J. Verhoef: L. Blonk en P. Schaap; J. van Rijn en H. W. Ippel. Getrouwd: A. B. Schaap en R. Guijt. KATWIJK AAN DEN RIJN. De politiepost. Wegens verbouw van het voormalig raadhuis werd de politiepost tijdelijk verplaatst naar het nieuwe gemeentehuis. In de practijk blijkt deze regeling echter niet te voldoen. Thans wordt deze post gehuisvest in het kantoor van het slacht huis aan de Voorstraat. o NOORD WIJK. Loop der bevolking. Gevestigd: B. Visser en fam., van Den Haag, Hildebrandstraat 292, naar Irisplein 4 J. Augustinus, echtgen. van C. N. v. Bohemen, v,an Noordwijkerhout, Kerkstr. 71, naar Achterzeeweg 7 G. Küsenberg, van Lisse, Heereweg 275, naar Wilhelmina- straat 15 H. J. van der Wiel, van Sas- senheim, Kerkl, 23, naar N. Zeeweg 6a M. M. Oosterveer. van Den Haag, Logger- straat 17 naar Julianaweg 14 P. A. van Scheijndel, van 's Bosch, St. Janssingel 21, naar Bronckhorststraat 42 G. Ibershof, van Ridderkerk C. 51a, naar Zandvstr. 33 M. N R. ten Hope, van Den Haag. W, v. Dijkveldtstraat 56, naar Rembrandtweg 20. Vertrokken: G. van Duijn. van Gasthuis steeg 1. naar Amsterdam. Elandsgracht 83 C. M. van Rooijen en fam., van Hoofd straat 129 a naar Rijksstraatweg 366 J. J Heemskerk van Langeveld 29/21 naar Noordwijkerhout Havenstraat 77 W H. van Oordt, van Pr. Hendrikstraat 4 naar Alphen a. d. Rijn, Woubrugscheweg 10 J. van Biert. van St, Jeroensweg 25 naar Stad a.. Haringvliet. Zeedijk A 152 G. Diepenbach, van Nd. Boulevard 3, naar Leiden, Sumatrastraat 50a A, A. M. Alkemade, van Voorstraat 56, naar Den Haag, Javastraat 30 P. M. Alkemade, van Voorstraat 56, naar Medemblik, Huize St. Radbout M. G. Visser, van Zwarte- weg 20. naar Voorburg. Heerenweg 159 J. H. J. van Eijma, van IJmuiderstraat 5 naar Paramaribo Suriname P. Verbeek, van Nd. Boulevard 3. naar Vlissingen, Paul Krugerstraat 14 ME. Rrerichs. van Lan geveld 29, naar Vlissingen, St. Jozef Zie kenhuis E. J. Wiecherink en fam. van IJmuiderstraat 17, naar Rotterdam. IJzer- straat 29 H. A. P. K. J. M. Hoffmann en fam., van Zd. Boulevard 17. naar Dus- seldorf, Sherlskerst-r. 26 M. W. Wenzel, van Kerkstraat 40, naar Walsum (D.), Schlosstrasse 26. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Maria, d, van M. Th. Heemskerk en H. P. Steenvoorden Cor nelia Martha, d. van M. Th. Heemskerk en H. P. Steenvoorden Neeltje. d. van N. van Rooijen en A. M. Wulf Johannes Albertus Antonius, z. van A. J. C. Roeleveid en M. C. M. Beuk Artje Hendrlka Cor nelia, d. van P. Plug en N. Lindhout Maria Margaretha Clasina, d. van J. A. Caspers en A. M. Vertuin Johanna Helena Elisabeth, d. van P, van der Put en J. H Smeele. Getrouwd: J. J. Altorf en J. Vink J. G S. Alkemade en A. J. M. Oehl E. J, Wiecherink en H. Marijt H. M. van Sprang en A. Haasnoot P. Bedijn en E. G. van Marksveldt. Overleden: Elisabeth Scheepmaker, 68 jaar, wed. van B. J. J. Timmers. o WARMOND. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Cornelia Maria, D. r. P. van Schagen en C. M. Vink Theresia Maria, D. van L. P. Heemskerk en A. Rotteveel Wilhelmina Margaretha, D. van J. Roest en J. C. v. d. Schuur. Gehuwd: J. Boesaard jm. 31 j. en L. Landman jd. 26 j. H. J. M. de Graaf jm. 30 j. en A. P. A. Leenen jd. 29 j. Overleden: W. Kortekaas 71 ongeh. De stand der bevolking. Gedurende de afgeloopen maand vestig den zich in deze gemeente 13 personen, door geboorten vermeerdering van 4 per sonen, toename dus van 17 personen. Vertrokken zijn 24 personen, overleden 2 personen, aldus een vermindering van 26 personen. Op 1 October stonden inge schreven 3002 personen, t.w. 1566 mannen en 1436 vrouwen. o WASSENAAR. Loop der Bevolking. Vertrokken: N. M. Biuvy en vr., naatf Velp, Zutphenscheweg 17 G. G. J. Boer, naar Den Haag, Prinsegracht 266 A. Dom, idem, idem F. Deickert, naar Den Haag, Valariusstraat 86 L. Ph. van Dam naar Rotterdam, Mathenesserlaan 246 a W, Sorbi, naar Amersfoort, Pens. O. I. Vrouw ter Eem A. Balker, naar Den Haag, Schuytstraat 130 G. Slappendel, naar Vleuten, No. 220A S. E. Brink huis, naar Den Haag, Leuvenschestr. 50 E. van den Bergvan den Berg, naar Schipluiden, Hoeve Mariastein G. Waas dorp, naar Bloemendaal, Kleverlaan 89 A. Berghorst naar Den Haag, Weesper- straat 108 M. M. M. Gahl, naar Den Haag, Frederikstraat 73 H. Nagel, naar Den Haag, Wagenaarweg 20 J. M. M. Vrouwes en vr„ naar Katwijk, Liguster straat 96 J. Paardekooper en vr., naad Sleewijk, Rijksstraatweg 12 Chr. N. E. de Moor en gez., naar Den Haag, v. Heutz- straat 15a J. Varkevisser naar Valken burg Z.H., Valkenburgerweg 5 M. Kir- zinger, naar Den Haag, Nieuwe Haven straat 74 L. Stephan, naar Heemskerk, Marquellelaan 19 J, de Jong, naar Beilen, C. 105 E. M. Thelen, naar Voor burg, Buitenrustplein 4 L. Kroes, naar Rotterdam, Hondiusstraat 2 a A, B. Broers, naar Breda, Sophiastraat 26 J. H. M. Koopal en gez., naar Den Haag, van den Berghstraat 64 J. H. G. van Aaken, naar Voerendaal, Heerlerweg 61. GevestigdA. M. Schroot, uit Rotterdam, Johan de Wittstraat 17 M. Mulder, juf f. in de huish., uit Den Haag, Gr. Haese- broekscheweg 12 H. J. Haamke uit Am sterdam, Schoolstraat 63 G. L. te We- chel en gez. uit Semarang, Rijksstraatweg 324 H. P. Worp, uit Lausanne, idem 324 J. M. van Berkel en gez. uit Poerwo- redjo, Burchtlaan 7 Wed. P. W. Krol en gez. uit Oss, Wittenburgerweg 130 A. E. H .Verkouw uit Utrecht, idem 130 G. H. Pel en gez., fabrikant uit Leiden, van Zuy- len van Nijeveltstr. 60 A. M. Kornmann, huishoudster uit Leiden, idem 60 Wed. A. Korbee geb. van Zoest, en gez. uit Bleis- wijk, v. Z. v. Nstr. 218 H. J. M. Voskuil en gez., koopman uit Den Haag, Crocusstr. 8 P. van Wigeheren en vr., uit Rijswijk Z.H., Buchtplein 13 A. H. N. van Nieuw- wenhuijs en vr. uit buitenland, v. Z. v. Nijeveltstr. 129 P. van Reigersberg Ver- sluijs uit Den Haag, Heerenweg 13 J. Frederiks en gez., huisknecht uit Arnhem, Backershaegenlaan 17 Th. L. Kanters uit Leiden, Lange Kerkdam 52 M. van Loenen en gez., dir. N.V uit Semarang, Gr. Hoefijzeriaan 51 Mr. A. G. Vreede en gez. uit Batavia, Zijdeweg 38 A. J. Bouwensch en gez., ass. laboratorius ma teriaal onderzoek, uit Bandoeng, Sant horstlaan 13 Wed. J. A. Vermaas en gez. uit Voorburg, van Zuylen van N.straat 131 C. Veenstra uit Voorburg, idem 131 G. F. A. Scheller en gez., koopman uit Hamburg, Lijsterlaan 4 H. Kronheimer, vertegenwoordiger uit Fürth, Crocusstraat 30 M. Dörbek, Tsj. Slow. d.b. uit Linz, Wilhelminalaan 2 B. Bregman, slager uit Voorburg, J. de Wittstr. 15. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmus Petras, zoon van C. Barnhoorn en M. W. Parlevliet Eme- rentiana Hermina Maria, dochter van G. J. Kroon en A. A. J. Rooyakkers. Overleden: Leonardus Johannes Adria- nus Kemper, oud 62 jaar, echtgen. van M. van Dartelen Leendert Huibert Hoo- gendoorn, 4 jaar Johannes Petrus As sendelft, 63 jaar, echtgen. van G. Vonk. Ondertrouwd: L. J. Noomen en W. H. Visser J. P. J. van Dinter en C. A. M. Hogewoning, Getrouwd: J. C. Hoynck van Papen- drecht en M. Y. Rapaz W. J. Siemens en M. D. Stokhuijzen J. Varkevisser en M. W. Rijnsburger. zijn behalve aan ons Bureau ook" verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN - Stationsweg Firma A. J. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2. W. G. J. VERBURG, SigarenKandel, Heerenstraat 2. Fa. A. SOMERW1L Az. Hoogew. 24 A. M. v. ZWICHT - Breestraat 126 Joh. HOGERVORST, Haarl.str. 128 A. VAN EGMOND, Sigarenhandel, Haven 2/4 BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat No. 59 - Oegstgeest en des Zaterdags bij A. H. v. d. VOOREN, H. Rijnd. 106 en bij Kiosk Prinsessekade. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiinii

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 17