Schipbreuk op de Noordzee. LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 5 October 1934 RECHTZAKEWL Belgisch stoomschip „Charles José" vergaan. Losse nummers van ons Blad LAATSTE BERICHTEN STADSNIEUWS. BINNENLAND. MARKTBERICHTEN. BUSUCHTINGEN. WEERBERICHT. Barometerstand, Gistermiddag 3 uur: 744. Hedenmiddag 3 uur: 752. TELEGRAFISCH WEERBERICHT v. h. Kon. Ned. MeteoroL Inst. te De Bildt. Hoogste stand: 760.5 te Haparanda. Laagste stand: 734.6 te Lerwick. Verwachting tot den avond van 6 Oct.: Meest machtige, tijdelijk wellicht nog krachtige wind uit W. rlichtingen. Half tot zwaar bewolkt. Kans op enkele regenbuien. Weinig verandering in temperatuur. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van De Bilt hedenmorgen 9 uur 40 aan alle posten: „Stormsein neerhalen. Blijft op uw hoede!" BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. De barometerdallngen gingen in den nacht allerwege in stijgingen over; het minimum, dat gistermorgen over Ierland lag en in den loop van den dag naar de Noordzee trok, is thans veel minder diep en is bezig op te vullen. In het Noord-Oosten en Zuid-Westen herstelde de hooge druk zich. Bij het af nemen der luchtdrukverschillen nemen ook de stormen overal af. In Scandinavië werd het veel warmer, in Engeland en over het vasteland werd het daarentegen koeler. Het verschil in temperatuur in de boven lucht tusschen gistermorgen en heden morgen boven ons land bedraagt 4 graden op 2000 Meter en 5'A graad op 5000 Meter. Slechts enkele stations bleven vrij van regen, op sommige viel slechts veel bij buien met onweersverschijnselen. Aber deen meldt 21, Den Helder 26, Skudesnaes 46 m.M. regen. Het is te voorzien, dat het buiige weer regelmatig beter worden zal en dat de algemeene neiging tot opklaring aanhouden zal. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 11'/; gr. C. (53 gr. F.l 12 uur 'smidd.: 12'/: gr. C. (55 gr. F.) 3 uur nam.: 14 gr. C. (58 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zaterdag. Voorm. te 1 u. 26 min.; nam. te 1 u. 42 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Vrijdag: 7 uur nam. tot 6.39 voorm. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 5 Oct.: op: 3 u. 28; onder: 17 u. 11. DOODSLAG TE AMSTERDAM. Verdachte tot vijf jaar veroordeeld. De rechtbank te Amsterdam veroordeel de vandaag den 23-jarigen tuinman H. V.. woonachtig te Huizen, wegens doodslag tot een gevangenisstraf van vijf jaar. De officier van justitie had tien jaar gerequireerd. De jongeman had op 24 Januari, toen hij op bezoek was bij zijn meisje In de Bonairestraat te Amsterdam vier revolver schoten op haar gelost. Het meisje was onmiddellijk dood. Ook sloeg V. de hand aan zichzelve, hij werd ernstig gewond, doch herstelde. De jongeman voerde aan, dat hij op zichzelf het eerst had geschoten. Zijn meisje had zijn arm gegrepen en ook zij werd toen door revolverkogels getroffen Als verdediger in deze zaak is opgetre den mr. N. J. C. M. Kappeyne van de Coppello. o HAAGSCHE POLITIERECHTER. Terecht stond H. van R, uit Leiden, van beroep kaashandelaar, wegens valschheid in geschrifte. AOs getuige werd gehoord de heer v. M. kaasproducent uit Zoeter- woude. De zaak werd tot 2 Nov. a.s. uit gesteld om alsnog een deskundige te hooren. J. C. H. uit Rijnsburg, die terecht moest staan wegens opzettelijke vernieling van een afscheiding ten nadeele van den heer K. v. d. Kwaak te Oegstgeest, was niet verschenen. De officier eischt f. 10.— sub 10 dagen hechtenis. De Politierechter ver oordeelde verd. tot f. 1.— sub 1 dag hech tenis. D. J. Kr. uit Leiden stond terecht wegens verzet tegen een agent van politie. De of- licier eischte 3 weken gevangenisstraf. De Politierechter veroordeelde hem tot 1.25 sub. 25 dagen hechtenis. Vervolgens stond terecht Petronella van oer W. uit Leiden, wegens diefstal van vorken uit „De Vergulde Turk" te Leiden en een paar kousen van mej. A Sp Na getuigenverhoor eischte de officier een week gev.straf. De politierechter ver oordeelde hen tot 1 maand gev.straf voorw. met 3 jaar proeftijd. Vermoedelijk slechts één van de 10 opvarenden gered. Op de Noordzee, ten Noordwesten van het vuurschip „Haaks", ongeveer ander halve zeemijl hiervan verwijderd, heeft gisteravond tijdens den hevigen Zuidwes ter-storm een scheepsramp plaats gehad. Een aanvankelijk onbekend schip, het welk later 't Belgische stoomschip „Char les José" bleek te zijn, is vergaan, nadat vergeefs getracht was van Den Helder uit hulp te verleenen. Omstreeks acht uur gisteravond werd op het vuurschip „Haaks" waargenomen dat op genoemden afstand een vuurpijl door een in nood verkeerend schip werd afgegeven. Onmiddellijk werd het bericht van dit noodsein doorgegeven naar de kustwacht te Den Helder, waar direct hulp werd gezonden. De motorredding boot „Dorus Rijkers" van de Noord- en Zuid-Hollandsche Reddings Maatschappij en de sleepboot „Utrecht" van het Bureau Wijsmuller, vertrokken ter assistentie. Het werd een zeer zware tocht, die he laas geen resultaat heeft opgeleverd. Toen de reddingboot door het Molengat naar buiten voer, en tegen de zeer hooge zeeën worstelde om de plaats des onheils te be reiken, werden op het vuurschip „Haaks" van het in nood verkeerende schip twee roode lichten boven elkaar waargenomen, hetgeen beteekent, dat het schip stuur loos was. Voortdurend werden nog vuur pijlen afgeschoten. Dank zij het feit, dat de „Dorus Rijkers" een installatie voor draadlooze telefonie aan boord heeft, kon schipper C. Bot ge regeld van Den Helder uit op de hoogte worden gehouden van de berichten, die via het vuurschip „Haaks" werden ontvangen. Gemeld werd, dat zich in de buurt van het in nood verkeerende schip een groote stoomboot bevond, die echter tengevolge van de hooge zeeën niet bij het schip kon komen, noch sloepen kon uitzetten. Ongeveer een half uur voordat de „Dorus Rijkers" bijna tegelijk met de sleepboot „Utrecht" op de plaats van de ramp aankwam, zag men een laatste vuur pijl afschieten en daarna verdwenen de roode lichten in de zee. Toen men na een half uur ter plaatse kwam, was niets meer van het in nood verkeerd hebbende schip te zien. Eenigen tijd werd nog op de plaats rondgevaren, doch toen men niets vond werd in overleg met de plaatselijke com missie van de Noord-Zuid Hollandsche Reddingmaatschappij te Den Helder be sloten naar Den Helder terug te keeren Om kwart over twee vannacht werd de terugtocht aanvaard en om half vijf hedenochtend liepen de „Dorus Rijkers" en de „Utrecht" de haven van Nieuwedlep weer binnen. Schipper Bot van de „Dorus Rijkers", die voor geen kleintje vervaard is, en die niet gauw spreekt van moeilijke tochten, verklaarde na terugkeer, dat hij en de vijf andere leden van de bemanning der reddingboot een zeer zwaren tocht had den gehad en tegen ongekend hooge zeeën hebben moeten strijden. Ondanks dit, hadden zij echter doorgezet om te trach ten de in nood verkeerenden te redden. De bemanning der reddingboot betreurde dat haar tocht vergeefs was geweest. Een later gepasseerd Duitsch stoomschip meldde dat het in de omgeving van de plaats van de ramp veel wrakhout heeft aangetroffen. Het Duitsche stoomschip „Rhein" rap porteerde eveneens bij het aanbreken van den dag op de plaats des onheils veel wrakhout te hebben waargenomen. De laatste uren aan boord van het ge zonken vaartuig, in den donkeren nacht, met hulp op korten afstand, moeten ver schrikkelijk geweest zijn. Van 8.05 uur gis teravond af tot na middernacht werden voortdurend vuurpijlen en flambouwen aangestoken. Het in nood verkeerende schip was op niet meer dan 1 of l'/t mijl afstand van het vuurschip „Haaks". Voor zoover men aan boord van dit vuurschip heeft kunnen waarnemen, schijnt het gezonken schip gedurende eenigen tijd op zijn zij te hebben rondgedreven. De reddingboot „Dorus Rijkers" heeft den afstand van Den Helder naar de plaats des onheils, ongeveer 15 mijl, gezien de omstandigheden zeer vlug afgelegd. De omstandigheden waren buitengewoon moeilijk. In den Zuid- westerstorm kwamen zware buien voor met enorme windkracht. De „Dorus Rijkers" moest bijna recht tegen den storm in en daar wind en tij tegen elkaar waren, was het water, zooals de zeeman zegt, zeer moeilijk. Het zicht was zeer slecht. Toen de „Dorus Rijkers" vlak bij het vuurschip „Haaks" was. kon de wakkere bemanning van de reddingboot bijna voortdurend niets zien. Gevaren werd op kompas en op de draadlooze aanwijzingen van het vuur schip „Haaks", de kustwacht te Kijkduin en den loodscommissaris te Den Helder. Voortdurend stonden deze drie posten draadloos met elkaar in verbinding en hieraan is het te danken, dat de „Dorus Rijkers" zoo vlug ter plaatse kon komen. Eenigen tijd nadat de eerste noodseinen waren gegeven, is het Duitsche stoomschip „Bachara" van Hamburg op ongeveer 'n mijl afstand van het in nood verkeerende schip bijgedraaid. Groote lichten werden buitenboord gehangen en men schijnt pogingen te hebben willen doen om hulp te verleenen, pogingen, welke ook aan boord van het gezonken vaartuig moeten zijn opgemerkt. De zee was echter te hoog. De .Rachara" durfde niet dichter bij het in nood verkeerende schip te komen en reddingssloepen konden niet worden uit gezet. Toen het schip was ondergegaan, heeft de „Bachara" zijn reis< voortgezet. De bemanning van de „Dorus Rijkers", bestaande uit schipper, machinist, stuur man en drie „opstappers", was na den zwaren tocht zeer vermoeid. Inmiddels wist men nog steeds niet hoe het gezonken schip heette en van welke nationaliteit het was. Hedenochtend rapporteerde echter het Duitsche soomschip „Wildenfels" aan het Loodswezen te Den Helder, dat het hier het Belgische stoomschip „Charles José" betreft. De „Wildenfels" heeft op 53 graden 10 min. N.B. en 4 gr. 33 min. O.L. een 'ooot geborgen, waarin zich één man bevond. Een andere boot. waarin zich negen leden der bemanning van het gezonken stoom schip bevinden, wordt nog vermist. Ver moedelijk zijn deze mensehen verdronken. Om 6 uur hedenochtend meende men op zee nog hulpgeroep gehoord te hebben. Illllllllllllllllllinillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN - Stationsweg Firma A. J. H. WIJTENBURG. Haarlemmerstraat 2. W. G. J. VERBURG, Sigarenhandel, Heerenstraat 2. Fa. A. SOMERWIL Az. Hoogew. 24 A. M. v. ZWICHT Breestraat 126 Joh. HOGER VORST. Haarl.str. 128 A. VAN EGMOND, Sigarenhandel, Haven 2/4 BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat No. 59 - Oegstgeest en des Zaterdags bij A. H. v. d. VOOREN, H. Rijnd. 106 en bij Kiosk Prinsessekade. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiin, Terzake van heling van de goederen uit de vorige zaak werd geëischt tegen M. W. te Leiden, los werkman, 3 maanden gev.straf. De politierechter veroordeelde hem tot 3 maanden gev.straf voorw. met 3 jaar proeftijd. Terzake van huisvredebreuk stond te recht J. D. uit Loosduinen. Verdachte zou op 17 Juni j.l. zonder toestemming de woning van K. op den Veurscheweg te Voorschoten zijn binnengedrongen en aldaar den heer K. hbben mishandeld De Olficier eischte f. 10 subs. 10 dagen hechtenis. De Politierechter sprak verdachte vrij. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het candidaatsexa- men Indisch Recht de heeren S. Noto- hadinegoro (Leiden) en Tjoeng Tin Fong (Den Haag)candidaatsexamen Rechten mej. P. E. Elderlng (Oegstgeest) en arts examen le gedeelte de heer G. B. van Driel (IJsselmonde). De heer Montfoort, die gisteren voor het candidaatsexamen geneeskunde slaagde is niet te Den Haag maar te Leiden woonachtig. Bevorderd zijn tot arts de heeren J. Ruizeveld (Poortugaal), D. K. de Jongh (Enschedé). H. J. de Graaf (Lisse) en D. W. de Bijll Nachenius (Haarlem). Geslaagd zijn aan de Technische Hoogeschool te Delft voor 't prop. examen voor natuurkundig ingenieur de heeren W. F. Fontein en J. B. Hermans, alhier. FLUITSEINEN BIJ ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Naar aanleiding van de nieuwe instruc ties voor machinisten en wagenvoerders bij de spoorwegen, dat bij het naderen van onbewaakte overwegen op 20 seconden af stand, fluitseinen moeten worden gege ven met een tusschenpoos van 2 tot 4 sec. totdat de onbewaakte overweg is bereikt, heeft het vakgroepbestuur van de Ned. Vereeniging voor Spoor- en Tramwegper soneel aan den heer Thijssen, chef van den Dienst van Tractie gevraagd wat de machinisten en wagenvoerders moeten doen, wanneer de mist zoo zwaar is dat het naderen van onbewaakte overwegen niet tijdig kan worden waargenomen. De instructie naar aanleiding van deze vraag is nu aangevuld met het volgende: „Bij gemis aan zekerheid omtrent nade ring van een onbewaakte overweg geldt het voorschrift, dat dan voortdurend fluitseinen moeten worden gegeven. TEGEN DE BELASTING OP BILJARTS. De Nederlandsche Bond van Koffiehuis- Restauranthouders en Slijters en eenige Nederlandsche biljartfabrikanten hebben een adres aan de Tweede Kamer gezonden, waarin zij zich richten tegen de zeer hooge belasting, welke momenteel op het houden van biljarts drukt Door deze drukkende belasting hebbën reeds vele exploitanten hun biljarts buiten gebruik gesteld. Sommige gemeenten heb ben het tarief zelfs verlaagd, omdat er anders door belanghebbenden geen bil jarts meer worden geëxploiteerd en dit voor de gemeentekas een groote schade beteekent. Dit geeft echter een duidelijk beeld van de schade die deze belasting aan het café bedrijf en biljartfabricatie toebrengt. Hiertegenover worden als vervangmiddel veel belastingvrije biljarten gebruikt, zoo als Russische biljarts en automaten, welke grootendeels uit het buitenland worden be trokken, maar het heeft geen betoog, dat dit de veredeling van het biljartspel geenszins In de hand werkt. Daarom ver zoeken de adressanten, welke als fabrikant of als exploitant belang hebben bij de exploitatie van biljarts te willen bevorde ren. dat de grondslag voor het houden van biljarts aanzienlijk wordt verminderd. AANRIJDING ONDER VOORSCHOTEN. Gisteravond omstreeks halfelf heeft op den Veurscheweg, ter hoogte van de boom- en rozenkweekerij „Boschgeest", te Voor schoten een aanrijding plaats gehad. Van de richting Veur naderde 'n auto, bestuurd door den heer M. v. d. K. uit Den Haag, die volgens verklaringen van ooggetuigen, midden op den, niet al te breeden. weg reed en wiens verlichting verblindend was voor het tegemoetko mende verkeer. Van de richting Voorschoten naderde de heer H. v. V., van daar, per auto, direct gevolgd door den heer N. de B. met mej. C. W. Een aanrijding volgde en door het plotselinge remmen van de vorige auto, reed de heer de B. tegen deze auto aan, waardoor mej, C. W. door de voorruit werd geworpen. Na ter plaatse te zijn verbonden door enkele leden der E. H. B. O.-brigade, is zij naar een geneesheer en vervolgens naar haar woning vervoerd; zij had ver schillende verwondingen aan het gelaat bekomen. De materieele schade aan de auto's was evenmin gering De politie heeft proces verbaal opgemaakt. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Door dén sneltrein ZwolleGroningen die te ongeveer 12 uur vanmiddag Beilen passeert, is een paard en wagen gegrepen. De voerman, een knecht van den land bouwer Bos is ongedeerd gebleven. Het paard is onder den trein verpletterd. CRISISBOTERMERK. De Crisis Zuivel Centrale maakt bekend dat voor de week van 714 October de prijs van het Crisisbotermerk en van de vervoervergunning van buitenlandsche boter is vastgesteld op f. 1. Heden brachten B. en W. van Haar- lemmeer en de raadsleden dier gemeente een bezoek aan het Provinciaal Waterlei dingbedrijf van Noord-Holland. De bijeen komst vond plaats te Castricum waar de directeur de heer van Oldenborgh mede deellngen deed. zoowel op technisch als administratief gebied-. Daarna had een excursie plaats naar een der pompstations. De burgemeester van Haarlemmermeer mr. Slob bracht namens het gemeentebestuur van Haarlemmermeer alle ingezetenen een woord van haxtelljken dank voor de be hartiging der belangen van de volksge zondheid o UIT NED. OOST-INDIE. DE POSTVLUCHTEN. De „Rijstvogel" is te Bandoeng aange komen. AUTO-ONGELUK. MENADO. 4 Oct. (Aneta). Een huur auto, waarin gezeten waren de landbouw- consulent ir. G. C. W. Ch. Tergast, mevr. Tergast, alsmede dr. P. L. M. Tammes, plantkundige aan het Klapperproefstation te Menado, kwam bij een scherpe bocht bij de negerij Pineieng te slippen, kan telde om en stortte in een meertje. De heer Tergast brak twee ribben en moest naar het hospitaal worden vervoerd. De overige inzittenden bleven ongedeerd. Het gezelschap was van Tondano gekomen, waar men de plechtigheden ter eere van het bezoek van den G.-G. had bijgewoond. Men zie voor Nagekomen Berichten en Beursoverzicht pag 3 van het Tweede Blad Stationsplein en Perron H. S. RL Op werkdagen: Amsterdam 3.—* 10.30 13.30 15.20 16.15 17.40 22.— 22.45 Richting: Rotterdam 3.—* 7.10 10.30 13.30 14.30 16.15 16.50 18.25 19.15 22.45 Utrecht 3.—* 15.40 16.40 20.40 Des Maandags en daags na een feestdag niet. Op Zon- en Feestdagen: 3.— 3.— 3.— 22.56 22 De trein van 22 uur 45 geeft aansluiting op de nachtposttrelnen Station neerensingel Bus aan den trein niet op perron Vertrek der posttreinen op werkdagen te 12.35 16,27 18.44 LEIDEN. 5 Oct. Veemarkt. Aangevoerd 742 runderen. 300 kalveren 772 schapen, 815 varkens. 34 stieren 75220 per stuk, 4050 et. per K.G. stroef. 263 kalf- en melkkoeien 80215, stroef, 308 vare koeien 60120, matig. 137 vette ossen 90220 per stuk, 4062 ct. per K.G. schoon a. d. haak, matig. 149 graskalveren 1632. 29 vette kalveren 4560 per stuk, 5868 ct. per K.G. schoon a. d. haak, 122 nuchtere kalveren 4—7, matig. 342 vette schapen 1419, matig. 300 weide schapen 1216, matig. 130 vette lammeren 913. matig. 364 mestvarkens 1022.50. slecht. 451 big gen 68. tamelijk. 8 paarden. 8 veulens 70100. 17 bokken en geiten 37, slecht. Kaasmarkt, 5 Oct Aangevoerd 82 par tijen kaas Goudsche kaas 60, Leidsche kaas 22 partijen, le soort Goudsche kaas 1.2224, idem 2e soort f.1921, le soort Leidsche kaas f2426, idem 2e soort f. 21 —23 per 50 K.G. Handel matig. BODEGRAVEN, 4 October. Uitslag eieren- veiling B.P.K.V. Aanvoer 7105 stuks kip eieren, prijs f. 3.804.10 voor witte; f.4 4.60 voor bruine; kuikeneieren f. 2.803.20; eendeieren f. 3.403.60; kippen f. 0.35. BOSKOOP. 4 Oct. Rozen per bos: But terfly 1521 ct. Columbia 1317. Else Poulsen 3555. Gloria Mundi 2542. Pre sident Hoover 16. Phoebe 2845. Rosa- landia 16—31. Hadley 20—35. Briarcliff 15 —17. Babyrozen 10. Jules Bouché 11—14. Edith Helen 3039. August Noack 1220. Chas. P. Kilham 22—39. Golden Ophelia 13—15. Ingar Olsson 2130. Florex 14 16. Marcel Royer 915. Claudius Pernet 5155. Paul Grampel 1015. Gem. rozen 10 ct. Diversen per bos: Clematis, Prins Hendrik 1.10—1.30. Id. The President 40. Idem. Durandi 12—15. Idem Nelly Moser 21. Physalis Francetti 16—23. Chrysanten, gr. bloemig 6090. Legustrumtakken 6— 15. Dahlia's 5. Zinnea's 4. Vuurpijlen 25. Acerblad 9—11. Tros-Chrysanten 57 ct. HOOFDDORP, 4 October. Graanmarkt. Rogge en Kanariezaad f. 7.50; Gerst (Che valier) en Wintergerst f. 5.50; Haver en Paardeboonen f. 6.25; Duiveboonen en Groene erwten f. 8.75; Bruineboonen f. 10; Vale erwten f. 13.50; Geel mosterd f. 19; Karwijzaad en Blauwmaanzaad f. 18; alles per 100 KG. LISSE Overzicht van de prijzen, be steed in de veiling van Holland's Bloem bollenhuis van 27 Sept. tot 3 Oct. 1934. Enkele vroege tulpen Brillant Star z 12 1.80, z. 11 1.60, z. 10 1.20; Chryselora L50, 1.30, Couleur Cardinal 1.50, 1.30, 1,Due de Berlin 1.80, 1.35; Duch. de Parma 2.50, 1.70; Flamingo 1.50, 1.30, 1.Fred Moore 1.30, 1.Gen. de Wet 2.75, 2—, 1.50; Gele Prins 1.50, 1.30, 1.Ibis 1.50, 1,30, 1.Keizerskroon 3.50, 2.75, King of the Yellow 1.15; Mon Tresor 2.50, 1.70, Pink Beauty 1.75, 1.45, Pr. van Oostenrijk 1.50, 1.30, 1.—. Dubbele tulpen Couronne d'Or 1.75, 1.30; Electra 1.50, 1.30, 1.—; Impera tor Rubrorum 1.60, 1.40, Lucretia 1.50, 1.30, 1.—; Mr. v. d. Hoef, 1.50, 1.30, 1.—; Murlllo L50, 1.30, 1.Peach Blossom 1.60, 1.30, 1.—; Schoonoord 1.85, TItiaan 2.25, Vuurbaak 1.50, 1.40, 1.15. DarwintulpenAllard Pierson z. 11 1.60 z 10 1.Bartigon z. 12 1.20 0.90, 0.80, Blue Amable 1.30 1.0.85. City of Haar lem 2.75. Le Notre 1.20 0.90 0.75. Mad. Kre- lage 0.90 0.70. Princes Elisabeth 1.20 0.90 0.75. Rev. Ewbank 1.20 1.0.80. Roi d'sland 1.20 0.90 0.75. Vict. d'Oliviere 1.20 1.— 0.80. Wm. Copland 1.20 0.90 0.70. Zwa nenburg 2.50. Diversen: Lil. Umbellatum 20 op f2.50, 18-20 f 1.80, 16-18 f 1.25. LU. Tigrinum 16- 18 f 1.50, 14-16 fl. Frittelaria Meleagris 8 op 1.20. Ixla Hooghard best f 0.35. Crosus in soorten 9 op f 0.65, 8-9 f 0.40, 7-8 f 0.18 Anem. the Caen best f 1.10. Dubb. Ane monen gemengd best f 1.15. Lil. Regale 20 op f 6, 18-20 f 4.25, 16-18 f 2.50—3. LEEUWARDEN, 5 Oct. Veemarkt. Aan gevoerd 118 enter stieren, prijs 75160 p. stuk. 98 Twenter stieren 160265. 342 vet te koeien 120190, 3252 ct. p. K.G. 445 melk- en kalfkoeien 110210. 146 pinken 55100. 10 vette kalveren 20—65. 1058 graskalveren 12—50. 186 nuoht. kalveren 2.505. 504 vette schapen 919. 370 weide schapen 8—15. 232 vette varkens 25—65, 2630 ct. p. K.G. 415 lammeren 49. 27 magere varkens 1235. 116 kleine biggen 59. 33 bokken en geiten. 54 paarden. To taal aanvoer 4154 stuks. Zuivel: Sleutel kaas 18—23. Goudakaas 14—29. Edammer kaas 18—26. Aanvoer 11329. Mijnboter 1.42, 1.41, 1.39. Veilingboter 1.38, 1.22. Aan voer 27/6, 2/12 vaten. Commlsslenoteering 42. Eierhandel: Kippeneieren aangevoerd 14.000 K.G., prijs 2'h—i'h. per stuk. Han- delsprijs 6570 ct. per K.G. Eendeneieren aangevoerd 150 K.G., prijs 3Vr3 3/4 ct. per stuk. Handelsprijs 4550 ct. p. K.G. NIEUWVEEN, 4 Oct. Kipeieren: Aanvoer 910. Prijs per 100 4.40—5.50; Eendeieren, aanvoer 36. Prijs per 100 3.053.20; Kal koeneieren, aanvoer 6. Prijs per 100 8.00. Kaas per pond 21—24 cent. Druiven per K.G 2526. Peen per 3 bos 1 Ocent. Peren per K.G. 10 cent. Meloenen per stuk 5—10 cent. RLJNZATERWOUDE. 4 Oct. 1934. Eieren- veiling. Aangevoerd 1498 kipeieren. Prijs van 4 20—4 70 de 100; Kuikeneieren 3.20 de 100; Eendeieren 3.00 de 100; Druiven 28 ct. de kilo; Meloenen 810 ct. per stuk; Appels 4 ct. per pond: Peren 8 ct. de kilo; Wortels 5 ct. per bos; Tomaten 3 pond 10 cent. VEUR. Engelsche komkommers le soort 1,80—2.50; Idem, 2e soort 1—1,40; idem, 3e soort 70—1; Gele komkommers, le soort 2,804; idem, 2e soort 1,10—2,30; idem, 3e soort 701; Kropsla, le soort 70—1,50; peen 4,205,50; Bloemkool, le soort 3.50 5.60; idem, 2e soort 1,80—2.40; Tomaten, midd. 11,30; idem, gr. ronde 11,40; idem 2e soort 1; idem, 3e soort 1; Andijvie, per 100 80—1,90; Spinazie 4 K.G. 28—36; Postelein 22,50; Rabarber, per 100 bos 12; Snijboonen 1418; Spercleboonen 10—16; Radijs 1—2; Prei 1—2.00; Seldery 50—80; Appelen 4.60—11.50; Peren 3,50— 14.00; Meloenen 311; Druiven 10.50 12.30. WOUBRUGGE, 4 October. Aanvoer 890 eieren. Kipeieren f. 4.30—4.95;, Kuiken eieren f. 3.60 per 100 stuks. ZEVENHOVEN, 4 October. Elerenveiling. Aantal eieren 2261 stuks. Kippeneieren f. 4 tot f. 4.60 per 100 stuks. Eendeieren f. 2.60, 3—1

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 3