KLEUR- EN KNIPPLAAT CORRESPONDENTIE. ANEKDOTEN. OPLOSSINGEN. Als Jullie dit lezen, ls alle 3-Octoberpret alweer voorbij, ik hoop dat alles goed is gegaan en het mooi weer is geweest. Dat weet ik nu nog niet, want ik schrijf mijn correspondentie altijd Maandags en Dins dags anders komt het te laat In Lelden. In de volgende week ga ik weer naar Den Haag, Van Beuningenstraat 42, weet nog niet precies wanneer, dus dat hooren jullie dan wel de volgende week. Er waren nu aardig wat brieven, dus laat ik nu vele aparte antwoorden volgen. Annie Bink dat raadsel dat je mij stuurde, is mij al heel dikwijls toegezon den, zoek maar eens iets anders. Mientje Stikvoort sommige van je nieu we raadsels zijn goed om geplaatst te worden. Ja zeker we hebben hier ook nog warme dagen gehad en nu nog. Lies Deumer vond je de prijsraadsels zóó moeilijk, dat spijt mij hoor. Ja, die nieuwe spelling is eerst nog vreemd, dat moet nog wennen. Zoolang de couranten het niet doen, doe ik het natuurlijk ook niet. Marius van den Anker ik ga de volgen de week naar Den Haag, weet nog niet welken dag. Je hebt toen toch wel gele zen in de Kinderkrant van 2 weken gele den dat ik je bedankte voor de ansicht. Jo van Ommering zeker herinner ik mij dat er meerdere v. Ommerings hebben mee gedaan, een tijdje lang drie, ook nog een neef of nichtje van je. Jo en Tieleman van der Linden dat be grijp ik hoor dat jullie voor alles op mooi weer hoopten, dus ook voor de Taptoe, want om kletsnat te worden, is geen pretje. Jaantje en Bep Braxhoven stuur maar niet meer spreekwoorden, die heb ik al genoeg. Lientje Oostveen hoe gezellig dat Je al lemaal naar je grootvader mocht, om zijn 80en verjaardag nog te vieren. Viertal van Vliet van die spreekwoorden worden mij altijd zóóveel toegezonden, doe dat maar niet, die heb ik al genoeg in voorraad. Francina en Bald de Wit, je vraagt of ik wel eens op 3 October in Leiden ben geweest. Ja natuurlijk, ik ben in Leiden geboren, woonde er tot mijn 24e jaar en ben er later nog o zóó dikwijls terug ge weest. Ans en Rietje Vollenga wat ls dat een lang getob geweest met Rietjes pols, ge lukkig dat het gips er nu af mocht. Gaan jullie al spoedig verhuizen? Nico H. Koning wat aardig dat je aan de optocht deelneemt, zeker kan ik mij voorstellen hoe je er uitzag, was je te voet? Joop Hofstra, was je zoo dolblij dat je gelukkig lootte. Ze zullen bij de Redactie nog niet hebben geweten vóór je kwam, of ze een jongens- of een meisjesboek moes ten klaarleggen want Joop kan beide be- teekenen. Jitske en Marietje van Akker, aardig dat jullie feest hadden op het dorp, spel letjes met prijzen, jammer dat je niets hebt gewonnen, maar je had dan toch het plezier van mee te doen aan die aar digheden. Bep Snik en Mien van der Linden, zoo als ik al aan eenige anderen vandaag antwoordde, stuurt maar niet meer spreek woorden, die worden mij al zóó dikwijls gezonden, zoekt maar eens wat anders. Ardiaan Boender natuurlijk heb je ook een heel mooi boek gekregen, want de prijzen zijn altijd prachtige boeken. Wie is je vriendje die al eens een boek heeft gewonnen? Marietje Laterveer aardig dat je op die uitvoering mocht pianospelen en ook nog zingen. Er valt op 3 October zóóveel te genieten, men kan niet naar alles toegaan daar heb je gelijk in. R. E. Laman, ben je dezelfde dde zich vroeger Rietje Laman noemde, die herin ner ik mij goed. Heb je prettig meegezon gen op de uitvoering? Hennie de l"Ecluse, groot gelijk, je kunt niet altijd wat winnen er moeten steeds een massa teleurgesteld worden. Jo Brilman, prettig dat je het in de 6e klasse zoo naar je zin hebt. Vond je het vuurwerk mooi? want daar verheugde Je je geloof ik, erg op. Hannie van der Hoek, arm k'"d je scheelde van allerlei hoor, ik weet bij on dervinding wat die ziektes zijn, had jé veel pijn? Jaap Langoor is ijverig aan het werk. Hij veegt de afgevallen bladeren aan en neemt die in een kruiwagen mee naar huis Weet je. waarom hij dat doet? Om zijn holletje lekker warm te houden, als T in den aanstaanden winter koud Is. Jaap Langoor is bijna zoo slim als een menseh. Nu hij toch een oogenblik stilstaat, zul len we hem eens even opzetten. Eerst de plaatjes en driehoekjes op dun, doorzichtig papier overtrekken. Ze daarna op dun karton plakken. Annie van Weizen. jij ook al ziek ge weest? was je met 3 October al weer beter, zoodat je toch nog wat van de feestelijk heden hebt kunnen zien. Hendrik» van Egmond, zal je het nu voortaan niet meer vergeten om Je naam onder de brief te zetten. Dat raadsel dat je nu stuurde, ls mij al meer toegezonden. Drietal Mulder, laat Ik eerst Johan fell- clteeren met zijn verjaardag en een pret- tlgen dag toewenschen Hebben jullie met 3 October de optocht ook mooi kunnen zien? Jannie en Frans de Water, eerst Frans hartelijk feliciteeren met zijn verjaardag as. Zondag, gezellig hè net op Zondag, dan ben je den heelen dag vrij. Bevalt het je goed Jannie op de Vakschool, houdt je veel van naaien? Cor en Henk Bousie, dus het voorgevoel van Oor dat een van beiden gelukkig zou loten, is uitgekomen. Het ls natuurlijk een mooi boek hè Henk, want de prijzen zijn altijd zulke mooie boeken. Tlni Deegenaars zoo, gaat je zusje Grietje altijd mee om den brief weg te brengen en mag zij hem dan in de bus gooien? Wonen jullie dicht bij het bureau L.D. of moeten jullie er een verre wande ling voor maken? Netty van Baak, ik heb nog wel wat van je in voorraad. Ik ben alleen 's zomers eenige maanden in Kloosterzande, maar verder in Den Haag. Vroeger was ik ook dikwijls op 3 October in Leiden en tot mijn 24ste jaar heb ik er gewoond. Elsje en Robbie Berg. o. waren die prijs raadsels zonder naam er bij, van jullie? 2 van die 3 nieuwe raadsels hebben er al ingestaan. Is Robbie ziek geweest en de kleine zusjes ook en was iedereen weer beter met 3 Oct.? Drietal de Geus, zijn jullie ook naar Lei den geweest om wat van de 3 Oct.-feesten te zien? Prettig voor Gerard dat hij naar de Luto-tentoonstelling mocht. Was de heele klasse op de fiets? Toosje en Beppie Bouter, ik woon in Den Haag, maar 's zomers ben ik het liefste eenige maanden hier buiten bij degenen bij wie ik vroeger 12 jaar heb gewoond. Geheel beter ben lk niet, ik ben al jaren lang sukkelend en telkens ziek. Men hartelijk gegroet door MéJ. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. Vervolgens de plaatjes kleuren. Dan de plaatjes en driehoekjes uitknip pen. De driehoekjes op de stippellijnen om vouwen, de reepjes met lijm of gluton be strijken en ze ten slotte tegen de plaatjes plakken. Het grootste steuntje ls voor Jaap Langoor, het kleinste voor de bladeren en het middelste voor den kruiwagen. Zorg maar, dat alles stevig komt te staan! (Nadruk verboden)' Ingezonden door Liesje Thors. Jan wandelt met zijn vader in een groot bosch. Op eens vroeg de vader: „Zeg Jan wat voor een boom ls dat?" Jan: „Een houten, Vader." Ingezonden door Willy Secrève. In een bakkerij waren twee knechten aan het stoelen en vechten. De baas kwam tusschenbeiden en riep: „Hé. wat doen jullie daar, ls dat nu bakken?" De eene knecht riep: „Neen baas, niet bakken, maar bakkeleien" (ander woord voor stoelen, vechten). o OPLOSSING VAN DEN REBUS UIT 'T VORIGE NUMMER. Door een rukwind ging het waschgoed over de heg in de sloot. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Hoogezand hoog zand gezonc^ 2. Theodora Dorothea, 3. Nat. 4. Staal kaart staalkaart. 5. Men moet het ijzer smeden als het heet ls. 6. Boerenkarren die stilstaan. 7. VL 8. Spotvogels. o

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 22