AKKERTJES (AKKER.CACHETS) Hebt Gij het gevoel te leven achter een traliehek 75sle Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 5 October 1934 Vijfde Blad No. 22865 UIT OE OMSTREKEN. MARKTBERICHTEN. LISSE Loop der bevolking. Gevestigd: G. v. d. Meer. van Benne- Ibroek. Kanaalstraat 107 Mej. A. v. Groen, van Amsterdam. Lischbloemstraat 17 Mej. P. F. v. d. Meer, van Heemstede Grachtweg 53 J. v. d. Neut, van Sassen- faeim. Jullanastraat 150 A. A. v. Zeist, van Velsen, Kanaalstraat 28 M. J. Manshande. van Hlllegom. Heereweg 232 E. Engelbert-s, van Arnhem, Kanaalstraat 266 Mej. M. H. v. Rheenen, van Noord wij kerhout, Heereweg 89. Vertrokken: Wed. C. v. Putten, naar Utrecht Mej. M. G. Tibboel naar Amers foort Mej. A. v. Wa veren. naar 's Gra- venhage Mej. J. M. Reeuwijk, naar Voorhout C. v. d. Bent en gez.. naar Haarlemmermeer. Burgerlijke Stand. Overleden: Catharina Johanna Mels, 90 jaar Jan Dirk Bons, echtgenoot van A. v. Nieuwkoop, 70 jaar. Ondertrouwd: H. Faas en M. M. v. d. Lans. Getrouwd: J. Mijnders en O. M. Schmidt, o OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. A. v. d. Helm en gez., hou der City Bazar, Geversstr. 47 van Katwijk C. J. M. v. Heyningen db., Wijttenbach- weg 34 van Hazerswoude Cl. Ydo, Dorpsstr. 80 van Rijnsburg P. J. Tee- baal, adv., Regentesselaan 2 van Leiden J. W. ter Bals, Geversstr. 19 van Arnhem H. Verbiest, arts, Assendelftstraat 1 van Rotterdam M Bouman, hulshoudster, Rijnsburgerweg 46 van Gent (Gld.) R. G. A. Ch. Weiseman, kinderj., Koninginne- laan 2 van Leiden P. A. Noorlander, Wilhelminapark 34 van Zwammerdam A M. v. Kimmenaede en gez., grossier g. en z., L. v. O. Poelgeest 20 van Leiden W. Wiggers en dr.. de Kempenaerstraat 77 van Lelden W. Nijpjes db.. Emmalaan 19 van Klundert N.B. M. C. Segaar db., Laan van Oud-Poelgeest 24 van Lelden Wed. J. E. Zwaan geb. Imthorn, Oegst- geesterweg 20 van Rijnsburg A. J. Tem- me, enquetrice t.b.c. bestr., Rhijngeester- weg 143 van Leiden B. J. Kathmann, kant. bed., Assendelftstraat 21 van Rotter dam J. J. P. Wisselingh, landbouwer, Rhljnhofweg 15 van Bleiswijk N. Schut en vr., arts, L. de Col. laan 12 van Leiden D. Nieuwenhuizen, bierleidingrep de Kempenaerstraat 105 van Leiden P. Kuipers en vr., bedr. leider, L. van Oud Poelgeest 22 van Vlaardingen J. C. Bis schop. bakker, Geversstraat 12 van Ha zerswoude. Vertrokken: M. E. van Dijk, onderwijze res, van Julianalaan 11 naar Woubrugge, Voorweg C. M. Kuipers van Rhijngees- terweg 40 naar Roosendaal c.a. Wouwsche- weg 3 A. Teraa, Rhijngeesterweg 40 n. Roosendaal c.a. idem G. F. Rühle, db., van L. de Col. 4 naar Rotterdam, Beugels- dijk 25 b H. M. Aulbers, winkelchef V. en D., van Emmalaan 52 naar Amsterdam, Stadhouderskade 36 J. v. d. Berg, van Regentesselaan 2 naar Leiden, Fagelstraat 1 M. v. d. Berg, van Duinzichtstraat 33 naar Schlmmert (L.) Apost. School G. W. de Josselin de Jong, bankier, van Wil helminapark 33 naar Amsterdam, Beetho- venstraat 95 in C. L. M. Markx en vr., van de Kempenerstraat 73 naar Delft, Delfgouwsoheweg 60 A. Cassan, leerares fr„ van de Kempenaerstr. 73 naar Delft, idem M. J. Balk, bakker, vsn Dorpsstr. 20 naar Zandvoort, Hoogeweg 27 P. v. d. Voort, timmerman, van Borneostraat 17 naar Haarlemmermeer, Hoofddorp Nw. Meerdijk 209 J. M. v. d. Heide, verz. agent, van Rhijnzichtweg 169 naar Am sterdam, v. Brakelstr. 331 C. Starken- burg geb. Star, van Rijnsburgerweg 63 n. Rijnsburg, Elstgeesterweg 3 G. van Eg- mond geb. Star, van Rijnsburgerweg 63 naar Rijnsburg, Brouwerstr. 55 A. Kot- tewitz db., van v. Grlethuysen pl. 2 naar Leiden, Pieterskerk Choorsteeg 15 A. Nader db., van Prins Hendrikl. 26 naar Den Haag, Paramaribostr. 26 Th. v. d. Lely, verpleegster van Endegeest naar Noordwijk, Langeveld 29 D. de Jongh en gez., werkmeester Ned. Grofsmederij, van Emmalaan 13 naar Lelden, Kagerstr. 8 A. E. M. Terpstra, verpl., van Ende geest naar Den Haag. Amperestraat 62 M. H. Arens db„ van Rhijngstr.weg 36 naar Leiden, Oegstgeesterlaan 26 S. F. Jap en gez,, van Spaargarenstr. 18 naar Leiden. Rijnsburgerweg 56 C. Twiss, verpleegster van Rijnzichtweg 3 naar Leiden, Rijnsbur gerweg 10. Burgerlijke Stand. Geboren: Antoon, z. van H. Wolthaus en Cl. van den Eijkel Cornells, z. van J. Bovenberg en A. Tanis Petronella Maria, d. van A. J. J. Peeters en A. C. God- dijn Pieter, z. van T. J. van der Lee en W. de Leeuwen. Ondertrouwd: Petrus J. A. M. Rölkens 32 j. en H. H. J. v. d. Kleij 24 J. 0 RIJNSBURG. Bij het correspondentschap der ar beidsbemiddeling staan thans ingeschre ven: 42 landarbeiders, 2 schippers, 1 grondwerker, 2 fabrieksarbeiders en 1 schilder, totaal 48 werkzoekenden. Aan het hulppostkantoor alhier had den gedurende de maand September voor de Rijkspostspaarbank 69 inlagen plaats tot een bedrag van f. 2582.01; 23 terugbe talingen tot f. 2365.27 en 693 giro-stortin gen tot f. 48821,38. Naar aanleiding van een verzoek van ouders van leerlingen der o. 1. school al hier, tot het geven van godsdienstonder wijs aan die school, heeft de kerkeraad der Ned.-Herv. Gemeente geweigerd aan het geven van dat godsdienstonderwijs mede te werken. o SASSENHEIM. Autoruit vernield. Een ongeveer 6-jarig zoontje van den heer De G., die reeds een speciale voor liefde heeft een ruit te vernielen, wierp gisteren een steen tegen de voorruit van een passeerende auto. Deze was van on breekbaar glas, zoodat deze verpulverde' de bestuurder bleef ongedeerd. De chauf feur wist den deugniet te pakken en bracht hem naar zijn ouders, die voor bestraffing zorg droegen. De gisteren gehouden verkoop van speldjes ten bate van de vereenlglng tot bescherming van dieren heeft ongeveer f. 40 opgebracht. VOORHOUT. GEMEENTERAAD. De straatverlichting - Een salariskwestie - De personecle belasting - De Winkel sluitingswet. De Raad kwam in openbare vergadering bijeen. Burgemeester Bulten opende met gebed. De heer H. J. Vester had bericht van verhindering gezonden, terwijl het lid Jansze afwezig was. Ingekomen was een verzoek van de bewoners aan de Toren laan om in genoemde laan een lantaarn voor straatverlichting te doen plaatsen. B. en W. adviseeren den Raad afwijzend op dit adres te reflecteeren, omdat een electrische lantaarn groote bezwaren met zich medebrengt, en een gaslantaarn zou aangesloten moeten worden op het net der gemeente Lisse, waarmede Voorhout geen contract loópende heeft. Ook de hooge financieele kosten aan de inwilliging van dit verzoek verbonden zijn oorzaak waar om B. en W. afwijzend staan tegenover dit verzoek. Het voorstel van B. en W. ir. stemming gebracht, werd na uitvoerige discussie met 7 tegen 2 st. verworpen. Tegen stmeden de leden Spierenburg en Witteman. Ingeko men was voorts een verzoek om pachtver- laging van den heer C. van Werkhoven, P. A. van Werkhoven Thzn. en P. Lemmers Sr., aangezien zij de verschuldigde som niet uit het bedrijf kunnen bestrijden. B. en W. stellen mitsdien voor, deze land pachten te brengen op respectievelijk f. 35 f. 224 en f. 42, terwijl aan het verzoek van P. van Werkhoven om het reeds te veel betaalde terug te betalen, eveneens zon der h. st. werd voldaan. Mededeeling werd gedaan, dat de beheersverordenlng van het Waterbedrijf door Ged. Staten is goedgekeurd. Hierna was aan de orde verzoek van de Alg. Ver. van Bloembollencultuur om voor de te houden bloembollententoonstelling „Flora" te Heemstede, een bedrag beschik baar te stellen. B. en W. meenen, niette genstaande de slechts financieele positie en de ongunstige tijdsomstandigheden der gemeente, toch te moeten adviseeren f. 25 beschikbaar te moeten stellen voor een medaille of eereprijs. Werd aangenomen met 7 tegen 2 st. Tegen waren de heeren Angevaare en Van Reijsen. De voorzitter deed mededeeling, dat van den Commissaris der Koningin een schrij ven is ontvangen, waarbij deze in de in vorige vergadering bekend geworden eischen wenscht overgeonmen te zien door den Raad. Ook de R.K. Politiebond heeft naar aanleiding hiervan een verzoek in gediend. De voorzitter vervolgt met er op te wijzen, dat B. en W. met het verzoek van den Commissaris wilden meegaan, doch dat het nog pas gehouden overleg met organisatie er hun toe gebracht heeft, te adviseeren, aan den Raad te willen per- sisteeren bij hun in vorige vergadering genomen besluit. Immers zegt spr., blijkt uit een schrijven van den Minister, dat hij in weerwil van argumenten, niet wil blij ven aandringen op uniformiteit. Een ver gelijking zooals den Commissaris treft met de gemeente Rijnsburg wil bij B. en W. geen ingang vinden, aangezien Rijns burg bijna 3 maal zoo klein is dan Voor hout, en aldaar een Rijksveldwachter en een nachtwacht den gemeente-veldwachter assistentie verleent, terwijl Voorhout één gemeente-veldwachter telt, zonder een al hier gestationeerde rijksveldwacht. Het lid Spierenburg zeide de vorige vergade ring tegen te zijn geweest, en blijft bij zijn in vorige vergadering ingenomen stand punt, waar hem van bijkomstige nieuwe gezichtspunten niet is gebleken, welke den doorslag zouden kunnen geven. Spr. meent dat de veldwachter een salaris geniet, dat met de extra-verhooging uitgaat boven het door den Minister aangegeven maximum. Het lid van Reijsen sloot zich aan bij hetgeen het lid Spierenburg verklaarde, en meende dat de Raad behoort tegemoet te komen aan de wenschen van de hoogere instantie, in casu den Commissaris. Spr. wilde het gezag hierin eerbiedigen. Het lid Spierenburg repliceerde en bleef zijn meening handhaven, waarna het advies van B. en W. in stemming werd gebracht en aangenomen met 6 tegen 3 stemmen. Tegen stemden de leden Nijssen, Spieren burg en van Reijsen. Nu koppelde B. en W. hieraan het voorstel vast, om den kin dertoeslag welke in de vorige vergadering verlaagd was tot f. 45 en daarmede viel beneden de toeslag als door den Minister gewild, wederom te brengen op f. 50, waar over eens niet werd gesproken maar in stemming gebracht en verworpen werd met 4 tegen 5 stemmen. Voor stemden de leden van der Laan, v. d. Hulst. Ange vaare en Witteman. Hierna werd ter tafel gebracht een ver zoek van den Bond van hotel-, café-, rest, houders, om de personeele belasting voor wat betreft het onderdeel biljartbelasting te verlagen, waartegenover B. en W. af wijzend stonden, die het beoefenen van die sport als een luxe aanmerkte, die maar betaald moet worden door degenen die daarvan gebruik maakten. Het lid de Groot sprak zich uit vóór de inwilliging van het verzoek, terwijl ook de leden van der Geer en Witteman het adres onder steunden, met de argumentatie, dat juist in dezen tijd deze categorie van personen toch al veel minder inkomsten hebben te boeken, hetgeen te wijten is aan de slechte tijdsomstandigheden. Zij zien in het biljard een lokmiddel om publiek te trekken. Ook wethouder van der Laan brak een lans voor adressanten, door o.m. te beweren, dat deze groep personen toch al veel belasting betalen, op gedistilleerd enz. hetgeen hun winst zeer ten nadeele drukt. Spreker ziet het biljard meer als een stuk Instrument of gereedschap om te kunnen zaken doen. Het lid Spierenburg wilde het cafébezoek niet bevorderen, door de belasting op de biljards te verlagen, en zag tenslotte ook het beeld der begrooting naar het hoofd. Spr. meende, dat er een gat in de begrooting geslagen wordt, in dien 50% reductie op de biljards zal wor den gegeven, weshalve hij ook om die re den afwijzende tegenover de inwilliging van het verzoek staat. In stemming ge bracht wordt het voorstel tot niet-ont- vankelijkverklaring van het adres aange nomen met 5 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de leden: de Groot, van der Laan, van der Geer en Witteman. De Vroedvrouwenschool te Heerlen vroeg om f. 25.subsidie, hetgeen B. en W. mee nen te moeten afwijzen. Aldus z. h. st. besloten. Aan de orde was een adres van de plaat selijke vakorganisaties, om bijdrage in de betaling der contributie der werklooze leden van ziekenfondsen. De voorzitter vertelde in den breede, welke geschiedenis hieraan is verbonden. Abusievelijk schijnt een brief aan de plat telandsgemeenten te zijn gezonden van wege den Minister, welke brief alleen be doeld schijnt te zijn voor de grootere ge meenten van ons land. Na een gehouden vergadering van Burgemeesters in deze streek, meenen B. en W. nu te moeten voorstellen, dat ieder werkloos onder steunde lid moet zijn eener ziekenkas. Zij die geen lid zijn, en meenen op de ge meenschap te kunnen parasiteeren, of zij die hun lidmaatschap hebbên opgezegd, zullen hun steun verminderd zien met f. 0,50, waardoor dan een prikkel ontstaat om zich te verzekeren tegen ziekte en de gemeente niet licht de kans beloopt te moeter, zorgpn voor diverse personen die ziek zijnde moeten worden verpleegd, en z.g. aan geen kerkgenootschap zijn aan gesloten Het lid Spierenburg bracht den voorzit ter hulde voorzooverre hij ertoe heeft medegewerkt, dat de steun uitkeering aan werkloozen met één klasse is verhoogd. Wanneer hij beziet, dat de Burgemeesters in de streek een verhooging vroegen van Z klassen, dan zijn zij daarmede toch van oordeel geweest, dat de noodzakelijke le vensbehoeften met één klasse niet vol doende is, en moeten nu de werkloozen dus van hetgeen toch al tekort is, nog f. 0.50 missen, vraagt spreker, en kan zich bij voorbaat daarmede a prlorie niet vereeni gen. Ook het lid Witteman zag de tóestand gelijk zijn voorganger in, en meende dat de steun niet voldoende toereikend is, om te voorzien in de allernoodzakelijkste levens behoeften; spr. meent ook een woord van lof en dank aan de diverse gemeentebe sturen niet te te mogen onthouden voor hun streven, om den steun verbeterd te krijgen. Nadat de voorzitter beide heeren heeft weerlegd, waarom het hier gaat, n.l. een einde te maken aan een onhoudbare toe stand. en dat niet uit het oog mag worden verloren, dat ook de begrooting sluitend is te maken, evenwel niet, wanneer toe slag gegeven op contributie aan deken- fonds-leden zou moeten worden gegeven. Wordt de toeslag gegeven, dan zal de ge meente onder toezicht van Ged. Staten komen te staan, en dan zijn de werkloozen nog veel slechter af. Het lid van Reijsen kan zich, alsook het lid Witteman, die zich het betoog van den voorz. heeft gereali seerd, nu indenken dat het voorgestelde in het waarachtig belang der werkloozen is Weth. van der Laan meende dat er ook kweekers en tuinders zijn, die de contri butie niet kunnen betalen, en zou nog willen onder de oogen brengen 30 c. steun vermindering. De voorzitter waarschuwde de leden voorzichtigheid in acht te nemen. De Raad kan zich na een langdurige be spreking vereenigen, dat de Commissie, de voorzichtigheid betrachtende, en alleen dan wanneer zij ervan overtuigd is en ken nis draagt van het feit dat er onwil in het spel is, in die gevallen f. 0.50 steun ver laagt. in aanmerking nemende de event, gewetensbezwaren. Het voorstel van B. en W. werd daarop aangenomen met 6 tegen 3 st. Tegen stemden de leden De Groot, van der Laan en Witteman. Alvorens tot behandeling van het on derwerp Winkelsluiting over te gaan, zeide het lid Spierenburg, zich eerst rekenschap te willen geven, of hier sprake is van een buitengewone omstandigheid, zooals de Minister dit in zijn schrijven bedoelt. Spr. acht de Dag des Heeren te hoog om over te gaan tot verruiming van den verkoop op Zondag en heeft hiertegen dan ook principieel bezwaar. De voorzitter haalde o.m. als argument voor de openstelling op Zondag en geeft zijn meening te kennen over de uitlegging van het begrip „uitslui tend of in hoofdzaak", zooals de wet dit noemt Béide leden (Spierenburg en An gevaare) achtten het nu van belang alvo rens tot verdere behandeling over te gaan, of de Raad bereid is te verklaren, dat hier gesproken wordt van: „Buitengewone om standigheden" hetgeen noodlg is, en als eisch is gesteld door den Minister. Uit de geopperde gedachten der diverse leden blijkt ruimschoots, dat de Raad het stand punt van B. en W. hebben overgenomen. Elk voorstel afzonderlijk behandeld, werd met alg. st. aangenomen, met aanteeke- ning dat alleen het Ud Spierenburg „tegen" is. Het lid van Reijsen stelde alsnog voor, in tegenstelling van B. en W., om de dro gisterij dag en nacht en ook des Zondags geopend te houden, hetgeen door het lid Witteman ondersteund wordt. Weth. van der Laan geeft hiertegenover grondige motleven op, welke bij den Raad ingang vinden, zoodat het voorstel-van Reijsen verworpen wordt met 7 tegen 2 st. Alleen de voorstellers stemden voor. Het rapport der Commissie tot onder zoek der gemeenterekening 1933 en van de rekening van het Waterbedrijf over 1933 is nu aan de orde, die, na diverse be sprekingen z. h. st. aangenomen en voor- loopig vastgesteld werden. De gewijzigde heffingsverordening werden z. h. st. aan genomen. B. en W. stelden in verband met den verbetering van den Loosterweg voor een stuk grond aan te koopen ter grootte van pl.m. 300 M2 grond van den heer Joh. Speelman tegen f 1 per M2. De vraag in den Raad rijst of dit bedrag niet te hoog is, waarop wethouder van der Laan zeide dat de gemeente gebaat zal zijn, met de verbetering van cléh'Wég, en dat de prijs lang niet aan den hoogen kant is. Men mag liever een rechthoekig oppervlak met bollen beteelen, dan een oppervlak dat geert. Nadat ook de voorzitter eenlge toe lichting gaf op hetgeen bij B. en W. voor zit om bij de begrooting te behandelen, werd de grond aangekocht conform het voorstel van B. en W. Na rondvraag volgde sluiting te onge veer middernacht. RECLAME. 869# omdal Gij gedwarsboomd wordt in Uw vrijheid van handelen, omdal Ge niet kunl uitgaan, elk plan moei opgeven, doordat telkens martelende hoofdpijnen U overvallen en voor U een dag doen verloren gaan. Als Uw arm hoofd bonst, Uw slapen kloppen en borende pijnen door geheel Uw hoofd gaan, dan zullen AKKER-CACHETS voor U uitkomst brengen. Neem een "AKKERTJE" en binnen een kwartier zult Ge Uw hoofdpijn voelen wegtrekken en zult Ge U weer prettig en behaaglijk gevoelen. Het is uitgesloten, dat een "AKKERTJE" U niet zal helpen, want al nemen ze de oorzaak van Uw lijden niet weg, waarover Ge Uw arts moet raadplegen, ze helpen U in ieder geval dadelijk van die onuitstaanbare pijn af. AKKER-CACHETS ("AKKERTJES"), een gelukkige samenstelling van Apotheker Dumont, met een verrassend snelle werking bijt Hoofdpijn, Kiespijn, Spierpijn, Rheumatische pijnen, Len denpijn, Zenuwpijn, Vrouwenpijn, Migraine, Neuralgie. Volgens recept van Apotheker Dumont Slechts 52 cent per 12 stuks WASSENAAR. Bijeenkomst Floralia. In het Wapen van Wassenaar was door de Floralia-vereeniging Wassenaar een bijeenkomst belegd om de uitslag bekend te maken aan de deelnemers der gehou den tuintjesprijsvraag. Door den voorzitter der vereenlging den heer P. Zegwaard werden de aanwezigen in het kort toegesproken. Spr. zeide, dat dat wat de deelneming en de prestaties betrof, de vereenlging zeer tevreden was. Alleen had het bestuur zich moeten be knibbelen in het aankoopen van de kunst voorwerpen, aangezien de kas een royale aankoop niet toestond. Spr. hoopte dat degenen die nu teleur gesteld zullen zijn, den moed niet zullen laten varen, doch met hernieuwde lust en energie volgend jaar weder zullen deelne men en zullen zorgen zoo niet aan den kop, toch zeker in de prijzen te zullen komen. Voor velen is het reeds zoover, dat een prijs bijzaak is geworden doch het tuintje de hoofdliefhebberij, dat ze onder geen omstandigheden zouden willen mis sen. Er is door velen hard gewerkt en men heeft elkaar soms maar met 1/3 punt van de prijzen verdrongen, dat wil wat zeggen over 6 keuringen. De keuringen hadden ln de eerste plaats het oog op netheid, bloemrijkheid en op aanleg, Voor de buurtschap „Het Kerkehout" werden de prijswinnaars van de groep amateurs: le pr. B. Pijlman, 2e H. J. Par- levliet, 3e N. Fokkens, 4e J. P. Mouw en 5e W. P. de Bree; in de klasse vaklieden de heer G. van Egmond. Voor het Dorp en omgeving de ama teurs: le prijs W. Jansen, 2e L. Klaren- berg, 3e E. J. Schipper (achtertuin); 4e C. Bekooi, 5e J. N. Henkes; en voor de vaklieden: le prijs J. Goor; 2e C Verlind, 3e J. v. d. Ploeg Sr., 4e T. D, Stok (ach tertuin) en 5e A. van Biezen. Aan allen werd een nuttig gebruiks voorwerp ter hand gesteld. Bij de sluiting hoopte de voorzitter, dat volgend jaar zeker evenveel liefhebbers zullen deelnemen als dit jaar en bracht dank aan de Jury die deze moeilijke taak zoo naar aller tevredenheid heeft vol bracht. K. alhier kwam tot de ontdekking, dat zijn rijwiel, dat hij op de Ruigelaan even had neergezet, verdwenen was. Men had de goedheid gehad er een ander voor in de plaats te zetten. De politie stelt een onderzoek in. Een dertigtal wielrijders, motorrij ders en bestuurders van auto's werd ver- ballseerd wegens het niet voldoen aan wettelijke voorschriften. LISSE. Verslag gehouden leverbare vei lingen gehouden door de Coöperatieve Veilingsvereeniging voor Bloembollenkweë- kers H. B. G., 3 October. Enk. vroege tulpen Brill. Star z. 12 op f. 1.65—1.70, z. 11 f.1 40—1.60. z. 10 f. 1.251.45; Chrysolora 1.30 Cram. Brill. 1.30 1.—; Due. de Berlin 1.40— 1.50 Duch. Parma1.15; Scarlet Due1.051.15, z. 9 0.75; Eleonora 1.30 Gen. de Wet 2.50—2 75 1.75—1.90 Ibis1.Grand Due 2.953. 2.55—2.75 La Reine1.—1 Mon Tresor 2.— 1.75 1.45; Pelikaan 1.70 1.—; Pr. v. Oostenrijk 1.50 1.30 1.—: Procerpine 1.30 1.Cottage Maid 1.30 v. d. Neer 1.50 Dubb. tulpen Annie1.—; El Toreador 1.30 Mr. v. d. Hoeff 1.30 1.1.05; Murillo 1.50Oranje Globe 1.65 Peach. Blossom 1.30 1.10; Oranje Nassau 2.50 Schoonoord 2 .Theeroos 1.50 1 30 1.Vuurbaak 1.50 1.30—1.35 1.—1.15. Darwin tulpen Ariadne0.85; Bartigon 1.20 0.75; Blue Aimable 1.30 1.15 1.30; Clara Butt 1.20 0.90—1.05 0.70— 0.85; Faust 1.25 La Tulipe Noire 1.60 Mad. Krelage0.80; Massachu- sets 0.90 Fame. Sanders 1.20 0.80; Pr. of Haarlem 1.20 0.90 0.70—0.80; Potter Palmer 1.0.85; Pr Elisabeth 0.90 0 90; Prof. Rauwenhoff 0.90Sierr. van Flora0.85; The Sultan 1.15 I.10—1.15; Wm. Copland 1.20 0.70; Wm. Pitt 0.90 0.70—0.75; Zulu 1.25 Enk. late tulpen Caledonia0.75; Ingle. Yellow 1.200.90 0.75: Picotee 0.95 0.75; Brt. Meyerbeer 1.60 Brt. Pr. v. Oranje 1.40 1.25 1.15; Trt. Cansas 2.50 2.—. Narcissen: Albo Pleno 0.55. Gl. of Sas- senheim 1.50—1.60. Golden Spur 0.90. Ho race 0.901. Imcomprable 0.75. King Al fred 1.251.60. Lour. Koster 1.10. Mad. de Graaf. Oranatus 0.350.60. Spring Glory 1-750.70. Treserve 1.301.35. Victoria 0 80—1.60 Von Sion 1.05. Rond. 0.65. Van Wav' Giant 0.90. Crocussen: Meyerbeer z9 0.55, z8 0.48. Walter Scott z70.37, z7 0.27, z6 0,21. Bru now 8/10 0.48, z6 0.19. Geel zll 0.40—0.45, zlO 0.29—0.39, z8 0.15. Maria Stuart z7 0.28. z6 0.20. Mont Blanc 8/10 0.70. Blauw z6 0.17. Bijgoed: Dubb. Galanthus 5op 1.10, 5. 14. 0.60. Eng. Galanthus 0.250.65, Lil. Umb. 18op 2.30, 16/18 1.05, 14/16 0.60. Anem de Caen 0.190.50, Scllla Sib. z7 0.55, z6 0.40, z5 0.19. Lil. de Regale 14op 2.10, Fransche Ran. Gem. 0.10. Scllla Camp. Rose Queen z7 0.25. Pioen Pres. Taft 3.—. Muse. Heav. Blue 0.21, Lil. Tigr. 16op 1.20, 14 1.Trittoma's 1. Irissen: Wedgwood Z8/11 0.50, z8 0.50. 7op 0.18, Imperator 8op 0.100.12, z7 0.08 —0.10, z6 0.04—0.02 The First z8 0.10, z7 0.03. Yellow Queen z7 0.06. Rembrandt 7op 0.09, z6 0.04. White Excelsior z7 0.20, z? 0.13. Roggenbeek 7op 0.12, Hart Nibrig 8op 0.20, z7 0.10, 6 0.03. LISSE, Coöp. Veilingsver. voor Bloem bollenkweekers H.B.G. (G.-A.) Verslag van de gehouden Plantgoedveiling op 3 October 1934. Voor deze veiling was een groote aanvoer en groote belangstelling en goede kooplust. Onderstaande prijzen werd besteed. Alles per Hectoliter; Enkele vroege tulpen: Witte Due Max 18.—. Gitte Zwaan 9.00—10.00. Rose La Reine 9.00. Gen. de Wet 28.00—38.00. BrilL Star 32 00 Duch. de Parma 20.00—22.00. Procerphine 11.0013.00. Oostenrijk 16.00. Fred. Moore 15.00—16.00. La Precleuse II.00. Cram. Brillant 9.00. Rijzende Zon 24.00. Rose Grisdelin 8.00. Couleur Cardi nal 22.00. Dubbele vroege tulpen: Murillo 10.00— 10.50. v. d. Hoeff 20.00. Electra 20.00 22 00 El Toreador 26.00. Peach Blossom 25.50. Darwintulpen: Sundew 12.00. Vlet. d'Oll- vierre 21.00. Walter T. Ware 13.00. Clara Butt 10.50. Isis 11.00. Wm. Pitt 10.—. Bar tigon 18.00—21.00. Le Notre 10.00. La Ton- naye 10.00. Sanders 11.00. Allard Plerson 30.00. Copland 6.50. Enkele late tulpen: Mrs. Moon 16.00. Mr. Dames 15.00. Wallstreet 20.00. Inglc. Yellow 10.00. Miss Blanche 18.00. Hyacinthen 3.50 p. mand. Mendel Bright- ling 1.20 p. K.G. Parqui Lutea 16.00 per H.L. Lillium Umbellatum 4.00 p. H.L. Li- lium Tigrinum 6.00 p. H.L. E.N. King Al fred 3.00 p. H.L. Iris Wedgewood 16.00 p. H.L. o

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 17