LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 4 October 1934 FINANCIEN. VISSCHERIJ-BERICHTEN. LAATSTE BERICHTEN STADSNIEUWS. BINNENLAND. SPORT. RECHTZAKEN. BEURSOVERZICHT MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 744. TELEGRAFISCH WEERBERICHT v. h. Kon. Ned. MeteoroL tnst te De Bildt. Hoogste stand 758.9 te Vardoe. Laagste stand 729.6 te Hollyhead. Verwachting tot den avond van 5 Oct. Krachtige tot matige Z. tot Z.W. wind. Zwaar bewolkt tot betrokken met tijdelijke opklaringen. Regenbuien. Wemig verande ring in temperatuur. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van de Bilt hedenmorgen te 11.40 uur aan alle posten: „Wordt verwacht storm uit het Z.-Westen". BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. De diepe depressie in het Westen be woog zich langzaam naar het Oosten: diepe kernen met barometerstanden van 727,5 millimeter liggen ten Noordwesten van en over Ierland. Rondom de Iersche zee is de luchtdruk nog dalende. Het ge bied van lage luchtdruk bedekt thans ge heel Europa, alleen in Noord-Scandinavlë stijgt de barometer. Hooge druk wordt slechts gevonden ver in het Noord-Westen over Groenland en ver in het Zuid-Wes ten over de Azoren. De temperatuur is in Engeland onder, doch op het vasteland overal boven normaal, het meest in ons land en in Duitschland. In de atmospheer boven ons land is de temperatuur nog ge lijk aan de normaalwaarde voor den zomer; ook in de Alpen daalde de tempe ratuur tot de normaalwaarden (Jung- frau Joch 4 gr. C). Over het geheele waarhemlngsgebled heerscht ongestadig weer met harde wind- en regenbuien. Er is in dezen toestand voorshands nog niet veel verbetering te zien. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 12'/: gr. C. (54 gr. F.) 12 uur 's middags: 13 gr. C. (55 gr. F.) 3 uur nam.: 15 gr. C. (59 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Vrijdag. Voorm. te 12.42 uur; nam. te 1.03 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag v. 7,02 u. n.m. tot 6,37 u. v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 4 Oct.: op: 2,17 uur; onder 17 uur. ROEMENIE. Het nieuwe kabinet Tatarescu. De nieuwe regeering is thans samenge steld. De ministerlijst is op enkele uitzon deringen na gelijk aan die der vorige re geering Tatarescu. Alleen Titulescu zal van de nieuwe regeering, althans voorloo- pig, geen deel uitmaken. Titulescu heeft telegrafisch uit Montreux, waar hij zich thans bevindt, medegedeeld, dat, zoodra zijn gezondheidstoestand hem zulks zal veroorloven, hij zich naar Boekarest zal begeven om den politieken toestand van Roemenië nauwkeurig te bestudeeren. Van de resultaten van zijn bevindingen zal dan afhangen of hij alsnog zitting zal nemen in het zoo Juist gevormde kabinet. Intusschen neemt minister-president Ta- terescu de portefeuille van Bultenlandsche Zaken ad interim waar. Algemeen is men van oordeel, dat het land het thans in verband met de belangrijke internatio nale gebeurtenissen bezwaarlijk zal kun nen stellen zonder de medewerking van Titulesco. De motieven, welke hebben geleid tot het aftreden van Titulescu spruiten voort uit een oneenigheid tusschen Titulescu en Tatarescu. ten aanzien van de vrijheid van handelen, welke Titulescu voor zijn Internationale activiteit opeischt. Nieuw is in dit kabinet de instelling van een portefeuille voor propaganda. In de officieele ministerlijst heet Tata rescu premier, voorloopig minister van bultenlandsche zaken, en minister van bewapening. In een verklaring aan de pers zeide de premier, dat de reorganisatie van het ka binet een eenvoudige operatie van proce- duur was, waaraan hij politieke beteeke- nis heeft willen geven met het oog op de a.s. heropening van het parlement. Wat de verhouding tot het buitenland betreft, aldus de premier, zal ik alle ver dragen handhaven en vooral streven naar de instandhouding van de vriendschappe lijke betrekkingen met de staten der klei ne entente en Frankrijk. De ministers hebben een decreet onder teekend, waarbij de minister van financien wordt gemachtigd een binnenlandsche leening uit te geven. De ministerraad heeft voorts besloten zonder verwijl over te gaan tot ontslag van alle op onwettige wijze benoemde ambtenaren in overheidsdienst. OOSTENRIJK. Nieuwe arrestaties. Een hooge beambte der staatspolitie, Sonnleitner genaamd, is wegens nationaal- sociallstische propaganda gearresteerd. De ■gearresteerde was werkzaam in een gebouw naast de bondskanselarij in de Hèrren- strasse. Ook zijn echtgenoote en zuster zijn ge arresteerd evenals nog twee andere amb tenaren. De 135 ln verband met de bestorming van de bondskanselarij gearresteerde en naar Weilersdorf overgebrachte opstande lingen, zullen op bevel van de veiligheids- overheid zwaren dwangarbeid moeten ver richten. Processen zijn tegen hen niet ge voerd. De vroegere minister en leider van den Landbond. Bachtnger, die gearresteerd was naar aanleiding van de Putsch van 25 Juli is op yrije voeten gesteld. JAPAN. Versterking der weermacht. De woordvoerder van het Japansche ministerie van oorlog heeft een beroep op het volk gedaan om Japan's weermacht te versterken en wel om twee redenen: Amerika heeft zijn offensieve krachten versterkt, vooral op de vloot, en de Sovjet Unie gaat voort met militaire bedrijvig heid en machtsontplooiing in Oost-Sibe- rië, welke beide feiten den vrede in het Verre Oosten in gevaar brengen. In politieke kringen is men zeer ge troffen door deze publicatie en men is van oordeel dat de militairen de openbare meening tegen de financiers en politici hebben willen mobiliseeren om aldus beter aan het voorstel van den minister van Financiën, strekkende tot een aanzienlijke vermindering van de credleten voor de nationale defensie, weerstand te bieden. Het is moeilijk nauwkeurig de uitwer king der publicatie te voorzien. Zij schijnt ernstig te zullen zijn. Sommigen spreken van een ontbinding van den" Landdag, an deren van een hervorming van de regee ring, zelfs van den val van het kabinet. VEREENIGDE STATEN. Hervorming der N.R.A. en luchtmacht. De Raad van Beheer, die president Roo sevelt heeft benoemd in de plaats van Johnson, den afgetreden administrateur, is voor de eerste maal bijeengekomen en heeft daarmee officieel zijn werkzaamhe den aangevangen. Begonnen zal worden met een nauwkeurig onderzoek naar de structuur van de N.R.A., ten einde de noo- dige wijzigingen te kunnen aanbrengen, waardoor de herstelwerkzaamheden min der eenzijdig worden en zich tevens kun nen richten naar de belangen van de arbeiders en verbruikers. Donald Richberg, de leider van den Raad, heeft medegedeeld, dat hij Kilbourne Johnson, den zoon van den afgetreden administrateur, heeft be noemd tot onder-administrateur van een der afdeelingen der N.R-A. Inmiddels heeft de Arbeidsbemiddelings- raad een verlies geleden door het aftreden van den jeugdigen Lloyd Garrison, die ver klaarde er de voorkeur aan te geven terug te keeren naar zijn oude functie van deken van de juridische faculteit der Universiteit van Wisconsin, Roosevelt heeft nog pogin gen in het werk gesteld Garrison op zijn besluit terug te brengen, doch tevergeefs. Het departement van oorlog heeft nieu we plannen aangekondigd inzake de reor ganisatie van de Amerikaansche lucht macht, die geheel onder leiding der leger- autoriteiten zal geschieden. Deze plannen vormen een belangrijk onderdeel van de reorganisatie van het Amerikaansche leger. De luchtmacht zal georganiseerd worden in een zelfstandig hoofdkwartier, dat onder leiding zal staan van den chef van den legerstaf. N.V. INCASSOBANK. In de heden gehouden buitengewone vergadering van aandeelhouders der In- cassobank N.V. zijn tot commissarissen benoemd de heer P. van Leeuwen Boom kamp te Naarden, mr. H. J. Knottenbelt te Den Haag, Joh. ten Cate Ezn. te Almelo, G. Jiskroot te Amsterdam en W. B. K. Verster te Rotterdam. Door den heer F. Meijes is een amende ment op de voorgestelde statutenwijziging ingediend dat door directie en commissa rissen is overgenomen; de wijziging kan niet aan de orde worden gesteld en is aan gehouden tot de 1 November a.s. te hou den buitengewone vergadering. IJMUIDEN, 4 October. VISCHPRIJZEN. Tarbot per kilo f. 0.90—0.46, griet per kist van 50 kilo f. 2915, tongen per kilo f. 1.300.75, middelschol per kist van 50 kilo f. 36, zetschol f27—16.50, kleine schol f. 234.60, schar f. 9.504.20, roggen per 20 stuks f. 13, vleeten per stuk f. 1.54 pieter man en poontjes per kist van 50 kilo f. 7.105.30, groote schelv. f.2824, mid del schelv. f. 3123, kleinmiddel schelv. f. 28—19, kleine schelv. f. 20—4.60. kabel jauw per kist van 125 kilo f. 72—36, gullen per kist van 50 kilo f. 15—5.20, lengen per stuk f. 1 651.13, heilbot pre kilo f. 0.75— 0.56, wijting per kist van 50 kilo f.4.90— 1.70, koolvlsch per stuk f. 1.35—0.13, ma kreel per kist van 50 kilo f. 8.40—7 00. Aangevoerd 759 kisten versche haring. Prijzen f. 4.203.50 p. k. Aangekomen 8 stoomtrawlers: IJM 41 met f. 1532, IJM 417 met f. 1950. IJM 37 met f.4230, IJM 111 met f.2492, IJM 85 met f.3091. IJM 183 met f.2137, IJM 418 met f. 2374, RO 46 met f. 2955, 2 kotters E 436 met f. 1297, E 169 met f. 171 en 2 log gers KW 74 met f. 1319 en KW 78 met f. 1406 besomming: KW 43 met 487 kantjes KW 176 met f. 64? kantjes en KW 38 met 680 kantjes voor Katwijk. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het Candidaatsexamen geneeskunde de dames: C. H. Schreuder (Leiden) en A. C. Becker (Den Haag) en de heeren: J. M. W. Kampmelnert (Was senaar). I. D. Franssen v. d. Putte (Goes), J B. Coster (Den Haag). P J. W. Beukers (Schiedam). J. Montfoort (Den Haag), E. J. van Romondt (Den Haag). G. in 't Veld (Rotterdam), T. D. Stahlle (Den Haag). R. G Kahn (Rotterdam). H. W. Veen (Den Haag, W. C. Burger (St. Joostland). P. Brouwer (Maassluis), A. M. Koolhaas (Lel den), G. van Bokkum (Leiden). J. J. A. A. Kodde (Rotterdam); voor het Candidaatsexamen rechten de heeren C C. Bijloos (Den Haag); E. G. Bisschop (Vlisslngen)J. de Vries (Den Haag)L. W van Os (Rotterdam) en A. A. B. Port- heine (Arnhem); Candidaatsexamen ge schiedenis, mej. H. Rauws (Den Haag); Candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde, letter L mejuffrouw L. Drayer (Rotter dam): Doctoraal examen Wis- en Natuur kunde. hoofdvak Pharmacle, de heer N. G van Wauw (Voorburg); Candidaats examen Theologie, de heer K. J. F. Keu- nung (Schiedam)); doctoraal examen rechtsgeleerdheid de heer F. J. Kranen burg (Leiden); doctoraal examen Indisch recht de heer W. R. Engelberts (Den Haag). HET 3-OCTOBERFEEST EN DE TREK NAAR DE SLEUTELSTAD. Het is gisteren bij de Ned. Spoorwegen bijzonder druk geweest; het vervoer heeft verre de verwachtingen overtroffen. Reeds vroeg brachten de verschillende treinen uit Amsterdam, Haarlem, Rotterdam, Den Haag en Utrecht talrijke bezoekers aan. Dank zij het feit dat een groot aantal voortreinen naar Lelden was ingelegd, was er geen gedrang of opstoppingen van rei zigers op de perrons; wel waren alle trei nen overbezet. Aan het station alhier waren alle 4 uitgangen in dienst gesteld, zoodat de reizigers het station vlug kon den verlaten. Alle extra treinen op de verschillende stations naar Leiden hebben door den grooten toevoer van reizigers regelmatig dienst moeten doen. Uit de richting Utrecht was het dit jaar ook zeer druk. Niettegenstaande alle trei nen met 2 en 3 rijtuigen versterkt waren, waren de treinen overbezet. De regeling van het vervoer stond onder leiding van den stationschef en den Inspecteur v. h. vervoer den heer Boumeester. In totaal passeerden gisteren niet minder dan 18.500 personen de controle van het station alhier. Ook de trams reden met extra-mate- Tlaal om de geweldige passagiers-toevoer te verwerken. De N.Z.H.T.M. vervoerde op haar lijnen Den HaagLeidenKatwijk Noordwijk (inclusief stadslijn Leiden) en Leiden—Haarlem resp. !jg.933 en 6.605, in totaal derhalve 45 258 passagiers tegen 47.400 in 1933 De H.T.M. vervoerde op haar Lcldsch lijn 'uitsluitend in de richting Leiden 3157 passagiers tegen 3256 op 3 October van het vorige jaar. AFSCHEIDSRECEPTIE Mr. p. w. J. H. CORT VAN DER LINDEN Naar wij vernemen heeft het bestuur van het Verbond van Nederlandsche Werk gevers mr. P. W. J. H. Cort van der Linden bereid gevonden om vrienden en belang stellenden gelegenheid te geven van hem afscheid te nemen als Algemeen Secre taris van Het Verbond van Nederlandsche Werkgevers en hem te complimenteeren met zijn eervolle benoeming tot Burge meester van Groningen. Deze afscheids receptie zal plaats vinden op Donderdag 11 October a.s. des nam. van 3.305 uur in Hotel „De Twee Steden" te 's-Graven- hage o BEGRAFENIS L. J. A. KEMPER. Op de R.K. begraafplaats aan de Kerk hoflaan te Den Haag is onder veel belang stelling ter aarde besteld het stoffelijk (hulsel van den heer L. J. A. Kemper, in leven directeur van restaurant Royal te Den Haag en v,an Meerrust te Warmond. O.m. werden ter begraafplaats opgemerkt bestuursleden van de Haagsche afdeeling van H.OR.E.CA.F., de heer Martini, leider der arbeidsbemiddeling in het hotelbedrijf, de heer G. Jansen, Kamerdienaar van wij len H.M. de Koningin-Moeder, dr. J. Mei hulzen. intendant van het Gebouw voor K. en W., de heer J. C. Redelé, oud-voor zitter van het Verbond van Ned. Werk gevers, verder tallooze zakenvrienden, ho teliers en collega's van den ontslapene. Met den stoet, die tallooze bloemstukken meevoerde, kwamen nog mede commissa rissen van de N.V. Rest. Royal en de adj. directeur F. Fraugott. Pastoor v. Adrichem verrichtte de plech tigheden op de begraafplaats. NATIONAAL CRISIS-COMITÉ. Een gift van f. 10.000. Het Nationaal Crisis-Comité deelt mede, dat het van een grooten confectiehandel te Amsterdam een gift, groot f. 10.000 mocht ontvangen. o AUTO BOTST TEGEN EEN BOOM. Gistermiddag is op den Groenendaal- schenweg in de gemeente Loenen (Geld.) een auto, bestuurd door mej. E. Loyers, vermoedelijk tengevolge van onoplettend heid, van den weg geraakt en tegen een boom gebotst. De bestuurster werd met een zware hersenschudding naar het Gemeente Ziekenhuis te Apeldoorn ver voerd. Twee in de auto gezeten dames kwamen met den schrik vrij. De auto is totaal vernield. DE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen 9 uur is het K.L.M. vlieg tuig ..De Kwartel" met post en passagiers naar Indië vertrokken. Geboekt hebben één passagier LondenSingapore één LondenBagdad, één LondenCalcutta en één AmsterdamAthene. Meegenomen werd 304.040 K.G. briefpost, 20.240 KG. pakketpost, 149 K.G. bagage. 151.900 KG. goederen en 22.700 K.G. dienstvracht. Een aantal passagiers, n.l. 2 Athene- Bagdad, 2 Amsterlam—Bagdad, één Am sterdamCairo, één LeipzigCairo en één AmsterdamBatavia moesten worden ge weigerd. De Rijstvogel heenreis vloog heden van Bangkok naar Singapore. Men zie voor Nagekomen Berichten pagina 3 van het Tweede Blad. VOETBAL. ZWALUWENELFTAL SAMENGESTELD. Op Woensdagavond 10 Oct. speelt het Haagsche elftal op het V.U.C.-terrein, des avonds 8.15 uur, tegen een Zwaluwen team. Het Zwaluwenelftal is voor dezen wedstrijd als volgt samengesteld: Doel: Beun (Hermes D.V.S.); achter: Weber (Ex-ADO) en W. Mol (K.F.C.); Midden: Grisohler (Ajax), Nieuwenhul- zen (K.F.C.) en Vreeken iHaarlem); voor: Sluyk (Velox), Drok (R.F.C.), Bakhuys (Z.A.C.), Sparenburg (U.V.V.) en Borrani (Hennes D.V.S.). Reserves zijn: Veenendaal (Naaldwijk), Caldenhoven (D.W.S.), Oudendijk (Ajax) en Van Gooi (Haarlem). Naar wij voorts vernemen heeft het be stuur van de Zwaluwen een ultnoodiglng gekregen om op 21 November a.s. een avondwedstrijd te spelen in het Heysel- stadion te Brussel tegen de Roode Duivels. Deze uitnoodiging is door de Zwaluwen aangenomen. PAARDENSPORT. DRAVERIJ TE LISSE. Uitslag van hedenmorgen. De prijzendraverij van hedenmorgen uit geschreven door de harddraverij-vereeni- ging Lisse en Omstreken, had tot uitslag: le prijs (f. 150) Trotteur eig. K. Taams (Amsterdam); 2e prijs (f.75) Tamboer, eig. L. Combee (Amstelveen); 3e prijs (f,25) Vitality, eig. F. R. Sormani (Den Haag); 4e prijs (f. 10) Meleese, eig. E. Vergay (Am sterdam) DE RADIO-PROGRAMMA'S. Twee weken geleden ls ten kantore van den hoofdredacteur van het weekblad „Rusland van Heden" te Amsterdam be slag gelegd op dit weekblad namens de vier omroepvereenigingen, op grond van het feit, dat in dit weekblad de radio programma's der vier omroepvereenigin gen waren gepubliceerd. Hierdoor zou het weekblad zich hebben schuldig gemaakt aan overtreding der auteurswet. In kort geding eischte .Rusland van Heden" bij monde van mr. Simon de Jong opheffing van dit beslag. Eergisteren is in deze zaak gepleit, voor de omroepvereenigingen trad op mr. Wit- teman. De president mr. Huysinga, verwierp Het verweer van mr. de Jong, dat de pro gramma's slechts in verkorten vorm waren gepubliceerd en er hier sprake was van gewone nieuwsberichten. De president wees den eisch af, overwegende, dat ook verkorte radioprogramma's vallen onder art. 10 van de auteurswet en als zoodanig beschermd worden. Eischer werd veroordeeld in de kosten, begroot op f. 50. MACHINIST VAN DE „SPAARNESTROOM' VRIJGESPROKEN. De Haarlemsche rechtbank heeft heden uitspraak gedaan in de zaak tegen den 32-jarigen D. B. uit IJmuiden, vroeger machinist op de „Spaarnestroom", welk schip op 12 Juni 1933 onder verdachte om standigheden nabij de Deensche kust is ge zonken. Voor den Raad voor de Scheep vaart hadden de machinist, de schipper en de stuurman verklaard, dat (het schip ten gevolge van een lek gezonken was. Na een nauwgezet onderzoek bleek echter, dat er misdrijf ln het spel was. De machinist zou o.a. een buitenboordkraan hebben opengedraaid. Het O. M. bij de Haarlem sche rechtbank had tegen den machinist één jaar gevangenisstraf geëdscht. De rechtbank heeft hem echter heden vrij gesproken. AMSTERDAM, 4 Oct. Flauwe markt. Koersen algemeen lager. Amerik. fondsen gedrukt. Duitsche obliga ties ongeanimeerd. Ned. Staatsfondsen vast. De internationale productenmarkt spreid den de laatste dagen een flauwe stem ming ten toon en de prijzen zijn nagenoeg over de geheele linie teruggevallen. Tarwe, mais, katoen, rubber, metalen en ver schillende andere grondstoffen zijn aan merkelijk in waarde gedaald. De oorzaken van deze daling zijn tweëerlei: ten eer ste de aanzienlijke koersdaling van het het betaalmiddel of de basis voor het be taalmiddel van een zeer aanzienlijk ge deelte der wereld. Evenals in 1931, toen het Internationale prijsniveau zich aan paste aan de lagere waarde van het gebeurt dit ook thans weer. Ten tweede moet de jongste radio-rede van Roosevelt aansprakelijk gesteld worden voor de ge memoreerde prijsdaling. De President der Vereenigde Staten heeft toch duidelijk te verstaan gegeven, dat de politiek, om door verhooging van het prijsniveau d* crisis te overwinnen, niet juist is gebleken en daaruit heeft men afgeleid, dat ver dere valuta-experimenten achterwege zul len blijven. Daar de vrees voor inflatie in de Vereenigde Staten nog in breeden kring werd gekoesterd, liepen er omvangrijke hausse-posities in de voornaamste stapel producten, die nu worden geliquideerd. Daaraan is het toe te schrijven, dat de prijsdaling speciaal in de Vereenigde Sta ten zoo scherpe vormen heeft aangeno men .Onze Indische culturen worden hier door opnieuw getroffen. De suikerprijs is de laatste dagen weliswaar niet verder ge daald, doch is zoo laag, dat er practisch niets af kan, terwijl de kans op een ver betering voorloopig v/eer tot nihil is gere duceerd. De rubberprijs daarentegen is scherp gedaald en te Londen kwam de noteering hedenmorgen op 6 3/4 d. per lb., waarbij dan rekening moet worden ge houden met den lagen stand van het De zwakke houding van de goederen markt was de voornaamste oorzaak van de scherpe reactie die op de beurs plaats had. Vooral Rubbers waren aan aanbod onderhevig. Na een daling van den rubberprijs te Londen tot 6 3/4, trad slechts een onbe- teekenend herstel ln en de rubberaandee- len weerspiegelden dit. Amsterdam Rubber openden 3 pet. lager en konden zich slechts gedeeltelijk herstellen. Ook Sulkerwaarden waren flauw ge stemd. H.V.A.'s daalden met 3 Jt Slot was evenwel iets lager. Tabakken waren verdeeld; Deli, Batavia's lagen, zwak en daalden 3 doch Oude Deli's en Senem- bah's ondergingen weinig verandering. Industr. fondsen lager. Philips die ex-slot dividend werden genoteerd, daalden 4 later iets hooger. Unilevers daalden tot 70 Aku's waren nauwelijks prijshoudend. Petroleums 'zwak. Kon. Olies schommelden rondom 146 Amerik. fondsen iets lager. Duitsche obli gaties ongeanimeerd. Youngleening liep tot het laagste peil van gisteren terug. Op de Ned. beleggingsmarkt heerschte een vaste tendenz, speciaal voor Oude Schuld. De 4 leeningen van Nederland als Ned. Indië waren prijshoudend. Ge- meenteleenlngen waren vast, dank zij het succes van de emissie-Amsterdam. WISSELKOERSEN. Engeland 7,22 3/8; Duitschland 59.40; Frankrijk 9.73 1/4; België 34.44'/:; Zwitser land 48.16; Denemarken 32.20; Zweden 37.30; Noorwegen 36.32'/:; New-York 1.48 5/8. Prolongatie 1 pCt. BARNEVELD, 4 Oct. Eierenmarkt. Aangevoerd 9.240.000 eieren. Prijs 4.20— 5.20 per 100 stuks. BENTHUIZEN, 2 Oct. Aanvoer 1127 kip- eieren f. 3.504.55 pct 100 stuks. Peren 8—10 ct„ appelen 6—9 ct„ druiven 30—36 ct. per K.G. Roode kool 2—4 ct. Meloenen 520 ct. per stuk. GOUDA, 4 Oct. Veemarkt Aangevoerd in totaal 1458 stuks, waarvan 82 slacht- varkens. Vette van 14 tot 15 ct. per pond levend met 2»/» korting. Londensche van 12 tot 13 ct. per pond, levend met 2°/o kor ting. 686 magere varkens. Prijzen van 14 tot 22 per stuk, 600 biggen 68.50 per stuk Geldersche biggen 9—12 per stuk. 6 run- dere; 150200 per stuk; 56 nuchtere kal veren 36 per stuk; 8 graskalveren 60 80 per stuk: 20 bokken en gelten 3—5 per stuk. Handel redelijk. Algemeene markt: 392 partijen kaas. Prijzen 1ste kw. met rijksmerk van 2225: 2e kw. met rijksmerk van 19—21 ct. zware 26 ct. Handel matig. 374 ponden boter. Weiboter van 6575 per pond. Handel vlug 56.000 stuks aangevoerd. Kleine kip- eieren 2.253.00 per 100 st. Kipeieren van 4.004.75 per 100 st. Eendeneieren f. 3. per 100 st. Handel matig. Coöp. Zuid-Hollandsche eierveiling g.a. (C.Z.p.E.) te Gouda. Aanvoer 65.200 kip eieren. Prijzen: 56/58 Kg 4.204.30 per 100 stuks; 58/60 Kg. 4.30—4.40 60/62 Kg. 4.404.50 62/66 Kg. 4.50—4.70; Bruine 58/ 68 Kg. 4.304.80; Kleine eieren 3.30—4.00. Aanvoer 1200 eendeneieren. Prijzen 2.00— 2.60 per 100 stuks. KOUDEKERK, 2 October, Eierenvelling „Koudekerk-Rijndij k". Aanvoer 3860 stuks. Kipeieren f. 3.90— 4.40; Küikeneieren f.3—3.40; Eendeleren t. 2.90—3; Kippen f. 0.400.50; Hanen f. 0.300.60; Konijnen f. 0.201.1; Boter f. 0.69—0.71; Kaas f. 0.19—0.23. NOORDWIJKERHOUT, Veiling De Een dracht, 3 Oct. 1934. Snijboonen f.0.30 a f. 1.05; enkele heerenb. m. dr. f.0.30 a f. 1.10; enkele heerenb. z. dr. f.0.30 a f. 1.45; dubbele heerenboonen f.0.30 a f. 0.90; alles per zak van 10 kilo. Zoolang de aanvoer nog belangrijk is, worden.twèe veilingen per week gehouden. VEUR, 3 October. Vrije veiling.; 8175 kippeneieren van f. 4.255.15; kippen van 20J70 csent; konijnen f. 0.40—1.55; duiven 720 cent. VOORSCHOTEN, 3 Oct. Kipeieren f.5— 5.20. kuikeneieren f. 2.203.00. eendeieren f. 3.10 per 100 stuks. Duiven 9 ct. per stuk. WADDINXVEEN, 3 Oct. Aanvoer 284 kip eieren (groote) f. 4.604.75, (kleine) f. 2.85 een partijtje eendeieren f.3.05 per '100 stuks. WESTLAND, 3 October. Veilingen van den Bond Westland. Binnenland, van 3 October Aardbeien 30—60 ct.; Bi. druiven 1840 ct.; Alicante Druiven 1827 ct.; Colman 1823 ct.; Gros Maroc 2027 ct.; Witte druiven 20 40 ct. per K.G. Prinsesseboonen 42',': ct.; Snijboonen 12—20 ct.; Stoofappelen 5—8 ct.; Stoofperen 3—7 ct.; Tafelappe len 720 ct.; Tafelperen 8—24 ct. per K.G.; Komkommers 1,50—5,00; Pepers 20 55 ct. per 100; Sla 0,55—2,00; Eieren 3,705,10 per 100; Meloenen 5—25 ct.; idem kleine 1—4 ct.; Perziken 7'/:—23 ct. per stuk; Roode Kool 2,50—5,00: Sav. kool 1,80—5,00; Groene kool 2,40—3,30 per 100 Schorseneeren 2,80—8,90 per 100 K.G.; Peen 2,303,80; Prei 1,50—1,70 per 100 bos; uien 6065 ct.; Spruiten 2565 ct. per bak. 5—1

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 3