ENGELSCH 75sle Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 2 October 1934 Derde Blad No. 22863 BINNENLAND. 8 OCT. (Maandags) Fl. 10.- per 3 Mnd. FR Y's TAAL INST. VRAGENRUBRIEK. FINANCIEN. Mr. P. RINK. Zestig jaar geleden gepromoveerd. Mr. P. Rink. Heden is het, aldus het „Vad.", 60 jaren geleden, dat mr. P. Rink, oud-minister van Binnenlandsche Zaken, te Utrecht promo veerde tot doctor in de rechtswetenschap op een proefschrift over noodweer. Den 9den October zal het tevens 60 jaren ge leden zijn, dat hij zich te Tïel als advocaat liet inschrijven. De heer Rink is, voorzoover wij hebben kunnen nagaan, de op één na oudste, nog practiseerende advocaat in Nederland. De oudste is mr. H. Schaap te Groningen, die zich in 1871 heeft laten inschrijven. De advocatenpraktijk van mr. Rink is van 19051908 onderbroken geweest tijdens zijn ministerschap, waarna hij zich in laatstgenoemd jaar weer in Den Haag heeft laten inschrijven. De jubilaris komt uit een oud advoca tengeslacht voort. De stamvader was Jan Rinck, geboren in 1490, die schepen te Zaltbommel was. In het laatst van de 17de eeuw verhuisde de familie naar Tiel en in de 18de eeuw reedt dan haar eerste advo caat mr. S. Rink op. Mr. P. Rink is den 13den Augustus 1851 te Tiel geboren. Gedurende 22 jaren was hij (1883—1905) lid van den Tielschen ge meenteraad en lid van de Provinciale Staten van Gelderland, en gedurende 6 jaren (1886—1892) wethouder. In 1891 koos het toenmalige kiesdistrict Tiel hem in de Tweede Kamer, waarin hij zitting heeft gehad tot 1905, toen hem in het Kabinet De Meester de portefeuille van Binnen landsche Zaken werd toevertrouwd.Daarna was hij opnieuw van 19091922 lid van de Tweede en van 1923—1932 van de Eerste Kamer. In 1891 heeft hij reeds geijverd voor de voorwaardelijke veroordeeling. Ook heeft hij gepleit voor de revisie van strafzaken, een hervorming, die eveneens later ls in gevoerd. Een maatregel van economischen aard, waarbij hij betrokken is geweest, is de in 1905 tot stand gekomen afschaffing van de tienden, waarvoor hij herhaaldelijk een lans had gebroken. Van de commissie van het Ned. Landbouwcomité. die daar omtrent verslag had uitgebracht, vergezeld van een wetsontwerp met memorie van toelichting, heeft hij dan ook deel uitge maakt. Verder is hij altijd een overtuigd voorstander van het ouderdomspensioen geweest en heeft hij een groot aandeel ge had in de hervorming van het kiesrecht, om. als lid der commissie van de Liberale Unie, die in 1901 haar rapport deed ver schijnen, en als lid van de staatscommis sie voor evenredige vertegenwoordiging, wier voorstellen door het kabinet-Cort van der Linden zijn overgenomen. In latere ja ren is de heer Rink nog voorzitter geweest van de bezuinigingscommissie, van welken arbeid hij evenwel door den geringen steun van de toenmalige regeering weinig genoe gen heeft beleefd, zoodat hij zijn ontslag heeft aangevraagd. Bij verschillende gelegenheden, o. a. bij het bereiken van den zeventigjarigen en den tachtigjarigen leeftijd, is hij als parle mentair veteraan warm gehuldigd. Van de Liberale Staatspartij De Vrijheidsbond is hij eerevoorzitter. De regeering benoemde hem tot commandeur in de orde van den Nederlandschen Leeuw. L. J. A. KEMPER t In den ouderdom van 62 jaar. Op 62-jarigen leeftijd is gisteren in de St. Jacobusstichting te Wassenaar over leden de heer L. J. A. Kemper, directeur van Restaurant Royal aan het Lange Voorhout en van Meerrust te Warmond. De heer Kemper was één der meest ge roemde restaurateurs, wiens naam tot ver over de landsgrenzen reikte. Toch heeft hij bijna zijn heele leven in Den Haag ge werkt. Te Amsterdam is hij geboren. Als jongen begon hij zijn loopbaan bij een banketbakker. Hij heeft als koksleerling verder in Hotel des Indes het vak geleerd Zijn kennis als kok breidde hij uit door werkzaamheid in verschillende groote hotels. O. m. was hij gedurende 12 jaar werkzaam in het Grand Hotel te Scheve- ningen, daarna in het Kurhaus. In den Balkanoorlog heeft hij gedurende een half jaar een reis meegemaakt als kok bij de ambulance, die het Ned. Roode Kruis uit zond. Daarna in Den Haag teruggekeerd, ves tigde hij zich in het oude Restaurant Royal op de plaats, waar nu het gebouw staat van de Ned. Handelmaatschappij. Hij is toen nog eenigen tijd directeur van de restauratie van de Vieux Doelen geweest, waarna hij beslag legde op het pand van gravin van Bylandt aan het Voorhout, waar hij zijn Restaurant Royal vestigde. Sedert 1928 exploiteerde hij ook de be kende boerderij Meerrust te Warmond. Bij speciale gelegenheden aan het Hof was Kemper steeds de man, die voor de maaltijden zorgde. Met den heer Kemper is één der beste vaklui op zijn gebied heen gegaan. NEDERLAND—CURACAO 1634-1934. Tentoonstelling betreffende de Nederlandsche Antillen. Gistermiddag is in de Gothlsche Zaal te Den Haag een tentoonstelling geopend be treffende de Nederlandsche Antillen ter gelegenheid van de 300-jarlge vereeniglng van Curasao met Nederland. Aanwezig waren o.m. minister Colljn met diens echtgenoote, de oud-gouver- neurs-generaal Fock en Idenburg, de voor zitter van de Eerste Kamer, mr. W. L. ba ron de Vos van Steenwijk, de vice-presi dent van den Raad van State, jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, de oud-minister Westerveld. de vice-admiraal De Graaff, chef van den Marinestaf, de directeur- generaal van het Onderwijs, prof. dr. Van Poelje, de oud-gouverneur van Curasao jhr. J. O. de Jong van Beek en Donk, de directeur-generaal der P.T.T. ir. Damme, de chef van de afd. K. en W. van het de partement van Onderwijs, P. Visser, hoofd bestuur en vertegenwoordigers van afdee- lingsbesturen van A.N.V. en „Oost en West", verschillende hoogleeraren, mili taire en civiele autoriteiten, de directeur van het Bur. voor Handelsinlichtingen te Amsterdam. W. R. Chambers, secretaris van de West-Indische Kamer, met den penningmeester dier Kamer, den heer W. Clasie, het Eerste Kamerlid Knottenbelt, de secretaris van het in Curasao gevestig de comité Curasao-Nederland, Jan Rustige en tal van anderen. De voorzitter, de heer De Kanter heeft, nadat hij een inleidend woord had gespro ken, namens het comité NederlandCu rasao aan den administrateur van het A. N.V., drs. W. Goedhuys, als blijk van waar deering van den velen arbeid, door dezen bij het organiseeren van de tentoonstelling verricht, een zilveren gedenkpenning aan geboden. Minister Colijn heeft vervolgens de ope ningsrede gehouden, waarin hij verklaar de dat de financieele en economische toe stand van Curasao vrij gunstig kan wor den genoemd. Het is thans drie eeuwen geleden dat Curasao en Nederland met elkaar verbonden werden en in verband hiermede werd deze tentoonstelling geor ganiseerd. Spreker hoopte dat zij zich in een druk bezoek zal mogen verheugen. MAATREGELEN TEGEN BRANDGEVAAR. Burgemeester Lambooy over de filmbrand te Hilversum. De burgemeester van Hilversum, de heer J. M. J. H. Lambooy, heeft naar aan leiding van de vragen omtrent den brand in het R.K. Vereenigingsgebouw, gesteld door de raadsleden W. H. Meyer en T. v. d. Heeg uitvoerig geantwoord. Allereerst geeft de burgemeester uit drukking aan het gevoel van diep mede lijden bij het gemeentebestuur en de gan- sche burgerij, zoowel met de slachtoffers als met de zwaar beproefde ouders. Het ls diep te betreuren, aldus de heer Lambooy dat door een complex van omstandigheden een zoo rampzalige gebeurtenis in deze gemeente is voorgekomen. De burgemees ter brengt voorts dank aan hen, die met gevaar voor eigen leven op waarlijk held haftige wijze aan het reddingswerk heb-, ben deelgenomen. Zonder te willen vooruitloopen op het justitieel onderzoek, laat de heer Lam booy dan een uitvoerige beantwoording van de vragen volgen, waarbij vrijwel het zelfde wordt verklaard als hetgeen reeds vroeger door ons werd vermeld. Bij de oprichting van een gebouw, waar in voor 't publiek toegankelijke ruimten, worden in de bouwvergunning door den commandant van de brandweer, met het oog op brandgevaar samengestelde voor waarden opgenomen. Het geven van een filmvoorstelling, waarbij het publiek toegang heeft, is een vertooning in den zin van art. 101 der Alg. Politieverordening. Zoodanige voorstelling mag niet worden gegeven dan na daartoe verkregen vergunning. Filmvoorstellingen in bioscopen mogen niet plaats hebben dan met in achtneming van zeer uitvoerige voorwaarden, welke desgevraagd voor de leden van den raad ter inzage zijn. Filmvoorstellingen in andere voor het publiek toegankelijke gebouwen mogen niet anders worden gegeven dan met in achtneming van de veiligheidsvoorwaar den aan de vergunning verbonden, t.w. het aanwezig zijn van een emmer water en een natten dweil in de onmiddellijke nabij heid van het filmapparaat en het opge borgen zijn van de rolprenten, zoowel vóór als na de vertooning, in de daarvoor be stemde filmkoffers. Voor enkele jaren werd de naleving der voorwaarden regelmatig gecontroleerd. In den laatsten tijd geschiedde dit slechts af en toe. Deze controle werd uitgeoefend door de politie, op haar verzoek, met het oog op mogelijk brandgevaar, zoo noodig door de brandweer. De aanvragen ter bekoming van een vergunning tot het geven van filmvoor stellingen werden als regel ingediend bij de politie, door deze onderzocht en naar bevind van zaken afgedaan. BRANDSTOFFENTOESLAG AAN WERKLOOZEN. Tegemoetkoming in de kosten door Gemeentebesturen. Naar wij vernemen heeft de minister van Sociale Zaken opdracht gegeven aan de betrokken afdeeling van zijn Departe ment, een regeling voor te bereiden voor het verstrekken van subsidie in de kosten van door gemeentebesturen in den komen den winter te verstrekken brandstoffen- toeslag aan werkloozen. GRONINGEN's NIEUWE BURGEMEESTER In den gemeenteraad van Groningen is gisteren de nieuwe burgemeester, mr. Cort van der Linden, geïnstalleerd. Hij werd toegesproken door den oudsten wet houder, den heer Rugge, en het oudste raadslid, den heer Hollander. Met een toespraak heeft mr. Cort van der Linden daarop zijn ambt aanvaard. RECLAME- 8576 slechfs 54 cl. kost hef origineele pakje Sanka Koffie, de tweede soort, maar hef goede, gegarandeerd coffeïnevrije product van Hag. Laag in prijs, goed en voordeelig in het gebruik. 4 OCTOBER DIERENDAG. Een beroep op het publiek. 4 October is de sterfdag van Franciscus van Assisi, den grooten vriend en bescher mer van het dier, dat hij liefhad met zijn allesomvattenden broederzin. Daarom hebben eenige internationale congressen van dierenbeschermers beslo ten, dat 4 October de jaarlijksche dag zal zijn, aan het dier gewijd. De actie voor den Dierendag groeit telkenjare. Ook in ons land gelukkig. De Nederlandsche Vereeniglng tot Be scherming van Dieren en haar plaatselijke afdeelingen doen, nu deze dag weer nadert, een dringend beroep op allen, die van goeden wille zijn. om deze actie te steunen. Allen kunnen dit, onverschillig of zij op een belangrijke of op een eenvou diger plaats in de maatschappij gesteld zijn. In de eerste plaats zij, die door hun werkkring invloed oefenen op de gedach ten hunner medemenschen. Wij denken aan onderwijzers en leeraren, die hun leer lingen op de beteekenis daarvan opmerk zaam kunnen maken. Aan sprekers en penvoerders, die een groote schare van hoorders en lezers bereiken. Maar evenzeer denken wij aan hen. die zich niet in het openbaar doen gelden, maar die in hun kleinen kring een grooten invloed oefenen. Als vader en moeder bij voorbeeld liefde voor het dier bij het kind weet op te wek ken, kan dit heilzame gevolgen hebben tot in lengte van dagen. Niet alleen voor het dier, maar ook voor het kind, volwassen geworden. Want dierenbescherming is menschenbeschaving. Mogen allen, die beseffen, dat de mensch een zedelijken plicht heeft jegens het dier, aan dit plichtsgevoel uiting geven op den Dierendag. Kan het zijn, óók door steun te geven aan de plaatselijke vereeniging voor dierenbescherming. En in elk geval door, in grooten of kleinen kring, zich te doen gelden ten bate van het dier, dat van ons afhankelijk is en waarvoor wij verantwoordelijkheid dragen. GUSTAAF ADOLF-VEREENIGING. De jaarvergadering te Heerlen. Gisteren heeft de Ned. Gustaaf Adolf- Vereeniging te Heerlen haar jaarverga dering gehouden, nadat de leden eergister avond zich in een openbare godsdienst oefening vereenigd hadden, waarin prof. dr. J. Lindeboom uit Groningen en ds. H. C. Valeton uit Maastricht optraden. De voorzitter, ds. B. Klein Wassink uit Bathmen, zeide in zijn openingwoord o m. na een herinnering aan den dood van Willem den Zwijger, dat anderen te die nen ook het doel is der Gustaaf Adolf- Vereeniging en vooral protestanten die temidden van een Roomsche omgeving, geen voldoende hulpmiddelen hebben voor hun kerkelijk leven, bij te staan en hen er voor te bewaren, dat ze voor het pro testantisme verloren zouden gaan. Het jaarverslag van den secretaris ge waagde van vermindering van de subsi dies over nagenoeg de gansche linie we gens mindere inkomsten. Niettegenstaande den benarden tijd heeft de vereeniging toch haar stil-bescheiden werk voort kun nen zetten, dank zij de „koninklijke gif ten" en de bijdragen van pl.m. 1500 leden in vijftig afdeelingen, correspondent schappen en vrouwenvereenigingen. De rekening van den penningmeester werd goedgekeurd. Dank zij ook de mild heid van wijlen de Koningin-Moeder en wijlen Prins Hendrik waren de ontvang sten in 1933 totaal 7344,62. Tot lid van het hoofdbestuur werd jhr. mr. M. C. Quarles van Ufford te 's Gra- venhage herkozen. Daarna besprak men het ondersteuningsplan voor het komende jaar. Na afloop der vergadering bracht men een gemeenschappelijk bezoek aan de Ro- melnsche catacomben te Valkenburg. DE VERLICHTING DER RICHTING AANWIJZERS. De Koninklijke Nederlandsche Automo biel Club schrijft ons: In de laatste wijzigingen in de Motor en Rijwielbeschikking is door de verande ring van het woord ontstoken in uitge stoken ten aanzien van de richtingaan wijzers, vastgelegd, dat verlichting daar van niet verplichtend is gesteld, hetgeen oorspronkelijk uit het woord ontstoken duidelijk kon worden opgemaakt. De eisch, dat de seinarm goed zichtbaar horizontaal moet uitsteken houdt echter ongetwijfeld in, dat na het invallen van de duisternis verlichting is aan te bevelen, omdat anders de zichtbaarheid ernstig te wenschen over zal laten. Practisch zal het er dus wel op neerkomen, dat bij gebruik van richtingaanwijzers deze ook verlicht moeten kunnen worden. Wanneer dat het geval is zal van 1 Januari 1935 af de seinarm ever het grootste gedeelte van zijn lengte rood of oranje licht moe ten geven. HET INCIDENT IN DE RIDDERZAAL. Het Kamerlid de Visser stelt opnieuw vragen. In verband met de verwijdering der Communistische Tweede Kamerleden uit de Ridderzaal heeft de heer de Visser op nieuw een aantal vragen gericht aan den Minister van Koloniën, voorzitter van den Raad van Ministers. Zoo vraagt hij aan welke bepaling van het Reglement van Orde voor de vereenigde vergadering der Staten-Generaal kan worden ontleend, of op welk wetsartikel de bevoegdheid van den voorzitter der Vereenigde vergadering der Staten-Generaal steunt, om leden van de Staten-Generaal door rechercheurs van politie uit de vergadering te doen verwij deren en op welke wetsbepaling de maat regel steunt, dat in de vergaderzaal der Staten-Generaal, een aantal rechercheurs aanwezig zijn, om op een wenk van den voorzitter der Vereenigde vergadering der Staten-Generaal, hem niet welgevallige leden uit de vergadering te doen ver wijderen. Is het de Regeering niet bekend, dat de plichten des voorzitters van de vereenigde vergadering der Staten-Generaal nauw keurig omschreven zijn in artikel 2 van het Reglement van orde voor de Vereenigde vergadering der Staten-Generaal, waarbij hij leden tot de orde kan roepen, die zich beleedigende uitdrukkingen veroorlooven, terwijl het recht tot het doen verwijderen hem slechts is verleend voor toehoorders als bepaald in artikel 60 van dat Regle ment van Orde? Is het der Regeering ook bekend, dat de opening van de Staten-Generaal, op 18 September 1934. in strijd met het daarom trent nadrukkelijk in de Grondwet be paalde, heeft plaats gehad, wijl artikel 109 bepaalt: „Bij een vereenigde vergadering worden de beide Kamers als slechts eene be schouwd en nemen hare leden naar wille keur plaats", terwijl den leden ditmaal een bewijs van toegang werd verstrekt, waarop het vak en het no. van hun plaats stond aange geven en de boden den leden de plaats aanwezen waar zij moesten gaan zitten? Zijn verdere vragen hebben betrekking op de behandeling van de politie bij de arrestatie. CONTINGENTEERING VAN LINT, BAND, VETERS EN ELASTIEK. Ingediend is bij de Tweede Kamer een wetsontwerp ter wettelijke regeling van bovengenoemde contlngenteering. De minister zegt in de toelichting o.m., dat het bijzonder de ontwikkeling van den import van lint, band en veters en van elastiekband aanleiding geweest zijn tot bovengenoemden maatregel. ONTSLAG BIJ VREDESTEIN. Aan ongeveer honderd mannelijke en vrouwelijke leden van het fabrieksperso- neel van de rubberfabriek Vredestein te Loosduinen is ontslag aangezegd tegen 6 October a.s. een en ander verband hou dende met de gedeeltelijke verplaatsing der fabriek naar Doetinchem. DE SPELLING BIJ DE P. T. T. De directeur-generaal der P. T. T. heeft bepaald, dat alle aan derden gerichte brieven en de van het bedrijf uitgaande publicaties en andere officieele stukken in de ongewijzigde spelling van De Vries en Te Winkel blijven gesteld. Daarente gen wordt het personeel toegestaan de ge wijzigde spelling toe te passen, dus ook desgewenscht in dienstcorrespondentie, welke niet aan buiten den dienst staande personen is gericht. Bepaald consequent lijkt ons deze be slissing niet. De verwarring kan er slechts door bevorderd worden! NIEUWE KORTING VOOR HET HAAGSCH GEMEENTEPERSONEEL? De „N.H.Ct." meldt, dat dezer dagen in het georganiseerd overleg uit naam van B. en W. uitvoerige mededeelingen zijn gedaan in verband met de salarissen van het gemeentepersoneel. Is het blad wel in gelicht, dan zou het om een nieuwe verla ging met 3 pCt., opbrengst zes ton, te doen zyn. o MASSA-OVERPLAATSING BIJ DE NED. SPOORWEGEN. In verband met de uitbreiding der Die- seltractie bij de Ned. Spoorwegen wordt het locomotiefdepot te Utrecht c.s. be langrijk Ingekrompen, en worden ingaan de 7 October 65 machinisten die overcom pleet zijn, naar verschillende standplaat sen overgeplaatst. DE HEER DREESMANN ERNSTIG ONGESTELD. De toestand van den heer A. C. R. Dreesmann te Bussum, die onlangs zijn tachtigsten verjaardag vierde, is achter uitgaande. Hij is bereids van de H.H Sa cramenten voorzien. Tel. VERRUIMING ZONDAGSVERKOOP IN DEN HAAG. In de gisteravond gehouden vergadering heeft de gemeenteraad van Den Haag het voorstel tot verruiming van den verkoop op Zondag in winkels waar brood-, banket en chocolade worden verkocht, met 33 tegen 8 stemmen aangenomen. Tegen stemden de A.R. en de Chr. Hist, met uit zondering van den heer Hartmann. Verworpen werd een amendement van Bommel, behelzende de slijterijen gedu rende vier uur open te steüen. RECLAME- 771» beginnen nieuwe clubs. 7 uur n.m. Beginners. 8 uur n.m. Gevorderden. 9 uur nan. Conversatie. INSCHRIJVING DAGELIJKS! BREESTRAAT la - TEL. 3529. Van B. te A. Het terrein van de Leid- sche Korfbalclub „Fluks" ligt aan den Kanaalweg. Komende van Alphen langs de Hooge Zijde gaat u bij den Watertoren over de Wilhelminabrug. U slaat dadelijk linksaf langs het Kanaal en ziet na hon derd meter het terrein (van den NJ.L.O.) aan uw rechterhand. Er is gelegenheid voor rijwielstalling. Mevr. T.—R. te L. Wij vestigen uwe aandacht op het aanvullend bericht in ons Blad van Maandag 1 October. J. J. G. te L. Men wijst ons er op dat voor den singelloop van Rood-Wit de finish op den Witte Singel was en niet op den Morschsingel. Bij de wedstrijden van den Leidschen Athletiek-Kring waren start en finish beide op den Morschsingel. Vandaar het verschil dn afstand en tijd. Dubbelaar liep het traject van 5800 M. in 17 m. 31 sec. G. G., te O. W. Aangezien het onge val hem niet is overkomen in verband met zijn dienstbetrekking, heeft hij geen recht op schadeloosstelling. Wel heeft hij recht op uitkeering, als hij verzekerd is krach tens de bepalingen der Ziektewet en eeni gen tijd geen arbeid kan verrichten. A. W., te W. Door de gemaakte af spraak werd niet tevens de huurprijs ver laagd; alleen werd uitstel van betaling verleend. De verhuurder is gerechtigd om thans weer volledige betaling te vragen. Bij wan betaling kan ontruiming van het gehuurde gevorderd worden. Abonné X. Alleen als het overeenge komen loon meer bedraagt dan f. 3000 per jaar valt de arbeider in dienst van een onderneming buiten de verzekering. A. v. d. T. Als de ouders van het kind behoeftig zijn. moeten de grootouders zoo mogelijk in de kosten bijdragen. J. L. te L. Hetgeen u bedoelt is de Crisis-opsporingsdienst, welke is gevesigd Bezuidenhout 107, Den Haag, Tel. 720044. DE SAMENWERKING DER GOUDLANDEN 20 October eerste zitting der werkcommissie De in de tweede helft van October vast gestelde eerste zitting van de werkcom missie der zes goudlanden (België, Neder land, Luxemburg, Zwitserland, Frankrijk en Italië), is thans bepaald op 20 October in Brussel. De Belgische minister van Bui- tenlandsche Zaken. Jaspar, zal de zitting presideeren. Tevens heeft deze de leiding van de technische voorbereiding der bij eenkomst. In Belgische regeeringskringen vertrouwt men, dat, wanneer de besprekin gen tot zekere resultaten hebben geleid, andere staten en groepen van staten zich zullen aansluiten bij de gevonden oplos singen. VERSPREIDE BERICHTEN. De gewone audiëntie van den Minis ter van Financiën zal op Maandag 8 Octo ber a.s. niet plaats hebben. Bij K.B. is met ingang van 1 October 1934 aan den heer dr. P. Lieftinck eervol ontslag verleend uit zijn functie van se cretaris van den Economischen Raad en Secretariaat van de Vaste Commissie van dien Raad voor de Handelsverdragen, met gelijktijdige benoeming in deze functies van den heer drs. J. C. Kruisheer. Tevens is hem eervol ontslag verleend uit zijn functie van (tijdelijk) secretaris van dé Centrale Commissie van Toezicht op in dustrie-financieringsinstituten en is hij benoemd tot lid van die Commissie. Als secretaris is aan genoemde commissie toe gevoegd de heer drs. G. Brouwer, tijdelijk adjunct-secretaris van den Economischen Raad. De Rotterdamsche Lloyd Rapide aan sluitend op het mailschip „Baloeran" wordt morgenochtend te 8 uur 44 in Den Haag verwacht. UIT NED. OOST-INDIE. JUBILEA IN NED. INDIË. BATAVIA. 1 October (Aneta) Zoowel het 400-jarig jubileum van'de missie, als de herdenking van de 75-jarige werk zaamheid door de Paters Jezuiten werden in Ned. Indië feestelijk gevierd. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 9