Vcot Vaten jatfWascA 't w. LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 28 September 1934 UIT OE RIJNSTREEK. SPORT. AARI.ANDERVEEN. In een daartoe in café .Delfos" ge houden vergadering werd opgericht een Middenstandsvereeniging met aanvanke lijk 34 leden. Het bestuur werd samenge steld uit 3 R.-K.: 3 N.-Herv. en 3 Geref tw. de heeren J. Eikeienboom, Jac. Bo gaard, Th. Her. W. Niesing, J. Blom, M. A. Hoogeveen. G. v. d. Pijl, P v. Leeuwen en J. Bestenroer. Door wijlen burgemeester C W Ch. Th. Visser is aan de diaconie der Ned.- Herv. Kerk alhier een bedrag van f 1500 gelegateerd. ALPHEN. De werkloosheid. Dat ook in onze gemeente de werkloos heid weer stijgende is, blijkt wel uit het feit. dat gisteren alhier waren ingeschre ven 708 werkloozen tegenover 648 op het zelfde tijdstip in het vorige jaar. Burgerlijke Stand. Geboren: Janny Arieda, dochter van W. J. Tuinman en W. v. d. Mik Marinus Simon, zoon van C. Overes en P. van der Pouw Kraan Agatha, dochter van S. van Leeuwen en A. Snel Jozephus Cor nells, zoon van L. Vergeer en P. M. Pen- nings Cornelia Clasina, dochter van A. van Hemert en C. C. Noordermeer. Overleden: Willem Johannes Bergsihoeff oud 75 jaren, echtgenoot van Wilhelmina van der Lee Cornells Verdouw, oud 75 jaren Margaretha Mulder, oud 77 jaren, weduwe van Pieter van Velzen Margje Maria Alida van Leeuwen, oud 82 jaren, weduwe van Arie van Beusekom. Gehuwd: Amoldus van 't Hoog, oud 21 jaren en Evertje Boekhout, oud 19 jaren Albert Oost. oud 24 jaren en Petronella Jannetje Roest oud 22 jaren Gerrlt Verweij, oud 30 j. en Oomelia Verboom 35 j. Johannes van Leeuwen, oud 27 jaar en Johanna Amolda Vellekoop, In de gisteravond gehouden leden vergadering van de Hulpver. van de Geref. Zendingsbond, hield de heer P. Smits op keurige wijze een inleiding over Johs. 5: 3047, waarop een geanimeerde bespreking volgde. Bij de gehouden be stuursverkiezing werden de aftredende be stuursleden de heeren H. Nijhoff en P. Smits beiden bij acclamatie herkozen. De opbrengst van de hier gehouden speldjesdag ten bate van de ver. „Het Hoogeland" bedraagt ruim f. 99. Door het klein orkest van de muziek- vereeniging „Crescendo" werd gisteravond in de van Boetselaerstraat een openlucht- concert gegeven. Dank zij het mooie weer bestond voor een en ander een buiten gewoon groote belangstelling! Voor de jaarlijksche Unie-collecte werd in onze gemeente een bedrag van f. 310.50 gecollecteerd. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Aart, zoon van T. G. Hamoen en C. Verheul Margaretha, dochter van N. W. Domburg en M. B. Spies Ali Katharina, d. van J. Zaal en G. Hoogen- dijk. Ondertrouwd: C. van Muiswinkel 25 jaar en J. van Dieijen 23 jaar. Getrouwd: A. Vermei), 23 jaar en A. J. Versluijs 22 jaar G. van den Berg 34 jaar en K. Vianen 33 jaar P. Kraan 73 jaar en G. C. Cirkel 66 jaar. Loop der Bevolking. Vertrokken: C. van Katwijk en gezin, timmerman n. Zwammerdam R. Groe- neveld. z. b. naar 's Gravenhage M. J. Groeneveid, hulp Ld. huishouding naar Den Haag. Gevestigd: J. N. Groen in 't Wout, vee houdersknecht van Alphen a.d. Rijn A. M. Zwarts z.b. van Alphen a. d. Rijn Wed P. Zevenbergen, geb. Hagestein, z.b. van Zuldland N. van Mourik,dienstbode van Kamerlk. Jaarvergadering Vrijz. Hervormden. In het Beursgebouw hield de afd. Bode graven van de Vrijz. Hervormden, onder presidium van den heer A. v. d. Plaat haar Jaarvergadering. Besloten werd schrifte lijk kennis te geven aan de leden, wanneer in de Luthersche kerk alhier een predikant van Vrijz. Herv. richting optreedt. Voorts zal getracht worden in ditzelfde kerkge bouw een avondgodsdienstoefening te krijgen voor de Vrijz. Herv. Door den heer P. j. Roosenboom werd verslag uitgebracht van de jaarvergadering der Prov. Afdee- llng. terwijl naar de volgende vergadering werd afgevaardigd de heer J. Beijen. Ge sproken werd nog over Huisbezoek aan de leden over het verstrekken van brand stoffen en over het afscheid van ds. Hau- mersen op 21 Oct. a s. A.s. 40-jarig jubileum. De heer J. Slappendel hoopt volgende week 40 jaar achtereen in dienst te zijn geweest bij de kaasflrma Batelaan alhier. In 1894 trad hij in dienst van wijlen den heer Cornells Batelaan. Na diens overlijden kwam hij in dienst der belde zoons, die de zaak voortzetten, terwijl hij thans nog in dienst is van den heer Baan Batelaan. die thans de oude firma voor eigen rekening voortzet. Het zal hem allicht niet aan be langstelling ontbreken. De kookcursus, uitgaande van den Christen-Vrouwenbond, is deze week be ëindigd. De leidster mej. Bakker uit Alphen a.d. Rijn werd aan het slot toege sproken door de presidente van de afd. Bodegraven, die haar namens de cur sisten een boek aanbood. De A.R. Propagandaclub is voorne mens een Jongeren Studieclub op te richten als afdeellng van de eerstgenoem de club. Morgenmiddag i uur vangen op "iet terrein achter de Nieuws Markt alhier de Openbare Oefeningen van de transrort- colonne van het Roode Kruis aan. Morgenavond houdt de Chr. Muziekv. 6D.G. een muzikale rondgang met een collecte voor het fonds tot aanschaffing van nieuwe Instrumenten. Gevonden: 1 Portemonnaie met in houd, 1 auto-reserveband, 8 zakken en 1 boodschappentasch. In den loop dezer week is ontvangen een kachel en twee japonnen voor het Crisis Comité. De alhier gehouden Paardensportdag heeft een batig slot opgeleverd De hard- draverijvereen. en de Landelijke Rijver- eeniging hebben gemeenschappelijk ver gaderd en de eindafrekening goedgekeurd. BOSKOOP. Confessrioneele vereen, afd. Boskoop. In de algemeene vergadering van de Confessioneele vereen, afd. Boskoop zijn in de vacatures van de heeren Arend v. Tol Johz. en A. Abbenbroek tot bestuursleden gekozen de heeren W. Kranenburg en H. Groenendijk Jr. Afschaffing tollen Goudsche rijweg. Door bewoners van den Goudsche rijweg onder deze gemeente is andermaal een adres gezonden aan Ged. Staten dezer provincie, waarin adressanten nogmaals verzoeken tot opheffing van de tollen aan den Goudschen rijweg. Het vorig jaar wer den rijwielen van tolgeld vrijgesteld. KOUDEKERK. Jaarvergadering Ziekenhuisverpleging „HazerswondeKoudekerk". De Vereeniging voor Zlekenhuisverple- „HazerswoudeKoudekerk" hield haar 11e jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer A. Warnaar, burgemeester van Hazerswoude. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek om. dat de Vereen, nog steeds in bloei toeneemt en het ledental zich gesta dig uitbreidt. Met dankbaarheid werd den oud-voor zitter. den heer J. v. d. Meulen herdacht, die van de oprichting af tot 1 Mei 1.1. op voortreffelijke wijze de belangen der ver eeniging heeft behartigd. Uit het jaarverslag van den penning meester bleek o.m. dat de ontvangsten be droegen f. 7847.45 en de uitgaven f. 8009.56, tekort f. 162.11, rente van het reserve- kapitaal f. 280.95, batig saldo f. 118.84. Het aantal verpleegdagen bedroeg 2371. Dank zij het besluit van het vorige jaar van be perkt auto en autobus vervoer, keert het evenwicht in de flnantieën terug. De com missie tot onderzoek der rekening rappor teerde bij monde van den heer IJ. Horten- sius uit Hazerswoude tot goedkeuring, daar alle bescheiden keurig in orde waren be vonden. Den penningmeester werd dank gebracht voor het accurate en goede beheer. Tot bestuurslid werd met op één na algemeene stemmen herkozen de heer N. P. Slegtenhorst. terwijl de voorzitter tot leden der commissie voor het nazien der rekening over 1934'35 aanwees de heeren P. H. Boers en J. D. Reijneveld en als plaatsvervanger den heer Th. W. VerkleiJ. Na een aangename discussie over tal van zaken der Vereeniging betreffende sloot de voorzitter de vergadering, welke uit stekend bezocht was. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Johannes Starig oud 21 jaar met Bijtje Vergunst oud 20 jaar. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha Christophora, d. van A. de Vos en M. C. Hoogeveen. Getrouwd: E. Scholte 24 J. en J. de itooij 22 Jaar. Arbeidsbemiddeling. B. en W. dezer gemeente hebben be noemd tot correspondent van de Inter communale Arbeidsbemiddeling, den heèr N. A J. Roberta, volontair ter gemeente secretarie. Tot schoonmaaksters van de Kerk en de R.K. Jongensschool zijn benoemd de gezusters Kwakkenbos alhier. ROELOFARENDSVEEN. De Middenstandstentoonstelling ter bestrijding der T.B.C. Alhier vond de offlcieele opening plaats van de Middenstandstentoonstelling „Bemvoz" met de daaraan verbonden ker mis, dit alles ten bate van de kas van het Wit-Gele Kruis. De achteraaal van het St. Pancratlusgebouw was geheel met genoo- dlgden gevuld, toen de voorzitter van het Wit-Gele Kruis, de heer Cl. J. J. Stock- rnann de bijeenkomst met een woord van welkom opende. Spr. zette het doel van de georganiseerde tentoonstelling met de daaraan verbonden feestelijkheden uiteen, Het groot aantal T.B.C.-patiënten, dat voor uitzending in aanmerking komt. vergt van de vereenigingskas dusdanige uitgaven dat het bestuur geen mogelijkheid ziet zonder een extra versterking der kasmid delen de uitzending nog langer te bekosti gen. Spr. betuigde dank aan het Gemeen tebestuur voor het beschikbaar gestelde bedrag van f. 1200. Niettemin is dit bedrag nog lang niet voldoende om alle kosten te bestrijden. Na besprekingen met de Mid denstanders is besloten deze tentoonstel ling te organiseeren. Spr. bracht dank aan allen, die hun medewerking hebben ver leend en sprak de hoop uit. dat de ten toonstelling aan het beoogde doel zal be antwoorden tot heil van onze zieke mede bewoners. Aan het slot van zijn rede ver zocht spr. den burgemeester de tentoon stelling te willen openen. Mr J. W. Peek merkte op dat de om vang van de gevreesde volkskwaal de T.B.Cin Roelofarendsveen nog zoodanig is. dat het zeker een gebiedende eisch is om alles te doen om de bestrijding zoo krachtdadig mogelijk te doen zijn. Het ls uit deze overweging, dat het gemeente bestuur de gevraagde extra subsidie ad f. 1200 beschikbaar heeft gesteld, ook al kost het in dezen tyd moeite om de noo- dige dekkingsmiddelen aan te wijzen. Het is dus te begrijpen, dat de opzet van het bestuur om - langs anderen weg de nog benoodlgde fondsen te verwerven sprekers volle sympathie heeft. Wat overigens de aan de tentoonstelling verbonden feestelijkheden betreft wees spr. er op, dat menigeen zich zal hebben afge vraagd of het wel verantwoord ls in deze zorelijke tijden deze te doen plaats vinden, Spr. meende, dat het beoogde doel de feest viering ten volle wettigt, mits een ieder op gepaste en bescheiden wijze feestviere. 6pr. heeft dienaangaande de beste ver wachtingen. Ten slotte besprak de burgemeester de belangen, welke er voor den Middenstand in het welslagen dezer tentoonstelling zijn gelegen en wees er op. dat de middenstand reeds sedert een groot aantal jaren aan een kwaal laboreert. Vooral in de groote steden, doch ook in de dorpen, bevindt de middenstand zich in een benarde positie, verdrukt als zij wordt eenerzijds door de warenhuizen en anderzijds door de coöpe raties, Het verheugde hem daarom, dat de middenstand hier ter plaatse bewijst over de noodige levenskracht te beschikken. Deze tentoonstelling bewijst, dat zij volle dig in de behoeften der bevolking kan voorzien, tegen prijzen welke in het geheel niet of slechts weinig hooger zijn, dan die welke in steden gelden. Spr. hoopte dat de middenstanders voldoening van hun initia tief zullen hebben. Hierna verklaarde hij de tentoonstelling en de feestelijkheden voor geopend. Door enkele Jongedames werd de eere- wijn rondgediend, terwijl de muziek het Wilhelmus inzette, hetwelk door de aan wezigen werd medegezongen Vervolgens gaf de heer De Koning, secretaris van het Wit-Gele Kruis nog een uiteenzetting van de redenen, welke het bestuur er toe hebben geleid om deze tentoonstelling te houden. Het is het be lang van onze zieke méde-inwoners dat heeft gegolden. In 47 gezinnen in deze plaats werd de gevreesde ziekte in ern stiger of lichter mate aangetroffen, het geen toch wel een afdoende reden mag worden genoemd om de bestrijding der ziektehaarden met kracht ter hand te nemen. Spr. wees op den vooruitgang, welke bij de uitgezonden patiënten reeds kon worden geconstateerd en bracht nog dank aan de Directie van 't Rotterdamsch Zee-Hospitium, gevestigd te Katwijk aan Zee. van wie krachtdadige medewerking werd ondervonden. Ten slotte wekte hij een ieder op het bestuur krachtdadig ter zijde te staan, opdat de groote doelstelling der vereeniging, de overwinning op ie T.B.C. ten volle zal worden veroverd. Hierna werd een rondgang langs de tentoonstelling gemaakt. De voorzaal van het gebouw was geheel voor de tentoon stelling in beslag genomen. Elf midden standers hadden hier hun stands, welke alle de volle belangstelling der bezoekers verdienden. Voor menigeen zal het zeker een verrassing zijn geweest te kunnen con- stateeren. welke uitstekende sorteeringen op allerlei gebied, onze middenstanders ons kunnen bieden. Allen hebben aan hun stand de uiterste zorg besteed. Door het bestuur van het Wit-Gele Kruis waTen enkele prijzen beschikbaar gesteld voor de fraaiste stand, welke door de jury, be staande uit de heeren S, Strijk, te Rijp- wetering en P. C. Vesseur en P. H. van den Bosch uit Oudewetering, werden toe gekend aan de yolgende inzenders. Ie prijs H. F. Schouten, 2e prijs C. J. J. Stock maan 3e prijs J. van Berkel. 4e prijs J. H. van der Meer Gz. De 3 laatste prijzen werden bil loting toegekend, daar door deze stand een gelijk aantal punten was verworven. Vervolgens werd het feestterrein open gesteld; reeds onmiddellijk mochten de verschillende attracties zich ln een druk bezoek verheugen. De opbrengst van de meeste dezeT vermakelijkheden. z(*)als b.v. van den zweefmolen ls geheel ten bate van de Vereenigingskas. WADDINXVEEN. Het Comité-Kindervoeding. Het comité schrijft ons: Aangekondigd door regenvlagen en woeste stormen kondigt de winter zijn komst reeds aan. En menigeen huivert bij de gedachte aan den nood die weder voor de deur zal staan, óók voor zijn deur. Doch een straal van hoop glinstert in het door leed verdof de oog; het Comité- Kindervoeding maakt zich op zijn heilzame actie van verleden jaar te hervatten. De groote zorg, hoe zijn kindertjes voldoende eten te geven, valt dan bij voorbaat groo- tendeels weg. Evenwel, inwoners van Waddinxveen, het comité is nog niet zoo ver. Om met de distributie van stevige erwtensoep en kostelijke pap te kunnen beginnen, moet er eerst geld zijn. Thans is er nog niets ln kas, maar er is hoop, neen. zekerheid dat na verloop van een 14 dagen een tot aan de rand gevulde schatkist te zien zal zijn. Een der eerstvolgende dagen n.l. zal het Comité een collecte met open schaal hou den langs de huizen der Ingezetenen en er bestaat niet de minste twijfel of deze collecte zal een succes worden. Hebben verleden jaar zelfs niet men- echen. die het amper konden missen, tóch willen bijdragen omdat het doel hun zoo sympathiek was? En zal die sympathie dan nu gedoofd zijn? Dat kunnen wij niet ge- looven, neen, wij weten dat het niet zoo is. Welaan dan Waddinxveen, toont dat Gij het hart nog op de rechte plaats hebt. WOUBRUGGE GEMEENTERAAD. De Achterweg Onbewoonbaar verklaarde woning Het waterleidingbedrijf De burgemeester gelukgcwenscbt. De Raad dezer gemeente kwam onder voorzitterschap van den burgemeester Boddens Hosang in voltallige openbare vergadering bijeen. Nadat de voorzitter de vergadering met een welkom en gebed had geopend, werden de notulen van de vorige vergadering gelezen en onveranderd vast gesteld. Medegedeeld werd dat bij K. B. de heer J. E. Boddens Hosang, gelijk ge RECLAME- 8314 meld, is herbenoemd als burgemeester de zer gemeente. B. en W. stelden voor de motor- en rij wielverordening zoodanig te wijzigen dat, in verband met de bepalingen van het nieuwe Motor- en Rijwielreglement, stil staande motorrijtuigen onverlicht ln de kom der gemeente mogen worden geplaatst mits deze alsdan onder een brandende straatlantaarn worden gezet. Dit voorstel werd z. h. st. aangenomen. Daarna kwam in behandeling een voor stel tot het treffen eener regeling met de Mij. Ziekenfonds te Alphen. De voorzitter deelde mede, dat de gemeente de bevoegd heid heeft, indien moeilijkheden ontstaan voor werkloozen in de betaling hunner contributie aan hun ziekenfonds, ter be vordering der verzekeringsgedachten en mede ter voorkoming van het feit, dat de kosten daarvan geheel voor rekening van de gemeenschap komen, een gedeelte voor rekening van de gemeentekas te ne men. Uit de bespreking over dit punt bleek, dat betreffende deze materie een vergis sing is geslopen, waarom B. en W. voor stelden dit onderwerp terug te verwijzen naar hun College voor nader onderzoek. Ziekenfonds, Ziekenhuisverpleging en On derling Hulpbetoon werden met elkaar verward. Z. h. st. aldus besloten. In over eenstemming met het advies van de Bouw commissie stelden B. en W. bij het vol gende punt voor de Achterweg ten Zuiden van de Baan van een wegdek, bestaande uit keislag en teer, ter breedte van 3 M. te voorzien met bovendien aan weerszijden van den weg een betonplaat van 0.60 M„ omdat in die strook de leidingen liggen voor water en electriciteit. Het gedeelte Achterweg ten Noorden van de Baan een verhard rijvlak, eveneens van keislag en teer, ter breedte van 3'/« M, zonder be- tontegel. Zonder h. st. kon de Raad zich met dit voorstel vereenigen. Vervolgens kwam ln behandeling het voorstel van B. en W. om de woning wijk B No. 179 onbewoonbaar te verklaren. Uit het rapport van den gemeente opzichter bleek, dat deze woning aan geen enkele bepaling der Woningbouwverordening meer voldoet en nu binnen enkele weken dit pand leeg komt, achten B. en W. het tijd stip gunstig tot onbewoonbaarverklaring, De heer Van Ruiten vroeg of hieromtrent overleg was gepleegd met den eigenaar van dit perceel wat betreft het aanbren gen van eventueele verbeteringen, waarop de voorz. ontkennend antwoordde. De heer Tondu vroeg, wie deze onbewoonbaarver klaring op touw heeft gezet en welke reden B. en W. meenen te hebben om den Raad met dit voorstel als het ware te overrom pelen. Spr. achtte het tijdstip niet geluk kig gekozen en meende, dat wanneer over leg met den eigenaar, ln casu het Polder bestuur van den Oudendijk, was gepleegd, dit bestuur wel andere gedachten had kun nen hebben. Is, vroeg spr., het Gemeente bestuur soms door lets of Iemand bewerkt? Deze vraag werd onmiddellijk door het Coll. ten stelligste ontkend. De voorz. zette uiteen, hoe de Raad ln 1931 heeft besloten, woningen die hiervoor in aanmerking kwamen, daarbij de gelegenheid te baat nemende, onbewoonbaar te verklaren. Nu bedoelde woning leeg komt, meenen B. en W. deze omstandigheid te moeten benut ten om te voorkomen dat anderen dit huls wederom betrekken. Zonder h. st. werd het voorstel aangenomen. In de Commissie van onderzoek der be grooting werden benoemd de heeren Van Ruiten, Tondu en Noordam. Nadat de voorz. de vele voetangels en klemmen had aangetoond betrekking hebbende op het verhaal van de Omzetbelasting, vallende op de levering van electrische stroom aan de verbruikers daarvan en het bijna on mogelijk blijkt de grens te bepalen tus- schen levering van stroom voor huishou delijk gebruik, welke niet is belast, en of mede voor Industrie (wel belast) werd be sloten deze belasting voor rekening van het bedrijf te nemen. Uit de uitkomsten van het Waterleidingbedrijf over 1933 is geble ken, dat een groote waterbesparing is ge constateerd, dank zij het besluit van den Raad om de perceelen die daarvoor in aan merking kwamen, van een watermeter te voorzien. Dit is een van de redenen, aldus de voorz., waarom dit bedrijf voor het eerst eenlge winst heeft kunnen opleveren. B. en W. stelden daarom voor op den Inge slagen weg voort te gaan en de ongeveer 100 perceelen, welke nog geen meter heb ben, van een gratis meter te voorzien. Al leen het benoodlgde putje zal door den eigenaar moeten worden geleverd. Dit zal dan alle aangeslotenen betreffen die nog water voor 25 ct. per week ontvangen zon der eenlge controle op de hoeveelheid door hen gebruikt. De Raad ging met dit voor stel z. h. st. accoord. Bij de rondvraag vroeg de heer v. Ruiten naar de uitvoering van de bepalingen der Winkelsluitingswet in verband met de meerdere verkoopgelegenheid op Zondag. De voorz. deelde mede. dat het voorberei dend onderzoek, de georganiseerde mid denstand gehoord, ls overgedragen aan de Kamer van Koophandel. Wanneer de ad viezen binnen zijn, kan de Raad een be sluit nemen. Hierna richtte Weth. Lieverse zich met woorden van blijdschap en waardecring, ook namens den geheelen Raad, tot den voorzitter in verband met het feit dat deze bij K. B. is_ herbenoemd als Burgemeester der gemeente. Wij als wethouders en de Raad met ons, aldus spr., wenschen van harte dat het u gegeven mag zijn de ko mende jaren, ln dezelfde aangename ver houding zooals we dit gewend zijn, met ons te mogen samenwerken tot heil en wel vaart der gemeente. Na een krachtig ap plaus werd hierna de voorzitter door de raadsleden met zijn herbenoeming gecom plimenteerd, waarna deze de wethouders en de raadsleden hartelijk dank zegde voor de woorden van waardeering tot hem gesproken. Hierna volgde sluiting. o VOETBAL. RIJNSB. BOTS IQUICK BOTS I. Morgen wordt op het prachtige terrein van R. B. de bovengenoemde competitie wedstrijd gespeeld. Hun eerste twee wed strijden hebben de geelzwarten verloren. En nu gaat het morgen thuis tegen de Katwijkers die over een sterke ploeg be schikken en stellig een van de candidaten voor de eerste plaats zijn! Men kan er echter van op aan, dat de Rijnsburgers zich tot het uiterste zullen geven en het den blauwwltten heel lastig zullen maken. We kunnen dus een spannenden doch fai- ren kamp tegemoet zien, waarin Quick Boys de beste kans heeft. Bij R. B. Is Jac. v. d. Vijver weer pre sent, dus ontbreekt alleen J. Zwaan nog, wegens ziekte. De wedstrijd vangt om 5 uur aan, en zal stellig groote belangstel ling trekken. Rijnsb. Boys I komt uit met: doel: H. Glasbergen; achter: Jac. v. d. Vijver en W. v. Vliet; midden: F. Bouwman, F. v. Duyn en H. v. d. Vijver; voor: J. Tijster man, J. Schoneveld, J. Hillebrand, Nlc. Zwaan en A. Heemskerk. S. J. C. (NOORDWIJK). Voor S.J.C. (Noordwijk) zijn voor Zon dag de volgende wedstrijden vastgesteld: S.M.C. IIS.J.C. II, te Warmond, om 2'/» uur; S.J.C. IllN.V.C. n, te Noordwijk, om halfeen. S.J.C. I—T.IJ.B.B. I is afgelast. ZWEMMEN. EEN SPORTFONDSENBAD TE NIJMEGEN. Evenals hier ter stede ls men ook te Nij megen thans druk doende een Sportfond- senbad op te richten. Het Nljmeegsche Sportfondsenbad, dat gebouwd zal worden op het plein aan de Fagelstraat, wordt minstens tweemaal zoo groot als het Arnhemsche Sportfondsen- bad en zal ln serre-vorm met openschulf- bare glazen wanden aan den Zuidkant ge bouwd worden zoodat. het in den zomer tijd ook als openluchtbad met gelegenheid tot 't nemen van zonnebaden dienst kan doen. Het aantal spaarders te Nijmegen gaat reeds naar de 500 toe. Men hoopt het Nlj meegsche Sportfondsenbad volgend jaar zomer gereed te hebben. WIELRENNEN. DE WEDSTRIJDEN TE AMSTERDAM. Op de Stadionbaan te Amsterdam zijn gisteren wedstrijden gehouden ten bate van de nagelaten betrekkingen der on langs overleden renners Van Nek, Hoevens en Reynders. De uitslagen waren: Rit achter motoren: 1, De Graaf, tijd 32 min, 6 2/5 sec.; 2. Lorrlé (30 M.); 3. Ble- kemolen (40 M.); 4. Schlebaum, (250 M.); 5. Domhoff (2 banen); 6. Massing (5 banen). Sprintwedstrijd: le rit: 1. Van Egmond, 2. Ooms. 2e rit: 1. Van den Heuvel, 2. Van Vliet banddikte), 3e rit: 1. v. d. Linden, 2. Gazet. Terkanslng: 1. Van Vliet. Halve beslissingen: Eerste rit: I. Van der Heuvel, 2. Van Egmond. Tijd 12 2/5 sec. 2e rit: 1. Van Vliet, 2. v. d. Linden. Tijd 13 1/5. Beslissing: 1. Van den Heuvel, 2. Van Vlet (lengte). Tijd 13 sec. Achtervolgingswedstrijd BrabantHol land: 1. Ploeg „Holland" met vijf meter verschil (Wals, De Wolf, J. V. Kempen); 2. Brabant (Ploeg Pijnenburg, Pellenaars, Blaats). Wedstrijd voor beroepsrijders en onaf- hankelijken over 10 K.M. met vijf klasse menten: Totaalultslag: 1. Van Hout, 18 pnt.; 2. Riethoven, 12 pnt.; 3. Heslinga, 11 pnt.; 4. Heslinga 10 pnt.; 5. Metz 9 pnt. Koppelwedstrijd voor beroepsrijders over 20 K.M. (40 ronden) met 5 klassementen (ploegen van drie). Totaaluitslag: 1. Ploeg Pijnenburg-Wals-Vlsser in 25 min. 38 sec. 21 pnt.; 2. Van Kempen-Slaats-Bouquet, 15 pnt.; 3. De Wolf-v. d. Heyden-v. Nek 11 pnt.; 4. Matna-Heslinga-Adan; 5. Riet- hoven-Visscher-Pelser, beide 9 pnt. DAMMEN. „GEZELLIG SAMENZIJN". Gisteravond werd een vriendschappe lijke wedstrijd gespeeld tusschen O.D.I. uit Den Haag en G.S., waarvan de uitslagen als volgt lulden: G. S. O. D. L A. ter Haar—F, Bolle 2-0 G. GeerlingsDiependaal11 H. Stipdonk—C. Molhoek 2—0 A. JansenL. v. Noort 20 G. JansenJ. Molhoek 20 C. KleinHendriks 20 A. BeltVerhaar 02 C. v. BakelP. Swart 02 W. v. d. VeerH. Zadrak 02 Th. BousieHuibens 2j) P. GeerlingsDijkstra 20 A. BonteP. v. d. Helm 2jj LangezaalTh. v. d. Velde 2 C. v. Bakel—Ten Bas 0—2 19-9 2—4

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 14