mm DE GRUYTER HET LEIDSCHE KAASHUIS Motorloggers 70 cents IJL", IMAISON NELLY, Sreesfr. ïïlal ENORME PRIJSVERLAGING L. DEMMENIE Zn. A. DE WIT Burgem. de Kempenaerstraat 71, Oegstgeest. LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 26 September 1934 Donderdagmidd. 2 uur OPENING WATERMAN EN GAW VULPENHOUDERS BETAALT TOCH NIET TEVEEL! Haarden, Haardkachels en Kachels Oude Vest lit hoek Voldersgr., Leiden, Telet. 1328 f f j)eCffuvter> EDEL-JAH y MEIKERSEN RIJP EN GEZOND VOOR De Gruyter's JAM De Gruyter's Bessensap ^löfrtocvni Bouwterrein te koop Donderdagmiddag 2 uur Yz pond Volvette Goudsche Kaas of Vï p. Kruidkaas of een halfpond onzer prima Speculaas. Yz p. Schouderham 22 c. p. Kalfsgehakt 25 c. Yz p. Pekelvleesch 35 c. Yz grove Metworst 30 c. Onze prima Speculaas 3 ponds blik J. N. VREEBURG WARMOND. «IEMEENTERAAB. De steunuitkeeringen - De winkels op Zondag geopend - Converteering van geldleening. Onder voorzitterschap van burgemeester A. J. L. Ketelaar, hield de raad dezer ge meente een openbare vergadering. Na ope ning werden de notulen der vorige bijeen komst vastgesteld. Mededeeling werd ge daan van ingekomen stukken en een schrijven van Ged. Staten houdende vast stelling der gemeenterekening, zoomede die van het Waterleidingbedrijf over het jaar 1932. Al deze stukken werden voor kennis geving aangenomen. Schrijven van den heer J. J. Stefels inzake hoogere steun voor bouwvakarbeiders dan voor land- en tulnbouwarbelders. Op voorstel van B. en W. werd conform het hieromtrent door de werkloozencommissie uitgebracht rap port. dit schrijven voor kennisgeving aan genomen. Aan de orde kwam het punt betreffende steun aan werkloozen ten behoeve der zie kenkassen c.a. De voorzitter deelde mede, dat de regeering met ingang van 1 Juli de verschillende gemeenten in de bollen streek in de zevende klasse voor de steun- verleening heeft geplaatst. Hierdoor is het bedrag van den steun voor de werkloozen in bedoelde gemeenten gelijk gemaakt. B. en W. zijn van oordeel, dat het daarom gewenscht is. dat ook Warmond toetreedt tot de gemeenschappelijke regeling zooals deze reeds eerder tot stand gebracht is door de gemeenten Hillegom, Lisse, Sas- senheim. Voorhout. Noordwijkerhout en Noordwijk. Bedoelde gemeenten hebben hiertegen geen bezwaar. Het groote belang voor de arbeiders ligt hierin, dat zij nu binnen de betrokken gemeenten onder ling kunnen verhuizen, zonder dat hun steun in het gedrang komt omdat nu al leen de verplichting over blijft, om een jaar in een of meerdere van genoemde gemeenten gewoond te hebben. Wat betreft steun ten behoeve der zie kenkassen deelen B. en W. in hun prae- advies mede, dat het hun niet is mogen gelukken, een afdoende regeling met de ziekenfondsen tot stand te brengen. In deze gemeente zijn drie verschillende fond sen die allen verschillende contributie hebben, maar ook allen verschillend voor hun aangeslotenen zorgen. Na overleg met de betrokken gemeenten uit de bollen streek zijn B. en W .van oordeel, dat voor alsnog geen bijdragen in de kosten van het ziekenfonds moeten gebracht worden, maar dat het aanbeveling verdient te trachten de gemeente in de 6e klasse voor steunverleening geplaatst te krijgen, waar bij dan op de steuntrekkenden de ver plichting zou kunnen komen rusten om bij een ziekenfonds en een ziekenhuisver- pleging aangesloten te zijn. Thans, aldus de voorzitter, kan ik mede- deelen, dit ik bericht heb ontvangen dat het is mogen gelukken Warmond in de zesde klasse voor steunverleening te plaat sen, zoodat deze aangelegenheid is opge lost in den zin als door ons in het prae- advies aangegeven. De heer Weijers vond dit Inderdaad de meest praktische op lossing, daar hij ook groote bezwaren zag in het steunen van de resp. ziekenfondsen. De heer Oudshoorn zeide, dat dit ook voor de werkloozen de meest gewenschte oplos sing is, daar plaatsing van de zevende in de zesde klasse voor de werkloozen finan cieel van grooter belang is dan een bij drage van een derde in de kosten van de ziekenfondsen. Aldus werd besloten. In verband met het ingekomen rapport I van de daartoe ingestelde commissie werd besloten voor de komende jaren geen tuin grond meer aan werkloozen beschikbaar te stellen. Het is de commissie gebleken dat de stand van de gewassen beneden het middelmatige is geweest, waaraan de ab normale droge zomer niet vreemd is. Door enkelen is aan het land ook niet vol doende zorg besteed. Conform het praeadvies van B. en W. werd besloten een gedeelte van het brandspuitenhuls in te richten voor den ambtenaar belast met de werkloozenzorg, daar tot nu toe het politiebureau als zoo danig dienst doet en hieraan vele bezwa ren verbonden zijn. De desbetreffende kos ten worden geraamd op f.300. Aan de orde kwam het voorstel tot ver ruiming van de verkoopgelegenheid op Zondag ingevolge wijziging winkelsluitings wet. De voorzitter deelde mede, dat te dezer zake onder de winkeliers alhier een enquete is ingesteld, welke tot resultaat heeft gehad, dat 10 belanghebbenden zich voor en 10 zich tegen verruiming ver klaarden, terwijl één blanco stem werd uitgebracht. De meesten verzochten de openstelling tusschen half negen en haif drie te wilen bepalen. Waar in den tegen- woordigen tijd, aldus het praeadvies van B. en W. de strijd om het bestaan vooral hij de winkeliers en de ondernemingen in voornoemde wijzigingswet bedoeld, groot is stellen B. en W. voor tot wijziging der verordening vastgesteld op 26 Mei 1932 over te gaan en te bepalen dat op Zondag de daarvoor in aanmerking komende win kels mogen geopend zijn van half negen tot half drie uur. Aldus wordt met alg. st. besloten. Naar aanleiding van de in de vorige vergadering verleende vergunning aan de heeren de Greef en Leenen met betrekking tot den bouw van 11 arbeiders woningen was een schrijven van genoemde heeren binnengekomen, waarin zij mede deelden dat zij accoord gingen met de voorwaarden hieromtrent door den Raad gesteld, met uitzondering van de bepaling dat de aanleg van de straat met rioleerlng zou geschieden door de gemeente voor hunne rekening, door aanbesteding. Deze bepaling is voor de bouwers financieel be zwaarlijk weshalve zij verzochten deze be paling te doen luiden als volgt: De aanleg van de straat met rioleering geschiedt door adressanten voor hun rekening onder toe zicht van den gemeente-architect. B. en W. stellen voor de voorwaarden te wijzi gen in den zin als door adressanten ver zocht. daar deze ook de verplichting op zich nemen zooveel mogelijk Warmondschê arbeiders hieraan te werk te stellen. Con form het prae-advies van B. en W. werd besloten. Daar door de commissie belast, met het nazien der gemeenterekening, dienstjaar 1933, geen bemerkingen naar voren wer den gebracht, wordt deze rekening con form het voorstel dezer commissie voor- loopig vastgesteld, zoomede die van het waterleidingbedrijf. In verband met een te dezer zake ontvangen schrijven van Ged Staten dezer provincie werd het ambtenaren-reglement dezer gemeente gewijzigd en aangevuld. Daar het pen- sioensverhaal voor de ambtenaren en be ambten dezer gemeente met ingang van 1 Juli van 8W/<i is gebracht op lO'/o stel len B en W. voor de tijdelijke korting van 5"/» te brengen op 3'/!°/» waardoor in wezen de zaak gelijk blijft. Aldus werd met alg. st. besloten. Met alg. st. werd besloten ten bate der te houden internationale bloemententoon stelling Flora te Heemstede in 1935 een subsidie toe te kennen van f. 40 Beslo ten werd een bedrag van f. 158.676,25, waaronder een bedrag van f. 66,500 van het waterleidingbedrijf te con verteeren. Het rentetype van de nieuwe leening zal bedragen 4" o, koers 99"? Nadat nog eenige noodzakelijke comptabiliteitsbeslulten wa ren goedgekeurd, werd overgegaan tot de rondvraag. De heer Breedijk zeide het te betreuren dat óók gedurende den winter de winkels op Zondag worden opengesteld. Hij is echter genoodzaakt zich bi) de meer. derheid neer te leggen. Spr. verzocht aan- teekening hiervan De heer Wyers hield een uitvoerig pleidooi met betrekking tot het zwemmen in de Peel en zou gaarne zien, dat op de begrooting van 1935 een bedrag werd uitgetrokken, opdat maat regelen genomen kunnen worden om dit euvel in goede banen te leiden. Over deze aangelegenheid ontspon zich een uitvoe rige discussie met een negatief resultaat. Hierna werd de vergadering gesloten en overgegaan in geheime zitting. WASSENAAR. Vergadering Ver. van Oud-Leerlingen. Onder voorzitterschap van den heer H. Schipper hield de Ver. van Oud-Leerlin gen der Tuinbouw-cursussen in het Wapen van Leiden haar maandelijksche leden vergadering. Spr. zette uiteen wat het be stuur had beoogd met het uitschrijven van punt vijf der agenda ingevuld met eenige vraagteekens. Het ligt in de bedoe ling dat alle aanwezigen ter vergadering een bloemenmand zullen vervaardigen, en om de nieuwsgierigheid te prikkelen en daardoor de opkomst grooter te doen zijn, had men de leden hierover in het on zekere gelaten. De bloemen, bestaande uit diverse collecties dahlia's werden voor dit doel gratis verstrekt door de firma Gebrs. de Ruyter te Oegstgeest. Spr. hoopte, dat het een gezellige en niet minder leerzame avond zal worden. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat het bestuur heeft getracht om de win- tervergader-avonden zoo leerzaam en aan genaam mogelijk te maken. Zij heeft daar toe sprekers aangezocht en toezegging mocht reeds worden ontvangen voor Octo ber de heer C. v. d. Zalm, onderwerp nog niet bekend; voor November de heer G. Verllnd over het onderwerp Chrysanthe mum-cultuur; Dec. de heer Stal uit Rot terdam; in Februari de heer C. van Drent over het snoeien van frultboomen en in Maart de heer Jonker uit Leiden over iep ziekte en uitwassen bij boomen. Hierop werd overgegaan tot het opma ken van bloemenmanden. Na een klein uur waren alle deelnemers gereed en waren de uitslagen van groep A (vakkundigen) le pr. H. Schipper met 54 p., 2e pr. G. Verllnd met 51 p.; voor groep B. le pr. G. Noordover; 2e pr. H. Wunderink; 3e pr. J. van Egmond; 4e pr. J. v. d. Kroft. De prijzen bestonden uit luxe-voorwer pen. Hierop werd door de jury een kleine beschouwing gehouden over de gemaakte bloemenmanden en diverse wenken en raadgevingen naar voren gebracht. Door den voorzitter werd nog een korte cause rie gehouden over de cultuur der Zinia's. Werd besloten, dat het bestuur plannen zal ontwerpen de a.s. huishoudelijke ver gadering een eenlgszlns intiem en gezellig karakter te doen geven. Hierop volgde sluiting. Loop der Bevolking. Gevestigd: G. M. van Run, onderwijzeres uit Oirschot, Kerkstraat 32; J. T. Tam boer, rellgieuse uit Hengelo (O.), Kerkstr. 32; A. W. Kielgas, Duitsche d.b. uit Essen, Zijdeweg 19; E. H. J. Bilek, Oostenr. d.b. uit Weenen, Pr. Fred.laan 13; J. E. Kroon, uit Leiden, Ridderlaan 1; J. F. Persoons, d.b, uit Oss, Wittenb. weg 130; Wed. Jhr. R. Felth geb. Uiterdijk en dr., uit Den Haag, Korenlaan 3; Wed. F. A. Rijnders geb. J. A. van Ommeren en gezin, uit Doorn, Schouwweg 69; E. Will, Duitsche d.b. uit Doorn, Schouwweg 69; J. Sibbe, Duitsche d.b. uit Doorn, Schouwweg 69; Th. A. M. Geene en vr., uit Hillegersberg, Santhorstlaan 44; M. Bakker, hulp in de hulsh., uit Hillegersberg, Santhorstlaan 44; J. W. van Ede van der Pais en gez., koop man uit Den Haag, Zijdeweg 19; H. Ver sloot en vr., uit Bojolali (N.-I.), Crocus- straat 47; W. A. L. Stift en vr., w. inge nieur, uit Den Haag, Crocusstraat 6; M. P. E Witzel, Duitsche d.b. uit Den Haag, Acacialaan 16; E. M. Thielen, Duitsche d.b. uit Den Haag, Gr. Hoefijzerlaan 37; A. Neumann, Oostenr. d.b. uit Oostenrijk, Bloemcamplaan 42; M. W. Kleinfeld, Duitsche d.b. uit Bottrop, v. Z. v. Nijevelt- straat 48; A. C. Westgeest, uit Stompwijk, Maaldrift 6; A. Paauwe, d.b. uit Kapelle, van Z. v. N.-straat 27; D. J. de Jong, arts uit Amsterdam, Zijllaan 8; Chr. Slotema- ker de Bruine, leerares uit Den Haag, Tey- lingerhorstlaan 23; J. J. Soeters, l.l.-ver- pleegster uit Delft, Backershaegenlaan 30. Vertrokken: Jkvr. F. A. von Weiier naar Heemstede; J. Zwaan en gez, naar Voor schoten; J. van Dop en vr. naar Voor burg; C. L. Tjassens Keizer en vr. naar Den Haag; Wed. J. Zuidhof f geb. Jutting naar Den Haag; A. C. Thijssing n. Bakel, Missiehuis; K. Hoekendijk en gez. n. Soest A. Fierlier naar Den Haag; C A. van der Bijl naar Koudekerk; E. A. M. M. Bredel naar Den Haag; H. H. A. Baron van Pal. landt naar Velp (Gl.); L. P. A. Laboyrl» en gez. naar Den Haag; R. Jansen naar Berghem, op de Wijk bij Wijchen; M Grönner naar Den Haag; M. de Boer naar Den Haag; L. Proboscht naar Den Haag- E. Sennekamp naar Haarlem; M. j. d Buschmann naar Arnhem; Douairière Jhr! H. M. Speelman geb. Slot van Oldruiten- borgh, S A. Baronesse naar Olmen; C. E. Hanegraaff naar Leiden; A. Rudzlnski n! Den Haag; M. T. J. Beke naar Oirschot Klooster; J. W. Kanij en vr. naar Den Haag; Wed. J. C. Standaar geb. Meuffels naar Den Haag. Geslaagd te Amsterdam voor het diploma van den Alg. Ned. Politiebond, de heer P. B. G. van Mourik. ZEVENHOVEN. De straatverlichting ls in verband met de bezuiniging één maand uitgesteld tot 1 Oct. a.s. De collecte voor het Crisis-Comité langs de huizen heeft opgebracht de som van f. 22,-. ZOETERWOUDE. Raadsagenda. Vrijdag te 6 uur 45 nm. komt de Raad in openbare vergadering bijeen ten bespreking van onderstaande punten; 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. tot wijziging der gemeentebegrooting 1934. 3. Aanbieding gemeente-begirooting en begrooting waterleidingbedrijf voor 1935. 4. Benoeming eener Commissie tot on derzoek der begrootingen. 5. Voorstel van B. en W. tot vaststelling eener verklaring, in verband met de toe passing van artikel 15, eerste, tweede en derde lid der Wet tot wijziging van de Winkelsluitingswet. 6. Als voren tot opnieuw vaststellen eener verordening, als bedoeld in art. 9 der Win kelsluitingswet. 7. Als voren tot wijziging, en aanvulling der Alg. Politie-verordening. 8. Als voren tot het verleenen van een crediet ln verband met het maken van aansluitingen aan de gasleiding. 9. Als voren om over te gaan tot aan koop van een stukje grond voor wegver- breedlng aan den Ommedijksche Weg, hoek Hooge Rijndijk. 10. Verzoek van een Commissie voor ont wikkeling en ontspanning van werkloozen om subsidie, met voorstel van Burge meester en Wethouders. 11. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling eener verordening regelende het bou wen langs de Z.W. zijde van den Hooge Rijndijk, vanaf de Meerburgerbrug tot aan de grens der gemeente Hazerswoude. 12. Als voren tot vaststelling van een uitbreidingsplan aan den Hooge Rijndijk. 13. Als voren tot opnieuw vaststellen eener beheersverordening voor het Water leidingbedrijf. 14. Rondvraag. 1185 I to. GERZON I 1,85 MODERN INGERICHTE PAMESKAPSALONS DAMESDe nieuwste vinding „Do Dr&adlooze Permanent" vindt U alleen bij AIS ON NELL Zonder electricïteit - Zonder stoom 1759a Zonder warmte op bet boofd. DE DRAADL00ZE PERMANENT (ook voor geverfd en geblondeerd baar)3.50 DE IDEALE PERMANENTf. 2.50 Wij werken uitsluitend onder garantie. NELLY KL00S, v.h. Iste Coiffeuse Maison Gaillard De Waterman van f. 11.S0 kost thans f. 8.00 van f. 10.00 f. 7.00 Deze houders vangen reeds aan bij f. 6.00 De Caw vulpenhouders in prachtige kleuren reeds vanaf f. 3.50 Deze merken munten uit in kwaliteit en worden door ons ten volle gegarandeerd. Koopt daarom geen onbekende merken, nu deze reeds zoo laag in prijs zijn. HAARLEMMERSTRAAT 149 - TELEFOON 1400 8205 De allerbeste kwaliteit K00RDW0L per knot in diverse kleuren, 100 gram32 cent Camisolnol in 6 kleuren, per knot, 100 gram 24 cent Alleea verkrijgbaar bij L, 0VERMEER, Baarl str. 297 nabij de Haren 8167 Uitsluitend 1ste klas fabrikaat o.a. INVENTS, JAN JAARSMA E. M. JAARSMA, ETNA, 6ERMAAN FABER, GODIN, CARLSHuTTE Em. Baldur Haardkachels vanaf 144.50 Alle voorkomende rep. worden vakkundig en billijk uitgevoerd. W&2°°n rV°ott0Ve»lerU^ mi«'i-'- GRAT15 gratis Gd4i» Edeljam Per Pot 40 Huishoudjam ,7--- „30 Perenstroop. Uan Mk 25 Appelstroop Klein-blik 24 Appelstroop Groot-blik 38 Per flesch'4 (6 ceel statiegeld voer de fleach) 8175 1692a BANKETBAKKERIJ E. R. BEULINK Kort Rapenburg 2, Tel. 342. Mare 40 en 44 - Tel. 1133. Boter St. Nicolaas met aman delen 35 ets. per '/j pond. Vanille Croquetten, zeer licht, 14 ets. per ons. 7794 Bezorging te Voorschoten, Oegstgeest en Leiderdorp. in groote en kleine afmetingen, schitterend gelegen in het nieuwe gedeelte van het Emmapark te Oegst geest. Koopprijzen zeer billijk. 7801 Te bevragen; N.V. Leidsche Exploitatie Maatschappij van Onroerende Goederen, Stationsweg 18, Lelden, Telef. 1619. TER GELEGENHEID VAN DE OPENING VAN ONS FILIAAL geven wij GRATIS bij aankoop van één Gulden aan onze waren (uitgesloten eieren) naar verkiezing Deze reclame tot en met a.s. Zaterdag alleen te Oegstgeest. ONZE PRIJZEN ZIJN: Prima jonge Volvette Goudsche Kaas, p. p. 25 ets. Prima jonge Kruidkaas, per pond16 ets. Oude Volvette Meikaas (iets fijns) p. pond 36 ets. Belegen Volvette Goudsche Kaas, p. pond 36 ets. Oude Leidsche Kaas, per pond34 ets. Korstlooze Kruidkaas, per pond24 ets. Jonge Edammerkaas, 40 per pond 26 ets. Yz p. gekookt Spek 18 c. Yz p. Boterh. worst 20 c. Yz p. Leverworst ..18 c. Yz p. Plockworst SZYz c. Frankforter Knackworstjes, per paar 15 ets. Bak- en Braadvet' per pondspak28 ets. Delftsche Roomboter, per pond 80 ets. LEIDEN: Hoogewoerd 8 0E6STGEEST: Burgem. de Kempenaerstraat 71 Telefoon 1784 Telefoon 520 te koop, met eventueel nieuw in te bouwen motoren met f. 5000.— a f. 6000.— aanbetaling, restant hypotheek be schikbaar. Br. Bur. v. d. Blad onder No. 8208. TANDHEELKUNDIGE WATERSTEE0 2& - TEL. 2522 Spreekuren dagelijks van 11-12 8779 en 2—5 uur. Maandag- en Vrijdagavond van 7—8 uur. Ziekentondsspreekuur dagelijks van 81—10 uur. Woensdagavond van 7—8 uur. 4-2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 8