GRATIS ENGELS N. Spijker,Leraar M.O. ZWANEN BERG'S LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 26 September 1934 UIT DE RAADZAAL teder pak HONIG's VERMICELLI UIT DE RIJNSTREEK. Alle leerlingen gratis reis naar Engeland. Gangetje 1, hoek Breestraat. KUNST EN LETTEREN. AGENDA. SOEPEN IN BLIK VRAGENRUBRIEK. EEN RUSTIGE ZITTING. Een niet-langademige agende Is door den Raad in een middagzitting afgewerkt, 't Is lang geleden, dat er geen erfenis over bleef! Slechts een drietal punten gaven aan leiding tot discussie. In de eerste plaats natuurlijk de kwestie om al dan niet de gelegenheid om de winkels op Zondag open te stellen te verruimen voor die ca tegorieën. die bij de namens B. en W. door degk. v. K. gehouden enquête een meer derheid voor verruiming hadden opgele verd Het principe won het hierbij van de practijk Men mag toch aannemen, dat de belanghebbenden de stem der practijk doen hooren! Maar de principes gingen daarboven en dus werd het voorstel van B en W. om de gelegenheid Zondags lan ger open te zijn niet te verruimen, met groote meerderheid aanvaard. Voorts ontwikkelde de heer Koolstra bij de voorgestelde wijzigingen In de verorde ning op het bouwen en sloopen eenlge wenschen, in even zoovele voorstellen be lichaamd. die alle een goede bedoeling hadden in het belang der volkshuisves ting. In doorsnee kan men het met de wenschelijkheid van die voorstellen ge heel eens zijn, doch de heer Kooistra zag te veel over het hoofd, dat het door B en W. voorgestelde minimum-bepalingen be trof! Zijn voorstellen konden geen meer derheid vinden. En ten slotte werd geopponeerd tegen het voorstel van B. en W om de Mare- school in te richten voor den Geneeskun digen Dienst en Maatschappelijk Hulpbe toon. Aanvankelijk was het verzet zoo al gemeen, dat het pleit voor B. en W ver loren scheen, doch na de uiteenzetting van achter de groene tafel slonk de tegen stand zienderoogen en tenslotte behaal den B en W. dan ook de overwinning. Het is feitelijk een noodgeval. Beide diensten hebben dringend behoefte aan een betere inrichting en wel binnen af- zienbaren tijd. Hoewel zelf niet enthou siast. vonden B. en W. de oplossing in de Mareschool als de eenig mogelijke voor het oogenblik. Vandaar hun voorstel. Daartegenover stelde de S.D.A.P., dat deze tijdelijke oplossing afdoende is de oplossing inderdaad niet! duurkoop zou zijn Beter zou h.i zijn direct de op lossing te zoeken en uit te voeren. Voor beide standpunten is veel te zeg gen, en globaal beschouwd, lacht dat der S.D A P. ons zelfs het meeste toe Edoch er was nood en dat moest den doorslag geven. De financieele zijde is bovendien niet van zoodanigen aard, dat deze een beletsel zou mogen zijn om eventueel toch de tijdelijke oplossing te vervangen door een definitieve, wanneer deze zich zou voordoen. En stagnatie voor uitvoering van het uitbreidingsplan mag deze som dan ook nimmer zijn, dat staat o.i. op den voorgrond. Maar zoover is het nog lang niet RECLAME. 8179 bevat ter kennismaking een HONIG's BOUILLONBLOKJE PROEFRITTEN OP DE LIJN GOUDA— BOSKOOP—ALPHEN. Heden werden op de lijn Gouda—Bos koopAlphen aan den Rijn proefritten met de motorwagens gehouden die met ingang van den as. Winterdlenst op deze nieuwe lijn zullen gaan rijden. Deze motorwagens, waarvan de Dieselmotoren zich in het midden van den wagen be vinden hebben bij de grootste snelheid een kalmen en rustigen gang De inrich ting der rijtuigen is zeer comfortabel. Er zijn ruime zitplaatsen; 'savonds worden zij mooi helder verlicht, terwijl de rijtuigen 's winters automatisch verwarmd worden. Voorloopig zullen het éénmanstreinen zijn, terwijl bü markten te Rotterdam, Gouda en Lelden de treinen zullen ver sterkt worden. OUDE-WETERING. Door den Kerkeraad der Ger. Kerk werd alhier een collecte langs de huizen gehouden bi] de leden der Geref. Kerk voor de Diaconie, om voor den a s. winter de armen te verzorgen De collecte bracht op de somma van f. 300. Een mooi resul taat! TER AAR. GEMEENTERAAD. ALPHEN RECLAME- 8174 Privé-, Club» en Curtuslessen (Cursusletsen a f. 2.50 p. maand) Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. De „Tel." meende reeds te kunnen be richten dat de Crisis Rundvee .Centrale wat inmiddels de Veehouderij Centrale is geworden binnenkort weer zou begin nen met het afslachten van overtallig vee. Als men nu weet dat het permanente nieuw gekozen bestuur pas Vrijdag a.s. wordt geïnstalleerd, dan is het zeker wel onnoodig dat het bericht zeer voorbarig is te noemen. Intusschen was dit bericht oorzaak dat men op de veemarkt wel eenlgsrins onder den indruk was van de dan komende gebeurtenissen, hetgeen zich laat begrijpen. Dit hebben we wel kunnen opmerken dat men in het alge meen geen voorstander is van dit kostbare experiment. Als we momenteel zien welk een enorm groot aantal hoogdrachtige kalfkoeien er op het oogenblik zijn dan kan men daar uit concludeeren dat na de eerste afslach ting alle beschikbare runderen weer tot den stier zijn toegelaten. Men zou dus nu wellicht voor dê afslachting nog meer ..dik" vee kunnen leveren dan vorig jaar. Het lijkt ons nog lang niet zeker dat het bestuur der Veehouderij Centrale tot dezen maatregel zal overgaan. Men zal eerst nog wel andere middelen zien te vinden. O. i. een scherpe controle op de teelt. We zien toch duidelijk dat dit ook alleen de var kenshouderij kan redden. De veehandel leek ons in het begin dezer week een weinig levendiger, hoewel nog verre van opgewekt. De prijzen gingen evenwel niet verder terug Gewone soorten kalfvee zijn momenteel goedkoop, doch de prima jongachtlge zware typen zijn prij zig. We zagen voor België gisteren te Rot terdam nog van f200 tot aan f. 240 toe besteden. In versch melkvee was over de geheele linie een kalme maar prijshou dende handel. Het slachtvee werd in het algemeen veel gemakkelijker verkocht dan de vorige week doch de aanvoeren waren dan ook veel minder groot. Ook voor vette en nuchtere kalveren bestond iets meer kooplust, tengevolge waarvan de prijzen iets vaster waren. Eveneens het wolvee. Alleen de varkensmarkt kon door te groote surplus van zware soorten niet verbeteren. Een nieuwe regeling door de N. V. C, bekend gemaakt zal binnenkort zooals het zich laat aanzien een wat beteren prijs voor de varkens garandeeren. VAN DEP S Een waarlijk goed automobilist maakt van zijn claxon slecht3 een matig gebruik. Benoeming commissie van toezieht op het agentschap der Arbeidsbemiddeling. Voor de benoeming van deze commissie zijn bij B. en W. ingekomen de volgende aanbevelingen: a. werkgeversorganisaties: le. v d. Ned. Aann.bond, afd. „De Rijn streek", A. v. Dam, Raadhuisstr. 78; G. Gesman Lzn., Oudsh.weg 84; A. Oudenes. Pr Hendrikstr. 58; 2e. v. d. Werkg.verg. te Alphen a. d Rijn: H. v. Leeuwen. Emma- laan 88: A. Verruijt, Wilhelminastr. 3: B. Hofenk. Hooftstr. 141: b. werknemersorga nisaties: le. v. d. Alph Besturenbond: H. v. Dongen. Torenstr 4: 2. v. d. R -K Volks bond: J. v Capel, St. Jorisstr. 14. H Over- beek, Kortsteekterweg 54: 3e. v. d. Chr. Best. Bond: W. Geerlof. Hoorn 432; G. A. Jasperse. Wilhelminastr. 25e. Waar de commissie alhier, ingevolge de verordening op het agentschap zal bestaan uit 6 leden, moeten van ieder der 2 bovengenoemde categorieën 3 personen worden benoemd. In verba/d met een en ander stellen B. en W. den raad voor te benoemen: A. tot leden-werkgevers, de heeren A. v. Dam, H. v. Leeuwen en A Verruilt en b. tot leden werknemers de heeren H v. Dongen. J v. Capel en W Geerlof Voorts geven zij in overweging als voorzitter der commissie aan te wijzen wethouder W. J. Sprelj. Schoeiing door aanvaring beschadigd. Door den heer M. werd bij de politie aangifte gedaan van het feit, dat de schoeiing van het terrein van Het Tegel huis ter lengte van pl.m. 60 M. geheel was verdwenen, zoodat hier vermoedelijk een aanvaring had plaats gevonden. Bij on derzoek door de politie werd later 't hout werk der beschoeiing in 2 stukken terug gevonden in den Rijn. Ongetwijfeld is hier dus van aanvaring sprake. Welke schipper of op welke wijze de aanvaring heeft plaats gehad, is evenwel nog niet bekend. Openluchtconcert „Crescendo". Door de muziekver. „Crescendo" klein- crkest zal a.s. Donderdagavond halfacht in de Van Boetzelaerstraat een concert wor den gegeven. Het programma voor dit volksconcert luidt: 1. The Liberty Bel (marsch) P Sousa. 2. Ouverture Joyeuse de Keber Bel., arr. M. J. Kessels. 3. Voorwaarts Marsch. 4. Marschpotpourri, W. Siere. 4. Plots du Danube 'Valse) J. Iwanovici. 5. Trouch Nicht tot licht 'marsch) E. Laukien. - Pauze - 6 Marsch Lorraine, Louis Ganne, "Zwertes Walrer Potpourri, Cari. Robrecht 8. Dornrochens Brautfahrt, Karakterstuk Max Rhode. 9. Intermezzo Cavaleria Rusticana. P. Marcogni 10. Colonel Bogey 'marsch) Kenneth J. Alford. Het concert zal worden gedirigeerd door den heer G. Kleijn, Op den Kortsteekterweg kwam een personenauto van den heer P. L. uit Ter- Aar in aanrijding met een auto van C. W. uit Woubrugge. Beide wagens bekwamen schade. Omtrent de schuldvraag stelt de politie een onderzoek in. HAZERSWOUDE. Ernstig motorongeluk. De heer A. H. aan den Rijndijk alhier kreeg te Breda waar hij vertoefde, een ernstig motor-ongeluk. Door het plotseling stoppen van een auto. waar achter hij met zijn motorrijwiel reed. botste hij tegen de auto en kwam te vallen. Hij bekwam daarbij een hersenschudding en een ge broken been. Naar een ziekeninrichting aldaar gebracht werd hij voorloopig ver bonden en later naar het St. Elizabeths- gesticht te Leiden overgebracht ter ver dere behandeling, De gehouden Roode Kruts-collecte heeft alhier opgebracht een bedrag van f. 12.45 LEIDERDORP. In de plaats van de heeren A. Roest en C, Noorlander, die als zoodanig hebben bedankt, zijn tot ouderlingen gekozen de heeren G. van Leeuwen en A. van Winkel. Onze plaatsgenoot de heer P. Bos man legde te Arnhem met goed gevolg af het examen voor veeverloskundige. De alhier gehouden bloempjesdag voor de Ver. „Het Hoogeland" heeft opgebracht f. 25.32. NIEUWVEEN. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt Vrijdag a.s. des avonds te halfnegen in openbare zitting bijeen Agenda 1 Eventueel inge komen stukken 2. Beëediging gemeente ontvanger 3 Aanwijzing plaatsvervangend gemeente-ontvanger J Vaststelling be lastingverordening. 5 Aangehouden stuk ken van de vorige vergadering. 6. Even» tueele nagekomen spoedstukken. Een bruidegom in de raadsvergadering. Ventverbod. Vleeschkeuring Nieuwe Politieverordening. Steunregeling. De Raad kwam in openbare zitting bijeen onder voorzitterschap van den Burgemees ter Jhr. de Muralt. Onmiddellijk na het voorlezen van het ambtsgebed verzocht de heer Van Vliet het woord Deze feliciteerde hierop namens den Raad den gemeente secretaris. den heer B. J. Hogenboom met diens ondertrouw en wenschte hem een lang en gelukkig leven toe onder Gods zegen! Na een dankwoord van den secretaris kwamen aan de orde de ingekomen stukken. Allereerst de mededeeling dat de beheers- verordening op het Electr. Bedrijf opnieuw tot 1938 is goedgekeurd. Voorts is goedge keurd terugontvangen de verordening op Woonwagens en Woonschepen. De onlangs opgerichte afd. van de R.K. Mlddenstandsvereen. St. Jozef had een adres ingezonden betreffende het venten, waarin men verzocht een algeheel vent verbod in te stellen. Het praeadvies van B .en W. luidde af wijzend. De voorzitter lichtte toe dat, wanneer het mogelijk zou zijn een algeheel ventver bod in te stellen, ongetwijfeld andere om liggende gemeenten hetzelfde zouden doen met als gevolg groote schade voor verschil lende ingezetenen, die in andere gemeen ten gaan venten. Wel bestaat de mogelijk heid van krachtiger toezicht, terwijl waar schijnlijk reeds verbetering is te verwach ten van een nieuwen maatregel, krachtens welke voor een ventvergunning f. 0.20 p. dag betaald moet worden. De heer v. d. Weij- den gaf als zijn meening dat men de groote kruidenierszaken en manufacturiers die van elders komen, toch niet treft, aan gezien deze eerst komen „hooren". De heer Kroon sloot zich aan bij de meening van B. en W., waarna met alg. st. afwijzend beslist werd. Een gevraagde wijziging van de Vleesch- keuringsverordening moest worden uitge steld, daar de strekking niet te over zien was. Na een schoolgeldreclame van den heer Robertz te hebben ingewilligd, kwam ter tafel een verzoek van den heer Michielse, 2e ambtenaar ter sëcfétarie om salaris- verhooging. De voorzitter prees het werk van den be trokken ambtenaar, benevens diens ijver en stelde voor het salaris met f. 200.— te verhoogen. De heer Hendrikse stelde voor met een goedkooper kracht te gaan werken en ook de heer Kroon sprak in deze richting; hij uitte zijn bevreemding, dat men thans over salarisverhooging gaat spreken. Spr. meende dat er, wat de capaciteiten aan gaat, voldoende gelijkwaardige krachten beschikbaar zijn. Ook de heer v. d. Weijden sprak zich tegen verhooging uit. De heeren Koeleman en Van Vliet konden zich wel met het voorstel van den Burgemeester vereenigen. Laatstgenoemde stelde voor het salaris te verhoogen van f. 960 op f1200.—. De voorzitter deed tenslotte een tus- schenvoorstel om f. 100.te geven. Ein delijk viel, nadat geen dezer voorstellen in stemming was geweest, het besluit om deze zaak aan te houden tot bij de behandeling van de begrooting. In het ambtenarenreglement kwamen hierna eenige wijzigingen met betrekking tot politieke gezindheid der ambtenaren en bezoldiging bij militairen dienst. De nieuw-ontvangen algemeene politie verordening heeft bij de raadsleden gecir culeerd, zoodat artikelsgewijze behandeling overbodig was. Van de gelegenheid om opmerkingen te maken of wijzigingen voor te stellen maakten verschillende leden van den Raad gebruik. De heer v. Vliet wenschte de verkoop van sterken drank op Zondag te verbie den, evenals alle wedstrijden. Alleen de heeren Hendrikse en Apeldoorn stemden voor een tapverbod op Zondag. De voorz. deelde mede dat het houden van wed strijden op Zondag door de Zondagswet wordt geregeld. De heer Hendrikse zou het venten met ijs beperkt willen zien tot 3 dagen per week. terwijl de heer v. Vliet dit alleen op Zondag wilde verbieden. De voorz ant woordde dat beperking tot 3 dagen per week moeilijk is in verband met de weers gesteldheid en dat verkoop van ijs op Zondagen door de wet wordt toegelaten. De heer Kroon keurde t artikel, waarin verbod tot zwemmen langs wegien of van daar zichtbaar af en vindt het voldoende als men 100 M. van kerken, scholen of be woonde gebouwen moet blijven. Anders wordt het practisch onmogelijk om in deze gemeente zwemmen. De heer v. d. Weijden meende dat deze bepaling wel soepel toegepast zou worden. Na eenige bespreking werd het voorstel Kroon aangenomen met de stemmen van de heeren v. d. Hoorn, Hölscher, v. d. Weijden en Koeleman tegen. Met nog eenige kleine wijzigingen stelde de Raad hierna de nieuwe verordening vast, evenals de nieuwe bouwverordening, welke ongewijzigd den hamer passeerde. Vervolgens stelden B. en W. voor om een geldleening aan te gaan tot een bedrag van van f. 177.856.70, ter algeheele aflossing van de bestaande leeningen. De voorz. deelde méde dat de Bank van Ned. ge meenten een leening wil verstrekken tegen 4i/j wat, vergeleken bij de thans ver schuldigde renten een voordeel van plm. f. 1000 - voor de gemeente jeteekent. Dit voorstel verwierf de algeheele instemming van den Raad De noodslachtplaatsen '/an C. v, d. Pijl, P. Turkenburg en G. v. d. Pijl werden op nieuw ingehuurd voor een jaar. "De heer Kroon rapporteerde hierop namens de commissie tot nazien van de rekening 1933 dat de bescheiden in orde waren bevon den. De heer v. Vliet informeerde, bij de hierop volgende rondvraag naar het komende woonwagenkamp, waarop de voorz. antwoordde dat B. en W. Inmiddels een ander terrein op het oog hebben en binnenkort met voorstellen zullen komen. De heer Koeleman wenschte Inlichtin gen over de as. begrooting, aangezien in de couranten een bericht had gestaan waarin een tekort van f. 5000.werd ge noemd. De voorz. bevestigde dit bericht doch voegde hieraan toe dat over de eind- tijfers, zooals zij uiteindelijk zullen wor den nog weinig te zeggen valt De heer Kroon vond de publicatie van een dergelijk bericht, voordat de Raads leden hiermede op de hoogte zijn voorbarig. Voorts achtte spr. het niet juist dat de commissie van advies voor de werkver schaffing steeds wordt genegeerd. De voorzitter antwoordde, dat er geen moeilijkheden waren, zoodat advies der commissie, hoewel overigens zeer gewaar deerd, niet noodzakelijk werd geacht. De heeren Hoogervorst en Apeldoorn bespraken de geldende steunregelingen en achtten het onbillijk dat iemand zondei te werken in enkele gevallen meer steun krijgt dan wanneer hij bij de werkver schaffing wordt tewerkgesteld. De heer Apeldoorn wees nog speciaal op de moeilijkheden voor de organisaties, welke hiervan het gevolg kunnen zijn, meer in het bijzonder van het plaatsen in een lagere klasse der uitkeerlngen van de werkloosheidsklassen De voorz. antwoordde dat B. en W. nog eens rustig zullen overwegen. Pogingen om verandering te krjjgen in deze steun regelingen zijn echter tot nu toe gestrand. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. WADDINXVEEN. Overwegbewaking in contra-prestatie? Op 7 October a.s. zal de nieuwe spoor lijn met den onbewaakten overweg over den drukken Kerkweg. midden in het dorp worden geopend. Wij vernemen, dat deze overweg onbewaakt blijft en het is te voor zien dat ongelukken niet zullen uitblijven. B. en W. hebben er bij den minister op aangedrongen deze drukke overweg te doen bewaken. Tevens hebben zij den Minister van Sociale Zaken gevraagd goed te keu ren, dat deze bewaking voorloopig door werkloozen in contra-prestatie zal ge schieden. o WOUBRUGGE. Raadsagenda. De raad der gemeente is tegen Donder dag a.s., des voormiddags halftien in open bare vergadering bijeengeroepen ter be handeling van de volgende punten: 1. No tulen en mededeelingen. 2. Voorstel tot wijziging der Motor- en Rijwielverordening 3. Voorstel tot het treffen eener regeling met de Mij. Ziekenfonds. 4. Idem tot het wegdek van den Achterweg. 5. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van perceel B 179. 6. Voorstel tot benoeming eener commissie van onderzoek der begrooting 1935. 7. Wat verder ter tafel komt en rondvraag. Kosteloos in- en berinenten. Vrijdag a.s. zal gelegenheid worden ge geven tot kosteloos in- en herinenten. Be langhebbenden kunnen zich daartoe des namiddags halftwee melden ten huize van dr. Loth alhier. Het Electriciteitsbedrijf. Uit de verslagen van de gemeentebe drijven kunnen wij o.m. het volgende ont- leenen: Door een sterk verminderde af name van K.W.U. door industrie-bedrijven werden de exploitatiekosten bij het elec triciteitsbedrijf beïnvloed. Bedroeg in 1932 het aantal K.W.U. voor het grootbedrijf nog 81.752, in 1933 daalde dit tot 48.675. Het particuliere verbruik, dat aan het vastrecht is gebonden toonde ook eenigen achteruitgang, nJ. 1000 K.W.U. Het ver mogen in spertijd kon wederom worden verlaagd en gebracht op 45.39 K.W. Het verlies over 1933 in het kabelnet beliep 11 Per 1000 K.W.U. bedroeg de winst iexclusief grootgebruikers) f. 5.84; distri- butiekosten f. 7.91; de kapitaaliasten f5.89. Het Waterleidingbedrijf. Ten aanzien van het Waterleidingbedrijf kan het volgende worden medegedeeld: Dank zij de doorgevoerde controle op het watergebruik, het plaatsen van waterme ters in perceelen en de verbetering in het dienstleidipgnet kon over 1933 een bespa ring van 5300 kub. M. water geboekt wor den. Daartegenover vermeerderde het ver bruik van water over den meter van 17.427 kub. M. in 1932 tot 23.067 kub, M. in 1933. Per 100 kub. M. bedroeg de winst f. 2.54; de distributiekosten vergden een uitgaaf van f. 4.16; de kapitaaliasten f. 23,03. Voor stellen worden overwogen om een betere aanpassing te krijgen aan de tegenwoor dige huurwaarde der perceelen. BOND VAN NEDERL. TOONEEL- SCHRIJVERS. De Bond van Nederlandsche Tooneel- schrijvers heeft mevr. Any Grothe-Twiss te Hilversum benoemd tot eerelid wegens haar verdiensten jegens het tooneel door eigen werk en door haar pioniersarbeid voor het openlucht-tooneel in Nederland, dat thans een vaste plaats in het Neder landsche tooneelleven heeft gekregen; en tenslotte wegens het doen opvoeren van i oorspronkelijke stukken en wegens hetgeen 1 zij deed voor jonge kustenaars. Mevr Grothe-Twiss heeft het eerelid maatschap eanvaard met een brief, waar in zi.1 uiting geeft san .raar groote erker.- telijkheid voor de benoeming. HEDEN. Wassenaar (Geb. Chr. Bel.)Rijn- landsche Schooldag. 3 en 7'/« uur nam. Donderdag. Haven 18b: Cursusverg. R. S. P.; 8 uur nam. Pieterskerk: Concert mevr. Sala en de heeren Van Isterdael en Mens. 8'/< u. nam. Stadszaal (Kleine zaal): Voordrachts avond Leldsch Muzieklyceum. 7'/i u. nam. Kat wij k-aan-Z e e (Chr. Prot. Bel.): Geref. Bond. Spr. ds. Pop van Monster. 7 3/4 uur nam. MUSEA. Academisch Historisch Museum: Ge opend "Dinsdag en Vrijdag van 1012"It en 25 uur. Kosteloos. Stedelijk Museum de Lakenhal, Oude Smgel. Geopend in Januari, November en December van 10—3 uur, in Februari, Maart, April, Mei en October van 104 uur en in Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur. Op de Zondagen, de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemelvaartsdag en de belde Kerstdagen van af één uur. Het Museum is gesloten op den dag, waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en Feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 Dec.1 Febr. van 103 uur, 1 Febr. tot 1 April van 10—4 uur, 1 April1 Oct. van 105 uur, 1 Oct.—1 Dec, van 104 uur. Zondags van 14 uur. Entrée Maan dags f. 0.25. overige dagen f. 0.10. Ethnographisch Museum, Rapenburg 67 —69 en Breestraat 18. Op werkdagen van 104 uur. Entrée Maandags f. 0.25, overige dagen f.0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., V. d, Werff- park. Werkdagen 8.30—12, 1.305, Zater dags 8.30—12. Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg. Dagelijks van 9—12.30 en 2—6 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Op werkdagen van 1 April—1 Oct. van 9—12 en l'/>6 uur. Zaterdags tot 5 uur Van 1 Oct.—31 Mrt. van 9—12 en l'/i4 uur. Op Zondagen van 1 April1 Oct. van 104 u. 's Winters des Zondags gesloten. NederL Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Stationsweg)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 10—4 uur; *s Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ge opend op werkdagen van 1.304.36 uur nam. Zondags gesloten. Rijksmuseum voor geologie en minera logie (Garenmarkt); Op werkdagen van 912 en l'/i4 uur. Kosteloos. Nat. Hist. Museum: te bezichtigen dage lijks van 9—12 en l'/t—5; Zaterdags 9—12 uur. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „Goud". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater, Breestraat, 8 uur nam. „Middernachtclub". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat no. 52. 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door- loopende voorstelling: „Het vleesch is zwak". Casino-theater, Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „De geheimzinnige S." Zondagnam. 4 uur en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 24 tot en met Zondag 30 Sept. a.s. waargenomen door de apotheken G. H. Blanken. Hooge woerd 171, telef. 502 en D. J. v. Driesum, Mare 110, telef. 406. RECLAME- 8177 Volkomen gelijk oan versch in de keuken bereide soepen. Verscheidene soorten. X. IJ. Z. Zoolang niet door een hoogere instantie, ji.l. door den Centralen Raad van Beroep een andere uitspraak is gedaan, blijft de beslissing van kracht. Wij meenen, dat de adviseur niet verplicht was bij de eerste behandeling tegenwoor dig te zijn, Abonné St. U kunt uw sollicitatie richten tot den Minister van Financiën. J. P. Wend u tot degenen, die inder tijd een schatting voor u hebben gedaan. U verzoeke vooraf om een nauwkeurige op gave van de kosten. W. S. W„ te L. Wendt u tot den se cretaris van het Leldsch Borgstellings fonds, den heer P. A. van Aggelen, Nieuw- sieeg 4, die tevens secretaris is van het Leldsch Crisis-comité. A, d, W. te L. Van deskundige zijde wordt ons verzekerd dat Oregon pine wel degelijk geschikt is en ook meer dan eens gebruikt wordt voor het bouwen van een zeilboot. 2-2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6