THIJS IJS EN DE BOOZE HEKS LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 25 September 1934 UIT DE OMSTREKEN. HAARLEMMERMEER. De bietencampagne. Op verschillende plaatsen in Haarlem mermeer is het bieten-rooien thans in vol len gang. Van de in de Hoofdvaart te Hoofddorp liggende bijna een Kilometer lange schlppersvloot, zijn gisteren de eer ste vaartuigen naar de laadplaatsen ver trokken, zoodat bij gunstig weder morgen de eerste met bleten beladen schepen de schutsluis bij Aalsmeer wel zullen passee- ren. De suikerfabriek te Halfweg zal vermoe delijk op 3 of 4 October in werking worden gesteld. Het ziekenhuis verlaten. De heer B. uit Nieuwvennep, die bij de van gemeentewege in Hoofddorp uitge voerde rioleeringswerken onder een instor tende grondlaag werd bedolven, ernstig werd verwond en een gecompliceerde been breuk bekwam, heeft thans het ziekenhuis, waarin hij geruimen tijd werd verpleegd, mogen verlaten. Hij loopt echter nog op krukken en het is ook, wel te voorzien dat 't been niet geheel nofmaal zal worden. Uitbreiding waterleiding. Vanwege het Provinciaal Waterleiding bedrijf is men thans aan den Hoofdweg nabij den Vijfhulzerweg druk bezig met de uitbreiding van het net voor de drinkwa tervoorziening. Zoo geleidelijk worden nog vele woningen op het net aangesloten. Gisteravond gaf het circus Roberti op het voorterrein van het gemeentelijk sport veld te Hoofddorp nog een extra-voorstel ling, waarbij ook den werkloozen gelegen heid werd gegeven de2e bij te wonen. Het succes was wederom zeer grootl Bij den ontvanger der directe be lastingen alhier is aan gewetensgeld ont vangen f. 130,61, f. 115,03, f. 72,23 en f. 28.81. o HILLEGOM. De straatverlichting. In het voorste gedeelte van de Vosselaan bij Weerestein zijn nieuwe lantaarnpalen geplaatst. Feitelijk zijn het oude palen van de gasverlichting, welke omgebouwd en verlengd zijn. De electrische lampen han gen aan het omgebogen verlengstuk en ge ven veel licht, zooveel zelfs dat de Vosse laan beter verlicht is dan de Rijksweg, waar wel proeven genomen worden, maar waar de toestand intusschen nog altijd bij het oude is gebleven. Waar er sinds de verbreeding van dezen weg zoo goed als geen lantaarns bij geplaatst zijn, laat de verlichting hier natuurlijk te wenschen over. Op den nationalen.zangwedstrljd van Paul C. Kaiser's Gemengd Koor te Sche- veningen behaalde „Soli Deo Gloria" alhier met 293 p. een tweeden prijs in de 4de afd. mannenkoren. Voor het diploma maghineschrijven systeem „Mercurius" slaagden de dames N. Raamsveld en A. Schftepfn&ker. "Zij wer den opgeleid door den heer F, C. van Lierop Jzn. alhier. KATWIJK AAN ZEE. In de Louwestraat ontstond een hef tige ruzie tusschen mej. L. Z. en mej. G. v. d. P. Het liep uit op een vechtpartij, waarbij beiden bloedige hoofdwonden op- hepen. De eerstgenoemde moest zich onder behandeling van dokter Lodder stellen; de laatste werd op het politiebureau ver bonden. Voor de Chr. Jeugdorganisatie kwamen twee giften binnen, resp. van f.5 en van f. 10. LISSE. Vergadering van „Lisse Vooruit". Gisterenavond werd in het gebouw „De Vereeniging" een vergadering gehouden van de plaatselijke winkeliers onder leiding van het comité „Lisse Vooruit". De Voorzitter, de heer F. C. J. van der Eerden leidde deze vergadering- en heette de opgekomen winkeliers hartelijk welkom onder de bekende zinspreuk „Lisse Voor uit". Doel dezer vergadering was de be spreking van een collectieve Sint Nicolaas- reclame. De heer van der Eerden zette het nuttige van een collectieve reclame uiteen. Door het Comité waren reeds sommige plannen besproken. Getracht werd iets anders te vinden dan andere jaren. Een ontwerp-plan werd door den voorztter duidelijk uiteengezet. De voorzitter zeide echter tevens, dat het geheel aan de win keliers overgelaten wordt, of men met dit plan voor collectieve reclame in zee wil gaan of niet. Het Comité wil met dit plan slechts alleen een zekere basis geven, waarop een goede bespreking kan volgen. In de pauze werd allereerst door de win keliers onderling over het plan van het Comité gesproken. Na de pauze werd officieel van gedach ten gewisseld of aanvullende opmerkingen ten beste gegeven. Verschillende personen vroegen nog opheldering van onderdeelen van het plan. welke gaarne door den voor zitter werd gegeven. Het bleek wel, dat de meeningen nogal uiteen liepen. Enkele winkeliers voelden niet zoo heel veel voor het nieuwe plan en zouden liever weer iets ln den geest van het vorig jaar willen, waarbij het cadeau stelsel werd gevoerd. Het plan van het vorig jaar kostte minder geld dan het ontwerp-plan. Weer anderen waren enthousiast over ie nieuwe reclame. De voorzitter zeide, dat het plan van het vorig jaar ook nog eenig practisch be zwaren met zich meebrengt, daarom is au een andere weg gezocht. Bij gehouden stemming werd met groote meerderheid besloten om het plan van het comité in principe te aanvaarden. Daarna werd over eenige details van 't Wan gestemd, zoodat de vergadering zich geheel vrij kon uitspreken. De reclame zal aanvangen op Zaterdag 3 November en eindigen na St. Nicolaas. Op het plan zelf zullen we nader terug komen. Ter vergadering gaf een aantal der aanwezigen zich ->r> voor deelneming. De voorzitter sloot, daarna de vergade- ttog met de zinspreuk „Lisse Vooruit". Auto-botsing. Op den Heereweg bij de fa. v. Waveren van der Voort had gisterenmiddag een autobotsing plaats, waardoor het verkeer veel stagnatie ondervond. Voor genoemde firma was een vrachtwagen van de Fa. Sluis gestationneerd. Uit de richting Lei den kwam een tweetal auto's naast elkaar oprijden Eerst werd een jongen van Sch. aangereden, gelukkig niet ernstig, vervol gens wilde men ter hoogte van de vracht auto elkaar voorbijreden, waarbij ook nog uitgehaald moest worden voor een wielrij der, Gevolg was, dat alle drie auto's met elkaar in botsing kwamen en als 't ware geramd werden. Veel materieele schade werd aangericht, zonder ongelukken even wel. Het verkeer was geheel gestremd, ook de tram kon niet passeeren. De politie maakte proces-verbaal op. Op heeterdaad betrapt! Terwijl eenige jongens bezig waren uit de vijvers van de fam. K, de goudvisschen te stelen werden zij bij thuiskomst van den heer K. op heeterdaad betrapt en gepakt. De vrijpostige „heeren" werden aan de politie afgeleverd. Appelendief gepakt. Het is de politie mogen gelukken zekere P. W. v. d. L. aan te houden, die in samen werking met anderen zich heeft schuldig gemaakt aan diefstal van appelen enz. Bij huiszoeking werd een flinke partij gevon den, Eveneens werd bij een mede-dader te Hillegom een partij in beslag genomen. In de afgeloopen week stonden als werkzoekenden ingeschreven 127 landar beiders. 22 bouwvakarbeiders en 21 tot an dere vakken behoorend; in totaal 170 (in 1933 217; in 1932 184). De gehouden speldjesdag voor de R.K. Drankbestrijding heeft ruim f. 50 opge bracht. Uit de kassen van de fa Gebr. S. al hier werd ongeveer 100 pond prachtige druiven gestolen. Bij de politie werd aan gifte gedaan. De daders zijn nog onbekend. NOORDWIJK. Aardappelen-diefstal. De heer v. d. P. uit Katwijk deed bij de politie aangifte van den diefstal van ong. 275 K.G. aardappelen van zijn onder de gemeente Noordwijk gelegen land. Een onderzoek wordt ingesteld. De heer v. d. L. alhier deed bij de politie aangifte van de ontvreemding van een rijwielbelastingmerk. Tegen een drietal inwoners, C. B. A., B. H. en H. A„ werd door de politie proces verbaal opgemaakt wegens overtreding van de Visscherijwet. OEGSTGEEST. HET A.S. 25-JARIG JUBILEUM DER CHR. ZANGVEREEN. „DEBORA." Iets uit haar geschiedenis; de komende herdenking. Den 5en October a.s. zal Bét '25 jaar ge leden zijn dat de Chr. Zangvereen. „De- bora" alhier werd opgericht door ds. A. J. Ruys, 'Ned. Herv. Predikant dezer ge meente, thans emeritus te Utrecht. Zooals met vele vereenigingen het geval, heeft ook Debora in de 25 jaren van haar bestaan met vele voor- en tegenspoeden te kampen gehad. Maar in tegenstelling met anderen, is het leven er toch ingebleven, zij het dan ook dat na groote successen of ernstigen toestand van zwakte wel eens het ergste werd gevreesd! En toch is in breeden kring de naam van de vereeniging steeds hoog gehouden, welk streven bij deelneming aan concoursen met b ijzonder gunstige resultaten is bekroond. In niet mindere mate mochten wij dit consta- teeren bij de vele uitvoeringen en als Debora bij gelegenheden medewerking ver leende o.a. bij Kerkdiensten op Kerstdagen om bij de plechtige inwijding van de Pau- luskerk. Uit de geschiedenis dezer bekende vereen zij het volgende vermeld: Spoedig nadat de Chr. School aan den Endegeesterstraatweg was gebouwd werd in één der lokalen Bijbellezing gehouden, uitgaande van de Ned. Herv. Gemeente. Door enkele dames, trouwe bezoeksters van deze avonden, werd het plan geopperd een zangkoortje op te richten. De presi- kant, ds. A. J. Ruys bleek direct tot mede werking daartoe bereid en wist het al spoedig te brengen tot oprichting van een Chr. Zangvereenlging. Den 5en October 1909 werd in vergadering alzoo besloten tot definitieve oprichting van de Chr. Zang vereeniging „Debora", waartoe 28 leden leden werden Ingeschreven. Tot bestuurs leden werden benoemd: de heer D. Stam, voorzitter; mej. G. M. Ruys, secretaresse; de heer L. Hakker, penningmeester; mej. A. L. Voorhoeve, alg. adj., en de heer K. Breedijk, muziekcommissarls. Tot direc teur werd benoemd de heer C. Fontein. Het bestuur onderging in die 25 jaren vele veranderingen. Wij noemen daarvan alleen de voorzitters. Na het vertrek van den heer Stam werd deze functie bekleed door de heeren: C. Fontein van 19111914; P. Fon tein van 19141917; ds. Snoep van 1917 1919; A. Kooistra van 19191921; ds. M. v. d. Voet van 19211923 en nadien tot heden door den heer B. J. v. d. Meene. De eerste openbare uitvoering werd ge geven op 2en Kerstdag van het Jaar 1910 in het „Groene Kerkje". Voor dit eerste optreden bestond dien avond groote be langstelling. Verschillende directeuren hebben hun beste krachten gegeven om Debora tot een niet onbelangrijke hoogte te brengen. Van de oprichting af tot be gin 1914 trad als directeur op de heer C. Fontein, die den 5en Maart van dat jaar werd opgevolgd door zijn broeder, den heer P. Fontein, die aanbleef tot 26 October '16 Van 1 Nov. 1916einde December was di recteur de heer P. de Rook en daarna tot heden de heer Aart Smink. Op 22 December 1911 werd aan ds. A. J. Ruys het Eere voorzitterschap aangeboden die in 1923 de gemeente verliet. In 1924 aanvaardde ds. T. J Jansen Schoonhoven het Eere-voor- zitterschap. Het ledental is mede zeer verschillend geweest. Naar wij opmerkten is dit aantal eenmaal gestegen tot pl.m. 70 en thans bedraagt het sedert eenigen tijd pl.m. 50. Steeds is met ernst gestudeerd, hetgeen wel blijkt uit de behaalde successen op de navolgende concoursen: In 1919 behaalde het koop op het Nat. concours te Zeven huizen in de 4e afd. een 2en prijs; in 1920 op het Nat. concours te Stolwijk in de 3e afdeeling den len prijs; in 1921 op het Nat. Concours te Gouderak in de 2e afd. den len en Eereprijs; in 1923 op het Nat. concours te Leiden in de le afdeeling een 2en prijs; in 1925 op het Nat. concours te Stolwijk in de le afdeeling den len prijs; in 1926 op het concours van den Ring Leiden en Omstreken te Koudekerk in de afdeeling Uitmuntendheid den len prijs; in 1928 op eenzelfde concours te Noordwijk in de Eere afdeeling den len prijs; ln 1929 op eenzelfde concours te Sassenheim in de Super afd. den len prijs; in 1929 op het Nat. concours te Zeist in de Eere afd. een 2en prijs: in 1930 op het concours van den Ring Leiden en Omstreken te Oegst- geest in de Super afdeeling den len prijs, pet vaandel is dus rijkelijk gesierd met lauwerkransen en medailles. Het zilveren jubileum zal, naar wij ver nemen, worden herdacht met' een receptie in den avond van 5 October a.s. in „Irene" den 16en October met een ihtïemen avond in „Irene" voor donateurs, leden en genoo- digden en met een jubileumavond in „Irene" voor belangstellenden den 18en October. Gezien de algemeene bekendheid van „Debora" in de gansche omgeving, zal het de jubileerende vereeniging op deze avon den zeker niet aan belangstelling ont breken! Diploma's Zwemvereen. „Poelmeer". Door het bestuur van de Zwemvereenl- ging „Poelmeer" is het diploma als ge oefend zwemmer (ster! uitgereikt aan de navolgende personen: M. J. H. Lambooy Akkerhins, A. H. van Koolbergen, J. Lagas, H. de Graaff, A. v ,d. Staay, J. A. Ligten- berg, H. de Groot, I. de Vreede, M. Trouw, E. de Troije, J. Nauta, T. de Troije, T. Has- pers, J. Sjardijn, A. van Eigen, M. P. Men ger, E. Goddee, E. Kattenbusch, J. E. Die- rendonk, V. James, W. J. Rotscheid, Th. M. Hoogenstraten. B. E. M. van den Brink, W. D. v. d. Vijver, D. Ch. Endert Dzn., W. J. Slagter, B Kortmann, J. Splinter, W. v. d. Wetering, J. Sevenster, E. de Roo, H. Snij der, H. J. Zeelt, W. T. Veldman, B. de Ko ning, J. Boersma, P. C. Veltman, G. F. C. Bakker. C. van Eysinga, A. D. Hakkenberg, R. Rademaker. SASSENHEIM. HET A.S. 30-JARIG BESTAAN VAN „CRESCENDO". 9. Zoo kwamen zij dan bij een hutje aan, waarbij Thijs ver baasd blijft staan; want de raaf gaat zitten op een stok en krast: „Dit is nou mijn hok." „Wel", zegt (Thijs, „wat moet ik hier? Van den prins zie ik geen zier". O, wat moet hij nu zijn goedgeloovigheid bekoopen want plotse ling gaat 't deurtje openen dan komt er een mensch het hutje uit. Hoog is haar rug en vaal haar huid zij heeft maar eene tand en draagt een knuppel in haar knokelige hand. Met stekelige oogen kijkt zij Thijsje aan, die als yersteend doodstil blijft staan. Zij loert eens even naar de raaf; dat slechte beest kijkt vreeselijk braaf. „Je hebt hem heel goed hier gebracht", zegt zij, terwijl zij heel gemeen dan lacht. Eigenlijk is het niets geks; want dit is Mehkeh, een bekende booze heks. Uitnemende staat van dienst. Zooals wij reeds meldden, bestond eeni gen tijd geleden het Chr. Fanfare-corps „Crescendo" 30 jaar. Van eenig feestelijk vertoon werd in verband met de seizoens werkzaamheden in het bloembollenbedrijf voorloopig afgezien. Later zou een jubi leum-concert worden gegeven, waar dan tevens een huldeblijk van de burgerij zal worden aangeboden. Dit concert zal Don derdag a.s. gegeven worden in de Geref. Kerk te 8 uur. Tegelijk met dit jubileum viert, de direc teur, de heer J. W. Smolders, zijn 30-jarig jubileum als directeur.. Wat deze met „Crescendo" wist te bereiken, grenst aan het ongelooflijke. Wie bijv. 25 jaar geleden „Crescendo" hoorde, had nooit kunnen denken, dat nu de hoogste plaats onder de diletttanten-vereeniging zou worden inge nomen. Met taaie volharding heeft hij vol gehouden en langzaam maar zeker wist hij het doel te bereiken! Uit de geschiedenis van „Crescendo" wil len we een korte greep doen. Zij verleende steeds medewerking en de indertijd ge houden Zendingsfeesten op „Ter Leede" het tegenwoordige landgoed van Baron van Heemstra, wat aanleiding was tot op richting van dergelijke corpsen te Rijns burg en Alphen. Bij elke feestelijke gelegenheid was „Crescendo" present; ook de concerten in de tent (die helaas niet te veel gegeven worden), trokken zeer de aandacht. In 1909 ging Crescendo voor de eerste maal op concours te Boskoop en wist met 14 leden in de 3e afdeeling een len prijs te behalen. Het duurde geruimen tijd eer „Crescendo" weer ten strijde trok. Eerst in 1926 ging men weer naar een concours en met stijgend succes. Wij laten hieronder de resultaten volgen: 1926 Nieuwkoop 4e afd. le prijs en hoogst aantal punlen muziek: 1927 Gouda 3e afd. le prijs; 1928 Maassluis 2e afd. le prijs hoogst aantal punten, afd. Fanfare en dlrecteursprijs; 1929 Naarden le afd. le prijs; 1930 Baarn afd. uitmuntendheid le prijs. Concert le prijs eerewedstrijd; 1931 Landsmeer eere-afdeeling le prijs concert, le prijs eere-wedstrijd; 1932 Driebergen superieure afd. le prijs concert, 2e prijs eere-wedstrijd; 1933 Oostzaan superieure afd. le prijs concert, le eereprijs, eere prijs voor het hoogst aantal punten fan fare; 1934 Amersfoort superieure afd. le prijs concert, 2e prijs eere-wedstrijd, eere prijs voor het hoogst aantal punten fan fare, eereprijs voor het hoogst aantal pun ten van het geheele concours. Zoo men ziet is dit een uitmuntende staat van dienst! Men verwacht Donderdag een geheel gevuld kerkgebouw, temeer daar de toe gang vrij is! Brand in den aanvang gebluseht. Hedenmorgen omstreeks 9 uur ontdekte een bewoner van de Willem Warnaariaan vanuit zijn huis eenige rookwolkjes op 't dak van de woning van den heer Heynes aan de Iepelaan. Hij belde de politie op. die voor verdere alarmeéring zorgde. De brandweer was spoedig ter plaatse; het mocht haar gelukken den brand in den aanvang te stuitén. Er is evenwel veel brandschade. De Iepenziekte. Ondanks het rooien van ruim 130 hoo rnen in den afgeloopen winter, treedt nu weder de iepenziekte in onze gemeente op. In de Gouverneurslaan zijn weder een 8-tal boonen gemerkt, dus ten doode op geschreven. Het tweede paaltje gevallen. Gisteravond, toen de verlichting nog niet ontstoken was, kwam onze plaatsgenoot de heer van E. tijdens een hevige regenbui met zijn auto in botsing met een llcht- paaltje op de vluchtheuvel bij de Molen straat. Het paaltje werd vernield. De auto werd ernstig beschadigd. De voorruit werd versplinterd, de bumper doormidden ge knapt en de radiator geheel ontzet. De be stuurder bekwam geen letsel. Door de politie werden lantaarns als waarschuwing geplaatst. De prijs van de melk is alhier met 1 cent verhoogd en bedraagt nu 10 cent per liter. Op Dierendag (4 October) houdt de afd. Sassenheim der Ned. Vereen, tot Be scherming van Dieren een Speldjesdag. Daar de kas dringend versterking behoeft met het oog op de voeding van eenden en andere vogels in den winter en het ver strekken van hooi en stroo aan de paar den der woonwagenbewoners, wordt deze speldjesdag ten zeerste aanbevolen! Het aantal werkloozen bedroeg op 24 September in totaal 126, waarvan 96 ge huwd. Vorige week was het aantal in totaal 112 en vorig jaar 157. Onze plaatsgenoote mej. C. Bergman slaagde voor de Fröbelleer acte A, onder leiding van de Eerw. Zusters van J. M. J. te 's-Hertogenbosch. STOMPWIJK. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt Donder dag 27 September om 19.15 uur ln open bare vergadering bijeen. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot aanvuling Algemeene Politieverordening (melkverkoop op Zon dag). 4. Voorstel ter zake verruiming verkoop gelegenheid op Zondag (Winkelsluitings wet). 5. Voorstel betreffende politie-vakonder- wijs. 6. Voorloopige vaststelling gemeente rekening 1932 (gewijzigd). 7. Verder voorkomende zaken. Raadsstukken. B. en W. dezer gemeente stellen den raad voor in het belang van de openbare orde uitbreiding van het in de Alg. Politie verordening opgenomen verbod tot bezor gen van melk op Zondag. In dit verband stellen zij voor artikel 19 b te doen luiden als volgt: Het aan huis bezorgen of doen bezorgen van melk ea melkproducten is op Zondag en Algemeen» erkende Christelijke Feestdagen, alsmede op den Nieuwjaarsdag verboden: a. den geheelen dag, gedurende de maanden Oc tober tot en met Mei; b. na des voor middags 9 uur gedurende de maanden Juni tot en met September. Het verbod geldt niet voor den 2en feestdag, indien deze valt op een Dinsdag of Zaterdag. B en W. dezer gemeente hebben den raad aangeboden de Gemeenterekening dienst 1932 ter nadere voorloopige vast stelling. Dit laatste is noodig geworden door de wijzigingen, welke daarin zijn aangebracht De rekening geeft thans de volgende cijfers: Gewone Dienst. Uitgaven f. 272.827.53. Inkomsten f. 270.925.87, nadeelig saldo f. 1.901.68. Kapitaaldienst: Uitgaven f. 80.145.75, in komsten f. 62.546.46, nadeelig saldo f. 17.599.29, B. en W. dezer gemeente hebben inder tijd in verband met de laatste wijzigingen in de wet op de Winkelsluiting, voor ae winkeliers lijsten ter teekenlng gelegd, waarop deze zich konden uitspreken vbór of tegen verkoopsverruiming op Zondag. Zij deelen den Raad thans mede. dat uit deze lijsten is gebleken, dat terzake van verkoop van vlsch en door houders van volledige of een slijtersvergunning geen handteekeningen daarvoor zijn ver kregen. Belanghebbenden in de overige branches, n.l. fruit, koek, banket en ta baksartikelen hebben zich in beteekende meerderheid voor verruiming uitgesproken. In dit verband stellen B. en W. den raad voor overeenkomstig het ontwerp besluit te verklaren, van oordeel te zijn, dat de tegenwoordige buitengewone omstandig heden aanleiding geven tot toepassing van het bepaalde in artikel 4 eerste lid der wet van 27 Juni 1934. ten aanzien van: a. win kels, waar uitsluitend of In hoofdzaak fruit ten verkoop in voorraad is; b. win kels waar uitsluitend of in hoofdzaak een of meer der navolgende waren, als brood, banket, suikerwerken, chocolade, al dan, niet te samen met consumptie-ijs ten ver koop in voorraad zijn; c. winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak tabaksartikelen in voorraad zijn; tegen verruiming van den verkoop op Zondag geen bedenkingen bestaan. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: B. J. Bolleboom en A. A. van Lochem. Overleden: C. Speelman, vr. 2 j. B. en W. dezer gemeente hebben den raad aangeboden de gemeenterekening, dienst 1932, ter nadere voorloopige vast stelling. Dit laatste is noodig door de wij zigingen, welke daari nzijn aangebracht. De rekening geeft thans de volgende cij fers: gewone dienst: uitgaven f. 272.827,53; inkomsten f. 270.025,87; nadeelig saldo f. 1901,68. Kapitaaldienst: Uitgaven f. 80.145,75; inkomsten f. 270.925,87; nadeelig saldo f. 17.599,29. 0 VEUR. Burgerlijke Stand. Getrouwd: L. J. Hooijmans en E. J. Olsthoorn. o VEUR—LEIDSCHENDAM. Raadsagenda. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Veur komt Vrijdag 28 Sept. om 19.15 uur in openbare vergadering bijeen. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling nieuwe bouwverordening. 4. Voorstel tot aanvulling Algemeene Politieverordening (melkverkoop op Zon dag). 5. Voorstel ter zake verruiming verkoop gelegenheid op Zondag (Winkelsluiting wet). 6. Voorstel betreffende politie-vakonder- wijs. 7. Voorloopige vaststelling gemeente rekening 1932 (gewijzigd). 8. Verder voorkomende zaken. Zwerver aangehouden. De gemeentepolitie heeft in arrest ge steld de 47-jarige zwerver O. V., die in beschonken toestand in de Stompwijksche vaart was geraakt. Op hem werd nog bevonden een twee tal volle flesschen brandspiritus. Na proces-verbaal is hij toen zijn klee ding gedroogd was, weer in vrijheid ge steld. Ernstig ongeval. Gistermorgen heeft in de sluizen een ernstig ongeluk plaats gehad. De 57-jarige schipper P. Linge van de tjalk „Dankbaar heid" afkomstig uit Gouderak, wilde zijn, schip vastleggen. Hij geraakte met zijn linkervoet tusschen het staaldraad zoo danig beklemd dat dit lichaamsdeel vrij wel werd afgknepen. Dr. Perquin, die spoedig aanwezig was, heeft de man voorloopig behandeld en daarna persoonlijk per rijwiel-brancard: naar St. Antonlus Hove vervoerd. De toe stand van het slachtoffer is zeer ernstig, Ten nadeele van A. P. B„ wonende aan de Smitslaan is des nachts een aan tal konijnen ontvreemd. Rijkspolitie doet onderzoek. Door de N.Z.H.T.M. is het seinlicht bij het viaduct van het station Leid- schendam-Voorburg, verplaatst naar het tegeltrottoir. Daarbij is aan de zijde van het station aangebracht een rood licht met stop, dat geldt voor van het station komende voertuigen en voetgangers. Een belangrijke verbetering. B. en W. dezer gemeente stellen den raad voor in verband met aangebrachte wijzigingen de gemeenterekening 1932 als volgt voorloopig vast te stellen: Gewone dienst: inkomsten f. 222.153,01; uitgaven f. 221.108,68; batig saldo f 1044,33. Kapitaaldienst: Uitgaven f. 84.053,23; inkomsten f. 72.894,10; nadeelig saldo f. 11.159,13. 3-2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7