LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 24 September 1934 INGEZONDEN. FINANCIEN. FAILLISSEMENTEN. KUNST EN LETTEREN. BUITENLAND. SCHAKEN. 4 W1NTERWEDSTRIJD f LEIDSCH SCHAAKGENOOTSCHAP. Het aantal inschrijvingen voor dezen wedstrijd is reeds gestegen tot 24. mede. doordat een aantal nieuwe leden tot de club Is toegetreden. Daardoor was het Be stuur genoodzaakt de tweede groep te splitsen De spelers zijn nu als volgt in gedeeld le groep: Segaar. Westra. Van der Nat, De Blécouxt. Van Eybergen, Demmendal. Bosscha en Rutten. 2e groep: F. de Bruyn, De Jong, Ouwer- kerk. Van Herk, Schreinemachers. Koert en Sirks. 3e groep: Van Oss, Jorissen. Aalbersberg, Frangois, Dieben, Schenk, Hofman. Wittner en Horst, Demmendal en Van Eybergen spelen eerst een serie van 3 partijen om de le en 2e plaats. De eerste partij werd remise, in de tweede staat Van Eybergen op winst. Westra en De Blécourt spelen eveneens een serie van 3 partijen om de rangorde. De eerste partij won Westra. In de hoogste groep zijn twee partijen gespeeld. Bosscha won eerst van Rutten, daarna van Segaar. SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. De Dam- en Schaakclub te Katwijk aan den Rijn heeft zich aangesloten bij den Schaakbond voor Leiden en Omstreken en zal in de competitie medespelen. Het aan tal aangesloten vereenigingen is daardoor gestegen tot 14 met pl.m. 280 leden. DE VOORSCHOTENSCHE SCHAAKCLUB. Simultaanseance G. Bosscha. De schaakclub te Voorschoten, tot vóór enkele jaren één der sterkste schaakclubs uit Leiden en omgeving (ze won enkele malen het kampioenschap), is door ver trek van enkele spelers, achteruitgegaan. Het bestuur besloot wat meer propaganda te maken en heeft den secretaris van den Bchaakbond, den heer G. Bosscha, alhier, uitgenoodigd een simultaanséance voor de club te geven. Deze séance zal gehouden worden morgen (Dinsdag)avond in Hotel Deurloo, waarbij alle belangstellenden vrijen toegang hebben. o DAMMEN. HANDICAP WEDSTRIJD T. EN P. De uitslagen der partijen gespeeld voor den handicap wedstrijd zijn als volgt: A. G. de JeuA. v. d. Reyden 2—0 S. WillemsJ. Singeling 2—0 J. J. Bekker—H. Enseling l—l W. VerboomJ. Brouwer 20 E. v. TongerenM. J. Moerkens afgebr. C. v. Tongeren regl. 20 Voor den as. clubavond zijn de vol gende partijen vastgesteld: J. Bakker—E. v. Tongeren W. VerboomJ. Moerkens. H. EnselingJ. Brouwer. C. v. TongerenA. G. de Jeu. S. WillemsH. Enseling. (Bulten verantwoordelijkheid der Red.) Cople van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. HET LEIDSCHE BROKKENHUIS. Het Bestuur der Stichting „Het Leidsche Brokkenhuis" betuigt hiermede haar dank aan allen, die hebben medegewerkt tot 't welslagen van den ophaaldag op Zaterdag jJ., en wel in het bijzonder aan de pad vinders, wier hulp door ons op de hoogste prijs gesteld wordt. Geefsters en gevers kunnen ervan overtuigd zijn, dat hun gaven ons zeer welkom waren, en weldra belangrijk zullen bijdragen tot leniging van de nood in vele gezinnen. Waar het niet uitgesloten is, dat wellicht énkele adressen zijn overgeslagen, brengen wij onder uwe aandacht, dat de ophaal dienst van het Brokkenhuis (Middelweg 30telefonisch is aangesloten onder No. 8. Even een berichtje of een telefoontje, en de goederen worden ten spoedigste bij U afgehaald. HET WM. H. MüLLER-CONCERN. Ingrijpende reorganisatie-voorstellen ingediend. Het jaarverslag over het boekjaar 1933 der Commanditaire Vennootschap Wm. H. Muller Co. bevat de voorstellen tot reconstructie der Vennootschap. Na herwaardeering van verschillende bezittingen blijkt het verlies per 31 Decem ber 1933 f. 30.946.886 te bedragen. Het netto-vermogen wordt geraamd op 1.11.400.000. Voorgesteld wordt, dat houders van 6V» obligaties-1928 zullen ontvangen f. 400 in obligaties en f300 in commanditaire aan- deelen, terwijl houders der 5% obligaties der leeningen 1909 en 1913 zullen ontvan gen f. 400 in commanditaire aandeelen als mede een optie De Commanditaire Vennootschap zal uitsluitend worden holding-company van het belang bij de N V. Wm. H. Müller Co. De Wm. H. Müller Co's Algemeene Mijnbouw Mij. zou in liquidatie kunnen treden. De heer mr. A. F. Lodeizen te Was senaar heeft zich bereid verklaard als be- heerend vennoot toe te treden. Uitgesproken: D. Corbee. koopman, Noordwijk, Emma- straat 1. R.-c. Jhr. mr. H. O. Feith. Cur.: mr. C. Punt. te Leiden. A. Domburg, koopman en manufactu- rier te Bodegraven, Goudscheweg. R.-c.: mr. H. Haga. Cur.: mr A. A. N. Thomson te Bodegraven. J. A van Schie, landbouwer te Nieuw koop, bouwmanswoning „Bijteeval". R.-c.: mr. H. W. E. Klomp. Cur mr. L. P. van Heyst te Alphen. LODEWIJK VAN DEYSSEL GEHULDIGD. EEN HOOGE ONDERSCHEIDING. Ter gelegenheid van zijn TOsten verjaar dag is K. J. L. Alberdingk Thym (Lode- wijk van Deyssel) Zaterdagmiddag In hotel ..Fünckler" te Haarlem op hartelijke wijze gehuldigd in tegenwoordigheid van vele letterkundigen. Verscheidene sprekers hebben het woord gevoerd. Rede dr. P. C. Boutens. Eerst sprak dr. P. C Boutens. voorzitter van het huldigingscomité. Hij zeide in zijn inleiding, sedert den morgen te peinzen naar een synthese, om dezen feestdag sa men te vatten. Dat zal wel niet gelukken. Spr. voerde in verschillende kwaliteiten het woord en wel eerst als voorzitter van de Vereeniging van letterkundigen. Deze vereeniging achtte het zich als een plicht een huldiging voor te bereiden, doch het bleek, dat er te Haarlem reeds een com missie gevormd was. Daarbij heeft de ver eeniging zich aangesloten. Namens de ver eeniging bood spr. een krans aan. Vervol gens sprak hij als voorzitter van het hul digingscomité en deelde mede. dat besloten was een door Isaac Israels geschilderd portret van den jarige aan te bieden. Na de aanbieding vervolgde spr., dat het hem thans moeilijk viel zich persoonlijk te uiten maar hij hoopte, dat des avonds bij het diner zijn gevoelens op stoot waren. Met den wensch dat de jubilaris nog vele jaren met en onder allen moge leven, besloot dr. Boutens zijn toespraak. Andere sprekers. Dr J. F. M. Sterck, te Aerdenhout, bood een herdenkingsalbum aan, namens de vele vereerders. Vervolgens was het woord aan den bur gemeester van Haarlem, den heer C. Maarschalk. Hij gewaagde van den zekeren trots, die de stad Haarlem geboeid houdt, sinds de grootmeester van het Nederland- sche proza 20 jaar geleden Haarlem als zijn woonplaats koos. De burgemeester deelde mede, dat de gemeenteraad een be sluit genomen heeft, waarbij de beroemde schrijversnaam aan een van de straten of pleinen blijvend verbonden zal worden lapplaus). Spr. acht het voor Haarlem van beteekenis, dat juist Lodewijk van Deyssel de sfeer van deze oude stad op wel bij zondere wijze heeft aangevoeld. Zijn cau serie over Haarlem, aan spr.'s ambtsvoor ganger opgedragen, zal zeker ook in latere geslachten beschouwd blijven als een waardevolle bijdrage tot de locale historie van het eerste kwart der 20ste eeuw. De heer Louis Franck, minister van Staat van België, zeide Lodewijk van Deys sel al vele jaren te kennen en hem altijd te hebben bewonderd. In zijn werken vond men alles. Spr. heeft waardeering voor de kunst, doch speciaal voor die van Van Deyssel. wiens taal zoo heerlijk is, als de verf van Vermeer. Rubens, Rembrandt en Frans Hals Verder hoopte hij, dat de be wondering door zijn tijdgenooten en de waardeering van het tegenwoordige ge slacht moge blijven en dat de jarige nog een geslacht van groote kunstenaars ziet ontstaan. Senartor F. V. Toussaint van Boelaere te Brussel, het woord voerende namens de Vlaamsche letterkundigen en de P. E. N.- club daarin vereenigd, bracht den tijd van 40 jaar geleden in herinnering. Emanuel de Bom te Oalmpthout (België) herinnerde aan een bezoek van Lodewijk van Deyssel, een kwart eeuw geleden aan Antwerpen gebracht. Mr. J. Enschedé, directeur der N.V. Gra fische inrichting Joh. Enschedé en Zonen hoopte dat het bij deze firma verschenen herdenkingswerk (ien jubilaris en zijn ver eerders vreugde mocht bezorgen tot in lengte van dagen. Paul Huf zette in zijn rede uiteen de betrekking tusschen de jongeren en den jubilaris Zij vinden in zijn taal een zuiver essentieel bezit van de moedertaal. Van spr. zijn enkele proza-stukken op een gra- mofoonplaat vastgelegd. De platen bood spr. aan, benevens een apparaat, geschon ken door de Columbia. Vervolgens werd ten gehoore gebracht ..O. vader ga niet dood" van Van Deyssel. waarmee spr. tevens een eerbiedige hulde wilde betuigen aan den grooten "onvergetelijken vader. De schilder Albert Verwey zeide het te betreuren, dat geen schilders in bet hul- diglngs-comité hebben zitting gehad, om dat de schrijver in verschillende werken speciaal voor de schilders heeft geschreven. Daarvoor zegde spr. hem dank en bracht hem namens de schilders een eerbiedige hulde. De heer K. J. Rensburg bood een door hem samengesteld boek aan. waarin hij een uiteenzetting der evolutie van de talen heeft gegeven. Nadat de heer Schuurman ..Ik houd van het proza" had voorgedragen, richtte de heer Alberdingk Thijm zich tot de sprekers om hun dank te zeggen. Daarna bestond er gelegenheid den jarige geluk te wenschen. Feestmaaltijd. Des avonds is in het Carlton-hotel te Amsterdam een feestmaaltijd gehouden. Tafelpresident was de heer A. J. Bothe- nius Brouwer, voorzitter der Nederlandsche Maatschappij voor Letterkunde. Bij deze maaltijd bevonden zich onder de eeregasten o.m. Z.Exc. minister Marchant. Z.Exc. Louis Franck. minister van Staat in Blelgië, dr. P. C. Boutens. dir. J. F. M. Sterck. Frans Mijnssen. de wethouder der gemeente Amsterdam, Walrave Boissevain; jhr. dr. Nico van Suchtelen, de Duitsche schrijver George Hermann, prof. dr. August Vermeijlen, mevr, M. H. SzékelyLulofs, de schilder Is. Israels, prof. dr. J. H. Schol- te. namens de universiteit van Amsterdam: de tooneelspeier Paul Huff. De meeste gas ten waren vergezeld van hun dames. Om acht uur des avonds verscheen Lodewijk van Deyssel. versierd met de ridderorden van den Nederlandschen Leeuw en Oranje- Nassau en het lint van het commandeurs kruis der Belgische Leopoldsorde. Aan deze eereteekens zou dezen avond een zeer hooge onderscheiding worden toe gevoegd. Toen nJ. de gasten gezeten waren en de tooneelkunstenaar Paul Huff eenige strophen uit het Wilhelmus had gedecla meerd. welke staande werden aangehoord, stond Zijne Excellentie minister Marchant op, om aan het slot van een geestige DE ALGEMEENE TOESTAND. Rondom Gènève. De president van den Raad van den Volkenbond, dé Zweedsche minister Sand ler, heeft Zaterdag een radio gehouden, waarin hij de Vereenigde Staten uitnoo- digde toe te treden tot den Volkenbond. Dit ls de eerste maal. dat de president van den Raad een directe uitnoodiging aan de Vereenigde Staten heeft gericht. De Fransche minister Barthou is naar Genève teruggekeerd. Belangrijke bespre kingen zullen vermoedelijk daar nog plaats vinden voor de zitting van den Volkenbond wordt gesloten, hetgeen vermoedelijk Don derdag zal plaats vinden. Ondanks de Duitsche weigering zal Frankrijk blijven streven naar het Ooste lijke pact met het doel zooveel mogelijk staten aaneen te sluiten. De buitenlandsche politieke correspon dente van de „Oeuvre" meldt uit Genève, dat Barthou en Litwinof het op het oogen- blik in overeenstemming mét hun beider legeeringen het eens zijn over een verdrag van wederzijdsche garantie in geval van een Duitschen aanval. Beide politici zouden echter op 't stand punt staan, dat de kans op verwezenlij king van een Oostpact nog niet is ver dwenen. Polen heeft den tekst van zijn antwoord verscheidene malen gewijzigd en men verwacht den definitieven tekst te Genève het einde van de week. Mocht het Pooische antwoord al te negatief uitvallen, en mocht blijken, dat Polen ..op het Duit sche paard wedt", dan zouden Parijs en Moskou misschien ter handhaving van den vrede in Europa trachten een pact te sluiten met de Baltische landen, de Kleine Entente en de Balkanstaten. uitgaande van het principe, dat het beter is zooveel mogelijk landen bijeen te brengen tegen een te vreezen aanval. Bérenger, de voorzitter van de Senaats commissie voor buitenlandsche zaken, schrijft in de „Agence Economlque et Fi- nanclère" een artikel over de onrust, die in Frankrijk is ontstaan over het feit. dat de toenadering tusschen Frankrijk en Sovjet-Rusland eventueel Frankrijk aan den kant van Rusland in een Russisch- Japansch conflict zou kunnen betrekken. Bérenger wijst er op, dat het Fransch- Russische accoord uitsluitend tot Europa beperkt is en in geen geval kan worden uitgebreid tot Aziatische aangelegenheden. Het secretaris van den Volkenbond maakt bekend, dat de volksstemmings commissie van het Saargebied voorstellen heeft ontworpen om den ambtenaren al daar hun positie te verzekeren of hen na de stemming te pensionneeren. De commissie heeft tevens algemeene richtsnoeren opgesteld voor de onderhan- j delaars bij het Fransch-Duitsch Saarver- - drag; hierbij worden alle ambtenaren, van welke nationaliteit ook en onverschillig wanneer ze zijn aangesteld, op denzelfden voet van gelijkheid geplaatst. De regeeringscommissie van het Saarge bied heeft tot nader order de volgende 9 dagbladen voor het Saargebied verboden: „Stuttgarter Neues Tageblatt", „Frankf. Ztg.", ,,Nat.-Soc. Kurier". „Der Tag", Deut sche Ztg.", „Deutsche Allgem. Ztg.", „Berl. Nachtsausgabe", „Frankf. Volksblatt" en „Germania". Het motief voor dit verbod ls dat de Inspecteur der Saarpolitie, de En- gelschman Nemsley, ernstig beleedigd is. Heden begint te Genève een conferentie der z.g. goudlanden, waaraan ook ons land deelneemt. Te Belgrado begint heden de conferentie van den economischen raad der Kleine Entente. DUITSCHLAND. Müller als rijksbisschop geïnstalleerd. Gisteren is dr. Muelier in het Pruisen huis op plechtige wijze geinstalieerd tot Rijksbisschop der Duitsche Christenen. Vervolgens begaf de Rijksbisschop zich met tal van geestelijke autoriteiten naar den Berljjnschen Dom. Dr. Mueller heeft een toespraak gehou den, waarin hij verklaarde: Wij zijn met het Evangeüe verbonden. Wij zijn er innig van overtuigd in een grooten tijd van ons volk te leven. Groote tijden in de volksgeschiedenis zijn steeds tijden van geloof geweest. Het is vandaag inderdaad een historisch uur der Duitsche Evangelische kerk. Door mijn installatie tot Rijksbisschop is duidelijk tot uiting gekomen, dat wij geloof hechten aan deze evangelische kerk. Na eeuwenlange versnippering en ontbinding in de landskerken is thans een heid bevochten Van alle afzonderlijke kerken tot een evangelische kerk. De oppositie schijnt echter niet van plan zich te onderwerpen. De leider der Hitlerjeugd sprak te Ko ningsbergen, waarin hij zeide: Wij verzamelen niet de massa, niet de genen die verzorgd willen zijn, doch even als in de afgeloopen jaren slechts de on zelfzuchtige menschen. Vergeet niet, dat de geheele beweging een groot en levendig voorbeeld er voor is, dat slechts het ide alisme alleen iets vermag te volbrengen. Het zou geheel onverschillig zijn voor de jeugd van ons volk of wij eenige millioe- nen van de jeugd zouden verzamelen of niet, wanneer wij dit principe, dat ons groot heeft gemaakt, zouden verraden. Het is thans zoo, dat links en rechts wordt gesproken over het recht der jonge generatie. Er is geen recht der jonge ge neratie. Er is slechts een plicht voor deze jeugd. rede over de nieuwe spelling mee te dee- len, dat het H.M. had behaagd Lodewijk vain Deyssel te bevorderen tot Comman deur in de Orde van Oranje-Nassau, welk eereteeken hem door mevrouw Frans Mijnssen werd omgehangen. De rede over de spelling werd op char mante wijze beantwoord door dr. P. C. Boutens en later door Lodewijk van Deys sel zelf. Aug. Vermeijlen prees in enthou siaste bewoordingen de beteekenis sinds wel haast een halve eeuw van Lodewijk van Deyssel voor Vlaanderen. Wethouder Boissevain legde het verband tusschen Van Deyssel en de stad Amsterdam. Tot laat in den nacht voerden nog vele sprekers het woord. ENGELAND. O'Duffy afgetreden. Generaal O'Duffy is afgetreden als voor zitter van de Vereenigde Ierland-partij en leider van de organisatie der blauwhem- den. Hij weigerde eenige verklaring af te leggen over de motleven zijner demissie. Tot zijn opvolger (als leider der Blauw- hemden) ls benoemd Cronin. Cosgrave, de voormalige president van den uitvoerenden raad van den Ierschen Vrijstaat wordt voorzitter van de Veree nigde Ierland-partij. Het aftreden van O'Duffy ls een gevolg van de ernstige meenlngsverschillen tus schen den generaal en andere leden der partij, o.a. wat aangaat de Inning der Cand-annuiteiten en de houding der partij ten aanzien van Noord-Ierland. Reeds oppert men allerlei vermoedens omtrent toekomstplannen van O'Duffy. Men gelooft niet dat hij voorgoed uit de politiek zal verdwijnen, maar men neemt veeleer aan, dat hij een eigen partij za.1 stichten. FRANKRIJK. De moorzaak-Frince. Een Franschman heeft zich aan het bu reau der guarda civil te Barcelona aan gemeld, als zijnde de moordenaar van den Franschen raadsheer Prince. De man beweert dat hij Prince heeft vermoord met behulp van een medeplich tige, voor een bedrag van 100.000 francs, waarvan hij slechts 25.000 francs heeft gekregen. De „moordenaar" heet Marlus Cot. De politie hecht niet veel waarde aan de ver klaringen van dezen man. Zij vermoedt, dat Cot, of hoe hij anders heeten moge, die zonder middel van bestaan is, zich met deze bekentenis een gratis reis naar Frankrijk wil verschaffen en met den moord op Prince niets uit te staan heeft. OOSTENRIJK. Herstel der adellijke titels. Volgens berichten in de pers is de re geering voornemens door een uitzonde ringswet de adelstitels in Oostenrijk weer toe te laten. Over de wet zal dadelijk na de bijeenkomst van de nieuwe parlemen taire organen beraadslaagd worden. In de practijk zijn reeds sedert eenige maan den de oude titels van voor den oorlog in Oostenrijk hersteld. o SPANJE. Alarmtoestand afgekondigd. President Zamora heeft voor geheel Spanje den alarmtoestand afgekondigd. De minister van Binnenlandsche Za ken, Alonso, verklaarde, dat dit geschied de, om de taak der politie in zake de so cialistische revolutieplannen te vergemak kelijken. Te Barcelona hebben syndicalisten een aantal bomaanslagen gepleegd, waardoor het interieur van een kerk werd bescha digd. De postambtenaren zijn In staking gegaan. Te Santander werd door linksche ele menten een kerk van groote artistieke waarde vernield. Te Madrid heeft de politie drie bekende communisten gearresteerd. Volgens mededeeling in welingelichte kringen heeft de regeering beraadslaagd over een bezuinigingsprogram, waarbij o.m. de ambtenaar-salarissen verlaagd zouden worden met 5 percent. De desbe treffende besprekingen verliepen vrij stormachtig. Zelfs dreigden eenige minis ters bij aanvaarding van deze plannen te zullen aftreden. o VEREENIGDE STATEN. Opheffing der textielstaking. De federatie van textielarbeiders heeft order gegeven om de staking op te heffen en heeft de arbeiders bevolen om het werk heden te hervatten. Gorman, de leider van de staking, heeft met goedkeuring van Green, den president van de Amerikaansche federatie van den Arbeid en van de andere vakvereenigings- leiders een communiqué gepubliceerd, waarin gezegd wordt: Wij hebben nu alles verkregen, wat met deze staking te berei ken viel. De onrechtvaardigheid van de N.R.A. ls aangetoond en d e arbeiders klasse is bevrijd van den last, die op haar drukte. Het besluit om de staking stop te zet ten werd met algemeene stemmen geno men door 't bestuur der federatie van de textielarbeiders. De voorwaarden tot hervatting van den arbeid zijn gebaseerd op de aanbevelingen in het rapport van de bemiddelingscom missie. Gorman heeft verklaard, dat de arbei ders belangrijke wijzigingen in de code voor de textielindustrie hebben verkregen, wat betreft de arbeidsvoorwaarden en voorts practisch erkenning van de vak- vereeniging. o CHILI. De nation aal-socialistische partij verboden. Op last van minister-president Luis Salas Romo is de nationaal-socialistische partij in Chili verboden en onwettig ver klaard. Naar schatting zullen 20.000 nazi's, die ook stormtroepen gevormd hadden, door dit decreet buiten de wet vallen. De vol gende proclamatie is afgekondigd: Personen, behoorende tot de nationaal- socialistische beweging, hebben aanslagen gepleegd op medeburgers en hun bezit tingen. waardoor onrust is ontstaan. Zij hebben zelfs getracht, de rust te verstoren in de openbare vergaderingen van het parlement. Buiten deze bekende illegale bedrijvig heid, heb ik van de politie mededeeling ontvangen, dat deze nazis wapens, munitie en andere voorwerpen bezitten, hetgeen bij de wet verboden is. Dientengevolge wordt aan de politie en autoriteiten opgedragen alle pogingen der nazis om vergaderingen te houden, te be- i legijjieren, hun wapens in beslag te nemen 466e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 5de lijst Trekking van Maandag 24 September 1934 Hooge Prijzen 50.000.— 5342 1.000,— 8697 23256 23735 f 400.— 546 1842 8990 23264 200.— 822 9140 11017 14760 20709 100.— 1591 3219 6539 7106 7630 8085 8873 11325 13070 13372 14553 15430 16732 17057 20530 21011 21723 23050 Prijzen van 70. 129 150 172 208 268 418 445 493 720 740 889 895 963 1136 1313 1379 1544 1705 1716 1840 1995 2006 2119 2133 2279 2332 2333 2356 2423 2616 2641 2728 2807 2808 2879 2907 2916 3053 3094 3150 3377 3566 3573 3769 3810 3969 4107 4219 4289 4420 4620 4628 4703 4725 4792 4803 4929 5114 5540 5965 6005 6043 6074 6310 6878 7008 7048 7226 7234 7289 7365 7379 7502 7595 2235 2718 3063 3826 4645 5915 7043 7517 8458 9114 7611 7634 7767 8024 8296 8343 8718 8849 8920 8956 8984 9082 9190 9390 9432 9576 9864 10027 10148 10391 10445 10532 10586 10751 10795 10836 10865 10884 11271 11450 11671 11677 11750 11927 11928 12275 12287 12349 12350 12526 12587 12588 12785 12960 13011 13048 13081 13187 13210 13212 13303 «3433 13529 13697 13818 13900 14007 14017 14177 51(317 14356 14441 14767 14845 14873 15542 15564 Ü5580 15722 15745 16119 16149 16346 16486 16487 16549 16626 16627 16741 16744 16782 16866 16884 16885 17030 17056 17127 17160 17209 17254 17337 17421 17492 17517 17746 17982 18121 18236 18303 18352 18572 18585 18637 18691 18723 18829 18977 19060 19205 19225 19321 19330 19368 19456 19506 19524 19617 19823 19834 19945 20002 20020 20096 20169 20353 20391 20652 20787 20813 20821 20994 21299 21351 21475 21677 21683 21761 21776 21764 22251 22478 22546 22667 22766 22828 22830 22849 23674 23691 23694 23777 23781 23922 23982 12 20 254 Nieten 281 317 320 325 339' 342 361 409 442 456 487 494 499 540 542 575 613 700 730 750 752| 806 858 864 897 906 940 957 1023 1025 1033 1070 1116 1166 1169 1207 120& 1218 1244 1248 1261 1318 1356 1481 1589; 1601 J 1672 1693 1717 1746 1771 1785 1817 182# 1833 1854 1891 1899 1946 1965 1986 20301 2083 2099 2145 2183 2227 2262 2263 2311 2322 2383 2394 2452 2464 2489 2506 2511] 2540 2577 2578 2583 2591 2597 2637 2658: 2672 2704 2799 2887 2891 2905 2983 2999 3016 3073 3086 3134 3187 3217 3250 3386! 3414 3431 3491 3497 3582 3647 3659 367?i 3696 3750 3761 3772 3869 3889 3917 3943 3946 3950 4000 4040 4043 4101 4129 4154 4171 4191 4209 4210 4226 4278 4294 431# 4356 4360 4368 4402 4445 4468 4552 4599 4649 4801 4804 5007 5043 5054 5121 6124 5180 5184 5237 5295 5304 5343 5362 5381 5447 5472 5532 5620 5622 5659 5661 6699 5726 5748 5758 5759 5781 5782 5826 6921 5933 5966 5978 5993 6041 6048 6089 «118 6119 6146 6160 6172 6250 6288 6296 6324 6328 6334 6361 6425 6511 6550 6640 6654 6749 6756 6761 6798 6824 6874 6913 6952 7006 7021 7071 7117 7128 7197 7299 7346 7443 7488 7552 7601 7796 7846 7848 7863 7892 7932 7977 8022 8089 8098 8104 8134 8162 8266 8321 8330 8348 8369 8418 8422 8482 8514 8560 8615 8619 8633 8643 3656 8702 8790 8856 8876 8976 8999 9061 9085 9263 9406 9501 9504 9517 9529 9542 9552 9558 9574 9596 9673 9691 9780 9837 9894 9896 9S29 9933 9956 9980 9991 10015 10016 10020 10059 10090 10091 10102 10150 10170 10176 10323 10382 10452 10525 10529 10535 10616 10668 10696 10756 10766 10772 10838 10845 10898 10899 10908 11006 11009 11050 11146 11173 11240 11328 11330 11336 11377 11502 11694 11707 11737 11753 11758 11788 11871 11921 11980 12002 12005 12007 12013 12102 12112 12132 12199 12253 12274 12301 12416 12421 12458 12474 12590 12682 12707 12786 12813 12824 12828 12982 12985 12993 13043 13045 13047 13084 13107 13135 13161 13172 13181 13185 13194 13279 13284 13306 13457 13465 13466 13470 13491 13644 13560 13565 13575 13587 13613 13615 13632 13701 13716 13741 13745 13778 13779 13799 13820 13836 13968 14096 14129 14188 14217 14223 14251 14295 14299 14314 14342 14369 14438 14467 14473 14485 14695 14774 14784 14866 14875 14887 15004 15070 15083 15087 15169 15218 15258 15279 15423 15473 15474 15402 15495 15536 15570 15608 15634 15657 15692 15697 15767 15789 15812 15819 15827 35841 15845 15890 15910 15973 15981 16047 16063 16095 16109 16185 16186 16242 16266 16278 16291 16292 16353 16376 16385 16397 16415 16422 16453 16462 16527 16617 16682 16722 16730 16745 16746 16797 16809 16813 16869 16886 16983 16988 16998 17070 17073 17132 17185 17219 17280 17287 173111 17341 17376 17407 17425 17448 17579 17673 17747 17782 17806 17816 17841 17845 17902 18033 18050 18058 18084 18153 18180 18209 18218 18271 18272 18295 18298 18324 18432 18438 18469 18480 18530 18531 18555 18609 18631 18663 18672 18692 18749 18803 18811 18813 18828 18894 18953 19081 19092 19119 19127 19160 19227 19267 19294 19299 19326 19344 19352 19361 19371 19434 19436 19438 19477 19532 19572 19646 19653 19663 19682 19694 19717 19728 19746 19762 19829 19918 19953 19954 19990 20048 20159 20168 20257 20261 20264 20308 20310 20329 20349 20408 20496 20556 20637 20653 20668 20698 20716 20727 20774 20780 20799 20811 20829 20902 20930 20970 20971 20975 20985 21022' 21049 21098 21124 21162 21228 21251 21281 21309 21302 21312 21316 21375 21418 21431 21441 21538 21555 21565 21575 21581 21667 21796 21821 21903 21915 21938 21992 22030 22041 22046 22084 22086 22096 22114 22117 22282 22311 22315 22469 22481 22523 22542 22654 22661 22699 22709 22730 22850 22863 22864 22867 22893 22896 23164 23213 23233 23234 23308 23347 23370 23406 23533 23535 23560 23566 23623 23648 23693 23697 23733 23750 23839 23343 23867 23937 23961 23985 23990 en hen ter beschikking van het gerecht te stellen, zoodra zij de bestaande wetten overtreden. De nazis hebben eveneens een procla matie doen publiceeren, waarin zij ver klaren, dat zij „als vaderlandslievende burgers weigeren, zich als paria's te laten behandelen. Wij zullen den dag afwachten, waarop de onbekwaamheid der huidige autoriteiten de macht in onze handen zal leggen". De studenten hebben de afkondiging van het decreet gevierd door een nazi-stu dent met stokslagen door de straten te drijven. o UIT HET VERRE OOSTEN. Overeenstemming over den Oost-Chineeschen spoorweg? Uit Tokio wordt gemeld, dat volgens een bericht in de Nitsji Nitsji overeenstemming is bereikt over den verkoopprijs van den Chineeschen Oosterspoorweg. De onder handelingen'zijn te Tokio gevoerd tusschen den Sovjet-Russischen ambassadeur en de officleele Japansche instanties. Men zou het eens geworden zijn op 1?" millioen yen. Officieele bevestiging ont breekt echter nog. Intusschen zijn nog 12 Russische employe's gearresteerd. i_3

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 12