LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 24 September 1934 SPORT. KORFBAL. NEDERLANDSCHE KORFBAL BOND. Uitslagen van gisteren. W. I N.H.: DVD—Sportlef 5—7) Swift— Olympla.,1—3; Blauw WitDTV 5—3; Koog Zaandijk—Westerkwartier 4—8. West I Z.H.: RozenburgHKV 21; HSV't Zuiden 10; Ons Eibernest Fluks 3—3: DKC—De, tos 0—5. Oost I A: WilskrachtRaplditas 63; BellasZKO 13; O OOverschotje 31: EKCA—Vada 2—1. Oost I B: DOS—Achilles 2—1; Naas— Wit Blauw 3—0; R'bleek—AKC 3—1 HKC -ZW. Wit 3—3. Noord I; Dio—WWMD 2—7. West n Z.H. A: HKV II—Velo* 3—2; die Hagheter Gouw 51; Deetos II— Regenboog 41. Wost n Z.h. b: 't Zuiden ii—Vreewijk 2—2; Al/O—Ready 2—3; Fluks n—HBS 1-3. o Overzicht. De landskampioene zet haar nieuwe seizoen al heel slecht In. Verloor ze ver leden week in Bussum van Olympia. thans moest ze op eigen terrein het onderspit delven tegen Westerkwartier, dat zich na een zwak begin dus uitstekend hersteld heeft. Olympia ging op het pad der overwin ning voort door Swift een 3—1 nederlaag te brengen. Ook Sportief bleef aan de win nende hand. door met 75 over DVD te zegevieren, iets wat bewijst, dat deze nieuwe eersteklasser een gevaarlijke tegen stander is. Blauw Wit had gisteren een wat minder sterke tegenstandster dan een week ge leden en wist nu de belde puntjes in de wacht te sleepen. Fluks kon het niet verder brengen dan een gelijk spel tegen de Haagsche Geheel onthouders. In een wedstrijd, waarin van Haagsche zijde het nog wel eens minder zachtzinnig toeging en waarin het spelpeil niet tot die hoogte opgevoerd kon worden, zooals we dat een week geleden van Fluks zagen tegen HKV, hebben onze stadgenoo- ten eenigszins teleurgesteld, wat misschien ook voor een deel te wijten is aan het uitstekend verdedigen der Haagsche begin- verdedlgtog. die vooral de tweede helft de Fluks-aanval volkomen .door" had. Rozenburg verraste door met 21 de meerdere over HKV te blijven, terwijl ook HSV voor een verrassing zorgde door t Zuiden met een oneven goal te slaan. Deetos bleek weinig moeitete hebben met DKC. In het Oosten zette EKCA de competitie In met een kleine zege op Vada (21), ter wijl ook Onder Ons met een 31 overwin ning op Overschotje begon. Wilskracht bleek voor Rapidltas te sterk en won met 63. De andere Zutphensche club deed het beter en versloeg het blijkbaar zwakke Hellas met 31. In Twente wonnen de drie Bnschedee- sche clubs op vrij normale wijze, al is de zege van de Oostelijke kampioene mini maal. WWMD wist haar tweede overwin ning te boeken. Thans was Dio het slacht offer. ———o ONS EIBERNEST—FLUKS 3—3. Onder leiding van den heer Lawende stellen beide twaalftallen zich op. Onze stadgenooten blijken twee, de Hagenaars één invalster te hebben. Ons Eibernest, dat sterke wind mee heeft begint goed. Haar aanval wordt uitstekend gevoed en de Leidsche verdediging wordt dan ook danig aan de tand gevoeld. Aan de andere kant zit Fluks echter ook niet stil, maar kans op succes schijnt er voor- loopig niet te zijn. aangezien Van Nierop op keurige wijze door Coster Sr. in be dwang wordt gehouden. Toch weet eerst genoemde z'n club de leiding te geven, wanneer hij op verre afstand een kans krijgt, welke hij benut (0—1). Hoewel Eibernest hierna flink komt opzetten, blijft de Leidsche verdediging de baas. Aan de andere kant, weet mej. Kesselring onge veer 7 min. voor de rust, uit een op fraaie wijze door v. Beeck onderschepte bal, de voorsprong onzer stadgenooten met een goed doelpunt te vergrooten (0—2). De vreugde blijkt echter van korte duur, want nog vóór de rust heeft O. Eibernest gelijk gemaakt door een, uit sportief oog punt bekeken, minder mooi cn. dank zij een blunder van een Leidsch verdediger, een fraai doelpunt van Coster. Ofschoon Fluks de tweede helft de wind mee heeft heeft zij hiervan weinig profijt weten te trekken. De Hagenaars blijven uitstekend partij geven en zij nemen als de Leidsche aanval met pech te kampen heeft, zelfs de leiding door mej. Schijf. Nog geen vijf minuten later heeft De Wolf echter de partijen weer op gelijke voet gebracht. Het resteerende half uur worden de Ha genaars door slecht Leidsch middenvakspel voortdurend sterker. Steeds komt de bal terug naar de Eibernest-aanval en De Wolf c/s. krijgt het zwaar te verantwoor den. Ze weten echter stand te houden, zoodat het einde komt met een 33 gelijke stand. o FLUKS II—H. B. S. I 1—3. Fluks II moest in H.B.S. haar meerdere erkennen, wat vooral tot uiting kwam in de eerste helft toen Fluks wind tegen had gekozen en haar middenvak niet bij mach te bleek den bal geregeld door te werken. Bij H.B.S. viel vooral het goede opstellen der dames op, welke over de geheele linie een tempo sneller waren dan die van Fluks. Voor een deel gold dit eveneens bij de heeren en hierdoor was de overwin ning der Hagenaars dan ook verdiend. Voor de rust wist H.B.S. een verdiende 1—0 voorsprong te behalen, terwijl zij door te zwaar verdedigen van Fluks, twee strafworpen kreeg toegewezen, welke ech ter geen resultaat opleverden (ondanks den nieuwen 4 M. afstand!) Na de pauze maakte H. Rijnsburger handig onder den paal gelijk, (1li doch in de volgende opstelling moest de Fluks- verdedlging spoedig tweemaal zwichten (1—3). MOTORSPORT. DE KAARTSPEL-KNOBELRIT DER L. M. T. C. EEN WELGESLAAGDE MOTORSPORTDAG. Motoren knetterden gisteren bij tien tallen door Leiden en haar omgeving. De Leidsche Mo tor-Tour ingclub hield haar nationale kaartspel-knobelrit tot besluit van het seizoen, en 51 motorrijders (bijna allen met duo-passagiert hadden zich laten inschrijven voor dezen goed ge slaagden rit, die (met uitzondering van een slecht stuk in Zoetcrwoude en Stamp- wijk) geheel langs goede en verharde wegen voerde. Het had er anders niet gunstig uitge zien aan den vooravond en in den nacht van Zaterdag op Zondag! De Bilt seinde „Weest op uw hoede"! De Stormbal hing in top. De wind gierde en joeg een strie- menden regen voor zich uit. Benauwde uren- waren dat voor de leiding der L.M.T.C., die in de heeren Cooiman, Dreef en Hoppenbrouwer haar meest op den voorgrond tredende leden heeft Het klaarde gistermorgen gelukkig op. Het wolkendek scheurde aan flarden en bij droog weer lieten de motorrijders zich niet door den nog harden wind weerhou den om aanwezig te zijn op het festijn der L.M.T.C. In café Hoppenbrouwer aan de Mandemakerssteeg bevond zich het cen trum. Vandaar uit verspreidden de deel nemers zich, na elven, naar vijf verschil lende controle-posten, welke daartoe door middel van knobelateenen werden aange wezen. Die posten waren gevestigd aan Den Deyl, te Katwijk aan Zee, te Sassen- heim, te Alphen en te Stompwijk. Daar liet men z'n kaart afteekenen, ma noeuvreerde opnieuw met den knobel- steen en vertrok naar het punt, dat op het bovenste vlak Van den steen stond aangegeven. Zes posten dienden op de deelnemerskaart Ingevuld te zijn. alvorens men naar de eindcontrole terug kon kee- ren. En vermakelijke situaties hebben zich daarbij voorgedaan. De man, die zoo juist uit Alphen was gekomen om aan den rit deel te nemen, kon beginnen met eerst weer naar het stadje aan den Rijn terug te gaan; een ander scheen op den knobel- steen geen andere namen dan Sassenheim en Stompwijk te kunnen vinden en op deze wijze onderhield hij op z'n ronkend ben- zlne-vos gedurende geruimen tijd een ge regelde verbinding vice versaWie fortuinlijk was arriveerde reeds na een paar uur aan de finish (de kortst gereden afstand bedroeg 61 KM.), anderen kregen steeds de grootst mogelijke trajecten en werden aldus gedwongen meer dan 100 K.M. te rijden (de grootst afgelegde af stand bedroeg 118 K.M.). Voor de bepaling der prijzen was dit alles overigens van slechts weinig invloed. Een kaartspel- knobelrit is In wezen een geluksrit. Immers de resultaten worden bepaald door speel kaarten, waarvan de deelnemers er aan eiken post één te trekken kregen. Na afloop werd uit een nieuw spel een troefkaart getrokken en wie nu de meeste troeven (berekend naar het aantal punten) ver zameld had zag zich den eersten prijs toegekend. Dit bleek te zijn onze stadge noot. de heer Cancrinus, lid der L.M.T.C. In totaal waren er 31 prijzen beschikbaar gesteld, die na afloop door voorzitter Cooiman aan de volgende winnaars' wer den uitgereikt: 1. Cancrinus, Leiden, op New Imp,, 47 punten: 2. Drewes, Amsterdam, op Raleigh 40 p.; 3. S. v. Ruiten, Roelofarendsveen, op Velocette, 38 p.; 4. J. Mesters, Den Haag, op O.K., 37 p.: 5. Ockerse, Beverwijk, op H.D., 35 p.; 6. Visser, Beverwijk, op O.K., 34 p.; 7 Weller, Utrecht, op Eysink. 31 p.; 8. J. Lasander, Leiden, op Rudge, 31 p.; 9. v. Vessum, Amsterdam, op Ariel (met zijspan), 29 p.; 10. Klein, Leiden, op Calthorpe, 27 p.; 11. Zalm, den Haag. op R. Enfield, 26 p.; 12. Groeneveld, Den Haag op Ariel, 26 p.; 13. Wiette, Den Haag. op F.N.. 26 p.; 14. S. Hoogerhuis, Haarlem, op Ariel, 25 p 15. S. Louwrier. Leiden, op B. Thomas, 25 p.; 16 Uitendijk, Leiden, op B. Thomas, 24 p.; 17. Verstraaten, Leiden, op New Imp.. 24 p.; 18. van 't Woud, Den Haag, op Raleigh, 24 p.; 19. J. v. d. Lin den, Den Haag, op Motosacoche, 24 p.: 20. De Man, Leiden, op Ariel, 23 p.: 21 Daniels Den Haag, op Imperia, 22 p.; 22. Jeurgens, Den Haag, op R. Enfield, 22 p.; 23. Been, Leiden, op H.D., 20 p.; 24 Danneboom, Den Haag op Indian. 20 p.; 25. J. v. d. Kroft, Leiden, op Lady, 17 p.; 26. Hoogeveen, Den Haag, op H.D., 17 p.: 27. Knegtei, Leiden, New Imp., 16 p.; 28 Giesberts, Beverwijk, op F.N., 16 p.; 29. v. d. Burg, Scheveningen op Triumph, 15 p.; 30. Godschalk, Den Haag. op B.S.A.. 14 p.; 31. W, v. d. Kroft, Den Haag, op F.N., 14 p. Een inzameling voor het v. d. Pluym- fonds bracht f. 20.28 op, welk bedrag, zal worden afgedragen aan het bestuur der K.N.M.V. o AUTOMOBILISME. OM DEN GROOTEN PRIJS VAN SPANJE. De Groote Prijs van Spanje is gisteren te San Sebastian verreden over een afstand van 500 K.M. De resultaten waren: 1. Fagioli (Duitschland) met Mercedes' Benz tijd 3 uur 19 min. 14.6 sec. Gemid delde uursnelheid van 156.225 K.M.; 2. Car- raciola (Duitschland) met Mercedes Benz, in 3 uur 20 min. 24 sec.; 3. Nuvolari (Italië) met Bugatti 3 uur 20 min. 48 sec.: 4. Hans von Stuck (Duitschland) met Auto-Union, 3 uur 21 min. 3 sec.; 5. Varzi (Italië) met Alfa Romeo, 3 uur 31 min. 50 sec.; 6. Wi- mille (Frankrijk) met Bugatti. De andere renners niet geplaatst. o WIELRENNEN. „DE RIJNSTREEK" (ALPHEN). Zaterdagmiddag tijdens de atletiek wedstrijden van „Wilskracht" hield de Rijnstreek op het Alphen-terrein vooraf eenige wedstrijden. Aan spanning ontbrak het niet, vooral niet bij den koppelwed strijd over 50 ronden. Ds uitslagen zijn: Sprintwedstrijd over 2 ronden: 1. Mun ster; 2. van Zijl; 3. Schuurman. Afvalrace over 10 ronden (die evenwel vroeger werd beëindigd): 1. van Veen; 2. Paling; 3. Lith. Koppclwedstrijd over 50 ronden: 1. het koppel Schuurman—v. Veen; 2 Munster v. d. Berg. op 1 ronde; 3. van ZijlPaling; 4. Voorsluisv. d. Panne. „SWIFT". Gisterenmorgen werden op de Goudsche Wielerbaan wedstrijden verreden tusschen „Excelsior" Gouda en Swift" Lelden. Allereerst werd de sprint verreden, waar bij alleen A. van Amsterdam zich als twee de in den totaal-uitslag wist te plaatsen, C. van Ruiten, die op een wegfiets reed, heeft ook een uitstekenden indruk achter gelaten. in den junioren-wedstrijd wist zich R. de Haas als vijfde te plaatsen, terwijl Lo- dewijks en v. d. Wiel als Jongste deelnemers van dit tournooi, met den winnaar van Zutphen een eere-ronde mochten maken. De 40 ronden eigen kracht, waarin 35 renners startten, gaf den volgenden uitslag 1. Berkhouwer, op 1 ronde, 2. J. C. de Jong belde Excelsior, 3. A. Strijk. 4. C. Verburg, 5. Jac. Droog allen Swift leden. Tusschen de beide Swlftrenners R. van Aart en A. van Amsterdam, werd een om nium verreden. Als eerste werd een sprint verreden over vier ronden. R. van Aart nam direct den kop en verhoogde steeds het tempo, doch kon niet Verhinderen, dat A. van Amsterdam in de laatste ronde hem onweerstaanbaar passeerde en won in den goeden tijd van 11.2 seconde over de laat ste ronde In de tijdrace met vliegenden start maakte R. van Aart een tijd van 11.8 sec., terwijl A. van Amsterdam 0.2 sec. sneller hierover deed. De achtervolging, welke onderling werd vastgesteld op 30 ronden, gaf in de eerste tien ronden het beeld, dat R. van Aart een gemakkelijke zege zou behalen. In de veertiende ronde zat hij van Amsterdam in den rug. Toen bleek, dat A. van Amster dam nog voldoende reserve bezat om in de twintigste ronde wederom volkomen gelijk te liggen en daarna zelfs een voorsprong te nemen en deze successievelijk te vergroo ten. In de 25ete ronde ging A. van Amsterdam hem voorbij en wist dus de omnium te winnen. De koppelrace over 25 km. gaf den vol genden uitslag: 1. Peekv. d. Wiel 11 pnt.; op 1 ronde: 2. R. Riethoven Jr.—Paats 12 pnt.; op 2 ronde: 3. GrozBchüler 2 pnt.; op 3 ronden: 4, A, van EgmondChr. Vink. Het koppel GroszSchuier heeft hier een zeer goed figuur geslagen, vooral J. Schiller roerde zich flink. A. van Egmond reed een zwaren wedstrijd, daar Chr. Vink niet ln vorm bleek. Al met al hebben de vereenlgingen een sportleven ochtend achter den rug. Het plan bestaat om op Zondag 14 October een revanche wedstrijd te rijden. ■o- ROEIEN. HET TWINTIGJARIG BESTAAN VAN „DIE LEYTHE". Nationale wherry-wedstrijden op het Galgewater. Op het Galgewater heeft de burger- roelvereeniging „Die Leythe" Zaterdag middag wedstrijden gehouden, ter ge legenheid van het twintigjarig bestaan. Zij deed dat op bescheiden wijze en bleef daardoor in de lijn, die door de jaren heen steeds haar optreden heeft geken merkt. Die Leythe timmert niet aan den weg. maakt geenerlei reclame naar buiten en leeft rustig haar bestaan van in de eerste plaats: toer- en pas daarna: race- roeivereenigingOnder de kalme, doch bekwame leiding van dr. van Iterson zorgt zij van tijd tot tijd eens voor een ver rassenden uitslag door een Twee of een Vier. doch over het algemeen heeft het toerisme bij de club, die het Oranje in haar vaandtl voert, toch nog altijd de overhand. Aan de wedstrijden van Zater dag was nauwelijks eenige ruchtbaarheid gegeven. Zij waren trouwens meer bedoeld als een onderlinge- en gewaardeerde- krachtmeting, dan als een kijkspel voor het publiek, dat zich op dezen middag bijna uitsluitend tot de leden zelf bepaalde. Belangrijker waren de lange afstands wedstrijden voor wherries, waarvoor de finish zich bevond bij de Rijnzichtbrug. Die Leythe boekte daarbij een mooi suc ces door als eerste te eindigen in den 8 K M.-wedstrijd. De Leidsche ploeg bleek een beduidende aanwinst geboekt té heb ben in de toetreding van den oud-Laga- roeier W. v. d. Wilde, die Holland zelfs eenmaal mee heeft helpen vertegenwoor digen bij de wedstrijden om de Europee- sche kampioenschappen. Op tactische wijze voerde hij zijn ploeg ter overwin ning in den tijd van 46 min. 49.8 seconden De voorsprong onzer stadgenooten was aanzienlijk. Delftsche Sport lag geruimen tijd tweede, doch op hef laatste stuk tus schen het Haagsche schouw en de finish kwam Gouda geducht opzetten en waar lijk slaagde deze er toen, na aardigen kamp in, beslag te leggen op den tweeden prijs. De 6 KM. race was voor De Hoop, welke kleuren verdedigd werden door mej. Gaarlandt en den indertijd bekenden athleet Jan Zeegers Jr., terwijl De Vliet met drie lengten vóór Die Leythe door de finish ging in den wedstrijd over 5 KM. Na afloop der wedstrijden begaf men zich naar Zomerzorg, waar een gemeen schappelijk diner plaats vond en waar „de dokter" de prijzen heeft uitgereikt. Ziehier thans nog de volledige uitslagen: Vlerriëms-wherrles, 8 K.M., geroeid door heeren en gestuurd door een dame: 1. Die Leythe, met W. v. d. Wilde, G. Velds en mej. A. Hiemstra; tijd 46 min. 49.8 sec.; 2. Gouda; 3. Delftsche Sport. Tweeriems wherries, 6 K.M., geroeid door een heer en gestuurd door een dame: 1. De Hoop, met Jan Zeegers Jr. en mej. M. Gaarlandt, tijd 34 min. 3.8 sec.; 2. Nautilus, 3. Die Leythe. Vierriems wherries, 5 K.M. geroeid en gestuurd door dames: 1. De Vliet, met'de dames D. J. M. Hinrichs, C. Schoorl en J. R Schouten; tijd 30 min. 58 sec.; 2. Die Leythe. Sciff. 1ste heat: H. Ruhaak, row-over; 2de heat: H. Roessingh wint van W. v. d. Wilde; finale: H. Roessingh wint van H. Ruhaak. Vierriems-gieken, heeren, overnaadsch: 1. Hollandsch Diep (B. van Haaften, bg„ G. W. Slothouwer, C. de Langen. K Ver beek. si. en G. Toden v. Velzen, st.)2. Odhln (E. H. C. Teunissen, bg. H. E. v. d. Heide, E. Steller, H. Navis. si. en C. v. d. Bas, st.). Later roeide Hollandsch Diep tegen de seniores-ploeg (J. W. Boehmer, bg, Chr. Flim, g. Velds, g. J. Film, si. en N. N., st.). welke onlangs voor Die Leythe te Groningen is uitgekomen. De strijd bleef spannend tot op 30 Meter vóór de finish. Ineens ging het toen niet meer bij Hollandsch Diep en de seniores won daar door toch nog met flink verschil. Dames-stijlroelen sciff, gewonnen door mej. N. Teljeur tegen mej. A, Hiemstra en mevr. Wissenburg. Dames-stljlroeien. overnaadsche vieren: gewonnen door Victoria Regla (J. Ligtvoet, bg., A. Hiemstra, G. Slothouwer, mevr. Wissenburg si., en N. Teljeur. st.). De ploeg „Hollandsch Diep bestond uit: J. Kruis bg., H. Hartgers, A. Baart de la Faille, W. v. d. Hout, el. en H. Flim, st. o WATERPOLO. S. V. H. PROMOVEERT. Gisteren won S.V.H. te Hillegersberg met 61 van D. J, K. Hierdoor promoveert S. V.H. liaar de le klasse. Voor de tweede plaats in de le klasse zal de beslissing vallen tusschen D.J.K. en Maas. o OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. H.Z. en P.O.—Het IJ 4—6. De in de „Regentes" te Den Haag ge speelde wedstrijd om het kampioenschap van Nederland tusschen H.Z. en P.C. en Het IJ is geëindigd in een moeilijke 54 zege voor het IJ. De Amsterdammers waren technisch be ter, maar vooral in de eerste helft bleven de Hagenaars door hun enthousiast spel Uiterst gevaarlijk. Voor de rust nam het IJ door Bohlander de leiding en nadat v. d. Bosch kort na de hervatting den stand op 0—2 bracht, kon Schrleder et 1—2 van maken. Toen leek het met de Hagenaars gedaan en spoedig werd het door Bohlander, J. Kohier en Ha zenberg 15. Dit werd den Hagenaars te bar en het tweetal ReekersSchrleder verkleinde tenslotte den achterstand tot 45. De Haagsche ploeg zag geen kans meer een gelijk spel te forceeren. Het IJ heeft hiermede dus de eerste van de beide kampioenswedstrijd gewonnen. o ATHLETIEK. trial meet te alphen. Overwinning van de Bataven. Als sluiting van het athletlek seizoen had „Wilskracht" te Alphen, Zaterdagmiddag op het Alphen-terrein wedstrijden geor ganiseerd. Niettegenstaande de weersge steldheid niet erg aanlokkelijk was. was de belangstelling zeer goed. O.a. lieten van hun belangstelling blijken de kapelaans de heeren Kosse en Jong. De wedstrijden hadden dank zij de goéde organisatie een prettig verloop. De uitslagen Zijn als volgt: Kogelstooten1. Bisluska (Bataven), 9.69 M.: 2. J. van Vliet (Wilskracht), 9.80 M.: 3. TIr. Verhorst (Teylingen), 0.29 M.; 4. Relssen (Teylingen), 8.60 M,; 5. Hensing (Bataven), 8.40 M.; 6. Nieuwsteeg (Wils kracht), 8.14 M. Hardloopen 1500 M.: 1. Th. Vrisekoop (Wilskracht), 4 min. 57 sec.; 2. Klein (Ba taven), 505; 3. Averdieck (Bataven), 5.10; 4. Witteman (Teylingen); 5. A. Lagendijk (Wilskracht). Estafette 4 x 400 M.: 1. Wilskracht 4 min. 3 sec.: 2. Bataven 4.4.2.10. 3000 M. loop: 1. Versluis (Wilskracht), 10 min. 30 sec.; 2. Klein (Bataven), 12.32.2; 3. Averdieck. (Bataven) 12.31,3/10. Speerwerpen: 1. Terhorst (Teylingen). 32.03 M.; 2, H. Krumpelman (Wilskracht) 29.67 M.; 3. A Brusse (Bataven) 28.90 M.; 4. J. Krumpelman (Wilskracht), 28.51'/! M.; 5. van Lierop (Teylingen) 23.83 M.; 6. J. van Brusse (Bataven), 22.74 M. 800 Meter: 1. Vrisekoop (Wilskracht) 2.31.4/10; 2. Goddijn (Bataven) 2,33; 3. Teylingen (Bataven) 2.35; 4. Witteman (Teylingen); 6. van Diemen (Teylingen); 6. Goedemond (Wilskracht). Verspringen: 1. Huibers (Bataven), 6.38 M.; 2. Goddijn (Bataven), 5.41 M.; 3. J. Krumpelman Wilskracht), 4.81 M.; 4. A. A. de Heij (Wilskracht) 4.80 M. 100 Meter: Brusse (Bataven), 12.2 sec.; 2. van Teylingen (Bataven). 12.3 sec.; 3. J. Krumpelman (Wilskracht), 12.4 sec. Zweedsche estafette 800, 400, 200, 100 M. 1. Wilskracht 4.4.2/10; Telingen 4.111/10; Bataven 4.13.8/10. De totaaluitslag is: de Bataven met 62 punten; Wilskracht met 47'/! punt; 3. Tey lingen met 29'/j punt. De Bataven kwamen hierdoor in het bezit van de Zilveren Deken Hellegers wisselbeker. Na afloop had de prijsuitreiking plaats in café „Sportrust" van den heer G. Vreeswijk. o OSENDARP WINT TE GÖTHEBORG. Onze landgenoot Osendarp won gisteren bij internationale wedstrijden te Göthe- borg zoowel het nummer 100 Meter als de 200 Meter hardloopen. De 100 Meter won hij ln precies 11 sec., terwijl hij de 200 Meter won in den tijd van 22,4 sec. o GOLF. DUITSCHLAND SLAAT NEDERLAND. De golf-landenwedstrijd Duitschland— Nederland, gisteren voor de tiende maal gespeeld en wel op de golfvelden van Fal- kerihausen te Hamburg werd door Duitsch land gewonnen met 5'/t3'/i punt. SCHERMEN. i/UCIEN, GAUDIN OVERLEDEN. Te Parijs is gisteren in den ouderdom van 48 jaar plotseling overleden de be kende Fransche schermkampioen Lucien Gaudin. Gaudin heeft op de Olympische Spelen te Amsterdam in 1928 zoowel het Olym pisch kampioenschap in het floret- als in het degenschermen behaald. LAWN-TENNIS. KAMPIOENSCHAPPEN VOOR OEFENMEESTERS. Waasdorp (Noordwijk) wint het enkelspel. Zaterdag zijn te Den Haag de volgende uitslagen verkregen: Bnkelspel: D. de Mos sl. J. Schuurman 611, 6—1, 6—3. A. Dekker slaat A. Hemmes 63, 6—0, 8—6. J. Goedraad sl. W. Hemmes 62, 36, 6—4, 5—7, 6—3. A. Waasdorp slaat M. Goèdraad 64, 51—2, 6—2. Dubbelspel J. Schuuring en A. Hemmes s.l M. de (Easparin en J. Kauling 4—6, 6—2. 116. Gisteren waren de resultaten: Heerenenkelspel (om de 1ste en 2de plaats) A. Waasdorp sl. J, Goedraad 36, 46, 0—3. 6—0, 6—1. Idem (om de 3de en 4de plaats):. W. Hemmes sl. M. Goedraad 4—6, 6—2, (6—3, 6—4. Heerendubbelspel (om de 1ste en 2de plaats) Gebr. Goedraad sl Hemmes en Waas dorp 3—6, 6—2, 7—5, 2—6, 6—3. Heerendubbelspel (om de 4de en 5de plaats) A. de Mos On A. Dekkers sl. M. de Gas- paris en J. Kauling 61, 75. LUCHTVAART. DE GORDON BENNETT VLUCHT. 17 ballonnen gestart. Om 4 uur gistermiddag ls te Warschau de eerste ballon, de „Warszawa" gestart voor de jaarlijksche Gordon Bennett- vlucht. Met tusschenruimte van enkele minuten startten successievelijk de an dere deelnemers. In totaal gingen 17 bal lonnen de lucht in. De Fransche ballon „Torun" is reeds twee uur na de opstijging in de nabijheid van Warschau gedaald. De andere ballon nen zijn allen in de richtng van Lethland verdwenen. o DUIVENSPORT. „DE BLAUWBAND" (ALPHEN). Wedvlucht vanaf Mons, in concours wa ren 60 duiven, welke om 8.15 uur in vrij heid werden gesteld en hun hokken be reikten als volgt: J. Rooda, 1, 16; J Vernes 2; H. W. Martens 3, 5.12,15,19; A. J. Lager- weij 4, 6, 7, 14, 17, 20; C, van Ofwegen 8, 9; W. van Eljk 10; J. de Jager 11. 13, 18; Aankomst le duif 11.5.42; laatste duif 11.35.14. „DE GEVLEUGELDE VRIENDEN" (ALPHEN.) Laatste wedvlucht vanaf Vibramant. De duiven werden gelost om 11.30 met Z. wind en mooi weer. De eerste duif werd gecon stateerd om 2.36.01, de laatste om 3.38.26. De uitslag is als volgt: 1. J Tuinenburg 1, 9, 12; A. de Graaff 2, 3, 5. 8, 11; V. d. Werf 4, 6, 7. 10. Eerste hokkampioen A. de Graaff met 392 punten; Tweede J. Tui nenburg met 349 punten. Eerste duif» kampioen A. de Graaff met 127 punten; Tweede J. Tuinenburg met 124 punten. DE TELEGRAAF (AALSMEER), Wedvlucht vanaf Quirrain, afstand 223 K.M. De uitslag was als volgt: 1. W. Baars 2, 4, 7, 9, A. Keessen; 3, 5, Gebrs. Onder water; 6, J. Versteeg; 8. 10, Gebrs. de Horde. Los 's morgens 8 uur, aankomst le duif 11 uur 3 min. 37 sec. HENGELSPORT. STEDELIJKE WEDSTRIJD. Gisteren had de stedelijke wedstrijd plaats, uitgeschreven door „Hengelsport". Deze wedstrijd stond onder leiding van den heer A. de Water. Er werd deelge nomen door D.V.V., Onder Ons, De Ruisch- voorn, Ons Genoegen uit Alphen en Hen gelsport zelve. Er werd gevischt in den Rijn vanaf het Spuitenhuis. Het ruwe weer was grootendeels schuld, dat de vangst klein was. De uitslag van den Corpswedstrijd was: 1ste prijs Hengelsport; 2de Onder ons; 3de Ons Genoegen; 4de; De Ruischvoorn; 5de Door Vriendschap Vereenlgd. De personeele wedstrijd had tot uitslag: 1. W. P. Doove; 2. L. J. Vernet Jr., 3. Ha- merling, 4. A. Weijers, 5. D. Boon, 8. H. Bink. 7. Van Rijn, 8. J. Bloos, 9. v. d. Nieu- wendijk, 10. D. Zonneveld, 11. H. v. Haaf ten, 12. H. C. Vernet, 13. N. v. d. Linden, 14. Braxhoven, 15 C. v. d. Heijden. Ondanks het gure weer had de wedstrijd een ordelijk en goed verloop. PAARDENSPORT. INTERNATIONAAL CONCOURS HIPPIQUE TE ESSEN. Luitenant v. Lennep met „Danseuse Rose" wint het jachtspringen klasse SA. Onder groote belangstelling vond giste ren te Essen onder zeer zware terreinsom standigheden het jachtspringen van het intern, concours plaats in klasse SA voor den Baccaratprijs. Het parcours ging over 650 Meter met 18 hindernissen. Van de Nederlandsche ruiters slaagden Luitenant van Lennep met „Danseuse Rose" en Lui tenant Greter met „Trixie" er in het par cours in eerste instantie foutloos af te leg gen. Bij het overspringen waren de hinder nissen op 1.60 Meter en 1.70 Meter ge plaatst. „Danseuse Rose" onder Luitenant van Lennep was de eenige die er bij het overspringen in slaagde geen fouten te maken. Tweede werd de Duitscher Luite nant A. D. Betzell met één weigering, ter wijl „Trixie" één hindernis afwierp en dus 4 fouten kreeg. In deze volgorde werd be slag gelegd op de eerste drie prijzen. Het bekende paard „Nanuk" van Frau von Opel werd vijfde met. 12 fouten. De heer Pasman (Scheveningen) kon in het jachtspringen klasse L voor den Stan daardprijs een 4e plaats bezetten met het paard „Sportwelt". Bij het iachtsnringen klasse M voor amazones werd Mej. Pauptit met ..Gitane' vierde, terwijl Luitenant Carp met „Bobby" vierde werd in de Dres- suurproef klasse S voor den Draufganger- prijs. a-s

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 11