LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 22 September 1934 VISSCHERIJ-BER1CHTEN. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN BINNENLAND. RECHTZAKEN. BEURSOVERZICHT MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 2 uur: 761. TELEGRAFISCH WEERBERICHT v. h. Kon. Ned. MeteoroL Inst te De Blldt Hoogste stand: 767.4 te Toulom. Laagste stand: 747.9 te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 23 Sept.: Matige, tijdelijk krachtige, Z. tot W. wind. Zwaar bewolkt tot betrokken. Waar schijnlijk regen Zachter des nachts. Over dag iets kouder. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Blldt. Nadat de depressie over de Noorsche Zee in beteekenis hebben verloren is een nieuw daalgebied in het Westen den lage druktoestand komen versterken. Vooral over Ierland daalt de barometer snel. Over het Zuiden van de Britsche eilanden wak kert de wind een weinig aan. Overigens is het nog rustig weer. Over Frankrijk, Zwitserland, Zuid-Duitschland en Oosten rijk heeft zich de hooge druk verder ont wikkeld. De nacht was daar koud, de morgen nevelig. Ook over Scandinavië wordt het kouder, terwijl over de Britsche eilanden de temperatuur is gestegen. Er viel weer veel regen, vooral over de Britsche eilanden (Blacksod 22, Valentia 12 m.M.), Scandinavië (Sarna 16 m.M.) en Duitschland (Munchen 11 m.M.), Karls ruhe 8 m.M.). Er mag ten onzent weer verslechtering in den weertoestand worden verwacht. Hoewel de nieuwste dalingen van het bo vengenoemde daalgebied wel ten Noorden van ons langs zullen trekken zal de wind toch toenemen. De nacht zal minder koud zijn. Bij toenemende bewolking wor den de regenkansen groot. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 13 gr. C. (56 gr. F.) 12 uur 's midd.: 14 gr. C. 158 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zondag. Voorm. te 2,20 uur; nam. te 2.39 uur. Voor Maandag. Voorm. te 2.59 uur; nam. te 3.19 uur. w ATERTEMPER ATUUR. Zweminrichting „De Zijl". 's Middags 12 uur: 17'/i gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag van 7.31 u. n.m. tot 6.16 u. v.m. Zondag van 7.28 u. n.m. tot 6.18 u. v.m. maans- op- en ondergang. 22 Sept.: op 18.24 u.; onder 5.43 u. 23 Sept.: op: 18.38 u.; onder 7.11 u. IJMUIDEN, 22 Sept. 1934. Tarbot per K G. f. 0.900.52; Griet per kist van 50 K.G. f. 2010; Tongen per K G. f.1.25080; Kleine Schol per kist van 50 K.G. f.204.60; Schar per kist van 50 K.G. f. 3.402.10; Roggen per 20 stuks f.98; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 9.508.50; Groote Schelvisch per kist van 50 K.G. f.29; Middel Schelvisch per kist van 50 K.G. f.2321.50; Kleinmiddel Schel visch per kist van 50 K.G. f. 1914; Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 12.50 810; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.45 —34; Gullen per kist van 50 K.G. f.209; Lengen per stuk f. 1.300.30; Heilbot per K.G. f. 0.900.67; Wijting per kist van 50 K.G. f. 6.60—5.50; Koolvisch per stuk f. 0.47 —0.10; Makreel per kist van 50 K.G. f. 5 —3.70. 80 kisten versche haring f. 4.302.50 per kist. Aangekomen 2 Stoomtrawlers: IJM. 196 met f. 4146; IJM. 116 met f. 1529; de Deen- sche kotter E. 128 met f. 628 en de loggers: KW 78 met f.990; KW 74 met f.1187; KW 86 met f.1313; KW 162 met f.446; KW 124 met f.452: KW 35 met f.707; KW 52 met f. 449 en de KW 69 met f. 774 voor pekelharing; Voorts KW 5 met 549 kantjes; KW 135 met 527 kantjes; KW 151 met 525 kantjes; KW 14 met 493 kantjes pekelharing voor Katwijk. o DE HARINGVISSCHERIJ. De aanvoeren zijn deze week niet zoo groot geweest, als die in de voorafgaande. In zeer korten tijd is nu ongeveer de ge- heele vloot binnen geweest, zoodat de schepen, die zich nu op zee bevinden in het algemeen niet veel haring aan boord hebben. De totaal-aanvoer, die langen tijd met die van het vorig jaar overeen kwam, heeft door de buitengewoon grooten aan voer van de laatste weken een voorsprong van ruim 50.000 kantjes in vergelijking met die van het vorig jaar. De prijzen waren het vorig jaar echter belangrijk beter in de maand September, zoodat het zeer te betwijfelen is of de resultaten nu beter zijn. De visscherij op de Doggersbank en aan de kanten daarvaj) de z.g. Zandvisscherij is nu aangevangen. Zooals steeds is deze visscherij zeer ongelijk; een enkel schip vangt zich in enkele nachten vol, terwijl sommigen weinig en anderen niets van gen. De qualiteit van de haring is dik wijls kuitziek en men loopt de kans veel ijle haring te vangen. Deze laatste is wel zeer goedkoop, ongeveer f. 5.50 a f. 6. deze haring wordt niet door de Stichting opgenomen. Gedurende een week worden nu goed gekeurde partijen haring door de Sticht- VREESELIJK MIJNONGELUK. omstreeks 150 mijnwerkers opgesloten. LONDEN. 22 Sept. (V.D.) In den afge- loopen nacht, tegen den morgen heeft zich in een steenkoolmijn in de nabijheid van Wrexham een vreeselijke ontploffing voorgedaan, waardoor groote verwoestin gen werden aangericht en ongeveer 150 mijnwerkers werden opgesloten. In totaal bevonden zich op dat moment ongeveer 400 arbeiders in de mijn, doch omstreeks 250 waren werkzaam in een gedeelte van de mijn, waar de ontploffing haar uitwer king niet deed gelden. Tengevolge van het feit, dat de explosie gevolgd werd door een laaiende brand, konden de in allerijl georganiseerde reddingswerkzaamheden, slechts met groote moeite voortgang vin den. De reddingsmanschappen betoonden waren heldenmoed bij hun vertwijfelde pogingen om door te dringen tot de plaat sen waar hun kameraden door den dood werden bedreigd. Met levensgevaar weer stonden zij de vrijwel ondragelijke hitte, die op verschillende plaatsen heerschte, maar desondanks duurde het toch nog wel minstens 3 uren alvorens de eerste slachtoffers, geheel verkoold en totaal on kenbaar aan de oppervlakte konden wor den gebracht. Aangevuurd door de wan hoopskreten en het gedrang der ln een paniek-stemming in de nabijheid van de mijn samengestroomde bevolking werden de reddingspogingen telkens weer met groote opoffering en een bewonderens waardige hardnekkigheid voortgezet. Te gen 10 uur in den ochtend had men ein delijk een tiental slachtoffers geborgen. Men is er echter nog niet in geslaagd vast te stellen of zich nog levenden in de mijn opgesloten bevinden Alle pogingen om contact te krijgen zijn tot dusverre nog niet geslaagd, hetzij doordat men door de uitslaande vlammen nog niet ver genoeg naar de plaats des onheils heeft kunnen doordringen, hetzij de ramp een omvang heeft aangenomen, welke men zich hier nog niet durft realiseeren. Tal van auto riteiten hebben zich onmiddellijk naar de mijn begeven. Alles zal in het werk wor den gesteld om zoo spoedig mogelijk zeker heid te krijgen omtrent het lot der inge sloten arbeiders. o maandag hervatting van het werk in de textielindustrie. NEW YORK, 22 Sept. Gisteravond heb ben zoowel de vertegenwoordigers der arbeiders, alsook de werkgevers principieel toegestemd in het arbitrage-plan. Men verwacht, dat reeds Maandag 500 duizend arbeiders in de katoen-, zijde- en wol industrie het werk zullen hervatten. o stratospheertocht van den heer en mevrouw jean piccard. DETROIT, 22 Sept. (V.D). De voorberei dingen voor de stratospheertocht van de heer en mevrouw Jean Piccard zijn giste ren in gereedheid gebracht voor een start op Dinsdag a.s., wanneer de weersomstan digheden zullen medewerken. De ballon ligt gevouwen gereed om gevuld te worden. o de typhoon over japan. TOKIO. 22 Sept. (Reuter). De mate- rieele schade van den typhoon blijkt thans reeds grooter te zijn dan verwoed werd. De schade aan de scheepvaart wordt op 3 millioen yen en de overige schade op 500 millioen yen geschat. Volgens de laatste gegevens zijn er reeds 1401 dooden, 4422 gewonden. 623 Ver misten, terwijl 11.029 huizen werden ver nield en 2350 visschersschepen zijn ver gaan. ting uit de markt genomen De keuring blijkt tot nu echter zoodanig te zijn, dat maar zeer weinig voor opname in aanmer king kwam. Verschillende ladingen zijn er deze week geveild, waarvan geen ton ha ring door de Stichting werd goedgekeurd. Deze ladingen blijven vanzelfsprekend de markt drukken en de prijzen die hiervoor betaald worden zijn nog zeer laag, voor de volle haring bijna alle onder de f8 en voor de Steurharing f. 5.50 a f. 6. Zooals de regeling dan ook nu werkt, moet ze als geheel onbevredigend beschouwd worden. O. i. is het niet juist, dat de Stichting alleen het allerbeste koopt, die qualiteiten, die minstens 6 maanden goed blijven, hiermede steunt men de markt niet, wat toch juist de bedoeling van het uit de markt nemen van de haring moet zijn. De Stichting zou haring van alle quali teiten, met een kleine beperking voor die haring, welke geheel onhoudbaar is, uit de markt moeten nemen. Op deze wijze stimuleert men de markt. Is er dan op een moment een te kort aan haring, dan vin den de goedkoopste soorten, wat dan in dit geval de mindere qualiteiten zijn, toch steeds de vlugste afzet. Met den export gaat het vlot. Met Duitschland staan naast de bestaande be talingsmoeilijkheden vanaf 24 dezer weer nieuwe moeilijkheden te wachten. De Duit- sche regeering eischt namelijk vanaf ge noemden datum voor alle aankoopen in het buitenland een Bewilligung. Deze toe stemming om in het buitenland te koo- pen zal aan onze Duitsche afnemers dan alleen gegeven worden, wanneer voldoen de Devisen aanwezig zijn. Hoe deze nieuwe belemmering in de praktijk uit zal vallen, zullen wij moeten afwachten. We kunnen echter wel aannemen, dat door deze maat regelen onze export naar Duitschland op nieuw een slag zal krijgen. Een enkel schip bracht reeds wat ver sche haring aan de markt. De qualiteit van deze haring was echter nog onvol doende, zoodat hiervoor lage prijzen be taald werden. De treilvisscherij. - Hierover valt wei nig nieuws te melden. De prijzen konden over de geheele linie we! wat beter zijn. De besommingen van sooonjtreijers, zoo wel als die van de loggers, iaten te wen- schen over. Ook de hariugtjeUcrs maken zeer ongelijke reizen. Voor de groote treil- haring, die voor de rookerij geschikt is worden goede prijzen bctaa?'-'; doch zoo dra echter kleinere haring gevangen wordt, zijn de prijzen laag. HOFBERICHT. Gistermiddag halfzes heeft H.M. de Koningin met Prinses Juliana ten Palelze Lange Voorhout persoonlijk afscheid ge nomen van het voltallig personeel van wijlen H.M. de Koningin-Moeder, hetwelk te 's Gravenhage in functie was, waarbij HM. aan ieder afzonderlijk dank heeft uit gesproken voor de dikwijls langdurige en trouwe diensten aan wijlen de Koningin- Moeder bewezen. o HET GOUDEN JUBILEUM VAN EDO BERGSMA. i» maalwd in „royal In „Royal" te Den Haag heeft gister avond een maaltijd plaats gevonden ter eere van den heer Edo Berssma. ter ge legenheid van zijn vijftigjarig voorzitter schap van den A.N.W.B., Toeristenbond voor Nederland. De minister van Waterstaat, ir. Kalff, en die van financiën, mr. Oud. zaten aan den disch mede aan. De tafel was versierd met een overvloed van roode rozen. Een vijftigtal personen nam aan den maal tijd deel. Het menu toonde een beeltenis van den jubilaris, het bondsinsigne en een fragment van den. hem ter receptie aangeboden lauwerkrans van naamkaart jes Bij den aanvang van den maaltijd stelde de heer W. H. de Beaufort, voorzit ter van het huldigingscomité een dronk in op H.M. de Koningin en or> H.K.H. Prinses Juliana. De tafelgenooten zengen hierna het Wilhelmus. In den loop van den maaltijd heeft de heer De Beaufort een rede eehouden, waarin hij wees op den srooten omvang welken de huldiging heeft aangenomen. Hij uitte zijn vreugde over het feit, dat H.K.H. Prinses Juliana zich bevindt onder de deelnemers aan de aanbieding van het huldeblijk, maar ook een werkman, die 25 centen zond en schreef, dat als hij meer geld had, hij honderd maal 25 cen ten zou hebben gezonden Minister Kalff heeft het woord gevoerd mede namens zijn ambtgenoot van finan ciën. Hij merkte op, dat de jubilaris wel dankbaar moet zijn voor de hem geschon ken gaven naar lichaam en geest,, welke hem in staat hebben gesteld, den A.N.W.B. vijftig jaar lang te dienen. Hij herinnerde er aan, dat de regeering het vorige jaar daadwerkelijk haar waardeering voor den A.N.W.B. en zijn voorzitter heeft getoond. Hij huldigde den heer Bergsma voor de jeugdige kracht, welke deze op hoogen leeftijd nog toont. Voorts sprak de heer A. Spanjaard, lid van het dagelij ksch bestuur, den heer Bergsma toe, dien hij nu negentien jaar in het dagelijksch bestuur had gevolgd. Namens genoemd bestuur dankte hij voorts het huldigingscomité voor zijn organisa tie. Hij deelde mede, dat de leden van het comité een legpenning zullen krijgen als blijk van waardeering van den A.N.W.B. voor den verdienstelijken en omvangrijken arbeid, door hen verricht. Mr. A. baron Schimmelpenninck van der Oye, voorzitter van 't Nederlandsch Olym pisch Comité, wees op het bijzondere van het feit, dat de heer Bergsma vijftig jaar lang vogels van de meest verschillende pluimage bij elkander heeft gehouden. Ir. J. J. de Vogel, voorzitter van de Kon. Vereenigtng voor Luchtvaart, gewaagde van de aangename samenwerking tusschen zijn organisatie en den A.N.W.B., niet het minst dank zij Edo Bergsma. C. R. T. baron Krayenhoff. voorzitter der Algemeene Nederlandsche Vereeniging v. Vreemdelingenverkeer, huldigde den heer C. J. van Wijngaarden van Rees. secreta ris van het huldigingscomité. Nog spraken de heer E. H. van Dissel, directeur van Staatsboschbeheer, die den jubilaris roem de als natuurbeschermer, en de heer D. Hans, voorzitter van den Nederl. Journa listen-Kring, die een geestig speechje hield over de ontwikkeling, welke Nederland ge durende het 50-jarig voorzitterschap van Edo' Bergsma op velerlei gebied heeft door gemaakt, en die eindigde met een dronk op mevrouw Bergsma in te stellenf die wel ter receptie aanwezig was geweest, maar in verband met haar leeftijd niet aan het diner deel mam). De heer Bergsma dankte de ministers voor hun tegenwoordigheid en beant- antwoordde de sprekers. Hij verklaarde voorts, tal van brieven te hebben ontvan gen; uit Zwitserland. Frankrijk, uit België, van de Engelsche Automobil Association, brieven in het Friesch, telegrammen in 't Engelsch, telegrammen ook van colleges van Gedeputeerde Staten, van gemeente besturen, van kamers van koophandel, enz. Hij uitte zijn warme dankbaarheid voor al de ondervonden vriendschap. Nog andere sprekers voerden hierna het woord aan dezen maaltijd, waaraan een recht feestelijke stemming heerschte en die een zeer aangenaam verloop had. o fraude bij steunverleening. De politie te Enschedé heeft aange houden den 25-jarigen colporteur H., die het stempel van een orgaan van steun- verleening handig had nagemaakt en daarmee de kaarten afstempelde tegen een belooning van f. 0.25 per keer. Velen hebben hiervan gebruik gemaakt, die zoo, hoewel zij1 werkten, toch steun konden trekken. H. is ter beschikking van de po litie gesteld. Het onderzoek duurt voort. o Auto omgeslagen. Gistermiddag omstreeks half vier kwam op het Maaskantje onder de gemeente Den Dungen een taxi, bestuurd door E. uit Den Bosch, in botsing met een boe renkar. Door de aanrijding geraakte de auto in de trambaan en sloeg om. De chauffeur kreeg ernstige inwendige kneu zingen, benevens verwondingen aan de borst, terwijl hij twee ribben brak. De passagier, de heer A. uit St. Michielsgestel, bekwam slechts onbeduidende verwondin gen aan de pols door glasscherven. De auto is ernstig beschadigd. EEN NATIONALE INZAMELING VAN 3—10 OCTOBER. inleidende radio-toespraak VAN h. k. h. prinses juliana. Naar wij vernemen zal ook dit jaar een nationale inzameling worden gehouden, ten bate van het Nat. Crisis-Comité en wel van 3—10 October, h. k. h. Prinses Juliana heeft zich be reid verklaard ter inleiding van deze week in den avond van 2 October eenige woorden tot het Nederlandsche volk te spreken. Deze toespraak zal door de beide zenders worden uitgezonden. o EEN MILITAIRE VRACHTAUTO Hf HET RAVIJN. TJIANDJOER, 22 Sept. (Aneta). Een mi litaire vracht-auto, waaraan een keuken wagen was gekoppeld, is hedenmorgen nabij de Gekbrong-helling in het ravijn gestort, na eerst te zijn aangereden. De Inlandsche bestuurder van de vracht auto. Rameh. is overleden. De brigadier Lucassen brak een arm. De wachtmeester Tumbel, de bij-kok Paat alsmede enkele keuken-koelies bekwamen kwetsuren. Drie doktoren uit Soekaboemi verleenden ge neeskundige hulp. De doode en de gewon den zijn naar Tjimahi vervoerd. De wagen was, na afloop van de ma noeuvres, op weg naar Bandoeng. prof. van hamel over sovjet-rusland. Na een langdurige reis. Dezer dagen is prof. mr. j. a. van Hamel van een uitgebreide reis door Sovjet-Rus land te Den Haag teruggekeerd, welke reis geheel op eigen initiatief werd onder nomen. Aan een vertegenwoordiger van het Ned. Corr. Bureau heeft prof. Van Hamel eeni ge bijzonderheden omtrent zijn reis mede gedeeld. Ik heb mij, zeide hij, niet willen bepalen tot bezoeken aan Leningrad en Moskou, maar ook verdere deelen der Sovjet-Unie bezocht: het Wolga-gebied, het Industrie gebied van Stalingrad (en Charkow), de landbouwdistricten bij Rostow aan de Don, territoiren van den Kaukasus, het rijke Transcaucasië (Georgië) met de pe troleumhaven Batoem, de Krim en de graanrijke Oekraïne met de haven Odessa. Het verblijf in een zoo geheel op een krasse revolutie gegroeide en van socialis me doortrokken samenleving is natuurlijk een uiterst merkwaardige ervaring. Er is daarin allerlei wat hapert en zij levert voor landen als het onze geen enkel be wijs omtrent de voortreffelijkheid van die beginselen. De actie tegen kerk en Gods dienst doet ons gemoed stuitend aan. Het gezinsleven daarentegen bleek mij weer de normale grondslag der samenleving geworden te zijn. Het is een aperte misre kening dat binnenkort de sovjetstaat weer tot den ondergang zou zijn opgeschreven. Internationale revolutionnaire actie is geheel op den achtergrond geraakt. Wat zijn ontwikkellngsdrang betreft, staat het huidege Sovjet-Rusland hoe para doxaal dit klinken moge en ondanks alle verschil veel minder ver van het Rus land van Czaar Peter den Groote dan men zou denken. Op de vraag of het reizen in Rusland bezwaarlijk valt, antwoordde prof. Van Hamel, dat het ontegenzeggelijk soms zeer vermoeiend is en niet overal even glad. „Maar het is wel de moeite waard, en in vele opzichten zijn voor den reiziger ook voldoende maatregelen gorganiseerd. Van de zijde der autoriteiten heb ik geen moeilijkheden ondervonden. Het aanmoe digen van toerisme behoort blijkbaar zelfs opzettelijk tot de Russische valuta-poli tiek." EEN VLUCHT MET HET NIEUWE DOUGLAS-TOESTEL. Vandaag waren wij in de gelegenheid een korte vlucht met het nieuwe Douglas- toestel te maken, dat Nederland en de K. L. M. zal vertegenwoordigen in dé Mel bourne-race. Het toestel beantwoordt vol komen aan de groote verwachtingen. De snelheid is buitengewoon groot. Wij start ten om 4 minuten voor tien van Waal haven: om 10.02 kruiste het toestel boven Leiden en 3 minuten later vloog het toe stel hoven Schiphol. In 9 minuten waren de 60 K.M., die Waalhaven en Schiphol scheiden, afgelegd. In weerwil van de groote snelheid is het lawaai der twee motoren in de machine bijna of niet hoorbaar. Na het klimmen, als de machine op kruishoogte is, is het lawaai der motoren zóó gering, dat men gemakkelijk kan spreken. Het toestel ligt uiterst rustig in de lucht en zelfs de meest veeleischende passagier, zal in de Douglas alles vinden, wat hij wenscht! Ook de lan ding verliep zeer vlot. o DE NIEUWE SPELLING. Naar wij vernemen zal op de Binnen- vaartscholen van het Onderwijsfonds voor de scheepvaart, die de volgende maand weer zullen worden geopend, de nieuwe spelling worden ingevoerd. o Mr. VAN RENKUMt Gisteravond is te Amsterdam op 58-jari- gen leeftijd plotseling overleden mr. H. P. van Renkum rechter in de Arrondisse mentsrechtbank aldaar. Te 's-Gravenhage is in den loop dezer week overleden mr. P. W. Filet, oud-pre sident van het Hooggerechtshof in Ned. Indië en oud-lid van den Raad van Ned. •Indië. UIT NED. OOST-INDIE. de nieuwe goodyear fabriek op java. Aneta-Vaz Dias meldt: De bouw van de nieuwe Goodyear Fa briek op Java zal begin October een aan vang nemen. De fabriek zal beginnen met een dagcapaciteit van 300 buiten- en 300 ■binnenbanden en zal aan 200 arbeiders werk geven. Men verwacht dat de eerste banden in het begin van Mei 1935 gereed zullen komen.. o geheimzinnige moord. SEMARANG, 22 Sept. (Aneta). In den afgeloopen nacht is in de Europeesche woonwijk te Semarang een Europeaan, de heer L. L. G. F. Born, gepensionneerd ma chinist bij het Baggerwezen door wurging vermoord. Het is nog niet mogelijk gebleken den aard van het misdrijf geheel vast te stel len of het hier moord door doodslag of moord in combinatie met diefstal betreft. De huishoudster van het slachtoffer werd in geknevelden toestand aangetroffen. het proces tegen een kamerlid. Naar wij vernemen is de officier van jus titie te Arnhem in hooger beroep gegaan tegen de uitspraak van de rechtbank in da strafzaak tegen het Tweede Kamerlid IJ. A'DAM, 22 September. De persoonlijke inmenging van president Roosevelt in het textielconflict heeft nieu we hoop gewekt, dat de strijd spoedig zal worden gestaakt en in Wallstreet leidde dit tot een krachtige koersstijging. De A'damsche beurs nam deze verbete ring over en de slotbeurs der week ken merkte zich door een vrij gunstige stem ming. Van de Industrieelen openden Phi lips l'/o hooger, doch later ging deze winst weer verloren. Unilevers konden een avance van 1 "/o vrij goed handhaven. Aku's en Ford waren aan den vasten kant. Rubbers waren zeer vast en voor enkele minder courante soor ten tot 3 "/obeter. A'dam Rubbers kwamen boven 99 De vaste stemming had een verdere prijsstijging van het product tot oorzaak. Sulkers weinig veranderd. H.V.A.'s noteerden nagenoeg hetzelfde peil van gisteren. Tabakken verwaarloosd en kon den zich handhaven. Olle's trokken iets aan. Koninklijke liepen tot boven 152 'li op. Amerikaansche soorten eveneens hoo ger. Scheepvaarten en Mijnwaarden waren verwaarloosd. Amerikanen waren iets levendiger. In Anaconda's Milwaukee's en Steels ontstond eenige affaire. De stem ming was vast. Duitsche obligaties ver keerden in reactie. Youngleening daalde tot 24V2. Ned. en Ned. Indische staats fondsen werden hooger afgedaan. De 6 °/J Dollarobligaties Rotterdam verkeerde in herstel en waren ruim I 'li vaster. LEIDEN, 22 Sept. 1934. Noteering Coop. Groenten-, fruit- en bloemenveiling-ver. „Leiden en Omstr." Andijvie f. 0.50 1.30; Kroten f. 0.601.50; Komkommers f,0.70—4.90; Bloemkool I f. 4.10—11.20, idem H f. 1.50—8.30; Witte Kool f. 2; Roode Kool f. 3 205.90; Savoye Kool f. 3.105.90; Groene Kool f. 1.803.70; Meloenen f.217 Pieterselie f. 0.30—0.80; Prei f. 0.90—2.10; Radijs f. 0.601.80; Kropsalade f. 0.50 3.10; Selderie f.0.301.10; Bleekselderle f. 0.3034; Knolselderie f. 4.204.50; Uien f. 2,200 90; Perziken f.28 per 100 stuks. Kroten f. 1.502.20; Snijboonen f. 216; Stokboonen f.519; Pronkboonen f.25; Stamboonen f.214; Postelein f.2—3; Spinazie f. 26; Tomaten A f. 2.40. B f. 2.40 C f. 2.40. CC f.2: Uien f. 1—2.70; Spruiten I f. 7idem Hf.4 per 100 kilo. LEIDEN, 17—22 September. Turfmarkt. Lange Turf geen aanvoer 68. LEIDEN, 22 September. Fabrieks- boter 1,52; Boer.enboter 1,451,50. Handel matig. AABLANDERVEEN, 21 Sept. Eieren- veiling. Kipeieren f. 3.504.00; Eenden eieren f. 2.50; Kaas 1920 ct. per pond. LEIDERDORP, 21 Sept. Aanvoer 2540 stuks. Kippeneieren f. 4.00—4.40 per 100 stuks; Kuikeneieren f. 2.602.80; Boter 0.80 per pond; Kaas 0.200.25 per pond; Kippen 0.250.75 per stuk; Hanen 0.35 0.65 per stuk; Eenden 0.300.40 per stuk; Konijnen 0.201.10 per stuk. NIEUWVEEN, 20 Sept. Kipeieren: Aan voer 1333 f 3 604.15. 39 eeneideren f. 2 80 3.15 per 100 stuks. 4 kalkoeneieren 7 ct. per stuk. Druiven 25 ct. Peren 10 ct. per K.G. Peen 3 ct. per bos Tomaten 3 pond 10 ct. NOORDWIJKERHOUT, 22 September. -- Veiling ,De Eendracht". Dubbele heerenb. f. 0.300.90; Enkele heerenb. z. dr. f. 0.30— 1.20; Enkele heerenb. m. dr. f. 0.401.10: Snijboonen f.0.301.15; alles per zak van 10 KG. ROELOFARENDSVEEN. 21 Sent.. Bloemkool 26 cent per stuk; Spinazie 34 ct. per K.G.; Druiven 2028 ct. per K.G.: Andijvie 1,30; Sla 0.50—2.70 per 100 krop; Snijboonen 0,301.60: Prmseboo- nen 5580 ct.; Dubb. Stam 8590 ct.; Witte Pronkboonen 30 ct. per 10 K.G.;1 Tomaten 1.002,00 per 50 K.G. STOMPWIJK. 21 September Kipeieren f. 3.504.45; Kuikeneieren f. 2.152.25; Eendeneieren f. 3.50. TER-AAR, Centrale Veiling. Augurken fijn) f. 2.60: fijn basterd f. 0.80; basterd f.0.30; grof f. 0.25; andijvie f.1220 per bak; bloemkool f. 1.505; peen f. 14; peulen f. 0.301.20 per 10 KG.; snijboonen f.0.301.55 per 10 KG.; stokprinses 0.45 1.20 per 10 KG.; stamprinses f.0.300.76 per 10 KG.; spinazie f. 820 per kist: dop erwten f. 1 per 10 KG.: sla f. 0.502.70; to maten per pond: B f. 1.001.90. WESTLAND. Veilingen van den Bond Westland, Binnenland van 21 Sept. Aard beien 3080 ct., bi. druiven 2230 cent, Alicante 1924 ct., Colmandr. 1827 ct., Gros Maroc 1729 ct., witte druiven 17— 34 cent per kilo; prinsesseboonen 1218 cent; snijboonen 1115 ct,, stoofappelen 35 ct., stoofperen 3—7 ct., tafelappelen 49 ct., tafelperen 425 ct. per kilo, spi nazie 24 ct. per kilo, bloemkool 3.00— 4.50, 2e soort 1 50—3.00, komkommers 1.00- 5.25, pepers 3560 ct., sla 902.30, eieren 2.704.30 per 100; meloenen 520 cent, kleine 25 ct., perziken 814 ct., 2e soort 47 ct., 3e 13 ct. per stuk, peen 3.00— 4.10, prei 1.50—1.70, seldery 1.00—1.30 per 100 bos. andijvie 80—1.50, groote boonen. 810 ct. per kilo, rammenas 25 40 ct., spruiten 35—75 ct,, uien 75 ct. per kist. 5—1

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 3