LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 18 September 1934 SPORT. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. VOETBAL. OVERSCHRIJVINGEN GEWEIGERD. Bakhuys en Weber mogen niet spelen. De K.N.V.B. heelt de aanvragen om overschrijving van de spelers Bakhuys naar H B S en Weber naar A G O V.V. afgewezen Aangezien hun oude clubs geen prijs stellen op hun eventueelen terugkeer, zul len belde dragers van het Oranje-hemd dit seizoen dus niet kunnen 6pelen. (Vad.) o „ROUWKOOP." Op het terrein aan de WUngaardenlaan te Voorschoten werd de wedstrijd Rouw koop I—Sportman I gespeeld Hij werd door Rouwkoop gewonnen met 42. De wedstrijd Rouwkoop I—U.V.S I vangt morgen aan te 5.30 uur en niet 6 30 zooals abusievelijk was gemeld. o KORFBAL. BEKERWEDSTRIJDEN DER SPEELTUDf- KWAR TIEREN. De elndwedstrUden om den N.U.8.O. en Centralen wisselbeker hebben de vol gende uitslagen gehad: le afdeeling: Oosterkwartier 1Noor derkwartier 1, 22. 2e afdeeling: Noorderkwartier 2Oos terkwartier 2, 11—2. WIELRENNEN. DE KAMPIOENSCHAPPEN VAN NEDERLAND OP DEN WEG. C. Bogaert algemeen kampioen. Gistermiddag om 1 uur zijn te Hooger- heide (N.-Br.) 225 professionals, onafhan- kelijken en amateurs gestart voor den strijd om het nationale wegkampioen- schap. Het parcours, dat een lengte had van ongeveer 18 K.M. moest zevenmaal worden afgelegd. Geruimen tijd bleven alle renners bij een. totdat in de vierde ronde in de groote groep een scheuring kwam. Allereerst liep C. Bogaert weg. die geruimen tijd alleen aan den kop ging. Kort daarop kwamen Middelkamp, v. d. Ruit en Snoeyers bij den alleen rijdenden Bogaert. terwijl even later C. Heeren zich bij dit viertal kwam voegen. Dit kleine groepje breidde zich nog met eenige renners uit, doch geen hunner slaagde er in om alleen de leiding te veroveren, zoodat de beslissing in den eindstrijd viel. Tijdens deze eind spurt werd Bogaert door v. d. Ruit naar de rechterzijde van den weg gedrongen. Bogaert zou tenslotte tusschen het publiek zijn geraakt, zoo hij op een gegeven mo ment v. d. Ruit met den arm niet had weggeduwd. Het gevolg daarvan was. dat v. d. Ruit na afloop van den wedstrijd bij de wedstrijdcommissie een protest in diende. De wedstrijd-commissarissen hebben ruim twee uur noodig gehad om dit pro test te behandelen en tenslotte kon de einduitslag worden vastgesteld. Deze luidde: Professionals: 1. C. Bogaert (St. Jans- steen-Zeeland), 3 uur 50 min. 44 sec. 2. G. v. d. Bult (Capelle a. d. IJsel); 3. W. H. Cober (Hoensbroek) beiden op eenige lengten. Onafhankelijken: 1. Th. Middelkamp (Kieldrecht), eveneens In 3 uur 50 min. 44 sec. 2. C. Heeren (Bosschenhoofd)3. P. v. Zundert (Etten). Amateurs: 1. P. Snoeyers (Hoogerhelde) 2. J. A. Verveer (Rotterdam). 3. J. H. Brauns (Heerlen). Algemeen kampioen van Nederland werd C. Bogaert. Na afloop werd hij na mens de Nederlandsche Wielren Unie toe gesproken door den heer Swaab de Beer. De belangstelling van het publiek ln de prestaties der renners was zeer groot. o MOTORSPORT. LEIDSCHE MOTOR TOERING CLUB. D? LM.T.C. hield een amusementsrit om de bezienswaardigheden te bezichtigen van het eiland Marken en de plaatsen Monnikendam en Volendam. Te 10 uur had de start plaats vanaf café Hoppenbrouwer. Er werd gereden over Haarlem. Amsterdam naar Monniken dam. Na Monnikendam bezichtigd te heb ben werd besloten een motorboot te char teren voor den overtocht naar Marken. Aldaar aangekomen werd de club rond geleid door den gids. die alle bijzonder heden vertelde en o.a. liet zien het huisje, dateerend uit 1732 van de Wed. Kaars, met de legendarische en historische inven taris. Het eiland Marken met zijn 1450 Inwoners is ln a'Je opzichten de moeite waard om bezichtigd te worden. Na op Marken geluncht te hebben werd de terug tocht aanvaard-, en werd vervolgens ge reden naar Volendam, waar nog even ver toefd werd Vandaar reed de L.M.T.C. richting Hoorn en via Alkmaar en Haarlem huiswaarts. Deze interessante toeht bedroeg plm. 175 K.M. Het bestuur mocht zich ln een vrij !groote opkomst verheugen. DUIVENSPORT. „DE ZWALUW" (VOORSCHOTEN). Wedvlucht vanaf Neufville (B.) met i oude en Jonge vogels. Afstand hemels breed tot het hok van den lsten prijswin naar 174 K.M. 530 meter. De vogels werden waarschijnlijk om 9 uur 20 min met Z.W. wind losgelaten. De eerste vogel bereikte het hok om 11 uur 45 min. 14 sec. en vloog dus met een! gemiddelde snelheid van 1202 meter per minuut. De laatste prijswinnende werd om 12 uur 0 min. 21 sec. geconstateerd. De prijzen werden als volgt behaald: W. Köhne, Veur, le. 2e, 3e: J. v, d. Burg, Voorschoten 4e, 5e AALSMEER. De Bloemenhandel. Teekende de algemeene toestand in den bloemenhandel zich gedurende de eerste dagen van de herfstmaand zoodanig, dat er weer reden was om aan te nemen, dat er na zomersche lusteloosheid, min of meer een opleving begon zich baan te bre ken, ln de afgeloopen week zijn de om standigheden minder gunstig geworden. Hoofdzakelijk wordt wel op rekening van het prachtige, warme zomerweer gesteld, dat de vraag naar bloemen weer afnam en de prijzen voor verschillende produc ten lager werden. Doch ook het feit, dat in de vrije natuur geweldige hoeveelheden bloemen en vooral dahlia's, van uitsteken de kwaliteit, zonder onderbreking dage lijks weer kunnen worden gesneden, aan de velling gebracht en over het algemeen tegen zeer lage prijzen verhandeld, kan van nadeellgen invloed geacht worden op afzet en opbrengst der kasproducten. Naast een flink aanbod van rozen, is het nu de tijd van de chrysanthemums, welke zoowel ln groot- als kleinbloemlge soor ten bij massa's worden verhandeld. Onder de rozen wordt veel goede kwaliteit aan getroffen, doch deze laat bij de chrysan themums. speciaal wat de rayonanten be treft, menigmaal te wenschen over. Was aanvankelijk de prijs van bouvardia's nog bevredigend, ook deze bloemen gaven een aanmerkelijk lagere opbrengst. Werd het aanbod van Am. anjers weer minder, dat van chaboud anjers bleek groot, terwijl de geldelijke opbrengst laag was. Ook ver schillende leliesoorten en gladiolen brach ten lage prijzen op. 15-jarig bestaan der voetbalvereeniging „Aalsmeer". Gisteravond heeft de voetbalver. „Aals meer" onder groote belangstelling haar 15-jarlg bestaan herdacht ln hotel ..De in Kolommen". De zaal was prachtig met bloemen versierd. Een openings- en ge dachteniswoord is gesproken door den voorzitter, den heer Groen, terwijl verder het woord is gevoerd door de heeren Hijsman. voorzitter der feestcommissie, De Kok, bestuurslid van den Amsterdam- schen Voetbalbond. Wentzel, oud-voorzit ter van V.V. „Aalsmeer" e. a. Talrijke bloemstukken en felicitaties werden de jubileerende vereeniging aangeboden. Na het meer officieel gedeelte werd het feest programma afgewerkt, dat zeer gevarieerd was: tooneel, zang, muziek, een verloting enz. Er is op dezen feestavond veel ge noten. Met een geanimeerd bal werd be sloten. Droeve plechtigheid. Gistermorgen Is hier op het R.-K. kerk hof teraardebesteld Jacobus Joannes Pe trus Verdegaal, die de vorige week, ten gevolge van een twist zijn bekomen ver- wodingen is overleden ZeeT groot was de belangstelling zoowel bij den H. Uitvaart dienst ln de Kloosterkerk als op 't kerk hof. Amstelruiters met omfloerst vaandel droegen de kist met stoffelijk overschot kerk- en grafwaarts Een ontroerende plechtigheid op dezen stralenden zomer morgen! Groot was de deernis met de ouders en verdere familie van den ont slapene, wiens leven op zulk een noodlot tige wijze en nog zoo jeugdig werd afge sneden. GEVLEUGELDE VRIENDEN (WASSENAAR). Wedvlucht vanuit Neufville. afstand 180 K.M. De duiven werden in vrijheid gesteld te 9 uur 20 min. met Z.-Westen wind. De eerste duif bereikte het hok te 11 uur 41 min. 7 sec. en had den afstand afgelegd met een gemiddelde van 1279.7 Meter per minuut. De laatste prijswinnende vogel werd geconstateerd te 12 uur 20 min. 59 sec. en had gevlogen met een gemiddelde van 981,26 Meter per minuut. De uitslag was: le en 6e A. l'Aml; 2e, 3e, 4e, 5e en 7e C. Versteeg; 8e, 9e en lie J. H. Groeneveld; 12e J. L. de Groot. LEIDSCHE POSTDUrVENVEREEMGING „DE VRIENDENCLUB". Wedvlucht vanaf Neufville (België), af stand der verschillende woonplaatsen van 182.30 K.M. tot 183.72 K.M. In concours waren 93 duiven welke om 9.20 met sterken Zuid-westen wind in vrij heid werden gesteld en als volgt werden geconstateerd: W. Varkevisser no. 1; Chr. v. d. Pluijm 2e. 9e. 10e, 11e, 14e, 15e en 18e; G. F. Tisseur 3e; G. A, L. v. d. Reyden 4e, 6e. 12e en 17e: S. N, v. Leeuwen 5e; A. H. Korenhof 7e, 20e en 21e: Joh. Vogelenzang 8e: G. v. Dorp 13e; S. Singeling 16e en J. Phillppo 19e, De eerste duif werd geconsta teerd om 11 uur 44 min. en 59 seconden en maakte een snelheid van 1267.2 meter per minuut; de 21e prijswinner om 12 u. 17 m. 40 sec. en maakte 1030.9 meter per minuut. Door een abubis is van de vlucht Vil voorden de 13e en 15e prijswinner vergeten te vermelden. Deze was Joh. Vogelenzang. A.s. Zondag wordt de laatste vlucht ge houden voor de puntentellingen der le, 2e en 3e kampioen-generaals over alle vluch ten van het geheele vluchtselzoen. Op deze vlucht wordt ook de wisselbeker van den heer R. O. Racké vervlogen. De andere Leidsche postduivenvereni gingen worden verzocht aan dit laatste concours welke stedelijk gehouden zal wor den deel te nemen. Er zijn vele eereprijzen. Er zal streng op gelet worden dat geen zieke of onreine duiven ingekorfd worden. De inkorving voor het stedelijk concours heeft plaats ln het clubgebouw van den heer Bremmer, Beestenmarkt 34 a.s. Vrij dag 21 September des avonds van 7 tot 8'/* uur. Klokken brengen voor Zaterdag 5 uur en halen na 7 uur 's avonds. Het geheele concours zal uitgerekend worden op hokcoordianaat; men gelieve zijn afstand van zijn hok op het inschrijf- biljet te zetten. ——o DAMMEN. LEIDSCHE DAMCLUB. A.s. Donderdag zal de Leidsche Dam vereniging met plm. 15 a. 20 leden een vriendschappelijke wedstrijd spelen tegen A.D-C. uit Alphen. terwijl 27 September de Katwijksche Damclub voor het eerst tegen L.D.v. zal uitkomen. HAARLEMMERMEER. De aardappeldieven. Nu de tijd voor den aardappeloogst nabU is. hebben op verschillende plaatsen in Haarlemmermeer de aardappeldieven blijkbaar het plan opgevat om de taak van sommige verbouwers te verlichten door hen met het rooien voor te zijn. Bij een der verbouwers aan den Sloterweg, hadden ze zelfs het roolgereedschap ont vreemd I Inbraak. Bij een landbouwer aan den IJweg werd 's nachts ingebroken ln een achter de wo ning staande schuur en daaruit een hee renrijwiel ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. Been gebroken. Gisteren gleed mej. B. bij haar woning aan den Sloterweg alhier uit en kwam zoodanig te vallen, dat zij een been brak. Na door een dokter voorloopig verbonden te zijn, werd zij ter verdere behandeling ln een ziekenhuis opgenomen. HILLEGOM R.-K. P. T. T.-Personeel. De afdeeling Hlllegom en omstreken van den Ned. R.-K. Bond van P.T.T.-Per- soneel heeft een ledenvergadering gehou den onder voorzitterschap van den heer J. Heemskerk. De kascommlssie rapporteerde, dat het financieel beheer in orde was bevonden, zoodat de penningmeester gedechargeerd werd. De heer F. C. van Llerop gaf verslag van het bondscongres te Utrecht. Deze is herbenoemd tot lid van den Bondsraad en de heer De Beus te Llsse tot lid van het Bondsbestuur. De beschrijvingsbrief voor het bondsraadcongres in den Bosch is be handeld. In de rondvraag is gesproken over het belang der vakgroepen en over maandelijksche betaling der contributie. De Pensioen-gerechtigde leeftijd. Naar wij vernemen, Is een voorstel der Gascommlssle aan B. en W. en aan den Gemeenteraad te wachten om den leeftijd, waarop aan personeel der gasfabriek pen sioen gegeven kan worden, te vervroegen. Het doel schijnt te zijn, om jongeren kans tot plaatsing te geven. Of een bijzondere financleele regeling noodig is om de leef tijd te vertogen, is niet bekend; overleg met het personeel heeft, zooals steeds ge bruikelijk ls. plaats gehad, maar de in grijpende verandering Is niet zonder meer ln te voeren LICHTPAAL STUKGEREDEN. De chauffeur reed door. Gisteren heeft een auto een lichtpaal van den vluchtheuvel ln de Leidschestraat kapotgereden. De stukken van den paal vlogen over den weg over een afstand van wel 100 Meter. Een stuk ijzer verbrij zelde een ruit van het perceel No. 123. De bestuurder van de auto is onbekend gebleven en doorgereden. Dat is de tweede lichtpaal, die in korten tijd een zoodanig droevig lot beschoren was KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacques Louis Marie, z. v. J. van Tol en van B. M. Rubber; Teunisje, d. v. H. v. d. Marei en van J. C. Haasnoot; Geertje, d. v. B. Kuijt en C. van Rijn; Bou- dewljn Petrus, z. v. A. Reichwein en A, Klos; Johannes, z. v. J. Snijder en Z. v. Duljn; Arendje ,d. v. P. v. d. Spek en C. Schaap; Nicotoas, z. v. W. Ouwehand en C. v. Duijn; Reijn. z. v. A. Ouwehand en van H. J. A. van Norren; Klazina Wllhelmina. d. v. J. van Beelen en A. de Best. Overleden: A. v, d. Plas, 77 J., echtg. van A, Kuijt; A. de Vreugd, echtg. van C. Hoek 42 j.; J. A. de Best, wed. van S. Nljgh, 80 j.; Jacob Haasnoot, 16 j., z. v. N. Haasnoot en A. Imthorn; G. Zwanenburg, echtg. v. D. K. Ouwehand, 59 J. Levenloos aangegeven kind van W. van Beelen en J. Hellenberg. Ondertrouwd: Arle Bulserd Schaap en Rlena Guljt: B. v. d. Oever en D. v. Duijn. Gehuwd: J. W. Mugge en G. J. C. Buijs; J. de Best en D. Haasnoot; A. van Duljo en E. Th. Gebauer. KATWIJK AAN ZEE. Onderscheidingen op de A.M.A.T.O. Op de nationale tentoonstelling, georga niseerd door den Nederl. Konijnenfokkers- bond. die ls ondergebracht op de A.MAT.O tentoonstelling te Amsterdam, behaalden onze plaatsgenooten, die allen lid zijn van de Katwijksche Konijnenfokkersver. „Het Raskonijn", de volgende prijzen niet hun dieren: D. van Duljn 2den prijs met Geel Vtoam- sche Reus en 3en prjjs met Blauwbont Lotharingen L. v. d. MeU len prijs Zwart Bont Pa- plllon en Z.E.V. met Lothartnger Zwart bont. A. Kuijt Czn. Z.E.V. met Zwartbont Lotharingen C. van Beelen te Katwijk a. d. Rijn len. 3en en 4en prijs met Rijnlanders. A. Kuijt Azn. 3eh prijs met Havanna- kleurige Holtonder. Gasmaskers vóór! Door enkele buren werd de hulp der po litie Ingeroepen; zij hadden n.l. een sterke gaslucht waargenomen in het perceel Var- kevisserstraat 77, waarvan de deuren ble ken gesloten te zijn. De politie begaf er zich heen en drong met gasmaskers voor de woning binnen, waar gelukkig niemand aanwezig bleek te zijn. Bij nader onderzoek bleek een gaskraan in de keuken open te staan, waarvan de slang afgeslagen was. Alle deuren en ramen werden in het huls opengezet om de sterke gaslucht te doen verwijderen; de gaskraan werd gesloten. Dit geval is zonder ongelukken afgeloopen alleen zal de eigenaar zijn gasrekenlng verhoogd zien met een bedrag van pl.m. 16 M3 gas, dat nutteloos door den meter ls gegaan. Door de Jeugd werd vandalisme ge pleegd ln de leegstaande villa .Honk" in Duinoord. De polltic wist eenige Jongens die deze woning waren binnengedrongen, op heeterdaad te betrappen. De politie zal deze baldadigheid ten strengste tegengaan Men zij dus gewaarschuwd! Door de politie Is in den loop van den nacht aangehouden de minderjarige L. P. T. uit Rotterdam, die uit de ouderlijke woning weggeloopen was. Des morgens ls hij weer naar Rotterdam teruggebracht. LISSE. De werkloosheid. BIJ de Gem. Arbeidsbeurs stonden ln de afgeloopen week als werkzoekenden inge schreven 187 personen, waarvan 136 land arbeiders, 26 bouwvakarbeiders en 25 per sonen tot andere groepen behoorend. (Vo rig jaar 187). Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmus, z. v. M. Beijk en van C. G. M. Verhaar; Wilhelmina Femande Antoinette, d. v. B. H. B. Thelssen en van C. L. Man- ceau; Carel Rutger, z. v. Th. Gort en van A. E. Kruijff; Johannes Martlnus, z. v. M. J. Wassenaar en van A. J. C. Hoogen- straten; Gljsbertiia, d. v. G. v. Helden en van J. Burgers. J. Oldenhage en A. Imanse; J. Mijnders en O. M. Schmidt. Gevonden voorwerpen; Cllëntenboek, dameshandschoen, mantelceintuur, hand- taschje, damesrijwiel, fietspomp, porte feuille met notieboekje. Inlichtingen ver strekt .de politie. NOORDWIJK. Auto botsing. Op den Gooweg had een botsing plaats tusschen een personenauto, bestuurd door dr. Niekerk alhier, een vrachtauto van de Fa. Kooymans en een bestelwagen van van Gend en Loos. De belde vrachtwagens zaten zóó vast in elkaar, dat een dezer wagens eerst opgevijzeld moest worden om de andere te kunnen bevrijden Belde vrachtwagens, alsook de personenauto werden tamelijk zwaar beschadigd. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. De politie maakte proces-verbaal op. Bij de politie werd aangifte gedaan van vermissing van een postduif. Geble ken ls, dat de duif door een tweetal jon gens uit het hok van den aangever ls ge haald en vervolgens weg is gevlogen. Door de politie is proces-verbaal op gemaakt terzake van mishandeling van mej. F. alhier, gepleegd door de dames S. eveneens alhier. NOORDWIJK BINNEN. Geslipt. Op den Gooweg kwam de motorrijder C. R. uit Amsterdam, uit de richting Noordwijkerhout. In de bocht bij de bui tenplaats „Coloroma", kwam hij, doordat hij uitweek voor een hem tegemoetko mende auto, zoodanig te vallen, dat hij ernstige verwondingen opliep. Zijn klee ding werd zwaar gehavend, terwijl zijn motorrijwiel hierbij ernstig werd be schadigd. Donderdag 20 September a.s. des avonds te 8lh uur zal door het fanfare corps „Excelsior" ln de muziektent op het Lindenpleln een concert worden gegeven. NOORDWIJK AAN ZEE. Het zoontje van den heer V. alhier ls in de Hoofdstraat, bij het oversteken van den weg tegen een juist aldaar pas- seerende auto, bestuurd door den heer H. te Voorschoten geloopen. Het kind be kwam een hoofdwonde en ls onder dokters behandeling gesteld. SASSENHEIM. Tot helpster aan de Chr. Fröbelschool alhier is benoemd mej. Jo van Halden. Het aantal werkloozen bedroeg op 17 September 112, waarvan 84 gehuwd. Vorig jaar bedroeg dit aantal in totaal 160- VEUR—LEIDSCHENDAM. Hij vond een chaos in zijn woning.... De heer W. te wiens huize aan den Broekweg, gelijk gemeld, een inbraak heeft plaats gehad, ls hier teruggekeerd. Hij vond zijn woning ln een chaos herscha pen. Van een buffet had men de sluiting afgerukt, de inhoud der laden was op den grond leeg gestort, kleeren en kasten wa ren doorzocht, brieven en andere papleren links en rechts neergeworpen, kortom men had op schandalige wijze huis gehouden! Blijkbaar ontstemd dat er niets van ga ding te vinden was, heeft men een luid spreker van de wand getrokken en onder een tafel gegooid, terwijl men een clyvla- plant aan gruis heeft getrapt. Huiselijke ruzie. In het gezin van J. R. aan de Smitslaan ontstond ruzie tusschen man en vrouw, waarbij de man zijn echtgenoote bedreig de. De vrouw sloeg als gevolg daarvan een ruit kapot, waardoor zij bloedend aan den pols werd verwond. De gemeentepolitie welke te hulp was ge roepen herstelde de rust, doch nam tege lijkertijd een dolk ln beslag. Proces-verbaal ls opgemaakt. Kindje verdronken. Het 2-jarig dochtertje van den land bouwer S. aan den Veenweg, ls in een sloot geraakt en verdronken. Twist ln Café. In café Central aan den Vlietweg ont stond ruzie tusschen de groentenkoopman M. uit Den Haag en J. A. en A. V. "alhier. HEDEN, Steenschuur 9; Receptie Chr. Geref. J. V. 8—9Vt uur nam. Stadsevangellstie (Morschweg 59): Sa menkomst te 8 uur nam. Woensdag. Alphen aan den Rijn (Zaalbergstraat); Paardenmarkt, 8 uur voorm. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „Das Lied der Sonne." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater. Breestraat, 8 uur nam. „Tsarina van Rusland." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat no. 52. 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door- loopende voorstelling: „De gesehelden vrouw." Casino-theater. Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „In Wlen hab lch einmal eln Madel ge- llebt." Zondagnam. 4 uur en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 17 tot en met Zondag 23 Sept. a.s. waargenomen door de apotheken: D. Pelle, Kort Rapen burg 12, tel. 594 en J. E. M. ten Dijk, Ha ven 18, telef. 85. A. V. heeft als gevolg daarvan M. met een voorwerp, vermoedelijk een bierglas een klap gegeven, waardoor deze een hoofd wonde bekwam. De politie heeft op aangifte de zaak in onderzoek. Een gevaarlijke wesp. De expediteur H. C. S. uit Den Haag, reed gistermiddag met zijn geladen auto H. 90700 aan den Vlietweg. Opeens vloog een wesp de cabine in, waarop de bestuur der deze met zijn hoed probeerde weg te slaan. Hierdoor geraakte hij zijn stuur kwijt, met het gevolg dat de wagen tegen een boom botste. De auto zoowel als de lading kregen zeer veel schade. Aanrijding. Op de brug aan de sluizen had 's avonds een aanrijding plaats tusschen de uit Veur komende wieirifdster mej. De W. uit Den Haag en de uit de Veenestraat komende auto H. 18350. De fiets geraakte onder de auto en werd ernstig beschadigd, terwijl de berijdster eenige schaafwonden aan de beenen bekwam. Het ongeval ontstond, tengevolge van het feit, dat mej. De W. de auto, die van rechts kwam geen voor rang verleende. De gevolgen van het onweer. Was men oorspronkelijk de meening toe gedaan, dat het noodweer van Zaterdag avond en -nacht geen schade ter plaatse had aangericht, het blijkt echter achteraf dat zich nog enkele gevallen van inslaan van den bliksem hebben voorgedaan en wel ln 't wachthuisje van de N.Z.H.T.M. aan den Damlaan. De zich daarin bevin dende 4 personen kwamen met den schrik vrij; het huisje werd evenwel beschadigd; Ook sloeg de bliksem in de kapel van het R.K. zusterhuis aan de Damstraat, juist op een moment dat een drietal zusters hare plichten vervulden. Ook zij kwamen ge lukkig met den schrik vrij. Aan den Broek- weg was het weer de regen, die de bewo ners van de aldaar staande hulzen, eigen dom van de Haagsche Handel Mij. minder aangename oogenblikken bezorgden. De daken dezer huizen zijn in een zoodanigen staat dat de slaapkamers zeer spoedig in een zwembad herschapen waren. Aan bedden, gordijnen is hierdoor veel schade toegebracht. Bekeuring over en weer! Op den Westvlletweg had, nabij de Trappenbrug, een aanrijding plaats tus schen een motorrijwiel, bestuurd door J. J. P. te Rijswijk en de personenauto H 91627. De motorrijder kwam er goed af, doch zijn motor werd beschadigd. Op zijn klacht ls door de politie tegen den automobilist proces-verbaal opge maakt, doch tegelijkertijd kreeg hij van de politie een gelijk presentje daar hij niet in het bezit was van een rijbewijs. Dienstplichtigen van de lichting 1919 uit de Gemeetne Veur, zijn verplicht hun goederen in te leveren op Dinsdag 9 Octo ber a.s. te 11.30 uur in de school aan den Plaats van Middendorp te Voorburg. Op verzoek van den commissaris van politie te Maassluis is alhier gearresteerd de 49-jarige P. F. B., verdacht van oplich ting. Door het afloopen van een wiel van de auto van den boterhandelaar P. J. de Gr. uit Hazerswoude botste deze wagen tegen het hek van zijn collega O., aan den Vlietweg. Hek en auto bekwamen schade. o VOORSCHOTEN. De a.s. Vereeniglngsdag van „Voorschoten Vooruit". De commissie van „Voorschoten Voor uit" deelt Inzake den morgen te houden „Vereeniglngsdag" mede, dat alles naar wensch gaat en veel inschrijvingen zijn binnengekomen. Vooral voor het „ringrijden met auto's is de medewerking groot, omdat men gra tis een auto met een chauffeur kan ver krijgen. De kinderspelen vangen aan te 1 uur, aan de Willem de Zwijgerlaan; de schiet wedstrijden om 2 uur. Deze worden ge houden in dé voormalige openbare school. Het ringrijden is om 3 uur op de Voor straat. Voorts is er nog een poppenkast- vertooning en zijn er muziekuitvoeringen, een tooneeluitvoering en een biljartwed strijd. 2-2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6