UEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 17 September 1934 BUITENLAND. de algemeene toestand. belgie. duitschland. engeland. oostenrijk. zweden. spanje. japan. zuid-sla vie. vereenigde staten. uit het verre oosten. UIT 0E OMSTREKEN. Uit de Volkenbondsstad. Het Volkenbondssecretariaat heeft Za terdagavond laat den tekst bekend ge maakt van het ultnoodlglngstelegram aan de Sovjetregeering en van het antwoord daarop van Litwlnof. De ultnoodiging aan de Sovjetregeering, dat de delegaties die jet verzonden ter kermis van de Volken- bondsvergadering hebben gebracht, is dooi de volgende 30 delegaties onderteekend: Abessinlë, Albanië, Australië, Bulgarije, Canada, Chili, China, Engeland, Estland. Frankrijk, Griekenland, Haiti, Hongarije, Britsch-Indlë, Irak, Italië, Letland, Uthauen, Mexico, Nieuw Zeeland, Oosten rijk, Polen. Roemenië, Spanje, Tsjecho- alowakije, Turkije, Uruguay, Zuld-Afrika, Zuid Slavië. Bovendien hebben de regeeringen van Denemarken, Finland, Noorwegen en Zwe den ter kennis van de Sovjet-regeering gebracht dat zij voor de toetreding van sovjet-Rusland tot den Volkenbond zullen stemmen en daarom de uitnoodiging niet bebben mede-oriderteekend. omdat zij principieel gekant zijn tegen een actie bui ten het kader der Volkenbondsvergadering. Behalve deze vier Noordelijke staten, die- dus ook tot de voorstanders van Sovjet- Euslands toetreden behooren, hebben van de Europeesche staten alleen België, Ier land. Luxemburg, Nederland, Portugal en Zwitserland het uitnoodlgingstelegram niet mede-onderteekend. lien leden van den Volkenbondsraad hebben hun stem aan de resolutie gegeven. Argentinië, Panama en Portugal onthiel den zich van stemming. Dultschiand en Japan waren natuurlijk afwezig. Litwinof zegt o.a. in zijn antwoord: Sovjet-Rusland heeft van de organisatie en de bevestiging van den vrede de essen- tieele taak van haar bulteniandsche poli tiek gemaakt en is nimmer doof gebleven voor eenig voorstel tot internationale samenwerking in het belang van den vrede. De Sovjet-regeering is van meening. dat de van een zeer groote meerderheid der Volkenbondsleden ontvangen ultnoodi ging de werkelijke vredeswil van den Volkenbond weergeeft en getuigenis er van is, dat de Volkenbond de noodzaak van de samenwerking met Sovjet-Rusland erkent. De Sovjetregeering is bereid aan deze uit noodiging gevolg te geven en lid van den Volkenbond te worden en er de plaats in te nemen, die aan Sovjet-Rusland toe- tomt De Sovjet-regeering verbindt zich alle internationale verplichtingen en alle verplichtingen, die overeenkomstig artikel 1 van het Volkenbondsverdrag een ver plichtend karakter voor de leden hebben ia te leven. De Sovjet-regeering verheugt ach in het bijzonder er op ook tot den Volkenbond toe te treden in verband met de kwestie van onderzoek van wijziging van het Volkenbondsvérdrag om dit in overeenstemming te brengen met het pact van Kellogg-Briand om den internatio nalen oorlog buiten de wet te stellen. Overwegend, dat de artikelen 12 en 13 van het Volkenbondsverdrag de onderwer ping van de geschillen aan arbitrage of rechterlijke beslissing aan de waardeering der Staten overlaten, stelt de Sovjet regeering er prijs op reeds thans te ver klaren, dat naar haar meening deze procedure niet kan worden toegepast op geschillen, betreffende feiten, die aan de toetreding van Rusland tot den Volken bond zijn vooraf gegaan. Litwlnof eindigt zijn schrijven met de uitdrukking van de hoop, dat deze verkla ring door alle Volkenbondsstaten zal wor den aanvaard in denzelfden geest van op recht verlangen naar internationale sa- samenwerMng en vredeshandhaving ten voordeele van alle volkeren in denzelfden geest, waarin de verklaring is afgelegd. De Zaterdag is besteed aan commissie vergaderingen. De begrooting van het Volkenbonds secretariaat voor 1935 is vastgesteld op 14.800.000 goudfrancs. De vijfde commissie zette de besprekin gen voort over het lot der Russische vrouwelijke vluchtelingen in China. De directeur van het Nansenbureau voor de hulpverleening aan Russische vluchtelin gen verklaarde dat er ongeveer vijfduizend Russische vrouwen in China vertoeven, waarvan drieduizend te Shanghai. Het Nansenbureau zal zeker goede diensten kunnen bewijzen, mits het bureau de noo- dige geldmiddelen zal verkrijgen voor deze uitbreiding van haar werkzaamheden. Een onder-comité werd benoemd om in overleg met de zesde commissie desbetref fende voorstellen aan de vierde budgetaire commissie te doen. De tweede commissie behandelde onder uir. Van Lanschot de kwestie van samen werking van de pers aan de organisatie van den vrede in samenhang met de ver schillende resoluties van de in November 1933 gehouden persconferentie van Ma drid. Aan het debat is o.a. deelgenomen door den Nederlandschen gedelegeerde den heer A. J. Lievegoed, chef van den Neder landschen regeeringspersdienst. De heer Lievegoed verzekerde dat de eerste twee gedachten waarvan de persconferentie te Madrid is uitgegaan, nl. persvrijheid en 2oo snel mogelijke mededeëling in ruime bate van authentieke inlichtingen aan de pers, volkomen weergeven op welk be ginsel de toestand van de pers in Neder land ls opgebouwd De Nederlandsche de- gatie is dus voorstandster van iedere ont wikkeling die een betere erkenning van deze twee grondgedachten ten doel zal lebben. De voorzitter van de Volkenbondsver- fadering Sandler heeft in tegenwoordig heid van den secretaris-generaal Avenol en van den directeur der informatie- efdeeling Pelt, een delegatie uit de Inter nationale Unie van Volkenbondsvereeni- Bngen ontvangen, die onder leiding van rit. J. Limburg het bureau der Volken- wndsvergadering de resolutie heeft aan- Rboden, die de Unie op haar jaarlijksch congres te Folkestone heeft aangenomen. Limburg vestigde in zijn redevoering aandacht op de resoluties betreffende R economische samenwerking, de zede- L)ke ontwapening in verband met de op- 'oeding der jeugd, het Chaco-geschil tus- |™en Bolivia en Paraguay en de minder- wnenbescherming, een thans zeer actueel geworden onderwerp, zooals mr. Limburg uitdrukte. Met een kort woord heeft der resolutie bedankt. Tal van Nationale Volkenbondsvereenigingen waren in de door mr. Limburg geleide delegatie ver tegenwoordigd. De Nederlandsche vereenl- ging voor Volkenbond en Vrede was be halve door mr. Limburg vertegenwoordigd door mej. L. van Eeghen en mr. W.. M. van Lanschot, A. J. Lievegoed en dr. E. van Raalte. o Dc mijnstaking officieel vermeden. Na een bespreking in het kabinet van den minister-president is officieel mede gedeeld dat de werkgevers in de steenko len-industrie er ln hebben toegestemd, de loonsverlaging van 5°/o op 16 September niet toe te passen. Daartegenover heeft de regeering zich verbonden, tijdelijke com pensaties aan de werkgevers toe te staan met de bedoeling, dat nieuwe onderhan delingen worden aangeknoopt tusschen arbeiders en patroons. Er zal tevens wor den beraadslaagd omtrent economische maatregelen welke de regeering voorne mens is te nemen ter bevordering van de steenkolen-industrie. Het getroffen ac- coord is van tijdelijken aard. Aartshertog Otto van Habsburg is van zijn Noorsche reis teruggekeerd. Te.Ant- werpen werd hij door zijn moeder verwel komd, met wie hij per auto naar SteenoJ ckerzeel reed. Redevoeringen van Goebbels en Rosenberg Minister Goebbels heeft te Berlijn voor de S.A. op het Tempelhofer Feld een rede voering uitgesproken, waarin hij, na over den partijda® te Neurenberg te hebben gesproken o.m. zeide, dat de Neen-stem mers het best voor het nationaal-socia- lisme konden worden gewonnen door hen met liefde en zorg tegemoet te treden en niet met geweld en terreur. Het is ons wel bekend, aldus spr., dat onder deze 10 °/o personen schuilen, die wij nooit zullen v/innen. Deze lieden passen niet in 'de sociale eenheid van een volk. Wat de Winterhilfe betreft, zeide Goeb bels. dat de voorbereidende werkzaamhe den in vollen gang zijn. Niemand zal ook in den a.s. winter honger en koude lijden. Voorts zeide spr.: Wij hebben de macht en zullen die behouden. De S.A. moet haar taak hervatten, werken, helpen, niet moede worden. Rijksleider Alfred Rosenberg, die door Hitler is aangewezen voor behandeling dei- kwesties inzake de wereldbeschouwing der N.S.D.A.P., heeft Zaterdag in de zaal van het raadshuis te Huenster gesproken. Met de Nat. Socialistische wereldbe schouwing, zoo zeide hij, is ln zekere mate een nieuwe wetenschap ontstaan, die wij raskunde noemen. Wanneer een oude wereld hiertegen protesteert dan zal een nieuwe wereld overgaan tot de orde van dén dag, (Het is niet onze schuld, dat in Dultsch- Iahd thans meer dan een confessie bestaat. Het is ook niet onze schuld, dat wij het erfgoed van 2 000 jaren Duitsche geschie denis moeten dragen. Het is echter onze plicht ervoor te zor gen, dat nooit weer Duitschers ln gods dienststrijd naar de wapenen grijpen. Hadden de Communisten overwonnen, dan was de kerk vergaan. Dat de kerk thans beschermd wordt door een machtigen staat, dat dankt zij aan Adolf Hitler. Zij die thans meenen ons te kunnen becrltiseeren zien dat zij zelf ln het ver leden leven en dat wij hun reeds tiental len jaren vooruit zijn. Wanneer het Duit sche volk deze gedachten vasthoudt, dan is de 15-jarige strijd van het Nat. Socia lisme niet tevergeefsch geweest, dan zal voor de eerste maal ontstaan één Ger- maansch rijk, de Duitsche natie. Verkiezingen in Australië. Volgens de laatste opgaven zal de uitslag van de verkiezingen voor de Australische Federale Kamer de volgende zijn: Vereenigde Australiërs 35 zetels; Agra riërs 13 zetels; Labour 26 zetels. Wapens in beslag genomen. Op een sleepboot op de Donau zijn springstoffen en andere munitie, zoomede politiek propaganda-materlaal in beslag genomen, welke bestemd zouden zijn voor de sociaal-democraten in Oostenrijk. Tal van personen zijn gearresteerd. Voorts is in een station van dên onder - grondschen spoorweg te Weenen een bom gevonden, welke, wanneer zij ontploft zou zijn, ontzaglijke schade zou hebben aan gericht. Militairen hebben deze helsche machine onschadelijk gemaakt. Een der vooraanstaande leiders van den republikeinschen Sehutzbund, generaal Schneller, is Zaterdag op zijn eere-woord in vrijheid gesteld. Sedert 12 Februari j.l. bevond de generaal zich in verband met den opstand in arrest. Zoowel te Weenen als te Innsbruck zijn eenige professoren met pensioen gezonden. Een groot aantal Oostenrijksche Natio- naal-Socialisten, die tot het Oostenrijksche Legioen hebben behoord, keeren weer naar Oostenrijk terug. Zij zeggen liever in Oos tenrijk te wonen, dan in de Duitsche ar beidskampen ondergebracht te worden. Verkiezingsuitslag. voorzitter Sandler voor de aanbieding Gisteren hadden in Zweden verkiezingen voor het Landsting plaats. De voorloopige resultaten luiden: Conservatieven 275 (tot dusver 329) ze tels; Economische Partij 217 (187) zetels; Volkspartij 117 (138) zetels; Soc. Dem. Partij 503 (469) zetels; Socialistische Partij 15 (3) zetels; Communisten 9 (6) zetels. Er blijkt dus een belangrijke verschui ving naar links te hebben plaatsgevonden. Wapentuig gevonden. De directeur-generaal van den veilig heidsdienst deelde mede, dat een vrij aan zienlijke voorraad wapenen is ontdekt en ln beslag genomen in het socialistisch volkshuls ln de Spaansche hoofdstad. Men vond er o.m. honderden bommen, waarvan verschelden geladen waren, een groot aantal kisten met geweren, duizen den dynamietpatronen en verder ingre diënten voor de vervaardiging van bommen. Tengevolge van de ontdekking van 100.000 patronen te San Esteban de Pravia is aldaar een Asturier gearresteerd, die bekend staat als een vriend van Prieto, den Socialistischen oud-minister. De mi nister-president heeft verklaard, dat deze zaak sensationeel belooft te worden, en hij heeft daarom een specialen rechter van instructie aangewezen. Te Granada zijn buitengewone politie maatregelen genomen; de openbare gebou wen worden militair Ö5waakt. Men weet de reden daarvan echter niet, De burge meester en 5 gemeenteraadsleden uit Aramoyana die vervolgd worden wegens het deelnemen aan de voorbereiding van verkiezingen voor het Baskische voorloo pige comité, zijn in de gevangenis opge sloten. De Socialistische oud-minister Prieto heeft verklaard, dat hij reeds sedert drie Jaar geen vriendschapsbetrekkingen meer onderhoudt met Echevarietta, den bewoner van Asturie, die is aangehouden. Naar aanleiding van deze ontdekking is verder de Vertegenwoordiger van het mi nisterie van oorlog bij de wapen-in dustrieën, kolonel Barbero, uit zijn functie gezet. Het finantieele jaar 1933. Blijkens een mededeeling van het ministerie van financien bedroegen de inkoipsten over het jinancieele jaar dat eindigde op 31 Maart .331.759.000 yen, ter wijl de uitgaven 2.254.662.000, yen bedroeg. Er is dus een surplus van 77.097.000 yen. Interparlementaire economische conferentie. Gisteren is te Belgrado de internationale parlementaire economische conferentie geopend. Allereerst is de generale raad onder voorzitterschap van Sir John Allen In het gebouw van den Zuid-Slavischen Senaat bijeengekomen. Op voorstel van Allen werd de vroegere minister Janko- witsj tot vice-president gekozen in de plaats van graaf Sari'Martino, den leider der Italiaansche delegatie, die, zooals be kend, door den Duce ls teruggehouden. De plenaire zitting"werd geopend door den plaatsvervangendehZuid-Slavischen minister v. buitenland^phè zaken, Koyitsj Daarna werd gesproken door den presi dent der Zuid-Slavische kamer en door de leiders der delegaties. De textielstaking - Rockefeller in goede conditie. Generaal Johnson heeft voor het eerst sedert den aanvang der textielstaking zijn standpunt te kennen gegeven. Hij ver klaarde. dat de staking een ernstige in breuk vormde op de overeenkomst, die hij voor de onderteekening van de textielcode had aangegaan, met MacMahon, den voor zitter Van de textielarbeidersvakvereeni- ging. Het stakingscomité 'te Washington van de textielarbeiders heeft als antwoord een verklaring gepubliceerd, waarin het ont slag van Johnson, het hoofd van de na tionale hersteiadministratie, wordt ge vraagd. Johnson wordt door Gorman er van beschuldigd, dat hij zelf het accoord zou hebben geschonden. Johnson heeft be wezen, aldus Gorman, dat hij volkomen onbekwaam is, om een openbare functie waar te nemen. John D. Rockefeller Sr. bevindt zich thans, volgens een verklaring van zijn lijf arts in beteren gezondheidstoestand, dan den laatsten tijd. De arts legde deze ver klaring af in tegespraak met de geruch ten, volgens welke de gezondheidstoestand van Rockefeller hem niet veroorloven zou zijn jaarlijksch wlnterbezoek aan Florida te brengen. Ontvoering in Mandsjoekwo. Gemeld wordt, dat een troep opstande lingen en bandieten ln Mandsjoekwo er in geslaagd is uit Tsjangtsoen een der hoogste politieambtenaren, generaal Tsjang Er sjoe met twee andere hooge ambtena ren te ontvoeren. Zoowel van de bende als van den ontvoerden generaal ontbreekt ieder spoor. Groote afdeelingen politie en gendar merie zoeken de omgeving der stad af. In politieke kringen verluidt, dat deze ontvoering in verband staat met den brand in het paleis van keizer Poe Yi. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. AALSMEER. De melkprijs ls hier van 9 cent op 10 cent per liter gebracht. Voor geldeiijken steun ten behoeve van de tweede predikantsplaats bij de Ned. Herv. Gemeente alhier is in de maand Augustus binnengekomen aan rondgang en collecten totaal f. 273.92. BENTHUIZEN. Uit het raam gevallen. Het 13-jarlge meisje L. H., had het on geluk uit het raam van de tweede verdie ping te vallen. Wonder boven wonder be kwam zij in het geheel geen letsel. Gevonden voorwerpen: Een porte- monnaie met geld. Inlichtingen ten ge meentehuize. HAARLEMMERMEER. De brug bij Oude-Wetering. In verband met de hangende plannen tot opheffing van de spoorlijn Hoofddorp- Lelden, vernemen we dat pogingen ln het werk gesteld worden voor het behoud van de spoorbrug over de Ringvaart bij Oude- Wetering en zulks in het belang van 't drukke verkeer ter plaatse en ter vervan ging van het pontveer, waarmede 't ver keer thans onderhouden wordt. In de laatst gehouden vergadering van Hoofdingelanden van den Haarlemmer meerpolder is deze zaak ook ter sprake gebracht. Door den Dijkgraaf, den heer Reinders Folmer is toegezegd, dat daar aan de noodige aandacht zal worden ge schonken. De eenigen tijd geleden te Zwanen burg alhier opgerichte Arbeiderssportver- eeniging bleek haar reden van bestaan niet te kunnen handhaven, zoodat op voorstel van het bestuur besloten werd haar weder op te heffen. Zaterdagavond gaf het Fanfaregezei- schap „Excelsior" te Hoofddorp op het Marktplein aldaar een openluchtconcert dat evenais het de vorige week door de muziekvereenjging Opwaarts" gegeven concert - door honderden belangstellenden werd bijgewoond en uitnemend slaagde. Begunstigd door heerlijk zomerweder, was het ook thans voor velen een waar genot om te luisteren naar 't inderdaad mooie programma, dat op verdienstelijke wijze ten gehoore werd gebracht en waaraan veel studie was voorafgegaan. De van wege de Chr. vereenlging voor de verpleging van lijders aan vallende ziekte, te Haarlem en Heemstede, in Haar lemmermeer gehouden bloempjesverkoop heeft de niet onbelangrijke som van f 626 opgebfacht. In 1933 f. 527. zoodat dit jaar f. 100 meer gecollecteerd werd. Een mooi succes! Tot directeur van het Mannekoor „Zang en Vriendschap" te Hoofddorp, werd benoemd de heer H. A. Rijnbeek, gediplomeerd muziekleeraar te Nleuw- Vennep. HILLEGOM. Op de openbare school voor U.L.O. is de nieuwe spelling-Marchant, inge voerd. Mr. D. F. Pont, burgemeester dezer gemeente, is benoemd tot bestuurslid van het Instituut Stad en Landschap van Zuid- Holland. o KATWIJK. Loop der Bevolking. Vertrokken: L. Voskuilen, van Overrijn 7 naar Wassenaar, Eikenlaan 7 G. Wub- ben, van Overrijn 7, naar Den Haag, Hoef- kade 291 T. J. v. d. Werf vn Overrijn 7, naar Menaldumadeel, Dronrijp F. L. A. van Loenen, van Overrfjn 7, naar Haarlem, Ostadestraat 8 J. G, M. Pruim, van Overrijn 7. naar Noordbeek Hoogerutz G. R. M. de Greeve, van Overrijn 7 naar Overschie Dorpstraat 60 L. J. E. Depeweg, van Overrijn 7, naar Bussum, Gen. de la Reylaan 11 W. L. Stoop, van Overrijn 7, naar Kerkrade, Bleyerheide J. Stevens, van Overrijn 7 van Haarlem, Delftlaan J. W. A. Benizie van Overrijn 7, naar Noordbeek, Hoogerutz J. A. Ruygrok, van Overrijn 7, naar Noordbeek. Hoogerutz P. C. Rodermans, van Oveiyijn 7. naar Woerden, Wilhelmi- naweg 10 E. C. G. Labree, van Jan Tooropstraat 3, naar Winterswijk, pens. Wamslink L. Tos. van E. A. Borgerstr. 57, naar Deventer, kazerne Houtmarkt A. v. d. Plas, van Annastraat 18, naar Voor burg, „Effatha." W. A. van Summeren, van Overrijn 7, naar Brazilië. Gevestigd: J. C. Passchler, van Eindho ven, Kanaaldijk Zuid 1 B, naar Overrijn 20 C. Hamerslag, van Giessenifem Wijk C. 245, naar Ouwehandstraat 2. - G. de Mooy, van Rijnsburg, Langevaart 57, naar Voor straat 12 c. Van een zandbank gered. Zaterdagmiddag bevond zich de 8-jarig» S. uit de Waal Malefijtstraat zich op een zandbank op het Zuiderstrand. De jongen was er zich niet van bewust, dat de vloed kwam opzetten, zoodat hij zich den terug tocht zag afgesneden. De heer Fl. v. d. Rhee begaf zich te water en wist het Jongetje, dat bewusteloos was, behouden op het droge te brengen. Door leden van de K. R. B. werd hij ln de controletent gebracht, waar hem door een geneesheer de eerste hulp werd verleend en hij werd bijgebracht. Met de baar van de K. R. B. en in dekens gehuld, werd de jon gen naar zijn ouderlijke woning gedragen. Bij de politie werd door A. v. d. P. uit de Adrianastraat aangifte gedaan van het feit, dat van zijn rijwiel, dat bij S. In de Schoolstraat was geplaatst het belasting plaatje was ontvreemd. Door de dames K. en S van de Meer burgkade werd bij de politie aangifte ge daan van beleedlglng door mej. R. uit die straat. o LISSE. Loop der Bevolking, Gevestigd: Mej. J. W. B. A. de Rie, van Haarlem, Heereweg 258 Mej. D. Tom broek van Amsterdam, Heereweg 258 J, Hut en gezin van Nieuwerschans, Juliana- straat 16 A. Beukers en gezin van Haar lemmermeer, Lischbloemstraat 3. Vertrokken: J. J. v. Kesteren naar Lei den Th. H. A. v. Noort naar Utrecht Mej. A. v. Beek naar Maastricht G. B. A. Johannlnk naar Warmond Mej. M. C. de Graaf naar Maasdam Mej. A. M. A. Groenen naar Schoonhoven. NOORDWIJK. Loop der bevolking. Gevestigd: J. C. Verhoeven, van Poortu- gaal, naar Zwateweg 20 G. Twilt, van Den Haag, naar Zwarteweg 20 J. M. Roest, van Den Haag, naar Zwarteweg 20 A. M. Lucassen, van Zaandam, naar Bronckhorststraat 42 J. W. R. Oellers, geb. C, W. Maris en fam., van De Bilt, naax Oranjeweg 10 M. B. Jansen Hendriks, van Haarlem, naar Wilhelminastraat 15 B. M. Stavorinus, van Amsterdam,, naar Rembrandtweg 8 W. van Mourlk, van Leiden, naar De Ruyterstraat 23. Vertrokken. K. Sickelschmidt, geb. Holz- apfei.van naar Haarlem, Kleverparkweg 13 rood D. J. F. Wllminck, naar Hengelo (O.i, Enschedeschestr. 211 B. van der Welle naar Velsen, Groote Hout- of Kom.- weg 161 Wed. M. H. Schmitz, geb. L. Koree, naar Leiden, St. Jacobsgracht 1 J. P. Willems en fam., naar Leiden Bre- derostraat 38 E. v. Capelle, naar Maar tensdijk, Prof. J. Copslaan 18 H. E. Bak ker, naar Den Bosch, Hinthamerbolwerk 1 J. H. Bouhuis naar Haaksbergen, Blankenburgerstr. 130 J. Duindam, naar Den Haag, Paul Gabriëlstr. 84 Cl. Dub- belaar, naar Velsen, Industriestraat 63 Th B J. van Zijn. naar Diepenveen, We teringen 82a. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth, D. van A. Meijer en G. P. de Haas Johannes Leonardus Ma ria, Zoon van W. F. Berkhout en F. G. Hoek. Ondertrouwd: N. Kapteijn en H. Barn- hoorn J. van Leeuwen en E. A. de Haas J. J. Altorf en J. Vink T. Brussee en A. S. Meeuwenoord C. N. van Bohemen en J. Augustinus P. Neelen en J. van den Berg. Overleden: Grietje van Duijn, D. van C. J. van Duijn en M. A. Peters. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Harmonie Katwijk alhier, zal Woensdagavond concerteeren ln de mu ziektent aan de Commandeurslaan. KATWIJK AAN ZEE. Arbeidsbemiddeling. Bij den directeur der gemeentelijke arbeidsbeurs zijn thans ingeschreven 405 werkzoekenden nl. 26 opperlieden, 45 grondwerkers, 25 timmerlieden, 23 metse laars, 6 fabrieksarbeiders, 23 kuipers, 96 losse arbeiders, 40 landarbeiders, 38 vis- schers, 1 autogeen-lasscher, 11 stokers, 5 binnenschippers, 5 varensgezellen, 1 kok, 1 mandenmaker, 1 machinist, 4 venters, 7 scheepmakers, 7 schilders, 3 loodgieters, 1 machinebankwerker, 2 stucadoors, 1 broodbakker, 2 tuinlieden, 1 chauffeur, 1 smid, 2 kooplieden. 1 voeger, 4 dienst meisjes, 1 werkster, 7 jongens, 14 meisjes. Geplaatst werden 1 opperman, 2 grond werkers, 5 visschers. NOORDWIJKERHOUT. Tijdens het zware onweer van Zater dagavond werd in de weide een koe van de landbouwer D. door den bliksem gedood. OEGSTGEEST. Onze plaatsgenoote, mej. M. E. v. Dijk, is benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. school te Woubrugge. RIJNSBURG. Bijtijds gered! Aan het Moleneind geraakte het twee jarig zoontje van J. d. M. in de Vliet; het werd bewusteloos weer op het droge ge bracht. Dr. Jonker, die onmiddellijk ter plaatse was, verleende met een buurvrouw de eerste hulp, waardoor de levensgeesten weer spoedig terugkeerden. SASSENHEIM. Ambtsdragers der Geref. Kerk. Wegens periodieke aftreding van de heeren J. M. Krösschell, E. v. Leeuwen, H. Noort en G. van Rhijn en van de heeren H, Amersïoort en J. Snijders wegens ver trek zijn voor de verkiezing candidaat ge steld de heeren M. Benschop, J. Wekker, M. C. Duym, P. v. d. Heyden, J. de Jong, A. Moerkerken, P. Moolenaar Fzn., A. Schalk, B. v. Steensel, J. Wiepkema, G. Zandbergen en Hendr. v. Zonneveld. Voor de verkiezing van Diaken zijn candidaat gesteld de heeren H. L. Boter, A. Frljlink, W. Verhoog en P. Vis. Ons bericht inzake de benoeming van den heer A. Hubers tot penningmeester van het waterschap „Zandsloot" behoeft eenige aanvulling en wel dat deze benoe ming slechts tijdelijk is. In de eerstvol gende vergadering zal in de vacature worden voorzien. VEURLEIDSCHENDAM. Gevonden: 1 belastingmerk 1934/35, 1 magneet, eenige religieuze boeken, 1 'h stuk rioolbuis, 1 oud heerenrijwiel merk „Cro- cou" met V.T.-lamp. 9—2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7