75ste Jaargang MAANDAG 17 SEPTEMBER 1934 No. 22850 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 Cts. per regel voor advertentiën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeinclsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT t Voor Leldeh per 3 maanden f. 2:35; per week ..itf.v. f.0il8 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, pér uSek „0.Ï9 Franco per post 1.2.35 if portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD. HET 60-JARIG BESTAAN VAN „NUT EN VERMAAK". EEN LUISTERRIJKE INZET DER FEESTELIJKHEDEN. Zeer druk bezochte receptie. Het diamanten jubileum van „Nut en Vermaak" is Zaterdagavond in den foyer der Stadszaal begonnen met een feestelij- ken bal-avond in den intiemen kring van leden en donateurs, die voor deze gelegen heid in grooten getale waren opgekomen en de zaal nagenoeg geheel vulden. Het voor dergelijke festijnen onontbeer lijke muzikale gedeelte werd op loffelijke wijze verzorgd door den heer W. Brons en de zijnen, terwijl het duo Henny en Willy van Noordt aan dezen avond middels voor drachten en liedjes meerderen luister bij zette. Vooral hun berijmde geschiedenis der vereeniging oogstte daverenden bijval. Verder werd er door oud en jong naar hartelust gedanst en toen om 3 uur 'het Bokje van gehoorzaamheid sloeg, was iedereen het er volkomen over eens. dat het een rech-t-gezellig „Nut en Vermaak"- leest was geweest. Gistermiddag werd de feestviering in dezelfde zaal voortgezet met een zeer druk bezochte receptie. Van 2 uur af tot klokke vier is het een voortdurend komen en gaan geweest van deputaties van bevriende vereenigingen. particulieren, leden en oud-leden en an deren, die door de aanbieding van hun per soonlijke gelukwenschen uiting wilden geven aan hun sympathie jegens de jubilaresse. Dat als een der eersten onder de velen, die het bestuur kwamen compiimenteeren, de beschermheer der vereeniging, oud-bur gemeester jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar de zaal betrad, was een groote verras sing als attentie, welke door het bestuur op den allerhoogsten prijs werd gesteld. Het strijkje speelde hem spontaan een Lang zal hij leven" toe, een wensch. die ongetwijfeld allen uit het hart gegrepen was. De lange rij van beziekers werd geopend door den heer B. W. Menkhorst, die na mens de jury voor den te houden tooneel- wedstrijd zijn gelukwenschen uitsprak. In volgorde van binnenkomst noteerden wij vervolgens een deputatie uit het bestuur der Tooneelver. „Luctor et Emergo" te Den Haag. de Politie tooneelver. „D.I.N. UH." aldaar, die een geschenk voor het vaandel aanbood; den spelleider van ..Nut en Vermaak", den hêer C. Dommelshuizen, mevrouw Mulder, oud-lid den heer Simons bode der vereeniging en den heer Scheffer oud-bestuurslid. Een aardig moment is het wanneer twee der oprichters, de gebroe ders L. J. en H. W. Hageman hun geluk wenschen komeö aanbieden. De voorzitter, de heer W. M. van der Steen maakte van deze gelegenheid gretig gebruik om hun beiden hartelijk dank en hulde te brengen voor het kranige initia tief. dat zij zestig jaar geleden namen, daaraan den oprechten wensch verbindend dat het hen ook gegeven moge zijn het 15-jarig jubileum der vereeniging te be leven (applaus). Na dit merkwaardig intermezzo bood de heer J Brouwer namens het muziekgezel schap „Orpheus" een medaille aan voor den tooneelwedstrijd, bestemd voor de best gespeelde dames-bijrol. De Leldsche Blindenbond dankte bij monde van zijn voorzitter, den heer Rom- bout. voor de prachtige medewerking, welke zijn vereeniging steeds mocht onder vinden. De heer R v. Eecke, die tezamen met den heer H. Harmsen de Commissie voor de Volksbijeenkomsten vertegenwoordigde, wees op de schrille tegenstelling tusschen deze vereeniging en de jubilaresse Eener- zijds steeds afnemende belangstelling, waardoor het bestaan der Commissie tot een brok geschiedenis dreigt te worden, anderzijds volop levenskracht en energie, waarover spr. zich niettemin van harte verheugt, omdat „Nut en Vermaak" een belangrijk deel van de taak der Commissie heeft overgenomen. Spr. hoopt, dat .N- en V" eenmaal haar eeuwfeest zal mogen vieren. Namens de 3 October-Vereemging ver tegenwoordigd door de heeren W. van der Laan en G Driessen. voerde eerstgenoemde het woord. Spr. heeft van nabij het werk der vereeniging leeren kennen en heeft de grootste waardeering voor de groote energie, welke het bestuur steeds ten toon spreidt'en voor de voortreffelijke organi satie der door haar geprojecteerde fees telijkheden. Nadat de heeren D. van Lith en H, Ver hulst namens de Ver. van oud-leerlingen van het Genootschap M.S.G. hun geluk wenschen hadden overgebracht, deed mr. H. R. Goudsmit zulks namens de Leldsche Schouwburg vereeniging Deze sor. wees er op, hoe „Nut en Vermaak" bliikens haar uitgebreid feestproeramrr nog weinig van de crisis te Hiden heeft waaruit hij met vreugde concludeerde, dat het vereeni- tngsleven kerngezond is. Spr, dankte het bestuur voorts voor het vele, wat het to den loop van vele jaren gedaan heeft ter ver dieping van de liefde voor het tooneel en sprak den wensch uit, dat het dezen weg nog tal van jaren moge bewandelen. Een deputatie van de Harmoniekapel „T. en D.". van het bestuur der Amster- damsche Dllettantentooneelvereeniging en de heer F. G. Rosier, oud-referendaris ter gemeente-secretarie sloten de lange rij van officieele personen, die hun opwach ting kwamen maken. Voorts waren er nog telegrafische geluk wenschen binnengekomen van „De Bra banders" te Eindhoven, den heer B. de Koning het eere-lid den heer van Seventer en de Ver. „Jacob van Lemnep" te Haar lem, benevens bloemstukken van de Ver. „Luctor et Emergo" te Den Haag; de A D. T.V. te Amsterdam; de gebroeders de Leeuw; de dames van de bestuursleden; de leden en donateurs; de Rederijkerskamer Amsterdam; Haarlem's Tooneel; de Com missie voor de Volksbijeenkomsten; de Ver. van oud-leerlingen van M.SG; de Latax de Harmoniekapel T. en D. en van Ansje Eichhorn. Een gezellig thé-dansant, waarbij een ensemble onder leiding van den heer W. Brons andermaal voor goede dansmuziek zorgde, besloot dezen prachtig-geslaagden inzet van het diamanten feest. Het bestuur verzoekt ons nog mede te deelen, dat voor den te houden tooneel- wedstrijd tot dusverre de navolgende prijzen zijn beschikbaar gesteld: Verguld zilveren medaille aangeboden door jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar. Be schermheer. Medaille aangeboden door mr. A. v. d. Sande Bakhuizen. Burgemeester van Leiden. Verguld zilveren medaille aangeboden door den heer C. Versneij. eere-voorzitter. Zilveren lauwerkrans aangeboden door de vereeniging van oud-leerlingen van het Genootschap M.S.G. Zilveren medaille aangeboden door de directie van het Leldsch Dagblad. Medaille aangeboden door den heer W. F. van Ingen Schenau Jr. Idem door het muziekgezelschap „Orpheus". Het bestuur vertrouwt, dat meerderen dit voorbeeld alsnog zullen vólgen. REVUE „DAT DOET DE DEUR DICHT" Hedenavond een tweede uitvoering. Gedurende twee achtereenvolgende avonden gisteren en heden wordt in de Stadszaal Meyer Hamei's revue „Dat doet de deur dicht" vertoond. En de groote belangstelling bij de eerste voorstelling be wees, dat de publieke interesse voor de revue jaren achtereen met zooveel ta lent opgewekt en levendig gehouden door het eens befaamde gezelschap Ter Hall hier te lande en zeker ook in de Sleutel stad nog geenszins tanende is. De eischen van het publiek, althans van een deel daarvan, schijnen inmiddels eer gedaald dan gestegen! Wat Meyer Hamel in deze revue heeft gebracht en wat hier dus door Sylvain Poons, Kees Pruis, Louisette, Jan Blok e.a. ten beste wordt gegeven, mist niet alleen iederen samenhang, doch het is ook verder over het algemeen van een dergelijk gehalte en van een zoodanig soort humor, dat de aard der critiek al zeer mild moet zijn om hierover een eenigermate welwil lend oordeel te vellen. Deze revue is een aaneenschakeling van kluchtige schetsen afgewisseld door eenige goede balletten onder leiding van Alex Ludowsky die maar zelden werkelijk geestig zijn en daarenboven aan decors en costumes even min veel schoons te genieten geven. De beste man uit deze revue is ongetwijfeld Sylvain Poons ge kent hem immers als „De Mop" uit de film „De Jantjes"? wiens prachtige „kop" tot lachen noopt en wiens mimiek meermalen onverbeterlijk is. Zijn rol als de in het nauw gebracht meu belmaker was een kolfje naar z'n hand en de zaal heeft in die oogepblikken gedaverd van den lach. Kees Pruis en Louisette zon gen beurtelings liedjes met „populaire' refreintjes, waarbij het auditorium uit volle borst meedeed, terwijl als show-num mers o.m. gegeven werden een exotische bloemen-finale, het cabaret Maxim ten tijde van het jaar 1900 en een kleurige hors d'oevres.... De revue bestaat uit een proloog en 25 tafreelen, die precies volgens het program ma worden afgewerkt (een verdienste, die vermelding verdient omdat zij uitzonde ring is!) en die het goedlachsche publiek gisteravond van acht tot twaalf uur heb ben bezig gehouden. Blijkens het herhaalde luide applaus heeft het meerendeel der toeschouwers zich uitstekend geamuseerd! OPENLUCHTMEETING GEREF. MEISJES- EN JONGELINGSVER. MET GELIJKE MUNT BETAALD. Zaterdagmiddag omstreeks halftwee heeft de 43-jarige koopman J. P. bij een huiselijke twist in zijn woning aan de Waardgracht zijn vrouw met een aard appelmesje een niet-gevaarlijke wonde in den rechter benedenarm toegebracht, zoo dat zij zich in het Elisabeth-Ziekenhuis moest laten verbinden. Direct na thuiskomst sloeg zij haar echt vriend met den hak van haar schoen een gat in het hoofd, zoodat thans deze zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Geslaagde bijeenkomst op „Oud-Poelgeest" Op het landgoed „Oud-Poelgeest" is Za terdagmiddag de 6de openluchtmeeting gehouden uitgaande van de Geref. Meis- jesvereen. en Jongelingsvereen. uit Leiden en Omstreken. De meeting werd geopend door den voor zitter van de Ring Leiden en Omstreken, den heer Stolp, die na het zingen van Ps. 17 3, voorging in gebed. Hij las daarna voor den 146sten Psalm en sprak een kort openingswoord, waarin hij o.m. wees op de woorden uit de voor gelezen Psalm, waarin wij zien dat de God Jacobs ook in de voor ons liggende winter- campagne onze hulp kan zijn. Met een krachtig woord wekte hij allen op om met ernst den wintertijd te benutten aan de inleidingen en studie van de te behandelen onderwerpen. Hierna sprak mej. E. C. Versluis uit Klundert over: „Instrumenten in Gods hand". In den aanvang van haar rede zegt spr., dat nu'wij het heerlijke zomer seizoen weer zien verdwijnen, wij onze schreden weer moeten richten tot het ver- eenigingslokaal. En vóór wij dit gaan be treden wil zij de aanwezigen wijzen op twee uitersten, n,l, „de overschatting van het werk van den mensch" en „de min achting voor' het werk van den mensch". Wij mogen geen van de twee uitersten als onze beschouwing aannemen, maar het zoo zien, dat door ons menschenwerk het werk van God wordt volbracht. Zij herinnerde daarbij aan het werk der Afscheiding door Hendrik de Cock en aan Joas, die op bevel van Elisa de pijl der ver lossing afschoot op de Syriërs. In verband met dit Schriftwoord behan delde spreekster de twee volgende punten; lo. dat God den mensch gebruikt als in strument; 2o. dat God aan den mensch als instrument in Zijn hand bepaalde eischen stelt. In duidelijke taal heeft spr. doen uit komen, dat de mensch niet is geschapen tot zalig niets doen, maar dat God de jonge menschen wil gebruiken als instru menten in Zijn dienst. Wij hebben daar voor niet alleen met de wereld, maar ook met ons zelf te strijden door onze zwak heid, slapte en onbekwaamheid. Maar God wil Zijn handen op de onze leggen en daardoor kunnen wij worden gesterkt om met volhardenden ijver mede te werken aan de komst van Zijn Koninkrijk. Want Hij laat niet varen het werk Zijner handen, zegt spr. Laat dit ons tot troost en sterkte zijn voor de komende dagen. De voorzitter dankte mej. Versluis voor haar rede en liet zingen Psalm 89 7 en 8. Hierop volgde een pauze, waarin de can- tine werd bestormd. Het aloud Wilhelmus riep de aanwezigen weer bijeen. Van de beide Bondsliederen, dat der Meisjes en der Jongelingen, werd het eerste couplet gezongen, waarna ds. J. Overduin uit Kampen, het spreekgestoelte betrad. Als onderwerp had spr. gekozen; „Grijpen en gegrepen zijn". Spr. ving zijn rede aan met het bezien van de beteekenis van deze samenkomst en hoe God daarover denkt. De beteekenis is het voeren van actie en deze moeten wij bezien in het licht van dc wedertrouw van Christus. In de vraag wat wij doen en wat wij zijn bezag spr. tweeër lei activiteit, waarvan hij de beteekenis bezag in het type van den rijken jongeling en van Paulus. De rijke jongeling denkt alleen aan het grijpen en niet aan het geven, omdat hij te veel denkt aan zijn aardsche schatten inplaats van het grijpen naar het kruis van Christus. En juist het kruis van Chris tus heeft de groote beteekenis van ons leven. De groote waarborg voor het slagen onzer actie is de volkomen overgave v. Christus. En om juist te kunnen grijpen naar de groote idealen van Gods Koninkrijk, moe ten wij allen gegrepen zijn. Zoo dit mag gelukken dan .eerst krijgt Christus een vasten vorm in ons leven. Dan staan wij eerst op den echten Gereformeerden grondslag, evenals Paulus ons het voor beeld geeft van activiteit voor het Ko ninkrijk Gods. Alle andere actie daarbui ten heeft geen waarde. De voorzitter sprak daarop een warm woord van dank aan ds. Overduin en liet zingen Psalm 146 3. Het slotwoord werd gesproken door ds. J. C Houtzagers uit Voorschoten. Spr. bepaalde zijn gehoor bij de woor den: „Gij zijt het zout der aarde." Deze woorden, gesproken door den Hei land, houden in een veroordeeling van de wereld, het vonnis en aankondiging van het verderf. Wij zien die verderfelijkheid dagelijks rondom ons en daarom is nu onze taak. die verderfelijkheid te weren. Ons geheele doen en laten moet een gunstigen invloed uitoefenen op onze omgeving. Het zout dat dit alles kan bewerken vin den wij in Christus, want Hij is het zout der aarde. Wii moeten zonder veel uiterlijk vertoon in stilte onzen invloed of de wereld doen gelden. Wij moeten zijn het zout der aarde en ons nut uitspreken asl andere medicijn of kruiden. Hierna dankte spr. de eigenaresse van Poelgeest" voor het beschikbaar stellen van haar tandgoed en het muziekgezel schap „Crescendo" o. 1. v. den heer W. J. Smolders alhier en ging dan voor in dank gebed, waarmede deze welgeslaagde mid dag ten einde was. KONINGINNEFEEST OP „ENDEGEEST." Een gezellig feest. Zaterdag werd op de groote weide achter het Kasteel Endegeest het jaarlijksche Ko- ninginnefeest gevierd, dat door omstandig heden eenige weken moest worden uitge steld, maar desondanks nog begunstigd werd door fraai zomerweer. Om half twee begon de pret met het afhalen van de deel nemende patiënten van de verschillende paviljoens; het Endegeester muziekkorps „Willen is kunnen." (dirigent br. Simons) maakte daartoe een rondgang over het ge stichtsterrein; eerst sloten zich daarachter aan de kinderen van Voorgeest, de klein tjes in met bloemen versierde trekwagens en sportkarretjes; toen volgden de vrou wen en ten slotte de mannen, In een lange stoet, onder vroolijke muziek marcheer den allen aldus om twee uur het versierde feestterrein op. Het middagfeest bestond uit sportde- monstraties door verschillende groepen van patiënten; vooral het laatste jaar is het beoefenen van diverse soorten sport in de gestichten zeer aangemoedigd; thans was de gelegenheid om aan medepatiënten en de talrijke bezoekers van buiten eens te laten zien wat op dit gebied reeds bereikt was. Wij zagen de kleinere jongens en meisjes van Voorgeest, onder leiding van de Fröbeldames v. d. Lelie, Pikaar en Schophuizen, rhythmische oefeningen en reidansen uitvoeren; vervolgens de groo- tere kinderen van Voorgeest onder leiding van de onderwijzeres Mej. M. de Wekker, zangspelletjes, dansen, een vlaggenspel en knotszwaaien. Een groep vrouwelijke pa tiënten van Endegeest, onder leiding van Zr. Smit liet eveneens rythmische oefenin gen zien; andere groepen onder leiding van Zr. Klein vertoonden marcheer-oefe- ningen en dansen. De laatste nummers van het programma werden uitgevoerd door de reeds 5 jaren bestaande mannen-gym nastiekclub onder leiding van Br. Hoebert, met als voorwerkers B. Laven en B. Lutje; deze uit der aard al meer gevorderde gym nasten lieten mooie staaltjes van brug- en bodemtumen zien en vertoonden ben slotte twee fraaie standen. Natuurlijk maakten verschillende patiënten nog wel eens fouten, doch over het geheel toonden de demonstraties, die telkens veel applaus oogstten, toch dat er goed geoefend was, zoodat de hulde en de dank, die de ge neesheer-directeur aan het eind van den middag aan de deelnemers en vooral aan de leiders bracht, wel verdiend waren. Halverwege den middag werd een uur pauze gehouden, waarin de muziek zich weer deed hooren, terwijl ook een zang koor van vrouwelijke patiënten onder lei ding van Zr. Timans zich op verdienste lijke wijze deed hooren. Toen was er ook gelegenheid om in het theehuis thee of li monade te gebruiken, terwijl gecostu- meerde zusters rondgingen met een ijsco- wagentje en karretjes met oliebollen, fruit en koeken en chocolade. Om half zes stelden allen zich weer achter de muziek op en werden na een rondgang door het park naar de paviljoens gebracht. Om half acht was een ieder al weer op het thans geïllumineerde feest terrein. Het avondfeest werd begonnen met een paar zangspelletjes door Voor- geestkinderen met eenige vrouwelijke pa tiënten onder leiding van mej. de Wekker en Zr. Timans, getiteld „Grootmoeder en kleinzoon" en „Het zandmannetje". De patiënten deden dit heel aardig; jammer was het dat de piano erg ontstemd was. Om 8 uur begon een populair concert door het Harmonie-orkest „Werkmans Wils kracht" (dirigent de heer G. Dik). Om 9 uur werd gepauzeerd om limonade met oliebollen te gebruiken. Daarna werd een klein vuurwerk afgestoken. De avond werd besloten met een algemeene rondedans rondom de muziek, zooals op 3 October in Leiden gebruikelijk is. Ruim 10 uur ging men eindelijk, nog noode uiteen, nadat de geneesheer-directeur, dr, F. Stuurman, nogmaals allen die tot het welslagen van het feest hadden meegewerkt hartelijk had bedankt voor het vele werk, dat voor het welslagen van zoo'n feest noodig is. VERDUISTERING VAN STAAT. Een zelden voorkomende overtreding. In het Academisch Ziekenhuis alhier is kortgeleden opgenomen mej. X., die zich uitgaf voor mej. LJ. en dan ook een uit treksel uit het geboorteregister ter name van mej. IJ. in haar bezit had. Toen na verloop van eenige dagen een baby ter wereld kwam werd de kleine vanzelfspre kend als baby Y. in de registers van den Burgerlijken Stand ingeschreven. Door toevallige omstandigheden begon echter de recherche te twijfelen aan de identiteit van de zoogenaamde mej. Y. Zij stelde een nader onderzoek in en toen kwam aan het licht, dat de vrouw niet Y. heette, maar X. Zij bleek verder van Duitsche afkomst en al eenige malen over de grens te zijn gezet. Teneinde her haling daarvan te voorkomen, had zij zich uitgegeven als mej, Y. die zij overigens ternauwernood kende! met den opzet aldus de Nederlandsche nationaliteit deel achtig te worden. De vrouw is door de politie in hechtenis genomen en tegen haar is proces-verbaal opgemaakt terzake van verduistering van staat en het laten opmaken van een val- sche authentieke acte. BINNENLAND. Overdracht van het rectoraat der Leld sche Universiteit. (3e Blad.) De wijziging der Ziektewet; rapport der Commissie. (Binnenland, 3e Blad.) Wetsontwerp tot wijziging der Compta biliteitswet ingediend. (Binnenland, 3e Blad.) Mr. Cort van der Linden gehuldigd. (Binnenland, 3e Blad.) De onbewaakte overwegen; een nieuwe proefneming door de Spoorwegen ter be vordering der veiligheid. (Binnenland, 3e Blad.) De beteekenis der K.L.M.-deelneming aan den LondenMelbourne-race. (3e BI.). Auto bij Schoorl door stoomtram ver pletterd; de wielrenners Van Nek Jr., Hoe- vens en Reynders gedood. (3e Blad.) Autobus met Katwijksche visschers te Noordwijkerhout verongelukt; één doode. (Gemengd, 3e Blad en Laatste Berichten, le Blad.) Herdenkingsrede van prof. dr. Slote- maker de Bruine te Wassenaar. (Kerk en School, 2e Blad.) BUITENLAND. De toetreding van sovjet-Rusland tot den Volkenbond. (Buitenland, 2e Blad.) (Buitenland, 2e Blad.) Verkiezingen in Zweden en Australië. (Buitenland, le Blad.) Wapenvondsten in Spanje en Oostenrijk. (Buitenland, 2e Blad.) OEFENING VAN 6e R.V.A. Morgenochtend om 6.48 vertrekt van het station S.S. alhier per extra trein het 6de R.V.A. naar Axel voor het houden van oefeningen aldaar. De extra-trein zal vervoeren 2 hoofd officieren, 50 sulbalterne officieren en 791 manschappen. Bovendien vervoert de extra trein 42 paarden, 12 kanonnen, cais sons en 20 rijwielen. VER. TOT BEVORDERING VAN DE OPLEIDING TOT INSTRUMENTMAKER. Voor het examen leerling-instrument maker zijn geslaagd de heeren: A. in 't Hol, J. M. Vastenbond, J. A. Colijn, A. de Bruin, J. J. Fijn van Draat, H. J. Dikkers, allen te Amsterdam, B. Rofessa en C. Ouwehand Den Haag, P. C. Prins, H. van Zeyl, L. M. Speet, J. H. Blóte, C. van der Lelie, H. Lamme, H. M. van Dijk en H. R. A. Nater, allen alhier, C. Wille Hazers- woude en J. K. Emeis, Amsterdam. Voor het examen gezel-instrumentmaker zijn geslaagd de heeren H. Voortjes, P. J. Jongbloed en C. J. Bulte, Amsterdam, K. K. Steinwegs, Wassenaar, A. A. A. Disco, Bergen op Zoom, H. Droge, Woerden, J. Ph. Wesdorp, Breskens en A. Meester, Westzaan. Examen leerling-glasblazer. Geslaagd de heeren P. Uitendaal, B. M. de Groot, P. Keereweer, J. M. Verbeek, P. J. Smit, allen alhier. A. J. M. Clarijs, IJzendijke, C. M. van den Bosch, Delft, J. Ruytenbeek, Amsterdam en S. Sanders, Coevorden. Examen gezel-glasblazer: Geslaagd H. de Roo, Delft. Examen leerling-glasslijper. Geslaagd de heer C. J. Kampinga Balkbrug. Een groot aantal der geslaagden werd opgeleid in het Kamerlingh Onnes Labo ratorium alhier. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: Gebrs. Aangeen- brug N.V., Kerklaan 11, Sassenheim, kweeken van en handel in bloembollen, zaden, planten, gewassen enz. Directeuren: C. Aangeenbruig, Sassen heim en A. P. Aangeenbrug, Sassenheim. Comm.: J. Aangeenbrug, Hillegom. Maatsch. kap.: f. 10.000.waarvan ge plaatst en gestort: f. 3500. Wijzigingen: Gebrs. Aangeenbrug, Kerk laan 11, Sassenheim, kweeken van en handel in bloembollen enz. De vennootschap onder firma is dd. 11 September 1934 ontbonden. J. van der Mey, Bioemmarkt 20, Leiden, handel in groenten en fruit. De handelszaak is dd. 1 Juli 1933 omge zet in een vennootschap onder firma onder den naam: Joh. van der Mey en Zn. (Be perkende Bepalingen). Vennooten: J. van der Mey en H. van der Mey, Leiden. Uitgeoef. bedr.: gTossierderij in groenten en fruit.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 1