THIJS IJS EN DE BOOZE HEKS Auto door stoomtram verpletterd. A mLevertr/ LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 17 September 1934 BINNENLAND. Vreeselijk ongeluk bij Schoorl. WIJZIGING VAN DE ZIEKTEWET. NAAR VEREENVOUDIGING VAN DE SOCIALE WETTEN. ProvfeSereiiigcrs niet onder de aanvulling. De commissie van voorbereiding. In wier handen het wetsontwerp tot wijziging van de ziektewet is gesteld, heeft thans ver slag uitgebracht. Verscheiden leden betreurden echter ernstig dat de regeering bij onderschei dene. w.o. zeer belangrijke kwesties, het advies van de commissie uit de besturen der vereeniging van Raden van Arbeid en der Federatie van Bedrijfsvereenlglngen voor Ziekengeldverzekering niet heeft ge volgd. In derdaad heeft de minister niet aan alle by die adviezen en in het bijzonder dan by het advies der commissie, samen gesteld uit de besturen der Vereeniging van Raden van Arbeid en der Federatie van Bedrijfsvereenigingen. gedane voor stellen gevolg gegeven. Tegen een deel dezer voorstellen rezen bedenkingen van formeelen of meer zakelijken aard. In het denkbeeld van vereenvoudiging van sociale wetten ligt voor den minister veel aanlokkelyks. maar aan den anderen kant kan hij gevoelen voor het bezwaar tegen al te uitgebreide delegatie aan de Kroon. By een algemeene herziening der sociale verzekering zal mede worden over wogen, in hoever vereenvoudiging der on derscheidene wetten, met vermijding van het aangeduide bezwaar, kan worden ver wezenlijkt. Aan den aandrang om door wetsaanvul- ling de inwonende kinderen onder de ver zekering te doen vallen, kan de minister geen gevolg geven. Door het aanbrengen van een wijziging wordt bereikt, dat personen, die als dienst bode of in soortgehjke betrekking werk zaam zyn in dienst van gestichten, in richtingen enz. onder de verzekering ko men te vallen zoodat de uitzondering van de verzekering beperkt blijft tot de perso nen, werkzaam in de hulshouding van private personen. Voor de vrees, door eenige leden geuit, dat als gevolg van de in art. 2 voorgestelde wijziging allerlei kleine ondernemers onder de bepalingen van de Ziektewet zullen vallen, acht de minister geen aanleiding. Aan het door vele leden te kennen ge geven verlangen om door aanvulling ook de provisiereizigers onder de verzekering te doen vallen, kan de minister niet vol doen. Naar het den minister wil voorkomen, leidt het verleggen van het criterium, waarnaar moet worden uitgemaakt of per sonen in dienst van publiekrechtelyke li chamen al dan niet onder de Ziektewet vallen, van de Pensioenwetten naar de Ambtenarenwetten, niet tot zulke ernstige bezwaren als verscheidene leden blijkbaar vreezen. Verlaging van het percentage van het ziekengeld tot 70°, o, gelijk door eenige leden wordt bepleit, valt ook naar het oordeel van den minister buiten het kader van het wetsontwerp. Het vraagstuk van de behandeling van de ongehuwde verzekerde bij zwanger schap, en bevalling, ook ter sprake ge bracht, ls van principieelen aard en valt derhalve buiten het kader van het wets ontwerp, aldus de minister Men herinnerde by art. 91 er aan, dat bij de totstandkoming der wet een aantal leden zich met het stelsel der bedrijfs vereenigingen als toegelaten uitvoerende organen uitsluitend hebben vereenigd on der voorwaarde, dat voor de oprichting van een bedrijfsvereeniging alleen die werk gevers- en arbeidersvakvereenigingen in aanmerking zouden kunnen komen, welke zijn aangesloten bij algemeen erkende centrale werkgevers- en arbeidersorgani saties en die bovendien als representatief zijn te beschouwen voor het bedrijf of de bedrijven en in het gebied, waarvoor de vereeniging is opgericht. By het karakter van technische herzie ning der Ziektewet, past. naar het ge voelen van den minister, niet de door vele leden in overweging gegeven nieuwe re dactie. De minister is het intusschen eens met de gedachte, welke in deze redactie tot uiting ls gebracht, en hij stelt zich dan ook voor om by de door hem aangevatte herziening der sociale verzekering, daar, waar naar zyn oordeel ook aan uit de maatschappy opgekomen organen aandeel in de uitvoering dier verzekering kan wor den gegeven, de eischen. waaraan zooda nige organen zullen hebben te voldoen, te formuleeren overeenkomstig dezen ge- dachtengang. De minister blijft van oordeel dat met betrekking tot geschillen, welke tot inhoud hebben uitsluitend de vraag of al dan niet van ongeschiktheid tot het verrichten van arbeid sprake is met rechtspraak in één instantie kan worden volstaan. EEN WIJZIGING VAN DE COMPTABILITEITSWET. DE HARINGVISSCHERIJ EN DE REGEER DfGSMAATREGELEN. Men schrijft aan de N. R. Crt.: Van de drijfnetharingvisscherij (incl. beugvisscherijzyn tot 15 September bin nengekomen te Vlaardingen: 360 schepen met 105.942 kantjes haring (v. j. 302 sche pen met 81.940 kantjes»te Scheveningen: 310 schepen met 113.411 kantjes (v. j. 241 schepen met 81.678 kantjes): en te Umui- den: 47 schepen met 19.150 kantjes (v. j. 25 schepen met 3505 kantjes haring.) In het geheel brachten dit jaar tot 15 September 518 drijfnetharingschepen in Nederlandsche havens 238.503 kantjes ge zouten en versche haring aan den wal, waarvan 14.196 kantjes door onder Pool- sche vlag varende schepen. Verleden jaar werden tot 15 September door 568 schepen 172.123 kantjes haring aangevoerd, waarvan 16.865 kantjes door onder Poolsche vlag varende schepen. Dit jaar varen 15 en verleden voeren 23 schepen onder Poolsche vlag. Thans zyn reeds 66.000 kantjes haring meer aangevoerd dan verleden jaar. De algemeene toestand is er evenwel heel wat minder op geworden, hetgeen voor de re geering aanleiding is geweest vroeger dan in 1933 in te grijpen. Wetsontwerp ingediend. Een wetsontwerp tot wyziging van de comptabiliteitswet 1927 is by die Tweede Kamer ingediend. In de memorie van toe lichting herinnert de minister van Finan ciën aan een briefwisseling tusschen de Algemeene Rekenkamer en den toenmali- gen minister van Onderwys. K. en W. in 1932 betreffende het beheer der universi taire klinieken te Utrecht. De conclusie, waartoe de commissie voor de rijksuit gaven te dezer zake kwam, is dat buiten twyfel gesteld worde, dat het ontrekken van een tak van ryksdienst. aan de in de comptabiliteitswet gegeven algemeene regelen, in welken vorm dat ook plaats heeft, niet kan geschieden dan by een speciale wet. De Tweede Kamer heeft deze conclusie zonder hoofdeUjke stemming aangenomen. De genoemde commissie bevestigde deze conclusie naar aanleiding van een te harer kennis gebrachte n brief van de Algemeene Rekenkamer ten geleide van een afschrift van een brief van dat college aan den minister van Waterstaat, betref fende de stichting Waterbouwkundig Laboratorium en van een brief van de Algemeene Rekenkamer ten geleide van een afschrift van de beschikkingen van de ministers van Onderwys, K. en W. en van Sociale Zaken en van een met laatst genoemden minister gevoerde briefwisse ling betreffende de stichting tot verrui ming van werkgelegenheid voor acade- misch-gevormden. Ook deze conclusie werd door de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal zonder hoofdeUjke stemming aange nomen. De minister heeft een en ander ampel overwogen. Hy wil gaarne tegemoet komen aan de door de Kamer uitgesproken wen- schen. De voorziening in de comptabiUteltswet zou de minister zoo ruim mogeiyk willen zien omschreven, opdat alle gevallen van Ryksbemoeilng in privaatrechteUjken vorm of mede werking in dezen vorm, onder de nieuwe wettelyke bepalingen komen te vallen. Dit kan geschieden, door te bepalen, dat de aansprakelykheid van het Ryk voor het beheer van Instellingen met eigen rechtspersoonlykheld in elk voorkomend geval wordt geregeld by de wet. De wet gever zal zich dan steeds uitdrukkeiyk moeten uitspreken. Het ligt voorts in het voornemen der regeerirvg. om, wanneer dit ontwerp tot wet zal zyn verheven, na te gaan voor welke voor de inwerkingtreding der onder havige wetsvoorschriften opgerichte in stellingen alsnog een regeling, als in dit ontwerp bedoeld, behoeft te worden ge troffen. Voorts worden eenige redactie-wyzigin- gen voorgesteld. OPSCHORTING VACCINATIE. Mr. CORT VAN DER LINDEN GEHULDIGD. Herdenking van zyn optreden by het begin der mobilisatie. Zaterdagmiddag heeft het hoofdbestuur van den Bond van Jonge Liberalen ter ge legenheid van de herdenking van het be gin der mobilisatie in 1914 hulde gebracht aan den minister van Staat. mr. P. W. A. Cort van der Linden, te Den Haag, ter zake van het feit, dat het voor een zeer groot deel aan het beleid van dezen oud-premier is te danken, dat Nederland buiten den wereld oorlog is gebleven. Wegens verblyf buitenslands van mr. Cort van der Linden kon deze huldiging niet in het begin van Augustus geschieden. Het waren de heeren mr. H. L. v. Zanten voorzitter van genoemd hoofdbestuur; J. L. Verhagen, vice-voorzitter; mr. A. B. Adrian, 1ste secretaris; J. D. Huibers, pen ningmeester en I. R. B. W. Haverman, 2de secretaris, die hun opwachting by mr. Cort van der Linden maakten. De oud minister-president ontving hen te zijnen huize aan de Koninginnegracht, in bijzijn van zyn echtgenoote. kinderen en klein kinderen. Het hoofdbestuur bood aan mevrouw Cort van der Linden bloemen aan Mr. van Zanten heeft den oud-premier toegesproken. Spr. bood hem een boek werk aan „Het Liberalisme in Nederland, schets van de ontwikkeüng in de negen tiende eeuw", door lr. K. E. van der Man- dele. welk werk een band knoopt tusschen oude en jonge liberalen. Mr. Cort van der Linden verklaarde ten zeerste erkenteUjk te zijn voor de hulde en voor de waardeerende woorden, aan zyn verdiensten gewyd. Verlengd tot 1937. Er is ingediend een wetsontwerp tot ver lening van den geldigheidsduur van tij- delyko bepalingen (opschorting) betref fende de vaccinatie. Voorgesteld wordt, de opschorting te laten voortduren tot 1 Ja nuari 1937. o DE WERKLOOSHEID ONDER DE JEUGD Vragen van het Tweede Kamerlid Kupcrs. Het Tweede Kamerlid, de heer Kupers, heeft aan den minister van sociale zaken de volgende schriftelyke vragen gesteld: 1. Is de minister niet van oordeel, dat de totnutoe van overheidswege genomen maatregelen ten behoeve van de werklooze jeugd geen voldoende resultaten hebben kunnen opleveren tengevolge van den lan gen duur en den zeer grooten omvang van de jeugdwerkloosheid? 2. Is de minister bereid, ten einde tot een krachtiger bestrijding van de jeugdwerk loosheid en haar gevolgen te komen, de volgende maatregelen te nemen: a. tewerkstelling van jeugdige werk- loozen bij de werken, uit te voeren onder het 60-millioenenplan; b. het oefenen van aandrang op de ge meentebesturen, ten einde te komen tot uitvoering van werkobjecten met daaraan verbonden vakopleiding en algemeen vor mend onderwys; c. het verstrekken van steun aan jeug dige werkloozen; d. toelating van jeugdige werkloozen tot de werkverschaffingen; e. verhooging van de subsidies aan de werk- en leerkampen der Jeugdorga nisaties: f. wetswyziging, teneinde art. 12 van de arbeidswet werkelijke beteekenis te geven? 3. Acht de minister het niet noodzake- Ujk, in verband met de in vraag 2 ge- wenschte maatregelen, zoo spoedig moge- UJk gegevens te publiceeren, of, indien de regeering daarover niet beschikt, deze zoo spoedig mogelijk te doen verzamelen, welke een nauwkeurig beeld kunnen geven van den omvang der werkloosheid onder de jeugd, welke hetzy alleen lager onderwys, hetzy lager- èn nljverheldsonderwys, hetzy lager- en middelbaar onderwys heeft ge noten? HET BEZOEK AAN WAALHAVEN. De afgeloopen Zondag is voor het lucht vaartterrein Waalhaven een succesdag ge weest. Het nieuwste en snelste vliegtuig, n.l. de twee-motorige Douglas D. C. 2 was aldaar tentoongesteld en vormde een der attracties van Rotterdam, hetgeen bhjkt uit de ruim 3500 bezoekers, die het vlieg veld heeft gehad en waarvan 2500 de vliegtuigen in de hangards bezochten Hier van maakten 135 personen gebruik van een rondvlucht boven Rotterdam en omgeving. Door de groote welwillendheid van den heer J. Mees waren de bezoekers ook in staat zyn auto-giro vliegtuig te bewonde ren. dat na de Douglas in een der hangards geplaatst was. 4- BEDRIJFSRAAD VOOR HET BOEKDRUKKERS EN' RASTERDIEPDRUKBEDRIJF. By Kon. Besluit ls thans goedgekeurd de instelling van een bedrijfsraad voor het boekdrukkers- en rasterdiepdrukbe- dryf. De installatie zal plaats vinden op Maandag 24 September, des middags te 2 uur in het gebouw van het Departement van Sociale Zaken te Den Haag. NIEUWE BEVEILIGING BIJ ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Spoorwegbeambte zal vóór den trein uit gaan. Onze spoorwegmedewerker schryft: Ingaande heden wordt de bewaking van den overweg Kaldenbergerweg aan de spoorlyn VenloStraelen opgeheven. Hoewel de opheffing van de bewaking van een overweg geen byzonderheid is, dient wel vermelding, dat de directie der Ned. Spoorwegen een nieuwe beveiliging bij dezen onbewaakte overweg zal invoeren Iedere trein wordt voorafgegaan door een spoorwegbeambte met roode vlag, terwyl hy met een luid klinkende bel de wegge bruikers waarschuwt dat er een trein in aantocht is. 's Avonds zal in plaats van een roode vlag, rood licht vertoond wor- dn. Deze spoorwegbeambte woont in een naby gelegen wachtpost. 2. Op zeek'ren dag Thysje woonde nu al in zyn nieuwe huis en was toevallig juist met Simmie thuis klonk er beneden, in het dal, luid hoorngeschal. Ttüjs keek door de ruiten eens naar bulten; de horenblazer en zyn paard naderden met groote vaart, nieuwsgierig door vriend Sim en Thijsje aangestaard. „Hoorl" roept dan Thys, „hy stelt ons niet teleur, maar klopt hier op de deur!" De wielrenners K. van Nek Jr., J. Reynders en S. Hoevens gedood. Op den zeer gevaariyken en beruchten overweg op den grooten Ryksweg naar den Helder, even voor het station 8choorl, heeft Zaterdagavond een ernstig ongeval plaats gehad, waarby drie personen om het leven zijn gekomen en een vierde ernstig werd gewond. De stoomtram van Alkmaar naar War- menhuizen, die te 22.28 uit Alkmaar was vertrokken, volgt tot op eenlgen afstand van Schoorldam den Ryksweg langs het Noord-Holandsch Kanaal. Even voor het -station Schoorl kruist de trambaan den weg om door het land naar genoemd station te gaan. Deze wegkruising, een onbewaakte overweg, ligt juist in een bocht van den weg en is daardoor vooral op dezen drukken primairen verkeersweg nog gevaariyker. Het was de laatste stoomtram van Zaterdagavond uit Alkmaar. Te ongeveer 10 minuten over elf passeert de tram deze kruising. Van den anderen kant kwam met groote snelheid een two-seater en juist midden op den weg werd de kleine auto door de tram gegrepen en niet min der dan 50 tot 60 meter meegesleurd, van den weg af op de trambaan. De gevolgen waren ontzettend. In de voor twee per sonen bestemde auto zaten voorin drie personen en achterin in de dickeyseat nog een vierde persoon. De auto werd totaal verpletterd en zy. die voorin zaten, werden op slag gedood. De vierde inzit tende werd ernstig gewond en bleef be wusteloos langs den weg liggen. Binnen twintig minuten was, hoewel het ongeval op vrij grooten afstand, juist op de grens van de gemeenten Warmenhui- zen en Schoorldam gebeurde, voldoende hulp ter plaatse. Dr. G van Heeteren en zyn assistent, de arts N. F. Bol uit War- menhulzen en de arts H. Heringa uit Schoorl verleenden de eerste hulp. Het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar zond onmlddelUjk een brandcard-auto. Hulp bleek alleen nog noodig te zyn voor den man, die achter In den wagen had gezeten. Deze was bewusteloos, doch kwam spoedig even by. Men zocht toen naar een vyfde inzittende, daar men dacht dat achter ln den wagen twee personen hadden gezeten. De gewonde had de tegen woordigheid van geest direct te vertellen, dat zy maar met hun vieren waren ge weest. De drie andere inzittenden bleken op slag gedood te zyn. Onder leiding van den burgemeester van Warmenhuizen, den heer H Nolet. die tegeUjk met de geneeskun dige hulp ter plaatse kwam, werden de slachtoffers verzorgd. De drie gedooden bleken te zyn de bekende wielrenner Klaas van Nek Jr. uit Amsterdam, oud 21 jaar, lid van de Wielerclub „De Germaan", de ongeveer 25-)arige wielrenner Sam Hoe vens van de Wielerclub „Olympia" te Amsterdam en de wielrenner J- Reynders uit Ginniken. De gewonde is de masseur Arthold Rldel. Pool van geboorte, wonende te Amsterdam. De drie renners en hun helper waren Zaterdagavond op de wielerbaan te Leeu warden geweest, waar zy aan de wedstrij den hadden deelgenomen. Over den af sluitdijk waren zy teruggereden met be stemming naar Amsterdam. De toestand van den heer Rldel, die ln het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar ligt, was gisteren niet onbevredigend. Des mor gens toen zyn echtgenoote hem bezocht kwam hy by bewustzyn en men heeft goede hoop hem ln het leven te kunnen behouden. Omtrent de oorzaak van dit ernstige ongeval kon de burgemeester van Warmen huizen. de heer Nolet, ons nog geen in lichtingen verstrekken. De feltelyke oor zaak is de gevaarUjke overweg zelf, waar ln het afgeloopen jaar reeds vier onge vallen hebben plaats gehad, waarvan twee met doodeUjken afloop. De stoom trams luiden by het ryden langs den weg voortdurend de bel. Wat Zaterdag avond de directe oorzaak van het ongeval was, valt nog niet na te gaan. - De verongelukte renner Klaas van Nek Jr. heeft zich voor het eerst onderschelden ln den winter 19311932, toen hij als ama teur naar Brussel trok en daar den Bras sard wedstrijd won. Dat was een achter- volgingsrit en toen bleek reeds zyn. aanleg voor afstandsritten. In den eersten Amsterdamschen Zes- daagsche reed Klaas Jr. met den eveneens jongen Brabander Jan van Hout. Door een zeer ernstigen val kon hij echter dezen wedstrijd niet uitrijden. Den tweeden Zesdaagsche reed hij aan- vamkelyk met van Egmond. Door een ern stigen val moest de laatste echter uitval len. hetgeen eveneens het geval was met v. Nek's nieuwen koppelgenoot Valentijn. Het nieuw gevormde koppel v. Nek—van Hout eindigde tenslotte op de achtste plaats met zes ronden achterstand op de winnaars pynenburg—Wals. Ook ln dit zomerseizoen had hy keurige overwinningen behaald op verschillende buitenbanen. Sam Hoevens is sedert 1925 een bekend renner geweest, die vele fraaie successen behaald heeft. Zoo wist hy in 1925 tijdens den landenwedstryd DultschlandNeder land den „Grooten Prys van Keulen" te winnen vóór rijders met een wereldnaam. Ook in den Grooten Prys van Düsseldorf ging de Amsterdammers als eerste over den eindstreep. Voor de Olympische spelen te Amsterdam was hij reserve. In 1930 werd hij professional. Verschillende malen legde Hoevens be slag op den kampioenstitel van zyn club' „Olympia". terwyi hy ook zegevierde op hometrainers in het kampioenschap van Nederland. Nog onlangs klopte hy Pijnen burg op de Veka-baan. Flip Reynders heeft het meest gepres teerd op het gebied van het wegrennen. Vooral in België, waar hy altijd met rijn vasten koppelgenoot Van der Reyt aan den start verscheen, genoot hy groote bekend heid. Daar en ook elders heeft hy talrijke eerste prijzen gewonnen. De Maandagmorgen verneemt nog dal de renner Slaats het plan had Zaterdag avond met dezelfde auto mee terug te ryden uit Leeuwarden. Daar de wagen echter te klein was voor 5 personen en Slaats zeer gedrongen zat. stapte hy uit en heeft dus van het vriendeiyk aanbod geen gebruik gemaakt, evenptin als v. d. Reyt met wien hy toen samen ls wegge reden. Op deze wijze is Slaats aan een vreeselijk ongeluk ontsnapt. Dr. J. P. FOCKEMA ANDREA. Huldeblijk van Utrecht's burgerij aan haar oud-burgemeester. Zaterdagmiddag heeft ten stadhuize te Utrecht de commissie uit de burgerij tot het aanbieden van een huldebiyk aan den oud-burgemeester dr. J. P. Fockema An drea het geschenk der Utrechtsche burgerij aan den heer Fockema Andrea aange boden. De aanbieding geschiedde door dr. O. W. van Heukelom. Het geschenk bestaat uit de uitgave van de „Verzamelde redevoeringen" door dr. J. p Fockema Andrea tijdens zyn burge meesterschap (1914—1933) gehouden In totaal zyn 125 redevoeringen in dezen bundel vereenigd. HET AUTO-GIRO-VLIEG TUIG OP SCHIPHOL. Van de Aeroclubs die ons land rijk is, staan ongetwyfeld de Rotterdamsche en Amsterdamsche aan de spits. Beide veree- nigtngen leggen een prijzenswaardige acti viteit aan den dag. Zoo gaf Zaterdag de Amsterdamsche Aero Club op Schiphol eenige zeer interessante demonstraties, die door de talrijke aanwezigen met veel be langstelling gevolgd werden. Hoewel de verrichtingen der instructeurs van de Nationale Luchtvaart School zeker de moeite waard waren, ging de belang stelling toch wel het meest uit naar onze eerste Nederlandsche autogiro. Te drie uur daalde de auto-giro voor het eerst op Schiphol. Beter zou zijn: zakte op Schiphol. Uit de demonstratievluchten, die de instructeur H. Schmidt Crans later op den middag uitvoerde, bleken de verbluf fende eigenschappen van dit toestel. Na enkele meters is het vliegtuig los en heeft spoedig daarop een behooriyke hoogte be reikt. De bewering als zou de autogiro ook ln een tuintje kunnen opstijgen, lükt ech ter eenigszins overdreven. Daarentegen is het landen volmaakt; het toestel staat onmiddeliyk stil. De besturing geschiedt door de wieken, die de ailerons van het vliegtuig vervangen. MR. W. C. BARON VAN BOETZELAER t Op 89-jarigen leeftijd is te Maartensdyk op zyn landgoed Eijckenstein overleden mr. W. C. Baron van Boetzelaer, oud burgemeester van De Bilt. RECLAME- 726b DRAISHIA-vanVALKENBURQ'S*' Prijs verlaagd tot 70 ct. per flacon. VOOR SOCIALISME EN DEMOCRATIE* De S.D.A.P. heeft gisteren te Amsterdam in samenwerking met het N.V.V. een be tooging gehouden onder de leus: „Voor So cialisme en Democratie". In de morgenuren reeds voerden treinen betoógers en betoogsters uit Noord-Hol land, het Gooi en de provincie Utrecht aan. Ook groepen werden in verschillende stadsdeelen opgesteld. Zij allen trokken met banieren naar het IJsclub terrein. Tegen één uur was er op dat terrein een geweldige massa bijeen. De demonstratie werd geopend met een muziekuitvoering. Ongeveer te één uur begon een zang- en spreekspel, waaraan verschillende koren en het gezelschap „De Jonge Spelers" hun medewerking verleenden. In dit spel, dat aandachtig werd ge volgd door de duizenden, was een rede van den heer J. W. Albarda Ingevlochten, over socialisme en democratie. Na afloop daarvan begon de straatde monstratie. VERSPREIDE BERICHTEN. Benoemd is thans tot procureur-gene raal by den Hoogen Raad der Nederlanden mr. L. C. Besier, thans advocaat-generaal by gemeld college. Met Ingang van 15 September jJ. J8 benoemd tot hoofddirecteur der Rijkswerk inrichtingen te Veenhulzen, ir. J. L. M- Wijers, thans tijdeiyk als zoodanig ln dienst. Er is geen audiëntie van den van Economische Zaken op Donderdag 20 September a.s. 26 i

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 10