Vrijdag 14 September 1935 UIT DE RIJNSTREEK. SPREEKCEL. SASSENHEIM. Vernieuwing van de Klapbrug; hinder voor het verkeer. Naar wij vernemen, zal de Klapbrug geheel vernieuwd worden; de aanbeste ding ls spoedig te verwachten. Daar ttèt hier een smal gedeelte van den Rijksweg betreft zal het verkeer zeker Veel moei lijkheden ondervinden. Het verkeer zal telkens aan één zijde moeten worden stopgezet. Vermoedelijk zal tijdens den bouw van de nieuwe brug, die evenals de overige bruggen van gewapend betoh zal worden, een extra sterke verlichting ter plaatse worden aangebracht. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Johanna, d. vail H. B. Schreuder en H. van Nobfelen; Catharlna, d. van G. Boekél en E P. Weijjers; Petrüs Josephus Nlcolaas, z. van C. G. Booy en. J. P. Mathot. Overleden: C. J. Staring, 32 Jaar, echt- genoote van F. Swagers. Ondertrouwd: G. J. klihn, 26 jaar en J. C. Vos, 26 Jaar: A. van Keulen, 24 jaar en A. M. van Egmond 27 jaar. Lottp der Bevolking. Ingekomen: M. N. van der Vool't, Tij loosstraat 27, van Leiden; M. J. van der Meer, Zandslootkade 23. van Roelof- arendsveen: M. M. Oostveen, Hoofdstraat 244, van Alkemade; M. Koster, geb. Garst kamp, Berkenlaan 15, van Amsterdam; M Goemans, Hoofdstraat 82, van Voor schoten. A. W. G. Kogels, geb. Scheffers, Hoofd straat 82, naar Alphen a. d. Rijn; J. J. M. Rozema, Menneweg 15, naar Den Bosch; Wed. M. A. Uphoff, Hoofdstraat 289, naar Hillegom; J. A. Landwer, Jac. van Béie- renlnan 15, naar Leiden; W. J. van ZuiJ- len. Tijloosstraat 38, naar Leiden: P. H. Oudshoorn, Fl. Schoutenstraat 18. naar Rijswijk. Door middel van opensluiting is uit een bloembollenschuur. van den heer v. d. V. aan de Teylingerlaan onder deze ge meente een heerenrijwiel ontvreemd. In de schuur van den heer Z. die een paar huizen verder woontls eveneens inge broken, doch hier wordt, niets vermist. Gevonden: een bruin lederen hee- tenportemonnaie met Inhoud, een bruine dameshoed, een belastingmerk in etui, 'n wieldop of naafdbp van aijto. o VALKENBURG. Een opgewekt Konihginnefeest. Begunstigd door zeer fraai zomerweer heeft de gemeente onder leiding van dé Oranje-vereenigifrg een opgewekt Konln- ginnefeest gevierd, 's Morgens om half tien werden de schoolkinderen verzameld onder leiding van het Bestuur eh het personeel en marcheerden naar het raadhuis: De voorzitter der „Wilhelmina"-vereenlgihg, de heer Joh, v. d. Zwart hièldüaar een toe spraak, ter opening vafl; het feest. Hij herdacht, daarin in de eerste plaats de verliezen van hét Vorstenhuis, maar daar naast ook de groote rijlodom. die God ons; gelaten heeft ih Hare Majesteit en onze prinses. Met een driewerf hoera en het zingen van twee coupletten van het Wil helmus werd het feest feeopend. Dé Jeugd maakte nu een rondwandeling door het dorp onder de vroólijke tonen der muziek. Vele kinderen droegen éen versierde boog of bloemenmand, wat aan den stoet een kleurrijk gezicht gaf. Nu werden zij ge- tracteerd, waarop Spelletjes volgden om fraaie prijzen, terwijl aan ieder kind een troostprijs werd gegeven. De Jeugd heeft volop genoten en ging voldaan huiswaarts. Het schoolfeest is schitterend geslaagd en stemde allerwegen tot voldoening. Na de kinderoptocht begonnen ook de volksspelen. Deze trokken geweldig veel be langstelling en zijn uitstekend Van stapel geloopen. Opgeluisterd door de muziek der Harmonie, is er ordelijk en gezellig feest gevierd. Ook de deelneming was zeer goed te noemen. De uitslagen der verschillende spelen zijn: Schieten; le pr. G. Oosterlee, 2e pr. P. Noort Pz„ 3e pr. H. Imthorn Jr. Ringsteken op de flèts: le pr. N. Oüwer- sloot, 2e pr. Gerrttje Zandbergen, 3e pr. Adra. de Vries, 4e pr. M. v. Stijn. Ringrijden met paard en tilbury: le pr. W. Marsmeyer en mej. N. Ouwehand. 2e pr. H. de Wit en mei. Adra. de Vries, 3e pr. C. v. Dank en mej. LoS, 4e pr. G. Slootweg en echtgenoote. Stoelendans: Eereprljs: Tine Peet, le pr. Jo Kort. 2e pr. Annie de Vries,3e pr. Dirkje v. d. Zwart. Blaastrappen jongens: le pr. Th. v. d. Meij, 2e pr. Jan v. d. Nagel, 3e pr. Jan Zandbergen. Blaastrappen meisjes: le pr. Jo Ooster lee. 2e pr. All Oosterlee, 3e pr. Petr. Ra- vensbergen. 's Avonds reikte de voorzitter met een kort woord van dank de fraaie prijzen aan de gelukkige winnaars uit. De^ Muziekver- eeniging van Katwijk a/d. Rijn'heeft des avonds op het Kerkplein mufclek gemaakt, wat voor velen een welkome gelegenheid was, om een hosje te maken. De Oranjevereeniging kan met voldoe- hing op een welgeslaagde dag terugzien! o VOORSCHOTEN. Vereenigingsdag van „Voorschoten „Vooruit". De commissie van de Vereeniging „Voor schoten Vooruit" meldt dat zij zich mag verheugen ln de groote belangstelling van een overgroot deel van de bevolking. Zij organiseert een vereenigingsdag op Woensdag 19 September a.s. Het programma der feestelijkheden vermeldt o.a.: kinderspelen, ringrijden Met auto's, schietwedstrijden, wedstrijden voor postduiven, voetbalwedstrijd, muziek- en tooneeluitvoeringen en tot slot vuur werk. Bovendien zullen ook nog mede werking verleenen een goochelaar en een openlucht poppenkast. o WARMOND. Een Jeugdherberg. Naar wij vernemen bestaat het plan in éeze gemeente een jeugdherberg te ves- hgen en wel in de nabijheid der War- Wonder Leede op het terrein voorheen "gendom van den heer C. Machen. ALPHEN. VERGADERING DER VER. VAN DEN HANDELDR. EN INDUSTR. MIDDEN STAND. De a.s. winkelweek; motie van afkeeuring; de heer Raaphorst bedankt als voorzitter. Gisteravond kwam de vereeniging van den Handeldrijvenden en Indusbrléëlen Middenstand voor Alphen aan den Rlj.n en Omstreken onder leiding van den voorzit ter den hefer Raaphorst ln hotej „Centraal" bijeen. Na de opening werden de notulen onveranderd vastgesteld. ÊIJ de ihgekomen 'stukken bleek, dat van B. en W. dezer gemeente een schrijven ls Ingekomen waarin advfes wordt gevraagd van de ver ruiming van verkoopgelegenheid op Zon dag. Dit schrijven gedateerd 15 Aug. werd 17 Aug. ontvangen en moest 19 Aug. zijn beantwoord, hetgeen voor de vereeniging. onmogelijk was Verschillende leden kwa men er dan ook tegen op. dat een derge lijk schrijven zoo laat kwam, en dat het binnen 2 x 24 uur beantwoord moest zijn. De heer F. de Vries verkreeg hierna ge legenheid tot het uitbrengen van het ver slag van het gehouden Congres te Amster dam. Schrijven van de Chr. Mlddenstands- vereeniging waarin wordt kennis gegeven Van haar oprichting. Een der leden stelde voor dit stuk voor kennisgeving aan te nemen. Het grootste gedeelte kwam hier tegen op. Döor den heer J. H. Benard, werd dan het woord gevraagd' en een ver klaring afgelegd. Het feit toch. aldus spr. dat er ln de plaats onzer Inwoning tuschen de laatste vergadering en deze eeh afdeeling van den ChT. Middenstand is opgericht, moet ons om drie redenen teleur stellen. Ten le is zij ingebreke gebleven de noodzakelijkheid van splitsing aan te toonen. daar de plm. 20 ieden nooit hun 'stem teh opzichte van hun beginsel hebben laten hooren en deels nooit lid zijn geweest uit den aard hunner werkzaamheden. In de 2e plaats mag de wijze waaop getracht is. deze afdeeling tot stand te doen komen niet de juiste wor den geacht. De argumentatie die men vodrgeeft is in strijd met de werkelijkheid en getuigt van levenswijsheid, die oneven redig is aan den grondslag, deze organi satie eigen. In de 3e plaats is onze Zuster organisatie. de Nederl. Chr. Middenstands bond,.' yerrljkt met een afdeeling die ln wezen niet anders dan remmend moet werken op de Middenstandsbelangen. Spr. wees op vergaderingen van plm. 2 jaar geleden, toen het ging om de Zondags- sluitihg, waar door ons gepleit ls voor sluiting en krachtig tegen opening. Spr. gewaagde van de perfecte Zondagssluiting in onze gemeente en van de krachtige hou ding die door het béstuür en de leden Js aangenomen tegenover het Bondsbestuur ten opzichte van de Haagsche Jongeïeh- gröép en winkelsluitingswet. Tenslotte, dat de leiding in de afdeeling door niemand kon worden aangetast, wanneer de gemoe deren eehs om prlncipieele redenen in be weging werden gebracht. Waar mijn lid maatschap in uwe organisatie aldus ,spr. de Stliijh iou wékken dat mijn beginsel mij niet na aan het hart lag. mag ik in het openbaar verklaren dat ik mij over mljh Geref. belijdenis ln Uwe vereeniging niet zal en behoef te schamen; nog nooit is mij ten opziclite daarvan iets in den weg gelegd. Spr. verklaarde dat het hem een voorrecht is ln de vergadering te pas en ten tijde van zijn beginsel te mogen getuigen, wanneer dit voor economische wijzigingen door onze hedendaagsche' structeur noodzakelijk mocht zijn. Redenen waarom ik met beide voeten staande op de hechte «teenrots onzer Heilige princlpe's en grondslagen meen dit ons Zeewaar dig schip ook al zou het in brand staan niet als deserteur te mogen verlaten, wan neer niet principleelen redenen mij daar toe mochten leiden. Door denzelfden spre ker werd voorgesteld aangaande deze aan gelegenheid een motie van afkeuring aan te nemen, welke met groote meerderheid van stemmen werd aangenomen en aan het bestuur van de Chr. Middenstandsver- eenigiang ter kennis zal worden gebracht. De voorzitter deelde mede. dat hit zijn belofte gestand houdt, dat wanneer er ooit ln Alphen een Chr. Middenstandsvereeni- ging zou worden opgericht, hij daarom nooit of te nimmer als lid der tegenwoor dige zal bedanken. Uit den aard zijner positie die hij in de vereeniging ruim 11 jaar heeft waargenomen, meende hij ech ter thans als voorzitter te moeten bedan ken. Met eenige gevoelvolle wootden legde de heer Raaphorst daarop zijn taak als voorzitter in het bestuur neer. De heer Benard was aller tolk. toen hij te kennen gaf. hoe pijnlijk dit een ieder zal hebben getroffen en hoe moeilijk het vooral zal zijn ln deze omstandigheden een plaats vervanger to vinden. In welgekozen be- Actief! Het vol'lge jaar werd alhier van 'n boot een aanhangniotor ontvreemd, waarvan aangifte geschiedde bij de gemeente politie. Deze deed toen onderzoek, doch zonder resultaat. Evenwel bleef zij actief en het mocht haar gelukken thans beslag te leggen op den motor, terwijl er Iemand mede varende was. Proces-verbaal werd opgemaakt. Gevonden: Aangifte ls gedaan van het vinden van een bril en het verliezen van een üpssleutel. Inlichtingen Zijn te verkrijgen bij de gemeente-pdlitle. Daar den laatsten tijd in den Zwa- nénburgerpolder veel gevischt wordt zon der vergunning van den rechthebbende van 't vischrecht, wat door de rijkspolitie geconstateerd werd, trok deze er opuit. Het mocht hem gelukken verschillende l>ersonen vlsschende aan te treffen. Pro cesverbaal werd opgemaakt en het vlsch- lUig ln beslag genomen. o WASSENAAR. Naar aanleiding van een verzoek van den A.N.W.B. en de K.N.A.C. heeft de be trokken wegbeheerder medegedeeld, dat ter weerszijden van de leuningen van de bruggen gelegen in de Papelaan (weg Wassenaar-Voorschoten) rood en wit ge verfde palen zullen worden geplaatst. woordingen bracht spr. den heer Raap horst dank voor zijn eminente leiding en voor al hetgeen deze zoovele jaren in het belang van den Middenstand heeft gedaan Als volgend punt kwam in behandeling de winkelweek in den a.s. winter. Besloten werd gedurende de St. Nlcolaas week wederom een winkelweek te organlseeren, op andere leest geschoeid dan het vorige jaar om geen moeilijkheden met de over heid te krijgen. Tot leden der winkelweek- commissie werden benoemd de heeren: H. Laros, D. v. Dien, B. F. G. Sportman. Th. Jongeneel en J. A. v. Brummen. De heer Laros gaf eenige systemen aan die bij de a.s. winkelweek zouden kunnen Worden toegepast. Nadere mededeelingen over de winkelweek zullen echter later worden be kend gemaakt. Na rondvraag volgde sluiting. Inbraak. Hedennacht werd Ingebroken ln de fa brieksgebouwen van de jamfabrlek fa. Wed. C. Rok en Zn. aan de Julianastraat alhier. Voor zoover bekend, wordt niets vermist. Door de politie wordt een uitvoe rig onderzoek ingesteld. Reeds hedenmor gen waren de Inspecteur van politie en de burgemeester ter plaatse. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia, d. van F. J. Hooge- veen en A. v. d. Haven Jacob, z. van C. Doelman en C. Verduijn Dirk Pieter, z. van D. Blom en Gr. J. de Bruin Corne lls, z. van L. v. Leeuwen en A. Hoogstrate Guurtje Cornelia, d. van G. Th. de Jong en C. Koops Harm, z. van G. Koe- lewljn en H. A. G. Ankerna Fijt je Ja- coha, d. van C. J. KoeleWijn en L. Paling Klazina Catharina. d. van C. J. Koele Wijn en L. Paling Klazina Catharlna, d. van M. J. v d. Pouw en J. P. Vermeu len Fetronella, d. van K. Straver en J. M. v. d. Werf Klaschke Anna, d. van J. Smeding en J. Wèstra. Overleden: Cornells Ammerlaan 86 j., weduwnaar van M. v. d. Pijl Jacob van Gorkum 88 j., echtgenoot van M. Havenaar Johannes Bezemer 69 j echtgenoot van H. Verkerk. Gehuwd: Antonius J. v. Vliet 21 j. en H. Blaauw 19 j. P. v. Leeuwen 25 J. en D. J. Broker 23 j. Loop der Bevolking. Ingèkomen van: Ridderkerk A. 146. L. G. van Buitenen, smid, Raadwljkstr. 21 Woubrugge B. 56, Elizabeth Domburg (Wed. J. Vonk) zonder beroep, Ridderbuurt 7 St. Mlchiels Gestel Ruwenweg O. 50, W. A. J. van den Bosch, id. Rijnkade 11 Bergen N.H., Studler vah Strucklaan 9, Trijntje A. Hoek echtgenoote van P. A. Cöuvee, id. Julianastr. 59 Eindhoven Kanaalstr. 6/8, Anthonie L. Schram id, Stationsstr. 22. Vertrokken naar: Katwijk, Adrianus J. Enthoven, zonder beroep, Pr. Hendrikstr. 49 Ysselstein Kronenburgplantsoen C. 158, Anna C. v. Wezel id. Pr. Hendrikstr. 69 Utrecht Wilhelminakerk 37, Marijtje C. Lamfers id. Rozenstr. 5 Leiden, Utrechtsche Jaagjad 35, Nicolaas H. Hul- scher, chauffeur, Steék'terweg 125 Was senaar Molenstr. 1, Teunis Verhoeff, sla ger, Gouwsl. weg 19.=- Boxmeer Elzenstr. 5. Adrianus Th. de Groot, verhouderskn.. Noordeinde 54 Bodegravfcn, Jöahnes N". Groen in 't Wout. veehouderskn.. Noord einde 54 Bodegraven (lees: Voorhoutl Petrus C. J. J. G. en Cornells P. B. Q. D. Doedens, zonder beroep. Gaslaan 9a Rotterdam Oostzeedijk 160a, Karei Mun ting, zonder beroep. Wllhelminastr. 41 BUssum Brinklaan 82, Geertrulda E. J. M. Knaapen, zonder beroep, Stationsstr. 34 Wagenlngen Geestweg 90. Hendrikus Ran- dewljk, veehouderskn., Hooftstr. 106 Gouda Reigerstr. 40. H de Rooij en gezin, koopman, Hooftstr. 256 Beemster Rlj- penveg 27b, Gerrit de Boer. veehouderskn., Zellmakerstr. 17 Wierdenstr. 55 te Al melo, A. Looijen en gezin, deurwaarder, Zaalbergstr. 25 Rotterdam Tuinderstr. 20b, Johanna C. Lokker, zonder beroep. Raadhuisstr. 44. Bijeenkomst der Chr. Hist. Jongerengroep. De Christ. Hist. Jongerengroep alhier heeft haar nieuwe studie-seizoen op waar dige wijze ingeluid. De heer E. D. Boddens Hosang, burgemeester van Woubrugge, had zich wederom bereid verklaard een „praat-avond" te leiden. Na een korte in leiding werd de aanwezigen gelegenheid gegeven op allerlei gebied vragen te stellen. Vragsn werden gesteld over de verhou ding Nederland tot Indië, de toetreding van Rusland tot de Volkenbond, de expan sie van Japan in Azië. verhouding tusschen inkomen- en inkomstenbelasting, enz. enz. welke op doeltreffende wijze door den spreker werden beantwoord. De belangstelling was, gezien veel tegen werkende factoren, vrij groot. Ook in den komenden winter hoopt de groep haar leden op politiek gebied de ln deze tijd zoo hoognoodige ontwikkeling te geven. Om de gebeurtenissen op bijvoorbeeld inter nationaal gebied in het juiste licht te zien is het noodzakelijk zich daarover door deskundigen te doen voorlichten. Ook tot zelfwerkzaamheid bestaat in de groep ge legenheid. Het komende seizoen zal el' één zijn van vernieuwde actie. Op den Steekterweg werd een stil staande personen auto bestuurd door den heer J. W. uit Den Haag, aangereden door een auto bestuurd door den heer v. d. W. alhier. Eerstgenoemde wagen werd bescha digd. Proces-verbaal zal worden opge maakt. Omtrent een mahoniehouten deur die werd vermist of ontvreemd uit het schaft lokaal bij de firma Boot, kunnen wij nader berichten dat deze gisteren is terugge vonden onder een schuit. Vermoedelijk is hier dus van baldadigheid sprake. Omtrent de Ijsbaan kunnen wij be richten, dat het terrein bijkans gereed is en een aanvang ls gemaakt met den bouw van de opstallingen, welk werk wordt uit gevoerd door den aannemer K. de Jong alhier. Op den Gouwsluischenweg waren gister avond zooals dit meer voorkomt, eenige jongens aan het voetballen en bleken hierbij bovendien min of meer baldadig. Een bewoner dezer omgeving, zekere v. D. kwam naar buiten eh greep een der jon gens waarbij deze bloedend aan het rech teroor werd verwond. Het gevolg was, dat de betrokken vader der jongen voor ge noemd feit tegen v. D. bij de politie een klacht indiende wegens mishandellhg. Deze stelt een onderzoek ln. ALKEMADE. In den loop der maand Augustus zijn ter secretarie aangegeven de volgende slachtingen. Bedrljfsslachtlngen: 14 koelen 32 varkens, 2 n, kalveren en 1 geit. Nood- slachtingen: 8 varkens, 1 big, 2 koelen, 2 graskalveren, 2 n. kalveren en 3 schapen. Ingevoerd werd 43 K.G. vleesch. Aan keur loon werd ontvangen f. 257.25. o BODEGRAVEN. Aanrijding. Op de Zuidzijde reden twee met paarden bespannen wagens tegen elkander. De koopman J. reed zeer hard en de weg was te smal om den hem tegenkomende boer N. met een boerenwagen te ontwijken. De koopman probeerde hog in te houden maar de teugels braken en de wagens reden op elkaar. Het paard van de koopman kreeg nogal wat ontvellingen, de man zelf kwam ér goed af: de boer kreeg de boo- mèn van den wagen tegen het hoofd. Mooie prijzen. De ZWartblaar-fokvereeniging (Gro- nihgsch veeslag) alhier, zond in voor de veetentoonstelling te Utrecht. Aan deze vereeniging werd voor de geheele collectie den tweeden prijs toégekend. Bovendien ontvingen verschillende leden met de in gezonden dieren mooie bekroningen, te mooier, daar ook talrijke mzendingen uit het stamland Groningen ter tentoonstel ling aanwezig waren. Burgerlijke Stand. Geboren: Arie Jacobus, z. van D. de Groot èn E M. Kortenoever Anna Maria d. van G. Walraveh en W. M. Kouwenho- ven -- Alida, d. van B. van Dijk en E. Jan sen. Ondertrouwd: A. VermelJ, 23 j. en A. J. Versluijs, 22- j. G. van den Berg, 34 j. en K. Vianen. 33 j. P. Kraan 73 J. en G. C. Cirkel, 66 Jaar. Overleden: A. Blok, echtgenoot van j. Voordouw, 70 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: E. E. M. Ranke, van Rot terdam N. Ramp, van Hazerswoude J. M. Verhagen, van Amsterdam. Vertrokken: J. A. van Leeuwen en gezin naar Woerden M. M. van Beveren, naar Boxmeer A J. Doornbos, naar Gronin- fen IJ. Hulsman, naar Leiden Wed. Mook van Kreuningen naar Kamerik J. Gans, naar Gouda R. M. Broekhuizen, naar Hazerswoude J. F. Kluitman, naar Beek. Gevonden: 1 kinderportemonnaie met inhoud. 1 zilveren armband. 1 damesvul pen. l belastingmerk, 1 kosteloos belasting- merk, 1 kussen van een kinderwagen. o HAZERSWOUDE. Door militieplichtigen van de lichting 1919 moeten 5 October a.s. de rijksgoede ren te Alphen a. d. Rijn worden inge leverd. Met Ingang van 19 Sept. a.s. is door de directie der Ned. Spoorwegen de heer J. van Aggelen arbeider aan het station alhier, benoemd tot telegrafist bij de Ned. Spoorwegen. Het bouwen van een burgerwoonhuis voor rekening van den heer L. Noordam is opgedragen voor wat het metselwerk be treft aan den heer IJ. Hortensius en tim merwerk de heeren B. van Wieringen en J. Buitenhuis. Architect Is de heer J. Dek ker alhier. o KOUDEKERK. Inlevering Rijksgoederen. De inlevering van den Rijksgoederen van de groot-verlofgangers der lichting 1919 is voor deze gemeente bepaald op Vrijdag 5 October a.s. des namiddags te l'/« uur te Alphen a. d. Rijn ln het gym nastieklokaal der openbare school aan de Schoolstraat. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Hendrik de Vreede 27 j. en Teüntje Schellingerhout 22 j. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerardus Johannes, zn. van H. P. Vermeij en P. M. Blom. Overleden: W. Wittebol, oud 65 j., echt genoote van Th. van der Neut. Ondertrouwd: W. P. van Oostenrijk, 31 jaar, wonende te Mijdrecht en W. vah Leeuwen, 25 j. E. Scholte, 24 j. wonende te Hillegom en J. de Rooij, 22 j. Getrouwd: H. Schinkel, 28 j., wonende te Doetlnchem en W. W. de Jong, 26 jaar. De metselaar G. B. alhier, die, voor het bouwen van een villa voor den heer N. Bodegraven, werkzaamheden op een bouwsteiger verrichtte had het ongeluk van den steiger op de reeds geplaatste vloerbinten te vallen. Hij beliep hierbij in wendige kneuzingen en is per boot naar zijn woning vervoerd, waar hij zich onder geneeskundige behandeling heeft gesteld. In de maand Augustus zijn door den Vleeschkeuringsdienst in deze gemeente gekeurd 12 runderen. 2 kalveren, 26 var kens en 1 paard, waarvan werden afge keurd 2 runderen en 1 paard. o OUDE-WETERING. Een moeilijke redding. Gisteravond geraakte mej. T. uit Roelof- arendsveen, terwijl zij langs de Oudewete ring fietste ter hoogte van den winkel van den heer Fangmann te water. Door de vaart schoot zij een flink stuk uit den wal, zoodat het den heer F., die onmiddellijk te hulp schoot, slechts met veel moeite gelukte haar weer op het droge te bren gen. Mej. T. was zoodanig ontdaan, dat zij door een flauwte werd overvallen. Dokter Van der Bijl, die werd ontboden, oordeel de het noodzakelijk, dat zij niet recht streeks naar haar woning werd vervoerd, doch dat zij ter plaatse rust moest ge nieten. In verband hiermede, werd zij voorloopig ondergebracht in de woning van den heer K. en eerst tegen midder nacht per auto naar haar woning vervoerd. ROELOFARENDSVEEN. Te water geraakt. Gisteren reed het zoontje van den Ge meente-secretaris, den heer W. A. van Harteveld, op de statlonsbrug, toen hij door een anderen wielrijder werd aange reden. Hierdoor geraakte hy de macht over zyn stuur kwyt met het gevolg, dat hij kopje onder In de Ringsloot verdween. Gelukkig kon hy Weer spoedig op het droge worden gebracht! Eeveneens geraakte het zoontje van den heer W. Koek alhier naby den loswal in de Ringsloot. Reeds was de jongen één maal ln de diepte verdweenén toen de heer Jac. van Berkel er op het Uiterste nippertje ln slaagde hem een stok toe te steken, waaraan hy zich kon grijpen. Niettemin had hy flink wat water naar binnen gekregen. TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter Cerrit, z. van H. A. Bardelmeyer en H. M. Breevcld; Geer trulda Johanna Maria, d. van E. J. van Smoorenburg en C. M. Kelder. Overleden: M. D. Boelhouwer, jaar, wede. van K. Tensen. Loop der bevolking. Gevestigd: W. Vis. vat: Zwammerdam; H. B. Vis, van Horst; H. Jansen, van Dor drecht; M C. de Bruyn, van Amsterdam; C J. Keet. van Ouder-Amstel; A. Th. J. Roberts, van Amsterdam. Vertrokken: C. J. Bontje; B. A. Kern- pers; P. A. Boslana en P. J. Bosland, naar Berg sitA M. M. Roberts, narr Amster dam. Te water gereden. De heer de B. alhier, wilde bij het in rijden van de Nieuwkoopsche polder uit wijken voor een hondje dat plotseling den weg overstak. Mede door het krach tige remmen geraakte de wagen stuur loos en kwam op den kop ln de wegsloot te staan. Een mooi werkverschaffingsobject. Onder leiding van den gemeente-opzich ter is door een aantal werkloozen een begin gemaakt met het sloopen van de fundamenten van de oude molen achter het stoomgemaal te Korteraar. De bedoe ling is de hiervan afkomstige puin te be zigen Voor verharding van den Korter- aarschen weg. Wegens ziekte van het hoofd der school is tot tijdelijk onderwyzeres aan de Ned Herv. School benoemd, mej. Barnhoorn te Utrecht. De gehouden collecte voor den ge- wapenden dienst heeft f. 17,50 opge bracht. Als brugkneeht te Alphen is be- n'<md de hetr A. van V/yk, in gehjke betrekking aan de Aardammerbrug. O WADDINXVEEN. Burgeriyke Stand. Overleden: B. Both geb. Goedhart, 79 j. M. Meiderwyk geb. Hoogerbrug, 71 j. P. C. Hogenelst, 63 j. Ondertrouwd: W. van Eek en W. M. Boete. Getrouwd: H. Koren en M. Borg W. J, M. Nieuweltnk en J. A. van Tilburg. Loop der bevolking. Gevestigd: L. J. Tillemans—Rolfes van Gouda naar Nesse 46 M. A. van Wessem van Amsterdam naar Zuidkade 13 A. Stam van Capelle a. d. IJssel, naar Bode graver straatweg. Vertrokken: G. Roos, van Bodegraver straatweg 3 naar Gouda F. Huysman, van Bloemendaal 53 naar Gouda J. A. A. van Rhyn van Henegouwerweg 101, naar Gouda. Aan het postkantoor alhier zal van Maandag 17 tot en met Vrydag 21 Sep tember a.s. wederom ouderdomsrente wor den uitbetaald. o WOUBRUGGE. Burgeriyke Stand. Geboren: Clemens Bernardus en Theo- dorus. Zoons van G. J. den Dubbelden en J. C. Straathof Simon Petrus, z. van S. J. Zwetsloot en C. J. Borst. Getrouwd: Cornells Brunt 27 j. en lef je den Brave 24 j. overleden: Martlnus van Soest 78 j. Een laffe daad. De veehouder B. deed by de politie aan gifte van het feit. dat een zyner zwanen, welke ln den Veenderpolder verbiyven, met een scherp voorwerp ls doodgestoken. Het is te wenschen dat de bedrijvers van dezen laffen daad bij de politie bekend worden. De Heerenweg. Thans wordt met bekwamen sjtoed ge werkt aan de voorloopige verbetering van den Heerenweg in den polder Vierambacht. Deze weg, welke voor het grootste deel in onze gemeente is gelegen, wordt met de tracto's omgeploegd, waarna puin en grind worden ingewalst. Het gevaariykste ge deelte, n.l. het verharde paardenspoor, is weggebroken. De weg voor snelverkeer zal 6 meter breed worden met aan beide zyden een rywielpad van 2 meter. Als nu nog de mooie ryen boomen gespaard kunnen blij ven, zal de nieuwe weg het geleden leed spoedig doen vergeten. „HET LEVENDAAL" TE KATWIJK-ZEE. Een abonné wenschit de andacht van het Gemeentebestuur eh de Raadsleden vare Katwijk-Zee te vestigen op de sedert eenlgé weken aldaar heerschendë alles bedwel mende stank. uit de Haven. Deze stank is tienmaal zoo erg, zoo schryft hy, als die van het Levendaal te Lelden. Hij hoopt, dat de Raadsleden zelf een bezoek aan de Havenstraat zullen brengen, om een en ander met eigen neus te ruiken en met eigen Oog te aanschouwen. Hy wil de vol gende raad geven: Men besluite het riool, dat zieh aande Zuidstraat bevindt, naar de Noordstraat te brengen, men treffe met RUnland een overeenkomst om op zyn boezem te loozen. Men late Haven en Kanaal direct met kleine schuiten uitbag geren. Dit werk kan gebeuren door de vele werkloozen vah Katwyk en ln werkver schaffing met premie. Op deze wijze zou deze onreine geschiedenis zoo vlug moge- lyk uit de wereld geholpen zyn. 8—a

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7