Opening van het Filiaal van J. R. VAN DUIJN „ERRES" RADIO-TOESTELLEN LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 14 September 1934 UIT DE OMSTREKEN. Filiaal te Katwijk aan Zee J. S. FAVIER. AGENDA. MUSEA. AALSMEER. Dood el ijk gevolg der steekpartij. Naar wij vernemen is in den Martha- stichting te Haarlem overleden de 23- jarige V„ die in onze gemeente bij een ernstige vechtpartij met K waarvan wij de vorige week melding maakten, een ge vaarlijke steekwond in de zijde had ge kregen. Ernstig ongeluk. Gisterenmiddag werd op den Oosteinder- weg het 14-jarig zoontje van den heer G. Groenendijk, dat zich daar per rilwiel bevond, door een autobus aangereden. Hij sloeg achterover op den weg en bleef met een groote en diepe hoofdwond in een toestand van verdooving liggen.Dr. Bon was spoedig ter plaatse en nam den ge wonden jongen met. zijn auto mede naar zijn woning op het dorp, waar hij genees kundig behandeld werd. Per ziekenauto is het knaapje vervolgens naar het ouder lijke huis te Aalsmeer-Oost vervoerd. Ge vreesd wordt, dat een hersenschudding het gevolg van den val zal zijn. Het rijwiel werd gedeeltelijk vernield. HAARLEMMERMEER. Vergadering Haarlemmermeerpolder. Hoofdingelanden van den Haarlemmer- meerpolder vergaderden gistermorgen te Hoofddorp onder leiding van den voorzitter den heer Reinders Polmer. Ter voorziening ln de vacature ontstaan door het overlijden van jhr. mr. D. E, van Lennep werd tot heemraad benoemd de heer Thiele. Ter sprake kwam het plan tot het uit schieten van den Kagertocht. Besloten werd dit werk nog een jaar uit te stellen. Voorgesteld werd door het dagelijfcsch be stuur om ten behoeve van de wegenver betering in Haarlemmermeer met de firma Staal en Co te 'sGravenhage een geld- leenlng aan te gaan ad f. 110.000 a 4'.i De financieele commissie bracht hierop gunstig advies uit. waarna de vergadering met het voorstel accoord ging. Verder werd na eenige discussie aange nomen een voorstel van het dagelijksche bestuur om van de Amsterdamsche Rijtuig- maatschappij af te koopen het servituut (recht van uitzicht' ten aanzien van een gedeelte ringdijk gelegen ten Westen van de Burgemeester Amersfoordtiaan en wel tegen een vergoeding van f. 1500. Bij de rondvraag informeerde de heer Blom hoe het gesteld was met het pontje aan de Nieuwemeer. wijl het jaagpad al daar uit het openbaar verkeer schijnt ge nomen te rijn. De heer Gehrels vroeg nog of het op waaTheid berust dat de trein Hoofddorp Leiden met Ingang van 1 October as. wordt opgeheven; uit het bekomen ant woord bleek dat het zoover nog niet is. De as. Bietencampagne. In de Hoofdvaaxt te Hoofddorp hebben weder schippers met' hun vaartuigen lig plaats gekozen als een toeken dat de bie tencampagne weder aanstaande is. Wijl de in de Haarlemmermeer met bieten beteelde oppervlakte.-qenlge honderden H.A. minder bedraagt dan verleden Jaar. schijnt het in het voornemen te liggen de suikerfabriek .Halfweg" ditmaal met halve kracht te laten werken. Fruit-diefstal. Naar wij vernemen hebben ongenoode gasten 's nachts een bezoek gebracht in den aan den prachtigen tuin van de fami lie t Hcoft grenzenden boomgaard aan den ringdijk nabij Aalsmeer alhier en daaruit een groote hoeveelheid fruit ont vreemd. De politie stelt een onderzoek in. HILLEGOM. DE NIEUWE KA!IEROVEN-INSTALLATIE DER GASFABRIEK. De fabriek omgebouwd tot een der modernste. Gistermiddag was de gelegenheid ge boden de nieuwe Kameroven-installatie van het Gemeentegasbedrijf te bezichtigen De waarnemende voorzitter der Gascom- missie had een groot gezelschap, den bur gemeester. Gemeentesecretaris, Weth. Kla ver, raadsleden en leden der gascommissie daartoe uitgenoodigd. De voorzitter dezer commissie, wethouder J. G. Vermeer is nog steeds ongesteld. Indertijd is de officieele ingebruikstelling der nieuwe installatie uitgesteld in verband met de riekte van den heer Vermeer. Deze is wel vooruit gaande. doch lang nog niet in staat zijn wethoudersbezigheden te hervatten. Verleden jaar stond de raad voor het vraagstuk, om de fabriek, die ongeveer 30 jaar oud is en op vele deelen verouderd en versleten was. grondig te herstellen en te reorganiseeren. dan wel op andere wijze de gemeente van gas te voorzien. De plan nen voor .het laatste vonden geen bijval en men besloot om f. 100.000 te besteden aan de reorganisatie. Deze is sinds eenigen tijd gereed en gisteren in oogenschouw genomen. De heer Klaver fungeerde als waarne mend voorzitter en gaf het woord aan den directeur den heer F. J. Payens, die eerst meedeelde, dat eenige raadsleden bericht van verhindering haddefi gezonden. Hij uitte zijn spijt uit, over het feit dat de heer Vermeer tengevolge van zijn ziekte niet aanwezig kon zijn. Gelukkig gaat de patient goed vooruit. Vóór tot de bezich tiging van de vernieuwde fabriek over gegaan werd stipte hij met eenige cijfers aan. waarin de verbetering bestaat. Waar vroeger 9000 kilo kolen noodig waren, wordt nu slechts 7000 kilo gebruikt waar voor één man noodig ts, die bovendien nog kan werken aan cokes zeven, breken en bunkeren. Hij dankte wethouder Vermeer en den heer van Vliet voor het vele, dat zij ge daan hebben aan de voorbereiding der reorganisatie van het bedrijf; voorts de gascommissie B. en W. en den raad. die met algemeene stemmen besloot tot de doorvoering van het srroote plan Burgemeester Pont zeide erkentelijk te zijn voor de uitnoodlglng van den raad voor de bezichtiging. Hij was verheugd over het reorganisatie-rapport en sprak de hoop uit. dat het nieuwe bedrijf succes zal hebben. Voor de begrooting hoopt men op een groot winstcijfer van het bedrijf, hoe wel op dit systeem wel aanmerking is te maken. De heer Fijma, lid der gascommissie sprak over uitbreiding van den afzet van gas, wat hoog noodig is. Na de mislukking van levering van gas aan Noordwijkerhout, hoopte hij dat eenmaal aan andere ge meenten Haarlemmermeer) gas in fles- schen verkocht kan worden, welke gedach te volgens den voorzitter eenmaal in de gascommissie besproken zal worden. Daarna ving de rondgang door de fa briek aan. Eerst bekeek het gezelschap de oude stokerij die 30 jaar geleden gebouwd is en weldra gesloopt zal worden. Toen werden de kolen met kruiwagens aange voerd. wat nu automatisch gebeurt, over een transportband uit de spoorwagens naar de opslagplaats en via een toren van 18 meter hoogte over bunkers en ln bakken naar de kamer of stookplaats, direct ln het vuur. De nieuwe schoorsteen is 41 meter hoog. De af- en aanvoer van cokes is mede ge demonstreerd; interessant is het storten der gloeiende cokes, het dovbn, breken, sorteeren enz. wat ook automatisch tot stand komt. Met deze installatie is het nieuwste van het nieuwe in dit bedrijf bereikt. Er wordt geen spierenarbeid meer gevraagd, zooals vroeger, maar hersenarbeid bij de controle en wetenschappelijke behandeling der ma chines. Het heeft veel voeten in de aarde gekost voor tot deze installatie en reorganisatie der fabriek besloten werd; er moest door den directeur hard voor gestreden worden, Zijn werk is nu bekroond met de uitvoe ring van zijn plan! De Burgemeester en de voorzitter dank ten den heer Payens voor zijn voorlichting, waarna het gezelschap voldaan over het gehoorde en geziene uiteen ging. Zwemdiploma's. In de Zweminrichting der gemeente is het diploma A als geoefend zwemster be haald door de volgende personen: A. Zoutman. A. Burgerhout, R. M. F. Lltjens, J. Kruyff, H. Lubbe, H. Smit. Cl. Lommerse, L. Ziera, C. Rusman, C. Rusman, F. Kete laar. F. de Lange, N. Hillenius, H. M. Goe- mans. I>. van Beelen, G. Topper. M. Jans sen, L. Gerritsen. N. Topper, A. Lommerse, J. Veenstra en P. M. C. Janssen. Het diploma B. als zeer geoefend zwemster is behaald door G. H. L. Ziere, F. Tillema, A. E. J. Brauckmann-v. Trotsenburg, A. Camphuysen-Luyten, G. A. Visser, P. Oudakker. E. A. M. Rusman. W. de Hartogh A. de Boer, H. Lubbe, Cl. Lommerse en P. Janssen. De bloembollenbeurs was gisteren door 192 personen bezocht, een veel groo- ter aantal dan voorheen. De handel was daarentegen slechts matig. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. Het kan spoedig verkeeren! De handel heeft de laatste dagen een geheel ander verloop gehad dan verwacht werd. Het artikel bloemkool vroeg wel de meeste be langstelling omdat een paar zomersche dagen een geheele ommekeer kunnen te weeg brengen. Als voor de zoutery niet was afgenomen, zou een massa kool naar „het kerkhof" zijn gegaan. Nadien is de prijs weer iets opgeloopen en schijnt het gevaar weer voor enkele dagen bezworen. De aardappelsteunregeling Is nog steeds een mislukking en de geischte heffing is een noodelooze verhooging van den prijs, het niet bevorderen van het aardappelen- gebruik en het tegengaan van het groen- tenverbruik. Want regel is toch, dat wie geen aardappelen eet, ook geen groenten koopt. Dat zal ook een indirecte schade zijn voor den tuinbouw. Stond het er onlangs voor dat door de aanhoudende droogte van sommige pro ducten als nateelt weinig of niets terecht zou komen, de hevige regenbuien nadien gevallen, zorgden voor een geheel ander verloop. Het staat er thans weer zeer goed voor. Alleen de late bloemkool wijkt hiervan af. daar een groote massa plan ten door verschillend ongedierte is ver nietigd. Met het planten der bollen voor de broeikassen wordt ook weer een begin gemaakt Op hoop van zegen! 't Is al tweemaal een mislukking geweest. In de hoop dat het toch eens zal gelukken, plant men maar weer ln goed vertrouwen op. De vooruitzichten zijn niet gunstig, doch niet planten is het bedrijf stil leg gen. Er is weer gelegenheid geweest om vol gens het saneeringsplan in te leveren. Er waren er nog steeds, die nog niet aan hun verplichtingen hadden voldaan. Maar deze zullen daarvan wel de gevolgen ondervinden. o KATWIJK AAN ZEE. Uitstapje der leden van de Coöperatie „Helpt Eikander" G.A. Het was gisteren voor een deel der vrouwen van de leden van bovengenoem de coöperatie een blijde dag! Ook nu werd, evenals in Mei, met autobussen een excursie naar de Hanöelskamer te Rot terdam gemaakt, waaraan een boottocht door de havens verbonden was. Dit voor- rcht viel thans te beurt aan hen, welke in Mei of door omstandigheden verhin derd waren, of nog niet als lid der Ver- eeniging stonden ingeschreven. Een be zoek aan dit groote distributie én produc tiebedrijf. waarin de modernste machines zijn geplaatst, waar rust en zindelijkheid met elkander wedijveren, waar de ver standhouding tusschen leiding en perso neel een zeer loyale is. laat dan ook nie' na indruk te maken. Deze stichting va- coöperatief locahsme geeft dan ook al ia ren lang, ook ln dezen crisistijd in to nemende male groote practiselie resu taten te zien Uit de dankbare stemmln waarin men huiswaarts kcerje, mag üai eek ten volle worden afgcicio, dat deze dag geslaagd is. ZATERDAGMIDDAG 15 SEPT. 1934 VOORSTRAAT 25 TE KATWIJK AAN ZEE gevestigd in de LOUWESTRAAT No. 45, bij de Nieuwstceg. In Electr. Ornamenten, strijkijzers, Stofzuigers, Schemerlampen enz. Tevens is deze zaak geïnstalleerd met de nieuwste modellen reeds vanaf f. 98.— verkrijgbaar m. ingebouwden luidspreker. ZIE VERDER ONZE ETALAGE! 7510 De Filiaalhouder, BIJEENKOMST „CENTRALE VOOR WERKLOOZENZORG". Drukke besprekingen; roorioopig comité benoemd. Het Provincaal Comité Zuid-Holland, voorzitter ds. F. A. den Boeft en secreta ris de heer T. Elslnga, had gisteren ln het Jeugdhuis een vergadering belegd voor hen, die belang stellen in de moreele verzorging voor onze werkloozen, om tot de oprichting van een plaatselijk comité te komen. De heer T. Elsinga uit Rotter dam leidde deze vergadering. De heer Elsinga opende met gebed en zette uitvoerig uiteen, wat de aanleiding was van de bijeenroeping, nl. dat het Prov. Comité medegedeeld was, dat er in onze gemeente, wat de moreele zijde be treft, niets voor de werkloozen wordt ge daan, wel echter voor de materieele zor gen. Spr. meende iets uit de geschiedenis van de totstandkoming van de Centrale voor Werkloozenzorg te moeten mede- deelen, omdat deze instelling voor velen nog een onbekende grootheid is. Deze is gesticht op initiatief van den Raad van Ned. Kerken voor Practisch Christendom in 1932, onder leiding van prof. dr. Slo- temaker de Bruine, na gehouden bespre kingen met de Federatie van Diaconieën en het Chr. Nat. Vakvqfbond. De Cen trale voor Werkloozenzorg werkt sedert 1933 met gezegend resultaat. Het werk is over het geheele land flink ter hand ge nomen. De Centrale kreeg nu bericht, dat er niets hier gedaan wordt. Daarmee is r.iet gezegd, dat het niet hier geprobeerd is. De secretaris van den Chr. Besturen bond had hem ingelicht over alles, wat een vorige plaatselij ké-Jh het leven ge roepen vereeniging hall- willen Verrichten, maar dat al die plannen zijn ln duigen gevallen. Spr. stelde de vraag: Bestaat de nood zakelijkheid om hier ter plaatse een af- deeling op te richten om ln den a.s. win ter practisch te werk te gaan? Een plaat selijk comité zou kunnen werken voor de ontspanning der werkloozen, voor hun vakkundige ontwikkeling en in de derde plaats voor oogen hebben hunne gezin nen. Van de Kerk kan ook grooten in vloed uitgaan. De regeering gaf reeds subsidies voor allerlei doeleinden. Spr. gaf voorbeelden, hoe verscheidene plaat selijke comité's in enkele steden werken en noemde o.a. A'dam, Den Haag, Rot terdam en Gouda. In eenige groote ste den houden de jeugdige werkloozen zich o.a. bezig met het aanleggen van plant soenen en ontvangen van het Rijk een zakgeld van f. 1,20 per week. Naar aanleiding van het gesprokene ontspon zich een langdurige discussie. De plaatselijke toestanden werden blootge legd. Ook werden er plannen aangegeven voor werkobjecten, die in het belang van zijde van het vraagstuk werd eveneens onze badplaats zouden zijn; de moreele druk besproken. Aanvankelijk werd be sloten om tot de oprichting van 'n plaat selijk comité over te gaan. Een klein co mité. bestaande uit de heeren J. Volbeda, A. den Dikken, C. Varkevisser en B. van de Bent. werd ingesteld om de voorberei dende maatregelen te nemen tot instel ling van het definitieve comité. De heer Elsinga sprak een woord van dank voor het aanvankelijk succes, dat verkregen was. Hij hoopte, dat God de plannen, die ontworpen zouden worden moge doen slagen tot heil van de belan gen, waarvoor men hier bij elkaar geko men was. De heer Volbeda eindigde met dankzegging. TEWATERLATING DER REDDINGSBOOT Geslaagde proefneming met zoeklicht. Gisteravond bestond er groote belang stelling op het strand voor het tewater- laten van de reddingboot van de N. Z. H. R. Mij. Voor het eerst zou de boot uit varen met beproeving op het strand van een zoeklicht van pirn. 1 millioen kaars sterkte. dat voortgebracht werd door een handdynamo van 12 volt, die ln tijd van nood bediend wordt door helpers op het strand. Om 9 uur des avonds ging de boot, bestuurd door schipper C. Jonker te water, bestreken door het krachtige zoeklicht, dat bediend werd door den heer Arie van Kan Uit Noordwijk. Het was een mooi schouw spel de boot in de kalme zee ln het felle licht zich te zien verwijderen, duidelijk wérd het roeien waargenomen. In de red dingboot hadden behalve de gewone be manning plaats genomen de gemeente secretaris de heer D. O. O. Boekhoven, de heeren D. Taat en W. Taat. vertegenwoor diger van de N. Z. H. R. Mij. en de heer Jan van Kan uit Noordwijk aan Zee, secretaris-penningm. van de afdeellng ildaar. Op hst strand sloeg de burgemeester mr W. J. Woldrlngh v. d Hoop deze proef- innig gade, benevens de heer B, J. Dyk- lirenth, hoofd van de Kustwacht. Dat de proefneming uitstekend geslaagd is, blijkt wel hieruit, dat men toen de reddingboot 2000 M. ver ln zee was, bij het schijnsel van het zobklicht een geschre ven briefkaart in de boot zeer goed lezen kon. Om halfelf kwam de boot aan land; deze eerste proefneming was uitstekend geslaagd. Invoering der spelling Marchant op O. L. Scholen. B. en W. hebben besloten dat op de O. L. School alhier de spelling Marchant moet onderwezen worden. Evenzoo hebben besloten het bestuur van de Hervormde Scholen en van de Chr. Mulo School alhier. Het laatste Zomerconcert. Begunstigd door prachtig zomerweer heeft het laatste zomerconcert ln de mu ziektent plaats gehad, gegeven door de Katwljksche Harmonie U. N. I., direc teur de heer P. C. Langmuur. Zeer velen genoten van de mooie mu ziek, die ten gehoore werd gebracht. Toen vernomen werd. dat de reddingboot zee ln ging, was echter de groote belangstel ling Ineens verdwenen. Later nam het pu bliek weer ln aantal toe. Geëindigd werd met het spelen van het „Wilhelmus". De prijs van de melk Is alhier ver hoogd van 9 op 10 cent den liter. Door de politie alhier ls tegen C. v. d. V. te Wassenaar proces-verbaal opge maakt wegens valsche aangifte van dief stal van een rijwiel. LISSE. Bij de politie alhier werd door Sch. aangifte gedaan van ontvreemding van zijn rijwiel, dat hij aan de haven geplaatst had. Van de(n) dader(s) nog geen spoor. De harmonie „Adolph Kolping" gaf onder veel belangstelling van de zijde van het publiek, een concert in de Gemeen telijke muziektent. Een mooi programma werd uitgevoerd. NOORDWIJK. De bloembollenbeurs. De afdeeling Noordwijk der Klein-kwee- kers, welke dit voorjaar kwam met beurs plannen en deze ln het loopende seizoen in daden heeft omgezet, kan met genoe gen en tevredenheid hierop terugzien. Want de gehoudeh Beursdagen stonden ln het teeken van groote belangstelling, zoowel bij exporteurs als kweekers, terwUl het bezoek gisteren nog uitstekend was. De Beurscommlssle heeft thans weer een nieuw Initiatief genomen, door een markt te houden van plantgoed. De eerste avond is reeds goed geslaagd; er is goed verkocht tegen contant geld. Voor de volgende week zün reeds veel toezeggin gen gedaan, zoodat wy er niet aan twijfe len of ook deze opzet zal ln het belang der kweekers zeker slagen. De stilstaande auto's Ingevolge de bepalingen van het on langs gewyzlgde Motor- en Rijwielregle ment moeten auto's, die zich tusschen 'n half uur na zonsondergang en een half uur voor zonsopgang op een weg bevin den aan de voor en achterzijde verlicht zyn. By gemeente-verordening kan even wel worden bepaald, dat deze verlichting niet noodig ls voor stilstaande auto's op bepaalde plaatsen in de gemeente. B. en W. van deze gemeente zyn voornemens van deze bevoegdheid gebruik te maken door aan den Raad voor te stellen de politieverordening zoodanig aan te vullen, dat deze verlichting niet noodig ls voor stilstaande auto's in de bebouwde kom men der gemeente, voor zoover deze zyn voorzien van openbare verlichting en de auto niet verder dan 20 M. van een bran denden lantaarn is gestationeerd. Werken in contra-prestatie. Door den minister van sociale zaken is aan het gemeentebestuur toestemming verleend een negental werkzaamheden, die uitsluitend uit arbeid bestaan en dus geen kapitaalsuitgaven met zich mee brengen uit te voeren by wyze van con traprestatie. Dit zyn de eerste werkzaam heden, die in onze gemeente als zoodanig worden verricht. De ventvergunningen. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland te Leiden heeft zich tot de besturen van verschillende ge meenten ln haar gewest gericht met een schrijven betreffende het zoo moeiiyke en doornige punt der ventvergunningen. Zy verzoekt de gemeentebesturen deze materie op zooveel mogeiyk gelyke wyze te regelen, daar er alsdan meer waar borg ontstaat, dat niet in het binnenland handelsbelemmeringen worden opgewor pen, die minder wenscheiyk zy'n. Zij her innert daarby aan een vroeger rond schrijven inzake ventvergunningen, waar by zy tot de conclusie kwam, dat het aanbeveling zou verdienen: 1. dat ventverboden alleen worden ult- f;evaardigd ter wering van verkapte bede- ary of ter voorkoming van hinder voor hetpubliek. 2. dat ventvergunningen tegen een zoo laag mogelyk tarief en zoo mogelijk niet dag voor dag, maar voor langen tijd worden uitgereikt. 3. dat de venter steeds voorzien is van een bewys van goed gedrag, afgegeven door den burgemeester van zyn woon plaats. 4. dat het ventverbod niet geldt voor hen, die 'n gevestigde winkelnering heb ben. De winkelsluiting op Zondag. Naar wij vernemen heeft het bestuur van de vereeniging van den Chr. Handel- dryvenden en Industrieelen Middenstand, afd. Noordwyk, aan het gemeentebestuur medegedeeld, dat de vereeniging in zyn geheel zonder eenige uitzondering, zich met den meesten nadruk uitspreekt tegen iedere verruiming van den verkoop op Zondag door het langer openstellen der winkels. Het bestuur der Noordwyksche Winke- llersvereeniging heeft bericht, dat 14 le den winkeliers voor verruiming en 7 le den tegen verruiming van den verkoop op Zondag zyn. Zondag. Stadszaal (foyer): Receptie „Nut en Ver- maak", 2—4 uur nam. Maandag. Den Burcht: Verg. van oud-leerlingen I Genootschap M.S.G., 8 uur nam. Steenschuur 9; wydlngsdlenst Chr Oeref. Gem. 8'/« uur nam. Dinsdag. Steenschuur 9: Receptie Chr. Oeref J. V, 8(M/« uur nam. Woensdag. Alphen aan den Ryn (Zaalbergstraat): Paardenmarkt, 8 uur voorin. Donderdag. Remonstr. Kerk: Concert Fred, de Nie en Sophie Roskes, 81/4 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg, 8 uur nam „Das Lied der Sonrle." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater. Breestraat, 8 uur nam. „Tsarina van Rusland." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat no. 52 8 uur nam Zondag van 2 uur af door- loopende voorstelling: „De gescheiden vrouw." Cs nn.theater. Hoogewoerd 49 8 u. n.m. „In Wielt hab ich einmal ein Madcl gc- liebt." Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Academisch Historisch Museum: Dage- lyks van 10—12 en lVi5 uur. 's Zater dagsmiddag en 's Zondags gesloten. Toe gang f. 0.25. Stedelijk Museum de Lakenhal, Oude Singel. Geopend ln November, December, Januari en Februari van 103 uren, ln Maart. April en Mei van 10—4 uur ln Juni, Juli, Augustus en September van 10—5 uur In October van 104 uur. Zon dags vanaf halféén. Entrée Zondags kos teloos, Maandags f 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 Dec.—1 Febr. van 10—3 uur, 1 Febr. tot 1 April van 10—4 uur, 1 April—1 Oct. van 10—5 uur. 1 Oct.—1 Dec. van 10-4 uur. Zondags van 1—4 uur. Entrée Maan dags f. 0.25 overige dagen f. 0.10. Ethnographlsch Museum, Rapenburg 67 —69 en Breestraat 18. Op werkdagen van 104 uur. Entrée Maandags f. 0.25, overige dagen f.0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werft- park. Werkdagen 8.30—12, 1.30—5, Zater dags 8.30—12. Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg. Dagelyks van 912.30 en 26 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Op werkdagen van 1 April—1 Oct. van 9—12 en l'/i6 uur. Zaterdags tot 5 uur. Van l Oct.31 Mrt. van 912 en l'/i4 uur. Op Zondagen van 1 April—1 Oct. van 10—4 u. 's Winters des Zondags gesloten. NederL Bist. Natuurwetenschappelijk Museum (Stationsweg): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. Zondags gesloten. Rijksmuseum voor geologie en minera logie (Garenmarkt): Op werkdagen van 9—12 en l'/t—4 uur. Kosteloos. Nat. Hist. Museum: te bezichtigen dage lyks van 912 en l'/«5; Zaterdags 9—12 uur. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeiiyke kinderen. Halfdrie tot halfvier. Inenting tegen diphterle 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde: Consultatiebureau voor Alco holisten. 7 uur nam- Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 10 tot en met Zondag 16 Sept. a.s. waargenomen door de apotheken G. F. Reyst, Steenstraat 35, telef. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313. Woensdag 19 September des namid dags 2 uur wordt gelegenheid gegeven voor kostelooze vaccinatie ten huize van den geneesheer dr. Coenraads Nederveen, Emmaweg 5. De meest gunstige tijd voor het inenten ligt tusschen den leeftyd van 3 en 9 maanden. Door een inwoner werd by de politie aangifte gedaan van vermissing van een achttal hanen. Gebleken ls dat deze door een tot op heden onbekend gebleven hond zyn dood gebeten. Het aantal werkloozen bedraagt op het oogenblik 430, waarvan 101 bouwvak arbeiders, 193 landarbeiders, 49 vlsschers, 49 losarbeiders, 20 jongens en 6 dienst boden. OEGSTGEEST. Morgen hoopt de „Vereeniging tot Bevordering der belangen van T.B.C-- patiënten ln Nederland" alhier een eoi» lecte te houden. 2-2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6