„ARNHEM" IVOROL LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 13 September 1934 RECHTZAKEN. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Een frissche mond niet witte tanden door UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. /T\ LEVENS- A VERZEKERING MAATSCHAPPIJ GEMEENTE BOEKHOUDER VOOR DE RECHTBANK. Wegens verduistering 2 jaar geeischt. Gisteren stond voor de rechtbank te Leeuwarden terecht de 33-jarige K H. vroeger boekhouder bij de gemeente werken te Leeuwardersdeel. Verd. heeft ongeveer f. 8800 verduisterd Twee Jaar lang had hij geknoeid in de boeken en toen de gemeente-ontvanger argwaan begon te krijgen en een onder zoek naar de boeken wilde instellen is verd. met een bdrag van f. 2000 uitgewe ken naar Amsterdam. Daar heeft hij het geld in een week tijd opgemaakt en zich vervolgens bij de politie te Hulsen aange meld. Verd. bekende het hem ten laste ge legde. De Officier van Justitie eischte een ge vangenisstraf van twee jaar. Hij laakte hierbij zeer de houding van verd.'s on- mlddellljken chef. den gemeente-architect van Leeuwarderadeel. Mr. Ramer pleitte een gedeeltelijk voor waardelijke straf. HAAG8CH GERECHTSHOF. In hooger beroep heeft terecht gestaan, J. A. P. L. uit Warmond, die door den politierechter ter zake van mishandeling, meermalen gepleegd, is veroordeeld tot een geldboete van f. 25 subs. 25 dagen en tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van 3 maanden met 3 jaar proeftijd. Verdachte, die op 4 Maart jl. dienst deed als tolgaarder bij het Warmonderhek, heeft volgens de getuigenverklaringen ln den namiddag van dien dag, den onder wijzer P. uit Leiden, die aldaar met eenige kennissen per rijwiel wilde passecren, mis handeld door hem bij den schouder te pakken en tegen de knie te schoppen Dit zou volgens verdachte geschied zijn nadat de getuige die leider van een fiets club was, aanmerking had gemaakt op de betaling van het tolgeld, en de getuige nem bovendien voor afzetter had uitgescholden De mishandelde getuige zei het anders. Volgens deze zou verdachte een voor hem ui tri) denden wielrijder den doorgang heb ben geweigerd en daaT deze wielrijder deel uitmaakte van een voetbalclub heeft getuige zich met het geval bemoeid en richtte hij zich tot L. met de vraag waar om de wielrijder niet passeeren mocht. Hierop heeft verdachte hem toegevoegd: als Je nu niet doorgaat, schiet ik Je voor je ddaarbij een beweging naar de achterbroekzak makende. Op de vraag van den adv.-generaal of verdachte het recht had den doorgang te weigeren, antwoordde deze dat hij blij kens zijn octrooi, dateerende van 1638 daartoe het recht had. De advocaat-generaal informeerde of daarbij ook aan verdachte het recht werd toegekend om de mensohen uit te vloeken en met doodslag te bedreigen. De hierboven genoemde wielrijder ver klaarde. dat hij dien dag bij de tol geko men om een retour vroeg. Dit werd hem evenwel geweigerd en daarom betaalde ge tuige 5 cents voor enkelen doorgang. Hij moest evenwel wachten voor een Juist den tol passeerenden autobus. Verdachte schold daarop getuige uit en trad daarbij ruw op. De president maakte de opmerking, dat z. i. de verdachte voor het ambt van tol gaarder weinig geschikt was. Twee andere getuigen bevestigden de reeds afgelegde verklaringen Door den verdediger van verdachte mr. Nord Thomson uit Lelden was een ge tuige gedagvaard, die een aantal door den verdediger gestelde vragen beantwoordde met betrekking tot de plaats waar de wielrijders zich bevonden. De president wees den verdachte op de eenstemmigheid van de getuigenverkla ring. De adv. gen. betoogde dat uit het dos sier blijkt, dat de verdachte iemand is met een lastig en opvliegend karakter, die het herhaaldelijk den weggebruikers lastig maakt en hen dikwijls tot het maken van een omweg dwingt. Deze man beroept zich op zijn octrooi van 1638 waarbij hem het vredig bezit" van dezen tol verzekerd wordt, doch zijn optreden tegenover anderen wijst op een mentaliteit, die wel op erkenning van eigen rechten staat, maar direct klaar staat om de rechten van anderen te schaden. Ook verdachte's houding ter zitting wordt door den adv. gen. gelaakt. Na de feiten te hebben gereleveerd, zeide spr. dat de politierechter een juist vonnis heeft gewezen welks inhoud de verdachte zich beter moet herinneren dan de tekst van zijn octrooi van 1638. Ten slotte con cludeerde de advocaat generaal tot beves tiging van het vonnis. Mr. Nord Thomson betwiste op Juri dische gronden de juistheid van het von nis en betoogde, dat de verklaringen van de getuigen onderling met elkaar in strijd zijn. Pleiter vroeg vrijspraak suibs. een lichte straf. Arrest 26 September a.s. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Scherpenzeel (Geld.) A. J. Westra Hoekzema te Mijnsheerenland. Te Hoornsterzwaag P. ten Have te Noordlaren (Dr.). Te Vorden (hulppred.) 8. L. Hooge- brink te Beets (Fr.). Bedankt: Voor Ovezande-Driewegen J. v. d. Wiel te Oostkapelle (Z.). GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Monnikendam G. Kuyper Jr., cand. te Hilversum. CHR. GEREF. KERK. Tweetal: Te Komhorn L. Kleisen te Vlissmgen en W. Meynhorst te Amster dam N. DOOPSGEZ SOCIËTEIT. Beroepen: Te Oldeborn A P. van de Water, secr. van de Int. Schooi voor Wijs begeerte te Amersfoort (verb berj. RECLAME. 7406 Pe Nederlandsche Tandpasta ..WAT MIJNHARDT MAAKT IS GOED" AALSMEER. Aanvaring. Ten dienste van het sloopingswerk der oude Kanaalbrug heeft de aannemer mid den ln de Ringvaart een put moeten slaan. Op deze wijze moet het sloopings werk op den bodem van het water uitge voerd worden. Wel vreemd keken de ar beiders gisterenmorgen op, toen zij de put gedeeltelijk in elkaar gedrukt en vol wateT terugvonden, 't Bleek dat gedurende den nacht een motorschip uit den koers was geraakt en een gedeelte van den dam- wand had ingedrukt. Voor den aannemer lntusschen een tegenvaller en een schade post! De Seringen. Enkele kweekers ln deze gemeente zijn reeds druk in de weer om zoo aanstonds met het forceeren van de eerste seringen te kunnen beginnen De planten worden hiertoe om dezen tijd van hun bladeren ontdaan en vervolgens ln de kassen gezet. Wat later in den tijd wordt een andere methode gevolgd en zet men de struiken eenigen tijd ln het donker om de bladaf- val te bevorderen, terwijl van omstreeks midden November af, als de planten ln natuurlijken rust zijn gekomen, het for ceeren over het algemeen gemakkelijker gaat. Vooral de eerste methode, om van de struiken het blad af te snijden, moet zeer nadeellg zijn voor het gewas; het blijkt toch veelal, dat op deze wijze be handelde planten veel geleden hebben en weer moeilijk gaan groeien. Alhier bestaan plannen om te komen tot de oprichting eener afdeeling van den Chr. Middenstandsbond. Een zoontje van den heer A. v. d. Z., aan de Kanaalstraat alhier, had het on geluk in het water nabij het ouderlijk huls te vallen. De knaap schoot kopje onder, doch gelukkig kon hij nog behouden op het droge worden gebrcht. HAARLEMMERMEER. Een noodlottige vaL De arbeider B. viel op het erf van de boerderij van den heer B. aan den Hoofd Weg nabij den Spaarnwouderweg alhier, terwijl hij zich op een schelf bevond van eenige meters hoogte. Met een vermoede lijk gebroken, in ieder geval ernstig ge kneusd been. werd hij opgenomen en naar zijn woning gebracht, alwaar dr. B. de eerste hulp verleende. Diploma-zwemmen. Bij de door de vereeniglng „Bad- en Zweminrichting Hoofddorp" voor de tweede maal gegeven gelegenheid voor diploma-zwemmen waarbij de adspi- ranten onder leiding van den examinator den heer D. van Leeuwen uit Haarlem, uitstekend op dreef bleken te zijn werd een diploma uitgereikt aan Jopie Ekker- man, Judith Langendijk, Jé Jongejans, Lenie v. d Mik. Tlnie Welsz. den heer Stasse en Jan Sparnaatj, terwijl namens de vereeniglng aan de 7-jarige Tinle Weisz en aan den 7-jarigen Jan Spar- naay geschenken werden aangeboden. KATWIJK AAN DEN RIJN. De gevolgen van een paardenmarkt. Wat de gevolgen van een paardenmarkt al niet kunnen zijn, ondervonden 9 jon gelui uit Katwijk aan Zee welke zich den geheelen dag geamuseerd hadden op de Valkenburgsche paardenmarkt. Zij zijn, tegen den avond, met een vrachtauto op weg naar htfis, aan dien Molentulnweg alhier, tegen een boom gereden. De auto, die flink beschadigd was lieten zij achter om zich van de schrik eenigszins te gaan herstellen in een naburig café. De politie, die hen spoedig wist op te sporen rekende hen in. De auto is per kraanwagen naar Katwijk aan Zee gesleept. Proces-verbaal zal nog wel volgen. De auto was van G. v. D., de chauffeur was v. D. Jr. KATWIJK AAN ZEE. EEN GEVAARLIJKE KANOTOCHT. Twee Katwijkers van wissen dood gered. De heer van der Plas bemerkte gisteren middag omstreeks 12 uur op het Zuider- strand, dat minstens een paar K.M. ln zee twee personen zich hadden vastge klemd aan een omgeslagen kano. Hij snelde naar de Centrale Tent op het strand, waar gelukkig nog toevallig het lid van de K.R.B. eenige reparaties aan de tent verrichtte. Hij stelde dit lid. den heer Nico Remmelzwaal met het feit op de hoogte. Deze greep dadelijk naar de red- dingsvlet en haalde uit de tient een zwempak; met den heer v. d. Plas gingen zij roeiende in zee. Tijdens het roeien deed de heer R. zijn badpak aan. Aan de om geslagen kano hingen onze dorpsgenooten de heeren v. D. en Pl„ van wie de laatste de zwemkunst niet geheel meester was. Toen de vlet dieht bij de kano gekomen was, lieten beide drenkelingen de kano los; de heer Pi. verdween in de diepte. R. sprong hem na en wist hem onder water te grijpen, naar boven te brengen en hem naar de vlet te sleepen, waar hij behouden inkwam. Daarna werd ook de heer v. D., die beter zwemmen kon, in de vlet gehol pen. Belden werden vervolgens behouden naar den wal geroeid. Het voorgevallene had plaats ongeveer 3 K.M. bezuiden het dorp. Daar de beide drenkelingen minstens gedurende een uur aan de kano hadden gehangen, waren zij zeer uitgeput. Den moedigen redders, vooral den heer Remmelzwaal, komt een woord van lof toe! TERAARDEBESTELLING WIJLEN DEN HEER J. A. DE BEST. Groot* belangstelling. Onder zeer groote belangstelling had gisterenmiddag de teraardebestelling van wijlen den heer de Best plaats. Op het kerkhof waren o.m. aanwezig de burge meester, mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop; de gemeente-secretaris D. C. O. Boek hoven; de wethouder C. AfVeltkamp. Toen de kist in den familiekelder neergelaten was, trad ds. P. Pras naar voren om de grafrede te houden. Daar is, aldus spr. ln het graf neerge laten een oude van dagen. Op dezen stra- lenden herfstdag is or een gTOote tegen stelling. Zoo even is er een jongen van 16 jaar begraven, hiervan gaat een sprake uit tot de kinderen, hij was hun gelijke. Aanstond wordt een man begraven, die nog ln de kracht van zijn leven was; hier staan wij bij het graf van een oude van dagen, die veel van zijn kinderen hield. Het was een bijzonder man, die ln 't midden van zijn huisgezin stond. Het was iemand, die voor de Herv. Gemeente zijn werk heeft gegeven. Jarenlang was hij regent en voorzitter van het College regenten van het Weeshuis. Een vroegere weeshuis- moeder heeft spreker verteld, wat hij als regent was geweest; zij sprak met alle lof over hem. Ook de kerkeraad van de Herv. Gemeente is hem dankbaar voor wat hij als notabel voor de belangen der Kerk heeft gedaan. Evenzoo behartigde hij de belangen der burgerlijke gemeente als raadslid en als wethouder. In de dingen des geestes was hij een stil man, die zich niet uitte, maar ln wlen veel omging. Na nog een stichtelijk woord gesproken te hebben, liet ds Pras zingen Ps. 84 vrs 3. De heer Vis dankte namens de familie den predikant voor zijn woord, den burgemees ter, secretaris en wethouder en de overige aanwezigen voor hun belangstelling. Een goede slag. In verband met de laatste dagen her haaldelijk voorkomende inbraken in kiosken op het strand is door de politie aangehouden en in arrest gesteld L. v. d. M„ alhier. Het bleek, dat de politie hierbij een goeden slag heeft geslagen, daar bij verder onderzoek gebleken is, dat de aan gehoudene ook de dader is van den laat- sten tijd herhaaldelijk voorkomende dief stallen van aardappelen uit de duinen. Bovendien bleek hij de dader te zijn van den eenigen tijd geleden gepleegden in braak in het kantoor van de „N.V. Zand- expioltatie Mij. 's Gravenhage" te Kat wijk Rijn, waarbij een belangrijk bedrag aan geld was ontvreemd. Na scherp verhoor door de politie heeft hij deze feiten bekend. De man is op het last van den burgemeester ingesloten en zal voor den Officier van Justitie in Den Haag worden geleld. LISSE. Fiets gestolen. Terwijl mej. O. M. v. St. uit Abbenes onder behandeling was'In de kapsalon van S. aan het Vierkant, werd haar rij wiel gestolen. Hiervan werd aangifte ge daan bi] de politie. Een verboden vracht. Door de politie alhier werd een schuit met mals in beslag genomen, welke daar de firma T. M. Carspeus uit Alphen aan den Rijn werd gelost bij de firma T. M. Verduyn alhier. De vracht mas was ver voerd zonder geleidebiljet ingevolge de wet. regelende de verdeeling van de scheepsbevrachting voor de binnenvaart. Proces-verbaal werd opgemaakt. Geslaagd voor het toelatingsexamen der Rijkstuinbouwschool voor de Bloem bollenteelt alhier: R. Barnaart, Bergen; N. J. M. Bijvoet, Overveen; J. C. A. de Brabander, Hillegom; H. Groet, Lisse; J. Kriens, Sassenheim; D. L. Kromhout, Oegstgeest; Th. P. Lange- laan, Hillegom; W. M. Liefferink, Noord- wijk; L. F. v. d. Meij, Lisse; M. Montagne, Lisse; Th. Osterman, Sassenheim; N. F. Roozen, Overveen; L. F. Stoutenbeek, Hil legom; C. P. V. Went, Noordwijk. NOORDWIJK. Aangehouden. De politie heeft aangehouden A. I., die er van verdacht werd een belangrijk be drag aan geld gestolen te hebben. Na een langdurig verhoor heeft hij bekend. Het geheele bedrag werd in zijn woning ver stopt teruggevonden. De aangehoudene is ter beschikking van de Justitie gesteld. OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. van Zoelen en vr., W. de Zwijgerl. 24 van Leiden E. J. A. A. Otto W. de Zwijgerl. 24 van Leiden Chr. Rühl en gez. L. de Oolignylaan 32 van Vlissin- gen P. M. Huibers, Regentesselaan 28 van Delft C. Spoor, Leldschestraatweg 11 van Delft A. J. Reiniger, Leidsche- straatweg 11 van Rotterdam F. C. H. Verbeek geb. Berkelaar, Oranjelaan 12 van Den Haag J. M. C. Rijkschroeff geb. Kooreman en gez. Terweeweg 64 van Lel den B. J. v. Linden van den Heuvel, Rijnzichtweg 48 van Zwolle A. M. de Lange, W. de Zwijgerlaan 8 van Leiden L. M. v. Klaveren en zn. Oranjelaan 12 v. Leiden G. den Hollander, Fred. Hen drik! 11 van Alphen a.d. Rijn Mw. Wed. S. M. Hattinga Raven geb. Doffegnies Warmonderweg 82 van Den Haag M. Brouwer en gez. Emmalaan 99 van A'dam A. van Staveren geb. Marees en gez. Dorpsstraat 12 van Leiden M. Verboon geb. Vooijs, H. Morschweg 53 van Rijnsburg E. W. Sluiman Juiianalaan 8 van Bah Djambl (N.O.I.) H. Berendsen, Rhijng.- sterweg 40 van Delft M. C. den Haan Wilhelmlnapark 4 van Leiden J. c. Stafleu en vr., Rijnzichtweg 36 van Lelden. Vertrokken: A. G. M. van Werkhoven, van Dorpsstr. 54 naar Katwijk, Overrijn 7 E. J. C. Bos van Terweejieg 64 naar Lelden, Rijnsburgerweg 179 W. W. de Regt arts van Terweeweg 65 naar Middel burg. Dam ZZ G 96 M. Th. Scholten verpleegster van de Kempenaerstr. 74 n. Deventer, Singel 4. Burgerlijke Stand. Geboren: Janneke Cornelia dr. van J. P. van Schravendijk en W. J. Kuipers Hendrik Jan zn. van P. Nagtegaal en C. Boer Gerarda Maria dr. van J. C. van der Hulst en M. van Leeuwen. Ondertrouwd: Johannes v. d. Voort 32 jaaT, Sassenheim en Cornelia C. van Bour- gondlën 26 jaar B. J. van Linden van den Heuvel 29 jaar en J. de Jonge 26 jaar te Zwollerkerspel J. Glasbergen en Cor nelia Imthorn. o RIJNSBURG. Openluchtconcert. Het harmoniegezelschap van Katwijk a/d. Rijn gaf gisteravond een concert op het plein voor het Raadhuis. Voor een de gelijke afzetting was gezorgd. De belang stelling was zeer groot. Vele vroolljke mar- chen werden ten gehoore gebracht, welke telkenmale een welverdiend applaus ver wierven. De Groentenhandel. Aan de groentenvelllng werden de vol gende prijzen besteed: Bloemkool I f,88, idem II f. 1.504; Roode kool f. 8—8: Gele kool f. 57 per 100 Aardappelen f. 1.60—1.80; Uien f. 1—1.30 per baal; Peen f. 47 per 100 bos; Knolsel derij per bos van 5 stuks 35 ct. Vooral het artikel bloemkool is sterk ln prijs gedaald. o VALKENBURG. De jaarlijksche paardenmarkt. Gisteren werd weer de aloude paarden markt gehouden. Begunstigd door fraai weer bracht deze markt heel wat drukte in het dorp. Maar de oude roem is aan 't (tanen; de glorie van vroeger eeuwen, toen vaak meer duizenden dan nu honderden paarden werden aangevoerd Is weg. Er waren plm. 200 paarden aangevoerd. De handel was levendig en voor goede paar den werden goede prijzen bedongen. Burgerlijke Stand. Bevallen: J. de Vrus-v. d. Nagel, z. Ondertrouwd: R. Mlnnee, Leiderdorp en M. H. Ravensbergen, alhier. Wedstrijd der Burgerwacht. De Burgerwacht hield op een der ba nen te Katwijk haar jaarlijksche wed strijd. De uitslag is: le prijs L. A. Kreft, 91 pnt.; 2e prijs Adr. de Roode, 90 pnt.; 3e prijs P. Noort Pzn., 90 pnt.; 4e prijs G Oosterlee, 90 pnt.; 5e prijs H. Imthorn, 90 pnt.; 6e prijs M. van Stijn, 88 pnt.; 7e prijs Andr. de Roode, 87 pnt.; 8e prijs Jan van Dijk, 86 pnt.; 9e prijs A. de Vries Dz., 85 pnt.; 10e prijs P. van Stijn, 84 punten. Ook wist een zevental andere leden nog een prijs te bemachtigen. Voor de tweede maal werd P. van Stijn, winnaar van de wisselbeker met 47 punten. De voorzitter M. H. van Stijn reikte met een toepasse lijk woord na afloop de prijzen uit. o VEUR—LEIDSCHENDAM. Het aantal ingeschreven werkloo- zen bedraagt voor Stompwijk 111 (v.m. 86), waarvan 76 (v.m. 79) in de gemeen telijke werkverschaffing geplaatst; voor Veur 86 (v.m. 93) waarvan 32 (v.m. 75) in de gemeentelijke werkverschaffing ge plaatst. VOORSCHOTEN. Verkooping. Ten overstaan van Notaris W. A. Caron, alhier, had in Hötel „De Zwaan" te Leid- schendam de openbare verkooping plaats van: eenige perceelen weiland, vlak bij de kom van het dorp, in den Tedlngerbroek- en Driemanspolder, groot 3 H.A. 61 Are en 16 c.A. Koopster was N.V. Eerste R.K. Levensverzekering maatschappij, gevestigd te Nijmegen voor f. 7900. Twee woonhuizen aan de Veenestraat en een pakhuis, groot 1.41 Are en 60 c.A. Koo- pers waren de heeren P. J. Koot en A. van Os te Voorschoten voor f. 1530. Arbeidsbemiddeling. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling alhier, staan als werkzoeken den 109 personen ingeschreven: 9 timmer lieden, 8 metselaars, 6 opperlieden, 5 grondwerkers, 1 schilder, 41 land- en tulnbouwarbeiders, 13 los arbeiders, 2 zil verbewerkers, 1 loodgieter, 1 taludwerker, 1 rietdekker, 1 straatmaker, 1 chauffeur, 1 radiotechniker, 1 betonwerker, 2 hout bewerkers, 1 electriciën, 1 kantoorbediende 1 schipper, 4 smeden, 1 letterzetter, 1 loop knecht, 1 goudsmid, 1 bakker, 1 spinmees- ter, 1 scheepmaker, 1 bouwkundig opzich ter. 7 personen geplaatst. WARMOND. Motordefect aan Watervliegtuig. Wegens motordefect moest een water vliegtuig een noodlanding maken op de Kagermeren alhier, hetgeen vlot van stapel liep. Daar het defect spoedig verholpen was kon de machine op eigen kracht weer opstijgen en de route vervolgen. Voor de nog op de meren aanwezige schepen was dit gebeuren een aardige afwisseling. Loop der bevolking. Vertrokken: N. Oudshoorn naar Amstel veen G. P. v. d. Geest, naar Amsterdam H. Amersfoort, naar Oegstgeest D. de Wit, naar Wervershoef J, H. Blom. naar Haarlemmermeer D H. Ort, naar Oegst geest Th. Schakenbos, naar Amsterdam A. G. F. Burcksen, naar Woubrugge F. J. Bank. naar enhuizen J. Buys, naar Obdam W. A. Nicolaas naar NieuwVeen A. F. Bisschop, naar Grootebroek P. C. B, Andriessen, naar Rotterdam S. J. de Bot, naar Middelburg S. N. Peere boom naar Blokker C. van Mullingen, naar Ermele H. C. van Lankeren. naar 's Gravenhage G. J. van Rijn. naar Katwijk. Gevestigd: N. van Dijk, van Alkemade D. A. W. Ammerlaan, van Woerden H. M. A. van Dam, van Noordwijk G. J. Bos. van Dordrecht A. J. de Rooy, van Sassenheim A. J. Rijkelijkhuizen. van Leiden W. Pelt. van Amsterdam. HEDEN. Pieterskerk: Concert Jo Vincent en Ant. v. d. Horst. 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg, 8 uur nam. „Meln Herz ruft nacht dlr". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater, Breestraat, 8 uur nam. „Miss Fane's Baby is ontvoerd" Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur, Roxy-Theater, Haarlemmerstraat no. 52 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door- loopende voorstelling: Levenslang Siberië. Casino-theater, Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „42ste Straat". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 10 tot en met Zondag 16 Sept. a.s. waargenomen door de apotheken G. F. Reyst, Steenstraat 35, telef. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31 telef. 1313. RECLAME- 7410 waarborgt U en Uw gezin een onbezorgde toekomst. Inspecteurs: P. Wiersma, Willem de Zwij gerlaan 19, Oegstgeest en P. J. Oudshoorn, Rijn- en Schiekade 116 D, Leiden. De bekende buitenplaats het „War monderhek" alhier, eigenaar de heer G. J. Pynacker Hordijk is als zoodanig verkocht! De plannen om van deze. buitenplaats een hotel en restaurant te maken hebben geen doorgang gevonden, daar de buitenplaats weer als woonplaats zal gebezigd worden. WASSENAAR. Loop der Bevolking. Gevestigd:: J. W. de Raaf en gezin, uit Voorburg, Santhorstlaan 14 F. P. van der Aa, uit Wijk aan Zee en Duin, Rid- deflaan 1 A. M. Boel, uit Voorburg, Eikenlaan 35 G. H. Bolhuis en gezin, uit Den Haag, Binnenweg 12 J. A. van Boven en gezin, uit Den Haag, Gr. Hoef- ijzerl. 4 H. G. A. Brantjes en vr., uit Heemstede, Deijlerweg 3 A. P. Dees, uit Diemen, Meijendel 2 A. B. Drevel, uit Scheemda, Raaphorst 1 C. Eschbach, uit Rotterdam, Berkheistr. 40 P, E. Groenendijk, uit Rotterdam, Burchtstr. 2 F. Hers en gezin, uit Lemsterland, L. Kerkdam 12 H. S. Heuts, uit Wijk en Zee en Duin, Ridderlaan 1 K. Hoekstra en vr„ uit Den Haag, v. Z. v. Nijev.str. 110 A. de Jong, uit Lemsterland. L. Kerk dam 12 E. A. Kaufmann, uit Weinheim, Duitschl., v. Bronckhorstl. 13 E. Kauf mann, uit Sassenheim, Langstraat 40 A. Klarenberg, uit Den Haag, Papeweg 47 H. J. W. Kok, uit Gendringen, Wittenb.- weg 158 J. H. Kolk, uit Den Haag, Nar cislaan 41 T. J. M. van der KraaiJ, uit Den Haag, Ridderlaan 1 J. H. M. M. Krebs, uit Den Haag, Crocusstraat 43 J. P. Krebs, uit Den Haag, Crocusstraat 43 G. A. van der Krogt, uit Voorburg, Rljksstr.weg 500 K. Lederhilger, uit Steijr (O.), Buurtweg 4 D. M. van Leur, uit Haarlem, v. d. Oudermeulenlaan 17 G. C. Loog, uit Schiedam, Beukenhorst! 3 L. J. van Looi, journalist, uit Berlijn, Hyaclnthstraat 6 W. E. C. V. Ofenheini en gezin, uit Londen. Pr. Hendriklaan 2 V/. J. G. Peters, uit Rotterdam, Meijendel- schew. 6 J. E. Phaff, uit Den Haag, Rid derlaan 1 R. E. Pichler, uit Amsterdam, Narcislaan 34 F. H. J. Puijt, uit Vlis- singen, Crocusstraat 35 Wed. J. Bok, uit Uit Leiden. Backershagenlaan 30 Vertrokken: D. C. van Duijn, naar Kat wijk, W. Beukelszstr. 7 A. M. M. Brans, naar Den Haag, Sweelinckstr. 64 G. R. van Dijl, naar Dordrecht, Vriezestr. 61 K. J. W. Prins en vr„ naar Voorburg, Pr. Marlannelaan 64 M. Traud. n. Bochum, Duitschl. J. de Lang, naar Den Haag, Segbroekiaan 1 S. J. Gimberg en gezin, naar Den Haag, Lijsterbesstraat 103 E. Schorghofer, naar Den Haag, N. Parklaan 88 H. van Schelle, naar Penang G. van der Veen, naar Leiden, directiekeet, Kanaalweg D. A. T. de Bruin—Mak, n. Voorburg .Parkweg 250 E. Jacoby. naar Amsterdam, Borgerstraat 531 A. Vreede naar Amsterdam, Prinsengr. 769 M. L. Heigl, naar Kapfenberg (O.) A. E. Ruijs naar Leiden, Apothekersdijk 25a H. So- botka, naar Weenen (O.) G. P. Knij- nenburg, naar Amersfoort, Utrechtsche- deg 228 P. L. Rijneveen, naar Den Haag, v. Kinsbergenstr. 116 A. M. Schouten, naar Amsterdam, Fr. Halsstraat 14. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Geertruida, D. van L. Mulder en J. van Dijk Neeltje, D. van L. A. Hoek en G. van den Ende Pieter Hendrik, Z. van P. H. Kelderman en J B. Zorn Cornelia Hendrika Maria. D. van J. G. Groenewegen en G. J. Raaphorst Johannes Hermanus, Z. van A. M. van Eg- mond en J. H. Meeuwsen Johanna Ber- nardina Maria, D. van H. B. Baijer en A. M. Paardekpoper Martinus Petrus, Z. van P. A. Gerse en E. M. A. Lut. Overleden: Johannes de Boer 71 j, geb. met M. Broomans. Gehuwd: C. P de Groot en E. G. Slats J. T. Westgeest en M. M. Pieterse L. de Las Casas en H. van Schelle. J. 2-2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6