jiflDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 8 September 1934 UIT DE RIJNSTREEK. DAMMEN. WASSENAAR. ïn onze opgave van de comité-leden jjhier. der vereeniging T.IJB.O. zijn giste- jfn uitgevallen de namen der domes A. guinemaMees en C. Hennyv. d. Ho- «rt. Gevonden voorwerpen: een flesschen- I drager, reservewiel met band, 2 rijwielbe- lnjtingmerken, Lipssleutel, voetbal, dop I ïjn autowiel, bril, padvindersmes met sobeede, heerenhoed, vulpotlood, 4 huis sleutels, handdoek met portemonnale, zak- joelc, gummibal, broche met steen, hee- r:nrijwiel, gymnastiekschoen, dameshand- jchoen. Inlichtingen worden door de poli tie verstrekt. ZOETERWOUDE. A.s, Zondag zal een sportdag worden I «houden, georganiseerd door de R.K. 6portvereeniging A.S.C. Er 'zullen 9 ver- eenlgingen aan deelnemen. Begonnen ïordt des morgens met een H. Mis, waar onder algemeene communie van alle tportleden, waarna gemeenschappelijk ontbijt en gezellig samenzijn in het patronaatsgebouw aan den Schenkelweg. 's Middags om 2 uur optocht naar de kerk ln de Zuidbuurt tot bijwoning van een Lof I (n vervolgens zullen de spelen een aan- rang nemen. Tot hoofd der R.K, Meisjesschool in I do Zuidbuurt alhier is benoemd mej. L. I m Janus izuster Dionysia) uit Franeker, I pilks in de plaats van mej. C. Neefjes I (zuster Remberta), die vertrokken is naar Franeker. ALPHEN. Nachtelijke aanvaring. Op de Heimanswetering werd in den nacht een aldaar gemeerd liggende Rijn aak aangevaren door een passeerende motorboot De aak werd belangrijk be schadigd, terwijl ook de motorboot werd beschadigd. De schipper en eigenaar van de motorboot is bekend. De aanvaring werd veroorzaakt door het slechte zicht tengevolge van den mist Dat de opvaren den van den Rijnaak, die Sliepen, hevig Khrokken, laat zich begrijpen, Gevonden voorwerpen: 1 doosje ge- I luiddempers; 1 vlet; 1 gummislang; 1 I rijwielplaatje: 1 doublé armband; 1 I hondje; 1 kaplaars en 1 bagagedrager, In- I lichtingen politiebureau Julianastraat. De brugwachter der Alphensche brug de heer A. Klop wordt met ingang van 17 Sept. a.s. overgeplaatst naar de brug aan den Aardam te Ter-Aar. In zijn plaats werd benoemd de heer J. v. Wijk, thans in gelijke functie te Ter-Aar. Gistermorgen had op den Rijn een aanvaring plaats tusschen een motorboot van den schipper. E. en den vrachtschip per P. Sch. De motor van laatstgenoemde werd beschadigd. De aanvaring werd door eerstgenoemden schipper veroorzaakt. De opvarenden kwamen er goed af. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Maria, dochter van A. H Wieman en S. J. Lampe Maria Helena, dochter van H. Th. v. d. Maat en J. C. de Groot Jan C. v. d. Groenen dijk en K. de Vos Hendrika, d. van W. P. Brunt en A. Vroege. Getrouwd: Joh. de Koning 26 jaar en IJ. Hulsman, 27 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. C. van 't Hoofd en gezin, boterbezorger van Ter Aar; Ligbhart en gezin, huisvader Weeshuis van Vlaardln- gen; Joh. Westerhout en gezin, zonder be roep, van Zwammerdam. Vertrokken: W. Krimpenfort, koopman, naar Zwammerdam; G. C. Rietveld, z. b„ naar Amsterdam; G. Maaskant, leeraar imbachtsschool naar 's GravenhageN. v. d. Panne, bakker naar Veur; L. de Kruijff, timmerman en gezin, naar Zwammerdam; 8. P. Visser, boekhouder, naar Tilburg; J. C. Korse, zonder beroep, naar Zevenber gen; M. J. H. Douven, zonder beroep, naar Amsterdam. o KOUDEKERK. GEMEENTERAAD. Vaststelling diverse rekeningen Tijde lijke sluiting verkeer Hondsdijk Een straatbelasting De werkloozen en de ziekenfondsen. De raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Voorzitter de burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heer Kok. Na opening door den voorzitter met ge bed werden de notulen der vorige vergade- flng voorgelezen en onveranderd vast gesteld. Eenige ingekomen stukken werden 'oor kennisgeving aangenomen. Voorts deelde de voorzitter mede, dat het In het voornemen ligt Maandag a.s. een aanvang te maiken met het bestraten van bét nog onbestrate weggedeelte in den Hondsdijk, en dat B. en W. voornemens zijn buiten de bebouwde kom eenige straatlantaarns te dooven. In de bebouw de kom is het bezwaarlijk op de verlichting te bezuinigen. De heer van der Lee achtte inkrimping 'an het aantal brandende lantaarns geen 'erbetering, doch zag hierin een bezwaar 'oor het verkeer. Ook de heer de Jong bleek niet voor beperking te gevoelen. De voorzitter merkte op, dat als gr be- zuinigd. moet worden dit alleen buiten de bebouwde kom kan geschieden. Na discus- de werd besloten op dezelfde wijze voort Ie gaan als het vorige jaar. De heeren Lieverse en van der Lee vroe- 6en naar de mogelijkheid van verplaat sing van een tweetal lantaarns in den Hondsdijk en een lantaarn in den Hoogen- V'ard bij de fabriek van den heer Oppe- 'Wr. De voorzitter zeide hierin onder- look toe. Hierna vondt, na toelichting door den 'oorzitter. voorloopige vaststelling plaats 'W de balans en verlies- en winstrekening van het waterleidingbedrijf dienst 1933. De winst bedraagt f. 967.95, waarvan 75 pet. moet worden toegevoegd aan de alge meene reserve van het bedrijf. Eveneens vond vaststelling plaats van de rekeningen van het Burgerlijk Arm bestuur en het Burgerlijk Wees- en Ar menhuis over 1933. Beide rekeningen sluiten met een batig slot van resp. f. 31.70'/* en f. 1499.31'/:. De voorzitter dankte het bestuur voor het zuinig en accuraat beheer. BIJ deze vaststelling ont hielden de belde wethouders zich van stemming. Volgde voorloopige vaststelling gemeente rekening dienst 1933. De voorzitter deed voorlezing van het rapport van de commissie, die met het onderzoek der rekening was belast. Hieruit bleek, dat de commissie geen aanmer kingen heeft. Zij stelde dan ook voor de rekening goed te keuren. Slechts een op merking wenscht de commissie te maken over een drietal leeningen. Het kwam haar n.l. gewenscht voor deze te converteeren, daar het h. 1. mogelijk is tegen belangrijk lagere rente te leenen. De voorzitter zeide, dat B. en W. deze zaak bezien hebben en correspondeerden met de N.V. Amsterdamsche Mij. van Le vensverzekering te Amsterdam om een lager rentetype te verkrijgen dan 51/4 pet. Deze maatschappij bleek echter hier toe niet bereid, daar de leening vast is aangegaan voor 10 Jaren. Wat het tweetal leeningen ad. 4 7/8 pet. en 4 3/4 pet. be treft, zullen B, en W. trachten deze tegen een lager rentetype op te nemen in de aan te gane leening voor de bestrating. Verder stelde de commissie de vraag of het nog gewenscht is om lid te blijven van den Z.H. provincialen Brandweer- bond, waarvoor jaarl. I. 8 contributie ver schuldigd ls. De voorzitter zeide, dat B. en W. het lidmaatschap wenschen te hand haven. De gemeente ontvangt hiervoor gratis adviezen en geregelde toezending van een tijdschrift. Ook van hoogerhand wordt 't lidmaatschap van belang geacht. Hierna werd de rekening met alg. st. voorloopig vastgesteld als volgt: Gewone dienst: werkelijke inkomsten op f. 87.439.78: werkelijke uitgaven op f. 78.530.79; per resto batig slot f. 8858.97. Kapitaaldienst: werkelijke inkomsten op f. 28.489.01; werkelijke uitgaven op f. 27.093.71; per resto batig slot f. 1395.30. Bij deze vaststelling onthielden de belde wethouders zich van medestemming. Een besluit tot wijziging van de begroo ting dienst 1934 werd na toelichting door den voorzitter vastgesteld. Voorstel invoering van een straatbelas ting. De voorzitter zeide, dat B. en W. mede naar aanleiding van een in de vorige ver gadering gemaakte opmerking door den heer Lieverse, thans voorstellen tot invoe ring van een straatbelasting over te gaan en wel met ingang van 1 Januari a.s. Voorgesteld werd een algemeen percen tage van heffing van 3pet. en wel van de belastbare opbrengst van de bebouwde eigendommen. De opbrengst hiervan werd geraamd op plm. f. 1909. Aldus werd be sloten. Voorts stelden B. en W. voor tot tijde lijke sluiting voor het verkeer van den Hondsdijk voor motorrijtuigen rij- en voertuigen en wel van des voorm. 7 uur tot des nam. 5 uur met Ingang van 12 Sep tember a.s., zulks in verband met de be stratingswerkzaamheden. Bordên zullen worden geplaatst te Leiderdorp en te Koudekerk alsmede bij het werk. Door deze sluiting kan het werk op voordeeliger con dities worden uitgevoerd. De heer de Jong vraagt inlichtingen over de leveranties van materialen enz., waarop de voorzitter antwoordde, dat de steenen door tusschenkomst van den heer van Beers geleverd worden en dat de overige werkzaamheden door ingezetenen verricht worden. Na bespreking over de ligging van de straat enz. werd overeen komstig het voorstel van B. en W. alge meen besloten. Voorstellen wijziging jaarwedde-regeling in verband met het met ingang van 1 Juli j.l. verhoogde pensioensverhaal. De voorzitter zeide, dat met ingang van 1 Juli j.l. 10 pet. verhaald moet worden op de pensioensbijdragen der gemeente ambtenaren. Waar dit voor de ambtenaren een nieuwe vermindering van Inkomsten beteekent van 5 pet., stelde B. en W. voor de tijdelijke salariskorting ad. 3 pet. met ingang van dien datum te doen vervallen. Echter meenden B. en W. een uitzonde ring te moeten maken voor den ambtenaar ter secretaris, wiens wedde het vorige Jaar in verband met diens benoeming tot ge meente-ontvanger geheel is herzien. Zij stelden daarom voor diens wedde te ver- hoogen met eenzelfde percentage als het geen aan pensioensbijdragen meer wordt verhaald. Na toelichting door den voorzitter werd het voorstel van B. en W. z. h. st. aan genomen. Regeling tegemoetkoming aan werkloo zen in de contributie voor ziekenfondsen. De voorzitter deed mededeeling van een daarover ingekomen circulaire van den Minister van Sociale Zaken, waarin geen bezwaar wordt gemaakt tegen een even tueels tegemoetkoming door de gemeente in de contributie voor ziekenfondsen. B. en W. stelden voor een regeling te treffen waarbij de gemeente 25 pet. voor haar rekening neemt en de dokter eveneens 25 pet., zoodat nog 50 pet. voor rekening van de werkloozen blijft. De kosten hiervan zijn moeilijk te ramen, doch blijkens een gemaakte berekening zullen deze bedragen plm. f. 2.50 per week. Voor de extra zwaar belaste gezinnen zouden B. en W. een tegemoetkoming willen verleenen tot ten hoogste 50 pet. Hierdoor kan de zietke- verzekerlng Intact blijven, waardoor de gemeente bij ziekte dan niet voor extra kosten komt te staan. De heer Lieverse vroeg ook een extra tegemoetkoming voor groote gezinnen met kleine kinderen, waarop de voorzitter antwoordde, dat dit ook in de bedoe- li!De 'gheer van der Lee vreesde moeilijk heden met gezinnen, wier verdiensten het steunbedrag benaderen. De voorzitter meende, dat moeilijkheden altijd zullen blijven bestaan, doch hoopte, dat de ver diensten toch altijd nog een behoorlijk be drag boven de steun zullen blijven. Alsnu werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. algemeen besloten. Rondvraag. De heer van der Lee vroeg meerder politietoezicht op het snelle rijden van het autoverkeer door den Hoogewaard, waarop de voorzitter gaarne extra controle toezegde. De heer de Jong informeerde over de toekenning van subsidie aan het fanfare korps. De voorzitter zeide, dat B. en W. reeds opdracht hebben gegeven een bedrag ad. f. 30 als kasvoorschot te verstrekken. Hierna sluiting. LEIDERDORP. Loop der bevolking. Gevestigd: M. J. de Bruyn, v. d. Valk Boumanweg 45 Joha. Rijnsburger. Munnikenweg 1 J. Boot en gezin, Hoog- madescheweg 37 J. de la Rle, v. d. Does straat 37 G. S. Montanus en gezin, Ko- ningstr. 58 M. v. d. Nagel. Hoofdstraat 180 J. Hogewoning, Hoofdstraat 439 E. Smit, Munnikenweg 4 J. Werner en gezin, Kastanjelaan 12 H. Huisman, Hoofdstraat 48 M. C. Hansen en gezin, v. d. Valk Boumanw. 39b P. de Ru en gezin, Acacialaan 7 P. J. G. Tolhuis en gezin, Meidoornstraat 5 M. J. Glesbert en gezin, Hoofdstr. 7 N. 'tHart, Mei- doornstr. 5 N. P. v. Leeuwen en gezin. Kastanjelaan 14 D. Moraal en gezin. Koningstraat 44 W. v. d. Steen, Hoofd straat 176 G. Ch. Anker en gezin, Mun nikenweg 2— W. L. de Boer, Hoogd.weg 9 J. C. Nieuwenhuizen, Lindelaan 10 J. J. Schim en gezin, v. d. Valk Boumanw. 39c J. Oostveen, v. d. Valk Bouman weg 39 c. Vertrokken: D. Scheer en gezin, naar Bodegraven, Goudsche Straatweg 129 Wed. J. C. van Wijk—Schouten, naar Lei den, H. Rijndijk 67 N.de Niet, n. Soest „Sanatorium Zonnegloren"; N. C. van Malssen naar Breda, Burg. Kerstenl. 5 C. M. Kroon, naar 's-Gravénhage, Juliaan Kokstr. 1 A. J. Lemmers, naai' Lelden, N. Beestenmarkt 6 G. Tielkes, naar Leiden, Lijsterstraat 12 E. Beughold n. Wateringen, Qulntsheulweg 12 C. A. A. Buitendijk naar Amsterdam, Willemsp.- weg 127 A. v. Oosten en gezin naar Leiden, Weverstraat 14. Met de Stscrt. no. 172 zijn verzonden de afdrukken van de statuten betreffende de Vereenigtng voor Ziekenverpleging, thans genaamd „Het groene Kruis", gevestigd alhier. Deze week staan bij het plaatselijk orgaan der Arbeidsbemiddeling inge schreven 51 werkloozen. NIEUWKOOP. Brandwonden bekomen. Het 5-jarig zoontje van C. S. alhier, had een eindje sigaret gevonden en wilde zijn rooker's talent probeeren. Toen hij een doosje lucifer had weten machtig te wor den en een lucifer aanschrapte, kwam hij met het vlammetje te dicht bij een mica zonneklep. dien hij droeg, waardoor deze in brand vloog. Gillend vluchtte 't ventje het ouderlijke huls binnen, waar de moe der de vlammen wist te dooven. Het ventje had zich echter zoodanig in het gelaat gebrand, dat geneeskundige hulp noodlg was. NIEUWVEEN. Loop der Bevolking. Gevestigd; W. Kruit van Eemnes P, Kruiswijk van Huizen C. C. Rekelhof Van Leiden R. F. Maes van Amsterdam. Vertrokken; H. J. Freyëe naar Nieuw koop N. Bon naar Alkemade. .Bij de agept van arbeidsbemiddeling staan 9 werkloozen ln|esohreven. Voor de vacante betrekking van ge meente-ontvanger hebben zich 13 sollici tanten aangemeld. Dinsdagavond a.s. te 8 uur zal de zangver. „Amicitia" uit Nieuwkoop een gratis openluchtconcert geven in de Kerk straat alhier. Ongetwijfeld zal dit door onze burgerij op prijs worden gesteld! Tijdens het concert zal een collecte ge houden worden ten bate van de plaatse- lij!" "V B. C.-bestrijding. NOORDEN. Verkooping. Gisteren werd in café Kuijf publiek ge veild het nog aanwezige lokaal van de opgeheven openbare lagere school met den nog ln uitstekenden staat verkeerenden onderwijzerswoning, eigendom van de 3 gemeenten Zevenhoven, Nieuwkoop en Wilnis. Het schoollokaal werd ln bod gebracht op f.200 door S. Kuijf en niet gemijnd, de woning werd in bod gebracht op f. 700 en gemijnd door J. de Jong op f.730. In combinatie afgeslagen mijnde J. G. Opstal op f. 100, zoodat de opbrengst slechts be droeg f. 1030. Met het oog op het lage be drag werd de koop niet gegund. TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Nieolaas Johannes, Z. van J. Wijfje en M. C. Meijer Johannes Petrus, Z. van N. J. Hoogervorst en P. M. Voortman Johannes ,Z. van E. J. de Bruyn en T. Ambagtsheer Everard, Z. van D. War- nink en J. G. van Leijenhorst Willem, Z. van W. Hoogstrate en E. de Jager. Gehuwd: J. v. Apeldoorn en H. W. Licht. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. G. Jacobs, van Leiden A. A. Brands, van Nieuwveen A. G. v. Roon, van Aalsmeer A. v. d. Vaart, van Hoorn E. Hessier, van 's-Gravenhage A. Bol, van Den Helder. Vertrokken: Fr. Droog naar Uithoorn M. Th. H. v. Houten, naar Velsen-Drie- huis A. Nederveld, naar Haarlemmer meer A v. d. Haver, naar Haarl.meer. Het j aarlij ksche kinderfeest van de H. Kindsheid werd onder zeer gunstig weder gehouden. De R.-K. Muziekvereenl- glng verleende haar medewerking. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrit, z. van KI. Hollander en van A. G. de Waard Hermanus, z. van P. Metselaar en van M. Anker Adrlaan z. van J. Appel en vpn A. W. Vermelj Jan Bastiaan, z. van T. P. Radder en van M, K. Visser Emma Allda, d, van J. Kraijesteljn en van A. H. Lekkerkerker. Ondertrouwd: W. J. M. Nieuwelink en J. A. van Tilburg H. Koren en M. Borg De oplossing van het probleem van Laws ls b4. Er dreigt dan Pc3:t. Na ab3: e.p. komt Pc4t, Kc4;, Pf2t of Kc6, Tc5t. Na Kd4 volgt Pc5t, Kd5, Dc4ï. Of Ke3, Pc4f. Na Pf6 volgt Pf8:t. Kd6, Dd7i. De oplos sing van het probleem van Laurltzen en Tuxen is 1 Pa7. Dit dreigt Db5t. Vooral de varianten Dc5 en Df5, Df6 of g7 en De8 zijn mooi. DR, M. NIEMEYER en H. WEENINK. Ie prijs Westminster Gazette 1925. Wit begint en geeft mat in drie zetten. Wit: Kd2. Tc7 en e3, LfB en hl, Pe8 pl b2 en b6. Zwart: Kd4, Tb5, La2 en h8, pl a5, b4, b7 en h4. Als slot van onze beschouwingen over het aangenomen damegebiet de 25e partij Aljechln—Bogoljubow. Bogoljubow Aljechln 1. d4 d5 2. Pf3 c6 3. c4 dc4: Nu heeft Da4 geen zin. 4. e3 Lg4 Dit lijkt mij wat voorbarig. 5. Lc4: e6 6. Pc3 Pbd7 7. h3 Lh5 Vraagt verklaring van Lg4. 8. a3 Pf6 9. e4 Le7 Hier weer het manoeuvre eerst e3 en later e4. 10. 0—0 0—0 11. Lf4 a5 Wit staat nu beter. 12. La2 Db6 13. g4 Lg6 14. De2 Da6 Ziet er „naar" uit. 15. De3 b5 Streelt naar tegenaanval. 16. Pe5 Pe5: 17. Le5: b4 18. Lf6: Lf6: 19. Pe2 ba3 Sterker is Fa4 om naar c5 te gaan. 20. ba3: c5 dc5: kant niet! 21. Tel cd4: 22. Pd4: Ld4: 23. Dd4: Tfd8 24. Dc4 Db7 25. f3 h5 26. De2 Td4 27. De3 T4d7 Waarom niet Tad8? 28. gh5: Lh5: Nu bevrijdt wit zwart's looper. 29. Tc5 Lg6 30. Tfcl Tad8 De d lijn is sterker. 31. Lc4 Tdlt 32. Lfl Tel: 33. Tel: a4 34. Tc4 Tdl 35. Tb4 Dc7 Na Ta4: kan Tfl: en Db5t 36. f4 Dd8 37. Df2 f5 Na Ta4: Tfl: en Ddlt 38. e5 Le8 39. Tb6 Dc8 40. Td6 Tel Zwart krijgt nu zijn looper vrij is, de overhand. 41. Dd4 Kh7 42. Kf2 Dc2t 43. Dd2 Dc5t Loop der Bevolking. Gevestigd: L. Bijlsma van Bolrle naar Pr. Hendrikstr. 25 Ja. Groeneveld van Stolwijk naar Noordeinde 141 Nle, van Vliet van Stolwijk naar Noordeinde 81 C. van der Velden van Gouda naar Bode- gravenstr.w. 23 Ja. Dompeling v. Leiden naar Bodegravenstraatweg 23 F. van Kooten van Gouda naar Zuidkade 172 I. Oprei van Rozenburg naar Henegou- werweg 87. Vertrokken: W. Horstschafer van Bur- gem. Trooststr. 112 naar Rotterdam G. Roos van Bodegravenstr.w. 3 naar Gouda Aan het postkantoor alhier, werd ge durende de maand Aug. 1.1. op de Rijks postspaarbank ingelegd f. 6253.92 en terug betaald f. 4838,95, Het laatste door dit kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4110. In de laatste twee weken is het aan tal steuntrekkers in onze gemeente met niet minder dan 30 pet. gestegen en be draagt thans 130. Nu de landbouwers de oogst binnen hebben, ontslaan zij het werkvolk, vandaar deze stijging. Op den Breedeweg alhier, geraakte het vler-jarlg zoontje van Van der M., die achter op een rijwiel zat, met zijn beentje tusschen de spaken van het rijwiel. De verwonding was van zóó ernstigen aard, dat doktershulp onmiddellijk moest wor den Ingeroepen. ZWAMMERDAM. Tegen een boom gereden. Een personen-auto, afkomstig uit Den Haag en gaande in de richting Bodegra ven, wilde een in dezelfde richting rijden de autobus, eveneens uit Den Haag af komstig, passeeren op een der nauwste gedeelten van den Rijksstraatweg n.l. bij den melkhandelaar v. R. Om een aanrijding met de autobus te voorkomen, reed de bestuurder tegen een boom op, waardoor de auto geheel on klaar geraakte en 3 der inzittenden ver wond werden door glasscherven. Dr. v. B. verleende medische hulp. Beter was Le2. 44. De3 Tfl:t Opgegeven. Een domme fout. Maar na Dd4 volgt Da3:. Dr. P. FEENSTRA KUIPER. Den heer P. C. 8. In probleem Mackensld volgt na Tg6, d5. In probleem Cardoso volgt na Dc4: Pb5 De4, Pd6f. Alle correspondentie betreffende deze ru briek te zenden aan het Bureau van ons Blad of aan den Red. C. de Nle, Storten- bekerstraat 176, 's-Gravenhage. Oplossin gen binnen drie weken na publicatie. PROBLEEM No. 1022. J. VERHOEVEN. Zwart 12 sch. op: 4, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 15, 19, 22, 27 en 35. Wit 12 sch. op: 20, 24, 25, 29, 30, 31, 33, 34, 39, 43, 45 en 47. Wit wint een schijf of de partij. PROBLEEM No. 1023. Zwart 12 sch. op: 2, 4, 8, 9, 10, 12, 13, 14, 17, 18, 32 en 36. Wit 12 sch. op: 24, 25, 29, 30, 31, 33, 35, 40, 42, 43, 45 en 49. PROBLEEM No. 1024. Zwart 12 sch. op: 2, 7, 8, 12, 13, 14, 18, 19, 21, 23, 24 en 30. Wit 12 sch. op: 16, 27, 32, 33, 35, 37, 38, 42, 47, 48, 49 en 50. Vervolg partij v. DartelenBijlsma. Stand na den 24en zet van zwart: Zwart 14 schijven op: 3, 5, 6/10, 12, 13, 14, 15, 25, 26 en 27. Wit 14 sch. op: 16, 24, 34, 36/45, en 48. Wit 25e zet: 38-33 14-19; 26. 40-35 19x30; 27. 35x24 10-14; 28. 45-40 5-10; zwart wacht af, 12-18 en wit kan naar dam gaan doch veel te duur. 29. 34-29, 14-20; 30. 33-28 als posltiezet wel de sterkste doch geeft aan zwart de kans om den stand te vereenvoudigen door 3025-30; 31. 24x35 7-11; 32. 16x18 13x24; 33. 40-34 6-11; 34. 42-38 11-17; 35. 48-42 9-14; 36. 39-33 20-25; 37. 44-39 14-19; 33. 33-28.... 37-32 lijkt sterker; op 17-21 32-28 en 41-37. 388-13; 39. 34-30 25x34; 40. 39x30 13-18; wat moet wit spelen indien zwart 24-29 speelt? op 27-32 17-21 en damslag is niet te ontgaan, op 43-39, 27-31, 17-22. 19-24", 8-13, 3x34 wint. Op 30-25 zou 8-13 kunnen volgen. 41. 43-39 3-8; 42, 38-33 18-22; 43. 42-38 18-23, gedw. 44. 28x19 24x13; 45. 37-32 17-21; 46. 41-37 10-14; 47. 33-29 27-31; 48. 36x20 15x31; 49. 30-24 31-36; 50. 24-20 36-41; 51. 20-15 41-46; 52. 32-27 21x32, 53. 15-10 32-37, 32-38 was sterker. 54. 39-33 8-13; 55. 33-28 wit heeft van de zwakke voortzetting bij den 53e zet goed gebruik gemaakt, de schijf op 33 ls nu oorzaak dat zwart niet meer kan winnen, na enkele zetten was remise dan ook onvermijdelijk. 3—a

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7