LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 5 September 1934 BRIEVEN UIT BERLIJN. NAGEKOMEN BERICHTEN. STADSNIEUWS. BUITENLAND. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. EEN SOMBERE WINTER TEGEMOET.... iVan onzen correspondent). Berlijn, Sept. Nog overheerscht ln Duitschland de geestdrift en de hoop. die leven dcct. Straks komen weer honderdduizenden van deze enthousiaste natiouaal-socialisten in Neurenberg bijeen om hun partijdag te vieren. Zeven dagen lang zal het gejubel in en om deze oude stad oorverdoovend zijn En al deze zeven dagen zal een da- gelijksche groote rede van Adoll Hitler vernomen worden. Een prestatie, die eer bied afdwingt. Het eigenaardige geval zal zich voor doen, dat een politiek partijleider spreekt, die tegelijkertijd minister-president en Hooid van Staat is. en die ln deze laatste cuallteit zich niet zal ontzien, midden in de politieke arena te treden. Iets. wat na tuurlijk alleen mogelijk is dank zij de bij zonderheid. dat zijn land geen andere dan zijn eigen party meer kent. en de arena er dus alleen maar ls om één Gladiator te huldigen, zonder dat men behoeft af te wachten, of die ook werkehjk de als over winnaar uit den stryd komende zwaard vechter ls. En tochhet feit teekent alweer de zeer byzonder situatie, die het Duitsche expe riment van tegenwoordig zoo belangwek kend maakt. Deze partijdagen, sinds 1933 als jaar lijks en steeds ln Neurenberg vastgelegd, zijn een soort parade-byeenkomst, waar- by natuurhjk ook wel een reeks ernstige voordrachten op tal van maatschappelijke cultureele en staatswetenschappelyke ge bieden In afdeellngen en in plenaire zit tingen gehouden worden, maar voor „het volk", waarmede deze regeering zich naar haar eigen plechtige verzekering meer dan innig verbonden voelt, dan toch de hoofd schotel gereserveerd blyft. En die bestaat uit dageiyksche massa-betoogingen en de- filé's. Elke afdeellng heeft haar eigen dag: de jeugd, de S.A. en S.S., de P.O. (ambte naren der party-organisatie), de rijks- weer en politie, de arbeidsdienst, de lucht vaart. Uniformen en nog eens uniformen. Parades en weer parades. Muziek en weer muziek. Badenweiler Marsch en Fridericus Marsch. tromgeroffel en gemeenschappe- lyk gezang Deutschlandlied en Horst-Wes sellied. Standaarden en vlaggen, vaandels en fanions Alles natuuriyk van niet te onderschat ten beteekenis om het geestdrift vuurt je brandende te houden. Maar voor ons, buitenlandsche waarne mers en voor de regeering zelf niet minder toch niet de hoofdzaak. Veel, oneindig veel belangryker is de vraag, hoe het er met de nuchtere feiten uitziet. En dan moeten we alweer, en dit maal nog een Beetje nadrukkelyker, neer- schrüven. dat alle geestdrift, alle gloeien de vaderlandsliefde, alle opoffering ten koste van de gezondheid van duizenden, leiders en tienduizenden onder-aanvoer ders het nationaal-socialisme in Duitsch land in anderhalf jaar tyds naast enkele kapitale hervormingen ten goede (die we waariyk niet willen onderschatten en die elk objectief denkend mensch op het con to van Hitier behoort goed te schrijven!) een toestand geschapen heeft, die 't ergste voor het Duitsche volk verwachten doet. Duitschland bevindt zich in oorlogstoe stand. Het heeft eind Augustus 1934 bui ten zyn grenzen geen werkelyk bevriende staten meer. De vriendschap met Italië is geworden tot wat ieder tot oordeelen bevoegd mensch zonder moeite voorspel len kon: tot een vijandschap, die vormen aangenomen heeft, waarmede men de Ita- liaansehe publiciteit nauwelyks kan ge- lukwenschen. De politieke wapenstilstand met Polen ls voor dit land een voordeel tje, voor Duitschland een straks zichtbaar wordende teleurstelling op groote schaal. Een verbetering van de verhouding tot Oostenrijk is nauwelyks te verwachten. De kleine, maar vroeger harteUjke vriend Finland heeft by de Duitsche Industrie kwaad bloed gezet, sinds de Finsche bos- schen Duitschland op het gebied der vis- cose-fabricatie een alleronaangenaamste concurrentie aandoen. Scandinavië wil van Duitschland niets meer weten. Zweden vooral ontwikkelt zich tot een natie, die vooraan gaat staan in het gelid der antl- Duitsche staten in Europa. De rest ishuilen. We kunnen er geen ander woord voor vinden. Duitschland voert met heel de wereld een oorlog, waarby weliswaar niet gescho ten wordt, maar de gevolgen op den duur weinig van die van 1914'18 zullen bhj- ken af te wyken. En in dezen wereldoor log heeft het geen bondgenooten en geen neutralen meer. Dat ls het opmerkeiyke en pynlyke verschil met 1914! Misschien zien we, te dicht by de Duit sche gebeurtenissen staande, de dingen te somber? We willen dat zelfs hartelyk hopen. Want het Duitsche volk is een hard werkend, hoog-ontwikkeld en met vele ta lenten gezegende massa in het hart van Europa, en van zyn welvaren hangt het geluk van vele andere volken, niet in de laatste plaats van Nederland, af. De poli tieke koers echter, dien dit volk met zoo indrukwekkende beslistheid ingeslagen heeft, dank zy de groote demagogische gaven van één enkelen man, die boven dien nog pas kort tot Duitsch staatsbur ger genaturaliseerd is, schynt voorloopig toch meer débacles dan voordeelen ge bracht te hebben en heeft in elk geval een totale isolatie van het Ryk der Duitschers uitgelokt. De heeren in Berlyn moeten wel met blindheid geslagen zyn, als zy dit ook he den nog niet in zien, of, wat juister ls, het wel degelyk ln ziende, daar, volgens het beroemde spreekwoord „Viel Feind, viel Ehr!" nog een soort onderscheiding in meenen te kunnen ontdekken. De winter staat voor de deur. Deze winter zal een nieuwe toename der werkloosheid brengen, nadat men er eprst in -geslaagd was, ruim vier millioen werk- loozen aan arbeid te helpen. Een succes, dat oppervlakkig zeer groot lijkt, maar dat toch een geheel ander aspect krijgt, in dien men bedenkt, dat een deel dezer nieuwe arbeidenden met van de industrie en de spaarkassen geleend geld aan on productief noodwerk gezet is, terwyl een ander deel van de werkgevers opgedron gen is ten koste van werkvennindering (en KAMER VAN KOOPHANDEL. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rynland kwam hedenmiddag ln openbare vergadering byeen. Na opening en goedkeuring der notu len, deed de voorzitter, de heer D. ten Cate Brouwer voorlezing van de Ingeko men stukken w.o. dankbetuigingen van H M de Koningin en H K. H Prinses Juliana voor de deelneming betoond by het overiyden van Z. K, H. Prins Hendrik', voorts bericht van de directie der Ned, Spoorwegen, dat over de e.v.t opheffing van de lyn Leiden—Hoofddorp nog geen mededeelingen kunnen worden gedaan De gemeentebesturen van Leimuiden en Al kemade zyn door de Kamer gepolst over hun standpunt. Hierop ls nog geen ant woord ontvangen De voorzitter zelde even wel grond te hebben voor de veronder stelling, dat deze lyn voor opheffing in aanmerking komt. (Ons kwam ter oore, dat een beslis sing in dien zin reeds zeer spoedig te ver wachten is. Red Aan het Noordwyksehe Winkelweekco mité werd op haar verzoek een medaille ter beschikking gesteld. Op het verzoek der Kamer aan den Bond van Blcembollenhandelaren om te ver- krygen, dat narcisbollen bij invoer in an dere landen niet naar het gewicht, maar naar de waarde worden belast, was ant woord ontvangen, dat de Bond dit verzoek ondersteunt. De heer Van Zonneveld adviseerde deze actie te doen uitgaan van de Ver. „De Narcis", welk standpunt de Kamer deelde. Op verzoek van het gemeentebestuur van Woubrugge zal de Kamer aldaar een enquête houden inzake de verruiming der winkelsluiting op Zondag .evenals hier ter stede is geschied. De begrooting voor het Jaar 1935 werd in ontvangsten en uitgaven vastgesteld op f. 21.835. (De vergadering duurt voort). BOM OP CUBA GEWORPEN. HAVANA, 5 Sept. (Reuter) Bij de Indienst stelling van een brandweerka zerne werd een bom tusschen de menigte geworpen Hierdoor werd een meisje en een brandwacht gedood, en een groot aan tal personen gewond. De politie verrichtte een groot aantal arrestaties, meerendeels radicalen. dus loonvermindering! i der nog niet werk loos gewordenen en ook ten koste van de rentabiliteit der aldus ongezond-over- belaste bedrijven. Een succes verder, dat voor den Duitschen staat de noodzakeiyk- heid met zich bracht, vrijwel alle buiten landsche schuldeischers ad calendas grae- cas teleur te stellen en met de aldus gespaarde honderden millioenen werk te betalen, uniformen te koopen, het partij- leger te salarieeren en tal van andere uit gaven te doen, die meer jubelstemming dan practisch voordeel vermochten af te werpen. Nu is intusschen de goud- en deviezen- dekking tot weinig meer dan niets ineen geschrompeld. Deviezen voor den zoo hard noodigen invoer (Duitschland mist tal van grondstoffen als wol, katoen, ertsen, caoutchouc, enz.) kan de Rijksbank nier meer afgeven, zoodat nog slechts zooveel vreemde geldsoorten ter beschikking voor de importeurs komen als door de Duitsche exporteurs tegelykertijd als betaling voor Duitschen uitvoer worden ingenomen. Een scituatie, die practisch hierop neerkomt, dat de invoer tot een onrustbarend mini mum ineen zal schrompelen. En als gevolg daarvan dreigt den Duit- scher thans opnieuw het hem uit de dagen van den wereldoorlog zoo bekende „Ersatz." En zijn binnenlandsche stryd tegen het ontbreken van buitenlandsche grondstoffen ls reeds ln vollen gang! Op de markten der levensmiddelen stygen de prijzen met 30 tot 50 pet. Ook al ontkent de regeering dit en al beweert zy, prijs stijgingen met strenge straffen tekeer te gaan. De geleerden steken de koppen bijeen om Duitschland aan nieuwe vet- bronnen te helpen, maar zien in, dat er nog jaren overheen zullen gaan, alvorens de lupine, de varkensteelt en andere mo- gelykheden voldoende Duitsch vet zullen leveren. De .Leuna-Werke" zullen veel meer synthetische benzine moeten leveren. De oliebronnen by Hannover hebben nog niet de minste beteekenis. Straks zal de rubber voor autobanden enz. nauwelijks meer te krijgen zyn, terwijl de Duitsche kunst rubber veel te duur ls en ln zeer onvol doende hoeveelheid vervaardigd wordt. Viscose en cellulose zijn nog in 't stadium der fabrieksexperimenten, en het zal nog geruimen tij dduren. alvorens de kunst zijde alle qualiteiten van natuurlijke zijde en wol voor menschelyke kleeding zal hebben overgenomen. Reeds loopt ln Berlyn de eerste auto, die met gecomprimeerd gas gestookt wordt, dat ln de naaste toekomst benzine en ben zol zal moeten vervangen. Reeds draagt men hier, in navolging van Polen, klee ding uit vezelen bestaande en uit andere „Ersatz"-stoffen. waarvan de volkshumor reeds constateert, dat ze wat houdbaar heid betreft „onmiddeliyk op vloeipapier volgen." Zoo is hier de werkelijke situatie. Een rijk zonder geld, politiek geïsoleerd, ge dwongen-rustig door een dictatoriaal be wind, dat geen oppositie duldt, zich voor bereidend op een niet-militaire oorlog, die tegen een geheele wereld gevoerd wordt, de tanden opeen persend ln verbittering om wat het als „onverstand der geheele overige wereld" beschouwt, zich miskend voelend en toch innerlyk ïydend onder deze eenzaamheid, die het en terecht niet in verbinding kan brengen met het ontegenzeggelijk-vele, dat het Duitsche volk der wereld geeft en gegeven heeft Dit alles is somber; en het is ook onge zond. Maar er zyn bier in Duitschland verstandige menschen, die ondanks alles meenen, dat men geduld moet hebben, op dat zich dit ongezonde tot °en crisis ont wikkelen kan, een crisis minder op finan- cieel-economisch of politiek gebied, dan wel van algemeen menschelijk karakter. Een, die ruimte moet geven voor terug keer van. het gezond verstand, dat tegen woordig zoo hopeloos zoek is. ROLAND. DIPLOMATIEKE BESPREKINGEN. PARIJS, 5 Sept. (Reuter) Naar uit Rome wordt gemeld, wordt thans ln diplo matieke kringen bevestigd, dat Dr. BenesJ kort na 't bezoek aan Rome van minister Barthou. te Rome zal arriveeren om al daar met Mussolln! een bespreking te hou den betreffende de samenwerking van Frankryk. Italië en de Kleine Entente In zake den economischen wederopbouw der Donaulanden PARIJS, 5 Sept. (Reuter) Barthou heeft den zaakgelastigde van sovjet-Rus land ln audiëntie ontvangen. Verder ont ving hy nog den Spaanschen ambassadeur er. den Franschen gezant te Berlyn, Poncet, ——o AMERIKAANSCH—BELGISCHE HANDELSBESPREKINGEN. WASHINGTON, 5 Sept. (Reuter) Het Ministerie van Buitenlandsche Zaken deelt mede dat begin October met België onderhandelingen zullen worden aange knoopt voor een nieuw wederzydsch han delsverdrag. België zal het eerste Euro- peesche land zyn waarmede de Vereenlgde Staten ln onderhandeling treden. o FASCISTEN GEMOLESTEERD. LONDEN, 5 Sept. (Reuter) In Hlgh- gate in het noordeiyk deel van Londen ls het Dinsdagavond na afloop van een fas cistische byeenkomst tot ongeregeldheden gekomen, doordat een aantal opgeschoten jongens vuurwerk tusschen de menigte wierpen. Hierby werden drie fascisten ge wond Spoedig arriveerde de politie en herstelde de rust. AALSMEER. Ernstig-ongeval. Gistermiddag had aan den Stommeer weg alhier een ernstig ongeluk plaats. Het 6-jarlg dochtertje van den heer W B. wilde vermoedelyk den weg oversteken, toen het werd gegrepen door een auto. Het meisje viel en bleef bewusteloos lig gen. Dadeiyk snelden eenlge personen toe, die het kind het ouderiyk huis binnen droegen, waar dr. O. geneeskundige hulp verleende. Het meisje heeft waarsehy'nlyk een hersenschudding gekregen. Aanbesteding. Door den bouwkundige J. J. Hansma is aanbesteed, voor rekening van den heer J. Verbeek, het bouwen van een woonhuis aan den Oosteinderweg alhier. De laagste inschryvingen waren voor: metselwerk W. Maas f. 1770.timmerwerk, Gebrs, P. en J. C. Hulsbas f. 1169.metsel en timmer werk C. v. d. Hoek f. 2950—: lood- en zinkwerk, J. van Iperen f, 360.schil derwerk. A. van Soest f. 298.massa, Bosman f. 3505. Aan het postkantoor alhier en het daaronder ressorteerend huikantoor te Aalsmeer-Oost werd gedurende Augustus ingelegd f. 4343.11 en terugbetaald f. 10681.38 Het laatst uitgegeven boekje draagt nr. 4368. In de badinrichting „V.I.B.A." werd het diploma als geoefend zwemmer (ster) uitgereikt aan: mej. G. Tas en den heer J. Eigenhuis. Het dagelijksch bestuur dezer ge meente heeft belanghebbenden winkeliers een formulier toegezonden, waarop zy hun bezwaren tegen de thans bestaande Zondagsluiting kunnen meedeelen aan het college, uiterlyk tot 11 September a.s. Aan de hand van die bezwaren zal de ge meenteraad dan een beslissing nemen of de gelegenheid tot yerkoop van bepaalde artikelen op Zondagen verruimd dient te worden. o HAARLEMMERMEER. Kerkbouw gegund. De bouw van een Gereformeerde Kerk aan de Burgemeester Amersfoordtlaan jn het reeds voor een groot gedeelte vol tooide Tuindorp in de Badhoevebuurt al hier, is gegund aan de firma van der Walle te Haarlem voor de som van f. 31971. Inbraken en diefstallen. Een tweetal bewoners van Hoofddorp kwam gistermorgen tot de ontdekking dat ongenoode gasten 's nachts een bezoek aan hun erf haddén gebracht. De onge- wenschte bezoekers hebben by een hun ner door forceering van een deur ge tracht de woning binnen te dringen, doch werden aldaar blijkbaar door het een of ander onraad ln hun werk gestoord, want er werd niets vermist. By den ander heb ben ze een fruitboom van zyn niet onbe- langryken voorraad ontdaan. De Kruisweg en het rijwielpad. Ter voorkoming van misverstand ver dient het aanbeveling te vermelden, dat bij besluit van Ged. Staten der provincie Noordholland voor het berijden met rij- wielen ln belde richtingen, o, m. is ge sloten verklaard het voor het algemeen ryverkeer bestemd gedeelte van den Kruis weg in Haarlemmermeer met uitzondering echter van het gedeelte tusschen de brug over de Hoofdvaart en de brug over den Kagertocht. o KATWIJK AAN ZEE. ADRES VAN DEN ALG. VENTERSBOND. Inzake de ventvergunningen. De afd. Katwijk van den Algem. ïjn- tersbond heeft het volgende adres aan den Raad onzer gemeente verzonden: Hiermede hebben ondergeteekenden de eer Uw Edelachtbartn te verzoeken, de bestaande ventverordening op de volgende punten te wyzigen; lste. dat de bepaling, welke luidt dat het verboden ls om op den Boulevard te ven ten, wordt opgeheven, althans op de vol gende uren: van des morgens 11.30 tot des middags 1.30 uur en yan des namid dags 4 tot 7 uur; 2e. dat er ln plaats van een betalende ventvergunning een kostelooze ventver gunning wordt uitgereikt, althans aan den bonaflden venter, zy het tegen den kosten- den prijs. Ondergeteekenden gronden dit verzoek op de motleven, welke zy ln de hlerby- gaande memorie van toelichting hebben uiteengezet, en waarop zy dan ook Uwen Edelachtbaren verzoeken tot uitvoering hiervan te willen besluiten. Namens het Bestuur J. Hoek, voorzitter. A. Wassenaar, secr. De toelichting luidt: Aangezien de bonafide venter al het mogelijke moet doen, om zich in dezen tijd (daar de verkoopsmogeiykheld, gezien de werkloosheid tot ver beneden de helft ls verminderd) buiten steun te kunnen handhaven, meenen ondergeteekenden dat de belemmeringen hiervoor, zooveel mo gelijk moeten worden opgeheven. Ten eerste hiervan de bepaling, dat het verboden is, om op den Boulevard te ven ten, daar er ln het badseizoen op deze plaats voor den venter goede gelegenheid bestaat om nog Iets te kunnen verdienen. Een verbod daarvan sluit hen ten eenen- male daarvoor uit waarvan zy ln den slechten tyd (des winters) de gevolgen maar al te zeer ondervinden. Ten tweede achten zy de bestaande ventvergunning onblliyk en ongemotiveerd daar deze alleen ls te verkrygen tegen be taling van een zeker bedrag (zelfs al is men ingezetene). Waar nu by na alleKat- wyksche venters in de omliggende ge meenten geen ventvergunning behoeven te hebben en ln enkele gemeenten, waar dit wel het geval ls, deze kosteloos kunnen bekomen, achten zy dit, zooals boven ge zegd, onblliyk en ongemotiveerd tegen over venters uit omliggende gemeenten en tegenover die uit eigen gemeente. Daar deze verordening ls Ingevoerd om de bedelarij te kunnen tegengaan, heb ben ondergeteekenden de eer Uwe Edel achtbaren er op te wijzen, dat deze be zwaren zyn te vervangen door een vent vergunning in te voeren wat tevens een vent-erkenning zou moeten zyn met foto en welke uitsluitend aan bonafide-venters wordt uitgereikt (zy het tegen den kosten- den prys) zoo noodig op advies van den Algem. Ventersbond te Katwijk. Het zal daarom dringend noodzakelijk zyn, dat een regeling, zooals in dit verzoek ls uit eengezet, wordt ten uitvoer gebracht. LISSE. Auto-ongeval. Een dame uit Amsterdam kreeg een lekke band en slipte met de auto over de tramrails. In groote vaart vloog de auto over het trottoir en vernielde het yzeren hekwerk, dat op een steenen muurtje ge plaatst was voor de woning van den heer v, d. VI., tegenover Vreewijk. De auto werd per kraanwagen weggesleept. De aange richte schade werd geregeld, zoodat proces verbaal niet werd opgemaakt. De gehouden colleecte voor het tuber- culosebestrydingsfonds „Draagt Elkanders Lasten" heeft ruim f. 140 opgebracht. Aan den heer Kiebert te Sassenheim is opgedragen de bouw van het nieuwe Broederhuis aan de Beekbrug. Architect is de heer J. Duynstee. Een zoon van den heer W., uit de Bondstraat, geraakte aan de haven te water Een schippersknecht, R. O., sprong gekleed te water en wist met behulp van den heer J. K. den drenkeling te redden. o NOORDWIJK. Prachtige Autotocht Ouden van Dagen. Het jaarlyksche uitstapje der Noord wyksehe Ouden van Dagen begon gister middag onder ideale weersomstandigheden en ln de meest blymoedlge stemming. Het is een groot succes geworden! Er bestond ditmaal nog veel meer belangstelling dan verleden jaar, zoodat het aantal deel nemers 218 bedroeg. Eindelyk was de feestdag, waar zoo reikhalzend naar uit- werd gezien, daar! Het Comité, bestaande uit de dames mevr. A. v. Konijnenburg Plemp, mevr. J. VermeulenBeukemeler, mej. A, de Groot en d,e heeren Jac. Ver meulen, J. van Eden en Jan van Kan had voor een en ander voortreffelijk zorg gedragen. Wat een aardige opgewekte drukte was 't weer op 't Lindenplein, toen ieder deelneemster of deelnemer aan den tocht, getooid werd met een keurig bou- quetje, een geschenk van den heer Over- velde, welke attentie door de commissie op hoogen prys gesteld werd en het geheele gezelschap een feestelijk aanzien gaf. Allen werden daarna getracteerd. De auto's werden opgezocht en onder groote belangstelling van vele thuisblijvers aan vaardden de oudges met een 29-tal auto's en 6 autobussen de reis naar het West- land, Dank zy mede de vriendelijke zor gen van den heer Wassenaar, inspecteur van politie en Bordelmeier alhier, die den tocht per motorfiets mede maakten arri veerde men behouden te Poeldijk waar de druiventrossen werden bezichtigd. Hieraan was het traditioneele druiven eten ver bonden! Hier werden de heeren voorzien van een zakje sigaren een geschenk van den heer Fomara waarna de tocht werd voortgezet naar den Hoek van Holland. De heeriyke koffie met belegde broodjes liet iedereen zich goed smaken. Nadat nog eenigen tijd op het strand was vertoefd, werd de terugtocht ondernomen. Te ong. 9 uur arriveerde men hier, waar 'n enor me menschenmenigte den stoet opwachtte. „Crescendo" zorgde nog voor 'n feestelijke entree. Ten besluite kwam men nog even in hotel „Het Hof van Holland" bijeen om afscheid te nemen en koffie te drinken. De stemming was er dan ook danig In, nog verhoogd door de muziek en den Noordwykschen humorist den heer Zui derduin Uit volle borst zong men de be kende wijsjes mede, terwyl sommige oud jes zoowaar nog een dansje waagden! HEDEN. Chr. Fröbelschool (Heerensingel 28)- Tentoonstelling van leerllngenwerk. 7_j uur nam. Marekerk: Muziekuitvoering Leger des Hells. 8 uur nam. Katwijk aan Zee (Chr. Prot. Be langen): Geref. Bond. Spr. ds. Van Lok horst. 7.45 uur nam. Evangelisatie Schuttersveld: Samen komst te 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg, 8 uur nam, „Madchen mlt Prokura". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 nur. Trianon Theater, Breestraat. 8 uur nam „Liefde en gros". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 nur, Roxy-Theater, Haarlemmerstraat no. 62 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door- loopende voorstelling: „De mummie". Casino-theater, Hoogewoerd 49. 8 u. nm „De man met de wassen beelden". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 3 tot en met Zondag 9 Sept, a.s. waargenomen door apotheek: M. Bockwyt, Vischmarkt 3 Telef. 552. Namens de ouden van dagen en vooral in opdrachit van de eerw. overste van het St. Jeroensgesticht, werd door een der be woners van het St. Jeroensgesticht, den heer S. hartelyk donk gebracht voor de moeiten en zorgen aan de ouden besteed, hierbij den wensch uitsprekende, dat men nog vele jaren in de gelegenheid mocht zyn, dit schoon liefdewerk te mogen ver richten. Op zyn voorstel werd op het co mité, autobezitters en op aHen. die maar eenigszins hadden medegewerkt om dezen dag zoo genoegehjk mogelijk te maken, een driewerf „Lang zullen zy leven" uit gebracht. Een woord van lof ls hier zeker op zijn plaats aan den inspecteur vain politie voor zyn perfecte regeling. Ook de politie van de gemeenten waar door werd gereden, alle lof voor haar medewerking! Zoo kwam het einde van dezen tocht, waarop, dank zy de welwillendheid van vele ingezetenen weer overvloedig is ge noten! Het comité kan zeker met dankbare ge voelens op dezen dag terug zien. Dank en nogmaals dank voor de vele bemoeiingen. o OEGSTGEEST. Bij Kon. Besluit is benoemd tot offi cier van den marine-stoomvaartdienst der 3de klasse,, de adelborst der le afdeelinj voor de stoomvaartdienst by het Kon, Instituut voor de Marine E. J. Doedens alhier. o NOORDWIJK AAN ZEE. Voor het in het zwembad te Sassen heim gehouden examen in zwemmend redden, afgenomen door den heer P. Vaal- burg. lid van de Techn. Commissie van den Ned. Bond tot het Redden van Dren kelingen slaagden de navolgende dames en heeren (allen leden der Noordwyksehe Reddingsbrigade), t. w. de heeren P. ie Grand en G. Kuilenburg, beiden te Sas senheim, en A. Zwitser en M. v. Duin, bei den alhier, voor het technisch gedeelte van diploma A van den Ned. Bond, terwyl de heer W. v ,d. Kraan, en de dames A. Lu- schen en P. v. d. Bent, allen alhier, slaag den voor het technisch gedeelte van diploma B. o VOORSCHOTEN. Inbraak in „De Oude Vink". In café-restaurant „De Oude Vink" zijn in den afgeloopen nacht ongewenschte bezoekers geweest. De dader (s) hebben een tuindeur opengerukt en een bezoek gebracht aan de geheele benedenverdie ping. Blijkens een ingesteld onderzoek wordt slechts een drietal flesschen likeur vermist. De politie stelt een onderzoek in. Loop der Bevolking. Vertrokken: J. A. Roodvoets naar Den Haag J. R. Schenk de Jong naar den Helder E. Kochskamper naar Wasse naar C. O. Molhuysen naar Den Haag G. Zettl naar Vogelzang A, E. D. M. Royen naar Nijmegen H. K. Gerrits n. Woubrugge M. B. Teunis naar den Helder B. J. van der Hulst naar Sas senheim W. A. de Looze naar den Hel der. Ingekomen: C. H. Gerlings van den Haag A. M. Meyers van Leiden L. E. Chrlstiaanse naar Utrecht J. van Geenen van Heerlen Wed. G. Ouds hoorn-de Hart van Katwyk M. E. Schubert van Den Haag C. J. Schmits van den Haag B. Pol van Den Haag D. J. van der Gugten van Katwyk. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Klazina Maria. D v. C. van Os en P. C, Kompier Antoinette Maria, D. van A. C. van Winden en H. A. van der Post. Getrouwd: G. N. O. Hobma 29 j, en T. Y Olnssfr» 94 i Overleden: N.'van Os 67 j. W. Bour- quin 16 j. Bij de familie De G. heeft iemand, die 2ijn rywlel naast het huls had gezet, gis teravond getracht naar binnen te sluipen, terwijl de familie in de kamer rustig as" de tafel zat. Toen één der zoons aan de achterzyde van de woning, door de keu: ken naar binnen wilde gaan, ontdekte nu plotseling een man. die zich haastig uit de voeten maakte. Bbjkbaar was hij OP verkenning. - Sluit dus uw deuren! Naar aanleiding van de vermelding van een benoeming tot tydelyk onder wijzer te Genemuiden van den heer J- Prins, zy gemeld, dat deze sedert 1 Janua» j.l. niet meer alhier woonachtig is.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6