Marinedag te Scheveningen Thijs IJs en de Onzichtbare Prins LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 4 September 1934 Vlootdemonstraties voor de kust. LAND- EN TUINBOUW. RECHTZAKEN. KUNST EN LETTEREN. RADIO-PROGRAMMA. Redevoeringen van minister Deckers, kap. ter Zee Ferwerda en prof. de Savornin Lohman. De Marinedag. georganiseerd door de Haagsche afdeellng van het Nationaal Jongeren Verbond, is gisteren onder groote belangstelling uit verschillende deelen dos lands, dooh vooral uit de Residentie en omstreken, gehouden. In de groote zaal van het Kurhaus te Scheveningen werd te 4 uur in den na middag. in aanwezigheid van den Minister van Defensie en van tal van Marine- en andere autoriteiten. Kamerleden en ver dere genoodigden, de aangekondigde bij eenkomst gehouden. Van de autoriteiten, die deze bijeenkomst bijwoonden, noemen wij de generaals C. J. Snijders, oud-opperbevelhebber van land- en zeemacht. Jhr. W. Röell, van Ter- wisga. Van Munnekrede, Weber. Seyffardt, Quanjer, Boerstra. De Goeyen, Luschinger, Wagner, Van Andel, Backer. De Iongh en Havelaar. de vice-admiraals J. de Graaff, chef van den Marinestaf Hoog. Brutel de la Rivière en Surie, de schout-bij-nachts Krugs, v. Rijn v. Alkemade en Vos, voorts verscheidene hoofdofficieren, de gezanten van Zuid-Afrika en China. Jhr. mr. dr. v. Kamebeek. commissaris der Koningin, ba ron van Geen, oud-particulier secretaris van H. M. de Koningin en verschillende vertegenwoordigers van vereenigingen en colleges. De autoriteiten werden langs een eerewacht, die zich op het terras had op gesteld, in de zaal binnengeleid. De voorzitter van de afdeeling. de heer Th. W. Bante, heette allen hartelijk wel kom en bracht in het bijzonder dank aan den Minister van Defensie voor de groote door hem betoonde welwillendheid bij de voorbereiding van draen Marinedag. Voorts richtte spreker zich met een bijzon der woord van welkom tot generaal Snij ders, die altijd waakzaam is geweest voor onze weermacht en voor ons land in het algemeen. De weermacht aldus spreker kan Mch verzekerd weten dat wij achter haar staan. Nog deelde spr. mede. dat heden een telegram was ontvangen van het hoofdbestuur van de Ver. van Onder officieren bij de Zeemacht, welk hoofd bestuur zijn instemming met den Marine- dag betuigt en aan het N.J.V. een succes vollen dag toewenscht. Wij. nationaal Jongeren, hebben een rotsvast geloof in ons land, dat wij geregeerd weten door iemand, die onze diepste vereering heeft en die door de geheele wereld als een groot Vorstin wordt erkend (langdurig applaus)Wij zullen Oranje verdedigen tot in den dood, besloot spreker. Minister Deckers verkreeg daarna het woord tot het uitspreken van zijn aange kondigde rede. Spr. begbn, terwijl alle aanwezigen in de geheel gevulde zaal zich van hun zetels verhieven, met een woord van eerbied aan de nagedachtenis van hen, die in de mobllisatlejaren in dienst van het Vaderland zijn gevallen. Minister Deckers. Dé Koninklijke Marine aldus de mi nister heeft een goeden dag. Zij dankt hem aan het Nationaal Jongeren Verbond, jonge vereenlging van jonge Nederlanders, wier ideaal het is den nationalen zin levendig te houden in eigen hart en van de warmte hunner liefde voor Koningin en Vaderland mede te deelen aan de oudéren. Zij dankt dezen dag ook aan allen, die gehoor gaven aan den oproep van het N.J.V, om hierbij tegenwoordig te zijn en de velen, die wij in Nederland en in Oost en West met hen vereenigd weten, nader te brengen tot de Koninklijke Nederlandsche Marine. Overtuigde voorstanders zijn wij van internationale gelijktijdige vermindering der bewapening en wij blijven hopen op succes van den arbeid op dit terrein. Dit neemt niet weg, dat wij in het belang van Land en Volk rekening moeten houden met de mogelijkheid, dat voor of na den strijd ons wordt opgedrongen. Wij moeten in staat zijn de onafhankelijkheid van ons Rijk, hier en overzee, te beschermen. Géén deel ervan mag aan zijn lot worden over gelaten. Als offers worden gevraagd voor de weermacht, overwege men daarenboven de groote beteekenis van haar preventieve waarde. Hij, die de les van 1914 heeft be grepen, weet, wat dit zeggen wil. Gelijk 20 jaar geleden heeft onze weermacht ook thans prestige, maar de omstandigheden, waaronder zij zich moet doen gelden, heb ben wij niet in onze hand. Onze weer kracht moeten wij behouden. Dit staat een goede staatseconomie geenszins in den weg. Maar voor zulk een weerkracht is de marine onmisbaar. Wie Nederland zegt, zegge Indië. Dat Nederland en Indië één blijven, is het be lang van land en volk hier zoowel als ginds, is ook in het belang van den we reldvrede. Het is in dienst van deze een heid, dat de Marine staat en hij, die dit beseft, gelijk wij het beseffen, geeft de Marine zijn belangstelling, zijn steun en zijn liefde. Een marine, die zich gedragen weet door de belangstelling van het volk. zal dit volk met opgewektheid dienen. Zoo worde dan deze dag een nationale dag in den rijksten zin, zeide spreker, die daaraan tevens den wensch toevoegde, dat deze dag ook voor onze jongens een zon nige dag mocht worden. Spr. verklaarde den dag geopend met een Leve de Koninklijke Marine en een driewerf hoezee. Daarna was het woord aan den kapitein ter zee H. Ferwerda, commandant van het vliegkamp De Kooy. Spr. gevoelde zich hier de trait d'union tusschen de oorlogs schepen, welke op dat moment opstoom- den om Den Helder naar Scheveningen, om straks voor de kust van Scheveningen te verschijnen eenerzijds en het N. J. V. anderzijds. Hij gaf de verzekering, dat het de Kon marine in haar geheel uiter mate goed deed. dat het N.J.V. aan haar dezen dag had gewijd. Voorts herinnerde spr. aan de fiere woorden, door H. M. de Koningin op 9 Sept. 1933 in het Stadion te Amsterdam gesproken: Wij willen onszelf blijven; woorden van eenzelfde zuiver ge halte als onze wapenspreuk: ..Je Main- tiendral", woorden die zoo goed passen in en geheel overeenstemmen met de politiek van zelfstandigheid en afzijdigheid van de Nederlandsche regeering, waarvan zoo menige regeeringsverklaring konde heeft gedaan. Om in een wereld, zooals die zich thans a3n ons toont, onszelf te kunnen blijven, dient onder het oog te worden gezien, dat de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat wij gedrongen kunnen worden in een ern stig en gevaarlijk conflict met anderen. Om de marine meer geschikt te maken voor haar taak. zullen de noodige gelden moeten worden beschikbaar gesteld en in stede van bezuiniging op, zal Verhooging van het marinebudget aan de orde moeten komen. Of dit bij den huidigen toestand van 's lands schatkist mogelijk is, zal van velerlei factoren afhangen, doch waar een wil is, is een weg. Prof. jhr. mr. B. C. de Savornin Lohman lid van de Eerste Kamer, die na de pauze het woord verkreeg, wees op de toespit sing der internationale tegenstellingen die in verband met jbe nationale opleving een kentering in de waardeering onzer weer macht heeft te weeg gebracht. Tot voor kort aldus spr. hadden de onder- mijners onzer weermacht een maar al te gretig gehoor. Thans waait de wind uit een anderen hoek. Ons volk begint de drogredenen der ontwapenaars te door zien Spr. voerde verder een pleidooi voor de rijkseenheid, in dit verband wijzend op het glorieus verleden onzer marine. Na afloop van de bijeenkomst In het Kurhaus. die met orgelspel door het NJ.V.-lid Admiraal werd afgewisseld, werd In het Grand Hotel een gemeenschappe lijke maaltijd gehouden, waaraan een kleine 500 personen deelnamen. De reeds genoemde autoriteiten, zoomede de bur gemeester der Residentie, die des middags wegens raadsvergadering verhinderd was, zaten hier als gasten aan. Bij den aanvang van den maaltijd werd een telegram van aanhankelijkheid ge zonden aan HM. de Koningin en voorts een telegram van sympathie aan het es kader, dat inmiddels voor Scheveningen was aangekomen. De burgemeester, mr. de Monchy. hield een tafelreden, die naai; de strekking geheel aansloot bij de hiervoor reeds vermelde redevoeringen. Vervolgens heeft de heer v. Bemmelen. voorzitter van ..Onze Vloot", een rede ge houden, waarin hij om. zeide, dat het oude spreekwoord ..Zooals de ouden zon gen, zoo piepen de jongen" hier niet van kracht is gebleken. Hier zijn het de jon geren, die geheel zelfstandig de richting aanwijzen, wélke zal moeten worden ge volgd. Wij moeten aldus spr. de ba kens weten te verzetten als het getij ver loopt. Als blijk van groote waardeering voor de organisatie van dezen Marinedag bood spr. aan den heer Inden, het eere- lldmaatschap van „Onze Vloot" aan De alg. voorzitter van het N.J.V., de heer Inden, dankte in een hartelijke toe spraak voor deze blijde verrassing. De heer Dettmeyer bood aan den heer Th. M. Baute. in verband met het feit, dat deze thans vijf jaren het afdeelingspresi- dium bekleedt, namens een aantal leden, het boekwerk „Trouw aan Oranje" aan. De heer Bautz dankte voor deze hulde en sprak tenslotte woorden van dank aan de vele leden der afdeeling. die dag en nacht hebben gewerkt om dit marinefeest te helpen organlseeren. Den heer Inden, die zelfs zijn gezond heid heeft geofferd aan de belangen van het NJ.V.. wenschte hij een krachtig her stel toe. Na den maaltijd begaven alle genoodig den zich naar de terrassen tot het bij wonen van de demonstraties van het eskader, t.w. de .Hertog Hendrik", de „Piet Hein", de K. XVI en de K XVIL waarbij met zoeklichten een schijnaanval werd getoond. Ook eenige marinevlieg tuigen namen aan de demonstratie deel. Met een fakkeloptocht en een taptoe werd de marinedag besloten. De vlootdemonstratie. Op de boulevards, de wandelpier, de terrassen van het Palace Hotel, zelfs op het strand hadden zich reeds om zeven uur duizenden verzameld, verlangend om eindelijk eens van nabij de Marine in actie te zien. Op het aangegeven uur, kwart over zeven, kwamen de „Hertog Hendrik", de „Piet Hein" en de beide nieuwe onder zeebooten uit het N.W. opstoomen, tot zeer dicht onder de kust en beide eersten gingen dicht onder de Pier ten anker. Het weer trachtte roet in het eten te gooien, doch zonder succes, de toeschouwers lieten VOOR KLEINE TUINEN. Zomer- en voorjaarsbloeier*. In de maand Augustus bloeien wel de meeste eenjarige zomerbloemen en nu ls het tijd om te noteeren welke voor be paalde doeleinden het meest geschikt blijken te zijn. Velen dezer eenjarige bloemsoorten zijn wel bijzonder mooi. maar bezwaarlijk ls hun korte bloeitijd. Daardoor zijn ze minder geschikt voor het beplanten van bloemperken. Evenwel kun nen ze als aanvulllngsmaterlaal ln boord- bedden en voor beplanting langs en tus schen heestervakken goede diensten be wijzen Van dergelijke soorten planten we geen te groote groepen daar ze ln het al gemeen wel kort, maar dan ook zeer rijk bloeien, en dus het effect van een kleinere groep ook al sprekend genoeg ls. Dit ls het geval met vrijwel alle zomerasters. een jarige Papavers, zomerviolieren, Schizan- thus, Delphinium ajacis, Iberis coronaria of scheefbloem e.a. Betere doorbloelers zijn o.a. Antirrhinum of leeuwenbekjes, Ta- getes of afrikanen, Dianthus of anjersoor ten, Hellanthus of zonnebloemsoor ten, Tropaeolum of O. I. kers, Cosmos, Dlmorphoteca enz. Wel moeten we van deze soorten steeds de uitgebloeide bloe men wegnemen opdat geen zaadknoppen worden gevormd. Indien we dit verzuimen zal ook bij deze soorten de bloei spoedig sterk achter uit gaan. Willen we zelf zaad winnen dan is het sparen van een paar zaadknoppen gewoonlijk voldoende voor eigen gebruik Intusschen zorgen we ook voor het volgend jaar. De onlangs ge zaaide viooltjes worden nu verspeend ln lichte fijne tuinaarde op een afstand van 5 c.M. Bij zonnig, droog weer wordt ge sproeid en ln het begin ook geschermd. Soms vallen de plantjes weg en vaak ls dan emelt of koperworm de schuld. Door wegvallende plantjes direct op te nemen, vinden we deze boosdoeners in veel ge vallen nog aan de wortels en kunnen we ze dus vernietigen. Zoodra de plantjes elkaar gaan raken planten we ze uit op bedden op een afstand van 10 c.M. De jonge zaai lingen van Myosotis of vergeet-me-nietjes planten we nu direct op dezen afstand uit op bedden. Ze behoeven niet een voorbe handeling als de viooltjes. We zaaien nu Cheiranthus Allioni, een mooi oranje bloeiende muurbloemensoort. Ze ls echter voor vorst gevoelig en wordt dan ook ge woonlijk in een kouden bak verwinterd. De jonge zaailingen worden al spoedig ver speend en het verdiend aanbeveling ze in potjes te overwinteren om het wegvallen te voorkomen. Het is een onzer mooiste voorjaarsbloeiers en dus deze moeite wel waard. Verder zaaien we nu Silene pen- dula. Ook deze wordt in de koude bak overwinterd. STEUN AAN GRIENDCULTUUR EN MANDENMAKERSBEDRIJF. Op de vragen van den heer Weitkamp betreffende het nemen van maatregelen van Regeeringswege tot het verleenen van steun aan de griendcultuur en het man- denmakersbedrijf heeft minister Steen- berghe o.m. geantwoord, dat hij meent, dat als bekend mag worden verondersteld, dat bij verschillende steunbeschikkingen reeds aanzienlijke bedragen voor steun aan de griend- en rietcultuur beschikbaar zijn gesteld, terwijl meer speciaal voor de mandenmakers maatregelen getroffen zijn ten aanzien van hun export. Een on derzoek is nog aanhangig naar de vraag, of, met inachtneming van de beschikbare middelen, meerdere steunmaatregelen mo gelijk zijn. zich niet wegregenen, zelfs al onttrok het regengordijn zoo nu en dan de schepen volkomen aan het gezicht. Doch toen na een uurtje de regen op hield. was het wel een sombere, doch zachte en vrijwel windstille avond. De on derzeebooten zouden duiken, doch hiervan was niets te zien, het was reeds te donker. Met belangstelling werd daarna gekeken naar het Morse-seinen met de electrische topseinlampen en 't werken der zoeklich ten, doch verder gebeurde er niets, totaal niets. En toch bleef men, in afwachting van de dingen, die komen zouden. En zie wederom na zeer langen tijd, doofden zoowel de „Hertog Hendrik" als de torpe- dobootjager „Piet Hein", die onder stoom was gegaan, alle lichten. Met spanning tuurde men in het duister, totdat plotseling de „Hertog Hendrik", de op haar aanvallende jager fel met haar zoeklicht bescheen, twee schoten knalden, de jager draaide af. steeds beschenen door het zoeklicht, en stoomde kort daarop weg. Vermelden wij dan nog, dat de belde onderzeebooten in het donker onder de kust ten anker waren gegaan, alleen door hun ankerlichten van hun aanwezigheid blijk gevend, dan is hiermede verteld over de Marine-demonstratie. Op de Boulevard werden wij tusschen- tijds vergast op een wandeling van pad vinders en een optocht met fakkels van de N.J.V., terwijl ten slotte de tamboers en pijpers op het terras van het Kurhaus hotel dezen marinedag met een taptoe besloten. Wij kunnen niet nalaten, vast te stel len, dat deze dag, wat betreft de demon stratie van de Marine, zeer teleurgesteld heeft. Wat was hier veel en veel meer van te maken geweest. Waarom geen landings divisie aan de wal gezet, deze met de Marine-Kapel voorop langs de boulevard laten marcheeren om daarna weer te embarkeeren onder belichting der zoek lichten. Het was een zeer kalme zee, dus een prachtgelegenheid. Waarom waren er geen torpedobooten en pantserbooten en mijnenleggers aanwezig. De Marine willen wij hiervoor natuurlijk geen verwijt maken, dit is verre van ons, doch wel hen, die deze demonstratie heb ben georganiseerd. Een woord van tuide voor de toeschou wers, die rustig en geduldig bleven wach ten en die daarmede het bewijs geleverd hebben, dat de belangstelling voor de Marine werkelijk wel aanwezig is. Een les voor een volgend maal beter voor den dag te komen, teneinde deze belangstelling te bevredigen, te stimuleeren op te voeren tot het hoogste punt, in het belang van onze Marine en dus ook tot heil van ons vaderland. KANTONGERECHT TE LEIDEN. G. C. J. moest voor het Kantongerecht alhier terecht staan omdat hij ln den nacht van 14 op 15 Juni tusschen de Vink en Haagsche Schouw met zijn auto een tegenligger had aangereden. Verdachte was niet verschenen en tegen hem werd verstek verleend. De heer T. van Held uit Den Haag die in de auto van verdachte heeft gezeten, verklaarde dat verdachte eerst goed rechts van den weg had gere den, maar eenigszins was verblind door het licht van den tegenligger en bij het passeeren van den tegenligger dacht dat het een personen-auto was. Na drie meter had hij naar links gestuurd om weer mid den op den weg te komen, waarbij hij eensklaps tot zijn grooten schrik bemerkte dat het geen gewone auto maar een groote tractor was van 14 meter lengte. Toen was een botsing niet meer te voorkomen en de auto van verdachte raakte den laad bak van de tractor. Het O.M. eischte f. 25 boete of 10 da gen hechtenis. Over 8 dagen zal de Kan tonrechter vonnis wijzen. Hierna stond de slager J. B. S. uit Den Haag terecht, omdat hij op 8 Juni in een auto op den Lage Rijndijk 2K.G. boter had vervoerd zonder dat daarop het ver- eischte stempel voorkwam. Verdachte ver klaarde de roomboter van een onbekendde man gekocht te hebben. De Kantonrech ter vond hel wel vreemd om 's avonds laat boter van een onbekende man te koopen en dan nog wel boter waarvoor geen be lasting is betaald! De controleur van de Crisiszuivelwet had de boter op de voet plaat ln de cabine van de auto aange troffen. Verdachte verklaarde niet gewe ten te hebben dat het stempel ontbrak: hij had vijf en zeventig cents per pond betaald. Het O. M. was van meening dat hier fraude gepleegd was en eischte f. 15 boete of 10 dagen hechtenis. De kanton rechter wees onmiddellijk vonnis en ver oordeelde verdachte tot f. 20 boete of 10 dagen hechtenis en verbeurdverklaring van de in beslag genomen boter. DE LEIDSCHE KUNSTKRING „VOOR ALLEN". Seizoen 19341935. Het programma van de Leidsche Kunst kring „Voor Allen", seizoen 19341935 luidt als volgt: 23 October Willem Andriessen, piano; 13 November: Trio RenesseHel- mannvan Wezel; 13 December: Buda- pester Strijkkwartet; 1 Februari: Raphael Lanes, violoncel; 8 Maart: Kaya Mïtzel, viool; 4 April: Het Utrechtsch Stedelijk Or kest onder leiding van H. van Goudoever. VOOR WOENSDAG 5 SEPTEMBER. Hilversum, 1875 M. VARA-uitzending 8.00: Gramofoonpl. 9.30: „Onze keuken" door P. J. Kers 10.00: Morgenwijding VPRO 10.15: Voor Arb. in de Continu bedrijven: Klein VARA-ensemble o. 1. van F. Bakels, VARA-tooneel o. 1. v. W. van Cappellen, J. Lemaire (voordracht) 12.00: Klein VARA-ensemble o. 1. van F. Bakels 1.00: „De Flierefluiters" o. 1. v. J. v. d. Horst 1.45: Zenderverzorging 2.00: Voor de vrouw 2.15: „De Noten krakers" o. 1. v. D. Wins 3.00Voor de kinderen 5.30: Orgelspel J. Jong 6.00 Muzikaal allerlei (Hawaian, guiter, zang, accordeon, saxofoon, piano) 6.40: Cau serie J. Peters 6.50: Gramofoonpl. 7.05: Uitzending vanwege de N. A. S. B. 7.20: Orgelspel C. Steyn 7.40: dr. W. J. Smit: Hoe helpen wij de werklooze jeugd 8.03: Uit Haarlem: Openluchtconcert m. m. v. de Haarl. Orkestvereen., 't VARA- orkest en koren o. 1. v. F. Schuurman 9.30: Vaz Dias. VARA-varia 9.45: „Het einde van de „Union"," spel van Johann- sen. Vert.: M. Beversluis. M. m. v. het VARA-tooneel o. 1. v. W. v. Cappellen 10.4512.00: Gramofoonmuziek. Huizen. 301 M. NCRV-uitzending 8.00: Schriftlezing en meditatie 8.159.30: Gramofoonpl. 10.30: Morgendienst o. 1. v. ds. H. J. Westerink 11.0012.00: En semble v. d. Horst 12.15: Gramofoonpl. en ensemble v. d. Horst 1.15: Orgel concert L. Blaauw 2.00 Gramofoo». platen 3.00: Chr. Lectuur 33. —3.45: Gramofoonpl. 4.00: Vloolreciti Jan Keesen, m. m. v. A. Adema (plano) en Gramofoonpl. 5.00: Kinderuur 000, Gramofoonpl. 6.30: Afgestaan 7 ooi Politieberichten. Ned. Chr. Persbureau 7.15: Gramofoonpl. 8.00: Orgelspel R Parker 8.15: Gramofoonpl. 8.25: Ver volg orgelspel 9.00: Lezing prof. dr a. v. Veldhuizen 9.30: Kamerensemblé 0 1. v. H. Hermann, m. m. v. S. C. Jansen (orgel). Om 10.00: Vaz Dlas 11.001200 Gramofoonmuziek. Daventry, 1500 M. 10.3510.50: Mor- genwijding 11.20: Gramofoonpl 1220 Orgelspel Q. Mac Lean 1.05: Western Studio-orkest 0. 1. v. F. Thomas, m. m. v F. Powell (bariton) 2.20: Orkestconceri o. 1. v. J. Muscant 3.20: Pianorecital C Dixon 3.35: Sted. Orkest Bournemoutb o. 1. v. Sir Dan Gedfrey en H. Bedfom m. m. v. E. Kersey (viool) 5.05: Gramo foonpl. 5 35: Kinderuur 6.20: Be richten 6.50: Orgelspel R. Dlxon 7.20' Radio-Militalr-orkest 0. 1. v. Ch. Leggeti m. m. v. H. Alson (liedjes a. d. vleugel) 8,20: „The Likes of Her", spel van Chi Mc. Evoy 9.35: Harold Ramsay en zjj Rhythm Symphony 10.00: Berichten- 10.20: Causerie 10.40: Zang door H. Liukkonen (sopraan) 11.10: Voordracht 11.1512.20: Casanl-Cluborkest 0. 1. Ch. Kunz. Parijs „Radio-Paris", 1648 M. 7.20 c 8.20: Gramofoonpl. 10.35—11.50: Or." kestconcert 12.352.20: Goldy-orkest - 7.20: Gramofoonpl. 9.05: Symphonlecon- cert o. 1. v. Désormlère 10.50: Dansmu ziek. Kalundborg, 1281 M. 12.202.20; Strijkorkest 0. v. Bendlx 3.20: Gra mofoonpl. 3.50—5.50: L. Prell's Instru mentaal Ensemble 8.20: Concert 9.05; Omroeporkest o. 1. v. Grondahl 9.55 Zang H. Bruusgaard 10.30: Vervol; orkestconcert 11.2012.50: Dansmuziek, Keulen, 456 M. 5.50Gramofoonpl. - 6.45: Orkestconcert 12.20: Gramofoon- platen 1.20: Omroepkleinorkest 0. 1. 1 Eysoldt 4.20: Keulsch Symphonleorkest o. 1. v. Gillessen 5.30: Viool- en plano concert 7.20: Zang Lore Schrötei (sopraan) 9.20: Omroeporkest 0. 1. - Kühn 10.50: Gramofoonpl. 1120: Chopin-concert 11.50: Concert 0. 1. van J. Kandner. Rome, 421 M. 8.30: Gramofoonpl. - 9.05: „Madonna Oretta", operette van Ric- citelli. Orkestleiding: de Fabritiis. Koor- leiding: Casolarl. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.! 12.20: Gramofoonpl. 1.30—2.20: Omroeporkest m. m. v. zangsolste 5.20: Pianorecital- 5.50: Gramofoonpl. 6.35: Radio-Sym phonie-orkest 7.35: Gramofoonpl. - 820: Omroeporkest 10.30—11.20: Gra mofoonmuziek. 484 M.: 12.20: Omroep orkest 1.302.20: Gramofoonpl. ei zangvoordracht 5.20: Gramofoonpl. - 5.50: Zangvoordracht 6.35: Gramofoon- platen 8.20: Kamermuziek 9.20: Gra mofoonpl. 9.30: Radio-Symphonieorkesf 10.3011.20: Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M 8.30: Uil Frankfort: „Unsere Saar" 8.50: Militai concert 0. 1. v. Wolff 9.55: „Stunde da jungen Nation" 10.20: Berichten 10.51 Lezing 11.05: Weerbericht 11.20- 12.20: Uit Frankfurt: Dansmuziek. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF Ei DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Woensdag 5 September. lste programma: Hilversum van 8—24 2e programma: Huizen van 824 uur 3e programma: 8.0012.20: Keulen 12.20—1420: Luxemburg 14.20—1520 Londen Reg. 15 2016.20: Kalundborg of Luxemburg 16.2017.20: Keulen 17.2019.20: Brussel VI. 19.2023.00 Luxemburg 23.00afl Keulen. 4e programma: 8.208 50: Parijs Radio 10.35—11.20: Parijs Radio 11.20—1735 Daventry 173518.20: Een der Eng .National"- zenders 18.2018.50: Brus sel Fr. 18.5021.35: Landen Reg. 21.3522.00: Daventry 22.00afl.: Lor den Reg. De uitzending der R. O. V. geldt niet voor het locale Leidsche programma; to de plaats hiervan omvat programma der R. O. V. den geheelen dag Daventrj; Wijzigingen voorbehouden. 7. Neen, 't is in Gogos' slot heusch lang niet pluis. Thijs hoort plots achter zich een vreemd gedruisch; hij wendt zich om en ziet gelooft zijn oogen bijna niethij beeft van angst. „Haha", zoo brult een booze stem, „een goede vangst. Zeg mij, wat doe je hier?" Bij het vreeselijk getier van dezen boozen geest denkt Thijs: „Nu ben ik er geweest...." „Ik kom toch heusch geen kwaad hier doen", riep Thijsje toen, ik ben hier heen gestuurd (mijn meester woont hier erg ver uit de buurt) om U iets aan te bieden." ,Maar hoe dan ook", spreekt dan het spook, „jij zal mij niet ontvlieden". „Ik zal hem om den tuin heen leiden", zoo denkt Thijs, „dan kan lk mij misschien bevrijden." 2—3

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 10