LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 3 September 1934 LAWN-TENNIS. HET TDURNOOI DER LE1DSCHE U. T. C. GOED SPEL VAN BRUNS IN HET HEEREN-ENKELSPEL. (Van onzen redacteur). Het driedaagsche tournool der Leidsche t T.C. vormde het slot van het Noordwijk- •che wedstrijd-seizoen. En het werd, als geheel, toch wel een genoeglijk slot. al trad de regen zoowel Vrijdag als gisteren als «pelbreker op en is het gisteravond heel laat geworden. Dat van de „Leidsche" is altijd een ge moedelijk tournool en de wedstrijd-lei ding, gevormd door de heeren Schöivinck en Hom, vat haar functie niet al te streng op. Meer op stemming en sfeer dan op spelkwaliteit en publieke interesse moet bij deze wedstrijden gelet worden, en naar dien norm beoordeeld hebben zij te volle aan de eischen beantwoord. Overigens wa ren de partijen, ook op den laatsten dag, niet bijster belangrijk, en boeiend, een en kele uitzondering dan daargelaten. Die voor de finale van het heeren-enkelspel had in den aanvang een verrassend effect. Want Bruns speelde in de eerste twee sets van zijn match tegen den jeugdigen Ja- cobson met zooveel talent dat Jaeobson als 't ware werd weggevaagd. Listig en tactisch joeg hij zijn fore-hand-drives op een millimeter langs de lijnen of scherp cross naar de hoeken, onhoudbaar daal den zijn dropshots vlak achter het net en aldoor had hij die rust en die prachtige lengte in zijn spel, die het kenmerk vor men van den speler met aanleg. Licha melijk scheen, helaas, z'n conditie niet voldoende om zich drie sets achtereen (ge speeld werd best of five) ten volle op zijn spel te concentreeren en daar volgde toen Ineens een terugval, die even vreemd als verrassend moet worden genoemd. Zon der dat Jaeobson veel sterker werd kon deze de set winnen met 61 en dat suc ces gaf z'n spel toen een stimulans, die het op een beduidend hooger niveau wist te brengen. Er kwam vaart, er kwam tem po. er kwam strijdlust en er kwam ten slotte ook het inzicht, dat het zwakste punt van Bruns' defensie in diens back handhoek was gelegen. Met 63 won Jaeobson de vierde set, met een behoor lijke kans op de zege. Te veel bleek hij echter van zijn krachten te hebben ge vergd en dat wreekte zich toen Bruns de monstreerde. dat hij den tijd der 3e en 4e set had gebruikt om z'n conditie te her stellen en zich vóór te bereiden op den beslissenden slag. Bij 10 in de final set voor Jaeobson werd Bruns ineens weer de sterkere speler, die de partij geheel in handen had, die z'n slagen zoo tactisch naar de lijnen dirigeerde dat de tegen stander er eenvoudig geen kans bij had, en die in enkele minuten met een 6l score z'n offensief bekroonde en daarmede beslag legde op den eersten prijs! Mej. Visser stond geruimen tijd op winst In het dames-enkelspel tegen mevr. Van Gulick. Na 64 in de eerste set had zij op 54 matchpoint in de tweede helft en zelfs toen deze winning stroke op enkele centimeters werd gemist, dacht nog nie mand dat haar de overwinning zou ont gaan .Mevr. Van Gulick mocht dan met 75 de tweede set winnen, in de derde werd het 10, 20, 30 en 40 voor mej. Visser en de wedstrijd-leiding riep reeds de spelers bijeen voor de volgende partij op die baan. Te vroeg evenwel! Met de zege in zicht begon mej. Visser te aarze len en direct reageerde mevr. Van Gulick. Haar spel werd forscher en vaster en mej. Visser kwam in 't gedrang. Vier games gingen verloren '44), de volgende open de de mogelijkheid op herstel (54), doch mevr. Van Gulick bleef nu toch het spel beheerschen en met 75 won zij set en match. Heeren-enkelspel, le ronde: F. v. Domp- seler w.o.; T. Horn sL J. Soripada 61, 6—2; L. E. Hoeke sl. W. H. Zaayer 6—0, 62: Imhoff sl. De Quant 60, 75: A. Sitsen sl. P. Coebergh 63. 64; H. J. de Koster w.o.l D. Pel sl. B. Dros 63, 16, 61; R. Schelling w.o. 2e ronde: Van Dompseler sl. G. Schöi vinck 60. 61; Bruns sl. Hom 60, 60 Hoeke sl. v. Hoogstraten 60, 61; Im hoff sl. Sitsen 6—3, 6—3; Mödlich sl. Brus- sen 63, 61; Jaeobson sL v. d. Haar 63 61; De Koster sl. Werkman 61, 63; Schelling sL Pel 62, 60. 3e ronde (kwart-beslissing): Bruns sl. v. Dompseler 62. 63; Jaeobson sl. Möd lich 6—L 6—3; Hoeke sl. Imhoff 36, 6—3 62; Schelling sL De Koster 86, 63. Halve beslissing: Bruns sl. Hoeke 61, 64: Jaeobson sl. Schelling 61, 63. Beslissing: Bruns sl. Jaeobson 61. 62 16, 3—6. 6—1. Dames-enkelspel, le ronde: Mej. D. de Quant w.o.; mej. S. D. Galema sl. mej. D. Vos 6—1. 7—9. 6—0; mej. S. Broese van Groenou sl. mej. Van Rossem 75, 64. 2e ronde (kwart-finale): mej. De Quant sL mej. Galema 6—0, 6—1; mej. De Vilder sl. mej. Moolenburgh 86, 64; mej. E. Visser sL mej. Broese van Broenou 61, 6—2. Halve beslissing: Mej. Visser sl. mej. De Vilder 64, 61; mevr. Van Gulick sl. mej. De Quant 75, 64. Beslissing: Mevr. Van Gulick sl. mej. Visser 46, 75, 75. Gemengd Dubbelspel, le ronde: mej. L. Heyink en R. Schelling sl. mej. J. D. Als- bach en S. Kremer 26, 63. 62, mevr. L. van Gulick en W. Mödlich sl. mevr. Böeseken en J. M. Böeseken 61, 61; mej. J. Stavridi en H. J. de Koster sl. mevr Th. Verkley en Th. Verkley 6—2. 64; mej. M. Roos en De Quant sl. mevr H. van Houten en O. van Neyenhoff 61, 63; mej. T. Broese van Groenou en J. v. d. Haar sl. mej. Van Rossem en H. J. van Hoogstraten 6—2, 7—5; mej. A. Moolen burgh en W. H. Zaayer sl. mej. Hesselink en G Schöivinck 6—1, 6—2; mej. De Quant en F. van Dompseler sl. mej. C. de Vilder en D. Pel 60. 63. Kwart-beslissing: Mevr. Van Gulick en Mödlich sl. mej. Heyink en Schelling 62. 62; mej. De Quant en Van Dompseler sl. mej. S. H. Galema en H. Bruns 63. 62; mej. Broese van Groenou en v. d. Ha&r sl. mej. Moolenburgh en Zaayer 61 61: mej. Roos en De Quant sl. mej. Sta vridi en De Koster 75, 60. Halve beslissing: Mej. De Quant en Van Dompseler sl. mej. Broese van Groe nou en v. d. Haar 63. 64: mej. Roos en De Quant sl. mevr. v. Gullek en Mödlich 6—3, 6—4. Beslissing: Mej. Roos en De Quant sl. mej. De Quant en Van Dompseler 62, 6—4. Dames-dubbelspel, le ronde: Mej. A. Moolenburgh en mej. J. v. d. Bergh sl. mej. J. Stavridi en mevr. Boeseken 64. 61: mej. S. H. Galema en mej. C. de Vilder sl. mej. S. Broese van Groenou en mej. L. Jaeobson 57, 61, 61. Halve beslissing: Mevr. Van Gulick en mej. Visser sl. mej. Moolenburgh en mej. v. d. Bergh 60, 62; mej. De Quant en mej. Roos sl. mej. Galema en mej. De Vilder 6—2. 6—1. Beslissing: Mevr. Van Gulick en mej. Visser sl. mej. De Quant en mej. Roos 6—2. 6-4. Heeren-dubbelspel, le ronde: R. Schel ling en II. J. van Hoogstraten sl. W. H. Zaayer en G. Schöivinck 62, 6—4; M. Bruns en D. Tappenbeck sl. W. v. Leeuwen en B. Dros 61. 6—3: J. A. Jaeobson en A. Gerritsen w.o.; T. Felix en O. van Neyenhoff w.o.; T. Damsié en H. J. de Koster sl. Kremci en F. Hom 63, 8—10, 6—3: De Quant cn Imhoff sl. B. Aten en G. Aten 60, 60; F. van Dompseler en Zur Muhlen w.o.; W. Mödlich en Hoeke sl. A. Sitsen en J. M. Böeseken 6-3. 6—0. Kwart-beslissing: Felix en Van Neyen hoff sl. Jaeobson en Gerritsen 60, 7—5; Schelling en v. Hoogstraten sl. v. Dompse ler en Zur Muhlen 61, 61: Mödlich en Hoeke. sl. Bruns en Tappenbeck 4—6. 62, 63: De Quant en Imhoff sl. Damsté en De Koster 6—2. 6—4. Halve beslissing: De Quant en Imhoff sl. Felix en Neyenhoff 63. 26, 86; Mödlich en Hoeke sl. Schelling en v. Hoog straten 61, 46, 63. Beslissing: De Quant en Imhoff sl. Möd lich en Hoeke 75, 86. O BELGIE—NEDERLAND 34—10. REEDS ZATERDAG STOND DE ZEGE DER BELGEN VAST. Zaterdag werden te Chateau d'Ardennes de wedstrijden voor de België—Nederland ontmoeting dames en heeren voortgezet. België wist 11 partijen te winnen en Ne derland 6. zoodat na den tweeden dag de stand luidde: België 26 gewonnen partijen, Nederland 9 gewonnen partijen. Hierdoor was ongeacht de resultaten van Zondag, de ontmoeting reeds verloren. De resultaten van den tweeden dag luidden: Heerenenkelspel: Weber (N.) slaat Peten (B.) 6—4, 11—9; Karsten (N.) slaat Ew- bank <B.) 9—11. 13—11, 6—3; Van de Eynde (B.) slaat Leembruggen (N.) 57, 61. 62: Geelhand (B.) slaat van Eek (N.) 6—1. 3—6, 6—0; Boon (N.) slaatBorin (B.) 75, 64; Nauts (B.) slaat Borren (N.) 6—3. 1—6, 6—3. Damesenkelspel: mej. Knottenbelt (N.) slaat Mme Isaac 86, 64; mme Poul- liart (B) slaat mej. G. Terwindt (N.) 10-8, 57. 64: mej. Rollin Couquerque (N.) slaat mej. Adamson (B.) 75, 57, 62; mej. Solé (B.) slaat mej. van Iindonck (N.) 5—7, 6—2, 6—1. Dubbelspel heeren: Ewbank en Borin (B.) slaan van Eek en Wetselaar (N.) 46, 61, 61; Boon en Scheurleer slaan Nayaert en Nuyens (B.) 75, 46, 63; Lacroix en de Borman (B.) slaan Hughan en van Olst (N.) 61, ,63. Gemengd dubbelspel: mej. Adamson en de Borman IB.) slaan mej. van Lindonck en Karsten <N.) 62, 62.; mej. de Bor man en Geelhand (B.) slaan mej. Kerck- hoff en Weber (N.) 75, 62; mevr. Isaac en Lacroix (B.) slaan mej. Rollin Cou- qquerque en Wetselaar (N.) 36. 63, 63; mevr. Poulliart en v. d. Eynde (B.) slaan mej. Belzer en Scheurleer (N.) 6—4, 6—4. De uitslagen van den laatsten dag zijn: Heeren enkelspel: De Borman sl. van Olst 63, 57, 64; Lacroix sl. Hughan 8—6. 8—6. Dames dubbelspel: mej. Adamson en mej. De Borman verL van mej. Couquer que en mej. Terwindt 46. 61, 16; mevr. Isaac en mevr. Pouliart sl. mej .Bel zer en mej. Kerckhof 62. 46, 86. Heeren dubbelspel: Geelhand en v. d. Eynde sl. Karsten en Weber 63, 64. Gemengd dubbelspel: mevr. Isaac en Lacroix sl mej. van Lindonk en Karsten 63. 36. 63; mej. Adamson en De Bor man sl. mej. Couquerque en Wetselaar 62, 75; mej. De Borman en Geelhand sl. mej. Belzer en Scheurleer 63. 62; mevr. Pouliart en v. d. Eynde sl. mej. Kerkckhof en Weber 63, 62. België won dus met 3410 partijen. o OM DEN DAVIS-CUP. Voor den Davis Cup heeft Polen met 50 van Griekenland gewonnen. ATHLETIEK. NEDERL. RECORD POLSHOOG VERBETERD. Bij de Provinciale Athletiekwedstrijden, georganiseerd door de Voetbalvereeniging M. F. C. te Medemblik, onder auspiciën van de K.N.A.U., verbeterde A. v. d. Zee het Nederlandsche record polstokhoog springen. Hij bracht dit op 3.90 M. Het vorige record stond eveneens op naam van v. d. Zee op 3.87'/i M. 0 ESTAFETTE „DWARS DOOR ALPHEN.". Naar wij vernemen is thans de estafette „Dwars door Alphen", die de vorige maal zulk een ontijdig einde nam, definitief vastgesteld op Donderdag 6 September. De start zal wederom om precies half acht plaats hebben. Het publiek wordt dringend verzocht niet mee te fietsen en zich ook niet met rijwielen op te houden vóór de loopers, daar dit hinderlijk is voor de be trokkenen en niet dienstig voor het goede verloop van de estafette. Op een ieders medewerking wordt thans gerekend. GEEN SPORXDAG TE BOSKOOP. De jaarlijksche door „Bosk. Boys" te houden sportdag zal ditmaal niet door gaan, daar van de Kon. Ned. Athl. Unie de vereischte toestemming niet werd verkre gen. o WEDSTRIJDEN TE ALPHEN. Naar wij vernemen heeft er zich te Alphen een commissie gevormd, die zich ten doel stelt wedstrijden te organiseeren voor Alphen athleten (dames en heeren). Deze wedstrijden zullen, behoudens toe stemming van de K.N.A.U., gehouden wor den den 15en September op het terrein van Alphen. o WEDSTRIJDEN TE ROTTERDAM. Bij de te Rotterdam gehouden wedstrij den won. mej. Bergshoeff, van A.R.C., te Alphen, de 100 M. hardloopen voor dames in 13'/- seconde. Zij won verder het num mer vèrspringen met een sprong van 4.85 M. o WANDELSPORT. POGING OM HET 24 UUR WANDEL RECORD TE BREKEN. Zaterdag in Leiden's omgeving. Met medewerking van bestuur en leden der Delftsche Wandel-Vereen. „DXO." zal a.s. Zaterdag 8 dezer, het lid dezer ver- eeniging. de heer Jac. de Vries, na een ernstige voorbereiding, een poging wagen, het 24 uur wandelrecordsinds 1919 staande ten name van A. J. van Oeveren, met een afstand van 167.787 K.M. te ver beteren. Waar de heer De Vries hiervoor ernstig getraind heeft, alsmede de noodige mede werking voor controle en verzorging van eenlge bekende oud-wandelaars heeft toe gezegd gekregen, bestaat er alle kans, dat hij eenigszins gunstig weer, zijn poging zal slagen. De start zal plaats vinden Zaterdagmid dag 3 uur bij het Stationskoffiehuis te Delft. De eerste route, ongeveer 80 K.M. loopt via Boskoop naar Leiden en over Voor schoten weer terug naar Delft. Daarna zal de wandeling (58 K.M.) gaan naar Sassenheim en terug, terwijl tenslotte de laatste 38 KM. geloopen wor den in het Westland. o MOTORSPORT. GESLAAGDE CLUB-PROP AGANDARIT NAAR DEN HAAG. GEORGANISEERD DOOR DE HAAGSCHE, ROTTERDAMSCHE EN LEIDSCHE H. D. CLUB. In totaal 771 deelnemers. Voor gisteren was er, zooals wij bereids gemeld hebben, op initiatief van de drie H.D. Clubs in Zuid-Holland een groote propaganda-sterrit naar den Haag geor ganiseerd. Het doel van deze rit was den motorrijder te animeeren voor het club leven. De voor deze gelegenheid uit de drie besturen gevormde commissie mocht van vele zijden groote medewerking on dervinden. Zoo werd o.a. door de N. V. Delftsche Motorenhandel te den Haag een H.D. motorrijwiel 1934, kant en klaar voor den weg, als hoofdprijs beschikbaar ge steld. Verder was een kerncollectie prij zen aanwezig, terwijl ook de Texas Comp. zeer gewaardeerde medewerking ver leende. De KNM.V., welke zich zou doen vertegenwoordigen, zond bericht dat haar vertegenwoordiger, de heer Borsten, op het laatste moment, wegens zakelijke om standigheden verhinderd was. Het inschrijfgeld was zoo laag moge lijk gehouden, n.l. 50 ct. per persoon (leden van H.D. clubs vrij), terwijl van de bruto ontvangst 25°/-> ten goede zou komen aan het v. d. Pluymfonds. Dat er voor dit eve nement groote animo bestond, bleek wel uit het aantal inschrijvingen, welke ten getale van 771 binnenkwamen. Voorwaar een schitterend resultaat. Om naar de prijzen te kunnen dingen, moesten de deelnemers zich tusschen 11 en 2 uur aanmelden aan café rest. Bosch hek en door het overleggen van perron kaartjes aantoonen dat zij dezen dag mi nimum 80 KM. hadden gereden. In Bosch hek stond opgesteld een motorrijwiel, waarvan het achterwiel was voorzien van een poelie en aangedreven werd door een electro-motor. Door de vertegenwoordigers van pers Texaco werd de K.M.-teller van het motorrijwiel op 0 gezet en verzegeld en klokslag 11 uur de electromotor inge schakeld. Nu moest geraden of berekend worden op welken stand om half drie de teller zou staan. Ook de duopassagiers konden meedingen. Tegen 11 uur kwamen de eerste rijders binnen en dit bleef zoo doorgaan tot ruim 2 uur. Weldra was het een gezellige drukte Een en ander was zoodanig geregeld, dat een vlot verloop gewaarborgd was. Uit alle deelen van het land zag men de deel nemers arriveeren, zoowel uit Friesland en Groningen, als uit Limburg tot Zeeuwsch- Vlaanderen toe. Rondom het opgestelde motorrijwiel was het een ware volksop loop. De één maakte ingewikkelde bere keningen met toerental, slip e. d., terwijl anderen er maar een loterijtje van maak ten en lukraak invulden. Ondertusschen werden de aanwezigen aangenaam bezig gehouden door een conferencier, buikspre ker, imitateur enz. en ter afwisseling was er een stukje muziek, terwijl van tijd tot tijd het populair geworden H.D. lied hoog op klonk. Precies half drie werd door de hiervoren genoemde officials de moor uit geschakeld en het zegel van den teller verbroken, welke een stand bleek aan te geven van 157 K.M. 149 meter. Hierna ging de commissie over tot het berekenen van den uitslag. Dat alles in de organisatie sloot als een bus. bleek wel uit het feit dat dit omvangrijke werk in goed twee uur tijds afgewikkeld was en voor vijf uur reeds tot hef bekendmaken van de prijswinnaars kon worden overgegaan. Gezien het aantal deelnemers en het prfj zental van ruim 130 een aardig staaltje van organisatie-talent. Daar dit, zooals gemeld, een clubpropagandarit betrof, werd begonnen met het uitreiken van de club- prijzen, welke verworven werden naar ge lang het aantal opgekomen leden. De uit slag hiervan was als volgt: le prijs: Oost Nederl. Motorclub; 2e prijs Motorclub „De Harmonie" te Zwolle; 3e prijs G. T. C., te Gouda; 4e prijs Dordt- sche Motorclub te Dordrecht; 5e prijs Ned. Motosacocheclub. Dan kwamen de dames aan de beurt. Deelgenomen hadden 7 dames-motorrijd sters, t.w.: mej. Mol te Rotterdam, mej. Knoef te Amsterdam, mej. Beltman te Hengelo, mej. Kempkes e Haaksbergen, mevr Oele, te Voorburg; mej. Koot te Meppel en mej. Treep, te Apeldoorn, welke allen een extra prijs in ontvangst moch ten nemen. Daarna werd een aantal prijzen voor de verstkomende inschrijvers uitgereikt en wel aan onderstaande heeren: Smit, te Winschoten: Grooten te Groningen: Boe- rema te Groningen; Medema te Zout kamp: Smits te Marrum; De Vries te Dok- kum; Gorter te Joure, en Wolterboer te Ootmarsum. Het idee van deze prijzen was aardig in de lijn gehouden, daar deze laatste groep winnaars allen een Enots-afstandmeter ontvingen. De heer Van Reyn had den moed gehad op een rijwiel met hulpmotor uit Den Hel der te komen, vergezeld van een duo passagier. Voor deze prestatie kreeg de heer Van Reyn, naast het medelijden voor zijn motortje, eveneens een extra-prijs in ontvangst te nemen. Zoo was dan het groote oogenblik aan gebroken, dat de van spanning tintelende menigte zou hooren wie den hoofdprijs in de wacht zou sleepen. Dit bleek te zijn de duopassaglere van den heer Hoogen- doom uit Haarlem, welke in haar opgave slechts 94 meter met den werkelijken stand verschilde. Hierop volgden de heeren A. Gubbens te Veghel als 2de, en Hermans te Osse- nisse als 3de, die beiden de nieuwe Ideal Sportduo in ontvangst mochten nemen Buiten deze eerste drie prijzen werden er nog 109 andere prijzen uitgereikt, be staande uit nuttige en kostbare acces soires, zooals vacuum-hooms. duo's, claxons, schijnwerpers, lederen tasschen enz. en verschillende kunstvoorwerpen. Een leder kon werkelijk meer dan voldaan zijn. Tevens kreeg iedere deelnemer uitge reikt de groote Texaco-wegenkaart van Nederland en een contactsleutelkettinkje, één en ander welwillend aangeboden door de Texas Comp. Hierna dankte de voorzitter van de Haagsche H.D.C. alle aanwezigen, inschrij vers, persvertegenwoordigers enz. voor hun aanwezigheid en medewerking, terwijl hij naar voren bracht, dat een dergelijk gewild evenement, als gisteren plaats vond, slechts doorgang kon vinden door het bestaan van actieve motorclubs, welke in onderling vertrouwen en sportiviteit samenwerken. Waarna spreker de secre tariaatsadressen van de drie betrokken clubs nog even bekend maakte, welke wij hiér volledigheidshalve ook laten volgen: voor Den Haag. Lorentzplein 12; voor Rotterdam, Jericholaan 68, en voor Leiden Da Costastraat 47. De besturen van deze vereenigingen kunnen met genoegen op een drukken, doch in alle opzichten bijzonder geslaag den dag terugzien. o— DE INTERNATIONALE ZESDAGEN MOTORWEDSTRIJD. Zaterdag is de zesde en laatste étappe van den Int. Zesdaagschen motorwedstrijd verreden. Deze laatste étappe, die over een afstand van ruim 200 K.M. ging, liep in hoofdzaak over hoofdwegen. Het weel was bijzonder gunstig, en overal was zeer veel belangstelling. Er waren duizenden toeschouwers. De eindstrijd ging hoofdza kelijk tusschen den verdediger van de int. trophee, Dultschland en Italië, waarbij de beslissing eerst aan het eind'bij de snel heidsproef kwam. Steltzer ging aan den kop, dien hij niet meer afstond en werd gevolgd door Henne, welke op zijn beurt op de hielen gevolgd werd door den Ita liaan Gilera. Zeer spannend was ook de race in de klasse met zijspannen. Hier kreeg de Italiaan Grana niet de geringste kans in te loopen op zijn zwaarsten te genstander, den Duitscher Mauermeier. Het resultaat was, dat Duitschland de eerste plaats bezette vóór Engeland en Tsjecho-Slowakije. Van de 209 gestarte motorrijders bereik ten 131 het einddoel; 96 ontvingen de gouden medaille, 19 de zilveren medaille en 13 de bronzen, terwijl drie rijders geen prijs hebben ontvangen. Bij den strijd om den Zilveren Bokaal bleven van de dertien gestarte teams slechts een Engelsch en een Iersch team over. De snelheidsproef viel ten gunste van de Engelsche B-ploeg uit, terwijl in den wedstrijd om den prijs van den leider der automobielsport de Iersche Light-Car- club te Dublin winnaar werd voor het Iersche Sunbeam M.C.C.-team. Bij de fa- brleksteams behaalden van de 34 er tien overwinningen. Van de Nederlandsche deelnemers ont vingen een gouden medaille Sybranda, Wittenberg en Van der Voort (Velocette- team); De Ridder (B.S.A.); Moejes en Teeken (Ariël), een zilveren medaille ont ving Hoogeveen (H.D.) en een bronzen Rempelman (Velocette). HET GEVAAR VAN MOTOR-„RENNEN". Poldervaart gedood en Houtop gewond. Reeds vroeger werd door ons de aan dacht gevestigd op het groote gevaar dat tegenwoordig aan het motor-,.rennen" verbonden is. Thans valt er weer een Ne derlandsche slachtoffer te betreuren, ter wijl een ander gewond werd. „De Courant" meldt namelijk dat bij de wedstrijden bij Praag om den Gouden Valhelm die door onzen landgenoot Van Dijk op Eysink gewonnen werd), de Neder landsche Ariel-rijder A. B. Poldervaart, uit Den Haag in de derde ronde (er waren in totaal 7 van 2400 M.) op de grasbaan zoodanig is komen te vallen dat hij op slag werd gedood De voorvork van zijn motor bleek gebroken te zijn. Het mag als een tragische speling van het noodlot worden beschouwd, dat voor den aanvang van de rennen Polderva-J voor den ook in Pardubltze zeer goed h kenden Nederlandschen renner wijlen J d. Pluym, een krans in ontvangst haj te nemen Poldervaart had beloofd krans op het graf van v. d. Pluym ne»! te zullen leggen. Bij deze plechtlghtw werd het Nederlandsche volkslied ten hoore gebracht. 8 De winnaar Van Dijk kreeg, behalve der gouden valhelm, een bedrag van 25 nm Tsjechische kronen. De Nederlander Hart, man werd derde. „De Crt." meldt verder: Tijdens de gisteren te Saxtorp gehonj den motorraces om den Grooten Prijs v>J Zweden kwam de Nederlander Hou top'j de achttiende ronde te vallen. Met een hersenschudding en eenige minder ernstlM verwondingen werd hij naar het zlekenl huis te Landskrona vervoerd. Er bestaal geen direct levensgevaar. De wedstrijd over een circuit van 435 J K.M. werd gewonnen door den Zweed Sunqvist (Husqvarna) in 3 uur 16 min ij sec.: 2. F. Rusk, Ierland (Velocette] 3.19.45.6 sec.; 3. Wood, Engeland (New] Imperial) 3.28.1; 4. R. Lampinen, Finland (Rudge) 3.28.4.6: 5. M. Gayer, AustralS (Saroléa) 3.38.34.8. Er waren 110.000 toeschouwers. WIELRENNEN. DE RONDE VAN VINKEVEEN. De Leidenaar A. Collee tweede. Het lid van Swift, de wielrenner Aren Collée, heeft gisteren een goeden wedstrij te Vlnkeveen gereden. Nadat hij den al stand van Leiden naar Vlnkeveen per liet had afgelegd, nam hij daar deel aan de wedstrijd „de Ronde van Vlnkeveen." De; ronde van 10 K.M. moest zes keer gerede worden. Het aantal deelnemers was 81 Reeds na de eerste ronde bleek dat Collé in het eerste peleton zat. Hier heeft hij ee zwaren strijd gestreden, want langzamer hand dunde deze groep tot 3 deelnemen namelijk twee Amsterdammers en de Leidenaar. Zijn concurrenten maakte toen combine tegen hem en lieten hei steeds aan den kop. Wanneer hij te ken nen gaf dat hij een ander aan den ko wenschte, dan lieten zij het tempo dalei Collée bevreesd, dat dan renners van d tweede groep hen zouden inhalen, nat dan maar weer de leiding. De premie, uit geloofd voor den renner die op de heil van den wedstrijd de eerste zou zijn wen door hem gewonnen. In den eindstrij moest hij de eerste plaats afstaan aan F Lucas uit Amsterdam, en moest hij 5e noegen nemen met de tweede plaats. Derd werd J. A. Boom uit Amsterdam. De 8 K.M. werden in 1 uur 35 min. 37 sec. gt reden. De prestatie van Collée valt te mtt op, omdat hü nimmer aan sport heeft ge daan, maar dit voorjaar voor het eer: deel heeft genomen aan een wielertoct voor toeristen. Zijn rijden trok de aan dacht en hem werd aangeraden het een op de racefiets te probeeren. Bij de tto ritten door Swift, dezen zomer verred! heeft hij de meest gewonnen. Thans e hij 10 Sept. deelnemen aan dén wedstrij om het Kampioenschap voor Nieuwelinge welke wedstrijd te Hoogerhelde wordt ver reden. De leden van Swift die mede t Vinkeveen aan de wedstrijden hebber deelgenomen zijn meerendeels door dat si bij valpartijen betrokken werden, van ver dere deelneming uitgeschakeld geworden RIETHOVEN—VERSCHOOR. Het koppel RiethovenVerschoor ree gisteren een koppelwedstrijd over 60 KIM te Almelo. 1. De Wolff—van der Heyden 22 pnt Met 1 ronde achterstand: 2. Becker-. Scholten 7 pnt. Met 2 ronden achterstand 3. OszmellaSchorn 11 pnt.; 4. Heslinga- v. d. Eist 6 pnt. Met 3 ronden achterstand 5. Wiegmanv. d. Riet 11 pnt.; 6. Rietho venVerschoor 6 pnt. WEDSTRIJDEN TE HEEMSTEDE. Gisteren zijn op de wielerbaan te Heem stede internationale wedstrijden gehou den. De resultaten waren: Nieuwelingen 4 K.M.: 1. F. van Rooyen 2. F. Ooms; 3. A. Zwartepoorte. Sprint profs over 800 Meter: 1. J. var Kempen 3 pnt.; 2. KI. van Nek Sr. 7 pnt; 3. L. Hagelsteens, 8 pnt. Achtervolgingswedstrijd om den Heem- stede-Brassard: H. Pater haalt H. Molen dijk na zestien ronden in en komt door deze overwinning definitief in het bezit van den Brassard. Klassementswedstrijd voor profs en on- afhankelijken over 6 K.M.: 1. J. Engel- moer 7 pnt.; 2. W. Meerkerk 3 pnt.; 3. C v. d. Heijden 2 pnt. Koppelachtervolging: Het Nederlandsche koppel J. van Hout—KI. van Nek haalt na 12 ronden in 3 min. 7 sec. het Belgische koppel van Buggenhoutvan Vlockhoven in en daarna het Duitsche koppel Chu-- kalaW. Ippen. Koppelwedstrijd over 60 K.M. voor profs en onafhankelijken: 1. Van Kempen—va" Hout 12 pnt., tijd 1 uur 23 min. Op 2 ron den: 2. Van Buggenhoutvan Vlockhoven 15 pnt.: 3. ChukalaIppen 13 pnt.; 4. KJ. van Nek Sr.KI. van Nek Jr. 10 pnt.; HagelsteensJ. Engelmoer 5 pnt. De ove rigen meer dan één ronde achter. 0 GYMNASTIEK. WEDSTRIJDEN TE BODEGRAVEN. Door Edo te Bodegraven zijn nationale wedstrijden gehouden. De uitslagen waren- Wedstrijd A vrije oef.: 1ste prijs D.O.k- te Delft; 2de prijs Uno Animo, Mierlo. B brug: 1ste prijs OJB.C., Eindhoven; Jee prijs S.S.S., Breda. C, rek: 1ste prijs Olympia, Culemborg, 2de prijs Uno Animo, Mierlo. I D. vrije oef.: 1ste prijs Olympia, Cuiem- borg; 2de prijs K.T.D., Dordrecht. I E eigen gekozen oef.: 1ste prijs on 1 Animo, Mierlo; 2de prijs Saestum, Zeist- Pyramideprijs: 1ste S.S.S., Breda. I

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 14