HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOcl [lEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 1 September 1934 UIT DE RIJNSTREEK. RADIO-PROGRAMMA. •g doch uitsluitend het gebouw betrof. Jjtorende elementen zijn thans verdwe nen hoewel de geheele uitvoering een ÏJ. karakter draagt. Is het aanzicht aan- «JrtHijk verbeterd. Maar aldus spr. met 1 a-alles is de verantwoordelijkheid van het toneel grooter geworden. Al zullen de gekheden niet uitblijven, hoopte spr. het hoofd der school en het personeel n vele vruchtbare Jaren mogen werk- i ■nam zijn. giema bracht mej. Jelgersma namens de fcoinissle van Toezicht op het L.O. geluk- t ■•.easchen over. jjamens het bestuur van de Chr. School feliciteerde de heer Jansen bestuur en asoneel en herinnerde daarbij aan de ■moitoestanden van voorheen en thans. Ir, r. d. Laan sprak mede namens zijn r den heer L. J. v. d. Laan woorden dank voor de aan hen opgedragen waarbij hij verklaarde, dat dank zij deskundige adviezen van den heer Baak het uitstekende wenk van de aannemers heeren v. d. Velde en de Jong tijdens ■n bouw moeilijkheden zijn uitgebleven. L Bjibg voerden het woord dr. In 't Veld schoolarts en de heer B. J. v. d. Meene I ^ns de hoofden der scholen. Mede namens het personeel sprak de Paardekooper. hoofd der school. Ka met deze verbouwing een groote ver ing voor de gezondheid, der kinderen, tot stand gekomen aldus spr. zal er zeer __!T ook in de leslokalen de veranderde _w merkbaar zijn. zoowel bij de kinde- "ruls het personeel. Spr. Is overtuigd, dat t de verantwoordelijk, zoowel voor hem J als voor het personeel, grooter is ge- jrden. Op ultnoodlging van pastoor de Ivetten verlieten allen het gebouw om de ileuwe school te bezichtigen. Het heeft een zeer gumstigen indruk htergelaten. Het 6 tal op het zuiden ge- jen leslokalen ziet er keurig uit. Voor E en lucht is op uitstekende wijze ge- gd. De lange gang aan de Noordzijde i mede ruim van licht voorzien. Zoowel r het hoofd der school als voor het per- iel rijn op eenvoudige wijze een tweetal jners ingericht. De laatste zal ook dienst oen als spreekkamer voor den schoolarts. I" De werken rijn als volgt uitgevoerd door: |C. Koelman, ljzerconstructie en sanitair; J. L. Nouwens electr. installatie; J. G. rijvers schilderwerk en fa. de Best doorswerk. Voor belanghebbenden is de gelegenheid t bezichtiging opengesteld! op a.s. Zondag i 2—3.30 uur. Steunt het Crisiscomité. Bijna zouden wij vergeten, dat het crl- |fjcomité nog bestaat! Twee maanden j zijn de collectrices niet aan de deur hnreest. Maar ook deze vacantle is voor- liij! Begin September hervatten de collec- Itrices haar taak. Het comité blijft uw hulp dig hebben! Gedurende deze maanden Cjn de uitgaven doorgegaan, zoodat do aanmerkelijk geslonken ls. De maat- thappelljke toestand ls nog lang niet zoo jit het comité zijn werk zou kunnen sta tu. Integendeel, het laat zich aanzien, lit de komende winter veel van de kas I vergen. Maakt het daarom mede mo eilijk, dat het comité blijft steunen. Dat indien u de collectrice uw deur niet lurblj laat gaan! - Door een controleur van de aard- npelcentrale zijn 80 balen aardappelen in slag genomen, welke werden vervoerd vervoerbewijs. SASSENHEIM. Een moo>e Oranje-avond. Gisteren werd ter gelegenheid van de |vrjaardag van HM. de Koningin een lenkomst gehouden in de Geref. Kerk. Us spr, trad op ds. J. C. Houtzagers van [Voorschoten. Deze hield een feestrede en psprak na een inleidend woord den band chen HM. de Koningin en Nederland Is wel le „Op Haar valt het licht van iHaar voorgeslacht" en 2e „Het licht van de |catie Gods over het stamhuis Oranje". Medewerking verleenden bet Ohr. fam- orps .Crescendo'-- en de 'heer H. M. leuning op het kerkorgel. De avond stond leiding van ds. P. D Kuiper. De p and was zeer druk bezocht. VOORSCHOTEN. GEMEENTERAAD. |lo5tstelling gemeente rekening Benoe- ringen Aankoop grond Leidscheweg Geen subsidie voor tentoonstelling te Heemstede. Onder leiding van burgemeester E. Ver- Isede vergaderde de raad. Aanwezig waren I ille leden. De notulen werden onveranderd I foedgekeurd. 1 Voor kennisgeving werden enkele mis leen van Ged. Staten aangenomen. B. en W. boden de begrooting dienst 1935 der gemeente aan, benevens de be- I Pootingen van de bedrijven. Zij zullen bij |<fe leden circuleeren en in één der vol lende vergaderingen worden behandeld. I De commissie voor het nazien der ge- I peenterekening 1933. heeft alles in orde loonden en adviseerde tot voorloopige I'iststelling met de navolgende cijfers: ge- I öeenterekening, gewone dienst, inkomsten 11.292.618.17, uitgaven f. 267.012.22, batig I dot f. 25.605.95; kapitaaldienst inkomsten I 112,181.83, uitgaven- f. 132.990.21, nadee I "g slot f. 20.802.38. IElectriciteitsbedrijf, gewone dienst, ba- |:-n en lasten f. 59.844.27, kapitaaldienst, "-komsten en uitgaven f. 35.983.56; gasbe- I Jhjf. gewone dienst, baten en lasten 70.877.26, kapitaaldienst, inkomsten en 1 W-eaven f. 24.859.24; waterbedrijf, gewone dienst, baten en lasten f. 24.996.06, kapi taaldienst, inkomsten en uitg. f. 13.221.85 f halhuisbedrijf, gewone dienst, baten en «sten f. 2639.67, kapitaaldienst, inkomsten a uitgaven f. 4434.04. Tot lid van de sohattingscommissie voor Rijksinkomstenbelasting wordt in de «eature C. Eggink Sr. benoemd de heer Verboom. 1 In de vacature C. Eggink Sr. werd tot lid «u het bestuur van de Voorschotensche «uwvereeniging. als afgevaardigde van ■'gemeente benoemd de heer C. Eggink. Tot lid van het hoofdstembureau werd fuoemd de heer C. Eggink en eveneens 'oorzitter van het 3e stemdistrict. De "riemden namen deze functies aan. Het voorstel tot wijziging der verorde nt!! op de benoembaarheid enz. van de RECLAME. 9744 gemeenteveldwachters was reeds ln vorige zitting ter tafel gekomen, maar uitgesteld, omdat de organisaties nog niet waren ge hoord. Dit is ondertusscljen geschied; ln het voorstel zijn geen wijzigingen gebracht. Het voorstel luidde, om ln de verordening een artikel toe te voegen waarin bepaald wordt dat zij boven hun bezoldiging, bij wijze van tijdelijke toelage, zullen ont vangen voor hun wettige of gewettigde, zoomede voor de, uit een vroeger huwelijk van hun echtgenoot, gesproten kinderen, beneden 18 jaar, die rij, op 1 Januari, bo ven de twee bezitten, een kindertoelage zullen ontvangen van per kind, 2>/t pet. van de pensioengrondslag, die op 1 Jan. of bij latere indiensttreding bestaat. Ten aanzien van pleegkinderen, die deel uitmaken van het gezin van den veldwach ter en geheel als eigen kinderen door hem worden onderhouden en opgevoed en voor wie de aftrek van het belastbaar inkomen voor de Rijksinkomstenbelasting is toege staan, gelden de vorige zinsneden van dit artikel. Het voorstel wordt met alg. st. aange nomen, waarbij de heer J. Braggaar wilde geacht worden te hebben tegengestemd. De levering van eleetriciteit behoeft ver sterking in een gedeelte van de gemeente; daartoe heeft de chef der bedrijven een rapport uitgebracht. De gemeente heeft een terreintje noodig voor het bouwen van een nieuwe inrichting voor laag en hoog spanning, z.g. transformatorhulsje. Men heeft een terreintje noodig aan den Leidscheweg, waarvoor een tweetal aan biedingen zijn binnen gekomen. De Leid- sche maatschappij tot exploitatie van on roerende goederen wil afstaan 243 M2. a f. 3.75 per M2. en de heer L. de Jong 141 M2. 4 f. 6.50 per M2. De kosten van over dracht komen voor rekening van de ge meente. B. en W. stelden voor tot aankoop van dit terrein over te gaan, hierop een transformatorhulsje te bouwen en de vrij komende grond zoo noodig als bouwterrein te verkoopen of te benutten voor gemeen telijke doeleinden. Wanneer dit voorstel in behandeling zal worden genomen, deelde de voorzitter mede dat B. en W. bij nader inzien dit voorstel willen wijzigen. Zij vinden de prijk van f. 6.50 wel wat aan den hoogen kant en willen nu. terwijl vermijding van on- noodige kosten, alleen het stuk grond aan- koopen van de Leidsche maatschappij voor onroerende goederen groot 243 M2. k f.3.75 is gelijk f. 911.25. De heer J. Braggaar vond deze veran dering van groote beteekenis; hij kon zich hiermee zeer goed vereenigen. Aldus goed gevonden. Het hoofdbestuur van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur heeft een verzoek ge daan, voor eén eventueele tentoonstelling te houden In 1935 te Heemstede, éen sub sidie te ontvangen van f. 100. B. en W. deelden in het prae-advies mede, dat zij voorstellen hieraan niet te voldoen. De belastingen zullen moeten worden verhoogd, omdat het Rijk beslag legt op een gedeelte Inkomsten van de ge meente. Hiertoe zullen de opcenten van de Personeele Belasting worden verhoogd. Zij zullen dus alle uitgaven vermijden, die niet strikt noodzakelijk zijn, om niet tot de noodlijdende gemeenten te gaan be- hooren. Het voorstel werd aangenomen. Hierop volgde sluiting der openbare vergadering. De verjaardag van H. M. de Koningin ls hier zonder eenige feestelijkheid voorbij gegaan. Van enkele particuliere woningen was de nationale driekleur uitgestoken. Des avonds heeft de „8t. Laurens Har monie" onder leiding van haar directeur, de heer B. van Veen, een concert gegeven in het Burgemeester Vernèdepark en had de jaarlijksche voetbalontmoeting plaats tusschen Rouwkoop en V. V. L. WASSENAAR. De viering van den Koninginnedag. Overeenkomstig den wensch van H. M. de Koningin is Haar verjaardag op een voudige wijze geschied. Het feest werd in gezet des morgens 8 uur met koraalmu- ziek van ..Excelsior". Te ongeveer half- negen volgden eenige vroolijke nummers. Intusschen trokken de kinderen der di verse scholen naar de omgeving van het Dorpsplein, zoodat daar weldra een gezel lige drukte heerschte. Op den Dulnreilweg werd een optocht geformeerd, waarna met de muziek van „Excelsior" en de besturen der Koningin Wilhelmina Vereeniging en Chr. Oranje vereniging voorop, waarbij zich hadden gevoegd de burgemeesteer en mevrouw Wiegman, wethouder Boichel en dr. Hon- ders, predikant alhier, een korte omgang door de dorpsstraten werd gemaakt. On geveer in het midden van den langen stoet marcheerde de kranige mondharmonica club D.V.S. Bij het Molenplein werd de stoet, die naar schatting uit 1200 kinderen bestond, in drie deelen gesplitst. De 1ste en 2de klasse van alle scholen werden geleid naar het Patronaatsgebouw, de 3de en 4de klassee naar het Centraal Theater ln de Langstraat en de 4de en 5de klasse naar het feestterrein aan de Jon kerlaan. De kinderen in het Patronaatsgebouw en in het Centraal Theater werden vergast op een goochelaar en poppenkastvertoo- ning van de heeren Devilee en Zonen uit Leiden. Deze wisten de kinderen al spoedig in de goede stemming te brengen. Goo cheltoeren werden verricht, welke de kin deren een en al verrukking bijbrachten, terwijl de avonturen van de drie toover- bloemen in de poppenkast, een opvoering met opvoedkundigen tendenz. de kinderen aangenaam en vroolijk bezighielden. Tijdens de pauze werden de kleinen onthaald. De grooteren konden op het feestter rein deelnemen aan diverse spelen. Voor de jongens bestonden deze in zakloopen, ruiter te paard en Romeinsche wagen rennen; voor de meisjes in balletjedragen, blokje rapen en stoelendans. De deelne ming voor deze wedstrijden was groot en de strijd om de keurige prijzen vinnig De meeste belangstelling van het publiek was voor de stoelendans en het ruiter te paard, waar de jongens geen steekspel maar een kussenspel vertoonden en het wagen rennen. Te ongeveer 12 uur waren alle festivi teiten geëindigd en werden ln het Wapen van Wassenaar door den Voorzitter van de Koningin Wilhelminaver. de prijzeii uitgereikt. De prijswinnaars waren: Stoelendans: 1. Agnes Noordover: 2. Grata Stuivenwold; 3. Erica Bentz; 4. Corri van Leeuwen; 5. Jo Moerel; 6. Leni Goedheer; 7. Miep Win- nubst; 8. Truida Zonneveld; 9. Nellie Aartsen, Zakloopen: 1. Henk Elfers; 2. Nelis Bre- derode: 3. Tonny Bakker: 4 Kobus Be- kooy; 5. Harry Broederland; 6. Jan Wens- veen: 7. Frans Koenen. Ruiter te paard: 1 Leen van Kuyen; 2. Cor. Kool; 3. Fried. Kneijber; 4. Theo van Schie; 5. Jan de Bode; 6. Arie van Tol; 7. Nico Buitelaar; 8. Dorus de Geus; 9. Joop Vosse; 10. Gijs de Niet; 11. Wim Schnitzler. Balletje dragen: 1. To Groenewegen; 2. Marie Zoetemelk; 3. Liesje Engler; 4. Ali Tolido; 5. Ali Dam: 6. Henny de Gast; 7. Riek van Beek; 8. Jo de Klerk; 9. A. Kuit, Blokje rapen: 1. Lyda Elders: 2. Sj. Noordover; 3. Coba Ruygrok; 4. Corrie Knijnenburg; 5. Lien Rietveld; 6. Greta Zonneveld; 7. Jannie Verstraten; 8. Marie Noordover; 9 Corrie van Wissen; 10. Marie de Groot. Romeinsche wagenrennen: 1. Bart Vrij burg, Jacob Remmerswei en Dirk Gordijn; 2. Cor van den Berg, Ko Boddeus en Jan Vogels; 3. Karei Jongkind. Wim van der Wel on H. Dam; 4. G. Schoorl, Jan Raad- schelders en Koos Markesteijn. Na afloop heeft de voorzitter der Wil- helminavereeniging „Excelsior" en zijn sympathieken directeur, den heer L C. Veerman uit Leiden, bedankt voor de kra nige opluistering van het kinderfeest. Des avonds om 7 uur gaf de mondorgel- club „D.V.S." en om 8 uur „Excelsior" een concert in de muziektent op het Dorps plein, dat door een groote schare aan dachtig werd aangehoord. Aanrijding. Een auto. bestuurd door F. alhier, reed op den Rijksstraatweg richting Leiden. Gekomen bij Zuylen v. Nyeveltstraat, stak de bestuurder zijn richtingaanwijzer uit, om deze straat in te rijden. Uit de richting Leiden naderde op dit moment een motorrijwiel bestuurd door den heer L. uit Den Haag, met zijn echtge- noote als duo-rijdster. Het motorrijwiel kwam in botsing met eerstgenoemde auto, waarbij de echtgenoote van L. op den weg terecht kwam. Na onderzoek door dr. Hubbeling is zij per ziekenauto van Goemans naar haar woning in Den Haag vervoerd. Gevonden: 2 damestasschen met in houd, 2 plakzegels, 2 honden, handdoek, rugzak met inhoud; dameshandschoen, 2 Lipssleutels, portemonnaie, rozenkrans, kinderschoenen met kousen, sohopje, cein tuur van regenjas, rijwielhandpomp, hon denhalsband, badhanddoek, ceintuur, meisjesjasje, portefeuille met Inhoud; bril met montuur, rieni.-'rtfk met zaagsel. Tijdens een- kort onweer, dat zich boven het dorp ontlastte, sloeg door den bliksem een koe dood van B. en een pink van de Wed. R. Het onweer ging vergezeld van een hevigen hagelslag. De buitenge woon groote korrels richtten veel schade aan de nog te veld staande gewassen. Gevonden; bal, zak met zaagsel, lede ren riem, bril. BOSKOOP Tentoonstellingver. „Boskoop". Op initiatief van vooraanstaande kwee kers is hier ter plaatse opgericht een ten- toonstellingsvereemgliiig op coöp. grond slag. In een gehouden vergadering werden lot bestuursleden gekozen de heeren: J. H. van Straaten van Nes, voorzitter. P. J. C. Oosthoek. 2e voorzitter, W. de Ruijter, secretaris, G. J. van Noordt, penning meester en Anth. Kluis. Besloten werü, om de vereeniging den naam te geven van „Tentoonstellingsver- eenlging Boskoop" en voorts om in April 1935 een bloemententoonstelling te organi- seeren in het gebou „Flora" terwijl de be doeling is, om nabij gebouw „Flora" een tijdelijk 2e gebouw voor dat doel te stichten De begrooting werd vastgesteld op f. 17.500. LEIDERDORP. Het Koninginncfeest. In verband met de bekorting van het programma, daar ditmaal geen ringrijderij werd gehouden, begonnen de feestelijkhe den eerst na den middag. De van de open bare gebouwen en vele woningen wappe rende driekleur gaf ook als 's morgens aan het dorp een feestelijken aanblik. Om 1 uur werd het feest ingezet met koraalmuziek, uitgevoerd door de muziek vereniging „Devote" onder leiding van haren directeur, den heer van Wijk. De nummers werden op keurige wijze ten ge- hoore gebracht. Hierna werd op het ter rein bij „Voordorp" de optocht samenge steld. Bijna 500 kinderen namen er aan deel, terwijl „Devote" weer voor muzikale opluistering zorgde. Van Vo:rdorp af ging de route langs het tijdelijk gemeentehuis, waar werd halt ge houden en de burgemeester werd toege sproken door den heer Los, voorzitter der Leiderdorpsche Chr. Oranjevereeniging, welke toespraak door den burgemeester werd beantwoord. Hij eindigde met een driewerf „Leve de Koningin", waaraan door allen spontaan werd meegedaan! De belangstelling van de zijde der bevolking was hierbij bijzonder groot. Nadat de kinderen den burgemeester nog een couplet van het Wilhelmus had den toegezongen en een versnapering had den ontvangen, vertrok de optocht naar het feestterrein, gelegen bij de Chr. School waar de kinderspelen werden gehouden. Het weer was inmiddels gelukkig opge klaard! Het duurde niet lang of de spelen waren in vollen gang. Er werd gespeeld in 1 14 groepen. In elke groep waren 4 tot 6 prijzen beschikbaar, naar gelang van de grootte der groep. Om deze prijzen werd fel gekampt. De leiding was in goede han den. De belangstelling van het publiek was ook hier weer groot; .Devote" ver leende wederom haar medewerking. Na afloop der wedstrijden werden de prijzen uitgereikt en ontvingen alle kinderen nog een traktatie. Hiermede was het Konin- ginnefeest ten einde. NIEUWVEEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: W. A. Nicolaas, uit Warmond o ZWAMMERDAM. Geboren: Marie, d. van Florls van Dol- der en van Geertje Roberta Bogaards. Tot tijdelijk onderwijzer aan de Christ. Nat. School (hoofd de heer A. R. Koster) alhier, is benoemd de heer P. van Sprang te Waddinxveen. Een collecte, alhier langs de huizen gehouden, ten bate van het Tehuis voor alleenstaande Blinden te Woifhezen, heeft f. 5.70'/i opgebracht. VOOR ZONDAG 2 SEPTEMBER. Hilversum, 1875 M 9.00 VARA, 10.00 VPRO, 12.00 AVRO, 5.00 VARA, 8.00 AVRO. 9.00: Gramofoonpl. 9.04: Postduiven- nieuws 9.06: Tuinbouwpraatje S. S. Lantinga 9.30: Orgelspel J. Jong 9.45: A. Pleysier: Van Staat en Maatschappij 10.00: Kerkdienst u .d. Groote Kerk te Zwolle. Voorg.: ds. J. F. Kruyt. Hierna gramofoonpl. 12.00: Filmpraatje L. J. Jordaan 12.30: Omroeporkest o. 1. van N .Treep 2.00: Boekbespreking dr. P. H. Ritter 2.30: Pianorecital Daisy Guth 3.00: Uit het Kurhaus te Scheveningen: Residentie-orkest o. 1. v. I. Neumark, m. m. v. Ré Koster (sopraan! en J. Stotyn (hobo) 4.30: Gramofoonpl. 5.00: Gra mofoonpl. 5.30: Orgelspel C. Steyn 6.00: Sportpraatje 6.20: VARA-orkest o. 1. v. H. de Groot 7.00: J. W. Mat- thijsen spreekt over Lenin 7.20: Ver volg orkestconcert 8.00: Vaz Dias 8 15: Uit het Kurhaus te Scheveningen: Residentie-orkest o. 1. v, I. Neumark, m. m. v. Jo Vincent (sopraan) 9.00: Radio journaal 9.15: W. Vogt: het getij is gunstig 9.30Optreden van Grete Keiler 9.40: E. Claes: Hoe ik leerde vertellen 10.00: Grete Keiler 10.10: Kovacs Lajos en Gramofoonpl. 11.1512.00: Omroeporkest o. 1. v. N. Gerharz. Huizen, 301 M. 8.30 KRO, 9.30 NCRV, 12.15 KRO, 5.00 NCRV ,7.45—11.00 KRO. 8.30: Morgenwijding 9.30: Gramofoon- platen 9.50: Kerkdienst uit de Zulder- kerk (Ned. Herv.) te Den Haag. Voorg.: ds. J. Poort, Org.: W. H. v. d. Kaay Jr. Hierna tot 12.15: Zuiderkerkkoor met afd. Meisjeskoor o. 1. v. W. H. v. d. Kaay Jr. 12.15: Schlagermuziek 1.00: Lezing 120: Militair concert en gramofoonpl. 2.10: Causerie. Vervolg concert 3.00: Gramofoonpl. 3.15: Orkestconcert 4.00: Voor de zieken 5.00: Orgelconcert W. Knopers, m_ m. v. een damesensemble 0. 1. v. J. Meyer 5.50: Kerkdienst uit de Geref. Kerk (H. V.) Parkkerk te A'dam. Voorg.: ds. J. J. Buskes. Hierna tot 7.45: orgelconcert W. Knopers 7.45: Gramo foonpl. 8.00: Militair concert 9.00: Vaz Dias. Causerie 9.25: Vervolg mili tair concert 10.15: Vaz Dias 10.20: Gramofoonpl. 10.4011.00: Epiloog. Daventry, 1500 M. 11.20—12.35: Wel- sche Kerkdienst 12.50: Orkestconcert o. 1. V. W. Halllwell m. m. v. K. Shepherd (baritop) 1.50: Medvedeff's Balalaika orkest m. m. v. O. Alexeeva (sopraan) 2 20: Gramofoonpl. 3.00: Schotsch Stu dio-Orkest o. 1. v. Dalnes. m. m. van A. Montgomery (tenor) 4.00: Alfredo Cam- poli's orkest 4.50: Voor de kinderen 5.10: Orgelconcert G. ThalbenBall 5.50: Lezing 6.05: De „London String Players", o. I. v. H. Menges 7.20: Voor dracht 7.50: Pianorecital F. Mann- heimer 8.15: Kerkdienst 9.05: Idef- dadigheidsoproep 9.10Berichten 9.25: L. Jeffries en zijn orkest m. m. van G. Hall (sopraan) 10.50: Epiloog. Parijs „Radio Paris", 1648 M. 7.20 en 8.20: Gramofoonpl. 10.35: Orkestcon cert 11.50: Orgelconcert M. Bracque- mond 12 40: Gramofoonpl. 1.05: dito 1.203.20: Pascal-orkest 4.20: Gra mofoonpl. 6.20: Concert 8.20: Music- hall-programma o. 1. v. André 10.50: Dansmuziek. Kalundborg. 1261 M. 12.20—1.20: Moe- gens Hansen's Instr. Ensemble 4.20: Harmonie-orkest o. 1. v. J. HyeKnudsen 6.20: Gramofoonpl. 8.35: Omroepor kest o. 1. v. Reesen 9.40: Reportage 10.10: Zang 10.40: Vervolg orkestcon cert 11.2012.50: Dansmuziek o. 1. van Jens Warny. Keulen, 456 M. 6.35: Havenconcert 10.35: Concert 11.05: Gramofoonpl. 11.50: Brucknerconcert m. m. v. kwartet ten en koren 1.35: Omroepkleinorkest. o. 1. v. Eysoldt 4.20: Weragkamerorkest o. 1. v. Hartmann 6.20: Gramofoonpl. 6.55: Zang 8.20: Uit Frankfort: Om roeporkest o. L v. Rosbaud 11.001.20: Dansmuziek. Rome, 421 M. 8.30: Gramofoonpl. 9.05: Militair concert o. L v. d'Elia. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 10.20: Salonorkest en GramofoonpL 12.20: Omroepsymphonie-orkest 1.302.20 Omroeporkest m. m. v. solist 5.20: Gra mofoonpl. 6.35: Omroepsymphonie- orkest 8.20: Omroeporkest m. m. van zangsolist 10.2012.20: José Schnljders en zijn orkest. 484 M.: 10.20: Gramo foonpl. 12.20: Omroeporkest m. m. van soliste 1.302.20: Gramofoonpl 5.20: Omroepsymphonie-orkest 6.20: Gramo foonpl. 6.35: Salonorkest 8.20: Ka mermuziek 9.20: Gramofoonpl. 10.40: Zangvoordr. Gramofoonpl. 10.3012 20: José Schnijders en zijn orkest. Deutschlandsender, 1571 M. 8.20: Om roeporkest o. 1. v. Kirsten en solisten. In de pauze van 9.109 25: Actueele uitzen ding 10.20 en 11.05: Berichten 11.20 12.20: Dansmuziek. MAANDAG 3 SEPTEMBER. Hilversum, 1875 M. Algemeen gramma verzorgd door de Vara 8 001 Gramofoonpl. 10.00: Morgenwijding VPRO 10.15: Declamatie C. Rijken 10.30: „De Notenkrakers" o. 1. v. D. Wins 11.00: Vervolg declamatie 11.20: Vervolg concert 12.00: Klein Vara-ensemble o. I. v. F. Bakels 1.45: Zenderverzorging 2.00: Gramofoonpl. 2.30: Voor de vrouw 3.00: Gramofoonpl. 3.45: Zen derwisseling 4.00: Gramofoonpl. 4.30: Voor de kinderen 5.00: „De Fliereflui ters" o. 1. v J. v. d. Horst 5.45: Decla matie R. Numan 6.00: Vervolg concert 6.30: W. Hutschenruyter: Herinnerin gen uit het Ned. Muziekleven 7.00: „De Notenkrakers" o. 1. v. D. Wins 7.40: Causerie M. Beversluis 8.00: Herhaling S O.S.-berichten 8.03: A. de Booy (zang) en J. Jong (orgel) 8.20: Vaz Dias 8.30: Vark-orkest o. 1. v. H. de Groot 9.00: Dr. L. Heyermans: Diphterie en haar bestrijding 9.15: Vervolg orkestconcert 10.00: Vaz Dias 10.15: „De Fliere fluiters" o. 1. v. J. v. d. Horst met mede werking van A. de Booy (zang) 11.00: Klein Vara-ensemble o. 1. v. F. Bakels II.3012.00: Gramofoonmuziek. Huizen. 301 M. NCRV-programma 8.00: Schriftlezing en meditatie 8.15 9.30: Gramofoonpl. 10.30: Morgendienst o. 1. v. ds. W. J. v. Lokhorst 11.00: Chr. Lectuur 11.3012.00 en 12.15: Gramofoonpl 12.30: Orgelspel Jan Zwart 2.00: Voor de scholen 2.35: Causerie A. J. Herwig 3.153.45: Gramofoonpl. 4.00: Bijbellezing ds. K. van Anken m. m. v. mej. C. de Jager (zang) en M. J. Jur- jaanz (orgel) 5.00: Concert (piano, alt, cello) en Gramofoonpl. 6.306.58: Vra- genhalfuur 7.00: Politieberichten. Ned. Chr. Persbureau 7.10: Gramofoonpl. 7.30: Vragenhalfuur 8.00: Arnhemsche Orkestvereeniging o. 1. v. H. J. Manks, m. m. v. Julie ManksHeetveld (sopraan) 9.00: mr. J. Kunst: Indonesische Muziek" 9.30: Vervolg concert. Om 10.00: Vaz Dias 10.30: Taptoe Tambours en Pijpers Gramofoonplatenreportage. Hierna tot' 12.00: Gramofoonmuziek. Daventry, 1500 M. 10.35: Morgen wijding 11.20: Gramofoonpl. 12.20: Orgelspel T. Jenkins 1,05: Gramofoon- platen 1.35: Western Studio-orkest o. 1. van F. Thomas, m. m. v. M. Thomas (alt) 2.50: Gramofoonpl. 3.20: Schotsch Studio-orkest o. 1. v. Daines 4.05: Sted. Orkest Burton o. 1. v. H. Fellowes 5.05: Sonateconcert door B Humby (piano) 5.35: Kinderuur 6.20: Berichten 6.50: Northern Studio-orkest o, 1. v. J. Bridge 7.35: Gevarieerd programma 8.20: Bridgewater Kwintet 9.00: „The Road to Ireland", spel van Filson Young 10.00: Berichten 10.20: BBC-orkest o. 1. v. H. Foster Clark 11.15: Voordracht 11.20 12.20: SyHney Kyte en zijn band. Parijs „Radio-Paris", 1848 M. 7.20 en 8.20: Gramofoonpl. 10.3511.50: Orkest- concert 12.20: Pascal-orkest 8.20: Cellorecitai G. Hekking 9.05: Orkestcon cert o. 1. v. Cooper. Kalundborg, 1261 M. 12.20—2.20: Strijkorkest_o. 1. v. Bendix 3.205.20: Philh. Orkest te Aarhus o. 1. v. Jensen en Hoeberg 7.508.50: Orkest van Tivoil's Concertzaal o. 1. v. Felumb 9.20 en 10.50: Vervolg orkestconcert 11.50 12.20Dansmuziek. Keulen, 456 M, 5.50: Gramofoonpl. 6.45: Orkestconcert 10.30: Concert 12.20: Omroepkleinorkest o. 1. v. Eysoldt 2.20: GTamofoonpl. 4.20: Omroeporkest o. 1. v. Kühn 5.40: Zang Maria Dahmen (sopraani 7.50: Sted. Orkest en Sted. Koor te Aken en solisten o. 1. v. Prof. Dr. P. Raabe 9.00: Concert 9.20: „Tcll- spiele" 11.0012.20: Concert o. 1. v. Iseglio. Rome, 421 M. 8.30: Gramofoonpl. 10.20: Gevar. programma. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gramofoonpl. en Pianorecital 1.30 2.20 en 5.20: Salonorkest 6.50: Gramo foonpl. 8.20: Omroeporkest. Pianoreci tal 10.3011.20: Gramofoonpl. 484 M.: 12,20: Salonorkest m. m. v. soliste 1.30 2.20: Gramofoonpl. 5.20: Omroepor kest 6.35: Gramofoonpl. 6.50: Schoe- makerconcert 7.35: Gramofoonpl 8.20: Pianorecital 8.50: Gramofoonpl. 9.05: Concert uit Vichy. Hierna tot 11.20: Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 8.35: Omroepkoor o. 1. v. Görner 9.20: „Tell- spiele", radiotooneel o. 1. v. F. Ritter 10.20: Berichten 10.50: Lezing 11.05: Weerbericht 11.2012.20: Uit Konings bergen Omroepkleinorkest o. 1. v. Wileken. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Zondag 2 September. lste programma: Hilversum van 824 u. 2e progTamma: Huizen van 824 uur. 3e programma: 8.0013.20: Keulen 13.20—1450: Brussel VI. 14.20—15 20: Parijs Radio 15.2017.00: Deutschl.- sender 17.0019.00. Bloemendaal 19.00 ,19.35: Brussel Fr. 19.3520.20: Luxem burg 20,2022.20: Deutschlsender 22.20—aN.: Brussel Fr. 4e programma: 10 2013.00: Brussel VI. 13.00—16.50: Daventry 16.50—20.20: Londen Reg. 20.20afl.. Weenen of Luxemburg. Maandag 3 September. lste programma: Hilversum van 824 u. 2e programma: Huizen van 824 uur. 3e programma: 8.0012.20: Keulen 12 20—15.20: Londen Reg. 15.20—17.20: Kalundborg of Luxemburg 17.2019.20. Brussel Fr. 19.20—22.20: Weenen of Luxemburg 2250afl.: Boedapest of Keulen. 4e programma: 8.208.50: Parijs Radio 1035—11.20: Parijs Radio 11.20—17.35: Daventry 17.3518.20: Een der Eng. „National" zenders 18.2020.20: Brussel VI. 20.20—afl.: Londen Reg. De uitzending der R. O. V. geldt niet voor- het locale Leidsche programma; In de plaats hiervan omvat programma 5 der R. O. V. den geheelen dag Daventry Wijzigingen voorbehouden. 8S

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7