VELO TAFELBILJARTS LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 1 September 1934 UIT DE OMSTREKEN. belastingvrij. Prima en Billijk. AGENDA. HAARLEMMERMEER. Een grootsche herdenkingsavond. Door de Oranj evereenlging Hoofddorp werd in de Beurs ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin een grootsche herdenkingsavond gehouden met medewerking van de Hoorddorpsche Orkestvereeniging. De groote zaal, waar van het podium met Oranje en de Vader- landsche driekleur versierd was, bleek haast te klein te zijn voor alle belangstel lenden. De voorzitter, de heer P. Heilker. sprak een gloedvol openingswoord. Hij riep allen een hartelijk welkom toe, in het bijzonder wethouder Kistemaker als vertegenwoor diger van het gemeentebestuur. Spreker heette hierop ook den burgemeester als feestredenaar welkom, alsmede ds. Sal- verda. Na gemeenschappelijke zang en muziek van de H. O. V. hield mr. Slob een van groote Oranjeliefde en dankbaarheid ge tuigende rede, die met een hartelijk ap plaus werd begroet. Hierna had er vertooning plaats van eenige films, w.o. de huldiging van H. M. de Koningin in het Stadion, het 25-jarig regeerlngsjubileum tan H. M„ en de ope ning van de Staten-Geoneraal. Herhaal delijk werd geapplaudisseerd bij het aan schouwen van de Koninklijke familie, die de geestdriftige menigte toewuifde. Na af loop van het eerste gedeelte van deze film- vertooning, die zeer goed tot haar recht kwam, hield ds. J. C. Salverda een schoone rede. waarin hij treffende woorden van dankbaarheid en eerbiedige hulde wijdde aan de nagedachtenis van H. M. de Ko- ningin-Möeder en Z K. H. Prins Hendrik en op boeiende wijze schetste het toe komstbeeld van het Nederlandsdhe Volk in verband met het gelukkig bezit van het nog overgebleven Oranjehuis. Na de pauze had het tweede gedeelte van de filmvertooning plaats, Ter afwisse ling werden door de H. O. V. zeer verdien stelijk eenige nummers ten gehoore ge bracht. Aan het einde dankte de voorzit ter hartelijk voor de betoonde groote be langstelling en voor de veelzijdige onder vonden medewerking, die tot het welsla gen van dezen avond hebben medegewerkt. Het was een herdenkingsavond, die het kenmerk droeg van waardig en gepast feestbetoon. Een merkwaardig nachtelijk incident! De koopman H. uit Amstelveen had een paar ramen gekocht van den landbouwer T., aan den Kruisweg, die er 's avonds mee op stap ging om ze af te leveren en beta ling te vragen. Hij trof toen echter H. niet thuis en vond het toen blijkbaar maar het verstandigste het gekochte weer mee te nemen naar zijn woning. H. 's avonds thuis komende en hoorende dat T. de ramen niet achtergelaten had, ontstak daarover in woede en begaf zich naar de Haarlem* mermeer om te trachten H. de van hem ondervonden behandeling, die hij hoogst ernstig scheen op te vatten, betaald te zetten. Hij gaf eerst de politie nabij Sloten van het gebeurde kennis en belandde, nadat het middernachtelijk uur reeds ge slagen had, ten slotte in Hoofddorp, om ook daar zich te gaan beklagen bij de poli tie, die hem aanraadde kalm te zijn en voor het instellen van een onderzoek ge duld te hebben tot een meer geschikt uur op den dag. H. verwijderde zich hierop, doch scheen nog niet bevredigd te zijn, want hij werd steeds luidruchtiger en vond een tweetal op den weg zich bevindende personen be reid hem te wijzen waar T. woonde. Bij diens woning begon hij de ramen met z'n vuisten te bombardeeren en bedreigingen te uiten, die T. zoodanig den schrik om het hart joegen, dat hij aan de achterzijde van zijn woning uit een zolderraam sprong om de buren te waarschuwen, bevreesd als hij was te zullen worden aangevallen, temeer daar hij bij het ontdekken van de twee op den weg staande met de zaak niets uitma kende mannen, in de meening verkeerde dat deze zich bij H. hadden aangesloten. Toen de buren voor eventueele hulp verschenen, vonden ze H. op den grond liggen. Het bleek, dat de man zich zóó driftig had gemaakt, dat hij het bewust zijn was kwijtgeraakt. Per auto werd hij met assistentie van de inmiddels gewaar schuwde politie naar Hoofddorp over gebracht, waar hij gelegenheid kreeg om van dit nachtelijk incident weer op dreef te komen! Een Jeugdkapel. Het resultaat van de te Nieuwvennep aangewende ijverige pogingen tot stichting van een Jeugdkapel naast de Ned. Herv. Kerk aldaar, is reeds van dien aard, dat verwezenlijking van het mooie plan spoe dig is te verwachten, dank zij van ver schillende zijden reeds ondervonden steun en medewerking, in het bijzonder van de vrouwen- en meisjesvereerüging, ds. Bou- mar. Ned Hervormd predikant en het hoofd van de Hervormde School, de heer W. Faber. RECLAME. 6721 Velo Waschmachine Maatschappij N.V. Meer dan 100 filialen In Nedarland. HILLEGOM. Het Gas en Waterbedrijf. Het gasbedrijf heeft in 1933 een winst gemaakt van f. 7.490.05. waarvan f. 6.826.06 aan de gemeentekas en de rest aan het reservefonds van dit bedrijf ten goede komt. Het waterbedrijf maakte in 1933 een winst van f. 2.058.36. welk bedrag tot dek king van vorige verliezen is afgeboekt. Terklaring van het batig saldo. De gemeente heeft haar rekening over 1933 afgelost en met een batig saldo van f. 52.675.25, een mooi resultaat, vooral als men in aanmerking neemt, dat 1932 een nadeelig saldo opleverde van f 14.740.73. Het voordeelig saldo van ruim een halve ton is te danken aan het besluit om de bestaande reserve in eens in 1933 op te soupeeren, bedragende f 58.675.25. Handel in bollen. De handel aan de Hillegomsche Bloem bollenveiling was deze week. wat hyacin then betreft niet vlug en zelfs stug. Ver schillende gevraagde soorten tulpen maak ten stijgende prijzen, kleine maten Dar- wins zijn gezocht. Narcissen halen zeer moeilijk de minimumprijzen, alleen Tes- selsche Sions en Spurren gaan graag, ook soort-crocussen zijn graag. Irissen hebben zoo goed als geen waarde. Oude tramhalte In gevaar. Het gerucht gaat, dat de tramhalte Vossenlaan (de voormalige Remise) opge heven, en vervangen zou worden door een halte bij de Tetsstraat. Dit punt van den weg is te smal voor vluchtheuveltjes. wel ke aldaar aangelegd zouden worden, en bovendien ligt de al meer dan een halve eeuw bestaande halte bij de Vossenlaan in een zeker centrum. Er mag echter wel op de belangen van de trampassagiers gelet worden. Zij verlangen hun oude halte te behouden. De Koninginne-herdenking. Hier is de Koninginnedag alleen in den avond herdacht, De harmonie „Crescendo" gaf een concert in de muziektent en de Chr. Oranje-Vereeniging hield een bijeen komst in de Geref. Kerk. Deze. niet druk bezochte bijeenkomst, is geopend door den voorzitter, den heer K. J. van Gemert; voorts is er gesproken door ds. Krabbe, ds. Hendriken en ds. Lekkerkerker (uit Bennebroek). De heer De Koning bracht orgelnum mers ten gehoore. Besloten werd met twee coupletten van het Wilhelmus. In het jaar 1933 is door de gemeente uitgegeven aan steun en werkloozen f. 101.913.12, voor werkverschaffing de som van f7490.60. aan zorg voor jeugdige werk loozen f519.17, subsidie aan werklozen kassen f20.356.82 en aan het Burgerlijk Armbestuur f. 38.000. KATWIJK AAN DEN RIJN. Geslaagde Koninginnedag viering. Ter gelegenheid van den verjaardag van HM. de Koningin zijn door de Oran- jevereeniging op eenvoudige wijze kinder feesten georganseerd, die in alle opzichten uitstkend slaagden. Des morgens was het feest voor de belde kleuterscholen. De lokalen waren op keurige wijze versierd; de Oranjeliederen klonken hoog op, de versnaperingen smaak ten uitstekend. Zooals gewoonlijk werd een rondwandeling door de straten ge maakt, waar ouders en belangstellenden met bijzonder genoegen den kleurigen op tocht gadesloegen, 's Middags vormden de leerlingen der lagere scholen een optocht. Onder de opwekte tonen van de Harmonie „Katwijk" begon die omwandeling door het dorp. Een opwekking was wel noodlg! Was het des morgens droog weer geweest, uit de grauwe wolken drupte de regen neer. Zoo werd het speelterrein aan de Nieuwe Commandeurslaan bereikt. De muziek speelde het Wilhelmus, de bur gemeester hield een korte toespraak, be sloten met een; „lang leve onze Koningin". De regen hield op, de zon kwam zelfs door de wolken en in de beste stemming namen de kinderspelen een aanvang. Behalve de Burgemeester en zijn echtgenoote, zagen wij ook de wethouders I>ubbeldam en Veltkamp en de loco-secretaris, de heer Collette. Tijdens de spelen werden de kin deren getracteerd en speelde de Harmo nie vaderlandsche liederen en marschen. Rondom het afgezette terrein sloegen schouwspel gade! De uitslagen van de spelen waren: Jongens 1ste klas: Houtjesrapen; 1. Dirk Houwer; 2. Kees Wassenaar; 3. Koos de Ruiter. Ballengooien:l. Piet v. Duijvenbode; 2. Cor de Vries: 3. Louis Vreeburg. Meisjes 1ste klas: Vlagsteken: 1. Sophie Botermans; 2. Coba Passchler; 3. Tini de Mooij. Houtjes rapen 1. Ali Hogenwoning, 2. Marie Grootendorst; 3. Geertrui v. Rijn. Jongens 2de klas: Broodjes happen: 1. Kees v. Dijk; 2. Leen Blonk; 3. A. Wijsman Turfrapen: 1. Gerard Ouwerling; 2. Jan V. Dijk; 3. C. Vlieland. Meisjes 2de klas: Lepel in de flesch: 1. Beppie Brussee: 2. Corrie Meijer; 3. Jo v. d. Vijver. Waschophangen: 1. Annie Boskamp; 2. Jo v. d. Valk; 3. Rika de Kreek. Jongens 3de klas; Naar den trein: 1. Nic. v. Paridon: 2. Bertus v. d. Heiden: 3. H. Wijsman. Zakloopen: 1. Cor Viegent- hart: 2. Piet Castenmiiler: 3. Sam. Zwaan. Meisjes 3de klas: Waschophangen: 1. Coba v. d. Akker; 2. Annie Keur; 3. Pietje Zwaan. Muiltje loopen: 1. Ali Zandbergen 2. Jo Elfrink; 3. Annie v. Paridon. Jongens 4de klas: Popdragen: 1. Paul Wijsman; 2. Herman Boskamp; 3. Cobus Meijer. Appelhappen: 1. Paul Spierenburg; 2. Jaap Zwanenburg; 3. Kees Houwer. Meisjes 4de klas: Ezelstaartsteken: 1. Jannie Bestebroer; 2. Maartje Abbink; 3. N. Nöof3ijk. Muiltje loopen: 1. Dirkje Hoek; 2. Dora Aanhane; 3. Mien v. Pari don. Jongens 5de klas: Appelhappen: 1. Jo. v. d. Boon, 2. Cor Noordermeer; 3. Wim v. Weeghel. Hindernisbaan: 1. Joop v. Delft; 2. Gerrit Spierenburg; 3. Arie Boe- zaard. Meisjes 5de klas: Naar den trein: 1. Janna de Lange; 2. Greetje Bekker; 3. Tonia Winters. Balendragen: 1. Marie v. d Perk: 2. Coba Jansen; 3. Jople Castenmiiler. Jongens 6de klas: Hindernisbaan; 1. Theo v. d. Logt; 2. Alb. Houwaard; 3. Arie de Bruijne. Mastklimmen: 1. Plet Boef; 2. Gijs Verhoef; 3. Cor Wijsman. Meisjes 6de klas: Kinderwagen rijden: I. Riekje v. d. Bosch; 2. Stien Schaap; 3. Nellie Compeer. Stoelendans: 1. Geertrui Noppen; 2. Mien v. Rijn; 3. Lena v. Dijk. Jongens 7de klas: Mastklimmen: 1. Nic. Grootendorst; 2. Gijs v. Delft; 3. Bas Zwaan. Hardloopen op klompen: 1. M. V. d. Gugten; 2. Jan v. Steijn; 3. Henk Aan hane. Meisjes 7de klas: Stoelendans: 1. Lina Spierenburg; 2. Annie Mlnnee; 3. Guurtje v. Delft. Kinderwagen rijden: 1. Rie Fen- nes; 2. Rie Wassenaar; 3. Annie v. d. Valk. Omstreeks zes uur had de terugtocht plaats langs Kerkstraat. Commandeurs- pad, Commandeurslaan, Achterweg, v. Egmondstraat naar de Turfmarkt. aar de prijzen werden uitgedeeld. Des avonds gaf de Harmonie onder bijzondere belangstelling een concert in de muziektent. KATWIJK AAN ZEE. Arbeidsbemiddeling. Bij den directeur van de gemeentelijke arbeidsbeurs zijn thans Ingeschreven 378 werkzoekenden n.l. 26 opperlieden, 44 grondwerkers, 24 timmerlieden, 30 metse laars, 4 fabriekarbeiders, 18 kuipers, 95 losse arbeiders, 42 landarbeiders, 43 vis- schers, 1 autogeen-lasscher, 9 stokers, 4 binnen-schlppers, 2 varensgezellen. 1 kok, 1 machinist, 5 venters. 7 scheepmakers, 9 schilders, 1 machinebankwerker, 3 lood gieters, 3 stucadoors, 1 broodbakker, 1 tuinman, 1 chauffeur, 1 smid, 3 dienst meisjes, 1 werkster, 7 jongens, 11 meisjes. Bij de werkverschaffing zijn werkzaam 10 mannen. Geplaatst zijn 3 grondwerkers, 1 fabrieksarbeider, 1 kuiper, 4 losse ar beiders. Het Reddingsmiddelen fonds. De netto-opbrengst van den bazar, ten bate van het Reddingsmiddelenfonds ge houden, heeft bedragen de som van f. 1200. De drie vereenlgingen: Katwljk's Stille Strand, Katwijksche Reddingsbrigade en V.V.V. beoogen voor het volgende jaar grootsche plannen. Zij zullen zich dezen winter gezamenlijk bezighouden met de voorbereidingen van het organiseeren van nieuwe aantrekkelijkheden voor het vol gende badseizoen, om gelden bijeen te brengen voor het bouwen van een Centrale Tent op het Noorderstrand en voor het aanschaffen van twee reddings-flotteurs, één voor het Noorder- en één voor het Zuiderstrand. Een hollend paard. Gistermiddag omstreeks 4 uur liet een paardrljdster haar viervoeter stil houden in de poort van den banketbakker W. den D. in den Drleplassenweg. Zij deed het dier het hoofdstel af; terwijl zij naar bin nen ging om wat lekkernij voor het paard te halen, ging dit er van door. Het holde den Drleplassenweg af en ging door de Schevenlngerstraat, waar het werd gegre pen door Karei Timmers, wonende in dit straat. Een rustige Koninginneherdenking. Op rustige wijze is de verjaardag van H. M. de Koningin hier herdacht. De schooljeugd werd des morgens in de scho len getracteerd en verder verblijd met een middag vacantie. Des avonds concentreer de de drukte zich op den Boulevard, waar door U.N.I. een concert werd gegeven in de muziektent, onder leiding van den heer P. C. Langmuur, die eenige Vader landsche liederen op het programma had gezet. Veel belangstelling trok daar ook de filmvertooning door den heer Kruyt, die boven zijn fotozaak liet draaien de natuurfilm „Een expeditie op Vuurland." Jongen gered. Door twee leden van de Katwijksche Reddingsbrigade de heeren A. v. d. Vlis en Joh. de Best, werd op het Zuiderstrand uit zee een jongen gered, die daar bij het baden in levensgevaar verkeerde. Op het politiebureau is te bevragen een heerenrijwiel, dat onbeheerd op straat is aangetroffen. Hiermede bericht ondergeteekende dat zij haar zaak in Manufacturen heeft overgedaan aan Mej. N. LIESVELD» SCHUITEMAKER. Met hartelijken dank aan mijn Cliënteele voor het genoten vertrouwen ondervonden, beveelt zij haar in ieders gunst aan. Mej. M. HAASNOOT. In aansluiting aan bovenstaand be richt ik U, dat de zaak in Manufacturen van Mej. M. HAASNOOT door mij is overgenomen. Hopende door correcte bediening hetzelfde vertrouwen zich moge waardig te maken. Beleefd Aanbevelend N. LIES VELD .SCHUITEMAKER R. v. Limburgstr. 10, Katwijk a. Zee Heropening hedenmiddag 3 u. LISSE. De Schoolfeesten. Op de scholen is de Koninginne-verjaar- dag op gepaste wijze gevierd. Allereerst werden de kinderen in de klassen bij het feit zelf bepaald. Verder werden op de speelplaatsen interessante kinderspelen uitgevoerd, waaraan mooie prijzen ver bonden waren. Ook werden optochten door het dorp gemaakt onder groote belang stelling van vele ouders. Alle kinderen werden onthaald op tractaties. 't Was voor hen een gezelligen dag! De winkeliers onzer gemeente worden Maandag 3 September, van des voormid dags 91 uur in de gelegenheid gesteld zich op een daarvoor aangelegde lijst op de Secretarie der Gemeente uit te spreken over de overwinning van de verkoopge legenheid op Zondag, resp. een dergelijke gelegenheid in het leven te roepen. NOORDWIJK. Belanghebbende winkeliers worden in de gelegenheid gesteld op Vrijdag 7 en op Zaterdag 8 September tusschen 10 en 12 uur v.m. op het politiebureau te Noord- wijk aan Zee en op het raadhuis te Noord wijk Binnen lijsten te teekenen, waarop zij zich individueel en leder voor wat zijn branche betreft kunnen verklaren vóór of tegen langere openstelling van de winkels op Zondag, zulks in verband met de laat ste wijziging der Winkelsluitingswet. De zelfde mogelijkheid bestaat voor de in de betrekkelijke winkels werkzame bedien den. NOORDWIJK BINNEN. De Konin gin nedagher denking. Gisteren heeft de Oranjevereeniging al hier de herdenking van den verjaardag van H. M. de Koningin op sobere wijze doen vieren, na een zeer korte voorbereiding, 's Morgens werd een kinderoptocht ge houden met muziek door 't dorp. Het be stuur van de Oranjevereeniging was daar voor te half tien bijeen op het Linden- plein, voltallig en in groot tenue. Ook het fanfarecorps Excelsior verzamelde zich daar. Vóór de afmarsch werd het Wilhel mus gespeeld, waarna men vertrok om de schoolkinderen bijeen te brengen voor een gemeenschappelijke wandeling door het dorp. Fleurig zagen de kinderen er uit met vlaggen en oranje! Dit is altijd een groote attractie voor groot en klein! Ook de muziek deed haar best! De stoet dromde voort door vele straten, Gelukkig bleef het droog, zoodat de feest vreugde niet verstoord werd. Tenslotte werd de stoet ontbonden en gingen de kinderen naar hun scholen terug om een bescheiden tractatle in ontvangst te ne men. Maar wij hadden toch niet gedacht, dat de O.V. van het betrekkelijk geringe bedrag dat kon worden uitgetrokken, zoo goed kon uitdeelen! 's Middags had op hot Llndenplein plaats het vermakelijke zak loopen voor Jongens van 712 jaar. Ook het baldrager! voor meisjes bracht de ge moederen der Jonge garde in beweging. Op de Voorstraat kon men getuige zijn van ringsteken per fiets voor Jongens en meis jes. Enkele hadden hun fietsen aardig ver sierd, maar zonder muziek is het toch we! wat doodsch. De korte voorbereiding in aanmerking genomen liep alles goed van stapel. Na afloop werden de prijzen door den secretaris, den heer F. H. v. Spanje met een toepasselijk woord uitgereikt. De uitslag luidde als volgt: Ringsteken: 1. Cath. v. d. Meer, 2. Oorry Vink, 3. Frans v. d. Berg, 4. Corry Waasdorp, 5. Nellie Kampman, 6. J. Koele- wijn. 7. Agnes Rulgrok, 8. Piet Stcenvoor- den, 9. Maria de Lange, 10. Gerrit Hoek, M. Bertha v. d. Weijden, 12. Ria Engels man, 13. Jac. Vogelaar, 14. SJoert Oeert- sma. 15. Dina v. d, Loo, 16. Cot Alkemade, 17. Adriana Stcenvoorden. 18. Mina War- menhoven, 19. Jan Alkemade, 20. Marie Kriek, 21. Neeltje v. d. Haak. Zakloopen: 1. C. v. Dam, 2. Willem Zoutenbier, 3. Jan Zwetsloot. 4 Arie Cas- pers. 5. Jac. Hoógeveen, 6. Simon Steen- voorden, 7. Cor Zoutenbier, 8. Kees Hooge- veen, 9. Jacob v. Leeuwen, 10. Jo v. Dam, 11. Wim Rulgrok. 12. Jeroen v. d. Ploeg. 13. Jan Slats, 14. Willem v. d. Holst, 15. Jaap Zuidhoek, 16. Louis Doove. 17. Anton v. Graas. 18, Jan v. d. Loo, 19. Oscar v. d. Heuvel, 20, Louis Bosman. Baldragen: 1. Dora Steenvoorden, 2. Tine Duynstee. 3. Tine v. d. Weyden, 4. Greta v. d. Holst, 5. Adriana de Lange. 7. Grietje v. d. Haak. 8. Truus Mulder. 9. Jo Koele- wijn, 10. Marie Doove, 11. Nelly Westgeest, 12. Morie Caspers, 13. Oath, de Lange. 14. Mies Christiaanse, 15. Truus van Ruiten, 16. Nelly v. Eeden. 17. Greetje v. d. Holst, 13. Annie v. Ruiten, 19. Gretha Bohemen, 20. Betsie de Haas. 21. Suze Mulder. 22. Femia Janson, 's Avonds had onder enorme belangstel ling een concert plaats, gevolgd door een lampionoptocht met muziek der Harmonie kapel „Crescendo". Hoewei een sober programma was samengesteld in verband met de tijdsom standigheden, kan het bestuur der Oranje vereeniging zeer tevreden zijn over het resultaat van haar werk, al werden de feestelijkheden des namiddags wel iets te veel gezegend door Pluvius. NOORDWIJK AAN ZEE. Het Koninginnefeest waardig gevierd. Al zag het er aanvankelijk wat somber uit. toch is hier op waardige wijze de ver jaardag van onze Koningin gevierd, be gunstigd door schitterend weer. 's Middags om 1 uur zijn de feestelijk heden Degonnen met een openingswoord van Burgemeester v. d. Mortel, waarna het Chr. Muziekgezelschap „De Echo der Dui nen" koraalmuziek van den toren ten ge hoore bracht. Vervolgens werd door het Bestuur met medewerking der muziek een rondwandeling door het dorp gemaakt met alle schoolkinderen. Bij de bewaarschool, waar de kleuters buiten waren opgesteld werden eenige nummers ten beste gegeven. Op het Autopark werd de keuring ge houden van de versierde fietsen voor de ringrijderij Prijswinnaars waren: le pr. Jansje Spaanderman, 2e prijs Antje Krug, 3e pr. Catr. de Vries, 3ea pr. Mien van Rijn, 4e pr. Clara Braun, 4ea pr. Annie Braun, 5e pr. Riek Meeuwenoord, 6 pr. Coba Koemans. Voor het ringsteken waren de gelukki gen: le pr. To v. d. Plas, 2e pr. Mlen v. d. Niet, 3e pr. Gré v. d. Berg, 4e pr. Rie v. d. Putten. 5e pr Clara Plug, 6e pr. Riek Meeuwenoord, 7e pr. Antje Krug. De winnaressen voor „Appeltje happen" waren: le pr. Leni Brons, 2e pr. Gerry v. Duis, 3e pr. Suzanna v. d. Haak, 4e pr. Willy Bardelmeyer, 5e pr. Jansje Kranen burg. 6e pr. Kitty Korevaar, 7e pr. Tia van 't Wout, 8e pr. Neeltje Plaatzer. Uitslag Hindernisloop: le pr. Jo Barn- hoorn, 2e pr. P. Dunk, 3e pr. B. L. Dunk, 4e pr. L. Hellenberg, 5e pr. Nic. den Hol lander. 6e pr. G. v. d. Wiel, 7e pr. G. v. Went. Voor zakloopen wonnen: le pr. Kees v. Rooyen, 2e pr. Willem Kloos, 3e pr Jan Bulk. 4e pr. G. Schippers, 5e pr. T. Broe ders, 6e pr. A. v. d. Niet. 7e pr. Piet Ooms, 8e pr. Teun v. d. Niet. En voor tonkrulpen: le pr. Nic Barn- hoorn, 2e pr. Jac. Heus, 3e pr. C. V. d. Berg Zondag. Vrije Evang. Gem.: Samenkomsten t» 10 uur voorm. en 8 uur nam. Dinsdag. Chr. Fröbelschool (Heerensingel 281' Tentoonstelling van leerllngenwerk. en 79 uur nam. Stadsgehoorzaal: Volkszangavond Animo", 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg. 8 uui na®, „Madchen mit Prokura". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uui. Trianon Theater, Breestraat, 8 uur nam. .Liefde en gros". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat no. 52 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door. loopende voorstelling: „De mummie". Casino-theater. Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „De man met de wassen beelden". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Gencej- kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halfdrie tot halfvier. Inenting tegen dlphterle 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde: Consultatiebureau voor Alco holisten. 7 uur nam- Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 27 Aug. tot en met Zondag 2 Sept. a.s waarge nomen door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, Telef. 807 en E. B. de Mets, Korevaarstraat 51, Telef. 3553. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Hovens Gréve, Jasperse, Kort- mann, Meyboom en Poortman. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Hugenholtz, tel. 390 4e pr. D. v. d. Niet, 5e pr. B. v. d. Berg, 6e pr. H. v. Rijn, 7e pr. Fr. Wissing, 8e pr. Kees Duindam. Het behoeft geen betoog, dat voor deze spelen zeer veel belangstelling was! 's Avonds werd door de „Echo der Dui nen" op het Autopark een concert gege ven, waar weer velen van genoten heb ben, terwijl ook een gecostumeerde lam pionoptocht plaats vond, waaraan velen deelnamen. Het geheel was uitstekend opg waarvoor het bestuur der Oranje Vereenl- ging een woord van lof toekomt, daar zij met medewerking van de goede muziek van de „Echo" en bijgestaan door de regeling der politie, gezorgd heeft, dat de liefde voor ons Vorstenhuis tot uiting kon komen! OEGSTGEEST. DE VERBOUWDE R.K. SCHOOL. Officieele openstelling. Gistermiddag waren vele belangstellen den opgekomen naar het Vereenigings- gebouw „St. Willlbrord" tot het bijwonen van de officieele opening van het gehee! verbouwde RJK. Schoolgebouw aan de Rhijngeesterstraatweg. Onder de aanwezigen merkten wij op: het RJC. Kerkbestuur, de beide kapelaans ded parochie de eerw. heeren Roest en Mariens, enkele raadsleden, alle hoofden van de lagere scholen in de gemeente, een deputatie van de Ohr. School aan den Endegeesterstraatweg, de heer Baak Insp. van het L.O. De Comm. van Toezicht op het Lager Onderwijs, de schoolarts de heer dr. In 't Veld; het personeel der RK. school, de architect de heer ir. J. v. d. Laan, de aannemer van het bouwwerk, de heer de Jong e.a. Van het Dag. Bestuur der Gemeente was bericht van verhinde ring ingekomen. Nadat allen waren ge zeten sprak de voorzitter van het School bestuur, pastoor P. M. de Vetten een woord van welkom. Spr. merkte op, dat deze dag niet alleen verheugend is te noemen waar het juist de herdenkingsdag is van de verjaring onzer geliefde Koningin WüheOimina, maar wel inzonderheid een dag van vreugde voor het RJK. Schoolbestuur met deze officieele opening van de verbouwde school in tegen woordigheid' van zoovele blijken van be- landstelling In het Christelijk onderwijs. Sedert langen tijd heeft de Inspecteur van het L.O. de heer Baak voortdurend aangedrongen op verbetering. Hij kan ais de initiatiefnemer van de verbouwing be schouwd worden, voor welk feit spr. den Inspecteur hartelijk dank bracht! Voorts bracht hij dank aan het Gemeentebestuur en de leden van den Raad voor hunne medewerking. Wat het ontwerpen van de plannen en de uitvoering van de verbou wing aangaat, zijn wij zeer tevreden. Spr. dankte daarvoor de architecten de heeren v. d. Laan die in overeenstemming met de plaats, het landelijk karakter daarvan heb ben weten te behouden. Voor de uitsteken de uitvoering van het werk roemde spr. mede de correctheid van de heeren de Jong en v. d. Velden als aannemers. Spr. wenschite het hoofd der school de heer Paardekooper en het personeel van harte geluk en hoopte dot zij in overeen stemming met het gebouw, met frisehheid en vroolijktoeid hun arbeid aan de opvoe ding dei- jeugd mogen voortzetten. Hij was dan ook overtuigd, dat oe schoolarts, de heer In 't Veld als bewaker der gezondheid van de kinderen ingenomen zal zijn met de tot stand gekomen verbou wing, evenals de Commissie van Toezicht op het L.O. Hij sprak tenslotte den wensen uit dat met deze school door de vorming der jeugd goede resultaten bereikt moge worden. Nadat de thee was aangeboden sprf- de Insp. van het L.O.. de heer Baak. Deze dankte voor de tot hem gerichte woorden van waardeering door den voo.- zltter en herinnerde aam zijn vele teleur stellingen tijdens het bezoek aan de sch°° daarbij verklarende dat dit niet het perso-

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6