ZWANEN BERG'S 75l,e Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 29 Augustus 1934 Derde Blad No. 22834 BINNENLAND. VRAGENRUBRIEK. SPORT. LEVER PASTEI DE GEZONDHEIDSTOESTAND VAN DE KONINGIN. hare majesteit practisch geheel hersteld. gare Majesteit Koningin Wilhelmina, jj. te Aasgaardstrand (Noorwegen) eeni- dagen in het Toerist Hotel ziek gelegen geeft, is nu practisch geheel hersteld. Al ten een zekere nervositeit laat zich nog telden. H. M. behoeft, gelijk reeds gehield, in- tnsschen niet langer het bed te houden, gergistermiddag maakte H. M. met prln us Juliana een klein uitstapje met een motorboot op de Oslofjord in de omgeving tan Aasgaardstrand. Tijdens de ongesteldheid van Hare Ko- pinklijke Moeder maakte de prinses nu en dan kleine tochtjes op de fjord. (Msb.) DE NIEUWE RIJKSWEG AMSTERDAM—SASSENHEIM. men maakt flinke vorderingen. AmsterdamSchiphol in het voorjaar gereed. Onze correspondent te Haarlemmermeer ichrijft ons: Op verschillende plaatsen in de Haar- emmermeer worden met de in vollen gang pjnde werkzaamheden voor den aanleg »n den nieuwen Rijksweg Amsterdam iissenheim die de verbinding met Den laag zal vormen en de eerste autobaan foor snelverkeer in Nederland zal zijn Seeds flinke vorderingen gemaakt. De Deensche firma Christiani en Niel- ien door wie werd uitgevoerd de onder- ouw voor de te plaatsen ijzeren bascule- rag met twee overspanningen over de Sngvaart nabij Sloten stelt al het aogelljke in het werk om dit groote werk mg voor den a.s. winter gereed te krijgen, loch dit zal den stand van het werk in aanmerking genomen wel niet mogelijk Jljken. Bij informatie kregen wij ook wel vestiging van ons vermoeden, dat er nog kI eenlge maanden mee gemoeid zullen Ijn en er zelfs bij een eventueel vroegen riengen winter kans op is, dat deze on- krbouw met z'n geweldig sterke beton- b ijzerconstructie misschien niet eerder tin in het begin van het a.s. voorjaar zal urnen worden opgeleverd. Op Amsterdamsch grondgebied is de xmdbaan voor den nieuwen weg reeds rover voor de beharding enz. gereed, dat ïk als de brug gereed is direct aarop kan worden aangesloten. Als alle aartoe noodige factoren meewerken, zal irmoedelijk het eerste deel naar Schiphol het voorjaar van 1935 gereed kun- m zijn. De overspanning van deze monumen- ile brug een der voornaamste werken i den nieuwen snelweg wordt gelegd cog boven den straatweg in den Nieuwe- Kerdijk, omdat het werkprogram voor tdrijft dat deze belangrijke verbindings- nergens door zijwegen zal worden ge raden en over de bestaande oude wegen Haarlmmermeer door middel van via- kcten zal worden geleld. Het eerste via- luct aan Schiphol-zijde over den Spaam- roudenveg een kolossaal bouwwerk ran gewapend beton is reeds geheel foltooid en heeft nog wel iets weg van een «(hangende brug, omdat aan de opritten ildaar nog niet is begonnen. Ook verder D Haarlemmermeer is men hier en daar ip het traject bezig met den bouw van Se andere viaducten, o.a. over den provin- fialen Kruisweg nabij den Sloterweg, ilwaar het betonwerk reeds zoover is ge- rorderd, dat de weg is overbrugd door de jzeren hulpbalken, die straks weer worden (erwijderd als het beton zich zelf dra- jen kan. Aan de ophooging met zand van de te Baken autohaan die bij de openstelling ioor gemaakte kluften vanaf de over- :ragde dwarswegen wel te bereiken zal tjn wordt ook voortdurend hard ge reikt, zoodat weldra het groote werk in Haarlemmermeer zich over een afstand ran meer dan 20 Kilometer zal hebben iitgebreid. Nabij den Vijfhuizerweg staan ffnige reservoirs, door middel waarvan «t met vaartuigen aangevoerde zand over bet langs dien weg gelegd spoorbaantje •aar de plaats van bestemming wordt gebracht. Tussohen den Sloterweg en den Aals- Beerderweg is de geniedijk op drie plaat- kn uitgegraven. Door de middelste van de iaardoor verkregen groote ruimten loopt ie snelweg met de ongeveer 40 meter breede, over de beide aan weerskanten wn den geniedijk zich bevindende vaar ten gemaakte bruggen, die in verband met ie mede aldaar ln uitvoering zijnde be langrijke geniewerken zeer laag en alzoo ffljwel zonder opritten werden gebouwd. Bij deze twee geheel gereedgekomen bruggen staande dit evenals de brug bij Sloten en de andere kunstwerken het ken- Berk dragen van een belangrijk stuk werk h de uitvoering van het groote plan beeft men in beide richtingen een prach tig uitzicht op de autobaan en een schoone gelegenheid om zich van de grootschheid ra belangrijkheid van het geheele werk kn behoorlijk denkbeeld te kunnen rormen. Als onze inlichtingen juist zijn, dan ligt bet in de bedoeling langs den snelweg één rijwielpad te maken aan de zijde waar de kieuw-gegraven vaart zich bevindt. Van de laatste in het plan opgenomen 1» de richting van Sassenheim te bouwen belangrijke kunstwerken w.o. een brug 'a schuine richting over de Hoofdivaart Jisschen Abbenes en de Kaag met over brugging aan weerszijden van den Hoofd ig en een brug over de Ringvaart bij Jaasenheim met 'overbrugging van den tisserdijk is aanbesteding binnenkort te '«wachten. P. SMIDT VAN GELDER, t Te Bentveld is in den ouderdom van 82 laar overleden de heer P. Smidt van Gel- t!t president-commissaris en oud-direc- •rar van de N.V. Vereenigde Koninklijke 'wierfabrieken Van Gelder en Zonen te Jalzen. De teraardebestelling is bepaald {P Vrjjdag te Westerveld. het verrichten van arbeid door vreemdelingen. Kon. Besluit afgekondigd in het Staatsblad In het Staatsblad is thans afgekondigd een Kon. Besluit, waarbij zijn vastgesteld de voorschriften, bedoeld in artikel 11 der wet tot regeling van het verrichten van arbeid door vreemdelingen. Onder arbeid wordt verstaan: a. arbeid van welken aard ook, welke wordt verricht in dienst van derden, al of niet tegen het genot van loon of andere vergoeding, in geld of in natura; b. arbeid, die in aange nomen werk in de onderneming van den werkgever wordt verricht, zoowel van hem, die dien arbeid persoonlijk verricht, als van hen, die dezen bijstaan. Op aanvragen en vergunning, als be doeld in artikel 2 der wet, wordt vanwege den minister van Sociale Zaken beslist door den directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbe middeling. De minister is bevoegd, voor bepaalde beroepen of bedrijven, commissiën in te stellen, aan welke hij of de directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverze kering en Arbeidsbemiddeling advies kan vragen, betreffende de toepassing van ar tikel 2 der wet. Een vergunning moet schriftelijk wor den aangevraagd aan den directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverze kering en Arbeidsbemiddeling door den werkgever die hier te lande arbeid wenscht te doen verrichten door vreemdelingen. De vergunning is, behoudens de moge lijkheid tot intrekking tusschentijds, gel dig gedurende het tijdvak, voor hetwelk zij werd verleend. Dit tijdvak kan van wege den minister door den directeur van den Rijksdienst voornoemd worden ver lengd. indien bij dezen daartoe tijdig een schriftelijk verzoek wordt ingediend. Dit K. B. treedt in werking met ingang van 30 Augustus. nat. chr. geheelonthoudersbond. HET ONGELUK VAN Dr. VAN DER LEEUW. Piloot Viruly geeft zijn oordeel. Een verslaggever van het Persbureau Vaz Dias heeft gistermiddag een onder houd gehad met den bekenden K. L. M.- vlieger en publicist A. Viruly, die dr. J. van der Leeuw op zijn heenvlucht naar Kaap stad tot Athene heeft vergezeld. De heer Viruly, die juist met een machine uit Londen was gekomen, was zeer ont daan van het noodlottig bericht, temeer omdat hij met den heer Van der Leeuw meer dan 15 jaren bevriend is geweest. Op de vraag waarom hij den heer Van der I^euw (die 42 jaar oud was) op zijn heenvlucht naar Athene vergezeld had, antwoordde de heer Viruly, dat zulks ge schied was op verzoek van den heer Van der Leeuw zelf. „Mijn vriend, zelde hij, was op de heenvlucht nog geen geroutineerd vlieger; voor zoover mij bekend, had hij niet meer dan 50 vlieguren achter den rug. Toch moet ik u zeggen, dat besliste on ervarenheid geen groote rol kan hebben gespeeld, aangezien het mij op de vlucht naar Athene opgevallen was, dat de heer Van der Leeuw geen enkele fout heeft ge maakt. terwijl juist deze route, die over den Balkan ging, niet mis was. Zooals u bekend is, was ik slechts twee dagen in zijn gezelschap, daarna moest ik terugkeeren, omdat ik een vlucht naar Indië moest maken. Oorspronkelijk was het de bedoeling geweest, dat ik de geheele vlucht naar Kaapstad en terug zou mee maken, doch hiervan is niets kunnen komen." „Vindt u het risico van een dergelijke vlucht groot?" „Er zijn er verscheidenen geweest, aldus de heer Viruly, die een dergelijke vlucht met succes bekroond hebben gezien. Het element van risico was echter mijns in ziens in het onderhavige geval, gezien het feit dat de heer Van der Leeuw met een éénmotorig sporttoestel vloog en geen radio aan boord had, zoodat hij niet ge waarschuwd was voor gebieden van slecht weer, niet gering. Bovendien is zoo om streeks de evenaar het weer in dit jaar getij allesbehalve gunstig. Ik wil u er tenslotte nog eens met na druk op wijzen, zoo besloot de heer Viruly het onderhoud, dat de ervarenheid ln het vliegen van den heer Van der Leeuw op de heenvlucht aan den korten kant is ge weest, doch dat, nu hij 'de heenvlucht er zoo goed heeft afgebracht, moeilijk meer van onervarenheid kan worden gespro ken." Reuter meldt ons uit Johannesburg: Naar verluidt is gisteren een opsporings- viiegtuig van Mpika uitgezonden. Het zag het verongelukte vliegtuig van den heer Van der Leeuw half verborgen onder het dichte kreupelhout op een afstand van 30 mijl van Mpika. De wrakstukken waren onherkenbaar. Tengevolge van het dichte kreupelhout kon het opsporingsvliegtuig niet landen in de nabijheid. Het opsporingsvliegtuig heeft eenige malen over de wrakstukken rond gecirkeld, doch de bestuurder heeft gee nerlei signalen of teekens op den grond waargenomen. Naar gemeld wordt is een afdeeling veld politie, waarbij zich een medicus heeft ge voegd, uit Mpika vertrokken naar de plaats des onheils. De voortgezette vergadering. In de gistermiddag voortgezette verga dering te Schiedam werd medegedeeld, dat tot leden va ft het hoofdbestuur waren ge kozen de heeren ds. P. M. de Jong. te Zutfen en C. J. Toebes, te Rotterdam. Hierna kwamen de voorstellen ln behan deling. Het eerste voorstel was van het hoofd bestuur om de oude vereenigingsvlag rood- wit-blauw met blauw kruis op witte baan en daarnaast de oranje-blanje-bleu vlag, beide als vereenigingsvlag te aanvaarden, de eerste als raamvlag, de tweede als draagvlag. Daarnaast kwam gelijktijdig in behandeling een voorstel Hilversum-Bloe- men-kwartier om een nieuwe blauwe ver eenigingsvlag in te voeren, waardoor de oude komt te vervallen. Na eenlge discussie kwam het voorstel- Hilversum in stemming. Het voorstel-Hil- versum werd verworpen met 156 tegen 44 stemmen. Er ontstond een levendige discussie waaraan tal van H.B -leden en afgevaar digden deelnamen. Tenslotte werd geen beslissing genomen. De oude vlag blijft voorlooplg gehandhaafd en volgend jaar komt de zaak opnieuw op het tapijt. Een voorstel-Kampen om de algemeene vergadering om de 2 jaar te houden, werd verworpen. Voorstellen van Rotterdam en Amster dam-Zuid inzake publicatie van de agenda in het orgaan, konden vervallen, wijl aan den wensch dezer afdeelingen reeds is vol daan. N. a. v. een voorstel-Apeldoorn, ge amendeerd door Nijmegen inzake een al gemeene vergadering in een kampeercen- trum, werd besloten terzake een studie commissie te benoemen en in 1935 de jaar vergadering te Leeuwarden, welke afd. het verzoek daartoe deed, te houden. Een voorstel-Alkmaar om een leden- register aan te leggen, werd gerenvoyeerd naar het Hoofdbestuur. Een voorstel-Steenwijk inzake de refe raten op de jaarvergadering werd inge trokken. De afd. zal een voorstel tot regle mentswijziging indienen. Een voorstel-Scheveningen om winkel raamtentoonstellingen te houden, werd aangenomen. Een voorstel-Utrecht-Leidschevaart, om in Nov. een z.g.n. ledenwerf-actie te hou den door het geheele land, werd eveneens aan het hoofdbestuur gerenvoyeerd. Hierna werd de behandeling van het agendum gestaakt en de middagvergade ring gesloten. Met autobussen begaf het gezelschap zich naar het Hoofd te Rotterdam, ten einde een rondvaart te maken door de Rotterdamsche havens. Gisteravond werd een wijdings-samen- komst gehouden. R.K. BOND VAN BAKKERSPATROONS. Te Haarlem is gisteren de jaarvergade ring gehouden van den R.K Bond van bakkerspatroons. Jaarverslagen en begroo. ting werden goedgekeurd. Aan de orde Was1 hierna de verkiezing van een bondsvoorzitter wegens aftreding van den heer Van der Post. De heer J. M. J. Loose, te Bergen op Zoom. werd bij acclamatie tot voorzitter gekozen. In het bestuur werden voorts gekozen voor het Bisdom Haarlem de heer J. van den Berg, voor Utrecht S. van Hemmen, voor 's-Her- togenbosch Van Leeuwen, voor Roermond L. Schreurs, voor Breda L. Emmelkamp. In de overige bestuursfuncties werden be noemd de heeren Van der Post, Muller en Van Oostzaan. Vervolgens kwamen in behandeling de verschillende voorstellen, o.a. van Rotter dam en Breda betreffende het versche cadetje. Het hoofdbestuur stelde voor, dat het hierover met andere organisaties zal over leggen, daar één bond niets vermag. Van verschillende zijden kwam men hiertegen op. De afd. Beverwijk en Den Haag verzetten zich tegen elke verande ring van verkoop- en werktijdbepallngen. Rotterdam en Breda handhaafden hun voorstellen, daar de coöperaties zich toch niet aan de arbeidstijden houden. Voor den middenstander is het een levens- quaestie den verkooptijd uit te breiden. Het hoofdbestuur verzekerde dat dit vraagstuk zijn aandacht heeft. Rector Boonekamp hield vervolgens een inleiding over „de R.K. bond van bakkers- patroons en de bedrijfsverordening". De vergadering werd daarna verdaagd. VERSPREIDE BERICHTEN. De beide watervliegtuigen, die gister morgen om kwart voor zeven van Den Helder naar Kopenhagen waren gestart, zijn gistermiddag om drie uur aldaar aan gekomen. Prov. Staten van Utrecht hebben het voorstel van Ged. Staten tot verlaging van de salarissen van het provinciale personeel verworpen. HET FEEST VAN GRONINGEN'S ONTZET i I Gisteren vierden de Groningers weer hun j aarlij kschen feestdag ter herdenking van het beleg en het ontzet der stad op 28 Augustus 1672. Het feest is op de gewone wijze gevierd. Op het programma stonden als altijd: Openbare concerten, rondgangen met mu ziek, carillonbespeling, zomerkermis op de Vischmarkt en de Ossenmarkt: keuring van tuigpaarden op de Groote Markt, con cours hippique, en tot slot een vuurwerk met slotdecoratie „De A-toren", een van Groningen's mooiste bouwwerken. De publieke belangstelling was bijzonder groot. A. Z„ te O. Leiden, Alphen, Zwam- merdam, Bodegraven, Woerden, Utrecht, de Klomp. Ede. Arnhem, Zevenaar, Elten, Emmerik, Bienen, Wesel, Dinslaken, Duis burg, Düsseldorf. Flingern, Mettmann, El- berfeld, Barmen, Schwelm, Hagen, Iser- lohn, Westig, Altena, Lüdenscheid. Totaal 352.6 K.M. C. v. D„ te L. Adressen ln dien zin worden door ons niet verstrekt. K. J. K. te L. „De stad Zierikzee" ver trekt Dinsdags en Vrijdags uit Rotterdam De dienstregeling ligt bij de firma v. d. Schuyt alhier ter inzage. D. K. te L. Voorschoten, Veur, Voor burg, Hoornbrug, Delft, Zweth, Overschle. Totaal 25.3 K.M. Overschie, Rotterdam, Nieuwerkerk, Gouda, Brug Haastrecht, Goejanverwelle- sluis, Oudewater, viersprong bij Montfoort de Meevn. Oudenrijn, Utrecht. Totaal 57.7 K.M. W. M R. te L. ..Nederlandsehe Bak kers-Courant" ULtg.: NV. Mij. tot Expl. van „De Brakke Grond". Nes 53—55, Amster dam C. Abonn. f. 2.50 per jaar. BILJARTEN. DUITSCHE BOND GESCHORST. OP HET INTERNATIONAAL CONGRES TE WEENEN JHR. MOLLERUS TOT VICE-PRESIDENT GEKOZEN. Te Weenen vond het jaarljjksche congres van den Internationalen Biljart Bond (Union Internationale de Federations Amateur de Billard) plaats, welke bijeen komst werd voorgezeten bij ontstentenis van den heer Faroux (Frankrijk) door den Zwitser B. Bréguet. Aanwezig waren van de 11 aangesloten landen slechte 5 bonden nJ. Frankrijk, België, Oostenrijk, Zwitserland en Neder land. De Nederlandsche Billard Bond werd vertegenwoordigd door de heeren J. San ders en Tj. Brouwer. De Duitsche Biljard Bond had bericht ■gezonden om politieke redenen niet naar Oostenrijk te kunnen komen. Een belangrijk agendapunt werd ge vormd door de behandeling van het voor stel om het systeem ..Avé" (gelijk aantal beurten) definitief in te voeren. Op voorstel van den Belgischen afgevaar digde. den heer Baudart, werd na lang durige discussies besloten het systeem „Avé" nog een jaar ais proef te aanvaar den. Een definitief besluit over deze kwes tie zal genomen worden op het volgende congres, dat op 21 en 22 Augustus 1935 te Brussel wordt gehouden. De belangrijkste aangelegenheid op dit congres was wel de z.g. Duitsche kwestie. Naar men weet heeft de Duitsche kwestie ook in de Nederlandsche Biljartwereld heel wat beroering gewekt. Het ging om de goedkeuring van de statuten van den Duitschen Biljart Bond door den Inter nationalen Bond, welke aangelegenheid te Weenen ter sprake werd gebracht. Om de ingediende statuten van den Duitschen Bond te onderzoeken werd een commissie benoemd van drie leden. Een van deze drie leden was de heer J. Sanders (Neder land). Bij het controleeren van de Statuten van den Duitschen Bond bleek der commissie, dat daarin een artikel voorkomt, (fat on aannemelijk is, n.l. dat de Reichssport- fuehrer. de heer von Tschammer und Osten, het recht heeft om den Biljart- fuehrer (thans den heer Curt) te benoe men of af te zetten. In laatste instantie heeft de sportfuehrer dus alles in den Duitschen Biljart Bond te zeggen, wat met door de U.I.F.A.B. kan worden aanvaard. Bovendien was het reglement van den Sportfuehrer niet ingediend, ofschoon dit door den Duitschen Bond was toegezegd. Na een langdurige discussie werd met al gemeene stemmen besloten om den Duit schen Biljart Bond te schorsen voor den tijd van één jaar wegens handelingen, in strijd met de belangen van de biljart- sport. In 1935 kan Duitschland dus te Brussel voor het eerst weer ter vergadering komen waar opnieuw zal worden beslist. Dit besluit houdt dus in, dat in het ko mend biljartseizoen geen Duitsche biljar ters kunnen deelnemen aan internationale wedstrijden en dus niet aan de Europee- sche of Wereldkampioenschappen. In de vacature ontstaan door het bedan ken van den heer Sanders werd Jhr. dr. J. C. Mollerus. voorzitter van den Nederland- schen Biljart Bond, gekozen tot vice-voor zitter van de U.I.F.AB. De wedstrijden zijn nog niet volledig bekend, maar toch staat reeds vast, dat Nederland de Europeesche kampioenschap pen 45/2 cadre organiseert met als datum 3 Januari 1935, waarschijnlijk te Den Haag. De Europeesche kampioenschappen drie banden zullen eveneens in Nederland wor den verspeeld en wel op 21 Maart waar schijnlijk te Amsterdam. Beide kampioen schappen gelden als voorwedstrijden voor de wereldkampioenschappen. De wereldkampioenschappen 45/2 wor den te Morrtpellier in Frankrijk gespeeld, terwijl de wereldkampioenschappen 3 ban den ditmaal te Algiers zullen worden ge houden. o VOETBAL. C. G. W.—N. R. M. Morgenavond te 6.30 uur speelt C.G.W. I tegen N. R. M. op het Sportman-terrein. NEDERLAAGWEDSTRIJD TE WOUBRUGGE. Gisteravond speelde te Woubrugge het derde elftal van Alphen een beslissings wedstrijd tegen Koudekerk I om den eersten en tweeden prijs. Na ongeveer 20 minuten spelen wordt op het Alphendoel een tam schot gelost, keeper v. Vliet denkt den bal gemakkelijk te hebben als hij vlak voor doel stuit en over v. Vliet in doel verdwijnd 01. Na de thee is Alphen het eerste in den aanval, met de voorhoede wil het echter niet al te best, toch ziet Jansen kans uit een doelworstellng de partijen op gelijken voet te brengen 11. Alphen zakt dan even af, waarvan Windhorst gebruik maakt om met een fraai schot zijn club andermaal de leiding te bezorgen 12. Koudekerk wordt thans vrijwel geheel op eigen helft teruggedrongen, doelpun ten blijven evenwel uit, zoodat het einde komt met een overwinning voor Koude kerk dat daarmede den eersten prijs in deze nederlaagserie weet te behalen. Scheidsrechter Arnoldus leidde goed. WATERPOLO. de zijl i—s. z. c. i Om den Havenbrugbeker. Morgenavond om 8 uur speelt De Zijl I tegen S.Z.C. I uit Schiedam den Jaarlijk- schen wedstrijd om den Havenbrugbeker, waarvoor steeds groote belangstelling be staat. De beker, geschonken door den heer A. van Egmond. eigenaar van het Sigaren magazijn „Havenbrug", werd vorig seizoen gewonnen door S.Z.C.nadat De Zijl twee maal achtereen had weten te winnen. Zooals bekend moet de beker driemaal achtereen of vijfmaal in totaal worden gewonnen om in definitief bezit over te gaan. Voor de competitie speelde De Zijl tegen S.Z.C. te Schiedam gelijk, terwijl de thuis wedstrijd werd gewonnen. Ook ditmaal geven we De Zijl een goede kans op de overwinning. Evenals vorig jaar zal de beker door den schenker persoonlijk aan de winnaars v/orden uitgereikt. Na afloop speelt De Zijl n tegen een zevental van het 4e Reg. Infanterie. MOTORSPORT. DE INTERNATIONALE ZESDAAGSCHE. Op den tweeden dag van den Internatio nalen Zesdaagsche Motorwedstrijden werd de étappe van Partenkirchen naar Biehl, Rosenheim, Brannenburg, Enterrochttaoh, Urfeld naar Partenkirchen gereden, een afstand van 339 K.M. in den nacht had het flink geregend, terwijl gistermorgen bij den start wederom de regenval Inzette. Tot Rosenheim Leverde de rit voor de 203 mo torrijders geen moeilijkheden op. Eerst bij1 Fading op de Samersberg kwamen de moei lijkheden. De slechte weg was gedeeltelijk door particuliere wagens geblokkeerd, waardoor vertraging ontstond. De aan komst des middags te Brannenburg ge schiedde in verband hiermede veel te laat. Daar de wegen door den voortdiurenden regenval zeer slecht waren hadden de rijders het zeer zwaar te verantwoorden. In den loop van het parcours werden de wegen echter weer beter en ook de Kessel- bergweg leverde geen moeilijkheden op. Te Partenkirchen kwamen de rijders na een zwaren rit zeer vermoeid aan. Allen hebben straf punten De Hollanders Zuur en Van Beek zijn uitgevallen. De juiste resultaten zijn nog niet bekend, RECLAME. 6515 Fijn van smaak en gear. Een tractotie oan de koffietafel. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. DE ALGEMEENE—K. N. G. Morgenavond te kwart voor zeven speelt De Algemeene tegen K. N. G. op haar terrein aan de Zijl. Ook begin dezer week zit er weer heel weinig „gang" in den handel in gebruiks- vee en de prijzen van melkkoeien zijn beslist in dalende richting, 't Wordt voor den tusscherahandel dan ook een moeilijke situatie. De aanvoeren worden iets opgevoerd hetgeen een gewoon verschijnsel is om dezen tijd van het jaar en aan de mark ten ziet men zeer weinig enthousiaste koopers. We zagen voor het eerst sedert maanden wat voormalige Belgische bona fide kooplui aan de Rotterdamsche markt, die ongeveer 30 stuks zware en beste herfst kalvende koeien kochten, uit het Over- maasche gebied afkomstig. Deze dieren die doorgaans best van gehalte zijn werden goed betaald, f. 180 tot aan f. 230 per stuk toe. Afwijkende versche melkkoeien zijn in waarde sterk gedaald en varieerden van f. 80f. 140. Beste soorten f. 160 tot f. 180, doch de omzetten zijn gering. Ook de Groningsohe en Purmerender markten verliepen gisteren heel traag, met mindere omzetten en terugloopende prijzen. We voorzien een nog verdere inzinking in verband met duurte van de wintervoedering. Hooi is er ook maar schaarsch gewonnen, wat mede van invloed is. Op de slachtvee-afdeelingen was ook de algemeene tenóenz eenigszins van terug- gaar.den aard. Wie geen prima kwaliteit kon aanbieden moest zulks ervaren, want ontving wel 35 cent per K.G. minder dan de vorige weken. Prima waar bleef nog flink aan en iets boven de f. 0.60 per K.G. gelden. Voor 2de en 3de soorten noteerden we van f. 0.45f. 0.55 per K.G. geslacht gewicht. Prima stieren f. 0.500.52. Lichte soor ten van f. 0.42f. 0.46 per K.G. geslacht. Vette kalveren troffen ook wat minder kooplust, doch de prijzen bleven nog ongeveer op de oude basis f. 0.12 tot f, 0.26 per pond levend gewicht; extra kwalitei ten iets daarboven. Nuchtere kalveren voor de slachtbank redelijk goed verkoopbaar f. 4f. 8. Naar fokkers zoo goed als geen vraag. Ook de voorjaarsgraskalveren voor de fokkerij konden slecht worden verkocht f. 18f. 32. Voor den dood ook even minder omdat veel vrouwelijk goed voor de slachtbank werd verkocht en alzoo de stieren concur rentie aandeed. De wolveemarkt werd wat „overvoerd" en alzoo moesten de prijzen ook f. 1f. 1.50 per stuk inboeten. De varkens gingen Maandag te Rotter dam in prijs iets terug, doch bleven elders op prijs. Verbetering is er echter nog ner gens, ook maar eenigszings merkbaar. De prijzen blijven van 15 tot topprijs 16 cent. Licht goed 13Vi14'/* cent. per pond levend Op de verstelde markt van heden hier ter plaatse was zooals gewoonlijk minder aanbod van alle vee en de handel over het geheel stiller. VAN DER S.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 9