BLOEMENSERIE LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 24 Augustus 1934 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. ALPHEN Raadsagenda. De eerstvolgende vergadering van den raad onzer gemeente is bepaald op Maan dagavond a s. 7 u. De agenda bevat o.m. de navolgende punten 1. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van het ambtenaren reglement; 2. ld. tot vaststelling eener verordening betreffende de gemeente politie, als bedoeld in art. 223 3e lid der gemeentewet; 3. ld. l.z. het aan de O. St. uit te brengen advies met betrekking tot c.; salarlsiegellng voor den burgemeester, den secretaris en den ontvanger; 4 id. -. z. verhuring van de woning bij het Raad- hu^ aan de Raadhulsstr 5. Voorloopige vi'.elling van de volgende rekeningen over 1933 a. Water en Lichtbedrijven; b. Giondbedri)f; c. Gemeente-rekening, 6. id om goedkeuring te verleenen aan een wijziging van de begroting van het alge meen armbestuur voor den dienst 1933; 7. id om de rekening van het algemeen a mbestuur over den dienst 1933 goed te keuren. Burgerlijke Stand. Geboren Cornelia, dochter van J. van Biakel en C. Bonink Cornelis Arle. zoon van T v. d Linden en C Tuinenburg Tjeerd, zoon van J. Roodenburg en T. Hiemstra Theodorus Hendrikus. zoon van P Dongelmans en E de Korte Wilhelmina, dochter van M. N. Fase en W. Treur. Overleden: Geertrui van den Berg, oud 70 jaren, echtgenoote van Anthonle Boom. Gehuwd: Teunis Cornelis Verbeek, oud 25 jaren en Cornelia Alberta van Niedek, oud 23 jaren Jan Zaal, oud 69 jaren en Wilhelmina Lelljveld, oud 81 Jaren Johannes Jacobus van Capel, oud 29 jaren en Wilhelmina van Egmond, oud 23 Jaren Barend Donker, oud 26 jaren en Cor nelia Laros, oud 24 jaren. Een Chr. Middenstandsvereeniging Op initiatief van een voorlooplg comité werd ln het Vereeniglngsgebouw onder leiding van den heer C A Bos, een ver gadering gehouden om te komen tot op richting van een Chr. Middenstandsver eeniging alhier. Met algemeene stemmen werd tot oprichting besloten, terwijl ter stond 18 leden tot de nieuwe vereeniging toetraden. In het voorlooplg bestuur wer den gekozen de heeren: C. A. Bos, J. A. van Beek, W. v. Galen, B. Gorree, C. Haas beek, H. v. d. Horst, J. Nagtegaal en M. Voskuilen. Loop der Bevolking. Gevestigd: Van Rotterdam, Gerrlt Cu perus en gezin. Jan. Nieuwenhuyzenstr. 20 Bodegraveln, Willem Hoogeveen en zuster. Concordlastr. 22 Schiplulden, Fokeltje Dijkstra, Genphoek 5 Bode graven, Geertruida Visser, Heerenweg 27 Wassenaar, Neeltje Bergshoef, Ouds- hoornscheweg 100 Valburg, Dina van d. Berg, Oudshoornscheweg 108 Haarlem, Jannetje van den Ent, echtgen. van W. Verbrokken, Aarkade 48. Vertrokken: Naar 's-Gravenhage, Cor nelia N. Hoogendoorn echtgen. van F. L. van Muiswinkel Tomatenstr. 135 Bos koop. Teunis J. Kaptein, Bootstraat 9 Rietveld, Jan W. van Staveren en gezin, Spijker Rotterdam. Anna Alewljn echt gen. v. J. A. Dalebout, Borssele p.a. I. de Munnik Etten en Leur, Cornelis Aarts, Moleneind C 123 Rotterdam, Klaziena E A. Sip, Hoveniersstraat 18 Vreeswijk, Willem T. Hoogenboezem, Internaat Pr. Hendrikschool Sneek, Maria D. Essers, wed. van A. Banning, Leeuwarderstraat- ■sr-eg 60 Reeuwijk, Jacobus Kloek, p.a. E Hofman Woubrugge. Jacoba van Dijk. Hoogmade Stompwijk, Hendrik Kettenes, Stompwijksche weg 93. Het Ambtenaren-reglement. In aansluiting op het voorstel, waarbij B en W. ter vaststelling aan den raad aanboden een ontwerp-ambtenarenregle- ment, deelen B. en W. thans mede, dat naar aanleiding van ter zake gemaakte bemerking in de Centrale commissie van georganiseerd overleg, in art. 35 van het ontwerp-reglement, nog de volgende wijziging door hen wordt voorgesteld: ln het 2e lid sub. a. van genoemde bepaling vervallen de woorden: „behalve voor de reservestokers waaTvoor het aantal Zon dagen als maximum 35 mag bedragen". Toegevoegd wordt een_3e lid, luidende: B. en W. kunnen in bijzondere gevallen, het hoofd van den tak van dienst gehoord, afwijking van de bepalingen van 't 2e lid opleggen". De salaröregeling van Burgemeester, Secretaris en Ontvanger. In verband met de bekende missive van Ged. Staten stellen B. en W. voor de sala rissen van Burgemeester, Secretaris en Gemeente-ontvanger te bepalen als volgt: Burgemeester f. 5400—f. 6400; Secretaris f.4500f.5500; Ontvanger f.3350f,4350, welke bedragen op redelijke wijze aan sluiten bij de door G. St. ontworpen rege ling voor gemeenten van 13.00015.000 zielen, waarvan de salarissen zullen zijn als volgt: Burgemeester f.5000f.6000: Secretaris f. 4300—f. 5300; Ontvanger i. 3000—f. 3600. Nog zij gemeld, dat op de voorgestelde verlaagde salarissen de volledige pen sioenskorting voor eigen- en weduwen- pensioen van resp. i'h pet. en 5'It pet. wordt toegepast. Voor de functionarissen welke momenteel de beide laatste betrek kingen bekleeden zou. daar hun door den raad, evenals aan het overige gemeente- personeel bij de uitvoering van het pen- sioensverhaal. met goedvinden van G. St. een toelage tot gelijk bedrag is verstrekt, de bepaling dienen te worden gemaakt, dat voor hen de vermindering aan inko men niet meer zal bedragen dan 8V« pet. Tenslotte deelt B. en W. den raad mede, dat de burgemeester zich ten aas:zien van de bepaling van het bedrag van zijn jaar wedde van medebeslissing omtrent dit voorstel heeft onthouden. Onze plaatsgenoot de heer A. Looijen, werd benoemd tot deurwaarder bij de Arr. Rechtbank te Almelo. Naar wij vernemen, ligt het in de bedoeling, dat op 31 Augustus a s. de plaatselijke zang en mviekvereenigingen op het A.V.V. terrein in de muziektent een concert zullen geven. Door een jeugdig wielrijder werd een voetganger aangereden, die met een bus in zijn hand liep Tengevolge van de schok vloog de bus uit de hand van den jongen en kwam precies tegen een der etalage ruiten van het sigarenmagazijn „Toko" terecht, waardoor deze ruit werd vernield. BODEGRAVEN. Een burenruzie. Een tweetal buurvrouwen aan de Zuid zijde kreeg hooggaande ruzie, die tenslotte zóo erg liep. dat de een den ander een klap gaf. Deze kwam nogal aan. zoodat de betrokkene uitgleed en ln den Rijn te wa ter geraakte. Dat was niet voldoende om het strijdvuur te blusschen, want de hand tastelijke vrouw ging door met slaan, ter wijl haar slachtoffer ln het water lag. Ge lukkig schoten omwonenden toe: zij wis ten de vechtenden te scheiden en de drenkelinge op het droge te halen. Aan stonds werd de politie ln het geval gemoeid die proces-verbaal opmaakte. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Catharina Susanna, d van P Vlasveld en E. E. H Bom Ca tharina Maria, d van W. N. Kippersluis en C. Burggraaf. Ondertrouwd: Joh. de Koning 26 Jaar en IJ. Hulsman 27 jaar. Overleden: G. van Lummel, 61 jaar, echtg. van G. C. Honselaar. Loop der bevolking. Gevestigd: J. C. Mollinga, IJ. verpleeg ster van 's Gravenhage Th. W. Oudejans z. b. van Giethoorn L. ten Hoeve, van Ridderkerk. Vertrokken: G. Bakker, hulshoudster naar Steenwtjk. De Ger. Jeugdlanddag. De belangstelling voor den morgen al hier te houden Geref. Jeugdlanddag voor de Rijnstreek overtreft ver de verwach ting. Het comité heeft zich dan oqjc reeds genoodzaakt gezien zorg te dragen voor den aanleg van geluidsversterkers. Afscheid van Kapelaan J. J. Suijker. Heel onverwacht ls kapelaan J. J. Suij ker van de St. Willebrordus-parochie al hier overgeplaatst naar de St. Agnes-pa- rochie te Amsterdam. Z.Eerw. werd gis teravond door een comité in de gelegen heid gesteld afscheid te nemen van de parochianen. Tot kapelaan ls, gelijk ge meld, intusschen benoemd de eerw. heer Van Teijllngen, neomist. De werkverschaffing. De werkloozen zijn thans bezig met het aanleggen van een Ijzeren watertoevoer- kanaal van den Rijn naar het nieuwe bouwterrein ln Buitenkerk, waar het werk aan den te graven vijver ten einde loopt. Het werk vordert goed, zoodat binnen af- zienbaren tijd deze vijver gereed zal kun nen zijn. In de Meije werd gearresteerd de jeugdige S.. verdacht van diefstal van eenden. Deze werden opgespoord bij den grootvader van den jongen. Hij weTd door den Burgemeester verhoord en ontkende. Er zijn echter voldoende aanwijzingen om zijn schuld aan te nemen. De jongen werd voorlooplg op vrije voeten gesteld. BOSKOOP. Raadstukken. B. en W. stellen den raad voor om, ln verband met de 10*/« pensioenbijdragen, dat thans het gemeentepersoneel sedert 1 Juli j.l. moet betalen, de 57» tijdelijke kor ting die heden ook wordt betaald, te doen vervallen. B. en W. stellen den raad voor, om met ingang van 1 September e.k. te doen ver vallen den toeslag van 4op de wegens gasverbruik verschuldigde omzetbelasting en voorts om den prijs van een gasmunt waarvoor een M3 gas wordt geleverd, we der op 10 cent te bepalen. Een Meikoorlog. Onze gemeente wordt in de laatste da gen bezocht door enkele landbouwers uit den omtrek, die hun melk omzetten tegen een aanmerkelijk lageren prijs dan de plaatselijke melkslijters. Deze nemen daar tegen stelling. 40-jarig zakenjubileum. Op Zaterdag 1 September, zal het 40 jaren geleden zijn, dat de heer KI. Verkade Pzn. als filiaalhouder werd aangesteld door de firma S. Kunde en Sohn te Dres den. Zooals bekend, worden door deze fir ma tuinbouwgereedschappen, doch ln hoofdzaak messen en scharen vervaardigd. Dat het fabrikaat dezer firma hier ter plaatse burgerrecht verkregen heeft be wijst, dat bijna elke Boskoopsche kweeker, zijn snoei, oculeer of zetmes, benevens zijn snoei- en rozenscharen van bedoelde firma betrekt. De heer Verkade vertelde ons, dat hij thans zelf hier ter plaatse 6 vertegenwoor digers heeft en voorts dat hij zijn messen en scharen ook levert aan het Rijk, en tal van provinciën en gemeentebesturen, wèl een bewijs voor de degelijkheid van het fabrikaat! KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Geboren: Maartje, dochter van Willem Jacobus Jongeneel en van Gretha van Tilburg Adrianus, zoon van Wouter van den Dool en van Lijntje de Vries. Overleden:: Pleter van der Horst, oud 5 jaar, overleden te Hazerswoude Janne tje van Diggele, oud 3 jaar. Gistermiddag werd onder groote deel neming op de Algemeene begraafplaats al hier het stoffelijk overschot ter aarde be steld van de 3-Jarige Jannetje van Dig gele. die j.l. Maandag ln deze gemeente door een vrachtauto overreden en gedood werd. Aan de groeve werd niet gesproken. LEIDERDORP. De werkloosheid ls Iets toenemende. Bij het plaatselijk orgaan der arbeidsbe middeling staan thans 60 werkloozen in geschreven. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Theresia. dochter van J. W. Verhage en A. W. M van Eijg Helena Jacoba, dochter van F. Noordam en J. M. Ooms Anthonius Gerardus Theodorus, zoon van J P. Verhaar en W. M. Blommestijn Hilda Gonda, dochter van J. P. Blersma en P. Stadsvoort. Ondertrouwd: H. Schinkel, 28 Jaar, wonende te Doesburg en W. W. de Jong, 26 jaar. Getrouwd: D Groenheljde. 25 jaar, wonende te Zoetermeer en M. J. van der Welle, 23 Jaar. Overleden: M. Th. M. Rague, 21 Jaar, NIEUWVEEN. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt heden avond te half negen (n. t.) ln openbare zitting bijeen ter behandeling van de vol gende agenda: 1. Ingekomen stukken, w.o. goedge keurde Raadsbesluiten, schoolgeld-recla mes, ontslag-aanvrage gemeente-ontvan ger. 2. Voorgevel rooilijnen. 3. Gemeen schappelijke regeling betreffende 't open baar onderwijs met de gemeente Zeven hoven. 4. Wijziging instructies technisch personeel Vleeschkeuringsd lenst. 5. Ver pleging juffrouw Bon. 6. Verlaging van rente der geldleenlngen. 7. Burgemeesters woning. 8. Voorloopige vaststelling Ge meenterekening 1933. 9. Wijziging gemeen te-begrooting 1934. Burgerlijke Stand. Overleden: H van Brugge 4 j. Geboren: Martina Everdina, D. van P. J. Wijfje en M. Plasmeijer. Loop der bevolking. Ingekomen: G, v. Commenee van Aals meer B. v. Veen, van Amsterdam W. Spruit van Ruwill Z. C. Mesman van Zoeterwoude. Vertrokken: C. B. Rijsdijk naar Voor schoten Ph. A. Terhorst Cramer naar Velsen. Bij den agent der Arbeidsbemiddeling staan 9 werkloozen ingeschreven. Gevonden: een verchroomd heeren armbandhorloge. Inlichtingen ter Secre tarie. TER AAR. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. G. Jacobs v. Leiden A. A. Brand, v. Nieuwveen. Vertrokken: J. v. Varik n. Alphen a. d. Rijn F. J. v. d. Berg, n. Alkemade J. G. v. 't Hoofd, n. Bedegraven J. H. Vork, n. Zevenhoven C. W. H. Werter, n. Leiden. De zangvereeniging „Looft den Heer" behaalde op het concours te Bilthoven 'n eersten prijs in de eerste afdeeling. Ter afwisseling van de gewone weke- lijksche bijeenkomsten tot vervaardiging van kleedlngstukken, maakten de meis jes een uitstapje per autobus naar Apel doorn en omgeving. Er is dezen dag in de heide en tusschen de dennenbosschen volop genoten. Bij de politie zijn als gevonden voor werpen aangegeven: een vulpenhouder en een regenjas. WADDINXVEEN. Het gemaal in den Zuidplaspolder. Ten raadhuize ls een verzoek Ingekomen van het bestuur van den Zuidplaspolder in Schieland, gericht aan Ged. Staten, om vergunning tot ombouw van 't gemaal van dezen polder door vervanging van de stoombemaling door een dieselmotor, ge koppeld aan 2 centrifugaalpompen, zoo mede de oprichting van een bewaarplaats voor vluchtige oliën ten dienste van dat gemaal op het terrein aan de Kanaaldijk. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Egidius, z. v. A H. Verkleij en H. A. Veelenturf Christiaan z. v. Chr. Sanner en C. Slierendrecht. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. Buwalda en A. van Dron- gelen, uit Gouda W. J. van Spengen, uit Weesperkarspel D. Bakker uit Lln- schoten. Vertrokken: B. Verbaan en K. W. Ver sluis, beiden n, Gouda L. A. van den Berg, n. Amersfoort J. Geers n. Halste ren W. Verboom, n. Schoonhoven. Aan de O. L. School te Hekelingen is benoemd mej. W. C. Zoethout, onder wijzeres op wachtgeld alhier. De heer M. Kolkman en echtgenoote vierde onder groote belangstelling hun 55- jarige echtvereenlging. Door de vrijwillige brandweer, waarvan de heer Kolkman Ja renlang secretaris is geweest, werd in volle uitrusting met de nieuwe brandspuit een bezoek gebracht, om het echtpaar te fell- clteeren. WOUBRUGGE. GEMEENTERAAD. Een korte agenda. De Raad der gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Na opening door den voorzitter burgemeester Boddens Ho- sang, herdacht deze het overlijden van ZK.H. den Prins der Nederlanden, hetgeen door den Raad staande werd aangehoord. Medegedeeld werd o.a. dat Ged. Staten de bedrijfsrekenlngen 1932 hebben goedge keurd: idem de verordening tot wijziging der verordening op de begrafenisrechten. Werd voor kennisgeving aangenomen. Door den heer Bosman te Hoogmade is RECLAME- 6303 NIEUWE SERIE MATZIJDEN KOUSEN 48 - 69 95 - 1.25. ALLE MODEKLEUREN IN VOORRAAD, leer da moeite waard om aana ta komen kijken. een boek aangeboden voor de boekerijon der dank aan den gever werd deze schen king door den Raad aanvaard. Vervolgens werden de rekeningen 1933 aangeboden, ln de commissie van onderzoek werden benoemd de heeren Van Ruiten, Tondu, Anker en Noordam. Van den her D. Ver boom was een verzoek Ingekomen om den tijd van bewoning van de onbewoonbaar verklaarde woning B No. 177 te verlengen, waar het B. en W. gebleken ls, dat plannen bestaan deze woning af te breken en op nieuw op te bouwen, stelden zij dit College voor den termijn van bewoning te verlen gen. Zonder h. st. goedgekeurd. Door een tweetal ouders van kinderen die de RX. school te Hoogmade bezoeken was een verzoek ingekomen om vergoeding in de korten omdat volgens het verzoek de af stand van de woning naar de school meer dan 5 K.M. bedraagt. Op een nadere be spreking door de heeren Van Ruiten en Tondu. lichtte de voorz. toe dat art. 13 der L.O.-wet toelaat, aan ouders van school gaande kinderen die meer dan 5 K.M. van de school wonen, een vergoeding toe te staan. Afgezien van de vraag of de afstand wel 5 K.M. bedraagt, blijkt uit het verzoek niet, waarin die kosten bestaan. De kinde ren worden per autobus van en naar de school gebracht, hetgeen door het betrok ken schoolbestuur wordt betaald ln over eenstemming met een reeds eerder ge noemd Raadsbesluit, zoodat B. en W. niet anders kunnen dan voorstellen het ver zoek voor kennisgeving aan te nemen. Zon der h. st. werd aldus besloten. Als laatste punt van deze korte agenda werd aan den brugwachter van de brug te Hoogmade een tijdelijke aanstelling verleend op grond van het onzekere van het voortbestaan van deze brug. BIJ de rondvraag informeerde de heer Van Ruiten naar de thans geldende steun regeling. De voorzitter antwoordde dat deze ls gebleven zooals voorheen: alleen de kostgangers ontvangen nu f. 4 per week, dus f. 1 verhooging. De heer de Vette vroeg of de noodslacht- plaats te Hoogmade al in gebruik geno men kan worden waarop een bevestigend antwoord volgde. Ten slotte wees Weth. Lleverse op het feit, dat automobilisten ln het dorp te Hoogmade ln het algemeen spotten met de voorgeschreven maximum snelheid. Hij vroeg hieromtrent verscherpt toezicht. De heer Anker vroeg dit eveneens voor het dorp Woubrugge. Hierna volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Jacoba Hendrika, d. van W. Verburg en M. W. den Hertog Jacobus Wilhelmus, z. v. H. S. van der Meer en W. M. M. van der Ploeg Jan Dirk. z. v. J. D. Verzaal en W. Holleman. Getrouwd: Petrus Martinus Angevaare, 29 J. en Martina Maria Cornelia van der Ploeg, 24 j. AALSMEER. GEMEENTERAAD. De Gemeenterekening Geen verbreeding van den Uiterweg Geen beslissing inzake het terrein voor bouw der Chr, Geref. Kerk. De raad kwam in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burge meester J. Kastelein. Afwezig de heer B. Wegman. Na opening hield de voorzitter een korte gedachtenisrede naar aanleiding van het overlijden van Z. K. H. den Prins der Nederlanden, welke door den raad staande werd aangehoord. De notulen der vergaderingen van 12 en 28 Juni werden vastgesteld. Medegedeeld werd, dat Ged. Staten de gemeente-rekening over 1933 hadden goedgekeurd Aangeboden werden de gemeente- en bedrijfsrekening over 1933 welke door de commissie voor de financiën zullen onderzocht worden. Op voorstel van den heer M. Alderden zal allen leden de gelegenheid gegeven worden het onderzoek bij te wonen De gewone dienst der ge meente-rekening geeft aan: Inkomsten f. 699.338.P.0 en uitgaven f. 659.792.13, batig saldo f. 39.546.67, het Burgerlijk Armbe stuur f. 33.898.84. Door den voorzitter werd in behandelng gebracht het voorstel van B. en W., betreffende uitvoering van wer ken, ln verband met het 60 millioenplan. De directeur van Gemeentewerken had hierover rapport uitgebracht. De heer Jb. Alderden kan zich niet vereenigen met het betreffend rapport, waar de mogelijk heid van verbreeding van den Uiterweg wordt uitgeschakeld onder het motief, dat het geen hoofdverkeersweg ls. Z.i. Is hier geen rekening gehouden met de bedrijven, welke recht hebben op een goeden ver keersweg. Vooral in den winter bij bevroren water tobben de kweekers met het vervoer. Ook de heer M. Alderden Czn. had gaarne den Uiterweg als werkobject gewenscht. Hij vroeg in dit verband, of de raad com petent of ondergeschikt aan den directeur ls. Volgens spr. ademt het rapport een geest van verzet, terwijl de directeur zich moest plaatsen ln de gevoelens van den raad. Ook de heeren Spaargaren en Baardse verklaarden zich voorstanders van verbreeding van den Uiterweg. Weth. v. d. Meer merkte ln dit verband op. dat er geen sprake van ls. dat voor verbrecding van den Uiterweg geld zal beschikbaar gesteld worden. Spr. heeft trouwens geen enkele verwachting van alle opgegeven werken. Het voorstel van B. en W. werd dan in Zaterdag. N. Vaart: Demonstraties Leidsche I dingsbrigade, 3 uur nam. Zondag. Oud-Hortuszlcht: Concert „D.OK" m I „Werkmans Wilskracht", 8 uur nani. Zweminrichting H. Rijndijk: p0io. I tournool L. Z, C.; 2 uur nam. 1 DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genen. I kunde; Consultatiebureau voor moeiUlki I kinderen. Halfdrie tot halfvler. Inentlne I tegen dlphterle 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventieve o«. neeskunde: Consultatiebureau voor Alco- hollsten. 7 uur nam. Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees- kunde. Consultatiebureau voor Beroet», keuze. 4—5 uur nam. 1 BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur na» „Met groeten en kussen Veronlka". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater. Breestraat, 8 uur nam. „De Bewaarschool". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat no 52 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door.' loopende voorstelling: „De onzichtbare man." Casino-theater. Hoogewoerd 49. 8 u, na I „Melodie der Llebe". Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdlenit der apotheken wordt van Maandag 20 tot en met Zondag 26 Aug. a.s. waargenomen door apotheek: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523. stemming gebracht en verworpen met 10 I 2 st. (die der belde wethouders), waar mede de raad dus den Uiterweg op het verlanglijstje wilde houden. Op een verzoek van J. J. Hoogervorst om koop teelland en water, werd op voorstel van B. en W. afwijzend beschikt. Ten dienste der verbreeding van den Oosteinderweg machtigde den raad het col lege een strook grond aan te koopen van H. Buskermolen. In behandeling kwam dan het voorstel van B. en W. tot vaststelling van een ver laagden koopprijs voor een terrein ln Plan Zuid, ten behoeve van den bouw eener kerk met kosterswoning door de Chr. Ger, Gemeente, alhier. De heer M. Alderden Czn. vond het voor-1 stel zeer onsympathiek. Indertijd, bij de vaststelling der grondprijzen voor Plan Zuid zijn de normen tot het uiterste be- I rekend. En hoewel niu in het prae-adviej I wel gezegd wordt, dat stichting van een kerk bevorderlijk zal blijken te zijn voor particulieren bouw, gelooft spr. dat niet. HIJ ziet ln deze een zuiver groeps- en geen algemeen belang. De heer C. Spaargaren Dzn. bleef sceptisch tegenover den bouw der kerk staan, temidden van de sport terreinen; daaruit worden conflicten ge boren. Die terreinen worden bij voorkeur Zondags gebruikt, niet alleen voor sport, doch ook voor betoogingen en dat zal aan- leiding tot wrijving geven. Spr. acht die plaats voor een Chr. Geref. Kerk tamelijk ongeschikt. Het voorstel werd in stemming gebracht, met tot resultaat, dat de stem men staakten, n.l, 66. Vóór het voorstel: j Baardse, v. Itterzon, v. d. Meer, Berghoef, Zeestraten en Raadschelders. Naar aan leiding van een adres bepaalde de raad het sluitingsuur van alle oafé's op Zater dagavond om 11.30 uur. Na 11 uiur mag geen muziek meer gemaakt worden. De voorgedragen tijdelijke leeraren aam de gemeentelijke middelbare handelsavond school werden bij acclamatie benoemd, mits goedkeuring van den minister. In verband met het voorstel von B. en W. tot wijziging der steunregeling voor werk loozen. waren door den Aalsm. Bestuur- dexsbond adressen ingediend, waarin om. gevraagd werd de uitbetaling der steun gelden op Zaterdag in plaats van Maandag te doen plaats hebben. De heeren Hartlng en Spaargaren pleitten voor uitbetaling op Zaterdag. De voorzitter vond het eigen aardig. dat de betrokkenen nooit bij het bureau gesproken hebben over uitbetaling op Zaterdag. Het betreffende punt werd aangehouden tot de volgende vergadering. Bewoners van den ringdijk Schinkelpolder hadden een adres aan den raad gericht, waarin verzocht werd tot aanvulling der politie-verordening, ter opneming van een verbod zich op of aan den openbaren weg to bevinden ln aanstootgevende kleeding. De heer Zeestraten betoogde de noodzake lijkheid der aanvulling, doch de andere leden wilden eerst betrouwbare gegevens zien over deze aanstootgevende historie, waarom zij besloten het adres te renvoyee- ren naar B. en W. om prae-advies. Naar aanleiding van een vraag van den heer Hatting, betreffende gebruik telefoon door weth. Berfhoef, ontstond een gedach tewisseling, welke eindigde ln een politiek steekspel tusschen Vrijheidsbond en S.D. AP. Vervolgens ging de raad over ln ge heime zitting. Verkoopingen. Door Notaris H. Bax werden krachtens art. 1223 B. W., In „De Oude Veiling in publleken verkoop gebracht: 1. Een hofstede, aan den Heerenweg alhier, met woonhuis, stal, welland enz, groot 7.79.25 HA. Eteenaar C. J. Borst. Kooper A. Goebel alhier voor f. 10.200.—-- 2. Winkelhuls met schuurtje en en, aan de Zijd straat t? Aalsmeer, groot 83 c.A. Eigenaar J. v. Dlllewijn. Kooper G. T- Doom te Hilversum voor f. 5,900. 3. Terreinen, gelegen alhier aan den Stommeerweg, groot 10 Are 80 c.A. Eige naar H. Burgstede. Kooper Boersma, Utrecht. De schipper v. T. had het ongeluk van een pakschuit in de Ringvaart te vallen. Hoewel eenige personen reeds toe schoten om v. T. te redden, bleek geluk kig. dat hij kon zwemmen, waardoor de drenkeling spoedig behouden den kon bereiken. 2-2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6