Thijs IJs en de gedienstige Geest LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 24 Augustus 1934 UIT DE OMSTREKEN. HAARLEMMERMEER. GEMEENTERAAD. Uitbreidingsplannen Badhoevebuurt en omgeving Schiphui Aanduiding nieuwe wegen in Zwanenburg Badhoevebuurt en omgeving vliegveld Vaststelling nieuwe Politieverordening Vleeschkeu- ringsdienst Stichting Federatie-rijschool te Hoofddorp Uitbreiding gasbuizennet naar Badhoevebuurt en Schiphol. De Raad van deze gemeente kwam in openbare vergadering bijeen. Voorzitter de burgemeester mr. A. Slob. Tegenwoordig alle leden. Ingekomen was o.a. een adres van de firma Bax en Steenkist te Haarlem met betrekking tot de gunning van de verlen ging van de Marialaan aan de Gebrs. de Graaff te Halfweg, hoewel adressante het laagst had Ingeschreven. De voorzitter deelde mede, dat het werk nog niet was gegund en dat de zaak door B. en W. in overleg met de betrokken raadscommissie zal worden bekeken. VrU algemeen was men van gevoelen dat adressante niet mocht worden gepasseerd Goedgekeurd werd een voorstel tot wijzi ging van het besluit tot verkoop van een gedeelte van de dr. Heyelaan te Abbenes, in verband met den aanleg van den nieu wen Rijksweg AmsterdamSassenheim, alsmede een voorstel tot vaststelling van het uitbreidingsplan voor de Badhoeve buurt en tot wijziging van het besluit in zake een uitbreidingsplan voor de omge ving van Schiphol. Hierna kwam aan de orde het voorstel van B. en W. tot vaststelling van een nieuwe algemeene politie-verordening voor deze gemeente. Door sommige leden waren vooraf eenige wijzigingen en aanvullingen voorgesteld, die bij de desbetreffende arti kelen werden behandeld. Sommige pun ten, vooral waar het gold de bepalingen omtrent de openbare zedelijkheid, gaven soms aanleiding tot een heftig debat. Ten slotte werd de verordening, nadat zooveel mogelijk met de wenschen der leden was rekening gehouden, vastgesteld. Naar aanleiding van het voorstel van B. en W. om vooralsnog niet tot instelling van een eigen gemeentelijken vleeschkeu- ringsdienst over te gaan, dach het ter zake met Haarlem gesloten contract tot 31 Dec. 1935 te continueeren, ontspon zich een breedvoerige discussie, waaruit de conclu sie viel te trekken, dat sommige leden gaarne iets meer wilden weten van de contractueele bepalingen van de loopende overeenkomst met Haarlem en daarom, in verband met de thans nog geldende keur- loonen. nog niet ten vole overtuigd waren van de wenschelijkheid om ten aanzien van een eigen vleeschkeuringsdienst nog weer een afwachtende houding aan te nemen en de bestaande verhoudingen met Haarlem nog langer te bestendigen. De voorzitter vond het dan maar het beste om den leden ter verkrijging van een beter inzicht nader met het contract in kennis te stellen en de zaak aan te hou den tot een over 14 dagen te houden be sloten vergadering, waarin de geheele materie breedvoerig zal worden uiteen gezet. In behandeling kwam hierop het schrij ven van mevrouw C. F. Schwarz te Noord- wijk aan Zee. waarin zij in haar hoedanig heid van secretaresse van de vereeniging ..Hoofddorpsche Rijschool Prinses Juliana" ter verwezenlijking van het plan tot stich ting van een Federatie-Rijschool te Hoofddorp, verzocht het raadsbesluit van 1 Mei 1931 te wijzigen in dien zin, dat de daarvoor benoodlgde oppervlakte van het gemeentelijk sportterrein aldaar, zal wor den vergroot tot ongeveer 3000 M2„ het opstalrecht zal worden verleend voor 25 jaren en goedgevonden wordt dat de be staande rijschool met stal, koetshuls en directeurswoning worde uitgebreid. Na discussie werd besloten dit verzoek in te willigen, terwijl, om aan de bezwaren van den heer Randsdorp tegemoet te komen, de voorwaarde werd gesteld, dat de gebouwen niet mogen worden gebruikt of verhuurd voor het houden van open bare verkoopingen, veilingen, bioscoop voorstellingen of tooneeluitvoeringen. Het voorstel om het in het Noordelijk deel van Haarlemmermeer reeds gedeelte lijk tot stand gebrachte gasbuizennet ver der uit te breiden tot het luchtvaartter rein Schiphol met inbegrip van de Bad hoevebuurt en om B. en W. te machtigen hiervoor een geldleening aan te gaan van f. 200.000 tegen een rente van 4'/t pet., werd goedgekeurd. Bij de rondvraag wees de heer Griek- spoor op minder gewenschte toestanden bij eenige middenstandswoningen te Nieuwvennep. De heeren de Zeeuw, Griekspoor en Randsdorp uitten hun ontstemming over het feit dat het raadsbesluit tot crediet- verleening aan kleine bloembollenkwee kers niet tot uitvoering is gekomen. De menschen hebben hun hebben en houden bloot moeten leggen, verwachtingen zijn bij hen gewekt en alles is op een teleur stelling uitgeloopen. Wethouder Ouwerkerk zette uiteen dat de goedkeuring van Ged. Staten op het raadsbesluit pas werd verleend toen de bollen al werden gerooid; de moeilijkheid was toen, dat voor de credieten geen zekerheid kon worden gesteld en de raad uitdrukkelijk had bepaald dat de credieten volkomen gedekt moesten zijn door onder pand. Spr. zag toen geen mogelijkheid om het raadsbesluit uit te voeren. Hierop volgde sluiting. o Aanrijding. Gisteren werd op den Uweg in Haar lemmermeer een wielrijder, de heer H., die links van den weg reed en bij het naderen van een auto zich nog gauw naar den anderen kant wilde begeven, door het spatbord van dit motorrijtuig gegrepen en een eind meegesleurd, waarna hij met fiets en al ondersteboven sloeg. Aan het hoofd verwond en met een gebroken arm werd hij opgenomen en gebracht bij een dokter die een voorloopig verband legde en verdere behandeling in een ziekenhuis noodzakelijk achtte. De autobestuurder, die nog al het mogelijke deed om de aan rijding te voorkomen, treft geen schuld. Brandwonden bekomen. Door het omvallen van een brandend theelichtje en het in brand raken van eenige op de tafel liggende goederen, had het 3 jarig dochtertje van den heer B. aan den Kruisweg alhier, het ongeluk daar mede in aanraking te komen en zoodanige brandwonden te bekomen, dat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Burgerlijke Stand. Geboren: Johan Hendrik, z. v. W. L. Nanninga en N. J. M. Schenk. Eugenie Maria, d. v. J. C. Pompe en A. M B. van Wel. Cornells Gerardus, z. v. J. G. A. v. wijk en E. M. Tijman. Maria Johanna, d. v. A. G. v. d. Weijden en E. Geerlings. Johanna Maria Catharlna, d. v. D. Broer tjes en L M. Persoon. Petronella Jo hanna, d. v. D. H. de Graaff en L. v. d. Berg. Elisabeth, d. v. P. Wegman en M. Maarsen. Hendrikus Mattheus, z. v H. M van Alphen en P. N. C. Hamelink. Johannes Hendrikus, z. v. J. Kleerebezem en A. Moring. Johanna, d. v. K. Fillus en J. Bax. Aaltje, d, v. C. M. de Jongh en N. Tovar. Trijntje, d. v. B. Biesheuvel en M. v. d. Heuvel. Trijntje, d. v. G. J. Sluis en J. T. Jonker. Trijntje SJoukJe, d. v. J. Mantel en E. v. d. Berg. Hendrlca Pieternella, d. v. H. Schering en M. van Leeuwen. Elisabeth, d. v. A. J. Grootaert en E. Robijn. Jacob, z. v. U. Adema en G. Klaren. Ondertrouwd: L. Troost 24 J. en A. W. E. v. d. Linden 21 J. Gehuwd: C. v. d. Velde 25 J. en J. Th. van Rooljen 18 J. J. S. P. Braak wedr. 36 j. en A. van Nobelen 35 j. A. Patist 22 j. en A. Lodder 22 J. L. C. Dik 22 j. en J. de Dood 26 J. Overleden: Cornelia de Haan 68 J., wed. van Joh. Broers. Pieter Bier 78 J., wedr. van M. Smit. Johannes van Vuuren, 49 j„ ongehuwd. Loop der bevolking. Gevestigd: Anna M. van der Bijl van Woubrugge. A 23. naar Sloterweg 473 Johanna W. Brak. van Lisse, Rooversbroek 9 naar Llsserdijk 244 Elizabeth M. Ben- raadt, van Haarlem, Koudenhorn 4, zw. n. Hoofdweg 1336 Dirk Guldemeester, van Hillegom. Burg. Pontstraat 94, naar Ven- neperweg 418 Cornells A. Vermeulen, van Amsterdam, Piet Gijzenbirugstr. 40 n, naar Nleuwemeerdijk 383 Jan G Wis- singh, van Amsterdam. Vancouverstraat 20 n. naar Wilgenlaan 78. Vertrokken: Johannes H. Breman, van Schlnkeldijk 271. naar Amsterdam, Sloter weg 83 Hendrik Verschoor, van Hille- gommerdijk 196 naar Doetinchem, Rijks opvoedingsgesticht Helena M Vissers, van Hoofdweg 1278, naar Termunten (Gr.) Wagenborgen, stichting .Eben Haezer" Hermine Kircher, van Lisserddjk 8, naar Leiden, Apothekersdljk 34 Woutherus Brouwer. Bennehroekerdijk 48. naar Haar lem, Begijnesteeg 1 Maria M. van der Klauw. Kastanjelaan 4, naar Haarlem, Busken Huetstraat 34 Agatha van San ten. van Vijfhuizerdijk 192, naar Haarlem, Spaamwouderstraat 41 rd. Wed. G. Sneller, van Friedalaan 48, naar Apeldoorn Chr. Geurtsweg 136 Martinus Steemers, Nieuwemeerdijk 246a. naar Amsterdam, Balth. Florisstraat 16. m Willem Kemp, van Hoofdweg 619, naar Haarlem, Leld- schepleln 11 rd. M. Geutskens, echtge., van Hoofdweg 760 naar Haarlem. Gen. de Wetstraat 70 M. Geutskens. Hoofdweg 760. naar Nieuwer-Amstel. Oude Karselaan Jacob C. Beemsterboer, van Concours- laan 41, naar Wijk aan Zee en Duin, Arendsweg 2a Maria Pijl, van Hoofdweg 481. naar Haarlem, Tempelierstraat 48 Salomon de Mul. van H. M. Dljklaan 9, Nieuwer-Amstel, Noorddammeriaan 67. Het aanleggen van wegen en riolee- ringen op de terreinen ln de omgeving van de Badhoevebuurt alhier, is gegund aan den laagsten inschrijver, den heer P. H. van Essen te Halfweg, voor de som van f. 23.764.—. o HILLEGOM. Bekroningen voor Gladiolen. De heer K. Velthuys is op de Britsche Gladiolententoonstelllng bekroond met twee zilveren wisselbekers, zeven eerste prijzen, zes tweede prijzen en twee derde prijzen, benevens nog een getuigschrift van verdienste voor drie soorten. Ledenvergadering van „De Hanze". Deze vereeniging hield een goed be zochte ledenvergadering, waarin de voor zitter mededeelingen deed over het langer openstellen van winkels op Zondag, de middenstandstentoonstelling te Amster dam en de candldaten voor het hoofdbe stuur. Naar den Centralen Raad te Am sterdam zijn afgevaardigd de heeren A. W. Koppers en W. Nijman. De reclame door middel van zegels is zeer uitvoerig en ook scherp besproken. Dit vorderde anderhalf uur, waardoor de vergadering tot na 12 uur 's nachts duurde. De voorzitter sprak er zijn leedwezen over uit, dat de veree niging „Middenstand" deze reclame heeft doorgedreven, terwijl twee van de drie middenstandsvereenigingen er tegen waren. Nog meer betreurde hij het, dat leden van zijn vereeniging er aan mee doen. Deze leden, ter vergadering aan wezig, hebben hun goed recht in het be lang van hun .zaken bepleit. De debatten waren zeer scherp. Met algemeene stem men is besloten, dat de Hanze zich houdt aan het voorgaande besluit en de wensch uit te spreken, dat de Hanze-leden, die aan de reclame deelnemen, ten spoedigste daarmee zullen ophouden. De bloembollenbeurs alhier ls gisteren door 150 personen bezocht. De handel was zeer goed. Mooie dahlia's waren er nog van de firma J. van Oosten. Voor het examen machineschrijven systeem „Mercurlus" is geslaagd C. Wilhel mus, leerling van den heer F. C. van Lierop Jzn. KATWIJK AAN DEN RIJN. Het a.s. Oranjefeest. Naar wij vernemen, zal het kinderfeest ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin gehouden worden op Donderdag 30 Augustus a.s. Zaterdag a.s. des namiddags om 6 uur zal de Harmonie een muzikale rond gang houden door het dorp. Er zal dan een collecte gehouden worden ten bate van de kas der Oranjevereeniglng. waarin een klein tekort is. Wij twijfelen er niet aan, of ieder, die aan de kinderen een prettigen feestdag gunt, zal gaarne iets bijdragen om het tekort om te zetten in een mooi batig saldo. KATWIJK AAN ZEE. Op het politiebureau werd verbonden het l'/i-Jartg zoontje van mej. K. wonende Oegstgeesterweg te Rijnsburg: het kind had op het strand ln een groot stuk glas getrapt en zich daardoor aan de voetjes ernstig verwond. Een telefoonpaal op het terrein van het Zeehospitium is bij den grond afge knapt en kwam gevaarlijk over den weg te liggen met een paar draden daarbij. Gisteravond gaf het muziekgezelschap U.N.I., directeur de heer P. C. Langmuur een concert ln de muziektent op den Bou levard. Zeer velen woonden deze mooie uit voering bi), waarbij vooral genoemd mag worden een phantasie van Schubert, die buitengewoon mooi gespeeld werd. De spe lers mochten daarvoor een luid applaus in ontvangst nemen! LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Geertruida Maria en Jacoba Louisa, dochters van J. M. v. d. Zwet en A. A. Warmerdam Antje Elisabeth, d. van H. Timmers en C. M. Brewe Cornelia, d. van L. de Vreede en B, v. Zalinge Jakob, z. van J. Nleuwenhuls en P. v. Zon neveld Labtna, d. van J. H. Ippel en C. J. v. Nieuwkoop Cornells Gerardus Johanna, z. van J, J. F. v. Riel en M. Was senaar Overleden: Johannes Petrus Wassenaar, 6 jaar Cornells van Rijs, 35 Jaar. Ondertrouwd: C. v. d. Berg en C. M. v. Eyk. Getrouwd: P. C. den Heijer en M. Vane- veld L. J. v. Nooirdt en C. Alders. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. B. W. Romijn, van Laren, Beereweg 462 Mej. M. J. W. G. Huur man, van Tlel, Heereweg 48 Wed. P. F. Veelenturf, van Hazerswoude, Heereweg 316 Mej. C. M. H. Schoone van Haar lem, Julianastraat 140 Mej. G. v. Pij pen, van Sassenheim. Stationsweg 3. Vertrokken: Mej. L. Verdoes. naar Lei den C. Ch. W. M. v. GUs. naar Amster dam A. Hoff, naar Alkmaar M. Mes man, naar Hoorn A. A. Heijne, naar Oudenbosch M. Polderman en gezin, naar 's Gravenhage C. A. v. d. Stel, naar Haarlemmermeer J. C. v. d. Poll. naar Hoorn J. A. Bouma en gezin, naar 's Gravenhage. De Werkloosheid, In vergelijking met verleden jaar ver toont het werkloozencijfer een gunstig cijfer. In deze week zijn er ongeveer 30 werkloozen minder dan in de zelfde week van het vorig jaar, hetgeen boven ver wachting genoemd mag worden, daar de bloembohenbedrijven allen door de sanee ring zijn ingekrompen. Een juffrouw die de Wilhelminastraat uit fietste kwam daarbij in botsing met een in de Julianastraat rijdende auto Deze remde uit alle mocht, doch kon de aan rijding niet voorkomen. De juffrouw werd bij den winkelier H. binnengebracht, waar bleek dat haar been gewond was. De auto bestuurder heeft haar later vervoerd. De fiets was flink beschadigd. NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: G. V. Krolikowski, van Brus sel Auderghem naar Zd. Boulevard 31 T. F. van Aarle, van Rosmalen C. 23. naar Langeveld 29 C, M. A. J. van Pelt, van Wassenaar. Backershagenlaan 70, naar Langeveld 29 M. J. Claveaux. van Rot terdam, Borselaarstraat 8b. naar Zwarte- weg 20 W. van Game ten. van Ridder kerk G 44. naar Jullanaweg 6. Vertrokken: N. van Beelen, van Jullana weg 30, naar Den Haag. Vivienstraat 80 J. J van den Burg. van Scheven.straat 19. naar Velsen, LJmulden, van Speijkstraat 14 J. Hellemans geb. Zintsen, van Nd. Boulevard 3 naar Amsterdam. Rokin 14 E. L. J. M. Meijnders. van Limb. Ststraat 24. naar den Haag, Tenierstraat 13. Burgerlijke Stand. 4 Geboren: Johanna Bernardino, d. van F. A. de Lincel en M J. Hiep. Getrouwd: M. L de Ridder en J. W. Steenvoorden W, Mooijekind en Z. Kloos G. H. Bouhuis en M. H. van Leeuwen. Overleden: Nicolaas Meeuwenoord. 59 Jaar, geh. met M. Hoogeduin Nicolaas den Hollander. 77 jaar, geh. met M. Morbus Johannes Cornells van Went. 89 Jaar, wedr. van M. van Tol Petrus Johannes Groenewoud, 5 jaar, z. van H. J. Groene- woud en A Waasdorp. De Bloembollenbeurs. Het aantal bezoekers van de Donderdag- sche Bollenbeurs was deze week enorm gioot. Geen enkele beursdag is het zóó overweldigend druk geweest. Ruim 300 personen teekenden de presentielijst, waar van plm. 40 exporteurs. Wel een bewijs dat de Noordwijksche Bollenbeurs in een drin gende behoefte voorziet en de exporteurs gaarne Noordwijksche Bloembollen koopen. De handel was deze week weer bijzonder vlug. Er was vooral vraag naar de meer ouderwetsche soorten, ongetwijfeld omdat van deze soorten het meeste „gesaneerd" zijn. Ook Irissen en verder bijgoed vonden gretig koopers. De prijzen verschilden wei nig met die van de vorige week. Conversie van geldleeningen. B. en W. zijn er in geslaagd met ver schillende geldschieters tot overeenstem ming te komen over een verlaging van het rentetype van met hen aangegane geldlee ningen en stellen mitsdien aan den raad voor meerdere geldleeningen te convertee- ren. De gemeentebegrooting 1933. De rekening der gemeente over het jaar 1933, zooals deze door den Gemeente-Ont vanger is opgemaakt heeft op den gewo nen dienst een batig saldo van f. 68951 57 en op den kapitaaldienst een nadeelig slot I van f. 174985.22. Werken in Contraprestatie. Door B. en W. Is aan den Minister van sociale Zaken toestemming gevraagd om verschillende werken te mogen uitvoeren in z.g. contraprestatie. Het betreft alle wer ken waarvoor geen bedrag op de begroo ting is uitgetrokken en die anders, gezien de tijdsomstandigheden, niet zouden wor den uitgevoerd. Het vertrek van kapelaan Meijnders. Geheel onverwacht werd hier bericht vernomen dat Kapelaan Meijnders, door Z.H.E. den Bisschop, benoemd is tot. kape laan ln de parochie van het H. Hart te Den Haag Zijn Eerw. kwam hier als kapelaan in September 1930 en heeft tijdens deze 4 jaren veel tot stand en wat reeds was, tot grootere bloei gebracht, voornamelijk op het terrein van het vrouwelijk jeugdwerk Vermeldenswaard ls wel het feit dat de Marla-congregatle voor jonge meisjes bij zijn komst ln 1930 slechts weinig leden telde. In korten tijd wist kapelaan Meijnders dit getal gewel dig op te voeren, het bedraagt thans ruim 200. De verschillende jeugdvereenlgingen en congregatle's, waarvan Zijn Eerw. directeur was. hebben afscheid genomen van hun zeer gezienen geestelijken leidsman. Slechts noode zien de parochianen van St. Jeroen kapelaan Meijnders vertrekken. Zij hopen bij voorkomende kerkelijke feesten of plechtigheden hem weer eens hier te mogen zien! Het aantal werkloozen ln onze ge meente bedraagt op het oogenbllk 403, waarvan 180 landarbeiders, 100 bouwvak arbeiders, 42 los arbeiders, 48 visschers, 15 jongens en 5 dienstboden. Naar wij vernemen ligt het in de be doeling, dat de raad dezer gemeente zal worden bijeengeroepen op Donderdag 30 Augustus as. Een groot Jeugdhuis voor werkloozen zal door de stichting „Haagsch Jeugdhuis" op een terrein onder het Langeveld ge bouwd worden. B. en W stellen aan den raad voor tegemoet te komen aan den wensch van Ged. Staten om een bepaling in de Vleeschkeuringsverordening op te nemen, die inhoudt, dat, als er voor den te stich ten kring Katwijk, Noordwijk, Rijnsburg en Valkenburg een centrale slachtplaats zal worden opgericht, deze zal worden ge vestigd in de gemeente Katwijk. Het RE. Fanfare-corps .Excelsior" zal op Maandag 27 Augustus, des avonds half negen, een marsch-concert geven in de muziektent op het Lindenplem. Door het Wit-Gele Kruis wordt op Zondag 26 Augustus as. een speldjesdag gehouden, ten bate van haar kas. Gevonden: een portem. inh. eenig geld: een badschoen; een badschoen; een handschoen: een paar nieuwe schoenen met witte sokken; een hondenhalsband m. penning; een tompouce; een paar kinder schoentjes met kousjes; een ceintuur; een paar kniekousen; een gouden h. armband horloge; een etui autogereedschappen; een kindercape: een rijwlelbelastingmerk; een ceintuur; een leesboek; een ceintuur: een heeren armbandhorloge. Inlichtingen over bovenstaande voorwer pen worden uitsluitend des Woensdags en des Zaterdags van 121 uur nam. ten Po- litiebureele te Noordwijk-Binnen ver strekt. NOORDWIJK AAN ZEE. De heer H. A. Schouten alhier is met Ingang van 1 Sept. a.s. benoemd tot amb tenaar der post en telegr. te Alkmaar. Geslaagd te Den Haag voor het examen Hoofdacte mej. L. Noteboom, al hier. o OEGSTGEEST. Men zij gewaarschuwd. Mej. M. B. deed bij de politie aangifte van het feit dat zij door een onbekenden koopman ls opgelicht voor een bedrag van f 2.45. Genoemde koopman bood doorslag- papier te koop aan. Als er doorslagpapier moet zijn. vraagt nij geld om het even in Leiden te gaan balen. Binnen een half uur heeft men het bestelde doorslagpapicr zoo zegt hy. Doch wie met doorslagpapier terug komt. de koopman niet. zoodat hy het geld wel zal hebben behouden. De politie heeft deze zaak ln onderzoek ge nomen. Men zy gewaarschuwd. Een oneeriyke knecht. Door den kruidenier H. K. werd by y. politie aangifte gedaan van diefstal vaa 'n theelichtje limonade, brandspiritus, the» boter enz. welke voorwerpen zouden zjj0 weggehaald door zyn ontslagen knecht A. B. wonende te Haarlem By een door de politie Ingesteld onderzoek in zyn woning te Haarlem, werden verschillende artikelen ln beslag genomen die hy van zyn gewe zen patroon had ontvreemd. A. B. iegde een volledige bekentenis af; de schade d'e H. K. door deze diefstallen leidt ls nog d aanzleniyk. Aanrijding. In de Emmalaan had by het vijvertjg een aanrijding plaats tusschen een vracht, auto bestuurd door J. Q. van den W. wo- nende alhier en een personen-auto lx- stuurd door T. B. wonende te Noordwijk aan Zee. De oorzaak log waarschyniyk in het feit. dat de bestuurder van de per- sonen auto rechts om het vijvertje hal moeten rijden, wat hy niet deed, met het gevolg dat hy tegen de vrachtauto opreed. Beide motorrijtuigen werden aan de voor- zyde ernstig beschadigd. Door een bewoner van onze gemeente is een oud damesrywlel gevonden. De eigenaar kan zich voor inlichtingen van genoemd rijwiel vervoegen aan het bureau van politie. Door mevrouw K. werd eenlgen tljl geleden aangifte gedaan van diefstal van haar rijwiel. De politie mocht het niet gelukken de dader op te sporen. Nu werd door den kapper H. A. G. v. B. wonende alhier mededeellng gedaan dat sinds 3 weken by hem was achtergebleven een damesrywlel. By nader onderzoek bleek dit rijwiel hetzelfde te zijn. als het door mevr. K. vermiste! Vergeetachtigheid wü de schuld. Het rijwiel ls aan de eigenara teruggegeven. o RIJNSBURG. De groentenhandel. By matigen aanvoer was de handel vin; Besteed werden de volgende pryzen: Bloemkool le soort 1222; 2e soort 4-j Aardappelen 1.601.90 per baal; Uien I.501.70 per baal; Peen 46.50 per 100 bos. Gevonden: Een lederen acte tasch inhoudende een badpak, handdoek en bad cape. Inlichtingen alle werkdagen ter Gemeente Secretarie. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmus Petrus Maria, zooi van N. J. Regter en W. K. Noordermeer - Dorothea Cornelia Elisabeth, dochter vai J. L. v. Reisen en C. M. Stokman Wil helmus, Johannes Jacobus, zoon van C..L van Rün en J. M, v. d. Hoeven Johanna Maria, dochter van M. Kaptein en van Rossum Ymkje Jantje Aukjc, dochter van P. Potman en A. Terpstra, Overleden: Gerarda Bouwmeester, oud 62 jaar weduwe van K. J. Knoppert. Loop der Bevolking. Ingekomen: Geeske Veenstra, Hoofd straat 88, van Leeuwarden Catharina Jonkheer, Wilhelmlnalaan 2, yan Noord- wykerhout Jacob Dekker, Kerklaan 51, Zevenbergen. Vertrokken: G. Dwarswaard, Juliana- laan 9, naar Lelden N. Knol en gezin, woonwagen „Postbrug", naar Blokker. Te 's Gravenhage slaagde mej, R. Sluymer voor het examen costumière. Zij werd opgeleid door mej. J. Drost alhier. Gevonden: 1 badpak met handdoek, 1 strik van Japon, 1 belastingmerk 1934— 1935, 1 dames-portemonaie met inhoud. VOORSCHOTEN. Onze plaatsgenoot, de heer E. R. Jürgens, oud leerling der Model-politie- vakschool te Hilversum, is met Ingang van 15 October a.s. benoemd tot agent van politie te Rotterdam. Ten overstaan van Notaris W. A Caron, had ln hotel Deurloo de verkoo- plng plaats van vyf woonhuizen, welke nog niet geheel voltooid zyn, gelegen aan de Burgemeester Treubstraat, alhier. Koopers waren de heeren P. C. de Koning te Voorburg en C. de Mooij te Ryswyk voor f. 16.400. 22- Gogos voldeed zeer snel aan Thys' bevel; hy greep de spin nen vast dat is voor hem een lichte last ij- en met een boog vloog hy omhoog. Nu was het uit met Hik en Faïsius; zy vlogen nu zeer snel naar toovenaar Anasius Daar bleven zy hun heele leven; en hy heeft hun voor schelmerü geen kansje meer gegeven. 2-4

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 14