75,te Jaargang DONDERDAG 23 AUGUSTUS 1934 No. 22829 PRIJS DER ADVERTENTIEN QFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. BUITENLAND. VISSCHERIJ-BERICHTEN. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 80 Ct«. per regel voor advertenttën uit Leiden en plaatsen praar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenttën 35 Cts. per regel. Kleine advertenttën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending w brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cte. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Pofttaboque^ en Girodienst No. 57055 Postbus No- 54. PRIJS DEZER COURANT;:] Voor Leiden per 3 maanden f.2:95; pier week ,3;Wf.. f.0:» pi Bulten Lelden, waar agenten gevestigd Zijn, për week »0ne Franco per post f. 2.35 '4- portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE bladen EERSTE BLAD. drankwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat de Wed. H. van Duuren geb. Deppe, te Lei den. een verzoek heeft Ingediend ter be- toming van een verlof A. voor den ver loop van zwak-alcoholischen drank in het klein ln het perceel Donkersteeg No. ja, alhier. 6239 J. SPLINTER Gzn„ Weth. loco-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. denkt om de rijwielplaatjes. Bij de politie is door verscheidene per- ionen wederom aangifte gedaan van ver missing van hun rijwielplaatje. Het publiek zij nogmaals met nadruk gewezen op het risico, waaraan men zich bloot stelt door de rijwielen onbeheerd op den openbaren weg te plaatsen. De politie heeft zich ontfermd over een Urretje, dat onbeheerd in de omgeving isn de Turfmarkt werd gevonden. „werkmans wilskracht" krijgt logé s. A.s. Zaterdag komt de Mondaccordeon- Ver. (D)oor (O)efening (K)ennis uit Hil- rersum te gast bij de leden van W.W. Met touringscars komen zij te omstreeks uur bij de HBS. Hooge Rijndijk aan, ranwaar met muziek gewandeld wordt raar den „Theetuin", waar zij worden op wacht door hun pleegouders. Voor Zon- ig staat op het programma een boot tocht over de Kager- en Brasemermeer, vaarna des avonds te 8 uur een concert den „Theetuin" zal worden gegeven dat toor de pauze door de Mondaccordeon- Ver. D.O.K. en na de pauze door W.W. zal korden verzorgd. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Opheffing: J. van Heyningen, v. Man- dersloostraat 80, Alphen a, d. Rijn, winkel i fruit, conserven enz. Wijzigingen: J. Warnaar. Oude Rijn 106, leiden, metselaar en aannemer. De zaak is verplaatst naar Hoofdstraat 220 C, Leider dorp. M. v. d. Voort. Noordeinde 18 a, Alphen s. d. Rijn, timmerman. Wijziging Handels- Mam in: M. S. van der Voort. De zaak is verplaatst naar: Zoeterwoude, Utr. Jaagpad d. Wijziging uitgeoefend bedrijf: tim merbedrijf is opgeheven; thans: aannemer van heiwerken. 't Oude Rechthuis. Dorpsstraat 40, Alphen a. d. Rijn, oafé en bondshotel. Overleden Eigenaar: N. Delfos, dd, 25 Mrt. 1934. Nieuwe Eigenaresse: Wed. C. Delfos van Heyst. Alphen a. d. Rijn. H A. van Ingen Schenau. Hoofdstraat I, Leiderdorp, brandstoffenhandel. Bijvoe ging uitgeoefend bedrijf: expeditiebedrijf. F. BOND VAN SMEDENPATROONS IN NEDERLAND. ORGEULVONDEN FEIKE ASMA. Zooals bekend zal a.s. Woensdag 29 Augustus het laatste concert plaats vin den. Eenige honderden menschen hebben gedurende de zomermaanden kunnen' ge nieten van de orgelprestaties van boven genoemd orgelist. Door verschillende trouwe bezoekers Is het plan geopperd den heer Asma iets aan te bieden als blijk van waardeering voor de verbreiding der orgel kunst, waarvoor hij zich geheel belang loos beschikbaar stelde. In de kosterij van de Hooglandsche Kerk is vanaf heden de gelegenheid open gesteld, op een lijst bijdragen in te teeke nen waarvoor hem een blijvend aanden ken zal worden aangeboden. Wij hopen, dat van deze gelegenheid een ruim ge bruik gemaakt zal worden. Voortzetting der jaarvergadering. De Bond van Smedenpatroons in Nederland (Organisatie van patroons in het Smeden-, Installateurs- en Gas- en Waterfittersbedrijf en aanverwante vak ken) heeft gistermorgen zijn jaarverga dering in hotel „Den Burcht" voortgezet met een huishoudelijke zitting, welke Srootendeels gewijd was aan een bespre king over de technische herziening van statuten en huishoudelijk reglement. Vervolgens werden nog enkele ter ver- Eadering ingediende voorstellen bespro ken. welke op de het volgend jaar in Amsterdam te houden jaarvergadering andermaal een onderwerp van bespreking zullen uitmaken. Na de rondvraag werd nog het woord gevoerd door de afdeelingsvoorzitter den heer J. J. Pley en door den bonds voorzitter, waarbij aan de afdeeling Lei den hartelijk dank werd gebracht voor de gastvrije ontvangst en aan den heer Backer voor de uitstekende regeling der maaltijden enz. Tot besluit werd gezamen lijk de lunch gebruikt. Voor en na de vergadering werd door velen dankbaar gebruik gemaakt van de plegenheld tot bezichtiging der vakten toonstelling met de daaraan verbonden demonstraties. Men verzoekt ons alsnog melding te ■daken van den bonten avond, die door de aideeling Leiden van den Ned. Bond van smedenpatroons in den Burcht aan de oongressisten werd aangeboden. Deze avond werd gevuld met het op- heden van den goochelaar prof. Bartellini. ÏJ den saxophoon. en xylophoonvirtuoos WUly stouten en den conférencier en ■anger C. Spaanderman. Het werd een zeer geslaagde avond, die congressisten tot na middernacht bij een hield. Te Den Haag zijn geslaagd voor het examen Hoofdakte onze stadgenooten de heeren H. W. A. Louwrier en A. C. Dam. Onze vroegere stadgenoot, de heer E. C. G. Labree, thans onderwijzer te Kat wijk aan Zee) is met Ingang van 1 Sep tember benoemd tot onderwijzer aan de Chr. U.L.O.-school te Winterswijk, hoofd de heer J. Schans. In de panden Prlncessekade 3 en 4, waarin voorheen het modemagazijn van de firma Smit en daarna van den heer F. Bus was gevestigd, heeft vandaag de N V. Handelmij. H. van den Ouweelen een zaak in haarden, sanitair, verlichting en huis houdelijke artikelen geopend. De winkel, welke door de goede zorgen van den heer Groenewegen keurig is gerestaureerd, be vat een rijke collectie haarden met ge wone, buizen- en frontcirculatie, gasfor nuizen, waschmachines, stofzuigers, ver- lichtings- en huishoudelijke artikelen enz. De heer v. d. Ouweelen, die in dit bedrijf is opgegroeid en daarin reeds vele jaren werkzaam is, hoopt door een uiterst ver zorgde, vakkundige bediening zijn zaak tot grooter bloei te brengen. De opzet van dezen nieuwen winkel wettigt goede verwachtingen! Gistermiddag opende de heer H. Dietrich het geheel gerestaureerde van ouds bekende café-restaurant en hotel Rosenbaum Beestenmarkt 12. Het electro- technisch bureau Van Rijn verzorgde de verlichting op keurige wijze en v. Eygens Schildersbedrijf gaf het inwendige een mooi aanzien. Voor vereenigingen is een mooie ruime zaal aanwezig voor vergade ringen enz. Wij wenschen den heer Diet rich veel succes toe. Hedenmorgen om 10 uur vond op de R.K. begraafplaats aan de Zijlpoort onder groote belangstelling de teraardebestel ling plaats van den 6 jarigen Gerard Neuteboom die dezer dagen te Nes a.d. Amstel waar hij bij zijn Grootouders logeerde, te water is geraakt en jammer lijk is verdronken. Een drietal kransen dekte de baar. Kapelaan Smit verrichtte de beaarding. Hedenmorgen omstreeks elf uur is een wagen van den melkhandelaar V. uit de da Costastraat in het Noordeinde tegen een ijsco-wagen gebotst, waardoor deze op het trottoir werd gedrukt en een groote spiegelruit van de bakkerij van den heer J. M. W. verbrijzelde. De politie maakte van een en ander proces-verbaal op. De Duitsche mej. T. L., die hier zon der middelen van bestaan rondzwierf, is door de politie over de grens geleid. Tengevolge van een misstap is de 38-jarige chauffeur N. T. gistermiddag op het vrachtgoederen-emplacement der Ned. Spoorwegen aan den Haagweg ge vallen, waarbij hij het rechteronderbeen brak. De Eerste-Hulpdienst vervoerde hem naar het Academisch Ziekenhuis. IJMUIDEN, 23 Augustus. VISCHFRIJZEN. Tarbot per KG. f. 10.90; Griet per kist van 50 KG. f. 3315; Tongen per KG. f. 2.201.30; Middelschol per kist van 50 KG. f.27—23.50; Zetschol per kist van 50 KG. f 2219; Kleine Schol per kist van 50 KG. f. 23.504.50; Schar per kist van 50 KG. f.92.70; Vleeten per stuk f. 0.52 0.36; Groote Schelvisch p .kist van 50 KG. f.2015; Middel Schelvisch per kist van 50 KG. f.1611; Kieinmlddel Schelvisch per kist van 50 KG. f.13—7.50; Kleine Schelvisch p. kist van 50 KG. f. 93.20; Kabeljauw per kist van 125 KG. f. 54 26.50; Gullen per kist van 50 KG. f.10 2.30. Lengen p. stuk f0.560.51; Wijting per kist van 50 KG. f. 2.702.20; Kool- visch per stuk f. 0.400 12; Makreel per kist van 50 KG. f. 74.80. Aangevoerd 1015 kisten versche haring. Prijzen f. 5.904.80 p. k; 33 kantjes steur- haring, Prijzen f. 1412.80 p. k. Aangekomen 8 stoomtrawlers: IJM. 22 met f. 1668; IJM. 176 met f. 1546; IJM. 95 met f.1522; IJM 71 met f.2358; IJM. 39 met f.2669; IJM. 117 met f.3250; IJM. 101 met f.1661; IJM. 73 met f.3109; 1 logger KW. 65 met f.628; 3 kotters E. 281 met f.317; E. 541 met f.702; F.V. 143 met f776. Vlaardingen, 23 Augustus. Binnengeko men de KW. 32 met 21 last. Prijzen volle haring Noord f. 14.50; maatjesharing Noord f. 9.70; groene haring f. 20.5522.10; maat jesharing jong f.1515.20; volle haring Zuid jong f. 12.7013.50; volle haring Zuid f. 11.6012; maatjesharing Zuid f. 13.50 14.10; steurharing Zuid f. 12.4013.10. DE ALGEMEENE TOESTAND. Schuschnigg's Italiaansche reis Het Saarpiebisciet Het Joodsche wereldcongres. Oostenrijk's bondskanselier Schuschnigg is aan boord van een Italiaansch schip te Nice gearriveerd, waar hij eenige dagen rust wil nemen. Zijn bezoek aan de Riviera heeft geen enkele politieke beteekenis. In Frankrijk is echter eenige ongerust heid merkbaar, dat de verhoudingen tus- schen Italië en Oostenrijk wel eens te innig zouden kunnen worden. In de „Figaro" schrijft graaf d'Ormesson de buitenlandsche politieke medewerker van dat blad. dat het noodzakelijk is, dat Italië in midden-Europa zijn houding be paalt, doch dat het gevaarlijk zou zijn, in dien dit op een wijze geschiedde, dat de andere mogendheden er aanstoot aan zou den kunnen nemen, zelfs indien deze lan de in dezelfde mate als Italië belang heb ben bij het evenwicht in Europa. Dit betreft niet alleen de landen der kleine entente, doch ook in zekeren zin Oostenrijk zelf. Oostenrijk moet niet voor de keuze geplaatst worden van Anschluss bij Dultschland of protectoraat van Italië. Een dergelijk alternatief zou slechts de belangen van het nationaal-socialisme die nen. De oplossing van het Oostenrijksche vraagstuk ligt uitsluitend in de onafhan kelijkheid van Oostenrijk. De „Echo de Paris" betwijfelt, of bij de besprekingen tusschen Schuschnigg en Mussolini geen vraagstukken als het her stel der Habsburgers en een militaire over eenkomst tusschen Italië en Oostenrijk besproken zijn. Verder vraagt het blad zich af, of er geen overeenkomst is gemaakt, die aan Italië het recht geeft, voor de onafhankelijkheid van Oostenrijk te zorgen. Dit zou, volgens het blad. zeer ongewenscht zijn, daar dit Oostenrijk onder het protectoraat van Ita lië zou plaatsen. De regeeringscommissie van het Saarge- bied heeft aan de Duitsche regeering den 20sten dezer een nota doen toekomen, in antwoord op de Duitsche nota van 14 Aug. waarin protest werd aangeteekend, tegen de felle uitvallen van zekere bladen van het Saargebied tegen den president van het Duitsche rijk. De regeeringscommissie van het Saar gebied betreurt deze journalistieke exces sen, de aanvallen op Hindenburg zoowel als die, van andere Saarlandsche bladen, op den overleden bondskanselier Dollfuss, maar constateert tevens de afwezigheid van wettelijke bepalingen, welke haar in staat zouden stellen, dergelijke aanvallen op overleden staatslieden te onderdrukken Wat de aanvallen op het Duitsche staats hoofd, Hitier. betreft zal de commissie echter de noodige maatregelen treffen. De commissie wijst er echter tegelijker tijd op, dat, ondanks haar herhaalde pro testen (protesten, welke zonder antwoord bleven), de Berlijnsche regeering al maan den lang in de Duitsche pers, die toch onder wettelijke censuur staat, een heftige campagne duldt tegen de regeeringscom missie van het Saargebied en haar leden. En dit aanvallen, welke vaak van zeer be- leedigenden aard zijn, worden dagelijks door den minister van binnenlandsche zaken, of met zijn toestemming verspreid door den offlcieelen Duitschen radiodienst A.s. Zondag zal Hitier een groote betoo ging voor den terugkeer van het Saarge bied bijwonen, en wel in de vesting Ehren- breitstein. Ruim honderdduizend Saarlanders zullen volgens de bladen, naar Koblenz komen, om de demonstratie bij te wonen, waarvan de bedoeling is „de geheele wereld te too- nen dat het Rijk en de natie het plebisciet van 13 Januari willen maken tot een ge weldige overwinning van het Deutschtum." Een speciaal insigne is voor de betooging vervaardigd, maar daar het dragen daar van in het Saargebied door de regeerings commissie is verboden, zullen de dragers het pas dragen nadat zij de grens over zijn. In een nat. soc. manifest, dat is ver spreid, wordt een beroep gedaan op alle Duitschers om aan de campagne deel te nemen. In de Saar, zoo wordt daarin ver klaard, wonen 800.000 Duitschers van het vaderland gescheiden door het „dictaat" van Versailles en staan onder vreemde heerschappij. De Marxistische en Joodsche verraders, aldus gaat het manifest verder, die uit Duitschland naar het Saargebied zijn gevlucht, terroriseeren onze Duitsche broeders. Onder de welwillende dulding van den regeeringscommissaris mogen zij in het openbaar het Rijk, de regeering en den Leider lasteren, terwijl zij in hun bladen openlijk hoogverraad plegen. Eiken dag worden in het Saargebied Duitsche ar beiders ontslagen omdat zij hun vaderland niet willen verloochenen. Zij lijden met hun gezinnen honger en ellende voor Duitschland, voor het Duitsche volk. Maar niettegenstaande alles heeft het Duitsche volk in het Saargebied en inzonderheid de Duitsche mijnwerkers en andere arbeiders, vijftien jaar lang volgehouden en een heroïschen strijd gevoerd voor hun Duit sche vaderland. Op grond hiervan wordt een beroep ge daan op de Duitschers om de campagne te steunen door lid te worden van den Bond van Saarvereenigingen, welks hoofdkwar tier te Koblenz is gevestigd, met een on derafdeling in Berlijn. Niet alleen Hitier, maar ook de gezant te Weenen, von Papen, naar men weet voormalig gevolmachtigde van de rijksre- geering voor het Saargebied, en de tegen woordige gevolmachtigde Bürckel, zullen 't woord voeren. De toespraken zullen door zang en muziek worden afgewisseld; na af loop zal er een vuurwerk zijn en zal de Ehrenbreitstein verlicht worden. Des morgens wordt er voor de deelne mers een evangelische en een katholieke veldgodsdienstoefening gehouden. Op het Joodsche wereldcongres te Ge- nève heeft Henriques verslag uitgebracht over de resultaten, welke in Groot Brittan- nië zijn bereikt met den boycot van het Hitleriaansche Duischiand. Henriques ver klaarde. dat de labour-partij en de vak- vereenigingen actief samenwerken met de Joodsche organisaties inzake de boycot actie. De vertegenwoordiger der Amerikaan- sche Joden verklaarde dat vier millioen Amerikaansche Joden en meer dan twintig millioen Amerikanen aan den boycot deel nemen, Hij verzekerde, dat de waarde van den Duitschen invoer in Amerika gedu rende de afgeloopen twaalf maanden met 42 pCt. was gedaald, terwiil tewlfder tijd de waarde van de uit Amerika naar Duitschland uitgevoerde waren met twin tig millioen dollars was gestegen. Het congres hoorde verdere rapporten aan betreffende den boycot van Duitsche waren in Frankrijk, België en Polen. De afgevaardigden van tal van landen verklaarden, dat de boycot-actie zou wor den voortgezet, tot de Duitsche Joden in al hun rechten zouden zijn hersteld. DUITSCHLAND. Nieuwe wetten en bepalingen. Op last van Hitler zal de kanselarij van den rijkspresident voortaan „presiden- tieele kanselarij" heeten. De kanselarij blijft onder leiding van staats-secretaris Meissner. Er is in verband met de wet op het staatshoofd van het Duitsche Rijk en de volksstemming van 19 Augustus een nieu we wet op den eed van ambtenaren afge kondigd. Volgens deze wet luidt de dienst eed der ambtenaren als volgt; Ik zal den leider van het Duitsche rijk en rijkekanselier Adolf Hitler trouw en gehoorzaam zijn, alle ambtenaars- en mijn eigen ambtsplichten nauwgezet ver vullen, zoo waarlijk helpe mij God Al machtig. De dienstdoende ambtenaren moeten zonder verwijl beëedigd worden. Volgens „United Press" zou men de R. K. Kerk thans concessies willen doen, spe ciaal wat de jeugdbonden betreft. FRANKRIJK. Vonnissen. De rechtbank te Metz heeft vier perso nen, beschuldigd van spionnage, veroor deeld tot gevangenisstraffen varieerende tusschen de vijf jaar en achttien maan den. Onder hen bevonden zich twee leden van de particuliere fabriekspolitie der Roechling-fabrieken te Voelklingen in het Saargebied, Frischmann en Rathke, die resp. tot twee jaar en tot achttien maan den gevangenisstraf veroordeeld werden, terwijl hun voor den tijd van tien jaar het verblijf op Fransch grondgebied werd ontzegd. Voor het gerecht te Constantine is het naspel begonnen van de bloedige onlus ten, waarbij door inboorlingen 27 Joden werden vermoord. Na de onlusten zijn ongeveer tweehon derd Arabieten gearresteerd. Reeds 150 daarvan zijn gevonnist. 145 zijn voor een groot gedeelte tot de maximumstraf ver oordeeld. In totaal werden gevangenis straffen uitgesproken van 211 jaar, 11 maanden, 15 dagen en verblijfontzegging van in totaal 153 jaar. SPANJE. Het conflict met de Basken. De regeerinig wil een einde maken aan de rebellie dec Basklsche gemeentebestu ren en heeft besloten krachtiger maat regelen te nemen ten einde nieuwe wets overtredingen te voorkomen Heden zal de burgemeester van San Sebastian met zijn collega's van Bilbao en Vittori-a echter in zijn gemeentehuis het voltallige interprovinciale comité ontvan gen. Dit comité is gekozen door de gemeen teraden dec drie Baskische provincies. Het comité zal de laatste schikkingen treffen voor de convocatie op a.s Zondag te Bilbao van de groote vergadering, welke zal worden bijgewoond door de Baskische en Catalaansche parlementsleden en de autonomistische afgevaardigden uit andere streken. Ook oud-premier Azama zal de vergade ring bijwonen. De regeertag te Madrid zal de vergade ring verbieden en sanctiemaatregelen ne men. Men verwacht dat de regeering alle be zoekers der vergadering zal gevangen nemen. BINNENLAND. De nieuwe spelling; het besluit to' 'n- voering wordt deze week naar H.M. de Koningin gezonden. (Binnenland, 3e Blad.) Wijziging der steunregeling inzake de gehuwden-uitkeering. (Binnenland, 3e BI.) De uitkeeringen aan oud-gepensioneerde militairen; critiek der Tweede Kamer. (Binnenland, 3e Blad.) Autobus bij Emmen door een trein ge grepen; drie dooden en zes zwaar ge wonden. (3e Blad en Laatste Berichten, le Blad.) BUITENLAND. Schuschnigg beëindigde zijn bezoek aait Italië. (Buitenland, le Blad.) Een nieuwe partij in de Vereenigde Staten (Buitenland, le Blad.) Amerikaansche farmers tegen Japansche boeren. (Buitenland, le Blad.) ENGELAND. De Iersche moeilijkheden. De stakende drukkers en zetters hebben bet door de werkgevers gedane voorstel van. een loonsverhooging van 4sh 6d. pec week van de hand gewezen. Hierdoor zal de stad voorloopig nog van kranten verstoken blijven. De ..News Chronicle" meldit uit Dublin dat tusschen den voormoligen president van den Ierschen Vrijstaat Cosgrave, en den leider der Blauwhemden generaal ODuffy, een verschil van meerling bestaat dat tot een scheuring aanleiding dreigt te geven. Generaal ODuffy zou den Ierschen Vrij staat willen inrichten naar Italiaansch fascistisch voorbeeld, doch Oosgxave zou hiervoor niet veel gevoelen. Op het eenige dagen geleden gehouden Congres der Blauwhemden kwam dit ver schil van meening aan het licht. Er werd een voorstel ingediend, dat ech ter verworpen werd, om de Blauwhemden van de Vereenigd-Ierland-Partij los te raken en deze een zelfstandige, agressieve politiek te doen voeren. Zou het tot een splitsing komen, dan zou dit natuurlijk een groot voordeel voor pre sident De Valera beteekenen en deze aar zelt dan ook niet tot ontbinding der Blauwhem-denpartij over te gaan, in de hoop dat de tegenstellingen tusschen Cos- grave en O'Duffy onoverkomenldjk blijken te zijn. o ZWITSERLAND. Reorganisatie van het leger. Het Zwitsersche ministerie van oorlog overweegt plannen tot reorganisatie van het Zwitsersche leger teneinde het hoofd te kunnen bieden aan een aanval bij ver rassing De legerauitoriteiten hebben verklaard, dat het Zwitsersche leger, dat geen tanks of zware mitrailleurs heeft, vooral in ge vaar komt bij een plotselingen aanval van. een kleine, goed bewapende en gemotori seerde strijdmacht. Bovendien zijn de Zwitsersche soldaten in het nadeel in verband met den korten oefentijd in vergelijking tot de andere mogendheden. De reorganisatie die men wil invoeren, betreft het oprichten van een soort bur gerwachten, samengesteld uit de bewoners van de verschillende districten. Deze zullen in geval van nood sneller gemobiliseerd kunnen worden dan de troepen. Behalve deze burgerwachten zullen organisaties worden opgericht voor het vernielen van, wegen, bruggen en telegaaflijnen bij een vijandelijken inval, teneinde het oprukken van den vijand zooveel mogelijk te be lemmeren. o GRIEKENLAND. Kondylis over het complot. Generaal Kondylis. de minister van Oor log heeft den ministerraad op de hoogte gesteld van de ontdekte samenzwering. Hij deelde mede, dat hij vernomen had dat een aantal actief dienende en reserve- officieren den laatsten tijd nachtelijke bijeenkomsten hield in afgelegen wonin gen te Athene. Van een aan deze bijeenkomsten deel nemend kapitein vernam de minister, dat het de organisatie van een opstandige Be weging betrof. In de ontvangen inlichtingen zag de minister voldoende aanleiding een onder zoek te doen instellen, dat de juiste feiten aan het licht zal brengen, en hij gaf te kennen dat de wetten op de schuldigen in al hun gestrengheid zullen worden toe gepast. De ministerraad betuigde generaal Kondylis instemming met de genomen maatregelen.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 1