LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 16 Augustus 1934 UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. AALSMEER. Kinderwedstrijden. Gistermiddag heelt het bestuur van de Bad- en Zwerr. vereeiriglng „Het Oosterbad" In haar inrichting te Aalsmeer-Oost ver schillende wedstrijden georganiseerd, waarvoor flinke deelnening en groote be langstelling der ouden was. Het weer liet zich van een mooie zijde zien. wa; veel bijdroeg tot het welslagen van den middag. De uitslagen waren als volgt: 25 M. schoolslag, jongens van 79 jaar: 1. Klaas Spaargaren in 30 4/5; 2. Kees v. d. Aardweg in 311/5 sec. Idem meisjes: 1. "ITees v. Leeuwen in 31 sec. 2. Geertje Bol in 31 1/5 sec. Afvalrace, meisjes 11—13 Jaar: 1. Annie Jongkind. 2. Nelly Bol. 3. Trien van Leeu wen. Mem. Jongens: 1'. Wim Boomhouwer. 2. Piet Vogtsma. 3. Dirk Bodegraven. 25 M. schoolslag meisjes 10—11 jaar: 1. Neeltje Boomhouwer in 25 sec. 2. Mat Brouwer in 25 1/6 sec. 3. Corry Mur in 26 sec. Idem. jongens: 1. Piet v. Bree in 23 2/5 sec. 2. Kobus Éigenhuis in 25 2/5 sec. 3. Ab. Eveleens in 26 sec. 25 M schoolslag meisjes 1213 Jaar: L Annie Jongkind ln 20 sec. 2. Mat Tulp ln 21 sec 3. Annie Boomhouwer in 22 sec. Idem jongens: 1. Wim Boomhouwer in 21 sec. 2. Wim Harting in 212/5 sec. 3. Dirk Bodegraven in 22 3/5 sec. 25 M. rugzwemmen. meisjes tot 10 Jaar: 1 Rie Hespe in 40 sec. 2. Geertje Bol in 43 sec. Idem jongens: 1. Ab de Haas in 42 sec 2 Kees v. d. Aardweg ln 48 sec. 25 M. rugzwemmen, meisjes 1113 Jaar; 1 Trien van Leeuwen in 27 sec. 2. Marie van Wieringen ln 29 sec. 3. Greta van Delden ln 31 sec. Idem jongens: 1. Wim Harting in 28 1/5 sec. Snipperjach*, meisjes: 1. Marie van Wieringen. 2. Nelly Bol. 3. Greta v. Delden. De prijzen, bestaande uit luxe- en ge bruiksartikelen. werden na afloop door den eere-voorzittear, den heer P. Mantel, uitge reikt aan de kinderen. Een Gondelvaart. De Arbeiders Mandolineclub „Futura" heeft haar jaarlijksche gondelvaart vast gesteld op Zaterdagavond a.s. De route is weer langs de Ringvaart, vanaf primaire- brugBlauwe Beugel: terug: Groote en Kleine Poeüoswal station Ned. Spoor. Gisteren heeft het Fanfarecorps „Uiterweg" (directeur de heer W. Maarse) deelgenomen aan het Federatief Concours te Nijmegen. In de afdeeling Uitmuntend heid behaalde het corps een 2den prijs met 81 punten en in den Marschwedstrijd een lsten prijs met 34 punten. o HAARLEMMERMEER. Raadsagenda. De Raad van deze gemeente komt in openbare vergadering bijeen op Donder dag 23 Augustus 's middags te 2 uur. De volgende punten zullen aan de orde wor den gesteld: Ingekomen stukken en mededeelingen; •wijziging van het besluit in zake verkoop van een gedeelte van de Dr. Heijelaan te Abbenes: wijziging van de verordening op de brandweer; vaststelling van het uit breidingsplan voor de Badhoevebuurt; aanduiding van nieuwe wegen in het dorp Zwanenburg en ln de omgeving van de Badhoevebuurt en Schiphol: -wijziging van het besluit in zake een uitbreidingsplan voor de omgeving van Schiphol; vaststel ling van een nieuwe politieverordening; voorstel in zake den vleeschkeurings- dienst: voorstel om mede te werken aan de stichting van een federatie-rijschool te Hoofddorp: uitbreiding van het gasbuizen- net naar de Badhoevebuurt en Schiphol. Ernstige aanrijding. Het 3-jarig zoontje van den heer H. werd gisteren op den Ringdijk nabij Slo ten alhier doordat het plotseling uit de ouderlijke woning den weg overstak, door een passeerende auto aangereden. In be- wusteloozen toestand werd de kleine op genomen en onder behandeling gesteld van een geneesheer, die een zware hersen schudding constateerde. De aardappeldieven nog aan 't werk. De personen, die 's nachts op verschil lende plaatsen in Haarlemmermeer rond- loopen om te trachten hier en daar hun slag te slaan, schijnen zich wel bijzonder tot de aardappelen aangetrokken te ge voelen. Gistermorgen kwamen weer be woners van den Aalsmeerderweg en 81o- terweg tot de ontdekking dat de onge- wenschte bezoekers een partij aardappe len hadden ontvreemd en onopgemerkt vervoerd. Bij den landbouwer T. werden zelfs de volgeladen bakken, die voor de veiling bestemd waren, meegenomen! Aanbesteding. Bi] de door den Kerkeraad deT Gerf. Kerk te Hoofddorp gehouden aanbeste ding voor het bouwen van een Geref, Kerk aan de Burgemeester Amersfoordtlaan in de Badhoevebuurt alhier, werd ingeschre ven als volgtH. C. v. d. Vliet te 's Gra- venhage f.47650: N.V. Geels te Aerden- hout f. 47.444: Gebrs. de Vries te Haarlem f.46000; N.V. J. v. d. Putten te Hoorn f.44200; G. Gesman te Alphen a. d. Rijn f.44000; J. W. Cornelissen te Halfweg f. 44850; G. en J. Broertjes te Bloemendaal f. 42600: K. Kuipers te Surhuisterveen f.42600: P. Vrollg te Harlingen f.42312; N.V. v. d. Velde en de Jong te Oegstgeest f. 42210; C. Grauwelman te Halfweg f.42050: Gebrs. van Keulen te Halfweg f.41750: N. Vermeulen te Haarlem f.37300: G. C. Blanken te Bussum f.38447; H. van Keulen te Amersfoort f.37275; fa. Klein te Assendelft f. 39980; H. v. 't Veer te Assen delft f.36800; fa. Roelofs, Haze en Mack- voort te Rijssen (O.) f.36460; J. V. d. Wal te Amsterdam f.37.777; .fa. Kort en v. d. Wiel te Noordwijk f.40268; N.V. Eiland en Borst te Amsterdam f. 40.345; P. v. d. Wal te Surhuisterveen f.35528; Gebr. G. en W. Draaisma te Praam f.33380; N. v. Varik te Haarlem f.33250; v. d. Walle te Haar lem f. 31.971. De gunning is nog aange houden. Inbraak met diefstal. Op het werk voor den aanleg van den nieuwen Rijksweg AmsterdamSassen- helm, is ln een aan den ViJfhuizerweg nabij den Sloterweg alhier staande keet ingebroken en daaruit een 4-tal oliej as sen ontvreemd. De politie stelt een onder zoek in. HILLEGOM. Bezoek van v(jf Ooievaars. Gisteravond vlogen hier vijf ooievaars rond, die een rustplaatsje voor den nacht schenen te zoeken. Eerst probeerden zij het op het dak van een hoog huis, daarna namen zij met z'n drieën plaats op do Gereformeerde Kerk. vervolgens op de R.-K. Kerk om daarna weer naar de Ge reformeerde Kerk terug te keeren. Ooievaars worden hier zelden gezien, en zeker nooit eerder met drie tegelijk op een kerk! KATWIJK AAN DEN RIJN. In beslag genomen. Van den heer G, werd een schuit met bovenmaatsche aardappelen in beslag ge nomen. Deze aardappelen waren niet ge dekt door een geleide-biljet. Een bloempjesdag, gehouden ten bate van „Herwonnen Levenskracht" tot bestrijding der T.B.C. bracht f. 55 op. Ten dienste van het groot verkeer zullen langs den Noordwijkerweg Juist buiten de kom der gemeente, de boomen aan de linkerzijde van den weg worden gerooid. Het natuurschoon moet ook daar plaats maken voor het verkeer! KATWIJK AAN ZEE. Moedige redding! Een zoon van den heer Ippel uit de Tramstraat was gistermiddag te omstreeks halfzes aan het zwemmen in zee op het Noorderstrand. toen hij in een trekking kwam en luid om hulp schreeuwde. De heer L. E. Huuricks uit Oegstgeest begaf zich met levensgevaar te water en wist hem behouden aan den wal te brengen. Leden van K.S.S. verleenden eveneens hulp. Na een uur kon de geredde loopende weer huiswaarts keeren. Geslaagde Reclteeravond. In de Oranjezaal van het Jeugdhuis ln de Voorstraat werd een reciteeravond ge houden voor badgasten door eenige leden van de reclteerclub A.T.E.G.O, onder lei ding van den heer A. den Dikken. Deze heette de aanwezigen hartelijk welkom en sprak een kort inleidend woord. Door de hoeren M. v. d. Pias, W. Houwaard, A. van Rhijn, P. van Duyvenbode, R. van Duy- venbode, D. v. d. Plas en Alb. Remmers- daal werden op verdienstelijke wijze eeni ge ernstige en luimige stukken voorgedra gen, die wij vroeger reeds eenmaal geno teerd hebben. In de pauze werd gelegen heid gegeven om het nieuwe gebouw 'e bezichtigen en om van het buffet ge bruik te maken. De bijeenkomst werd door der. heer Den Dikken gesloten. Gisteravond om half negen verkeerde daar wederom iemand in verdrinkings gevaar, n.l. het dienstmeisje van bak ker J. v. Maanen te Katwijk a. d. Rijn, Deze werd eveneens in zee getrokken en riep luidkeels om hulp. De heer Dirk Var- kevisser uit de Mr. Fockstraat sprong ge kleed te water. Daar het meisje aan zijn vermaningen om zich aan hem vast te klemmen niet voldeed, geraakte hij zelf ook in levensgevaar, maar daar hij ge lukkig een flink zwemmer is, wist hij ten slotte haar en zich zeiven behouden aan den kant te brengen. LISSE. Het zilveren Priesterjubileum van pastoor Sentenie. De parochie van de H.H, Engelbewaar ders vierde gisteren feest. Dat was te zien aan het rijke vlagvertoon en aan de versiering van het mooie Kerkplein! De ZeerEerw. heer N. W. Sentenie, pastoor dier parochie, vierde n.l. zijn zilveren Priesterfeest. Reeds Dinsdagavond werd dit feest be gonnen. Om acht uur arriveerde ZBerw. toen op het Kerkplein en werd daar ont vangen en door het Kerkbestuur en een groote schare parochianen. De koorknapen met hun witte koorhemden en een 50-tal in 't wit gekleede bruidjes gaven aan het geheel een mooie afwisseling. Tusschen deze haag van bruidjes ging de jubilaris het mooi versierde kerkgebouw binnen, onderwijl de parochianen gezamenlijk een welkomstlied zongen. Door den Jubilaris werd een kort lof gecelebreerd, waarna de Weleerw. heer v. d. Togt, kapelaan dier parochie hem een krachtig welkomstwoord toesprak. De RK. Harmonie Adolf Kol- ping" bracht na het lof aan Z.Eerw. een serenade. Gistermorgen te 10 uur werd door den zilveren jubilaris een plechtige Hoogmis opgedragen, waarbij Z.Eerw. werd geassis teerd door pastoor Niehus uit Heemstede als diaken en door kapelaan van Tol uit Zoetermeer als subdiaken, terwijl pastoor Thömann en kapelaan Kuijpers uit de Agathaparochle resp. fungeerden als pres. bijter-assitens en ceremoniaris terwijl cantoren waren de eerw. heeren kapelaan Klepper uit Rotterdam en kapelaan v. d. Togt uit de parochie. De Kerkelijke gezan gen werden uitgevoerd door het zangkoor onder leiding van den heer Jac. v. Dijk, alhier. Na de Hoogmis werd de cantate .Priesterglorie" van Dolbersteen ten ge- hoore gebracht Des namiddags was er van half twee tot drie uur receptie in het gymnastieklokaal van de school, waarvan een druk gebruik werd gemaakt, zoowel door de parochianen als door velen uit de Agatha-parochle, alsmede door vele geestelijken uit naburige parochies. Na mens de feestcommissie en alle parochia nen werd door den heer v. Relsen, lid van het kerkbestuur aan den jubilaris het feestcadeau. bestaande uit een som gelds door grootere en kleinere bedragen door de parochianen bijeengebracht, aange boden en dankbaar aanvaard. Des avonds te 7 uur werd in het patro naatsgebouw een feestvergadering gehou den. waardoor de parochianen in de ge legenheid werden gesteld, hun jubilee- rende herder openlijk te huldigen. Voor dezen avond was een mooi feestprogram ma samengesteld. Daar de patronaatszaal te klein is om allen te bevatten, was er gisteravond voor de eene helft der parochianen gelegenheid, deze bijeenkomst bij te wonen, tprwijl voor de andere helft a.s. Zondagavond 19 Augustus een feest vergadering wordt gehouden met hetzelfde programma. De afdeeling Lisse van „De macht van het Kleine" zal het 25-jarig bestaan in een feestelijke samenkomst op Woens dag 29 Augustus herdenken. Gistermiddag had op den hoek Kapel straatGrachtweg een autobotsing plaats tusschen v. N. uit Lisse en B. uit Den Haag. daar een der bestuurders wilde uit halen voor een wielrijder, die zien niet hield aan de verkeersregels. Er werd ma- terleele schade aangericht. Proces-verbaal werd opgemaakt. NOORDWIJKERHOUT. Het Priesterfeest van Pastoor G. A. M. Waterreus. Gistermorgen, te half acht, werden in de St. Vlctor-kerk, de plechtigheden voort gezet ter gelegenheid van het priesterfeest van pastoor Waterreus. Toen droeg kapelaan Loerakker een Stille H. Mis op, waaronder alle parochia nen ter H. Tafel naderden Het hoogtepunt van de feestviering vormde de plechtige Hoogmis, die de jubilaris zelf opdroeg, in de prachtig ver sierd kerk, waarvan het Hoofdaltaar prijkte met witte dahlia's en witte gladio len, waartusschen het altaar-zilver glansde en een schitterenden indruk maakte. Het Gemeentebestuur was vertegen woordigd door den burgemeester, tal van vooraanstaande Katholieke persoonlijk heden waren aanwezig en alle Katholieke organisaties hadden haar afgevaardigden gezonden. Toen de Jubilaris tegen tien uur het kerkgebouw betrad, werd hij binnengeleid door een groot aantal misdienaren, die hem naar het altaar begeleidden. Als diaken en sub-diaken traden op, de eerw. heeren Wolf en Morsch, beide oud kapelaans der parochie. Als presbyter-assistent fungeerde pastoor Pompe uit Rotterdam, eveneens oud-kape laan alhier. In 't Priesterkoor namen plaats: pastoor Quant (juist teruggekeerd van zijn bul- tenlandsche vacantie-reis). Rector Eisen - broek van St. Bavo en pastoor Rhé uit Nootdorp, oud-studiegenoot. Het versterkte zangkoor voerde uit, de Missa Landa Slon, van Hubert Kuyper. Een feestpredikatie werd door den jubilaris niet gehouden, daar hij, door de overstelpende drukte, zich wat moe, en onder den indruk gevoelde, Wèl reikte hij persoonlijk de H. Hostie uit aan zijn familie-leden, waaronder zich be vond de burgemeester van Leidschendam, de heer Keijzer, die allen in de voorste banken hadden plaats genomen. Het wa ren roerende momenten. Vóór de conse- craite werd gezongen de Lofzang Jésus dulci" en na de Hoogmis werd opgevoerd de cantate: „Hulde aan 't Priesterschap" van J. Haagh. Na afloop der kerkelijke plechtigheden werd van één tot half drie een druk bezochte receptie gehouden in 't Patronaatsgebouw eveneens geheel ver sierd en met een eerepoort aan den in gang. 's Middags oln drie uur had een plech tig Lof plaats, waarbij het Te Deum Lau- damus gezongen wepd. Nu werden de feestelijkheden gestaakt tot 's avonds zeven uur. Op het Kerkplein, temidden van een groote enthousiaste menschenmassa werd toen de jubilaris in 't openbaar gehuldigd. De muziekvereeniging „Jeanne d'Arc" gaf een openlucht-concert. Jongedames zongen liederen, men Juichte, zong en danste. Voor onze gemeente was 15 Aug. een gedenkwaardige dag! NOORDWIJK AAN ZEE. Prachtig geslaagd vuurwerk! Door de V.V.V. „Noordwijk Vooruit", werd gisteravond onder zeer gunstige weersomstandigheden een vuurwerk aan geboden, dat werd afgestoken op 't strand voor den Noord-Boulevard. Het zeer va- lieerend aantal prachtige figuren en vuurpijlen (met aan het slot „Noordwijk uw badplaats), viel, bij het uiteraard zeer talrijke publiek zeer in den smaak! Tel kenmale getuigde men door luid applaus van zijn ingenomenheid met het ge- bodene. OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. P. Nikyulow, Spaargaren- straat 26, van den Haag Mej. J. W. J. Maeodompis, Spaargarenstr. 26. van Den Haag Mw. A. C. Hijner-Varekamp en gezin, Nassaulaan 5, van Ned. O. Indlë G. Vermeij, Warmonderweg 28 van Leiden B. H. Topper en vr., Regentesselaan 37 van Haarlem D. v an Manen, Oranje- laan 13 van Lelden Wed. O. J. Wage- ningenSchippers, Warmonderweg 22 van Nijmegen A. A. W. Fransen van de Putte en gez., Warmonderweg 22 van N. O. I. W. H. A. Mannsama en gez., Borneostraat ll van Nijmegen Joh. van der MeiJ, Oranjelaan 14 van Lisse B. J. Moolenaar en gez., Oranjelaan 15 van Leiden G. Eugster, de Kempenaerstr. 37 van Katwijk. Vertrokken: N. Timmers van H. Morsch- weg 54 naar Voorschoten, Leidsche weg 199 f C. Glasbergen van Oegstgeester- weg 17 naar Voorschoten, Leidsche weg 110 H. M. E. Bonemeljer van Spaarga renstraat 24 naar Leiden, N. Rijn 43a A. J. Boot van Duinzicht naar Roosendaal, Molenstr. 13 J. C, H. van Tuyl, van Dui- venvoordestr. 11 naar Ubach over Worms A. Schild van de Kempenaerstraat 54 n. Amsterdam, Agamemnonstr. 171 H. J. van den Berg van de Kempenaerstraat 54 naar Amsterdam, Agamemnonstr. 171 A. van der Linden van Endegeest n. Lei den, N. Beetsstraat 27 M. Sierat en gez. van Terweeweg 136 naar Lelden, Langegr. 2 H. van Heuzen van L. de Collgnyl. 2 naar Lelden, Rlngkade 8a H. van der Linden van Sumatrastr. 16 naar Delft, Voorstr. 26 C. M. van der Steen—v. d. Meene van Endegeester weg 2 naar Mon ster, Rijnweg 256 M. J. Jongbloed van Warmonderweg 20 naar Den Haag, P. Ga- brlëlstraat 84. Burgerlijke Stand. Geboren: Tark Peter, z. van C. B, Duys- ter en O. A. Hoekstra. Ondertrouwd: P. H. Stratman 28 j. en K. J. Pos 30 j. M. Zaalberg 24 j. en M. C. Ulttenbogaard 23 j. Dc Bevolking. De bevolking bedroeg op 1 Augustus 8207 zieken 13736 m 4471 vr)1 Juli 8197 zielen (3737 m„ 4460 vr.); 1 Januari 8061 zielen (3674 m„ 4387 vr.). De N.Z.H.T.M.-harmonie zal Vrijdag avond a.s. een volksconcert geven op het voorterrein van de oude O.L. school aan den Morsch. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Marljtje, d. v. J. Dorre- paal en W. Nieuwenhoven Cornells Jo hannes. z. v. A. L. v. d. Melj en M. Schol ten Louise Amarens, z. v. H. G. A. v. d. Laan en M. Brouwer Theodoras Jozef Maria, z. v. P. Th. Elstgeest en C. C. van Leeuwen Overleden: M. G. van den Berg, 79 j„ echtgenoot van A. J. van der Melj. Getrouwd: A. Duivenvoorden 26 J. en J. M. de Groot 25 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. F. C. de Beer, Rusthoff- laan 5, v Haarlemmermeer A. Spaan derman, Hein Baderstraat 18, v. Noord wijk. Vertrokken: J. M. de Groot, Hoofdstraat 194, n. Noordwijkerhout Wed. J. M. du Boeuff, Gouverneurlaan 24. n. Maasland C. van Breukelen, Fl. Schoutenstraat 8, n. Purmerend Wed. M. W. Schrler, Hoofdstraat 226/223, n. Alkmaar L. A. Schrler, Hoofdstraat 226/228, n. Alkmaar. De Geref. Meisjesvereenlging „Dor cas" maakte per touringcar een uitstapje naar Bergen, 's Morgens vroeg vertrokken, arriveerde men te 11 uur wederom hier ter plaatse. Ondanks het af en toe ongun stige weer, is er volop genoten van de mooie natuur en het duinlandschap, even als van zee en strand. Men betreurde het dat een dergelijk uitstapje niet tweemaal per Jaar gemaakt kan worden! VEUR—LEIDSCHENDAM. De R.-K. Harmonie „St. Cecllea" geeft Zondagavond van 810 uur een openluchtconcert in den tuin van Hotel de Zwaan. Ten gehoore zullen o.m. wor den gebracht de nummers waarmede zij op het concours te Den Haag gehouden op 5 Aug. J.l. in de afdeeling uitmuntendheid een lsten prijs behaalde. Onze plaatsgenoot J. W. M. Boog- mans, hoofd der R.K. Jongensschool is te Wageningen geslaagd voor het examen landbouwkunde L.O. VOORSCHOTEN. Het 40-jarig Priesterfeest van Pastoor P. Meijer. Gistermorgen gingen de parochianen ln grooten getale, ln de vroege diensten, ter H, Tafel om aldus het 40-jarig priester feest van hun herder op Roomsche wijze aan te vangen. Óm 10 uur droeg de Jubl- leerende pastoor de plechtige hoogmis op in de rijk versierde kerk aan het nieuwe hoofdaltaar. Bij het binnenkomen werd de feestvierende herder achter in de kerk opgewacht door bruidjes en geleid, met de aanwezige geestelijkheid, naar het pries terkoor terwijl de geloovigen hun een wel komstlied toezongen. Nadat Z. E. W. zich had gekleed met de misgewaden, trad de dienstdoende gees telijkheid van uit de Sacristie het pries terkoor binnen om het plechtig Misoffer op te dragen. De Jubilaris werd bij dezen plechtigen dienst geassisteerd door den weleerw. heer Jac. Doeswijk. als Diaken en den weleerw. heer J. Dekleermaker als Subdiaken, beide Kapelaans zijn zonen der parochie, terwijl de ZeerEerw. heer Th. Pichot, secretaris van het Bisdom en oud-kapelaan van deze parochie, dienst deed als presbyther as- sistens en de eerw, heer C. Smit, Theol. Stud., dienst deed als ceremoniarius. In het priesterkoor hadden mede plaats genomen de Hoogeerw. heer Monseigneur Th. M. P. Bekkers. Rector van Huize „Bij dorp", in plechtig gewaad, Dr. Bergen van Henegouwen van het Kraisheerenklooster te Zoeterwoude, de zeereerw. heer dr. S. C. Henning, leeraar Seminarie Hageveld, oud- kapetaal dezer parochie, Pater Friedrichs, Rector aan de Haagsche Schouw en de weleerw. heeren F. Lohman en N. Hoek, beide oud-kapelaans, dezer parochie. Het zangkoor voerde uit „Missa pontlfi- calis Aribus vocibus inaequalibus" van Presb. Laurentio Perosi en na den Hoogmis de Cantate „De priester" van Franssen. De feestpredikatie werd gehouden door Pater H. de Greeve met als tekst „Paulus, dienaar van God tot prediking van het Evangelie". Des middags te kwart over drie kwam de feestcommissie in het Graalhuis bijeen ter aanbieding der feestgave. De weleerw. heer L. Brabander, voorzitter der feestcommis sie, sprak namens de feestcommissie en de geheele parochie den jubilaris toe en hul digde hem als herder der parochie. In gloedvolle woorden schetste de voorzitter hem en bracht hem dank voor het schoone altaar dat hij heeft doen bouwen ln de kerk en voor de aangebrachte vernieuwing in het priesterkoor, wat voor de kerk een prachtig geschenk is. De feestgave die spr. heeft aan te bieden is slechts een kleine vergoeding voor de kosten die gemaakt zijn. Ondanks de slechte tijden is er toch na aftrek van de kosten voor kerkversiering enz. nog een bedrag aan te bieden, namens de parochie groot f. 2000, wat voorzeker gezien de tijden een schoon resultaat is en waaruit blijkt dat uw werk gewaardeerd wordt. Mej. N. van Geest, Presidente van den Vrouwenbond, sprak daarna den jubilaris toe en bood hem namens den Vrouwen bond een Godslamp aan voor het pries terkoor. Pastoor P. Meijer heeft hierna met een gevoelvol woord allen dank gezegd voor de feestgaven,. Hij weet dat alles bijeen ge bracht is met groote opofferingen en dit wordt door hem zeer gewaardeerd. Vervolgens had er een zeer druk bezoch te receptie plaats. O.a. werden hier opge merkt burgemeester E. Vernède, de heer A. P. Schram de Jong, Gemeente Ontvan ger, W. A. A ,J. Baron Schimmelpenninck BIOSCOPEN. Luxor-Theatei Stationsweg 8 uur nam. „Champagne bij kaarslicht". Woensdag en Zaterdag nam 2 uur Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur, Trianon Theater Breestraat, 8 uur nam „Paniek ln den Dierentuin". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 u®, Roxy-Theater. Haarlemmerstraat no si 8 uur nam Zondag van 2 uur at donr. loopende voorstelling: „El Lobo, de Vrij buiter". Casino-theater. Koogewoerd 49 8 u. n.m „20.000 Jaren in Slng-Sing." Zondag nam 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst dei apotheken wordt van Maandag 13 tot en met Zondag )9 Aug. e s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, Teief. .502 en D. J. van Drlesum Mare 110, Teief. 406. RECLAME. van der Oye, Jkvr. L. H. Bar.esse Schim, melpenninck van der Oye en ds. H. p, Fortgens. Tot besluit van dezen feestdag werd om 8 uur een plechtig Lof gecelebreerd door Pastoor P. Meyer met assistentie van d» eerwaarde heeren F. Lohman en C. Hen ning. De jubilaris heeft tijdens het Lof een woord van dank gesproken tot zijn paro chianen voor de feestgaven ter herinne ring aan zijn Jubileum. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Ferdinand Petrus Adri, z. na P. A. Dobben en A. M. Zoet Pieter Georg, 2. van Jhr. H. J. de Graeff en C H. van Lennep Clara Joanna, d. van C. A. Riem en F. C. Gallast Maartje Johanne, d. van J. Korswagen en M. T. Hendriks - Annie Marie Nelli. d. van T. J. Naus en J. M. Tillemans Cornelis Gerardus, z. vat C. J. Wagenaar en G. M. Oud. Overleden: Pleterdlna Diederika Wijcgel 76 J„ wed. R. 8. Tijmstra. Ondertrouwd: J. G. de Kievit en B. A Grundeken. Gehuwd: H. Vlug en K. W. Hoogerwerl! W. Brekelmans en A. C. Besseling K den Bruigom en C. J. E. R. van Dijk. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. Kraan en vr., uit Voor schoten, Langstraat 65 P. T. Lamonten gez., uit Zurich, Konijnenlaan 38 -D. Hoogerwerff en vr„ uit Den Haag, Schouw* laan 3 E. Th. van Dijk en gez., uit Rot terdam, Hallekensstr. 23 E. J. Bouwman en gez.. uit Meerkerk, Oostd. weg 173 R. M, Steffens en gez., uit De Bilt, Wittenb. weg 88 F. S. W. de Ronde en gez., uit Soerabaya, Willem in laan 1 H. A. vair Duljn en gez., uit Den Haag, L. Kerkdan 16 A. v. d. Zwan, uit Den Haag. Langt Kerkdam 16 Jhr. Th. Th. Flugl van Af- permont en gez., uit Marseille. Paauwlaai 3a S. Heidinga, uit Heemstede. Loulst- straat 11 S. Ewald en gez., uit Den Haag, Narcislaan 20 H. G. Bulte geb. Seller, uit Den Haag, Narcislaan 20 Wed. H. Seller geb. Bulte uit Den Haag, Narcislaan 20 - W. L. M. Ch. Verhoop geb. Kuhrmeijer, uit Hannover, Banth. laan 13 J. Zaalberg en gez., uit Leiden, Lange Kerkdam 94 - A. Fiedrich, uit Lelden, L. Kerklaan 94 - G. W. Stoof, uit Leiden, L. Kerkdam 94 - P. L. Hooijmans en gez., uit Zoeterwoude, Plein 18 F. G. C. Brockhaus geb. Terlaalt uit Den Haag. Kerlrehout 41 J. S. Steil- wagen geb. Tethof, uit Haarlem, v. Z. van Nljeveltstr. 34 J. F Stern geb. Drost, uit Den Haag, Gr. Hoefijzeriaan 7 F. R. W- M. J. Graaf de Marchant et d'Ansembour en vr„ uit Gulpen, Lijsteriaan 3 H. w. van Wijk en gez., uit Den Haag, J. ui Wittstr. 21 A, J. Ek, uit Den Haag. Ko nijnenlaan 49 M. Buschmann uit Den Haag. Crocusstraat 61 A. J. Beijer en gez., uit Den Haag, Gravestraat 14 H. J- C. Thijssen en gez., uit Den Haag, J. b' Wittstr. 26 H. A. Fruin, uit Den Haag, Hyacinthstraat 27 G. J, H. Matthijssen en gez.. uit Bandoeng, v. Z. van Nijevelt- straat 8 N. W. Conljnen en gez.. uit Schiedam. Beukenhorstlaan 3 Wed. Mr. G .A. P. Bax geb. Polis, uit Den Haag Wit* tenburgerweg 98 J. H. Hergellnk en gez. uit Den Haag, Gr. Haesebr. weg 10 O. J. Timmermans en vr., uit Den Haag. Cro- cusstr. 34 G. Hessels, uit Amsterdam, Rozensteinstraat 49 F. Lewner, uit Den Haag, P .Twentlaan 3 E, J. van Men* uit Haarlem, Schouwweg 39 E. M Gescher, uit Amsterdam, Konijnenlaan K. Scholte, uit Den Haag, Stoeplaan E. Wellerdiek, uit Den Haag, Stoeplaan 27 C. J. Scheffers, uit Helmond, E Twentlaan 6 A. C. Besseling, uit Dep Haag, Plein 17 J. H. 8choots uit Delft Hallekensstraat 1 Wed. L. E, Seek ge». Hohmann, uit Oegstgeest, Ridderlaan 1 H. W .Donkelaar uit Utrecht, Konijnenlaan 41 C. M. Egberts, uit Den Haag, Willen) III laan 1 A, W. Cremer, uit Amsterdam v. Z. v. Nijeveltstr. 74 M. Diks, uit Am sterdam, v. Z. v. Neijeveltstr. 74, Vertrokken: Wed, L. Bodaan meb. Hans- man naar Den Haag, Wilhelminastr. 32 W. van Deursen naar Katwijk, Wassen, wes 25 G. J. A. Galestin naar Den Haast Pippetingstraat 34b M. J. B. M. ToW naar Eijsden, Huize Bronbaden Th M. Baijer naar Den Haag, P. Gabrielstraat 50 M. Grothe naar Den Haag, Laan vsn N. O. I. 242 C. Bruines naar Uithoorn. Molenkade 47 A, H .Lackman naar Den Haag, Lubeckstraat 42 L. van Adrichem naar Den Haag, Molenstraat 21c W. Jj Romeijn naar Den Haag, le _v. d. Boscn* straat 124 L. Soer, naar Emmen, Dordrecht 86 G. D. ketting en gez.n»ar Maasbree, Blerick, Gr. Lambertusweg 34- A. Liedtke naar Den Haag. Heerengracn 14 H. Hogendoorn naar Nieuw Lekker* land, Dorp 24. j

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6